logo

Články - Kadeti U17

Kadeti U17 neočekávaně padli s Týništěm

PDF download

První polovinu sezóny jsme doma uzavřeli se soupeřem z Týniště nad Orlicí. S tímto týmem jsme se za posledních 5 let nikdy nesetkali, takže to pro nás byla trošku neznámá. Podle postaveni v tabulce to pro nás měl být hratelný soupeř.

Soupeř na nás nastoupil s velmi zataženou zónovou obranou. Tento způsob hry u dětí ani kadetů neuznávám a zároveň ani netrénujeme, jak proti takovému soupeři hrát. Hra soupeře byla postavena pouze na hráči Dostálovi, ale ne tím, že by tento hráč byl tak výjimečný, ale tím že všechny akce byly postaveny pro tohoto hráče a celý tým hrál na něj.

výhra 27.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - SK Týniště nad Orlicí 67:40 (27:12 43:18 51:26)
Jonáš Škop - 23, Ivan Jetmar - 9, Filip Kolář - 8, Adam Karlík - 6, Samuel Tomeš - 6, Tadeáš Tichý - 5, Michal Broulík - 4, Daniel Večeřa - 4, Lukáš Pavliš - 2, Matěj Pokorný - 0, Dominik Suchomel - 0

Nám se podařil výborně vstup do zápasu, kdy jsme jen v první čtvrtině zaznamenali 5 trojek a odskočili na +15. V dobrém výkonu jsme pokračovali a hlavně velmi dobrou obranou, vyzdvihnul bych Ivana, jsme v poločase vedli 43:18. Třetí čtvrtinou jsme se střelecky protrápili, za 7 minut jsme nedali ani koš. Sice jsme velmi dobře bránili, ale v útoku jsme nedali ani vyložené šance. Vzchopili jsme se a zápas jsme dovedli k poklidnému vítězství.

Jonáš Škop - 22, Matěj Pokorný - 11, Dominik Suchomel - 6, Samuel Tomeš - 6, Tadeáš Tichý - 5, Adam Karlík - 4, Filip Kolář - 2, Daniel Večeřa - 2, Ivan Jetmar - 0, Lukáš Pavliš - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že ho chceme odehrát v plně rotaci všech hráčů. V první čtvrtině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a v závěru nám soupeř odskočil na +3. Jelikož nám vůbec nepadala střelba za 3 body, tak za pochodu jsme vymysleli a začali hrát novou akci na více a více zataženou zónu hostí. V druhé čtvrtině jsme zabrali v obraně, dovolili soupeři skórovat jen 5 body a zápas otočili v náš prospěch na +13. Třetí čtvrtka byla z naší strany hrůzostrašná. Obrovským počtem ztrát jsme dávali soupeři příležitosti k lehkým košům. Soupeř šťastně trefil 3 trojkové pokusy. Náš náskok jsme promarnili a před poslední částí jsme ztráceli 1 bod. Stále jsem byl přesvědčen o tom, že tento zápas nemůžeme prohrát. Kvalita, baskatbalovost a tým, vše hovořilo pro nás. Bohužel opak byl pravdou. 5 minut před koncem jsme vedli o 3 body, 58:55. Za následujících 5 minut jsme však nedali nic. Střely vypadávaly z obroučky a následně na hráče sedla nervozita. Po sérii oddechových časů, následně taktických faulů, které však soupeř netrestal proměňováním TH, nevyšla ani poslední akce zápasu, kterou bychom buď zápas otočili nebo alespoň poslali do prodloužení. A neočekávaná prohra byla na světě.  I takové zápasy se hrají. A jsou jasným důkazem toho, že byť to nevypadá, tak na konci se počítá každý neproměněný koš, každá ztráta a z vyhraného zápasu je prohra.

Zobrazit celou zprávu
30.11.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 v souboji o první místo podlehli v Nové Pace

Při pohledu na průběžnou tabulku byl výjezd do Nové Paky soubojem o první místo v NRL. S tímto týmem se potkávám posledních 5 sezón. Velmi dobře fyzicky vybavení kluci s dobře organizovanou hrou a secvičenými jak obranými tak útočnými akcemi. K tomuto zápasu jsme se posílili o Jonáše Brýdla. Po mnoha omluvenkách nás však odjelo k zápasu pouze 8.

Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, dovolím si i říci, že to byl katastrofální vstup. 18:4 pro Paku v polovině čtvrtiny. Největší problém nám dělal pivot Fedor, kde v dolním postavení byl velice dominantní. My ho nedokázali zastavit a když už ano, tak přišel shoz na nabíhající křídlo a snadné zakončení. Zlepšenou hrou se nám podařilo korigovat stav po 1. čtvrtině na 20:13. V následujících dvou čtvrtinách se hrál velmi dobrý mládežnicky basketbal, který se na urovni NRL opravdu nevidi. Nám se podařilo více přibrzdit soupeře a v útoku nás táhnul Jonáš Brýdl. Problém nastal, když si 4. osobní chybu udělali Sam a Jonáš Škop. Do posledního dějství jsme šli pouze -1, 60:59. Jonáše jsem se rozhodl poštřit do rozhodující koncevky. K té ale bohužel nedošlo. Hned v úvodu se vyfauloval Sam. Nám se přestalo střelecky dařit, kdy za ceou čtvrtinu jsme vstřelili pouze 9 bodu. Super zápas jen s hořkým koncem pro nás.

výhra 12.11.2022 Sokol Nová Paka  - ADFORS Basket Litomyšl 80:68 (20:13 40:35 60:59)
Jonáš Brýdl - 28, Jonáš Škop - 16, Dominik Suchomel - 10, Štěpán Kovář - 5, Šimon Kovář - 4, Lukáš Pavliš - 3, Samuel Tomeš - 2, Ivan Jetmar - 0

Hned v úvodu druhého zápasu odstoupi kvůli zdravotním problémům Jonáš Brýdl. Tudíž nás zůstalo pouze 7. Drželi jsme se statečně. Vúbec nám však střelecky nevyšla druhá čtvrtka, kde jsme zaznamenali pouze 4 body. Soupeř nám utekl na +14 a víceméně bylo po zápase. Na obrat to z naší strany nebylo. Sice jsme 3. čtvrtinu vyhráli o 5, ale soupeř držel zápas ve svých rukou. Nakonec jsme ještě zápas málem dohrávali pouze ve 4, když se postupně vyfaulovali Sam a Lukáš a Ivan dohrával se 4 fauly.

Jonáš Škop - 18, Dominik Suchomel - 12, Samuel Tomeš - 11, Ivan Jetmar - 7, Šimon Kovář - 7, Štěpán Kovář - 5, Lukáš Pavliš - 3, Jonáš Brýdl - 2

Jak jsem již psal výše, na úrovni NRL to byly nastandardní zápasy a hrál se opravdu velmi hezký basketbal. Nová Paka měla svého Fedora, ale nebylo to jen o tomto hráči. Přechod do útoky byl v podání Paky ve sprintu, kdy velmi často po ztrátě míče, neproměněné střele, šel soupeř do přečíslení 4 na 2. Vůbec jsme nestíhali. Trápily nás doskoky pod oběma koši. Soupeř často přecházel z osobní do zónové obrany. Obzvláště proti zónové obraně kluci neumějí hrát. Akci na ni jsme cvičili před zápasem na benzince. Ale zase je fajn, že akce "benzinka" zústane klukům v hlavě. Kluci bojavali, místy chybělo štěstíčko, ale určite jsou tyto zápasy víc než vyhra o 100 nad Chrudimí. Máme par měsíců na to zamakat na sobě a Novou Paku doma porazit.

18.11.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 po zlepšeném výkonu vezou 1 výhru z Pardubic

Po dvou lehčích soupeřích na úvod sezóny jsme vyjeli k dalšímu zápasu na horkou půdu SŠB Pardubice, fyzicky i basketbalově dobře stavěného týmu.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi nervózní, ale vyrovnaný. V útoku jsme byli nepřesní a nedokázali jsme si vypracovat šance ze secvičených signalů. Nedařilo se nám eliminovat ústředního rozehrávače Pardubic Kubu Brožka a v komninaci s nepřesnými rozhodčími jsme v polovině zápasu ztráceli 11 bodů. Zápas byl ale stále otevřený a bylo v našich silách ho otočit. To by však nesměla prijít katastrofální 5 minutovka na začátku druhé půle, kdy jsme se nesmyslně vytáhli k soupeřovu pivotu za trojku a pod košem se nevypořádali se clonami a dostávali velmi snadné koše. Soupeř odskočil na +23 a bylo defakto po zápase. V posledních 15 minutách jsme se zlepšili, tuto část vyhráli, ale na obrat už jsme se nezmohli. Je pravda, že pro naše hráče ročníku 2008 to bylo velmi těžké utkání a kluci se fyzicky nemohli rovnat soupeřům. Pozitivem bylo, že všichni hráči dostali svoji porci minut.

výhra 22.10.2022 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 69:53 (16:13 31:20 57:37)
Jonáš Škop - 13, Samuel Tomeš - 12, Lukáš Pavliš - 9, Ivan Jetmar - 5, Michal Broulík - 4, Šimon Kovář - 4, Adam Karlík - 2, Matěj Pokorný - 2, Daniel Večeřa - 2, Filip Kolář - 0, Štěpán Kovář - 0, Tadeáš Tichý - 0

V přestávce mezi zápasy jsme si jasně řekli co chceme hrát a že máme na to v Pardubicích vyhrát. Soupeř není lepší než my a je to pouze a jen o nás. Prostor dostali hlavně hráči ročníku 2006. Velmi dobře nám fungovala obrana. Dokázali jsme se vypořádat s clonami soupeře bez míče a odstavili pardubické rozehrávače. V poločase však prohráváme o bod, a to ještě Jonáš trefil trojku s klaksonem. Hlavni příčiny musíme hledat u sebe. Nedali jsme spoustu volných střel. Soupeř trefil 4 "haluz" trojky, kdy v prvním zápase nedal ani jednu. Kdyby jsme byli úspěšní jen z poloviny tak v půlce vedeme o 20. Ale na kdyby se nehraje. Zápas se schyloval k tomu, že kdo se utrhne, vyhraje. A to jsme chtěli být my. Ve třetí čtvrtce nám to začalo konečně padat. Kluci dobře plnili taktické pokyny a před poslední částí jsme šli s vedením +10. Kluci si dobře pohlídali úvod poslední čtvrtky, odskočili jsme na +16 a zápas se už v klidu dohrával na obou stranách s hráči z lavičky.

Jonáš Škop - 17, Lukáš Pavliš - 14, Samuel Tomeš - 7, Ivan Jetmar - 6, Šimon Kovář - 6, Michal Broulík - 5, Filip Kolář - 2, Štěpán Kovář - 2, Daniel Večeřa - 2, Adam Karlík - 0, Matěj Pokorný - 0, Tadeáš Tichý - 0

Velmi dobré zápasy. Škoda prohry v prvním utkání, protože jsme na soupeře měli. A doufám, že si kluci odnesli poučení pro další zápasy. Útok začíná dobrou obranou a v útoku to ještě nikdy jeden hráč sám neurval, a Janise nebo Luku v týmu opravdu nemáme.

24.10.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 hladce přehráli Chrudim

K dalším zápasům na naši palubovku zavítala Chrudim. Byť má Chrudim dlouhodobě velmi dobré družstvo mužů, které poslední roky hrálo 2. ligu, v žákovských kategoriích je toto družstvo po delší době první, které hraje soutěžní zápasy. I z tohoto pohledu neměla být Chrudim pro nás velkým oříškem k rozlousknutí.

Oba dva zápasy jsme chtěli využít k větší sehranosti jak při obranných tak útočných akcích. Všech 12 hráčů jsem držel v pravidelné rotaci a zkoušeli jsme souhru jednotlivých hráčů mezi sebou, abychom se lépe připravili na příští již daleko težší zápasy.

výhra 08.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 121:22 (30:6 62:10 85:19)
Jonáš Škop - 22, Michal Broulík - 17, Daniel Večeřa - 16, Filip Kolář - 12, Tadeáš Tichý - 12, Šimon Kovář - 10, Lukáš Pavliš - 9, Ivan Jetmar - 8, Adam Karlík - 4, Štěpán Kovář - 4, Matěj Pokorný - 4, Samuel Tomeš - 3

Oba dva zápasy měly velmi podobný průběh, jen skóre se odvíjelo od toho, jak jsme byli úspěšní při zakončení. A místy to byla opravdu mizerie, kdy jsme nebyli schopni proměnit skoro nic a naše úspěšnost byla hluboko pod 20%. Ale měli jsme i velmi krásné momenty. Příští zápasy na SŠB Pardubice a hlavně pak následně s Novou Pakou nám teprve ukáží na jaké umístění můžeme letos pomýšlet.

Tadeáš Tichý - 21, Jonáš Škop - 19, Adam Karlík - 14, Lukáš Pavliš - 13, Štěpán Kovář - 11, Samuel Tomeš - 9, Michal Broulík - 8, Ivan Jetmar - 8, Filip Kolář - 8, Matěj Pokorný - 8, Šimon Kovář - 7
12.10.2022 Zbyněk Tichý

Kadeti U17 nezaváhali na úvod sezóny ve Vysoké nad Labem

Je tu další sezóna a jak u mě bývá zvykem, opět nově poskládaný tým. Kostra, nebo lépe řečeno kostřička, vzhledem k výšce, váze a věku je z loňských U15. Bohužel s basketbalem skončil David, který nám bude chybět. Tak ať ti to skáče a létá daleko chlape. Na druhou stranu s námi budou hrát 4 kluci z České Třebové a Ivan s Filipem z Ústí. Všichni ročník 2006. Že bychom konečně nebyli nejmenší a nejmladší? Soupiska vypadá zajímavě a až zápasy ukáží, jak na tom budeme na hřišti.
Pokračující nevýhodou tohoto týmu je absence společných tréninků, jelikož je tým poskládaný ze 4 částí, která každá má své tréninky. Doufám, že až kluci ze Třebové dokončí své taneční, tak alespoň 1 x za 14 dní před zápasem spolu potrénujeme. Ještě bych rád upozornil, že tým hraje 2 soutěže, Nadregionální ligu kadetů a Východočeský pohár kadetů. Obě dvě soutěže se stejnými týmy a vždy jako dvojzápas, ale výsledky a průběžné pořadí najdete ve dvou soutěžích.

výhra 25.09.2022 BK NAPOS Vysoká n.L. - ADFORS Basket Litomyšl 44:81 (6:25 25:46 33:68)
Samuel Tomeš - 19, Jonáš Škop - 17, Šimon Kovář - 15, Michal Broulík - 9, Dominik Suchomel - 8, Tadeáš Tichý - 4, Adam Karlík - 2, Štěpán Kovář - 2, Lukáš Pavliš - 2, Matěj Pokorný - 2, Daniel Večeřa - 1, Ivan Jetmar - 0

Pouze po jednom společném tréninku jsme vyrazili na první zápasy do Vysoké nad Labem. Vysoká se spojila s Hradcem Králové a společně vybojovali postup do celostátní Ligy kadetů, takže byla velká neznámá, kdo proti nám vlastně nastoupí. Moji zásluhou, kdy jsem si udělal okruh po dálnicích Východních Čech, jsme zkrátili čas na rozcvičení na pěkných 25 minut. Ale asi to budu muset udělat i příště, protože kluci vlétli do zápasu plně koncetrovaní a než se soupeř stačil rozkoukat na hřišti, nasázel jim Sam 7 bodů v řadě. Rychle jsme rotovali hráče, abychom udrželi temto a celoplošný presing. Velmi dobrým výkonem jsme vyhráli 1. čtvrtinu 25:6. Tento průběžný výsledek, ale hlavně obraz hry samotné, mi dovolil ve zbytku zápasu zkoušet jednotlivé herní systémy, protože zápas vydá více jak za 10 tréninků. Střídali jsme výborné pasáže s horšími. Ale celkově povedený zápas. Kluci měli možnost si vyzkoušet, co chceme hrát, poznat se navzájem na hřišti. Takže za mě dobrý.

Lukáš Pavliš - 15, Jonáš Škop - 12, Dominik Suchomel - 11, Tadeáš Tichý - 10, Matěj Pokorný - 7, Samuel Tomeš - 7, Michal Broulík - 6, Štěpán Kovář - 4, Ivan Jetmar - 2, Adam Karlík - 0, Šimon Kovář - 0, Daniel Večeřa - 0

V druhém zápase jsem si chtěl vyzkoušet jiné herní varianty, třeba že nechám hrát kluky ze Třebové společně a druhá pětka bude postavena na byvalých U15. A k mému překvapaní to moc nefungovalo. Nechal jsem kluky takto odehrát celý poločas. Pro mě silnější pětka, celá z ročníku 2006, svoji část dokonce prohrála a nastřílela pouze 10 bodů. Sice jsme v průběhu nikdy neprohrávali, ale Vysoká byla celou dobu na dostřel. V poločase jsme situaci rychle rozebrali, přeskupili formace a zataženou obranu Vysoké otvírali čtyřkou a přesnými střelami za 3 body. Zlepšený výkon se velmi rychle přenesl i na ukazatel skóre.

Dobré zápasy na úvod sezóny. Kluci si vyzkoušeli útočné i obrané akce a měli možnost se lépe poznat. A já jsem zase mohl poznat je při zápasech. Máme na čem stavět.