Zadejte e-mail k odběru novinek

Poslední letošní tréninky ve čtvrtek 17.12.

PDF download

V pondělí vláda rozhodla o přechodu do 4. stupně PES od pátku 18.12. a s tím souvisí opětovné uzavření vnitřních sportovišť.

Poslední letošní tréninky tedy proběhnou ve čtvrtek 17.12.!

Jak se bude trénovat po Novém roce je zatím stále ve hvězdách :-(, jakmile budeme mít nějaké bližší informace, budeme Vás zde informovat!

Zobrazit celou zprávu
15.12.2020 Martin Šorf

Tréninky obnoveny od čtvrtka 3.12., ale s přísnými omezeními

Ve čtvrtek 3.12. přechází naše země do 3. stupně PES a s tím je spojená možnost obnovit tréninky. Jsou zde však pomerně přísná opatření, která shrneme níže, stejně jako organizační pokyny pro obnovení tréninků a rozpis, který musíme s ohledem na daná nařízení trochu upravit.

Jelikož se musí trénovat v roušce, nebudou tréninky fyzicky náročné a zaměříme se v nich především na práci s míčem a střelbu.

Omezení a opatření během tréninků jsou tato:

► Tréninku se může zúčastnit maximálně 10 osob (9 hráčů + 1 trenér).

► Po celou dobu pobytu v hale musí mít každý nasazenou roušku (při příchodu, v šatně, během tréninku, po tréninku).

► Při příchodu a odchodu je nutná dezinfekce rukou.

► Jednotlivé týmy se nesmí v hale potkávat.

► Hráč/hráčka nesmí mít sebemenší zdravotní obtíže, nebo dokonce zvýšenou teplotu!!!

S ohledem na výše uvedená opatření prosím dodržujte tyto naše organizační pokyny:

► Doporučujeme roušku s uchycením kolem hlavy, nikoliv pouze za uši, aby během tréninku nepadala.

► Na trénink přijďte cca 5 minut před jeho začátkem, do té doby bude hala zamčená.

► Po převlečení počkejte v šatně na pokyn trenéra, než předchozí skupina odejde do své šatny.

► V případě, že dítě jeví známky onemocnění, rozhodně ho nechte doma a na trénink neposílejte!!!

Rozpis účasti na trénincích a nutnost omluv:

Jelikož většina týmů čítá více jak 9 hráčů, je nutné na každý trénink udělat seznam účastníků, respektive z každého tréninku bude někdo určen, kdo bude absentovat. Tato informace přijde pomocí sms nejpozději den předem. Z tohoto důvodu je nezbytně nutné, aby každý, kdo se má tréninku účastnit (tedy nedostal sms s tím, že má nyní absentovat), se v případě absence (nemoc, zranění, atd.) bezodkladně omluvil u Martina Šorfa pomocí sms (602 33 55 13), aby mohlo být jeho místo nabídnuto původně vyškrtnutému spoluhráči. Pokud se hráč/hráčka na trénink nedostaví bez omluvy, může být pro příští tréninky vyškrtnut z účasti.

Rozpis tréninků (včetně rozdělení dětí do skupin) do Vánoc naleznete v přiloženém PDF.

01.12.2020 Martin Šorf

Nové produkty v E-shopu a VÁNOČNÍ AKCE 2+1 ZDARMA!!!

Vánoce se pomalu blíží a už zajisté přemýšlíte, co nakoupit za dárky. Máme pro Vás skvělý tip! Vyberte si některý z produktů v našem Fan Shopu (odkaz v horním menu ↑).

Od 1. listopadu je sortiment výrazně rozšířen a vybrat si můžete z bezmála 30 produktů!

V našem Fan Shopu naleznete 3 základní kategorie:

NOVINKY - aktuální produkty s logem klubu

Produkty NIKE - značkové oblečení Nike za skvělé ceny

VÝPRODEJ "Basketbal Jiskra" - výprodej staršího sboží za "hubičku"

VÁNOČNÍ AKCE 2+1 ZDARMA!

Pokud si vyberete 3 produkty, tak ten nejlevnější dostanete ZDARMA! A to se vyplatí :-)

(akce se nevztahuje na nabídku produktů Nike)

Počty a velikosti jsou omezeny, vše platí do vyprodání zásob. Tak neváhejte a objednávejte u Martina Šorfa!

02.11.2020 Martin Šorf

Žákyně U15 vykročily do soutěže vítězně!

Posledním týmem, který se zapojil do soutěží byly naše starší žákyně, které měly v prvním kole volný los. Letos se děvčata účastní Nadregionální ligy žákyň. Jedná se o čiště dívčí soutěž, což je pro loňském smíšeném krajském přeboru zajisté vítaná změna. Je to však trochu vykoupeno vzdálenostmi, které budeme muset při cestě k soupeřům absolvovat. Jsme totiž zařazení do jihomoravské skupiny. Pro letošní ročník nás doplní i tři děvčata ze sousední České Třebové, kam jezdí naopak naše holky hrát soutěž kadetek. Na úvod jsme hostili Žďár nad Sázavou, který se vloni účastnil žákovské ligy a tak jsme nečekali nic snadného. Jediné co je škoda, že duely nemohli vidět rodiče a fanoušci, byť se muselo hrát bez diváků. Navíc, když předním hráli své zápasy žáci, kteří tak mohli zůstat holkám fandit.

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Vlčice Žďár nad Sázavou 62:35 (17:5 26:15 41:25)
Bohdana Metyšová - 13, Denisa Hloušková - 12, Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 9, Nela Škeříková - 7, Jolana Kolářová - 5, Lucie Zahálková - 4, Berenika Gultová - 2, Natálie Melnyková - 0, Natálie Svobodová - 0

Úvodní minuty byly trochu nervózní a plné nepřesností. Od 5. minuty jsme ale začali mít navrch a první čtvrtinu vyhráli 17:5. Naopak ta druhá vyzněla o bod pro soupeřky a tak jsme v poločase vedli 26:15. Ve druhé půli jsme pokračovali v mírném navyšování vedení až z toho byla výhra 62:35. Naše obrana nebyla vůbec špatná, ale v útoku to trochu vázlo. Pohyb po hřišti byl takový líný a velký problém nám dělala aktivita a bojovnost houževnatých soupeřek. Ty sice nebyly vzrůstem velké, ale o to více se vrhaly za každým míčem.

Denisa Hloušková - 20, Michaela Tomšů - 16, Bohdana Metyšová - 12, Jolana Kolářová - 8, Natálie Melnyková - 8, Berenika Gultová - 7, Lucie Zahálková - 4, Nela Škeříková - 2, Jolana Severová - 0, Natálie Svobodová - 0

Ve druhém zápase se výrazně zlepšil náš pohyb, začali jsme mnohem více běhat a využívat rychlých protiútoků. Vytvářeli jsme si i dobré pozice aktivními nájezdy do koše. O vítězi rozhodla už první čtvrtina, kterou jsme soupeře přehráli poměrem 27:4!

Holky ze Třebové dobře zapadly do týmu a ukázaly, že budou určitě posilami, a to ještě chyběla Vendula Hrdličková. Za dnešní výkony si ale bezesporu zaslouží pochvalu všechny hráčky. Odměnou jim byly dvě zasloužené výhry! Škoda jen, že se teď soutěž musí přerušit.

S našim dnešním výkonem jsem byl spokojen, ale všichni dobře víme, že k dokonalosti je ještě daleko a je před námi stále dlouhá a náročná cesta.

13.10.2020 Martin Šorf

Žáci U15 si opět otevřeli střelnici!

Po dvou týdnech se žáci představili opět doma, tentokrát jsme hostili tým z Blanska. Kromě Svitav budeme potkávat v této skupině Nadregionální ligy samé nové tváře a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Právě se Svitavami Blansko v minulém kole poměrně jasně prohrálo a tak jsme očekávali dvě výhry.

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BBK Blansko 139:25 (31:6 67:13 98:23)
David Kubíček - 26 (+7 zisků a 5 doskoků), Jonáš Brýdl - 25 (+5 asistencí), Matěj Hanuš - 17, Ondřej Vomáčka - 16 (+9 zisků), Ivan Jetmar - 14 (+7 zisků), Ondřej Bílek - 10, Tadeáš Tichý - 9, Milan Tobiška - 8, Kryštof Grujbár - 6 (+5 zisků), Dominik Suchomel - 5, Michal Broulík - 3, Lukáš Pavliš - 0

Do prvního zápasu nastoupil i Ondra Vomáčka s Jonášem Brýdlem, kteří poté jeli hrát žákovskou ligu za Pardubice. V první minutě se podařilo oběma týmům dvakrát skórovat a tak byl stav rychle 4:4. Pak ale následovalo 12 minut, během kterých se hrálo zcela podle našich not. Tento úsek jsme vyhráli 45:2! V poločase jsme vedli 67:13. Během celého zápasu jsme pravidelně točili všechny hráče a nakonec si došli pro výhru o 114 bodů! V utkání byla hodně určující naše presingová obrana, díky které jsme si připsali téměř 50 zisků a mohli po nich zaznamenat snadné body.

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BBK Blansko 96:30 (35:9 56:17 74:28)
Kryštof Grujbár - 29, David Kubíček - 22, Ivan Jetmar - 10, Milan Tobiška - 9, Matěj Hanuš - 8, Ondřej Bílek - 6, Dominik Suchomel - 6, Tadeáš Tichý - 4, Michal Broulík - 2, Lukáš Pavliš - 0

I ve druhém zápase se o vítězi rozhodlo hned na začátku. V 6. minutě svítil na tabuli stav 27:0! Náskok i nadále narůstal až na konečných 96:30, takže stovka tentokrát nepadla.

V tomto duelu se dokázal pod košem výrazně prosazovat Kryštof Grujbár. Za obě utkání bych ještě vyzdvihl výkon Davida Kubíčka a Ivana Jetmara.

Za dva týdny do Kyjova určitě nepojedeme a můžeme jenom doufat, že si do Vánoc ještě zahrajeme. Nebo aspoň abychom mohli trénovat!

Vláda omezila sport na minimum! Zápasy ani tréninky nebudou minimálně 14 dní!

S ohledem na uzavření vnitřních sportovišť a pozastavení sportovních soutěží na všech úrovních musíme od pondělí 12.10. přerušit naši činnost (tréninky i zápasy) minimálně na 14 dní!

Uvažujeme o zařazení venkovních kondičních tréninků, pokud to počasí dovolí. V případě jejich zavedení Vás budeme informovat, stejně jako o dalších novinkách.

Apelujeme tímto na všechny hráče a hráčky, aby toto období bez týmových tréninků využili k individuální přípravě. Můžete si chodit zaběhat, nebo starší kategorie doma posilovat, například dle instruktážních videí zde na webu v sekci Video/Trénuj doma.

12.10.2020 Martin Šorf

Minižactvo U11 veze z palubovky favorizované pardubické Beksy jednu výhru!

Ve druhém kole nejmladší družstvo zamířilo na souboj s BK Pardubice. Utkání se hrálo bez diváků, ale bylo živě vysíláno na TVcom.cz, můžete si ho tak pustit ze záznamu.

výhra 11.10.2020 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 52:59 (12:22 26:30 40:45)
Dominik Hodek - 26, Lukáš Fišer - 16, Jakub Auxt - 6, Dominik Škrabánek - 5, Maxmilián Chadima - 2, Štěpán Lebeda - 2, Jozef Petrík - 2, Laura Gazsóová - 0, Matyáš Peterka - 0

Zápas jsme začali hrát v nejsilnější sestavě. Po počátečních nepřesnostech jsme s 1. pětkou Pardubic hráli vyrovnané utkání. Před koncem čtvrtiny jsme zabrali a urvali 12 bodový náskok. Druhá pětka Pardubic nám svou fyzickou hrou dělala velké starosti a podařilo se jí snížit náskok. Ve druhé polovině jsme zapojili všechny hráče a pravidelně střídali. Proti předchozímu dvojzápasu se Studánkou jsme hráli pozorněji v obraně a nenechali soupeře lacině utéct. Zklidnili jsme přechod do postupného útoku, ale bohužel nám nevycházely přihrávky nebo střelba tak, jak bychom si přáli. Nakonec jsme rozhodli důraznou obranou a doskokem, po kterých jsme soupeře potrestali.

Jakub Auxt - 10, Jozef Petrík - 9, Štěpán Lebeda - 8, Lukáš Fišer - 6, Dominik Škrabánek - 4, Maxmilián Chadima - 2, Dominik Hodek - 2, Laura Gazsóová - 0, Matyáš Peterka - 0

Do druhého zápasu jsme vstoupili se stejnou rotací všech hráčů. Po svačině mezi zápasy se nám na začátku druhého utkání nechtělo vůbec běhat. Navíc jsme si dávali místo přihrávek pomalé obloučky, které soupeř snadno získával. Výsledkem byl stav 13:2 pro Pardubice. K tomu se přidal zraněný kotník Domči Hodka a čtvrtinu jsme prohráli 21:6. Do druhé čtvrtiny jsme se vzpamatovali. Zlepšili jsme hru pod košem a prali se o odražené míče. V útoku jsme proměňovali nájezdy. Druhá čtvrtina pak dopadla 14:10 pro nás. Do druhé poloviny jsme nastoupili s ubývajícími silami. Nejdříve jsme zkoušeli soupeře zaskočit vyšší sestavou a později přehozy. S obojími si Pardubice poradily a naopak navýšily svůj náskok. Poslední část se hrála v poklidu a tak dostali příležitost hráči, kteří měli za sebou méně minut.

Od prvního zápasu byl na družstvu vidět dílčí posun. Ubylo bezhlavých nájezdů přes celé hřiště a začínáme bojovat na doskoku. Naopak nás zlobí rychlost a přesnost přihrávky včetně jejího chycení. Doufám, že Covidová pauza bude co nejkratší a budeme se moct brzy těšit na další příděl tréninků a zápasů.

12.10.2020 Zdeněk Hodek

Žactvo U14 zahájilo sezónu výhrou nad Lvicemi

K prvnímu zápasu sezóny jsme vyjeli do Hradce Králové. Touto cestou bych chtěl poděkovat panu Gultovi st. za ochotu jet s námi a pomoci s odvozem dětí. Sestava celkem kompletní, 10 natěšených hráček a hráčů. Chyběly pouze Jolča a Bóďa. Pro tuto sezónu nás ještě posílili, v rámci dobré spolupráce klubů, 2 hráči z BK Pardubice. Tomáš Míča a Matyáš Jánovský, oba ročník 2008. Jelikož nejsilnější týmy Hradce a Pardubic šly hrát žákovskou ligu, tak jsme zvědaví, kam v této sezóně dojdeme. Kdo ze soupeřů nás zastaví, teda pokud nás nezastaví ten „zmetek“ COVID s číslem 19.

výhra 03.10.2020 Sokol Hradec Králové "B" - ADFORS Basket Litomyšl  35:76 (6:21 20:36 30:64)
Dominik Suchomel - 21, David Kubíček - 15, Matyáš Janovský - 12, Tomáš Míča - 7, Berenika Gultová - 6, Nela Škeříková - 6, Tadeáš Tichý - 6, Adam Diblík - 2, Natálie Svobodová - 1, Jakub Ripka - 0

Lvice pod označením „B“ jsou holky ročníku 2008 a mladší. Už při rozcvičení bylo vidět, kde bude výšková a fyzická převaha. Mým záměrem bylo obě utkání odehrát na dvě pětky. Vyzkoušet si souhru nových hráčů s týmem. V soutěžním zápase si vyzkoušet útočné akce. V prvním zápase se toto vše moc nedařilo. Místo souhry to byla přehlídka individuálních akcí, bránit se nám moc nechtělo a lvice jsme pouštěli do snadných protiútoků 2-3 na 1. Sice jsme si od samého začátku zápasu udržovali a postupně navyšovali vedení, ale souhra opravdu vázla. Konečný výsledek 76:35 vypovídá jen o tom, že vyhrálo vyšší, fyzicky vyspělejší, hráčsky vyrovnanější družstvo individualit. I když nutno dodat, že v druhé půli už tam byly dobré náznaky.

Dominik Suchomel - 19, David Kubíček - 11, Matyáš Janovský - 10, Tadeáš Tichý - 9, Tomáš Míča - 8, Nela Škeříková - 8, Berenika Gultová - 6, Jakub Ripka - 4, Adam Diblík - 2, Natálie Svobodová - 2

Druhý zápas byl o poznání jiný. Proházeli jsme hráče v jednotlivých pětkách a možná i to způsobilo, že první 3 minut jsme se hledali a Lvice s námi držely krok. Za tyto 3 minuty jsme dostali 6 bodu, za celý zápas 18. To, co moc nefungovalo v prvním zápase, bylo teď super. Obrana výborná, nutno dodat, že vědomi si převahy, jsme obranu hráli 1na1 bez výpomoci. Po ziscích, jsme chodili do rychlých protiútoku, kde jsme o sobě dobře věděli a míč šel rychle z ruky. V postupném útoku jsme měli pěkné akce, ale víme, že ještě musíme potrénovat. Na čem musíme opravdu zapracovat je zakončení. Ale jinak dobrý, dost dobrý. Dobrý týmový výkon podpořený individualitami.

09.10.2020 Zbyněk Tichý

Minižactvo U12 nestačilo na favorita soutěže!

První říjnovou sobotu jsme odehráli první mistrovský zápas s našim týmem smíšeného minižactva U12. Zajížděli jsme na palubovku pardubický Beksy, tedy známého a obávaného protivníka.

První dvě čtvrtiny patřily zaslouženě nám, na dvě pětky střídající Pardubice jsme přehrávali v útocích, kde se nám dařilo úspěšně zakončovat ze základních herních systémů, naší oblíbené čtyřky. Byli jsme velmi úspěšní v rozložení hry, dokázali jsme ubránit pardubické útoky a získané míče beze ztrát vyvážet a dobře rozehrát do útoku. V podstatě jsme ukázali, na co se v tréninku zaměřujeme a jak dobře to funguje. Chuť hrát a vyhrát byla vidět, motivace dětí byla velká, což se projevilo v rychlosti hry, chuti doběhnout míč a soupeře předběhnout. V půlce zápasu jsme vybudovali 14ti bodový náskok, ale věděli jsme, že domácí se nevzdají. Do druhé půlky domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a my se zalekli rychlého a běhavého soupeře. Naše obrana dovolila rychlé protiútoky a my jsme nedokázali navázat na úspěšné koncovky útoků z první půlky. Náš bodový zisk za třetí a čtvrtou herní část byl jen 13 bodů, což znamenalo konečnou bilanci 68:45 v náš neprospěch.

Dominik Hodek - 12, Jan Bryška - 9, Šimon Grujbár - 6, Estella Faltysová - 4, Tomáš Hanuš - 4, Adam Kodýtek  - 4, Matěj Pokorný - 4, Tomáš Hejtmánek - 2, Lukáš Peřina - 0

Druhý zápas měl od začátku hořkou příchuť prohry, naše děti nedokázaly běhat a fyzicky nestačily na běhavou a rychlou hru domácích. 20 bodové manko z první herní části je vypovídající o průběhu druhého zápasu, kdy nám chyběla síla, vůle a chuť čelit nepříznivému vývoji utkání. Ukázali jsme ale opět pár krásných a povedených kombinačních akcí, přinutili soupeře chybovat a využíli vynucených ztrát. Konečný výsledek 81:46 vypovídá o kvalitě soupeře.

Věřím, že se rychle oklepeme a nenecháme si vzít chuť do dalších tréninků a zápasů. Jasně jsme viděli, že se trénovat vyplácí a domů jsme nejeli jen jako poražení, ale jako zkušenější hráči a hráčka.

Lukáš Peřina - 10, Dominik Hodek - 8, Jan Bryška - 6, Estella Faltysová - 6, Adam Kodýtek  - 6, Šimon Grujbár - 4, Tomáš Hejtmánek - 4, Matěj Pokorný - 2, Tomáš Hanuš - 0
08.10.2020 Pavel Hanuš

Muži si připsali třetí vítězství i porážku v derby!

Týden po úvodním hracím víkendu zajížděli naši muži k prvním venkovním zápasům do Havlíčkova Brodu a Svitav. V sobotu jsme věřili ve výhru, naopak v neděli jsme čekali velmi těžký zápas, ostatně jak se v derby sluší a patří. O víkendu jsme nemohli bohužel počítat se Standou Machalíkem a v sobotu nebyli ani Martinové Tomík a Kopecký. Svůj první zápas za muže si tedy odehrál Dan Brokl.

výhra 03.10.2020 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl 61:72 (24:12 38:34 52:54)
David Jiruše - 18, Martin Svojanovský - 16, Tomáš Kotěra - 14, Ondřej Berlan - 10, Nikita  Egorov - 7, Daniel Brokl - 4, Matěj Sádovský - 3, Tomáš Candrák - 0, Pavel Peterka - 0, Tomáš Skalický - 0

Proti mladé a běhavé sestavě domácích jsme nezačali vůbec dobře a po první čtvrtině nabrali manko 12 bodů. Od druhé periody se i díky naší zónové obraně začal obraz hry obracet. Úsek mezi 13. a 18. minutou jsme vyhráli 12:0 a stáhli ztrátu na jediný bod. Pak se hrálo dlouho vyrovnaně a týmy se pravidelně střídaly ve skórování. Do poslední čtvriny jsme šli s náskokem jednoho koše 54:52 a rychle jsme vedení navýšili na 64:53, čímž jsme rozhodli o našem vítězství. Dnes nás střelecky hodně drželi hráči z perimetru, když se dařilo především trojici Jiruše - Kotěra - Berlan.

výhra 04.10.2020 Basketbal TJ Svitavy  - ADFORS Basket Litomyšl 59:49 (22:9 34:21 45:39)
Martin Svojanovský - 13, Martin Kopecký - 7, Nikita  Egorov - 6, David Jiruše - 6, Ondřej Berlan - 4, Pavel Peterka - 4, Tomáš Kotěra - 3, Tomáš Candrák - 2, Matěj Sádovský - 2, Martin Tomik - 2, Tomáš Skalický - 0

V neděli nás čekalo první letošní derby, když jsme zavítali do haly Na Střelnici, kde hrají své zápasy v KNBL i svitavští Tuři. Před zápasem jsme se sice bavili o nutnosti pokrýt tříbodovu střelbu domácích, ale na úrodnou půdu tato slova nepadla a domácí hned z prvních dvou útoků uspěli z perimetru a po třetí trojce vedli už 10:2 a po čtvrté dokonce 18:4. Zatím nám tedy v každém utkání utekl začátek a musíme se na tuto část zápasu asi více zaměřit. První čtvrtinu jsme prohráli 9:22 a opět museli dohánět manko. Druhá perioda byla už vyrovnaná a třetí jsme po zlepšeným výkonu dokonce vyhráli 18:11. Do poslední desetiminutovky jsme tak šly za hratelného stavu 45:39. Hned v úvodu jsme ale dostali dvě trojky a najednou domácí vedli 51:39 a my už se na větší odpor nezmohli.

Soupeř dnes trefil 13 trojek, což oproti našim 3 je rozdíl 30 bodů, který se těžko nahrazuje jinak. I přesto je 59 obdržených bodů na palubovce soupeře dobrým počinem. Když ale nedáte ani 50 bodů, můžete vyhrát jen těžko. Náš hlavní problém byl tedy útok, kde musíme zrychlit přechodovou fázi a také se vyvarovat zbytečných ztrát, kterých bylo dnes opravdu hodně.

Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!