logo

Články - Žáci U14

Žáci zaváhali v Hradci, ale v neděli si to vynahradili v Trutnově

PDF download

Po dvou domácích výhrách nad Brandýsem čekal na naše chlapce první výjezd na venkovní palubovky. V sobotu jsme zamířili do Hradce Králové a v neděli do Trutnova. Naše sestava čítala tentorkát 12, resp. 11 jmen, takže kvantita by byla. Řada hráčů je však mladších, nebo s týmem teprve začínají fungovat a tak jsou mezi chlapci ještě poměrně velké výkonnostní rozdíly. Avšak pouze tréninkem a dašími zápasy docílíme větší souhry a posunu ve výkonnosti. Bude to však chtít asi trochu času.

výhra 24.09.2022 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 67:58 (18:17 36:29 51:41)
Tomáš Hejtmánek - 18, Dominik Hodek - 17, Jan Bryška - 8, Jan Blaško - 6, Tomáš Hanuš - 5, Štěpán Lebeda - 3, Dominik Škrabánek - 1, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0, Vít Šafr - 0, Samuel Vinzens - 0

Do utkání s Hradcem jsme vstoupili dobře a brzy vedli 10:5. Pak se ale hra hodně vyrovnala a naopak začali mít navrch domácí, které v prvním poločase táhl nejvyšší hráč utkání. Ve třetí periodě musel sice sedět, ale my toho nedokázali využít a naopak naše manko ještě mírně narostlo. V závěrečných minutách jsme se sice nadechli nějakému náporu, ale na obrat to nestačilo.

Hradec disponuje několika šikovnými a velkými hráči, takže svoji kvalitu zajisté má. I tak se se tento zápas dal určitě vyhrát. Dnes jsme byli celkově málo aktivní a náš projev byl hodně ospalý. V útoku jsme dělali zbytečné ztráty a na rozdíl od domácích neproměňovali naše střelecké pokusy. Obranný doskok v první půli byl také kapitolou sám pro sebe.

Utkání se nám celkově příliš nevydařilo a my se z něj musíme poučit a především být mnohem více aktivní.

výhra 25.09.2022 BK Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 33:73 (11:11 17:25 25:58)
Tomáš Hejtmánek - 25, Dominik Hodek - 16, Tomáš Hanuš - 12, Štěpán Lebeda - 7, Jan Bryška - 4, Vít Šafr - 4, Jan Blaško - 3, Samuel Vinzens - 2, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0

V neděli jsme odjížděli do Trutnova v roli favorita, kterou jsme v úvodu příliš nepotvrzovali. Opět se nám nedařilo příliš v zakončení a tak jsme první poločas vyhráli "pouze" 25:17. Po promluvě v šatně jsme třetí čtvrtinu zahájili ve velkém stylu. Aktivní obrana a rychlé protiútoky znamenali snadné koše a prvních osm minut jsme vyhráli 26:0! Tím jsme definitivně zápas rozhodli a došli si pro třetí letošní vítězství.

V dalším kole budeme hostit dva nejsilnější týmy soutěže, tedy Nymburk a Pardubice. Čeká nás tedy přetěžký úkol a naší snahou bude předvést co nejlepší a bojovný výkon.

Zobrazit celou zprávu
25.09.2022 Martin Šorf

Vítězný start žáků U14 do ligové soutěže!

V letošním roce budou nastupovat chlapci ročníku 2009 a 2010 v lize mladších žáků. Čeká nás řada těžkých zápasů, ale také mnoho cenných zkušeností. Soutěž jsme začali již druhý zářiový víkend a na domácí palubovce jsme hostili A i B tým Brandýsa nad Labem.

V této kategorii platí pravidlo o střídání, kdy hráč smí odehrát pouze 3 čtvrtiny, což zvyšuje nároky na šíři kádru. Právě v tomto nás může trochu tlačit bota, neboť naše soupiska není zase tolik početná a když se k tomu přidají nějaké absence, tak to může být trochu komplikace, jako v sobotním utkání.

výhra 10.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs nad Labem 70:59 (12:10 28:29 58:37)
Tomáš Hejtmánek - 25, Dominik Hodek - 15, Tomáš Hanuš - 12, Jan Bryška - 8, Jan Blaško - 6, Vít Šafr - 2, Samuel Vinzens - 2, Jakub Auxt - 0, Jakub Škraňka - 0

První poločas byl hodně vyrovnaný a na našich rukou byla vidět lehká nervozita z nové soutěže. Jak již bylo řečeno, tak každý hráč musí v jedné z úvodní tří period sedět a nyní to vyšlo tak, že ve třetí čtvrtině jsme měli poměrně silné složení. Tuto desetiminutovku jsme jasně ovládli v poměru 30:8 a získali rozhodující náskok, který soupeř stáhl až v závěru po našem prostřídání. Hrál se pěkný žákovský basketbal, který se musel divákům líbit.

výhra 11.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs n. Labem "B" 107:47 (32:16 54:26 87:37)
Dominik Hodek - 26, Jan Bryška - 20, Tomáš Hejtmánek - 19, Tomáš Hanuš - 17, Jan Blaško - 11, Štěpán Lebeda - 7, Samuel Vinzens - 6, Jakub Škraňka - 1, Jakub Auxt - 0, Šimon Grujbár - 0, Vít Šafr - 0

V neděli jsme hráli proti béčku Brandýsa, což znamenalo souboj s chlapci o rok mladšími. Naše fyzická i herní převaha se projevovala od prvních minut a postupně jsme nevyšovali vedení. Mohli jsme si tak i vyzkoušet nějaké herní varianty a zapojit do hry více všechny hráče, kterých se sešlo více než v sobotu.

Do soutěže jsme vstoupili výborně s bilancí 2-0, ale nenechme se ukolébat, čekají náš v další fázi mnohem težší zápasy.

Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:

Lékařská prohlídka na sezonu 2022/2023

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!