logo

Články -

Kadetky U17 zakončily sezonu na bronzové příčce

PDF download

Po sobotním výjezdu do Jihlavy sehrála děvčata U17 několikrát odkládaná utkání proti družstvu KP Brno B. Ze základního kádru družstva vlastně nechyběla žádná hráčka, z těch mladších nastoupila  pouze Johana Blaško. Hrálo se tedy 8 na 8. Nám se vydařil úvod, když dvakrát skorovala po rychlém útoku Nelča. V závěru 1. čtvrtiny však soupeřky šly do vedení 21:14. Hra byla celkem vyrovnaná, rozdíl byl v zakončování útoků, když děvčata neproměňovala i jasné šance. Ve druhé čtvrtině soupeřky své vedení ještě zvýšily až na 18 bodů. Chyběly nám hlavně body od Bereniky a Vendy. V dalším průběhu soupeřky vlastně jen kontrolovaly své vedení, které nakonec udržely na 13 bodech.

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 58:71 (14:21 23:41 42:54)
Jolana Kolářová - 13, Jolana Severová - 12, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 11, Vendula Hrdličková - 4, Natálie Svobodová - 4, Berenika Gultová - 2, Johana Blaško - 0

Druhý zápas začal vyrovnanou 1. čtvrtinou, ale hned na začátku té druhé se nám podařilo odskočit o 14 bodů, na kterých měla hlavní zásluhu Vendy osmi body, potom soupeřky rozdíl udržely na 15 bodech v poločase. Druhý poločas však patřil jim, když neúprosně stahovaly rozdíl ve skore a v poslední minutě vedly 69:67. V závěru rozhodla o našem vítězství o pouhý bod Jolana Kolářová, která po jedné šestce Vendy strhla vedení na naši stranu o jediný bod. Na obou stranách ještě neproměnily dvě hráčky trestné hody a utkání byl konec.

Jsem rád, že děvčata ukončila sezonu vítězstvím. V naší skupině jsme obsadili 3. místo, když jsme zaznamenali 14 vítězství a 10 porážek. Na závěr díky všem hráčkám, díky rodičům za podporu při výjezdech (doprava) i při domácích zápasech.

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 70:69 (13:11 43:28 57:48)
Michaela Tomšů - 20, Vendula Hrdličková - 18, Jolana Severová - 10, Berenika Gultová - 7, Nela Škeříková - 6, Jolana Kolářová - 5, Natálie Svobodová - 4, Johana Blaško - 0
Zobrazit celou zprávu
21.05.2023 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 vezou jednu výhru z palubovky lídra soutěže

Na aprílovou sobotu jsme v brzkých hodinách vyrazili na zápasy s největším rivalem - brněnskými Žabinami. K utkáním odjelo pouhých 7 hráček, nejvíce jsme postrádali Nelu, která na nás určitě myslela i v Anglii. Soupeřky hrály v jedenácti, často střídaly a držely rychlé tempo zápasu. My jsme nakonec použili i zónovou obranu, ta nám pomohla hlavně ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhráli 14:7. Další průběh byl každý chvilku tahá pilku, a 2 minuty před koncem zápasu byl nerozhodný stav 54:54. V závěru rozhodla o našem vítězství Jolana Kolářová trojkou, kterou ještě potvrdila košem z nájezdu a mohli jsme jásat.

výhra 01.04.2023 Žabiny Brno C - ADFORS Basket Litomyšl 54:59 (19:17 26:31 44:40)
Jolana Kolářová - 23, Vendula Hrdličková - 9, Michaela Tomšů - 8, Natálie Svobodová - 7, Berenika Gultová - 5, Jolana Severová - 5, Johana Blaško - 2

Druhý zápas se vyvíjel jinak. Soupeřky nasadily celoplošnou obranu, zde nám právě chyběla Nela, protože jsme měli problém vůbec vyvézt míč. Na děvčatech se projevovala únava, v útoku jsme se nemohli prosadit, střelba se nedařila. Proto byl po poločasu stav 35:17 pro domácí. O zápasu bylo rozhodnuto, děvčata ale zaslouží poděkování, že bojovala až do konce a druhý poločas soupeřky navýšily rozdíl o pouhé 3 body. Věřme, že do posledních zápasů půjdeme v plném počtu i síle. Za tři týdny přijede družstvo KP Brno a závěr nás čeká v Jihlavě.

Jolana Kolářová - 14, Berenika Gultová - 7, Michaela Tomšů - 5, Vendula Hrdličková - 4, Natálie Svobodová - 4, Jolana Severová - 2, Johana Blaško - 1
04.04.2023 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 vezou jednu výhru od slovenských hranic

Na další zápasy jsme v sobotu ráno vyrazili až do Lanžhotu, což značilo přes 2 hodiny jízdy. Přesto nám ještě po příjezdu zbývalo 40 minut na rozcvičení a seznámení se s podmínkami v hale. Podlaha plastová, pro nás docela nezvyklý odraz míče. Ještě před úvodním rozskokem bylo nutno řádně připevnit síťku koše, na který jsme měli útočit, což znamenalo asi 10 minut zpoždění. Přesto se nám v úvodní čtvrtině podařilo získat desetibodový náskok 4 koši po sobě. Od druhé čtvrtiny se nám přestalo dařit v útoku a do úvodu 4. čtvrtiny jsme zaznamenali pouhých 17 bodů, ale stále jsme ještě byli ve vedení. Mezi 2. a 6. minutou poslední čtvrtiny soupeřky rozhodly o utkání šňůrou 16 !!!! bodů. V tomto zápase rozhodl výpadek ve střelbě u obvyklých střelkyň, ale také přetrvávající nedostatky v již několikrát zmiňovaném obranném doskakování. Potom nám chyběly i rychlé protiútoky.

výhra 18.03.2023 TJ Sokol Lanžhot - ADFORS Basket Litomyšl 52:44 (4:14 15:25 26:31)
Vendula Hrdličková - 14, Michaela Tomšů - 9, Jolana Kolářová - 6, Nela Škeříková - 6, Berenika Gultová - 5, Johana Blaško - 2, Natálie Svobodová - 2, Estella Faltysová - 0

Do druhého zápasu děvčata nastoupila s odhodláním zvítězit, což vedlo k vedení o 9 bodů po 1. čtvrtině. Soupeřky se ve čtvrtině druhé dotáhly na pouhé 2 body, ale závěrečné 2 čtvrtiny jsme vyhráli rozdílem 13 bodů, což znamenalo konečné vítězství 64:49 pro naše děvčata. Dík za snahu a bojovnost ve druhém zápase. Snad se teď už sejdeme ve větším počtu při treninku, abychom solidně dohráli závěrečná 3 kola NRL.

Vendula Hrdličková - 17, Nela Škeříková - 10, Michaela Tomšů - 10, Natálie Svobodová - 8, Johana Blaško - 7, Berenika Gultová - 5, Jolana Kolářová - 4, Estella Faltysová - 3
20.03.2023 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 nestačily na juniorky Tišnova

V sobotu byla na programu dohrávka 7. kola NRL.  Přijelo družstvo děvčat SKB Tišnov, které má ve svých řadách na výjimku i hráčky U19. Naše děvčata tentokrát na své soupeřky nestačila. Ty měly výraznou výškovou i váhovou převahu a bohužel nás přehrávaly i svými dovednostmi. K tomu přidaly i zónovou obranu, kterou jsme nedokázali překonat. Nedařila se nám střelba z větší vzdálenosti a pod koš soupeřek jsme se dostávali jen sporadicky. Naopak jejich střelba byla přesná a pokud nebyla úspěšná, tak jim fungoval i úspěšný útočný doskok. My jsme potom stále útočili do "plných" a to s  malou úspěšností.

výhra 25.02.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SKB Tišnov U19 44:86 (7:23 21:40 34:64)
Michaela Tomšů - 16, Nela Škeříková - 8, Vendula Hrdličková - 6, Berenika Gultová - 4, Jolana Kolářová - 4, Natálie Svobodová - 4, Johana Blaško - 2, Jolana Severová - 0

Druhý zápas  přinesl vyrovnanější hru ve druhé čtvrtině, kterou soupeřky vyhrály "jen" o pět bodů. Převahu soupeřek jsme narušili až ve čtvrtině poslední. Hráčky Tišnova již nehrály s takovým nasazením a nám se podařilo tuto čtvrtinu vyhrát o 9 bodů  (24:15) hlavně díky 12ti bodům Nely Škeříkové z rychlých protiútoků. V těchto zápasech jsme působili bezradně v útoku proti zóně soupeřek, opět jsme propadli v obranném doskakování, ve kterém nedokážeme doskakující soupeřky podržet "na zádech".  Děvčata mají velkou snahu, ale právě z toho někdy pramení i zbytečné chyby. Věřím, že tento dílčí neúspěch překonáme v dalším průběhu soutěže.

Nela Škeříková - 22, Natálie Svobodová - 13, Michaela Tomšů - 13, Berenika Gultová - 10, Vendula Hrdličková - 5, Jolana Kolářová - 4, Johana Blaško - 2, Jolana Severová - 2
28.02.2023 Stanislav Cimburek

Kadetky vezou ze Žďáru jen jednu výhru

Odvetnou část soutěže jsme zahájili ve Žďáru, protože první kolo odvet máme na žádost Tišnova odložené až na příští týden. K dispozici bylo 9 hráček, po zranění nastoupila i Jolana Severová, jinak sestava obvyklá. Začátek se nám vydařil, ale v dalším průběhu zápasu jsme velmi rychle sbírali osobní chyby. V této aktivitě vynikla Vendula Hrdličková,  která se brzy vyfaulovala. Také naše obvyklé střelkyně se mnoho neprosadily, což vedlo ke zbytečné porážce. Rozhodčí připustili dost tvrdou hru, a to nám také příliš nevyhovovalo. V poslední čtvrtině se nejvíce zadařilo Jolaně Severové.

výhra 19.02.2023 BK Vlčice Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 83:68 (13:21 36:32 61:49)
Berenika Gultová - 17, Jolana Severová - 14, Nela Škeříková - 12, Johana Blaško - 6, Natálie Svobodová - 6, Michaela Tomšů - 6, Vendula Hrdličková - 4, Estella Faltysová - 2, Jolana Kolářová - 1

Druhé utkání začalo podobně jako to první, ale rozdíl byl v tom, že jsme získaný náskok tentokrát udrželi. Vendula vydržela celý zápas, naopak pro bolest v rameni nehrála Jolana Kolářová. Snad je i znát, že nám do tréninků zasahuje taneční kurz a málokdy se sejdeme ve větším počtu. Věřme ve zlepšení v pokračování soutěže. Tímto ještě zveme na příští dvouutkání proti Tišnovu, který jsme na podzim dvakrát  porazili na jejich hřišti.

Vendula Hrdličková - 23, Nela Škeříková - 13, Natálie Svobodová - 13, Michaela Tomšů - 10, Berenika Gultová - 6, Jolana Severová - 5, Johana Blaško - 3, Estella Faltysová - 0
20.02.2023 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 dvakrát úspěšné proti rezervě brněnských Žabin

Podle rozlosování jsme měli v dalším kole hrát až za týden v Brně proti Žabinám C. Na žádost soupeřek jsme nakonec zápasy předehráli již tuto sobotu 3.12., a to dokonce na naší palubovce v hale Jiskra. To nám vyhovovalo a podařilo se nám svým výkonem navázat na poslední zápas s Lanžhotem. Do utkání dokonce nastoupilo 9 hráček. V prvním zápase byla velmi vyrovnaná 1. čtvrtina, kterou jsme dokončili s náskokem 2 bodů. Body zařídila hlavně dvojice Berenika Gultová a Natka Svobodová. Berenika pokračovala výborným výkonem i v dalším průběhu zápasu. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli o 11 bodů, ale v dalším průběhu začaly soupeřky náš náskok snižovat a v úvodu poslední čtvrtiny dokonce vedly o jediný bod 63:62. Závěr však patřil našim děvčatům, několikrát se prosadila Vendula Hrdličková a výsledkem bylo průběžné skore 17:8 a konečné vítězství. Opět se nám podařilo hodně bodovat z rychlých útoků, obrana o něco lepší než v posledních zápasech. Stále však máme problémy s odstavením doskakujících soupeřek.

výhra 03.12.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Žabiny Brno C 80:71 (19:17 40:27 60:56)
Berenika Gultová - 26, Natálie Svobodová - 16, Michaela Tomšů - 12, Vendula Hrdličková - 9, Jolana Kolářová - 7, Nela Škeříková - 6, Johana Blaško - 4, Barbora Nešporová - 0, Jolana Severová - 0

Druhý zápas dobře začala Míša Tomšů, svými deseti body měla velkou zásluhu na vedení 26:17 po první čtvrtině. V té druhé padlo na obou stranách bodů méně, třetí čtvrtina opět velmi vyrovnaná (22:20), ve čtvrté pak rozhodlo posledních 5 minut, které jsme vyhráli 11:2. V zápasech se zapojily všechny hráčky, o body se také postaralo mnohem více hráček, než bývalo zvykem. Předehráním těchto zápasů jsme vlastně ukončili soutěžní sezonu v roce 2022, konečně se podařilo zvítězit v obou domácích zápasech a snad budeme dobře pokračovat i v roce 2023.

Michaela Tomšů - 21, Berenika Gultová - 13, Vendula Hrdličková - 11, Natálie Svobodová - 11, Nela Škeříková - 8, Johana Blaško - 4, Jolana Kolářová - 2, Barbora Nešporová - 2, Jolana Severová - 2
06.12.2022 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 s Lanžhotem smírně 1-1

Ve 4. kole soutěže jsme přivítali soupeřky až z Lanžhota. Protože se v Litomyšli konaly i adventní a jiné akce škol, mohlo nastoupit jen 7 děvčat. Soupeř měl k dispozici hráček 11 a hned od začátku získával menší bodový náskok. Nám se nedařilo hlavně v útoku, neproměňovali jsme i jednoduché koše. Porazila nás vlastně hráčka Lanžhotu s číslem 6, která sama zaznamenala 27 bodů. V našem družstvu se nejvíce střelecky prosadila Natka Svobodová. Naše obvyklé střelkyně si daly pauzu.

výhra 26.11.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Lanžhot 48:61 (10:14 21:28 36:46)
Natálie Svobodová - 13, Vendula Hrdličková - 12, Jolana Severová - 9, Berenika Gultová - 6, Michaela Tomšů - 5, Johana Blaško - 2, Jolana Kolářová - 1

Na druhý zápas přiběhla ze školy Nela Škeříková a přinesla s sebou novou energii.  Velmi se nám podařil nástup do utkání a během čtyř minut jsme hlavně díky obraně a rychlým protútokům vedli 14:0 a čtvrtinu jsme zakončili vedením 35 : 11. V dalším průběhu jsme pokračovali ve svém výkonu, zvítězili jsme i ve zbývajících čtrvrtinách. Bohužel se ve 2. čtvrtině zranila Jolana Severová, ale opět v sedmi jsme zápas úspěšně dokončili. Bodově se prosadily všechny hráčky, v závěru bylo největším přáním zaznamenat stovku, ale snad až přílišná snaha vedla k nepřesnostem a ke stovce zbyly 2 body. Výborná byla podpora i diváků.

Nela Škeříková - 23, Michaela Tomšů - 20, Berenika Gultová - 18, Vendula Hrdličková - 14, Natálie Svobodová - 9, Johana Blaško - 6, Jolana Kolářová - 6, Jolana Severová - 2
30.11.2022 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 vezou z Brna jednu výhru a stále se pohybují v popředí tabulky

Ve třetím kole soutěže kadetek jsme navštívili Brno, soupeřem bylo družstvo KP Brno "B". Hrálo se opět na větším hřišti, jak už je v této soutěži obvyklé. První zápas byl velmi vyrovnaný, soupeřky měly výškovou převahu. Tu jsme však vyrovnali lepším pohybem a častými rychlými protiútoky. Střídali jsme poměrně často, škoda, že jsme neměli desátou hráčku, abychom mohli měnit celé pětky. Opět nás trápil útočný doskok soupeřek, nedokážeme doskakující hráčky odstavit. V útoku příjemně překvapila Lucka Lavičková, která úspěšně zakončovala rychlé protiútoky. Hrálo se dost tvrdě hlavně ze strany KP, rozhodčí  tuto hru připustili, a to nám také nesvědčilo. Až do konce bylo skóre mírně v náš prospěch, což znamenalo naše vítězství o 8 bodů.

výhra 13.11.2022 KP Brno B - ADFORS Basket Litomyšl 52:60 (11:13 20:25 40:46)
Michaela Tomšů - 17, Lucie Lavičková - 12, Vendula Hrdličková - 8, Berenika Gultová - 6, Jolana Severová - 5, Nela Škeříková - 5, Natálie Svobodová - 4, Jolana Kolářová - 3, Johana Blaško - 0

Druhý zápas měl podobný průběh, v poločase vedly domácí hráčky o 9 bodů. Tento rozdíl se nám ještě podařilo snížit na 2 body po 3. čtvrtině, ale závěr jasně patřil domácím. Na děvčatech se projevovala únava, naše střely míjely koš a domácí nás rychle trestaly. Ve druhém zápase byla naší nejúspěšnější hráčkou Vendula Hrdličková a více se dařilo i Berenice Gultové. Všem však musím poděkovat za poctivou snahu. Rodičům za zajištění dopravy a podporu při zápasech.

výhra 13.11.2022 KP Brno B - ADFORS Basket Litomyšl 72:54 (13:17 38:29 47:49)
Vendula Hrdličková - 14, Berenika Gultová - 12, Nela Škeříková - 9, Michaela Tomšů - 7, Natálie Svobodová - 4, Johana Blaško - 2, Jolana Kolářová - 2, Lucie Lavičková - 2, Jolana Severová - 2
16.11.2022 Stanislav Cimburek

Kadetky U17 dokázaly porazit Žďár pouze jednou

Další zápasy sehrály naše kadetky nezvykle v neděli odpoledne. I přes tento termín bylo přítomno 12 děvčat a tedy plný zápis. Se Žďárem jsme i v loňské sezoně sehrály vyrovnané duely, což se potvrdilo i v nové sezoně. Ve hře měly navrch obrany, rozhodovala však nakonec úspěšnost střelby. V té byly "Vlčice" přesnější. My jsme neproměnili dost jasných šancí. Nedařilo se nám v postupném útoku a opět byly nedostatky v doskakování. Ve skóre jsme byli většinou o několik bodů pozadu, v 8. minutě poslední čtvrtiny jsme byli zpět o 8 bodů, náš závěrečný nápor už přinesl jen snížení na pouhé 2 body.

výhra 23.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vlčice Žďár 56:58 (11:10 24:23 36:39)
Nela Škeříková - 15, Michaela Tomšů - 14, Berenika Gultová - 8, Vendula Hrdličková - 6, Jolana Severová - 6, Natálie Svobodová - 3, Jolana Kolářová - 2, Lucie Lavičková - 2, Johana Blaško - 0, Estella Faltysová - 0, Natálie Melnyková - 0, Ema Zabranská - 0

Druhý zápas probíhal obdobně, tentokrát jsme do závěru šli s mírným vedením 58:52 po 3. čtvrtině. Potom však už soupeřky nestačily odolávat našemu závěru a poslední čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 24:8. V tomto zápase střelecky vládla Míša, která zaznamenala 26 bodů. To asi rozhodlo o výsledku. Ukazuje se, že jsme úspěšnější pokud hru dopředu zrychlíme, zlepšit určitě musíme obranný i útočný doskok.

Michaela Tomšů - 26, Nela Škeříková - 13, Jolana Kolářová - 12, Vendula Hrdličková - 8, Lucie Lavičková - 6, Natálie Svobodová - 6, Berenika Gultová - 4, Jolana Severová - 4, Natálie Melnyková - 3, Johana Blaško - 0, Estella Faltysová - 0, Ema Zabranská - 0
25.10.2022 Stanislav Cimburek

Soutěž zahájily už i kadetky U17, které si na úvod vezou výhry z Tišnova

K zahájení sezony jsme směřovali do Tišnova, kam jsme úspěšně dorazili i přes hustou mlhu. Dále jsme také úspěšně nalezli místa k zaparkování, současně se totiž v místě konal dálkový pochod a jeho účastníci dorazili na místo startu kupodivu auty. Nic již nebránilo vlastnímu basketbalu. K dispozici bylo 10 hráček, když litomyšlské jádro bylo doplněno o 3 hostující hráčky z Ústí nad Orlicí a jednu  hráčku z České Třebové. Družstvo Tišnova se původně přihlásilo do kategorie U19, ta však nebyla otevřena, proto hraje v naší skupině NRL kategorie U 17. Hráčky soupeřek byly vyspělejší, my však pohyblivější. Vsadili jsme proto na rychlý přechod do útoku, abychom nemuseli těžce dobývat staženou obranu soupeřek. Tu jsme naopak dokázali překonávat střelbou z větší vzdálenosti. Oporami byly Vendula a Míša, které zaznamenaly víc než polovinu našich bodů. Bohužel jsme dokázali spálit značné množství jasných nájezdů i střel z podkoše. Největší problém jsme opět měli v obranném doskakování. Nedokážeme odstavit hráčky a vícekrát jsme obdrželi koš po několika pokusech soupeřek.

výhra 08.10.2022 SKB Tišnov U19 - ADFORS Basket Litomyšl 36:47 (12:15 19:28 27:37)
Vendula Hrdličková - 14, Michaela Tomšů - 14, Nela Škeříková - 10, Berenika Gultová - 4, Jolana Kolářová - 3, Natálie Svobodová - 2, Johana Blaško - 0, Lucie Lavičková - 0, Jolana Severová - 0

Druhý zápas jsme začali s mnohem větší energií než Tišnov a po dvou čtvrtinách jsme měli jasný náskok. Střelecky se chytily další hráčky, což umožnilo dát prostor všem a znamenalo to mnohem širší rozdělení bodů, když každá hráčka dokázala skórovat. Určitě nás to povzbudí v dalším průběhu soutěže. Hostující "Ústečandy" do týmu zapadly a věříme, že budou dobrým doplněním. Všem hráčkám děkuji za výkony a úspěšné zahájení nové sezony.

Michaela Tomšů - 15, Jolana Severová - 8, Nela Škeříková - 8, Natálie Svobodová - 8, Berenika Gultová - 7, Vendula Hrdličková - 7, Lucie Lavičková - 6, Johana Blaško - 3, Jolana Kolářová - 2, Ema Zabranská - 2
11.10.2022 Stanislav Cimburek
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!