logo

Články -

Kadeti U17 nejdříve odmítli výhru v Nové Pace, ale poté udolali SŠB Pardubice

PDF download

S časovým odstupem bych se rád ještě vrátil k utkaním kadetů v nadstavbě NRL. Dlouhodobou část jsme ukončili pouze s dvěma prohrami s Novou Pakou na druhém místě. O konečné pořadí se hraje v nadstavbě, kde první 3 týmy bojují každý s každým se započtením výsledků z dlouhodobé části. Po dohodě klubů jsme to vzali rychleji a zápas s Novou Pakou a i SŠB jsme si předehráli.

Po mnoha omluvenkách jsme k zápasům do Nové Paky odjeli pouze se sedmi hráči, a to nás doplnil i Matěj Hanuš. Od samého začátku jsme tahali za kratší konec. Kluci sice plnili taktické pokyny, ale nedali jsme pár šoupáků a soupeř svojí kvalitou nás v útoku přehrával. V druhé polovině utkaní jsme se sice zvedli, ale na výhru to nestačilo. 

 

výhra 18.03.2023 Sokol Nová Paka  - ADFORS Basket Litomyšl 82:54 (22:10 23:11 18:15)
Matěj Hanuš - 14, Jonáš Škop - 14, Lukáš Pavliš - 8, Adam Karlík - 6, Štěpán Kovář - 4, Matěj Pokorný - 4, Samuel Tomeš - 4

 

Druhý zápas byl už o poznání vyrovnanější. Do jisté míry to bylo způsobeno i tím, že my jsme točili všech našich 7 hráčů, kdežto Nová Paka první zápas odehrále na úzkou rotaci a ve druhém dostali prostor i hráči méně vytížení. V polovině zápasu jsme prohrávali pouze o 9 bodů. Ve třetí čtvrtině se kluci kousli a výbornou hrou jsme otačili zápas v náš prospěch. Tuto periodu jsme vyhráli 30:13 a průbežně v zápase rázem vedli 56:48. Ještě v polovině poslední části jsme se udržovali náskok, pak ale přišel kolaps. Úplně nesmyslnými ztrátami jsme odmítli výhru, či možnost se o výhru porvat. Soupeř nám během 5 minut nasázel 20 bodů, z toho 6 trojek, a my jsme se nezmohli na odpor. 

 

výhra 18.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka  60:74 (8:12 26:35 56:48)
Matěj Hanuš - 27, Jonáš Škop - 15, Samuel Tomeš - 7, Adam Karlík - 5, Lukáš Pavliš - 4, Štěpán Kovář - 2, Matěj Pokorný - 0

 

S odstupem 3 dnů jsme na naší palubovce přívítali SŠB Pardubice. Výhra by nám už předem zaručila konečné druhé místo v NRL. Od samého začátku se hrál velmi fyzický mladežnický basketbal. Nutno podotknout na velmi dobré úrovni. Obrany převyšovaly útoky a oba týmy se držely svých secvičených herních systémů. Nám se lépe povedl vstup do zápasu a diktovali jsme temto hry. Soupeř se nám však vyrovnal a ve 2. a 3. čtvrtine byl bodově lepší, ale stále jsme drželi naskok, byť jen dvoubodový. Napomohlo tomu i to, že od 2. čtvrtina pro zranění odstoupil Matěj Hanuš a nám zůstala jediná utočná zbraň v podově Jonáše Škopa. V poslední čtvrtině to byl opravdu vyrovnaný boj o každý útok i obranu. Náš nejlepší hráč zápasu Sam Tomeš, který nás držel na obraném doskoku a zároveň se prosazoval bodově, zaznamenal několik zbytečných ztrát, které vyústily v to, že 2 minuty před koncem byl stav 50:50. Následoval time-out na naší straně, zklidění hry, uklidnění kluků, že stále máme na to vyhrát zápas. Dvě naše podařené akce a vedeme o 4. Následoval taktická bitba trenérů. Dva time-outy na straně hostů, kreslení akcí a proti akcí, taktické fauly a konec. Vyhráváme 57:51. Velmi dobrý odmakaný zápas. Jakékoli výsledky všech zbylých zápasů už nemohou ovlivnit maše konečné druhé místo. Teď si dáme měsíc pauzu a pak nás čeká poslední zápas v Pardubicích.

 

výhra 22.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 57:51 (15:7 26:19 42:40)
Samuel Tomeš - 17, Jonáš Škop - 11, Šimon Kovář - 7, Lukáš Pavliš - 6, Štěpán Kovář - 5, Tadeáš Tichý - 5, Adam Karlík - 4, Ivan Jetmar - 2, Matěj Hanuš - 0, Matěj Pokorný - 0, Daniel Večeřa - 0
Zobrazit celou zprávu
24.03.2023 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 si dvěma výhrami v Týništi pohlídali 3. místo ve Východečeském poháru

PDF download

K posledním utkáním základní části jak NRL, tak Východočeského Poháru kadetů jsme vyjeli do Týniště nad Orlicí. V NRL tento zápas nic neřešil a do nadstavbové části půjdeme ze druhého místa. Zato prohra v Poháru by nás odsunula mimo medailové umístění. Ze 16-ti členné soupisky nás na zápas nakonec odjelo jen 7, a to ještě Adam měl stržený nehet na palci u nohy a Tadeáš pořezaný palec na ruce. Takže můžeme říci 5 a dvě půlky k tomu. A právě tyto dvě půlky měly sehrát důležitou roli. Naše zkušenost s Týništěm byla taková, že jsme očekávali hodně zataženou zónovou obranu a kvůli počtu hráčů jsme ani moc nemohli aplikovat náš celoplošný presing.

 

výhra 04.03.2023 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl 67:74 (16:16 34:40 51:62)
Jonáš Škop - 27, Tadeáš Tichý - 18, Adam Karlík - 10, Lukáš Pavliš - 8, Šimon Kovář - 5, Matěj Pokorný - 4, Samuel Tomeš - 2

Je až s podivem jak se moje články opakují. Ale opět náš vstup do zápasu byl podivně ospalý. Celou první čtvrtinu jsme dotahovali náskok soupeře. Ne že by nás soupeř přehrál, ale nechtěli jsme doskakovat a soupeř nás za to trestal a v útoku jsme byli dosti nepřesní. Začátek druhé čtvrtiny zazářil Adam, kdy 8 body v řadě po doskocích pod soupeřovým košem nás dostal do vedení. Bohužel jsme o něj velmi rychle opět prišli. Pak nás Tadeáš třemi trojakmi v řadě za sebou nasměroval k polačosovému vedení o 6. Neustále jsem kluky upomínal na obranný doskok. Soupeřova hra postavená na 2-3 vysokých hráčích pod naším košem a nahození o desku nám dělala problémy. Střídali jsme lepší pasaže s uplně hluchými místy, kde jsme vždy nechali soupeře přiblížit se na dostřel. My jsme odskočili na 10-12 bodů a opět jsme nechali soupeře se dotahnot. Ubojovaná výhra. Kdybychom měli doskok a byli klidnejší v útoku tak to mohlo být poklidné vitězství. Z našich pivotů nejlépe doskakoval ten nejmenší, Adam. 

 

výhra 04.03.2023 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl 53:114 (14:29 32:57 48:85)
Jonáš Škop - 46, Šimon Kovář - 24, Tadeáš Tichý - 15, Lukáš Pavliš - 13, Matěj Pokorný - 8, Samuel Tomeš - 6, Adam Karlík - 2

 

Druhý zápas byl od samého začátku o poznání jiný. Nám se povedl vstup, byli jsme velice aktivni jak v obraně tak v útoku a v polovině čtvrtiny jsme vedli 18:4. Základem toho byl však zlepšeny obranný doskok a pak také obrana na perimetru. Z obou těchto činností se nám dařilo chodit do rychlého protiútoku a dávat rychlé body. Soupeř se nás snažil přibrzdit změnou zónové obrany, na kterou se nám dařilo velmi rychle reagovat a nepřineslo tak žádné komplikace. Byť jen v sedmi hráčích, tak jsme na tom byli fyzicky lépe než soupeř a stále se nám chtělo běhat. Jednotlivé čtvrtiny byly z naší strany velmi vyrovnané, kdy jsme v každé dali 28 respektive 29 bodů. Upřímě řečeno, až takhle lehký průběh zápasu jsem nečekal. Jonáš Škop se svými 46 body zaznamenal svůj karierní rekord v počtu bodu na zápas a zároveň je to rekord sezony v danné soutěži a druhý nejlepší v celorepublikové NRL. Gratuluji. 

 

Jak už vyplývá z názvu článku, tímto zápasem jsme ukončili cestu Východečeským pohárem, kde nakonec obsadíme 3. místo. Abychom skončili 2. musela by v dohrávce Vysoká nad Labem porazit SŠB, což je málo pravděpodobné. O to víc nás může mrzet prohra právě s Týništěm na naší palubovce. V NRL budeme dále pokračovat nadstavbou, kde jsme ve skupině 3 nejlepších mužstev, tedy Nové Paky a SŠB Pardubice. 

 

Když se podívám zpětně na sezónu, tak na začátku jsme se sehrávali a uměli jsme horko těžko zahrát čtyřku nebo transition. Během sezóny nás soupeři naučili jak hrát proti zónové obraně a to jak 2-3 tak 3-2, a mámé secvičené další 2 útočné kombinace. A hlavně kluci už vědí co mají dělat a funguje to. 

Zobrazit celou zprávu
06.03.2023 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 podlehli jednoznačně vedoucí Nové Pace

PDF download

V téměř kompletní sestavě i s Matějem a Kryštofem jsme se chtěli v Městské hale porvat o výhru proti vedoucímu a doposud neporaženému týmu soutěže z Nové Paky. Bohužel naše plány vzaly rychle za své a nedařilo se nám téměř nic.

Celoplošný presing vůbec nefungoval a celkově naše obrana byla velmi prostupná. Když se k tomu přidalo nepřesné zakončení, špatný návrat do obrany a nejistý doskok, tak se opravdu na nějaký dobrý výsledek tentokrát pomýšlet nemohlo. Ostatně dvě vysoké prohry zcela vypovídají o dění na hřišti.

 

výhra 11.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka  56:103 (10:26 25:42 39:77)
Matěj Hanuš - 15, Dominik Suchomel - 10, Ivan Jetmar - 7, Jonáš Škop - 6, Šimon Kovář - 5, Tadeáš Tichý - 3, Kryštof Grujbár - 2, Adam Karlík - 2, Štěpán Kovář - 2, Samuel Tomeš - 2, Daniel Večeřa - 2, Matěj Pokorný - 0

 

výhra 11.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka  64:91 (12:28 28:53 49:72)
Jonáš Škop - 21, Šimon Kovář - 8, Matěj Pokorný - 8, Štěpán Kovář - 6, Samuel Tomeš - 6, Adam Karlík - 4, Daniel Večeřa - 4, Dominik Suchomel - 3, Ivan Jetmar - 2, Tadeáš Tichý - 2
Zobrazit celou zprávu
15.02.2023 Martin Šorf

Kadeti U17 si připsali dvě výhry nad silnými kluky ze SŠB Pardubice

PDF download

K upevnění našich ambicí na co nejlepší umístění zněl úkol jasně, porazit silný tým ze SŠB Pardubice. Částečně jsme to pojali i jako test na zápas jara proti neporažené Nové Pace, a proto nás doplnili Matěj Hanuš a Kryštof Grujbár. Chtěli jsme si vyzkoušet jak souhru kluků, tak samotné akce.

Oba týmy do zápasu vstoupily pěkna naplno, žádné rozkoukávání. Kluci z Pardubic na nás přitlačili a po celou první čtvrtku jsme dotahovali a vedeni se ujali až v samém závěru. Výborně se nám povedl vstup do druhé čtvrtiny, kde jsme za první 4 minuty odskočili na +11, ale zbytek čtvrtiny už byl zase vyrovnaný. Velký problém nám dělal doskok, zvláště pak ten obranný. Dívali jsme se, jak si soupeř z perimetru chodí pro doskoky a tím jsme mu dávali druhé i třetí šance na zakončení. Pardubičtí kluci velmi dobře stríleli ze střední vzdálenosti. V druhé polovině zápasu se nám již lépe dařilo na doskoku, postupně jsme si vytvořili větší náskok a v poslední čtvrtce již v plné rotaci hráčů došli k poklidnému vítezství. 

 

výhra 22.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 79:53 (18:16 39:30 60:42)
Matěj Hanuš - 21, Kryštof Grujbár - 16, Tadeáš Tichý - 12, Ivan Jetmar - 8, Dominik Suchomel - 7, Adam Karlík - 4, Štěpán Kovář - 4, Daniel Večeřa - 3, Lukáš Pavliš - 2, Samuel Tomeš - 2, Šimon Kovář - 0, Jonáš Škop - 0

 

Do druhého zápasu již nenastoupil Kryštof a místo něj hrál Matěj Pokorný. Tým jsem rozdělil do dvou šestic, které se pravidelně střídaly na palubobce. Kluci do zápasu vlétli pěkně z ostra, soupeře přitlačili a za prvních 5 minut nasázeli 15 bodů a nedostali ani jeden. Kluci z Pardubic nechali hodně sil v prvním zápase a takovýto vstup jim sebral elán úplně. V plné rotaci jsme si došli pro pohodové vítězství. 

 

výhra 22.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 96:55 (27:8 42:21 68:40)
Jonáš Škop - 19, Šimon Kovář - 15, Matěj Hanuš - 14, Ivan Jetmar - 11, Dominik Suchomel - 11, Tadeáš Tichý - 9, Štěpán Kovář - 6, Matěj Pokorný - 4, Daniel Večeřa - 3, Lukáš Pavliš - 2, Samuel Tomeš - 2, Adam Karlík - 0

 

Tak a teď hurá na Novou Paku! 

Zobrazit celou zprávu
23.01.2023 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 vezou dvě poklidné výhry z Chrudimi

PDF download

K prvnímu zápasu po vánoční pauze jsme vyjeli do Chrudimi. Po pauze na rozehraní ideální soupeř. Připomenu, že kluci z Chrudimi začali hrát soutěž až letos a v prvních zápasech si z naší palubovky odvezli 2 stovky. K zápasu jsem měl k dispozici 10 kluků, takže se krásně nabízelo zápasy odehrát na 2 pětky.

Úvod byl z naší strany hodně ospalý. Kluci po brzkém vstávání byli myšlenkami ještě asi v posteli. Soupeře jsme přehrávali z podstaty kvality hráčů, ale chtěl bych od kluků více. Nechal jsem kluky hrat a čekal co předvedou. V polovině prvného zápasu jsem změnil složení pětek. 1. pětka ročník 2006, 2. pětka kluci 2008 + Adam a Lukáš. 2006 dostali vždy pokyn jaké akce mají hrát, kdežto 2008 si mohli hrát co chtěli, ale s tím, že rozehrávač musí vždy zahlásit, co se bude hrát. Kluci 2006 se místy trápili, zato 2008 hráli dobře. Kde jim chyběla výška a síla, tak ji nahrazovali energií. V prvním zápase byly body pěkne rozložené přes celý tým a v druhém zápase daly obě dvě pětky stejný počet bodů 55. Lehčí soupeři už došli, teď nás čekají zápasy pravdy. Nejdříve SŠB a pak Nová Paka. 

 

výhra 07.01.2023 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 30:83 (5:16 9:41 20:60)
Adam Karlík - 12, Jonáš Škop - 11, Šimon Kovář - 10, Štěpán Kovář - 10, Lukáš Pavliš - 9, Daniel Večeřa - 9, Ivan Jetmar - 8, Matěj Pokorný - 6, Tadeáš Tichý - 6, Samuel Tomeš - 2

 

výhra 07.01.2023 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 29:110 (9:23 11:55 20:80)
Šimon Kovář - 20, Adam Karlík - 17, Štěpán Kovář - 14, Daniel Večeřa - 14, Matěj Pokorný - 12, Jonáš Škop - 12, Tadeáš Tichý - 8, Ivan Jetmar - 5, Lukáš Pavliš - 4, Samuel Tomeš - 4

 

Zobrazit celou zprávu
09.01.2023 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 si poradili s Vysokou, aneb jak Jonášové byli při chuti

PDF download

K poslednímu zápasu tohoto roku jsme na své palubovce přivítali soupeře z Vysoké nad Labem. Zároveň se již jednalo o odvetné zápasy obou soutěží, kde obzvláště v NRL stále pomýšlíme na bednu. Po mnoha omluvenkách se nás sešlo pouze 8 a vzhledem k dvojzápasu nás ještě doplnil Jonáš Brýdl.

Úvod zápasu se nám vůbec nevyvedl. V sestavě čistě 2006 jsme byli v útoku dosti impotentní. Kluci byli až příliš nervózní a hlavně místo naší hry přijali hru soupeře. Hurá basket, nahoru a dolů. To vedlo k tomu, že jsme v polovině úvodní části prohrávali 6:7. Po oddechovém čase jsme se zklidnili a koncentrovaným výkonem jsme soupeři nasázeli dalších 17 bodů během 4 minut.

 

výhra 11.12.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n.L. 86:46 (23:11 48:24 62:38)
Jonáš Brýdl - 34, Jonáš Škop - 16, Lukáš Pavliš - 12, Samuel Tomeš - 7, Daniel Večeřa - 7, Štěpán Kovář - 4, Tadeáš Tichý - 4, Ivan Jetmar - 2, Matěj Pokorný - 0

 

V dalším průběhu zápasu jsme střídali opravdu excelentní pasáže s horšími, ale neustále navyšovali rozdíl ve skóre. Za zmínku stojí, že jsme během zápasu trefili 9 trojek a hned 6 z nich dal Jonáš Brýdl a z toho 3 po sobě jdoucích útocích. Oba Jonášové vlastně porazili Vysokou sami, kdy dohromady dali 50 bodů. Ale jak říkám, útok začíná dobrou obranou a nikdo nikdy neporazil soupeře sám. Ano, oba Jonášové jsou klíčovou útočnou silou, Jonáš Brýdl je pro tuto soutěž nadstandardní hráč, ale dobře zahrál celý tým. 

 

výhra 11.12.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n.L. 82:46 (23:14 44:29 58:38)
Jonáš Škop - 28, Štěpán Kovář - 12, Samuel Tomeš - 10, Jonáš Brýdl - 8, Lukáš Pavliš - 8, Daniel Večeřa - 7, Tadeáš Tichý - 4, Ivan Jetmar - 3, Matěj Pokorný - 2

 

Druhý zápas jsme si chtěli užít. Hodně prostoru dostali 2008, Dan, Matěj a Tadeáš. Jonáš Brýdl nám pomohl jen v první polovině zápasu. Opět jsme zápas využili k tomu, abychom procvičili v praxi různé herní systémy. Zápas plynul velmi rychle a dopomohli tomu i rozhodčí, kteří nevstupovali do zápasu zbytečným pískáním všeho, ale drželi dobrý metr na obě strany. Pohodové zápasy. 

Po Novém roce v zápasech se SŠB a zvlástě pak Novou Pakou se ukáže, na jaké umístění můžeme pomýšlet. 

Zobrazit celou zprávu
13.12.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 neočekávaně padli s Týništěm

PDF download

První polovinu sezóny jsme doma uzavřeli se soupeřem z Týniště nad Orlicí. S tímto týmem jsme se za posledních 5 let nikdy nesetkali, takže to pro nás byla trošku neznámá. Podle postaveni v tabulce to pro nás měl být hratelný soupeř.

Soupeř na nás nastoupil s velmi zataženou zónovou obranou. Tento způsob hry u dětí ani kadetů neuznávám a zároveň ani netrénujeme, jak proti takovému soupeři hrát. Hra soupeře byla postavena pouze na hráči Dostálovi, ale ne tím, že by tento hráč byl tak výjimečný, ale tím že všechny akce byly postaveny pro tohoto hráče a celý tým hrál na něj. 

 

výhra 27.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - SK Týniště nad Orlicí 67:40 (27:12 43:18 51:26)
Jonáš Škop - 23, Ivan Jetmar - 9, Filip Kolář - 8, Adam Karlík - 6, Samuel Tomeš - 6, Tadeáš Tichý - 5, Michal Broulík - 4, Daniel Večeřa - 4, Lukáš Pavliš - 2, Matěj Pokorný - 0, Dominik Suchomel - 0

 

Nám se podařil výborně vstup do zápasu, kdy jsme jen v první čtvrtině zaznamenali 5 trojek a odskočili na +15. V dobrém výkonu jsme pokračovali a hlavně velmi dobrou obranou, vyzdvihnul bych Ivana, jsme v poločase vedli 43:18. Třetí čtvrtinou jsme se střelecky protrápili, za 7 minut jsme nedali ani koš. Sice jsme velmi dobře bránili, ale v útoku jsme nedali ani vyložené šance. Vzchopili jsme se a zápas jsme dovedli k poklidnému vítězství.

 

výhra 27.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - SK Týniště nad Orlicí 58:60 (12:15 33:20 45:46)
Jonáš Škop - 22, Matěj Pokorný - 11, Dominik Suchomel - 6, Samuel Tomeš - 6, Tadeáš Tichý - 5, Adam Karlík - 4, Filip Kolář - 2, Daniel Večeřa - 2, Ivan Jetmar - 0, Lukáš Pavliš - 0

 

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že ho chceme odehrát v plně rotaci všech hráčů. V první čtvrtině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a v závěru nám soupeř odskočil na +3. Jelikož nám vůbec nepadala střelba za 3 body, tak za pochodu jsme vymysleli a začali hrát novou akci na více a více zataženou zónu hostí. V druhé čtvrtině jsme zabrali v obraně, dovolili soupeři skórovat jen 5 body a zápas otočili v náš prospěch na +13. Třetí čtvrtka byla z naší strany hrůzostrašná. Obrovským počtem ztrát jsme dávali soupeři příležitosti k lehkým košům. Soupeř šťastně trefil 3 trojkové pokusy. Náš náskok jsme promarnili a před poslední částí jsme ztráceli 1 bod. Stále jsem byl přesvědčen o tom, že tento zápas nemůžeme prohrát. Kvalita, baskatbalovost a tým, vše hovořilo pro nás. Bohužel opak byl pravdou. 5 minut před koncem jsme vedli o 3 body, 58:55. Za následujících 5 minut jsme však nedali nic. Střely vypadávaly z obroučky a následně na hráče sedla nervozita. Po sérii oddechových časů, následně taktických faulů, které však soupeř netrestal proměňováním TH, nevyšla ani poslední akce zápasu, kterou bychom buď zápas otočili nebo alespoň poslali do prodloužení. A neočekávaná prohra byla na světě.  I takové zápasy se hrají. A jsou jasným důkazem toho, že byť to nevypadá, tak na konci se počítá každý neproměněný koš, každá ztráta a z vyhraného zápasu je prohra.

Zobrazit celou zprávu
30.11.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 v souboji o první místo podlehli v Nové Pace

PDF download

Při pohledu na průběžnou tabulku byl výjezd do Nové Paky soubojem o první místo v NRL. S tímto týmem se potkávám posledních 5 sezón. Velmi dobře fyzicky vybavení kluci s dobře organizovanou hrou a secvičenými jak obranými tak útočnými akcemi. K tomuto zápasu jsme se posílili o Jonáše Brýdla. Po mnoha omluvenkách nás však odjelo k zápasu pouze 8.

Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, dovolím si i říci, že to byl katastrofální vstup. 18:4 pro Paku v polovině čtvrtiny. Největší problém nám dělal pivot Fedor, kde v dolním postavení byl velice dominantní. My ho nedokázali zastavit a když už ano, tak přišel shoz na nabíhající křídlo a snadné zakončení. Zlepšenou hrou se nám podařilo korigovat stav po 1. čtvrtině na 20:13. V následujících dvou čtvrtinách se hrál velmi dobrý mládežnicky basketbal, který se na urovni NRL opravdu nevidi. Nám se podařilo více přibrzdit soupeře a v útoku nás táhnul Jonáš Brýdl. Problém nastal, když si 4. osobní chybu udělali Sam a Jonáš Škop. Do posledního dějství jsme šli pouze -1, 60:59. Jonáše jsem se rozhodl poštřit do rozhodující koncevky. K té ale bohužel nedošlo. Hned v úvodu se vyfauloval Sam. Nám se přestalo střelecky dařit, kdy za ceou čtvrtinu jsme vstřelili pouze 9 bodu. Super zápas jen s hořkým koncem pro nás. 

 

výhra 12.11.2022 Sokol Nová Paka  - ADFORS Basket Litomyšl 80:68 (20:13 40:35 60:59)
Jonáš Brýdl - 28, Jonáš Škop - 16, Dominik Suchomel - 10, Štěpán Kovář - 5, Šimon Kovář - 4, Lukáš Pavliš - 3, Samuel Tomeš - 2, Ivan Jetmar - 0

 

Hned v úvodu druhého zápasu odstoupi kvůli zdravotním problémům Jonáš Brýdl. Tudíž nás zůstalo pouze 7. Drželi jsme se statečně. Vúbec nám však střelecky nevyšla druhá čtvrtka, kde jsme zaznamenali pouze 4 body. Soupeř nám utekl na +14 a víceméně bylo po zápase. Na obrat to z naší strany nebylo. Sice jsme 3. čtvrtinu vyhráli o 5, ale soupeř držel zápas ve svých rukou. Nakonec jsme ještě zápas málem dohrávali pouze ve 4, když se postupně vyfaulovali Sam a Lukáš a Ivan dohrával se 4 fauly. 

 

výhra 12.11.2022 Sokol Nová Paka  - ADFORS Basket Litomyšl 82:65 (24:22 40:26 58:49)
Jonáš Škop - 18, Dominik Suchomel - 12, Samuel Tomeš - 11, Ivan Jetmar - 7, Šimon Kovář - 7, Štěpán Kovář - 5, Lukáš Pavliš - 3, Jonáš Brýdl - 2

 

Jak jsem již psal výše, na úrovni NRL to byly nastandardní zápasy a hrál se opravdu velmi hezký basketbal. Nová Paka měla svého Fedora, ale nebylo to jen o tomto hráči. Přechod do útoky byl v podání Paky ve sprintu, kdy velmi často po ztrátě míče, neproměněné střele, šel soupeř do přečíslení 4 na 2. Vůbec jsme nestíhali. Trápily nás doskoky pod oběma koši. Soupeř často přecházel z osobní do zónové obrany. Obzvláště proti zónové obraně kluci neumějí hrát. Akci na ni jsme cvičili před zápasem na benzince. Ale zase je fajn, že akce "benzinka" zústane klukům v hlavě. Kluci bojavali, místy chybělo štěstíčko, ale určite jsou tyto zápasy víc než vyhra o 100 nad Chrudimí. Máme par měsíců na to zamakat na sobě a Novou Paku doma porazit. 

Zobrazit celou zprávu
18.11.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 po zlepšeném výkonu vezou 1 výhru z Pardubic

PDF download

Po dvou lehčích soupeřích na úvod sezóny jsme vyjeli k dalšímu zápasu na horkou půdu SŠB Pardubice, fyzicky i basketbalově dobře stavěného týmu.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi nervózní, ale vyrovnaný. V útoku jsme byli nepřesní a nedokázali jsme si vypracovat šance ze secvičených signalů. Nedařilo se nám eliminovat ústředního rozehrávače Pardubic Kubu Brožka a v komninaci s nepřesnými rozhodčími jsme v polovině zápasu ztráceli 11 bodů. Zápas byl ale stále otevřený a bylo v našich silách ho otočit. To by však nesměla prijít katastrofální 5 minutovka na začátku druhé půle, kdy jsme se nesmyslně vytáhli k soupeřovu pivotu za trojku a pod košem se nevypořádali se clonami a dostávali velmi snadné koše. Soupeř odskočil na +23 a bylo defakto po zápase. V posledních 15 minutách jsme se zlepšili, tuto část vyhráli, ale na obrat už jsme se nezmohli. Je pravda, že pro naše hráče ročníku 2008 to bylo velmi těžké utkání a kluci se fyzicky nemohli rovnat soupeřům. Pozitivem bylo, že všichni hráči dostali svoji porci minut. 

 

výhra 22.10.2022 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 69:53 (16:13 31:20 57:37)
Jonáš Škop - 13, Samuel Tomeš - 12, Lukáš Pavliš - 9, Ivan Jetmar - 5, Michal Broulík - 4, Šimon Kovář - 4, Adam Karlík - 2, Matěj Pokorný - 2, Daniel Večeřa - 2, Filip Kolář - 0, Štěpán Kovář - 0, Tadeáš Tichý - 0

 

V přestávce mezi zápasy jsme si jasně řekli co chceme hrát a že máme na to v Pardubicích vyhrát. Soupeř není lepší než my a je to pouze a jen o nás. Prostor dostali hlavně hráči ročníku 2006. Velmi dobře nám fungovala obrana. Dokázali jsme se vypořádat s clonami soupeře bez míče a odstavili pardubické rozehrávače. V poločase však prohráváme o bod, a to ještě Jonáš trefil trojku s klaksonem. Hlavni příčiny musíme hledat u sebe. Nedali jsme spoustu volných střel. Soupeř trefil 4 "haluz" trojky, kdy v prvním zápase nedal ani jednu. Kdyby jsme byli úspěšní jen z poloviny tak v půlce vedeme o 20. Ale na kdyby se nehraje. Zápas se schyloval k tomu, že kdo se utrhne, vyhraje. A to jsme chtěli být my. Ve třetí čtvrtce nám to začalo konečně padat. Kluci dobře plnili taktické pokyny a před poslední částí jsme šli s vedením +10. Kluci si dobře pohlídali úvod poslední čtvrtky, odskočili jsme na +16 a zápas se už v klidu dohrával na obou stranách s hráči z lavičky. 

 

výhra 22.10.2022 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 44:61 (14:11 23:22 34:44)
Jonáš Škop - 17, Lukáš Pavliš - 14, Samuel Tomeš - 7, Ivan Jetmar - 6, Šimon Kovář - 6, Michal Broulík - 5, Filip Kolář - 2, Štěpán Kovář - 2, Daniel Večeřa - 2, Adam Karlík - 0, Matěj Pokorný - 0, Tadeáš Tichý - 0

 

Velmi dobré zápasy. Škoda prohry v prvním utkání, protože jsme na soupeře měli. A doufám, že si kluci odnesli poučení pro další zápasy. Útok začíná dobrou obranou a v útoku to ještě nikdy jeden hráč sám neurval, a Janise nebo Luku v týmu opravdu nemáme. 

Zobrazit celou zprávu
24.10.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 hladce přehráli Chrudim

PDF download

K dalším zápasům na naši palubovku zavítala Chrudim. Byť má Chrudim dlouhodobě velmi dobré družstvo mužů, které poslední roky hrálo 2. ligu, v žákovských kategoriích je toto družstvo po delší době první, které hraje soutěžní zápasy. I z tohoto pohledu neměla být Chrudim pro nás velkým oříškem k rozlousknutí.

Oba dva zápasy jsme chtěli využít k větší sehranosti jak při obranných tak útočných akcích. Všech 12 hráčů jsem držel v pravidelné rotaci a zkoušeli jsme souhru jednotlivých hráčů mezi sebou, abychom se lépe připravili na příští již daleko težší zápasy.

 

výhra 08.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 121:22 (30:6 62:10 85:19)
Jonáš Škop - 22, Michal Broulík - 17, Daniel Večeřa - 16, Filip Kolář - 12, Tadeáš Tichý - 12, Šimon Kovář - 10, Lukáš Pavliš - 9, Ivan Jetmar - 8, Adam Karlík - 4, Štěpán Kovář - 4, Matěj Pokorný - 4, Samuel Tomeš - 3

 

Oba dva zápasy měly velmi podobný průběh, jen skóre se odvíjelo od toho, jak jsme byli úspěšní při zakončení. A místy to byla opravdu mizerie, kdy jsme nebyli schopni proměnit skoro nic a naše úspěšnost byla hluboko pod 20%. Ale měli jsme i velmi krásné momenty. Příští zápasy na SŠB Pardubice a hlavně pak následně s Novou Pakou nám teprve ukáží na jaké umístění můžeme letos pomýšlet. 

 

výhra 08.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 126:44 (30:12 51:18 93:27)
Tadeáš Tichý - 21, Jonáš Škop - 19, Adam Karlík - 14, Lukáš Pavliš - 13, Štěpán Kovář - 11, Samuel Tomeš - 9, Michal Broulík - 8, Ivan Jetmar - 8, Filip Kolář - 8, Matěj Pokorný - 8, Šimon Kovář - 7
Zobrazit celou zprávu
12.10.2022 Zbyněk Tichý
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2023/2024

 

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2023!

 

 

 

ROZPIS ZÁPASŮ 23/24

 

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2023/2024:

Lékařská prohlídka na sezonu 2023/2024

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 197 010
tento rok: 14 255
tento měsíc: 466
tento týden: 196
dnes: 40
online: nahravam