logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Přijďte podpořit naše žáky a podívat se na mezinárodní basketbal

PDF download

Zobrazit celou zprávu
31.01.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 postupuje na Mistrovství ČR mixů, které bude pořádat!

PDF download

V neděli odpoledne odehrálo družstvo smíšeného minižactva U11 kvalifikační zápasy proti SŠB Pardubice. Litomyšlský tým doplnili tři šikovní chlapci z Ústí nad Orlicí a tým vystupuje již pod názvem basketbalové akademie Young Diamonds.

Již dopředu jsme věděli, že máme účast na Mistrovství ČR jistou jako pořadatel, neboť se nám podařilo získat právo hostit tento finálový turnaj. I tak jsme ale nechtěli nechat nikoho na pochybách, že bychom si místo dokázali uhrát i na palubovce.
 

výhra 29.01.2023 SŠB Pardubice - BA Young Diamonds   33:83  (14:12 18:36 24:61)
Brýdl Adam - 26, Kladivová Sára - 14, Kühn Kryštof - 12, Škraňka Dominik - 10, Suchomel Kryštof - 9, Havel Martin - 4, Kroulíková Viktorie - 4, Mikyska Matouš - 2, Provazníková Natálie - 2

 

Začátek prvního zápasu byl pro nás trochu na rozkoukání. Potřebovali jsme se jednak trochu sehrát a také oklepat počáteční nervozitu. Úvodní čtvrtinu jsme tedy o koš prohráli, ale od té druhé jsme už měli oba zápasy plně pod kontrolou.

Dokázali jsme poměrně často brát soupeři míč a v útoku jsme hráli kolektivní basketbal podpořený individuálními průniky.

V těchto duelech se ukázala šíře našeho kádru, když máme na palubovce vždy alespoň 3 až 4 hráče, kteří jsou schopní vyvážet míč a najíždět. Právě z této vyrovnanosti chceme těžit i na dubnovém mistrovství. Předtím ale potřebujeme sehrát několik přípravných duelů, ideálně se silnějšími soupeři, kteří nás dokáží naplno prověřit.

 

výhra 29.01.2023 SŠB Pardubice - BA Young Diamonds   16:73  (6:20 8:45 10:51)
Brýdl Adam - 12, Kroulíková Viktorie - 12, Kühn Kryštof - 9, Havel Martin - 8, Mikyska Matouš - 8, Fengl Josef - 6, Doležal Josef - 6, Suchomel Kryštof - 4, Škraňka Dominik - 3, Kladivová Sára - 2, Chadimová Adéla - 2, Hodková Nikola - 1
Zobrazit celou zprávu
31.01.2023 Martin Šorf

Muži předvedli příliš slabý výkon, který na předposlední Přelouč nemohl stačit

PDF download

K dohrávce do Přelouče jsme zajížděli netradičně ve středu večer, ovčem v poměrně početné i kvalitní sestavě. K dispozici bylo 9 hráčů a ze 6 nejlepších střelců týmu jich jelo 5. Náš cíl byl tedy jasný, připsat si další vítězství do tabulky.

Věděli jsme, že musíme zastavit především tři hráče domácích. Kromě ústředního pivotmana jsme měli nad ostatními rychlostní i fyzickou převahu, ztráceli jsme pouze kila a zkušenosti. A bohužel nakonec úspěch slavilo to druhé.

 

výhra 25.01.2023 BK Přelouč  - ADFORS Basket Litomyšl 81:69 (25:21 39:40 63:54)
Michal Bílek - 19, Tomáš Folta - 19, Matěj Hanuš - 8, Adam Kubíček - 6, Kryštof Grujbár - 5, Tomáš Kotěra - 5, Tomáš Sedláček - 5, Tomáš Candrák - 2, Petr Černý - 0

 

Nedařilo se nám dnes vůbec v obraně, když jsme nedokázali být v presu dostatečně aktivní a hlavně včas na správných místech. Ani postupný útok domácích se nám nedařilo nějak stabilněji zastavovat. V útoku jsme pak často hráli až příliš individualisticky a málo nám putoval míč. Když už jsme však měli zakončit, tak jsme ještě míč vyhazovali zbytečně na perimetr. Tedy volba střel špatná a bohužel i procento jejich proměnění nebylo nikterak vysoké.

Tento zápas se nám prostě nevydařil v žádném ohledu a musíme doufat, že v další dohrávce, která nás čeká již v pátek v Havlíčkově Brodě, se nám zadaří lépe, byť to bude hodně těžké, neb bude k dispozici velmi úzká sestava.

Zobrazit celou zprávu
25.01.2023 Martin Šorf

Kadetky pokračují na vítězné vlně i v novém roce

PDF download

V sobotu děvčata U17 zakončila první polovinu sezony dvojzápasem s týmem BC Vysočina (Jihlava). K prvnímu zápasu bylo připraveno 7 děvčat, soupeřky měly k dispozici hráček 10. Většina týmu Vysočiny hraje v kategorii  U15, výškově byla obě družstva na podobné úrovni. Nám se velmi vydařila 1. čtvrtina, po které bylo nečekané skóre 21:0. Většinu našich bodů zajistily Berenika a Míša. Soupeřky se pomalu rozehrávaly, ale nám se v pozdějším průběhu dařily rychlé protiútoky, do kterých se postupně zapojovaly všechny hráčky. Všechny se také podělily o naše body, 5 hráček se dostalo na dvojciferný počet. Pod dojmem snadného vedení se odehrál druhý poločas už s nižším bodovým ziskem.
 

výhra 21.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BC Vysočina 75:31 (21:0 40:9 63:25)
Michaela Tomšů - 21, Berenika Gultová - 13, Nela Škeříková - 12, Natálie Svobodová - 12, Jolana Kolářová - 10, Estella Faltysová - 4, Johana Blaško - 3

 

Na druhý zápas ještě dorazila Vendula Hrdličková, která přinesla na palubovku novou energii a přenesla ji i na další hráčky. Skóre rychle narůstalo až na 61 : 21 v poločase. Druhý poločas potom přinesl bodově vyrovnanou hru (29:26), všechny hráčky zaznamenaly body, viděli jsme několik krásných akcí. Přesto je třeba některé věci zlepšit, především obranný doskok a zrychlit pohyb hráček i přihrávek. Děkuji děvčatům za jejich výkon, divákům za podporu a těšíme se na další zápasy.

 

výhra 21.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BC Vysočina 90:47 (32:7 61:21 72:33)
Michaela Tomšů - 23, Nela Škeříková - 20, Natálie Svobodová - 12, Berenika Gultová - 11, Johana Blaško - 9, Vendula Hrdličková - 9, Jolana Kolářová - 4, Estella Faltysová - 2
Zobrazit celou zprávu
24.01.2023 Stanislav Cimburek

Kadeti U17 si připsali dvě výhry nad silnými kluky ze SŠB Pardubice

PDF download

K upevnění našich ambicí na co nejlepší umístění zněl úkol jasně, porazit silný tým ze SŠB Pardubice. Částečně jsme to pojali i jako test na zápas jara proti neporažené Nové Pace, a proto nás doplnili Matěj Hanuš a Kryštof Grujbár. Chtěli jsme si vyzkoušet jak souhru kluků, tak samotné akce.

Oba týmy do zápasu vstoupily pěkna naplno, žádné rozkoukávání. Kluci z Pardubic na nás přitlačili a po celou první čtvrtku jsme dotahovali a vedeni se ujali až v samém závěru. Výborně se nám povedl vstup do druhé čtvrtiny, kde jsme za první 4 minuty odskočili na +11, ale zbytek čtvrtiny už byl zase vyrovnaný. Velký problém nám dělal doskok, zvláště pak ten obranný. Dívali jsme se, jak si soupeř z perimetru chodí pro doskoky a tím jsme mu dávali druhé i třetí šance na zakončení. Pardubičtí kluci velmi dobře stríleli ze střední vzdálenosti. V druhé polovině zápasu se nám již lépe dařilo na doskoku, postupně jsme si vytvořili větší náskok a v poslední čtvrtce již v plné rotaci hráčů došli k poklidnému vítezství. 

 

výhra 22.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 79:53 (18:16 39:30 60:42)
Matěj Hanuš - 21, Kryštof Grujbár - 16, Tadeáš Tichý - 12, Ivan Jetmar - 8, Dominik Suchomel - 7, Adam Karlík - 4, Štěpán Kovář - 4, Daniel Večeřa - 3, Lukáš Pavliš - 2, Samuel Tomeš - 2, Šimon Kovář - 0, Jonáš Škop - 0

 

Do druhého zápasu již nenastoupil Kryštof a místo něj hrál Matěj Pokorný. Tým jsem rozdělil do dvou šestic, které se pravidelně střídaly na palubobce. Kluci do zápasu vlétli pěkně z ostra, soupeře přitlačili a za prvních 5 minut nasázeli 15 bodů a nedostali ani jeden. Kluci z Pardubic nechali hodně sil v prvním zápase a takovýto vstup jim sebral elán úplně. V plné rotaci jsme si došli pro pohodové vítězství. 

 

výhra 22.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 96:55 (27:8 42:21 68:40)
Jonáš Škop - 19, Šimon Kovář - 15, Matěj Hanuš - 14, Ivan Jetmar - 11, Dominik Suchomel - 11, Tadeáš Tichý - 9, Štěpán Kovář - 6, Matěj Pokorný - 4, Daniel Večeřa - 3, Lukáš Pavliš - 2, Samuel Tomeš - 2, Adam Karlík - 0

 

Tak a teď hurá na Novou Paku! 

Zobrazit celou zprávu
23.01.2023 Zbyněk Tichý

Žáci U14 nedotáhli dobře rozjeté utkání s Brnem

PDF download

V neděli jsme hostili v Litomyšli Basket Brno. Začátek zápasu nám vyšel přiliš snadno. V první čtvrtině jsme se dobře vraceli do obrany a včas zastavovali soupeře. V prvních minutách jsme i lépe bojovali o doskok. Dopředu nám stačilo příhrát si a jednoduše najet. Výsledkem bylo vedení 26:6 po první čtvrtině.

Druhou čtvrtinu jsme začali ve velké rychlosti a zbrklosti. Po zisku míče oba týmy rychle přeběhly hřiště a najeli. První polovinu čtvrtiny nám to stačilo. Drželi jsme náskok 33:12. Potom se soupěř zatáhl do bedny a nám už jednoduché najetí nebo pick and roll nestačili. Nebyli jsme schopni se přizpůsobit a hru roztáhnout více do strany nebo rozhýbat soupeře. Místo zahrání "čtyřky" jsme zkoušeli házet zbytečně trojky nebo stále najížděli středem do čtyř hráčů. V polovině se náskok zúžil na 16 bodů.

 

výhra 22.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BASKET Brno 50:53 (26:6 35:19 42:35)
Dominik Hodek - 22, Jan Blaško - 12, Jakub Auxt - 4, Jan Bryška - 4, Vít Šafr - 4, Štěpán Lebeda - 3, Tomáš Hejtmánek - 1, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0

 

Do třetí části jsme měli špatný nástup, kdy jsme se nemohli 5 minut trefit do koše. Zároven jsme vypustili obranu. Na trojce jsme nechávali soupeři zbytečně prostor k rozběhnutí a bránili až při dvojtaktu. Z našeho náskoku zbylo jen 6 bodů. Místo našeho výkonu jsme řešili výkon rozhočích a nechali se tím vyvést z míry. V poslední části jsme pokračovali v horších výkonech. Neposouvali jsme míč při vyvážení a házeli nepřipravené trojky. Zápas jsme se snažili vyhrát individální akcí namísto využití volných hráču po stranách. Na konci jsme tak prohráli o 3 body.

Zobrazit celou zprávu
23.01.2023 Zdeněk Hodek

Minižactvo U12 si po tvrdém boji veze jednu výhru z Hradce

PDF download

O víkendu jsme zavítali na palubovku do Hradce Králové, kde nás čekal čistě chlapecký tým Královští Sokoli. S nimi jsme na začátku sezóny hráli vyrovnaný zápas, a proto cíl byl jasný, jedeme se porvat alespoň o jednu výhru. Tým se skládal z hráčů, kteří hrají kategorii U12, ale vzali jsme s sebou i několik mladších dětí z kategorie U11. Před zápasem proběhla porada a už tam bylo vidět, že všichni chtějí vyhrát.

Bohužel začátek prvního zápasu se úplně neodvíjel podle našich představ. Měli jsme hodně možností získat cenné body, ale zakončení a doskok nám dělalo velký problém. Soupeři tak pomalu získávali náskok. V polovině zápasu jsme prohrávali o 6 bodů, ale tehdy začal zvrat. Postupně jsme proměňovali naše šance, začali jsme se rvát o každý míč a díky dobré obraně jsme měli i několik rychlých protiútoků. Na začátku 4. čtvrtiny jsme soupeře dohnali a vyrovnali na 33:33. Koncovka byla napínavá a skóre stále nerozhodné. Pak se nám podařilo, v poslední minutě, dostat do vedení o jeden koš a ubránit soupeřův útok. Tím jsme potvrdili, že zápas je náš.

 

výhra 22.01.2023 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 39:41 (10:6 23:17 32:31)
Agáta Jakubcová - 13, Adam Brýdl - 7, Maxmilián Chadima - 6, Dominik Škraňka - 6, Sára Kladivová - 4, Lukáš Kumpošt - 3, Jakub Pokorný - 2, Laura Gazsóová - 0, Martin Havel - 0, Nikol Hodková - 0, Radim Pecháček - 0

 

Druhý zápas už byl náročný, hráči byli unavení z předchozího duelu, kdežto soupeř nikoliv. Po 1. čtvrtině jsme prohrávali o 13 bodů. I když se všichni snažili, tak soupeře se nám nedařilo dohnat. S blížícím se kvalifikačním zápasem U11 jsme na hřiště poslali pětku složenou čistě z nich. Musím říct, že předvedli opravdu parádní výkon. Zápas se nám ale už nepodařilo obrátit a nakonec jsme byli poraženi o 18 bodů. Všechny ale chci neskutečně pochválit za jejich bojovnost o míč, ale hlavně za výbornou obranu a věřím, že pokud zlepšíme fyzičku, tak budeme moci konkurovat i silnějším soupeřům.

 

výhra 22.01.2023 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 55:37 (18:5 29:19 39:29)
Maxmilián Chadima - 12, Adam Brýdl - 8, Laura Gazsóová - 4, Martin Havel - 4, Sára Kladivová - 4, Nikol Hodková - 2, Dominik Škraňka - 2, Jakub Pokorný - 1, Agáta Jakubcová - 0, Lukáš Kumpošt - 0, Radim Pecháček - 0
Zobrazit celou zprávu
23.01.2023 Jana Hodková

Žáci U14 pokračují na novoroční vítězné vlně

PDF download

Netradičně v úterý předehrávali naši žáci další kolo ligové skupiny C proti brněnským Žabovřeskám. Chtěli jsme navázat na výhry z Jihlavy a Pelhřimova, ale nečekal nás úplně snadný soupeř.

V úvodu jsme se sice ujali vedení 11:6, ale pak převzali iniciativu hosté, kteří v úvodu druhé čtvrtiny dokonce vedli 31:22! Nám se celý první poločas nechtělo moc bránit a často jsme soupeře dokázali zastavit pouze za cenu faulu. Na to doplatil Honza Blaško, který se vyfauloval už během prvního poločasu. Ve druhém části ho napodobil Honza Bryška a pak další dva hráči dohrávali se 4 fauly.

Poločasové skóre 36:36 bylo pro nás vlastně ještě úspěchem. Po přestávce se naštěstí naše hra zlepšila, začali jsme být v obraně více aktivní a v útoku se nám dařilo úspěšně najíždět do koše. Postupně jsme získávali náskok, který nakonec vyrostl až na konečných 24 bodů.

 

výhra 17.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SK Žabovřesky 84:60 (21:24 36:36 64:53)
Dominik Hodek - 25, Tomáš Hejtmánek - 17, Jan Bryška - 13, Tomáš Hanuš - 8, Vít Šafr - 8, Jan Blaško - 7, Samuel Vinzens - 6, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0
Zobrazit celou zprávu
18.01.2023 Martin Šorf

Minižactvo U13 oplatilo Svitavám domácí prohry

PDF download

Odvetnou část sezony jsme začali ve Svitavách, kterým jsme v domácích zápasech podlehli. Je nutno však říci, že jsme tehdy měli k dispozici pouze 7 hráčů a chybělo několik opor. To do Svitav jsme odjeli v daleko početnější a silnější sestavě a bylo to hned znát na předvedené hře a nakonec i na výsledcích.

Před zápasem jsme si řekli jasné pokyny, které chceme plnit. V obraně vytvářet maximální tlak na hráče s míčem i bez míče a zkusit nedovolit na soupeře ani přihrát. V útoku jsme pak chtěli hrát rychle dopředu a v postupném útoku využívat "čtyřku" a nájezdů do koše.

 

výhra 14.01.2023 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  37:59 (9:19 19:27 29:45)
Štěpán Lebeda - 19, Maxmilián Chadima - 14, Matyáš Peterka - 10, Jakub Škraňka - 6, Agáta Jakubcová - 4, Jakub Auxt - 2, Radim Pecháček - 2, Jakub Pokorný - 2, Laura Gazsóová - 0, Eliška Lašková - 0, Miroslav Leksa - 0

 

Oba duely probíhaly podobně, takže náš výkon zhodnotím souhrnně. Základem našeho úspěchu byla naše dobrá obrana, kde jsme zmíněné pokyny dokázali dobře plnit a častokrát se soupeř nedostal ani ke střele na koš a někdy ani přes polovinu hřiště. Dobře jsme nabírali hráče již při vyhození a každá přihrávka byla pro soupeře těžká. Mnohokrát jsme z toho měli i zisky, stejně jako při vypíchnutí z driblinku. S naší obrannou činností jsem byl dnes spokojen a takto musíme bránit ale pořád!

V útoku to nebylo vždy úplně ideální a musíme ještě hodně zapracovat na individuálních dovednostech a také se postupně sehrát v jednoduchém útočném systému, tedy tzv. "čtyřce", ale to je otázka dalších tréninků, kdy to musíme zkoušet. Jako první se ale musíme zlepšit v přímočarém nájezdu do koše a využití každého driblinku. I na hře před zahájením úniku je třeba zapracovat.

Suma sumárum, obrana dnes super a musíme na ní v dalších zápasech navázat. V útoku víme na čem pracovat a je to výzva do dalších tréninků. Celkově však pěkné zápasy a příjemné sobotní dopoledne ve Svitavách.

 

výhra 14.01.2023 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  32:51 (1:14 9:28 21:42)
Jakub Auxt - 14, Matyáš Peterka - 10, Jakub Škraňka - 9, Maxmilián Chadima - 8, Štěpán Lebeda - 3, Jakub Pokorný - 3, Laura Gazsóová - 2, Agáta Jakubcová - 2, Eliška Lašková - 0, Miroslav Leksa - 0, Radim Pecháček - 0
Zobrazit celou zprávu
16.01.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 veze výhry od hradeckých lvic

PDF download

Obě utkání proti děvčatům z Hradce Králové jsme odehráli na výbornou. Dařilo se nám ubránit nejlepší hradecké hráčky a po získání míče hrát rychle dopředu. Přitom jsme hráli pěknou kolektivní hru a k míči se často dostávali i hráči a hráčky, kteří nemají ještě odehráno moc zápasů. Svou premiéru měli v těchto utkáních Alex Dvořák a Ema Kubešová. Zvlášť pak musím pochválit Pepu Doležala, který začal konečně používat k zakončení dvojtakty a mnohé z nich proměnil. Dále pak Dominika Škraňku, který byl oporou týmu. 

 

výhra 14.01.2023 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 42:62 (10:16 16:29 30:50)
Dominik Škraňka - 22, Josef Doležal - 14, Sára Kladivová - 10, Martin Havel - 9, Josef Fengl - 3, Nikol Hodková - 2, Jakub Zeman - 2, Ema Kubešová - 0, Alex Dvořák - 0, Natálie Provazníková - 0

 

výhra 14.01.2023 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 38:46 (4:23 12:33 22:44)
Josef Doležal - 12, Sára Kladivová - 8, Dominik Škraňka - 6, Jakub Zeman - 6, Alex Dvořák - 4, Martin Havel - 4, Nikol Hodková - 4, Natálie Provazníková - 2, Ema Kubešová - 0, Josef Fengl - 0
Zobrazit celou zprávu
16.01.2023 Gabriela Liberdová
Zavřít
NOMINACE
Minižactvo U12 04.02.2023
BK Přelouč
město:Přelouč
místo:Sportovní hala
adresa:Za Fontánou 1611

sraz:7:15 u Kubíka
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:45

sestava:
Adam Brýdl
Maxmilián Chadima
Josef Doležal
Dorota Doležalová
Jakub Fulík
Laura Gazsóová
Agáta Jakubcová
Sára Kladivová
Victoria Kroulíková
Lukáš Kumpošt
Radim Pecháček
Matyáš Peterka
Jakub Pokorný
Dominik Škraňka
Ženy 04.02.2023
BK Brandýs nad Labem
město:Brandýs nad Labem
místo:ZŠ Na Výsluní
adresa:Kostelecká 1750

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:45

sestava:
Anna Bielková
Natálie Čerebová
Sabina Hartmanová
Vendula Hrdličková
Veronika Hrdličková
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Jolana Kolářová
Nela Škeříková
Michaela Tomšů
Ženy 05.02.2023
ŠKO-ENERGO MB
město:Mladá Boleslav
místo:Sportovní hala
adresa:U Stadiónu 1322

sraz:7:45 u Kubíka
začátek:10:30
návrat: cca 14:30

sestava:
Anna Bielková
Natálie Čerebová
Sabina Hartmanová
Vendula Hrdličková
Veronika Hrdličková
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Jolana Kolářová
Nela Škeříková
Michaela Tomšů

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 185 310
tento rok: 2 555
tento měsíc: 60
tento týden: 135
dnes: 60
online: nahravam