logo

Články - Junioři U19

Junioři měli o víkendu šanci urvat dvě výhry, ale úspěšnost střelby plány zhatila!

PDF download

První polovinu základní části mají za sebou naši ligoví junioři, kteří se tak utkali již se všemi soupeři. Naposledy jsme doma hostili Jindřichův Hradec a Jížní Supi. Kromě dlouhodobě zraněných Adamů nemohl nastoupit ještě ani Ondra, takže jsme měli 6 hráčů základní rotace. V sobotu i neděli nás doplnili kadeti, aby nás bylo alespoň 8, resp. 7.

Cíl byl jasný, porvat se o dvě výhry a se vším respektem k soupeřům je třeba říci, že se oba zápasy mohly vyhrát, ale bohužel ne s naším zakončením, které jsme po oba dny měli velmi špatné. Z pole jsme stříleli s úspěšností pouhých 34% a v neděli nás může mrzet i řada zahozených tutovek, které nás dost možná stály výhru.

výhra 15.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Lions Jindřichův Hradec 60:73 (25:20 37:38 46:53)
Tomáš Sedláček - 16, Matěj Hanuš - 11, Michal Ropek - 11, Jonáš Brýdl - 9, Petr Černý - 7, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Kovář - 0, Štěpán Kovář - 0

Do zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně a s energií. Po čtyřech minutách jsme vedli 12:0 a vše vypadalo báječně. Bylo ale jasné, že to tak nemůže vydržet věčně, a že se i soupeř začně prosazovat. To se také stalo a do konce první čtvrtiny snížili hosté své manko na 5 bodů. Ve druhé periodě jsme se střelecky trochu zasekli a do šaten odcházeli už s jednobodovou ztrátou.

Do druhého poločasu nasadili Jindřichohradečtí zónovou obranu, jejích záměrem bylo zamezit našim nájezdům a nechat nás střílet z dálky. Volných trojek i dalších střel jsme měli dost, ale bohužel většina skončila na obroučce. Naopak soupeř trefil 10 trojek a to i hráči, kteří se v sezoně zpoza oblouku příliš neprosazují.

výhra 16.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Jižní Supi 50:62 (11:14 26:31 39:44)
Petr Černý - 15, Michal Ropek - 14, Matěj Hanuš - 8, Jonáš Brýdl - 6, Tomáš Sedláček - 5, Kryštof Grujbár - 2, Lukáš Pavliš - 0

V neděli jsme byli po většinu utkání mírně pozadu, ale stále na dostřel. Naše obrana fungovala dobře a soupeř se příliš neprosazoval a ani si nevytvářel dobré střelecké pozice. Bohužel co nešlo hostům, v tom se nám nedařilo ještě víc. A naše zakončení bylo bohužel ještě mizernější než v sobotu. Ostatně čísla mluví za všem: 50 vstřelených bodů za celé utkání, když jsme z pole proměnili jen 22 střel ze 75 pokusů. S tím se na výhru pomýšlet prostě nedá. Někdy se stane, že to střeelcky nesedne, ale tentokrát si nepřesnou mušku vybralo příliš mnoho hráčů, od kterých body potřebujeme. Navíc jsme neproměnili takových 6 tutovek z nájezdů, což je 12 bodů, které při pohledu na skóre dost chyběly.

Zobrazit celou zprávu
17.10.2022 Martin Šorf

Junioři U19 ze tří venkovních zápasů urvali jednu výhru po prodloužení!

Minulý týden sehráli naši junioři hned tři ligové zápasy na palubovkách soupeřů. Ve středu jsme nastupovali v Holicích, kde na nás vždy čekají dobře hrající individuality a to se potvrdilo i tentokrát.

V sobotu jsme na palubovce Poděbrad předvedli nejhorší letošní výkon a vysoko prohráli. Chuť jsme si naopak zpravili v neděli, když jsme přehráli pardubickou Teslu po prodloužení. Bylo to už naše druhé letošní prodloužení z pěti zápasů, tentokrát však s radostnějším koncem pro nás. I když tu radost dost mírnilo zranění Ondry Vomáčky a po obou Adamech jsme tak přišli na delší dobu o dalšího klíčového hráče :-(.

výhra 28.09.2022 BK Pardubice B - Holice - ADFORS Basket Litomyšl 81:59 (23:15 47:33 64:44)
Ondřej Vomáčka - 20, Matěj Hanuš - 9, Kryštof Grujbár - 7, Tomáš Sedláček - 6, Jonáš Škop - 6, Adam Kubíček - 4, Michal Ropek - 4, Jonáš Brýdl - 3, Petr Černý - 0

V Holicích jsme nezachytili už začátek zápasu, když jsme brzy prohrávali 8:22. Pak se nám podařilo sice snížit na rozdíl jediného koše, ale následovala opět šňůra domácích. Ti své vedení ve druhém poločase ještě navýšili a došli si pro pohodlné vítězství, které bylo zcela zasloužené. Individuální výkony soupeře převyšovaly ty naše a celkově nám chyběla větší energie.

Kompletní statistiky ze zápasu zde:

výhra 01.10.2022 Basket Poděbrady - ADFORS Basket Litomyšl 88:47 (26:18 45:26 70:34)
Matěj Hanuš - 17, Ondřej Vomáčka - 13, Jonáš Brýdl - 8, Kryštof Grujbár - 3, Petr Černý - 2, Šimon Kovář - 2, Jonáš Škop - 2, Michal Ropek - 0, Tomáš Sedláček - 0

V Poděbradech jsme si vybrali doposud nejhorší letošní výkon. Chyběla přesnost, aktivita, vůle vyhrát, prostě vše. Ostatně konečné skóre a prohra o 41 bodů mluví za vše. Na tento výkon musíme rychle zapomenout a udělat vše pro to, aby se už vícekrát neopakoval.

Kompletní statistiky z prvních 38 minut zápasu zde:

výhra 02.10.2022 Tesla Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 49:53 (12:15 20:25 32:42)
Kryštof Grujbár - 13, Ondřej Vomáčka - 13, Michal Ropek - 9, Jonáš Brýdl - 7, Tomáš Sedláček - 6, Petr Černý - 5, Michal Broulík - 0, Matěj Hanuš - 0

V neděli jsme si chtěli spravit chuť v Pardubicích, kde pro nám stálo béčko Beksy hrající pod hlavičkou Tesly. Od začátku se jednalo o hodně vyrovnaný a také defenzivní zápas. Poločas jsme vyhráli velmi nízkým skóre 25:20, za což jsme vděčili i hodně nepřesné střelbě domácích, která je provízela po celé utkání. Ostatně naše 4 trojky z 31 pokusů je taky velká bída. Naštěstí jsme ale tentokrát dobře bránili a ve druhém poločase i doskakovali pod naším košem. Šest minut před koncem jsme vedli již o 9 bodů, ale pak jsme se v útoku úplně zasekli a domácí 11 body v řadě šli do vedení. Naštěstí jsme v poslední minutě dokázali vyrovnat a šlo se do prodloužení, ve kterém jsme byli šťastnějším týmem my.

04.10.2022 Martin Šorf

Junioři U19 zahájili ligovou pouť bilancí 1-1

Na úvod ligové sezony hostili naši junioři silné Kbely a Brandýs nad Labem, u kterého jsme nevěděli s jakou sestavou přesně přijede (nakonec to byli především starší chlapci ročníku 2004). Jak se ale o víkendu ukázalo, nebude zase tak podstatné, s kým přijede soupeř, ale v jakém složení se sejdeme my. Z různých důvodů je naše sestava pro letošní sezonu poměrně úzká a každý další absence ze základní rotace tak bude hodně citelná. To se ukázalo i o víkendu, když oba dny chyběl Adam Švanda a v neděli nebyl ani Adam Kubíček.

výhra 17.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Kbely 87:71 (24:16 44:34 67:45)
Ondřej Vomáčka - 17, Matěj Hanuš - 16, Adam Kubíček - 15, Michal Ropek - 13, Tomáš Sedláček - 12, Petr Černý - 10, Jonáš Brýdl - 2, Kryštof Grujbár - 2, Šimon Kovář - 0, Jonáš Škop - 0

Od první minuty hráli naši kluci velmi koncentrovaně a rychle. Navíc i poměrně přesně stříleli, což se projevilo v navyšujícím se náskoku. Základem úspěchu však byla naše kvalitní obrana, která soupeři nedovolovala příliš mnoho košů. Po třech čtvrtinách jsme vedli 67:45 a 7 minut před koncem dokonce 77:51. Pak ale začali hrát hosté hodně vabank a aktivněji zdvojovali. To jim přineslo 10 bodů v řadě a snížení. Přestože jsme stále měli poměrně slušný náskok, nemohli jsme si dovolit ve zbývajících minutách polevit, neboť Kbely jsou velmi silným soupeřem schopným zaznamenat několik košů v řadě. Nakonec jsme duel dotáhli k trochu překvapivému 16 bodovému vítězství, které si však kluci za skvělý výkon zasloužili.

výhra 18.09.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs nad Labem 55:61 (11:12 26:22 36:41)
Petr Černý - 14, Matěj Hanuš - 12, Ondřej Vomáčka - 12, Michal Ropek - 10, Jonáš Škop - 3, Jonáš Brýdl - 2, Kryštof Grujbár - 2, Šimon Kovář - 0, Štěpán Kovář - 0, Tomáš Sedláček - 0

Nedělní zápas s Brandýsem byl bohužel zcela odlišný od toho sobotního a to nejenom výsledkem, ale především naší energií a vůlí zvítězit. Náš výkon by se dal jedním slovem nazvat jako ospalý. V obraně to ještě tak špatné nebylo, ostatně bodů jsme tolik nedostali. Ale v útoku to dnes hodně drhlo a přesná střelecká muška ze soboty byla také pryč.

Skóre bylo po většinu času hodně vyrovnané, ale v koncovce byli vpředu hosté, kteří v poslední minutě vedli o 3 body. Ondra trefil 16 vteřin před klaksonem vyrovnávací trojku a poté se nám podařilo dokonce získat míč, ale potenciálně vítězná střela bohužel síťkou nepropadla. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém jsme se střelecky trápili snad ještě více než do té doby. Ostatně i tvorba volných pozice vázla a jelikož jsme v prodloužení dali jediný koš na jeho samotném konci, težko jsme mohli pomýšlet na výhru. Tato prohra hodně mrzí, obzvlášť po sobotní cenné výhře nad Kbely.

21.09.2022 Martin Šorf

Junioři U19 slaví postup do ligy!

První kolo kvalifikace o ligu juniorů čekalo na naše chlapce o uplynulém víkendu v Olomouci, kde nám byli soupeřem hráči domácího klubu, Frýdku-Místku a Přerova. Cíl bys jasný, pokud chceme do ligy, musíme turnaj vyhrát. Jen vítěz postupoval přímo, druhé tým měl sice šanci ještě ve 2. kole, nicméně skupina, na kterou jsme měli později narazit, byla velmi silná a šance tak poměrně nízké. Plán byl tedy jasný, vyhrát všechny 3 zápasy a už v neděli oslavit postup do ligy. Na kvalifikaci náš tým posílil ještě Filip Suchomel, který nám výraznou měrou pomohl tento cíl splnit.

výhra 28.05.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TBS Přerov 90:56 (29:16 47:39 74:47)
Filip Suchomel - 22, Ondřej Vomáčka - 17, Adam Kubíček - 14, Adam Švanda - 10, Matěj Hanuš - 6, Jonáš Brýdl - 5, Kryštof Grujbár - 5, Michal Ropek - 5, Petr Černý - 4, Tomáš Sedláček - 2

Na úvod turnaje jsme se potkali s nejslabším soupeřem, který si nemohl dělat velké ambice na postup. V první čtvrtině se nám dařilo výborně v útoku, ale obrana pokulhávala. Ještě horší to bylo ve druhé čtvrtině, kterou jsme dokonce prohráli. O poločase jsme si řekli, že vstup do třetí periody musí být zcela jiný a to se podařilo. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli 27:8 a rozhodli o našem vítězství.

výhra 28.05.2022 Basketpoint Frýdek-Místek - ADFORS Basket Litomyšl 80:82 (25:24 47:40 64:66)
Filip Suchomel - 21, Ondřej Vomáčka - 19, Michal Ropek - 13, Adam Kubíček - 12, Kryštof Grujbár - 6, Adam Švanda - 6, Tomáš Sedláček - 3, Petr Černý - 2, Jonáš Brýdl - 0, Matěj Hanuš - 0

Druhý sobotní duel proti nám nastoupil Frýdek-Místek, jehož hra stojí na rozehrávači Navrátilovi (pro zajímavost, mladší bratr zpěváka Miraie). Dlouho jsme si s jeho rozehrávkou a nájezdy nevěděli rady a v poločase jsme na soupeře ztráceli 7 bodů.

Ve třetí čtvrtině jsme přidali na obranném tempu a podařilo se nám skóre otočit a získat slibné 10 bodové vedení. Bohužel jsme náskok dlouho neudrželi a soupeř hru opět vyrovnal. Duel tak dospěl do dramatické koncovky. Za stavu 80:80 jsme měli 20 vteřin před koncem po time-outu šanci na útok, ve kterém dokázal Filip z nájezdu skórovat a dostal náš tým do vedení. Do konce chyběly 4 vteřiny a po oddechovém čase soupeře si vzal míč právě Navrátil, který naštěstí těžkou trojku přes obránce netrefil a tak mohla propuknout naše radost.

výhra 29.05.2022 ADFORS Basket Litomyšl - SK UP BCM Olomouc 94:65 (28:30 51:40 75:52)
Filip Suchomel - 33, Ondřej Vomáčka - 22, Tomáš Sedláček - 12, Jonáš Brýdl - 10, Adam Kubíček - 9, Petr Černý - 2, Kryštof Grujbár - 2, Michal Ropek - 2, František Tupec - 2, Matěj Hanuš - 0, Adam Švanda - 0, Vojtěch Tupec - 0

Do nedělního duelu dvou neporažených celků jsme šli s jistotou postupu do 2. kola, ale také s jasným cílem vyhrát. Taktika byla také jasně stanovená, ale bohužel se nám jí nedařilo dlouho plnit a tak byl zápas po většinu prvního půle vyrovnaný. Aktivní presingová obrana nám ale zafungovala v poslední minutě, kde jsme měli 3 zisky a do šaten odcházeli s náskokem 11 bodů. Tento úsek nás nabudil a ve třetí periodě jsme už byli schopni presovat a získávat tak snadno míče. I náš přechod do útoku se výrazně zrychlil. Soupeř si s tímto stylem basketbalu nevěděl moc rady a my postupně navyšovali naše vedení až na konečných 29 bodů. Na klucích bylo vidět velké odhodlání vyhrát, které se přetavilo do zasloužené výhry. Po závěrečném klaksonu tak mohla propuknout obrovská radost z postupu.

V sezoně 2022/2023 se tak bude v Litomyšli hrát liga juniorů!

Kompletní statistiky všech zápasů zde:

30.05.2022 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!