logo

Termíny letních soustředění!

PDF download

S postupným rozvolňováním opatření a zlepšující se epidemiologické situace věříme, že bude možné absolvovat tradiční letní soustředění, a to jak v Mladočově, tak v Litomyšli.

Samozřejmě je tu riziko, že především Mladočov povolen nebude, ale raději buďme na dané termíny připraveni :-).

 

 

Plánované termíny soustředění v létě 2021:

Mladočov:   čtvrtek 24.6. - pondělí 28.6.

Litomyšl:   neděle 22.8. - pátek 27.8.

Zobrazit celou zprávu
15.05.2021 Martin Šorf

Od pondělí 17. května začínáme trénovat v hale Jiskra!!!

PDF download

Od pondělí 17. května je možné začít s tréninky v hale za dodržení vládních podmínek. Trénovat lze bez roušek, ale k dispozici nebudou šatny. Režim tedy bude podobný tomu z loňského jara. Děti se mohou převléci v hale na vyznačených místech.

 

Tréninky v hale se týkají pouze soutěžních družstev. Minižactvo U10 a obě přípravky budou nadále trénovat venku.

 

Základní pravidla pro tyto tréninky v hale Jiskra jsou:

- Přijďte cca 5 minut před začátkem tréninku a vyčkejte před halou Jiskra na příchod trenéra.

- Mějte na sobě / s sebou oblečení a obuv do haly, míč už nenoste.

- Na každý trénink přineste čestné prohlášení, které naleznete níže.

 

Čestné prohlášení o absolvovaném testu. Zde je na rodičích, jak s tímto vládním pokynem naloží, zda využijí testy ze škol, případně si provedou test doma apod. Pro nás je důležité, aby dítě přineslo na trénink toto čestné pohlášení (rovnou jsou dvě prohlášení na jedné A4, neb je nutné nosit zatím na každý trénink).

 

Čestné prohlášení ke stažení zde:

 

Rozpis tréninků platný od 17.5. ke stažení zde:

Dobře si projděte jednotlivé tréninkové skupiny, s kým a kdy máte trénink!!!

Zobrazit celou zprávu
15.05.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS zná své vítěze! Doběhli jsme do Barcelony a zpět :-)

PDF download

3 506 kilometrů je vzdálenost z Litomyšle do Barcelony a zpět, ale také celková vzdálenost, kterou zhruba padesátka účastnílů naší výzvy naběhala ze celý měsíc duben. Souboje to byly krásné a tři největší vytrvalci z každé kategorie se mohou těšit na dárkové koše věnované naším generálním partnerem, společností Saint-Gobain Adfors.

 

Ocenění si sice odnese jenom 12 z vás, ale vítězem jsme pro nás všichni, kdo jste se do výzvy zapojili a chodili běhat. Děláte to přeci hlavně pro sebe a věříme, že většinu z vás hřeje ten příjemný pocit, že jste se dokázali překonat a co jste naběhali :-).

 

Nicméně jedná se o soutěž a tak je třeba stanovit pořadí na stupních vítězů. Ve všech kategoriích to byl velmi zajímavý souboj o medailové příčky a dlouho nebylo jasné, kdo se jak umístí. Vrcholem byl pak souboj Kláry a Pavla v kategorii dospělých, když oba pokořili hranici 350 km. Klára byla nakonec o kousek druhá, ale může jí aspoň těšit nejdelší denní náběh, který činil 26,21 km.

 

Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích:

přípravka (2011 a mladší)

1. Natálie Provazníková - 62,9 km

2. Nikol Hodková - 49,3 km

3. Adam Brýdl - 43,7 km

 

minižactvo (2008 až 2010)

1. Tadeáš Tichý - 151,1 km

2. Jakub Ripka - 131,8 km

3. Adam Diblík - 114,4 km

 

dorost (2004 až 2007)

1. Nela Škeříková - 147,8 km

2. Bohdana Metyšová - 130,6 km

3. Tomáš Sedláček - 114,5 km

 

dospělí (2003 a starší)

1. Pavel Hanuš - 373,2 km

2. Klára Krejčí - 364,7 km

3. Gabriela Liberdová - 257,6 km

 

Celkové výsledky naleznete v této tabulce:

 

Ještě jednou velká gratulace všem výhercům i účastníkům a teď už se můžeme těšit na novou výzvu, kterou je v květnu návrat k týmovým tréninkům, byť zatím jenom venkovním.

Zobrazit celou zprávu
01.05.2021 Martin Šorf

Venkovní týmové tréninky začínají v úterý 4. května! Doplněn formulář na covid test.

PDF download

Postupné rozvolňování vládních omezení umožňuje v našem kraji od 3.5. společné tréninky mládeže až do počtu 20 dětí a bez roušek. Samozřejmě tyto tréninky musí probíhat na venkovních hřištích.

 

S ohledem na toto rozvolnění a očekávané zlepšující se počasí jsme se rozhodli začít s venkovními tréninky od úterý 4. května dle rozpisu v přiloženém PDF souboru.

 

Tréninky budou probíhat na několika venkovních hřištích na uzemí města. Mapka s umístěním daných hřišť je součástí rozpisu.

 

Sraz bude vždy cca 5 minut před začátkem tréninku a režim během tréninků bude vždy upravován dle aktuálních nařízení.

V případě, že bude pršet, tak trénink odpadá! Pokud je ale už po dešti a není příliš mokro (nejsou na hřišti kaluže), tak se trénuje normálně!

 

Co s sebou?

- Oblečení dle počasí a vhodnou obuv (hřiště za 1. ZŠ má umělý povrch, zbylá dvě jsou asfaltová).

- Basketbalový míč (pokud máte).

- Čestné prohlášení o absolvovaném testu. Zde je na rodičích, jak s tímto vládním pokynem naloží, zda využijí testy ze škol, případně si provedou test doma apod. Pro nás je důležité, aby dítě přineslo na trénink toto čestné pohlášení (rovnou jsou dvě prohlášení na jedné A4, neb je nutné nosit zatím na každý trénink).

Čestné prohlášení ke stažení zde:

 

Rozpis tréninků naleznete zde:

Zobrazit celou zprávu
30.04.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS se blíží ke svému konci

PDF download

Dnes zveřejňujeme poslední průběžné výsledky naší běžecké výzvy. Máme před sebou posledních 5 dní, než v pátek 30. dubna skončí celoměsíční snažení a rozhodne se o konečném pořadí.

 

Mějte prosím na paměti, že výsledky je třeba zaslat do druhého dne a poslední páteční běh je nutné poslat nejpozději v sobotu 1.5. do 12:00.

 

Průběžné pořadí po víkendu naleznete zde:

 

Prosíme, zkontrolujte si své výsledky, zda jsme náhodou nějaký běh nepřehlédli a máte opravdu vše zapsané. Především Vy na předních příčkách. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel!

Zobrazit celou zprávu
26.04.2021 Martin Šorf

Reportáž k online tréninkům a běžecké výzvě na regionální televizi CMS TV!

PDF download

Zobrazit celou zprávu
23.04.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS končí příští pátek a slibuje velké drama!

PDF download

Příští pátek skončí měsíční snaha naběhat co nejvíce kilometrů v rámci naší výzvy. Máme před sebou poslední dubnový víkend a má svítit sluníčko, tak uvídíme, jak se pořadí změní. Poslední aktualizaci výsledků Vám přineseme v pondělí.

 

Jak se zatím vyvíjí situace v jednotlivých kategoriích? Dost zajímavě a o dramatické souboje asi nebude nouze. Pojďme si v rychlosti shrnout, kde jsou rozdíly nejmenší.

 

přípravka (2011 a mladší)

O vítězství se pravděpodobně rozhodne mezi Nikolkou Hodkovou a Natálkou Provazníkovou, které dělí necelý kilometr. Zde to bude asi opravdu boj až do posledního dne. Ale ani o bronzu ještě není jasno, rozdíl mezi 3. a 4. pozicí jsou jen 4 kilometry.

 

minižactvo (2008 až 2010)

Minižaci budou asi jedinou kategorií, kde stupně vítězů obsadí samí kluci. Za vítězstvím kráčí Tadeáš Tichý, který má těméř 20km náskok na druhého Jakuba Ripku, jenž je naopak o 15km před Adamem Diblíkem. Ze čtvrté příčky zajisté ještě nic nevzdá David Dobruský, který je za bronzem o 10km.

 

dorost (2004 až 2007)

Tato kategorie slibuje největší drama a největší počet účastníků je ještě reálně ve hře o medailové příčky. Nela Škeříková s Bóďou Metyšovou mají na prvních dvou místech už značný náskok a rozdají si to o zlato. V tomto dlouho vyrovnaném souboji začíná poslední dny Nela trochu utíkat a vypracovala si již polštář 12km. Za nimi to ale bude dost vřít. Aktuálně třetí Jonáš Brýdl má nad Tomášem Sedláčkem k dobru zhruba kilometr a na pátou Natku Svobodovou náskok 7km, vše tedy může být po jednom běhu jinak. O necelých 6km za Natkou ještě poslední slovo možná neřekla ani Jolča Severová.

 

dospělí (2003 a starší)

V této kategorii visí medaile opravdu vysoko. U Pavla Hanuše a Kláry Krejčí se dá očekávat překonání 300km hranice, což je pro mě skoro nepředstavitelná vzdálenost :-). Poslední dny se Pavel Kláře malinko vzdálil a vede o 14km. O bronz si do rozdají Darina Kubíčková, která má 8km k dobru na Gabču Liberdovou.

 

Uvidime, co s pořadím udělá víkend, ostatně v pondělí zveřejníme aktualizovanou tabulku.

Zde jsou kompletní výsledky k pátečnímu ránu:

Prosíme, zkontrolujte si své výsledky, zda jsme náhodou nějaký běh nepřehlédli a máte opravdu vše zapsané. Především Vy na předních příčkách. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel!

Zobrazit celou zprávu
23.04.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS vstoupila do druhé poloviny a představila ceny!

PDF download

Do své druhé poloviny se přehoupla naše běžecká výzva a opět se změnilo pořadí v kategorii dospělých. Jak to vypadá, tak o prvenství to bude lítý boj mezi Pavlem a Klárou, která je po týdnu opět v těsném vedení.

 

V pátek byly také představeny ceny, o které se soutěží. Nejlepší tři běžci z každé kategorie se mohou těšit na zdravé balíčky z produkce environmentálního sociálního podniku Biobýt z Chotěnova. Takže ceny za tu námahu určitě stojí :-).

 

Zde je průběžné pořadí právě na stupních vítězů k neděli 18. dubna:

 

přípravka (2011 a mladší)

1. Natálie Provazníková - 21,06 km

2. Nikol Hodková - 17,87 km

3. Adam Brýdl - 10,01 km

 

minižactvo (2008 až 2010)

1. Tadeáš Tichý - 80,68 km

2. Jakub Ripka - 53,19 km

3. Adam Diblík - 46,81 km

 

dorost (2004 až 2007)

1. Bohdana Metyšová - 87,1 km

2. Nela Škeříková - 85,8 km

3. Tomáš Sedláček - 48,37 km

 

dospělí (2003 a starší)

1. Klára Krejčí - 189,03 km

2. Pavel Hanuš - 186,79 km

3. Darina Kubíčková - 132,78 km

 

V čele pořadí mají jednotliví soutěžící většinou už poměrně velký náskok, ale ve všech kategoriích je několik běžců, kteří neztrácí mnoho na 3. místo a tak očekáváme ještě zajímavé souboje o stupně vítězů.

Veškeré výsledky najdete v této tabulce:

Prosíme, zkontrolujte si své výsledky, zda jsme náhodou nějaký běh nepřehlédli a máte opravdu vše zapsané.

Zobrazit celou zprávu
19.04.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS - po druhém týdnu už vede Pavel Hanuš

PDF download

Dubnová výzva s Adfors vstupuje do svého třetího týdne a tak Vám opět přinášíme aktuální pořadí a výkony k neděli 11. dubna.

 

V jasném vedení je nadále duo Pavel Hanuš - Klára Krejčí, kteří už stihli jako jediní překonat hranici 100km. Oproti minulému týdnu si však prohodili pořadí, k čemuž Pavlovi pomohl i doposud největší jednorázový náběh, jenž měl hodnotu 21,48km (což je o zhruba 400m víc než vzdálenost půlmaratonu).

 

Mezi mládeží se na stupních vítězů drží trio Nela Škeříková, Bóďa Metyšová a Tadeáš Tichý. Všichni tři už dokázali o kousek překonat 50km hranici.

Velkou radost máme i z nových účastníků, když se nám počet běžců navýšil ze 33 na aktuálních 45.

 

Zde je malý pohled do statistik prvních 11 dnů naší výzvy:

Počet účastníků: 45

Celkový náběh: 1198 km

Průměrný náběh na jednoho účastníka: 26,6 km

Nejdelší náběh: 21,48 km

Pokoření hranice 10 km: 37x

 

Aktuální výsledky najdete v tomto excelovém souboru:

Prosíme, zkontrolujte si své výsledky, zda jsme náhodou nějaký běh nepřehlédli a máte opravdu vše zapsané.

Zobrazit celou zprávu
12.04.2021 Martin Šorf

DUBNOVÁ VÝZVA s ADFORS - po Velikonocích je ve vedení Klára Krejčí

PDF download

Začátkem nového týdne budeme vždy zveřejňovat průběžné výsledky naší DUBNOVÉ VÝZVY s ADFORS, abyste měli přehled o dosažených výkonech a průběžném pořadí.

Po velikonočních svátcích je v čele Klára Krejčí, která za prvních pět dní výzvy stihla naběhat téměř 54 km. Mezi muži se zatím nejvíce daří Pavlovi Hanušovi, jenž pokořil hranici 40 km.

Mezi mládeží zatím jasně vede Tadeáš Tichý, kterému se 40 km patří celkové třetí místo. Nejlepší dívkou je s 27 km Nela Škeříková.

 

Do výzvy se během prvních 5 dní zapojilo krásných 33 účastníků a věříme, že tento počet ještě naroste. Průběžné výsledky najdete v tomto excelovém souboru:

Pokud se v pořadí nacházíte u konce, tak nezoufejte, protože pořád jste na tom lépe, než ti, kteří vůbec nevyběhli :-).

 

Musíme přiznat, že někteří mladí běžci náš velmi překvapili vzdálenostmi, které dokáží naběhat a jsme rádi, že se do naší výzvy takto vrhli. Nicméně příliš dlouhé vzdálenosti v mladém věku nejsou zcela žádoucí a tak jsme po konzultaci s kondičními trenéry stanovili tato doporučení pro běhání:

Kategorie 2011 a ml.

- doporučený maximální denní náběh: cca 2 km a max. 5x za týden

Kategorie 2008 - 2010

- doporučený maximální denní náběh: cca 5 km a max. 5x za týden

Kategorie 2004 - 2007

- doporučený maximální denní náběh: cca 8 km a max. 5x za týden

 

Těšíme se na další výsledky a především na další účastníky.

Zobrazit celou zprávu
06.04.2021 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE


Návštevy
celkem: 144 612
tento rok: 3 200
tento měsíc: 287
tento týden: 123
dnes: 3
online: nahravam