logo

Články - Muži

Muži se důstojně rozloučili s letošní sezonou, výhrou a dramatem v derby

PDF download

Poslední zápasy letošní sezony čekaly naše muže na domácí palubovce. Cíl byl jasný, vrátit Přelouči venkovní prohru a sehrát s favorizovaným Mýtem podobně vyrovnané utkání jako na jejich palubovce. Obojí se vlastně podařilo, takže na závěr sezony dobré zápasy.

Soutěž jsme nakonec zakončili s bilancí 9 výher a 17 proher na 10. místě. Na play-off nám chyběli 3 výhry, které se daly někde urvat. Bohužel jsme v sezoně několikrát museli trochu lepit sestavu a to ovlivnilo i výsledky. Na druhou stranu je třeba vidět, že většinu kádru tvoří junioři, kteří teprve sbírají zkušenosti s mužským basketbalem, takže to vlastně nedopadlo tak špatně.

 

výhra 18.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Přelouč  92:82 (18:21 44:41 70:61)
Adam Kubíček - 28, Tomáš Folta - 18, Michal Bílek - 16, Martin Kopecký - 9, Tomáš Sedláček - 9, Tomáš Candrák - 6, Petr Černý - 3, Tomáš Kotěra - 3

 

Zápas s Přeloučí byl dlouho hodně vyrovnaný a ve 26. minutě platila remíza 55:55. Pak se nám podařilo mírně odskočit, po třetí čtvrtině jsme vedli 70:61 a náskok udrželi až do konce. Střelecky nás táhli především kluci ročníku 2005, když se dařilo nejvíce Adamovi, který zaznamenal 28 bodů. Zdatně mu sekundovali Tomáš s Michalem s 18, resp. 16 body.

 

výhra 19.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Draci Vysoké Mýto 68:75 (18:21 28:44 52:58)
Michal Bílek - 19, Adam Kubíček - 14, Tomáš Folta - 11, Matěj Hanuš - 7, Petr Černý - 5, Tomáš Sedláček - 5, Tomáš Candrák - 4, Martin Kopecký - 3, Tomáš Kotěra - 0

 

Do nedělního duelu jsme nastoupili hodně ospale a úplně bez energie. V obraně jsme byli všude pozdě a první poločas prohráli jasně 28:44- Chvíli po startu druhé půle to bylo už o 21 při stavu 33:54. Pak ale kluci v sobě našli ztracenou energii, začali chodit rychle do protiútoků, zpřesnili obranu a zápas se pomalu vyrovnával. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny jsme vyhráli 27:4 a rázem jsme byli o koš vpředu. V tu chvíli se bohužel 5 body prosadil pod košem Milan Jaroš a následná trojka poslala soupeře opět do mírného vedení, které se nám už nepodařilo smazat. Škoda toho prvního poločasu, ale zase je třeba ocenit skvělý návrat do zdánlivě ztraceného utkání. Byla to důstojná tečka za letošní sezonou.

Zobrazit celou zprávu
21.03.2023 Martin Šorf

Muži potrápili favorita, ale na výhru nakonec nedosáhli

PDF download

V oslabené sestavě s pouhými 7 hráči nastoupili naši muži v derby proti Svitavám, aktuálně třetímu týmu tabulky. I přes papírové předpoklady se první poločas hrál naprosto vyrovnaný zápas. Ještě ve 26. minutě jsme ztráceli pouhé 3 body při stavu 46:49. Do konce třetí periody ale Svitavy odskočily na 10 bodový rozdíl a když v záverečném dějství trefil soupeř 6 trojek, tak náskok ještě více narostl.

Proti zkušenějšímu a výrazně fyzičtějšímu soupeři jsme však odehráli dobré utkání a až nabereme pár kilogramů svalů, budeme moci usilovat i o výhru :-).

 

výhra 26.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy  61:78 (21:25 36:40 46:56)
Adam Kubíček - 23, Tomáš Sedláček - 9, Matěj Hanuš - 8, Tomáš Kotěra - 8, Petr Černý - 7, Zdeněk Hodek - 4, Martin Kopecký - 2
Zobrazit celou zprávu
28.02.2023 Martin Šorf

Muži vrátili Havl. Brodu nedávnou porážku, byť na to potřebovali prodloužení

PDF download

Není to tak dávno, co jsme jeli do Havlíčkova Brodu k dohrávce odloženého utkání. O dva týdny později se oba celky potkaly znovu, tentokrát v Městské hale a oba soupeři byli v daleko kompletnější sestavě. Náš cíl byl jasný, oplatit Brodu prohru z jejich palubovky.

Zápas byl po dlouhou dobu hodně vyrovnaný. A že to byl místy opravdu spíše zápas místo basketbalu, neboť rozhodčí toho moc nepískali, a tak to bylo občas docela "maso". Nám se podařilo v závěrečné čtvrtině získat nadějný 9 bodový náskok, o který jsme však po sérii hloupých chyb v posledních dvou minutách přišli a dovolili hostům vyrovnat. Diváci se tak dočkali pokračování dramatu v prodloužení. V něm jsme výborně bránili, obdrželi pouhé 4 body a mohli se tak radovat z výhry.

 

výhra 11.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 70:67 (22:15 32:30 47:46)
Tomáš Folta - 29, Michal Bílek - 12, Tomáš Sedláček - 9, Matěj Hanuš - 8, Martin Kopecký - 8, Petr Černý - 2, Zdeněk Hodek - 2, Kryštof Grujbár - 0, Tomáš Kotěra - 0

 

V neděli to byl úplně jiný sport. Mladý tým z Pardubic se snažil, stejně jako my, hrát především basketbal a bylo to tedy více technické než fyzické. Úvodní čtvrtina nám hodně utekla, především zásluhou hodně děravé obrany. Poté jsme přešli do zóny a hra se daleko více vyrovnala a začali jsme i stahovat naše manko. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali 52:56 a stále byli ve hře o vítězství. V závěrečném dějství jsme však opět zcela propadli na vlastní polovině, dostali 33 bodů a tím se výrazně navýšilo vedení hostů, kteří zaslouženě zvítězili.

 

výhra 12.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Tesla Pardubice "B" 62:89 (22:36 37:47 52:56)
Tomáš Folta - 21, Tomáš Sedláček - 9, Michal Bílek - 8, Matěj Hanuš - 7, Petr Černý - 6, Tomáš Candrák - 5, Martin Šorf - 4, Zdeněk Hodek - 2, Tomáš Kotěra - 0
Zobrazit celou zprávu
16.02.2023 Martin Šorf

Muži předvedli příliš slabý výkon, který na předposlední Přelouč nemohl stačit

PDF download

K dohrávce do Přelouče jsme zajížděli netradičně ve středu večer, ovčem v poměrně početné i kvalitní sestavě. K dispozici bylo 9 hráčů a ze 6 nejlepších střelců týmu jich jelo 5. Náš cíl byl tedy jasný, připsat si další vítězství do tabulky.

Věděli jsme, že musíme zastavit především tři hráče domácích. Kromě ústředního pivotmana jsme měli nad ostatními rychlostní i fyzickou převahu, ztráceli jsme pouze kila a zkušenosti. A bohužel nakonec úspěch slavilo to druhé.

 

výhra 25.01.2023 BK Přelouč  - ADFORS Basket Litomyšl 81:69 (25:21 39:40 63:54)
Michal Bílek - 19, Tomáš Folta - 19, Matěj Hanuš - 8, Adam Kubíček - 6, Kryštof Grujbár - 5, Tomáš Kotěra - 5, Tomáš Sedláček - 5, Tomáš Candrák - 2, Petr Černý - 0

 

Nedařilo se nám dnes vůbec v obraně, když jsme nedokázali být v presu dostatečně aktivní a hlavně včas na správných místech. Ani postupný útok domácích se nám nedařilo nějak stabilněji zastavovat. V útoku jsme pak často hráli až příliš individualisticky a málo nám putoval míč. Když už jsme však měli zakončit, tak jsme ještě míč vyhazovali zbytečně na perimetr. Tedy volba střel špatná a bohužel i procento jejich proměnění nebylo nikterak vysoké.

Tento zápas se nám prostě nevydařil v žádném ohledu a musíme doufat, že v další dohrávce, která nás čeká již v pátek v Havlíčkově Brodě, se nám zadaří lépe, byť to bude hodně těžké, neb bude k dispozici velmi úzká sestava.

Zobrazit celou zprávu
25.01.2023 Martin Šorf

Muži se konečně sešli ve větším počtu a hned si připsali další dvě výhry

PDF download

V prvních zápasech po vánoční pauze jsme hostili Novou Paku a Trutnov, tedy týmy, které jsme dokázali na jejich hřištích porazit. Pozitivní zprávou bylo, že se nás sešlo oba dny 10. Tedy oproti minulým zápasům zlepšení, i když stále řada hráčů chybí. Aby toho optimismu se sestavou nebylo tolik, tak si před sobotním duelem bohužel poranil koleno Jonáš Brýdl, který tak bude mít delší absenci, stejně jako Matěj Sádovský, který absentuje pro poranění kotníku a Martin Langer, jenž je už delší dobu mimo hru pro zlomeny prst. Letošní sezona je holt plná zranění, ale musíme se s tím poprat. Tento víkend však měli daleko větší problém se sestavou naši soupeři, když Nová Paka přijela pouze s 5 hráči a Trutnov měl jen o jednoho více.

 

výhra 07.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka 68:48 (24:14 36:23 54:30)
Adam Kubíček - 16, Tomáš Sedláček - 15, Tomáš Kotěra - 13, Tomáš Folta - 12, Tomáš Candrák - 4, Michal Bílek - 3, Petr Černý - 3, Kryštof Grujbár - 2, Nikita  Egorov - 0

 

Již při pohledu na rozcvičení obou týmů bylo jasné, že dnes budeme favoritem my a že soupeř nemůže v této sestavě klást příliš velký odpor. To se z části také potvrdilo, byť jsme to úplně lehké neměli. Především proto, že Paka hrála celý zápas zónovou obranu, na kterou naši mladíci ještě příliš neumí hrát. I díky 10 úspěšným trojkám jsme ale dokázali naše vedení postupně navyšovat. Z hostujícího týmu nás trápil defacto pouze šikovný křídelník Cogan, který zaznamenal 28 ze 48 bodů svého týmu.

Duel se hrál v poklidné a pohodové atmosféře, takže příjemně strávený sobotní večer pro hráče i fanoušky.

 

výhra 08.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Loko Trutnov  60:55 (21:8 30:24 46:39)
Tomáš Folta - 23, Adam Kubíček - 9, Michal Bílek - 8, Tomáš Candrák - 5, Matěj Hanuš - 4, Tomáš Sedláček - 4, Kryštof Grujbár - 3, Zdeněk Hodek - 2, Tomáš Kotěra - 2, Petr Černý - 0

 

I Trutnov dorazil ve velmi nepočetné sestavě, avšak nejlepší tři střelci nechyběli. Dal se tedy očekávat vyrovnanější duel, což se nakonec potvrdilo. Úvod zápasu byl zcela v naší režii, dobře jsme bránili a v útoku se dokázali prosazovat z nájezdů. Ve 13. minutě jsme vedli 24:8 a nic nenasvědčovalo dramatu. Bohužel od té chvíle se jak mávnutím kouzelného proutku dění na hřišti změnilo. Soupeř zaznamenal 9 bodů v řadě, začal si věřit a prosazovali se i hráči, kteří nemají přiliš oslnivé statistiky.

Zato nám se přestalo v útoku úplně dařit. Dělali jsme hloupé a zbytečné ztráty a hlavně jsme nedokázali proměňovat střelecké pozice a to ani ty vyložené. Co bylo však horší, přestali jsme být aktivní. Rychlý protiútok byl velmi sporadickou záležitostí a v obraně jsme nedokázali presovat, jak jsme si řekli. Byli jsme sice stále kousek vpředu, ale hosté se neustále drželi na dohled a bylo viděť, že zápas nechtějí vzdát. Drama přišlo v samotné koncovce, když soupeř srovnal na 50:50. Naštěstí nás tento moment nepoložil a dvěma koši jsme dokázali odskočit na 55:50. To se ukázalo jako klíčový moment, neboť tento náskok jsme si už pohlídali. Toto vítězství je velmi cenné a posouvá nás v tabulce opět trochu blížeji středu tabulky. Zbytečně jsme si to však takto zdramatizovali a mohli jsme po dobrém úvodu duel zvládnou větším rozdílem a hlavně ve větším klidu.

 

Zobrazit celou zprávu
09.01.2023 Martin Šorf

Ani 13 přesných trojek nepomohlo mužům na palubovce loňského vítěze!

PDF download

Poslední letošní zápas čekal muže na palubovce loňského vítěze Východočeské ligy, tedy favorit byl jasný. Obzvlášť, když jsme opět počítali mnoho absencí. Do utkání jsme nastoupili s přílišným respektem a domácí hráči se až příliš snadno prosazovali z nájezdů. Je pravda, že nám chybělo v osobních soubojích několik centimetrů a dost kilogramů, ale i tak jsme mohli hrát důrazněji. První čtvrtinu jsme prohráli 14:29, což defacto rozhodlo o výsledku. V dalších 30 minutách už se hrálo mnohem vyrovnaněji, ale zkušený soupeř si vedení kontroloval. Celý zápas jsme hráli proti zónové obraně, takže jsme často hledali zakončení z perimetru a nakonec se nám podařilo proměnit hned 13 pokusů, ale ani to nestačilo. Vánoční přestávku strávíme s bilancí 3-9 na posledním místě tabulky. Jak se nám bude dařit po Novém roce bude asi opět hodně záležet na tom, v jaké sestavě se k zápasům dokážeme scházet a zda už konečně vyprázdníme marodku.

 

výhra 17.12.2022 BK Bizoni Náchod - ADFORS Basket Litomyšl 83:61 (29:14 45:28 64:42)
Matěj Hanuš - 11, Adam Kubíček - 11, Martin Šorf - 10, Tomáš Kotěra - 8, Jonáš Brýdl - 7, Petr Černý - 6, Tomáš Sedláček - 5, Kryštof Grujbár - 3, Zdeněk Hodek - 0
Zobrazit celou zprávu
26.12.2022 Martin Šorf

Muži sehráli vyrovnané derby, ale na výhru to nestačilo

PDF download

Jak už se poslední dobou stalo zvykem, tak i do nedalekého Vysokého Mýta jsme odjížděli v dosti oslabené a nepočetné sestavě. Bohužel v podzimní části soutěže evidujeme vždy před zápasem více omluvenek než potvrzení účasti a to nás samozřejmě dost limituje.

V Mýtě jsme duel odehráli v sedmi lidech, ale všichni k němu přistoupili velmi zodpovědně a s chutí, což se projevilo i na konečném skóre.

 

výhra 10.12.2022 Draci Vysoké Mýto - ADFORS Basket Litomyšl 78:72 (20:14 36:34 55:60)
Tomáš Folta - 31, Tomáš Sedláček - 15, Jonáš Brýdl - 11, Tomáš Kotěra - 5, Petr Černý - 5, Zdeněk Hodek - 3, Kryštof Grujbár - 2

 

Duel byl po většinu času dost vyrovnaný a oba týmy se střídaly v úsecích, kdy měly mírně navrch a zaznamenaly nějaké koše. Domácí se prosazovali především ze hry v dolním postavení, ze které skórovali, nebo našli volné střelce za tři body. Naše hra byla založena především na rychlosti a aktivní hře z perimetru. V úvodu závěrečné čtvrtiny jsme vedli o 7 bodů, ale pak přišla klíčová fáze duelu a náš naprostý útočný výpadek. Domácí zaznamenali během 6 minut šňůru 16 bodů v řadě a získali náskok, který už nepustili.

Zkušenější soupeř si tedy koncovku pohlídal, ale my jsme byli i v oslabené sestavě favoritovi velmi zdatným protivníkem a předvedli dobrý výkon. Nyní nás do konce roku čeká ještě výjezd do Náchoda, tedy k vítězi loňského ročníku soutěže. Bude to velmi těžká zkouška, obzvlášť když už nyní opět hojně počítáme omluvenky :-(.

Zobrazit celou zprávu
15.12.2022 Martin Šorf

Muži v hodně oslabené sestavě neměli v Pardubicích šanci

PDF download

Dohrávka odloženého zápasu s Teslou Pardubice byla na programu první prosincový pátek. Jak už je bohužel naším zvykem posledních dnů a týdnů, tak jsme měli více omluvenek než potvrzených hráčů. Chybělo mnoho hráčů základní rotace a tak jsme do zbraně letos poprvé povolali ze záloh Zdendu Hodka, jenž příjemně překvapil a zahrál dobrý zápas. Bohužel náš celkový výkon nelze už tak pozitivně hodnotit. Naše obrana byla hodně prostupná a v útoku jsme se nedokázali trefit do koše. Ostatně pohled do statistik hovoří jasně. Soupeř trefil 13 trojek, zatímco my pouhé dvě. No a bilance trestných hodů 26/10 je také dost bídná.

 

výhra 02.12.2022 TJ Tesla Pardubice "B" - ADFORS Basket Litomyšl 90:54 (21:14 50:27 67:41)
Jonáš Brýdl - 11, Tomáš Sedláček - 10, Adam Kubíček - 9, Zdeněk Hodek - 8, Tomáš Kotěra - 6, David Jiruše - 5, Kryštof Grujbár - 3, Matěj Sádovský - 2
Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Šorf

Muži mají další výhru, ale na dosah byly dvě

PDF download

Po dlouhých dvou měsicích se představili naši muži na domácí palubovce a hostili Hořice a Turnov, tedy čtvrtfinalistu a semifinalistu loňského ročníku Východočeské ligy mužů.

Už se stává pomalu tradicí, že nám v zápasech chybí mnoho hráčů a to především těch podkošových. Tento víkend to platilo především o neděli a také se to v soubojích s turnovskými pivotmany ukázalo. Naopk v sobotu bylo naším hlavním úkolem pokrytí nejlepšího střelce a trojkaře soutěže, hořického Lukáše Vrťátka.

 

výhra 26.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Hořice 73:64 (16:18 39:39 44:51)
Tomáš Folta - 18, Matěj Hanuš - 13, Nikita  Egorov - 9, Adam Kubíček - 9, Tomáš Sedláček - 7, Tomáš Kotěra - 6, Matěj Sádovský - 4, Jonáš Brýdl - 3, Tomáš Candrák - 2, Kryštof Grujbár - 2

 

První poločas byl velmi vyrovnaný, což se propsalo i do skóre, které bylo v poločase 39:39. Ve třetí čtvrtině jsme se strašně trápili v zakončení, volili jsme špatné střely, dělali ztráty... výsledkem toho bylo, že jsme zaznamenali pouhých 5 bodů. Při vstupu do závěrečné periody jsme tak ztráceli na Hořice 7 bodů. Naštěstí se nám podařilo mobilizovat a začalo to konečně zase padat i do koše. Srovnali jsme a přišla na řadu vyrovnaná koncovka. Respektive vyrovnaná zase tak nebyla, protože Matěj Hanuš trefil ve dvou útocích po sobě přesnou trojku a posunul nás do 6 bodového vedení. To jsme dokázali zásluhou dobré obrany udržet a ještě trochu navýšit. Nás cíl ubránit Lukáše Vrťátka vyšel tak na půl. Sice nám dal jenom jednu trojku, ale celkem zaznamenal 30 bodů. Žádný další hráč Hořic se k němu však výrazněji nepřidal a tak tento výborný individuální výkon na výhru nestačil a my se tak mohli radovat ze třetího letošního vítězství.

 

výhra 27.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Turnov 81:85 (22:18 44:38 55:57)
Adam Kubíček - 21, Matěj Hanuš - 14, Jonáš Brýdl - 12, David Jiruše - 9, Martin Šorf - 7, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Kotěra - 5, Tomáš Sedláček - 5, Tomáš Candrák - 2, Kryštof Grujbár - 0

 

V neděli jsme hostili silný Turnov, třetí tým loňského ročníku soutěže. Bohužel nám oproti sobotě chyběl Tomáš a Nikita, což bylo znát především pod košem, kde měli hosté dva vysoké a zkušené pivotmany, přes které směřovala většina útoků.

Nám se vydařil výborně vstup do zápasu a především nám to tam padalo z dálky. V úvodní čtvrtině jsme trefili hned 6 trojek a po celý první poločas byli mírně vpředu. Bohužel se nám nedařilo vypracovat si větší náskok, což soupeř potrestal ve třetí periodě, kterou vyhrál 19:9 a ujal se vedení. Tentokrát už přišla na řadu vyrovnaná a dramatické koncovka, ve které nakonec uspěl soupeř, který zvítězil především díky silným podkošovým hráčům, kteří zaznamenali 26 a 22 bodů. Nám nepomohla ani výborná střelba z perimetru, když jsme proměnili celkem 13 trojek.

Do tohoto zápasu jsem také zasáhl a jak jsem řekl hráčům po utkání, tuto prohru beru na sebe. V závěrečných minutách jsem totiž střílel 4 důležité šestky a bohužel proměnil jedinou. Dát všechny, mohlo to být vše jinak. Holt nervozitka přišla asi i na mě :-(. Takže sorry pánové, někdy příšté to snad odčiním :-).

Zobrazit celou zprávu
30.11.2022 Martin Šorf

Oslabení muži odjíždějí z derby s prázdnou!

PDF download

V nových oboustranných dresech se poprvé představili naši muži v derby na palubovce Svitav. Nadále nás trápí rozsáhla marodka a absence a tak jsme na utkání odjížděli pouze v 8 hráčích a hned bez 4 pivotmanů. Navíc se v průběhu zápasu zranil Tom Kotěra, takže se naše sestava ještě zúžila.

Jak je vidět na fotce, byli jsme v opravdu hodně mladé a také lehké sestavě. Kdybychom tuto fotku udělali vloni a já nebyl v dresu, tak to bude věrohodná fotka ze zápasu juniorů s trenérem. Ostatně je to docela zajímavý pocit když všichni spoluhráči jsou svěřenci, kteří mi od minižactva prošli rukama.

 

výhra 12.11.2022 Basketbal TJ Svitavy  - ADFORS Basket Litomyšl 81:60 (11:19 39:30 52:44)
Michal Bílek - 14, Adam Kubíček - 12, Matěj Hanuš - 11, Matěj Sádovský - 9, Tomáš Sedláček - 8, Martin Šorf - 4, Kryštof Grujbár - 2, Tomáš Kotěra - 0

 

Do zápasu jsme vstoupili dobře a úvodní čtvrtinu vyhráli 19:11. Ve druhé části jsme ale zcela rezignovali na obranu a zkušený domácí tým daleko více dokázal využít své fyzické převahy. O přestávce jsme ztráceli 9 bodů a o to více nás může mrzet 13 zahozených šestek z první půle!

Třetí periodu jsme opět dokázali lépe bránit a o bod jí vyhráli. Bohužel v té závěrečné nám už docházely síly a několika ztrátami jsme domácím věnovali snadné body a nechali je odskočit a pojistit si vedení.

Zobrazit celou zprávu
14.11.2022 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2023/2024

 

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2023!

 

 

 

ROZPIS ZÁPASŮ 23/24

 

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2023/2024:

Lékařská prohlídka na sezonu 2023/2024

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 197 010
tento rok: 14 255
tento měsíc: 466
tento týden: 196
dnes: 40
online: nahravam