logo

Články - Muži

Muži v hodně oslabené sestavě neměli v Pardubicích šanci

PDF download

Dohrávka odloženého zápasu s Teslou Pardubice byla na programu první prosincový pátek. Jak už je bohužel naším zvykem posledních dnů a týdnů, tak jsme měli více omluvenek než potvrzených hráčů. Chybělo mnoho hráčů základní rotace a tak jsme do zbraně letos poprvé povolali ze záloh Zdendu Hodka, jenž příjemně překvapil a zahrál dobrý zápas. Bohužel náš celkový výkon nelze už tak pozitivně hodnotit. Naše obrana byla hodně prostupná a v útoku jsme se nedokázali trefit do koše. Ostatně pohled do statistik hovoří jasně. Soupeř trefil 13 trojek, zatímco my pouhé dvě. No a bilance trestných hodů 26/10 je také dost bídná.

 

výhra 02.12.2022 TJ Tesla Pardubice "B" - ADFORS Basket Litomyšl 90:54 (21:14 50:27 67:41)
Jonáš Brýdl - 11, Tomáš Sedláček - 10, Adam Kubíček - 9, Zdeněk Hodek - 8, Tomáš Kotěra - 6, David Jiruše - 5, Kryštof Grujbár - 3, Matěj Sádovský - 2
Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Šorf

Muži mají další výhru, ale na dosah byly dvě

PDF download

Po dlouhých dvou měsicích se představili naši muži na domácí palubovce a hostili Hořice a Turnov, tedy čtvrtfinalistu a semifinalistu loňského ročníku Východočeské ligy mužů.

Už se stává pomalu tradicí, že nám v zápasech chybí mnoho hráčů a to především těch podkošových. Tento víkend to platilo především o neděli a také se to v soubojích s turnovskými pivotmany ukázalo. Naopk v sobotu bylo naším hlavním úkolem pokrytí nejlepšího střelce a trojkaře soutěže, hořického Lukáše Vrťátka.

 

výhra 26.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Hořice 73:64 (16:18 39:39 44:51)
Tomáš Folta - 18, Matěj Hanuš - 13, Nikita  Egorov - 9, Adam Kubíček - 9, Tomáš Sedláček - 7, Tomáš Kotěra - 6, Matěj Sádovský - 4, Jonáš Brýdl - 3, Tomáš Candrák - 2, Kryštof Grujbár - 2

 

První poločas byl velmi vyrovnaný, což se propsalo i do skóre, které bylo v poločase 39:39. Ve třetí čtvrtině jsme se strašně trápili v zakončení, volili jsme špatné střely, dělali ztráty... výsledkem toho bylo, že jsme zaznamenali pouhých 5 bodů. Při vstupu do závěrečné periody jsme tak ztráceli na Hořice 7 bodů. Naštěstí se nám podařilo mobilizovat a začalo to konečně zase padat i do koše. Srovnali jsme a přišla na řadu vyrovnaná koncovka. Respektive vyrovnaná zase tak nebyla, protože Matěj Hanuš trefil ve dvou útocích po sobě přesnou trojku a posunul nás do 6 bodového vedení. To jsme dokázali zásluhou dobré obrany udržet a ještě trochu navýšit. Nás cíl ubránit Lukáše Vrťátka vyšel tak na půl. Sice nám dal jenom jednu trojku, ale celkem zaznamenal 30 bodů. Žádný další hráč Hořic se k němu však výrazněji nepřidal a tak tento výborný individuální výkon na výhru nestačil a my se tak mohli radovat ze třetího letošního vítězství.

 

výhra 27.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Turnov 81:85 (22:18 44:38 55:57)
Adam Kubíček - 21, Matěj Hanuš - 14, Jonáš Brýdl - 12, David Jiruše - 9, Martin Šorf - 7, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Kotěra - 5, Tomáš Sedláček - 5, Tomáš Candrák - 2, Kryštof Grujbár - 0

 

V neděli jsme hostili silný Turnov, třetí tým loňského ročníku soutěže. Bohužel nám oproti sobotě chyběl Tomáš a Nikita, což bylo znát především pod košem, kde měli hosté dva vysoké a zkušené pivotmany, přes které směřovala většina útoků.

Nám se vydařil výborně vstup do zápasu a především nám to tam padalo z dálky. V úvodní čtvrtině jsme trefili hned 6 trojek a po celý první poločas byli mírně vpředu. Bohužel se nám nedařilo vypracovat si větší náskok, což soupeř potrestal ve třetí periodě, kterou vyhrál 19:9 a ujal se vedení. Tentokrát už přišla na řadu vyrovnaná a dramatické koncovka, ve které nakonec uspěl soupeř, který zvítězil především díky silným podkošovým hráčům, kteří zaznamenali 26 a 22 bodů. Nám nepomohla ani výborná střelba z perimetru, když jsme proměnili celkem 13 trojek.

Do tohoto zápasu jsem také zasáhl a jak jsem řekl hráčům po utkání, tuto prohru beru na sebe. V závěrečných minutách jsem totiž střílel 4 důležité šestky a bohužel proměnil jedinou. Dát všechny, mohlo to být vše jinak. Holt nervozitka přišla asi i na mě :-(. Takže sorry pánové, někdy příšté to snad odčiním :-).

Zobrazit celou zprávu
30.11.2022 Martin Šorf

Oslabení muži odjíždějí z derby s prázdnou!

PDF download

V nových oboustranných dresech se poprvé představili naši muži v derby na palubovce Svitav. Nadále nás trápí rozsáhla marodka a absence a tak jsme na utkání odjížděli pouze v 8 hráčích a hned bez 4 pivotmanů. Navíc se v průběhu zápasu zranil Tom Kotěra, takže se naše sestava ještě zúžila.

Jak je vidět na fotce, byli jsme v opravdu hodně mladé a také lehké sestavě. Kdybychom tuto fotku udělali vloni a já nebyl v dresu, tak to bude věrohodná fotka ze zápasu juniorů s trenérem. Ostatně je to docela zajímavý pocit když všichni spoluhráči jsou svěřenci, kteří mi od minižactva prošli rukama.

 

výhra 12.11.2022 Basketbal TJ Svitavy  - ADFORS Basket Litomyšl 81:60 (11:19 39:30 52:44)
Michal Bílek - 14, Adam Kubíček - 12, Matěj Hanuš - 11, Matěj Sádovský - 9, Tomáš Sedláček - 8, Martin Šorf - 4, Kryštof Grujbár - 2, Tomáš Kotěra - 0

 

Do zápasu jsme vstoupili dobře a úvodní čtvrtinu vyhráli 19:11. Ve druhé části jsme ale zcela rezignovali na obranu a zkušený domácí tým daleko více dokázal využít své fyzické převahy. O přestávce jsme ztráceli 9 bodů a o to více nás může mrzet 13 zahozených šestek z první půle!

Třetí periodu jsme opět dokázali lépe bránit a o bod jí vyhráli. Bohužel v té závěrečné nám už docházely síly a několika ztrátami jsme domácím věnovali snadné body a nechali je odskočit a pojistit si vedení.

Zobrazit celou zprávu
14.11.2022 Martin Šorf

Muži vezou z Chrudimi dvě prohry, jednu očekávanou a jednu zbytečnou

PDF download

V dalším kole Východočeské ligy mužů jsme zavátali o víkendu do Chrudimi. V sobotu na nás čekalo místní Áčko, které do loňské sezony nastupovalo ve 2. lize a kvalita kádru opravdu převyšuje krajskou soutěž. Bylo by pro mě tedy velkým překvapením, pokud by celou soutěž nevyhráli. Ostatně v kádru mají i ex-ligového trojkaře Tomáše Teplého.

V neděli jsme nastoupili proti Béčku, které se naopak opírá o velké a těžké podpošové hráče. Věděli jsme tedy, že to bude opravdu těžké, obzvlášť, když nám chybělo několik pivotů a také nejlepší střelec Tomáš Folta, který jel hrát do Brna 1. ligu.

 

výhra 22.10.2022 TJ Sokol BK Chrudim  - ADFORS Basket Litomyšl 87:55 (20:11 40:26 62:40)
Tomáš Folta - 22, Matěj Sádovský - 13, Nikita  Egorov - 8, Matěj Hanuš - 8, David Jiruše - 2, Tomáš Sedláček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Tomáš Kotěra - 0

 

Vstup do zápasu byl ve znamení našeho přehnaného respektu, nebo by se lépe dalo napsat naší připos... Po brzkém time-outu a prostřídání jsme se už dokázali lépe prosazovat, ale stále byla patrná převaha zkušených domácích. Především v postupném útoku byl veliký rozdíl a také v úspěšnosti střelby, která byla diametrálně odlišná. Ostatně poměr trojek 12 - 1 mluví dost jasně.

Zálusk na výhru jsme si dnes opravdu nedělali, ale doufal jsem, že se dokážeme soupeři lépe postavit a naší rychlostí ho potrápit. Bohužel se tak nestalo a my se musíme do odvety poučit, abychom byli Chrudimi vyrovnanějším protivníkem.

 

výhra 23.10.2022 Chrudimsko - ADFORS Basket Litomyšl 71:68 (19:20 48:32 56:47)
Martin Šorf - 18, Tomáš Sedláček - 15, Matěj Sádovský - 10, Nikita  Egorov - 9, Jonáš Brýdl - 5, Tomáš Kotěra - 5, Kryštof Grujbár - 4, David Jiruše - 2, Matěj Hanuš - 0

 

V neděli jsme jeli na zápas v dost oslabené sestavě. Chyběli nejlepší střelci Folta s Bílkem a podkošoví vysocí hráči Candrák s Langerem. Navíc se hned po pár minutách zranil Matěj Hanuš a tak naše sestava nabrala další trhlinu. Po celý zápas nám dělali obrovský problém soupeřovi pivotmani, kteří měli nejenom výškovou, ale především váhovou převahu. Ubránit je pod košem, nebo odstavit od doskoku bylo pro nás často neřešitelným úkolem. Když k tomu soupeř trefil i několik trojek, nabrali jsme do poločasu hrozivé 16 bodové manko za stavu 48:32.

Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali trochu přiblížit a stíhací jízdu jsme dokonali v závěrečných minutách, kde jsme se i díky 5 přesným trojkám přiblížili až na rozdíl 2 bodů 7 vteřin před koncem. Po rychlém faulu následovala jedna úspěšná šestka domácích a náš time-out. Ztráceli jsme 3 body a měli míč k vyhazování na útočné polovině. Bylo třeba trefit trojku a jelikož jsem v poslední periodě už tři tojky proměnil, vzal jsem odpovědnost na sebe. Akci jsme zahráli jak jsme si nakreslili a byla z toho i slušná pozice, bohužel klíčová střela zápasu skončila jen na obroučce a tak se domácí mohli radovat z výhry.

Zobrazit celou zprávu
26.10.2022 Martin Šorf

Muži jeli poprvé ven a slaví i první výhry!

PDF download

Druhý hrací víkend nás zavedl na palubovky soupeřů, konkrétně do Trutnova a Nové Paky. Oproti úvodním domácím duelům jsme tentokrát měli několik absencí a na zápasy jsme tak cestovali pouze v 9, resp. 8 hráčích. Menší počet však neznamenal menší cíle, v obou duelech jsme chtěli bojovat o výhru. Ostatně v letošní sezoně rozhodně nechceme do žádného utkání nastupovat s jiným cílem a bude jen na nás, zda dokážeme toto odhodlání převést i do praxe na palubovce.

Tento víkend se to podařilo v obou případech, byť jsme si dobře rozehrané duely dokázali ještě dost zdramatizovat.

 

výhra 08.10.2022 BK Loko Trutnov  - ADFORS Basket Litomyšl 69:76 (19:18 35:43 49:67)
Tomáš Folta - 26, Michal Bílek - 23, Nikita  Egorov - 6, Matěj Hanuš - 6, Kryštof Grujbár - 4, Matěj Sádovský - 4, Jonáš Brýdl - 3, Tomáš Candrák - 2, Tomáš Sedláček - 2

 

Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře a celou první čtvrtinu byli pozadu. Do druhé části jsme ale už vstoupili výrazně aktivněji a to se projevilo i na skóre, když jsme si vypracovali náskok až 12 bodů. Domácí dokázali do přestávky ještě mírně korigovat na poločasových 35:43. I ve druhém poločase jsme pokračovali v naší aktivní hře, která slavila úspěch a před závěrečnou desetiminutovkou jsme vedli o pohodlných 18 bodů! Bohužel rozhodnuto nic nebylo. Domácí se začali střelecky prosazovat a naopak my zahazovali i vyloženější pozice. Rázem bylo ze zápasu ještě drama a v předposlední minutě jsme vedli už jen o 3 body. Naštěstí jsme poté dokázali ubránit klíčové útoky soupeře a sami vedení z trestných hodů pojistit. První výhra se počítá, ale takové nervy to být rozhodně nemusely! Radost z vítězství nám však kalí zranění Tomáše Candráka, který si poranil kotník a bude tak několik týdnů mimo hru.

 

výhra 09.10.2022 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 65:75 (21:32 29:47 51:57)
Tomáš Folta - 27, Matěj Hanuš - 12, Michal Bílek - 11, Tomáš Sedláček - 11, Matěj Sádovský - 7, Jonáš Brýdl - 5, David Jiruše - 2, Kryštof Grujbár - 0

 

V neděli nás bylo do Nové Paky pouze 8, když nepočítám sebe, ale já do hry nakonec nezasáhl. Navíc jediným pivotem byl Kryštof, věkově ještě kadet. Absence dlouhých se projevily v úvodních minutách, kdy si domácí dokázali doskočit téměř každý nepřesný pokus a měli tak opakované možnosti k zakončení. I přesto jsme dokázali první čtvrtinu vyhrát 32:21 a to především díky rychlým protiútokům a úspěšným nájezdům. Podobně vypadala i druhá čtvrtina a tak jsme v poločase vedli o 18 bodů.

Do druhé půle postavili domácí zónovou obranu a výrazně přidali na důrazu. S obojím jsme měli trochu problém. V útoku jsme neproměňovali zcela volné trojkové pozice a v obraně byli příliš nedůrazní. Před poslední desetiminutovkou se tak naše vedení smrsklo na 6 bodů. Avšak z prvních útoků jsme trefili dvě trojky a odskočili opět na dvojciferný náskok, který jsme si pohlídali až do konce.

 

Naše aktuální bilance je 2-2 a v příštím kole nás čeká dvojitý výjezd do Chrudimi. V sobotu nás čeká nejtěžší soupeř soutěže, tedy chrudimské áčko, které ještě do loňské sezony hrálo 2. ligu a má ve svém kádru mnoho kvalitních a zkušených hráčů. Bude to tedy další výzva pro náš mladý tým!

Zobrazit celou zprávu
11.10.2022 Martin Šorf

Muži jsou po úvodních kolech bez bodu, ale výkon dává naději na lepší sezonu

PDF download

Tým mužů doznal před letošní sezonou výrazné generační obměny a hned 11 z 15 hráčů na soupisce je ještě ve věku začínající číslicí 1. Budeme tedy pravděpodobně jasně nejmladším týmem soutěže.

To samozřejmě přinese výhody i nevýhody. Co nám chybí ve zkušenostech a kilogramech, to můžeme nahradit rychlostí a aktivitou. Hned první dva zápasy ukázaly, že pokud budeme hrát tak, jak chceme, budeme schopní potrápit každého soupeře. Pokud však přistoupíme na pomalejší a pasivnější hru, pak budeme vyhrávat těžko.

 

výhra 24.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Kanonýři Josefov 67:68 (19:13 31:31 56:49)
Tomáš Folta - 14, Michal Bílek - 12, Matěj Sádovský - 12, Adam Kubíček - 10, Tomáš Sedláček - 7, Tomáš Candrák - 2, Kryštof Grujbár - 2, Matěj Hanuš - 2, Tomáš Kotěra - 2, Martin Langer - 2, Ondřej Vomáčka - 2, Nikita  Egorov - 0

Do utkání jsme vstoupili dobře a velmi aktivně. To nám přineslo vedení 11:3. Poté si Josefov více zvykl na naši hru a do poločasu srovnal na 31:31.Na přelomu třetí a čtvrté periody se nám podařilo odskočit na 10 bodový rozdíl a vedli jsme 61:51. Bohužel v tu chvíli jsme zcela nepochopitelně ustoupili od naší taktiky, která fungovala a zvolnili tempo. Toho hosté využili ke šňůře 14:0 a rázem jsme prohrávali. V koncovce pak měl navrch zkušenější tým a tak jsme si připsali nejtěsnější možnou porážku.

 

výhra 25.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Bizoni Náchod 67:79 (21:26 44:42 54:62)
Tomáš Folta - 30, Michal Bílek - 14, Tomáš Kotěra - 7, Adam Kubíček - 6, Jonáš Brýdl - 3, Matěj Hanuš - 3, Nikita  Egorov - 2, Matěj Sádovský - 2, Kryštof Grujbár - 0, Martin Langer - 0, Tomáš Sedláček - 0, Ondřej Vomáčka - 0

V neděli jsme hostili vítěze loňského ročníku a tak to pro nás měla být pořádná zkouška. První čtvrtinu jsme sice prohráli 21:26, ale ve druhé se nám podařil úsek 15:2, po kterém jsme vedli 36:29. Více odskočit nám ale Náchod nedovolil a do poločasu korigoval na 44:42. Vstup do třetí čtvrtiny nám vůbec nevyšel a aktivnější byli naopak hosté, kteří zaznamenali 14 bodů v řadě a rázem jsme prohrávali 46:58. To nás naštěstí nepoložilo a hlavně se v tu chvíli střelecky dařilo Tomovi Foltovi, který sám vstřelil 15 bodů našeho týmu v řadě a v 37. minutě byl stav nadějný 65:71. Více se nám už ale nepodařilo. Tato prohra a především dobrý výkon proti silnému soupeři nám dává naději do dalších zápasů. Musíme však hrát tak, jak během víkendu fungovalo a nepřizpůsobovat se hře soupeřů.

Zobrazit celou zprávu
28.09.2022 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE
Muži 09.12.2022
BK Přelouč
město:Přelouč
místo:Sportovní hala
adresa:Za Fontánou 1611

sraz:17:30 u Kubíka
začátek:19:30
návrat: cca 22:30

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Žáci U14 10.12.2022
BK VIVIDBOOKS Pardubice
město:Pardubice
místo:Hala Dukla
adresa:V Ráji 311

sraz:13:15 u Kubíka
začátek:15:00
návrat: cca 18:00

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Muži 10.12.2022
Draci Vysoké Mýto
město:Vysoké Mýto
místo:SH Domov mládeže
adresa:Generála Závady 118

sraz:14:45 u Kubíka
začátek:16:00
návrat: cca 18:15

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Minižactvo U12 11.12.2022
Sokol Hradec Králové
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:00

sestava:
Adam Brýdl
Nela Diblíková
Josef Doležal
Dorota Doležalová
Jakub Fulík
Laura Gazsóová
Sára Kladivová
Victoria Kroulíková
Lukáš Kumpošt
Radim Pecháček
Matyáš Peterka
Jakub Pokorný
Dominik Škraňka
Žáci U14 11.12.2022
BA Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:9:45 u Kubíka
začátek:12:00
návrat: cca 15:15

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Kadeti U17 11.12.2022
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:13:15 v hale
začátek:14:00 a 15:45
konec: cca 17:30

sestava:
Ivan Jetmar
Adam Karlík
Filip Kolář
Šimon Kovář
Štěpán Kovář
Lukáš Pavliš
Matěj Pokorný
Jonáš Škop
Dominik Suchomel
Tadeáš Tichý
Samuel Tomeš
Daniel Večeřa

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 181 694
tento rok: 23 354
tento měsíc: 218
tento týden: 136
dnes: 9
online: nahravam