Minižactvo U11 v nadstavbě proti favoritům nepřekvapilo

PDF download

Minižactvo U11 jelo jako 3. tým skupiny na dvojzápas do Pardubic, kde se utkali s prvním a druhým týmem tabulky. Čekali jsme 2 těžké zápasy, které nás prověří před startem na MČR. Cílem bylo postavit se silnému soupeři a odehrát co nejlépe obě utkání.

 

výhra 07.03.2020 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 55:40 (16:8 28:21 40:33)
Dominik Hodek - 15, Adam Kodýtek  - 8, Tomáš Hanuš - 7, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Lukáš Peřina - 2, František Pokorný - 2, Adam Severa - 2, Agáta Jakubcová - 0

 

Do zápasu s druhou Přeloučí jsme vstoupili aktivně hned od začátku. Hlídali jsme si nejlepšího hráče soupeře i doskok proti vyšším soupeřům. Bohužel nás na začátku zrazovala střelba, a tak jsme čtvrtinu prohráli o 4 koše. Tento rozdíl jsme drželi až do poloviny poslední části. Zápas bychom možná mohli zlomit, ale chtěli jsme nechat zahrát všechny a nechat co nejvíce energie na druhý zápas proti ještě lepším Pardubicím. Na závěr jsme povolili sestavu a nechali soupeře odskočit na vetší bodový rozdíl. I přes prohru tým předvedl mnohem lepší nasazení než v minulých kolech nebo v zápase za U12 proti Ústí. Naše nadšení ale často srážela agresivní hra soupeře, se kterou jsme se my, ani rozhodčí, neuměli dobře vypořádat. V dalších utkáním musíme zapracovat na doskoku a postřehu při vyhazování z autu. Při těchto činnostech zbytečně ztrácíme míče, které si musíme potom pracně vybojovat zpět.

 

výhra 07.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Pardubice  22:73 (4:18 12:37 16:59)
Estella Faltysová - 6, Lukáš Peřina - 6, Šimon Grujbár - 4, Tomáš Hanuš - 2, Dominik Hodek - 2, Adam Kodýtek  - 2, Agáta Jakubcová - 0, František Pokorný - 0, Adam Severa - 0

 

Od oslabeného týmu BK Pardubice jsme čekali podobný zápas. Začali jsme hrát na 2 pětky. V tomto rozložení jsme ale nebyli schopni soupeři příliš vzdorovat. Soupeř hrál velmi aktivně a tvrdě bojoval, což se odehrálo bez povšimnutí paní rozhodčí. Na fauly poločas skončil oficiálně jen 1:1. Ve druhé čtvrtině jsme ale věnovali více času ošetřování rozbitých obličejů než dění na hřišti. Naše úsilí se změnilo ve snahu nějak zápas dohrát. Do 3 čtvrtiny jsme těžko dávali dohromady 5 hráčů na hřiště. V šesti minutách jsme bez odpovědi dostali 22 bodů. Energii jsme vydali do obrany a jen těžko jsme sbírali další na přechod poloviny hřiště. K tomu přibyly další bolístky. 4. čtvrtinu jsme odehráli v házenkářském stylu a rozestavením 2-1-2. Drželi jsme co nejdéle míč. Rozehrávači na sebe na polovině navázali obránce, přihráli na uvolněné hráče a čekali na protiútok. Tak jsme přežili do vytouženého konce utkání. Soupeř nám ukázal, s jakým nasazením je možné hrát basket. Při doskocích, dobíhání volných míčů a chytání laxních přihrávek je možné získat míč mnohem snadněji než běžeckým soubojem k vlastnímu koši.

 

Výsledky utkání nic nezměnily na našem umístění na 3. místě skupiny jih Východočeského přeboru. Za 2 týdny si zahrajeme na turnaji o konečné 5. - 8. místo v soutěži. Naše 3. místo nám dává výhodu lepšího nasazení v turnaji.

Zobrazit celou zprávu
08.03.2020 Zdeněk Hodek

Žáci U14 smírně se Svitavami 1-1

PDF download

V sobotu jsme hostili svitavský tým. Věděli jsme, že nás čeká těžké vyrovnané utkání. Hráče ze Svitav velmi dobře známe a víme, že naše hra musí být založená na obraně dominantního hráče.

 

výhra 29.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy 66:61 (22:20 35:35 51:49)
Jonáš Brýdl - 30 (+11 doskoků), Milan Tobiška - 10 (+7 doskoků), Kryštof Grujbár - 7 (+18 doskoků), Dominik Suchomel - 6, Matěj Hanuš - 5, Michal Broulík - 4, Lukáš Pavliš - 4, Ivan Jetmar - 0

 

Do utkání jsme vstoupili nervózně a byť jsme skórovali jako první, Svitavy rychle vyrovnali a ujali se vedení, které jsme pracně doháněli. Kluci jako by se báli hrát a celá hra nepůsobila příliš sourodě. Druhou čtvrtku jsme začali s dvoubodovým náskokem, ale na palubovce dominovaly Svitavy. Naši kluci se snažili zabránit útokům za každou cenu, což se projevilo pěti nasbíranými fauly, z čehož mohli těžit svitavští, ale naštěstí pro nás, pouze jedním bodem.

Do druhé půlky jsme nastupovali smírně 35:35, kluci začali hrát více v klidu a dokázali jsme hrát „náš“ pěkný kombinační basketbal, dokázali jsme ubránit mnoho soupeřových útoku a co je nejvíce důležité, získávat obranné doskoky a z nich vytvářet úspěšné útočné akce, což z pohledu skóre znamenalo 5 proměněných košů v řadě. Na konci čtvrtky jsme těžko bojovali s obranou svitavského dominantního hráče, který zakončoval útoky na hranici průrazu. Poslední herní část byla jednoznačně v naší režii, kdy jsem doslova soupeře přeběhali nedali mu moc příležitosti k zakončení. První herní den byl nakonec úspěšnější pro Litomyšl s konečným výsledkem 66:61.

 

výhra 01.03.2020 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 62:52 (19:13 32:24 41:37)
Jonáš Brýdl - 11 (+10 doskoků), Kryštof Grujbár - 11 (+17 doskoků), Michal Broulík - 9, Matěj Hanuš - 7, Milan Tobiška - 6 (+7 doskoků), Dominik Suchomel - 4, David Kubíček - 3, Ivan Jetmar - 1, Lukáš Pavliš - 0

 

Druhý den nás čekala nelehká odveta na ligové palubovce Turů.  Začátek utkání nebyl špatný pro náš tým, ale provázela nás střelecká nepřesnost a místy se zdálo, že mají ve Svitavách zakletou obroučku. Přes naše velké úsilí i úspěšnou trojku jsme první herní část končili z šesti bodovým mankem. Co nám od začátku nešlo, byla plošná obrana. Naši nedůslednost ještě mocnil počet sbíraných faulů a ne úplně objektivní verdikty sudích, na což se ale nemůžeme vymlouvat. Celá hra byla plná nepřesností v rozehrávkách, rychlosti přechodu na útočnou půlku, chyb ve výhozech a včasnosti příher. Na konci třetí čtvrtky jsme dorovnali skóre a zdálo se, že v poslední herní části zabojujem o konečný výsledek. Bohužel zbytek utkání byl takřka v režii místních a naše nepřesnosti soupeř nekompromisně trestal rychlými protiútoky a získanými body. Na obranu útoku hráče „Dina“ jsme už neměli sílu.

Zobrazit celou zprávu
03.03.2020 Pavel Hanuš

Minižactvo U12 přišlo o neporazitelnost, byť na pořadí se už nic změnit nemohlo

PDF download

Nadstavbový turnaj tří nejlepších týmů jsme hostili v sobotu v hale Jiskra a na průběžném pořadí se už nic změnit nemohlo. V prvním zápase nás čekalo Ústí nad Orlicí. Hráčky a hráče moc dobře známe z předchozích utkání a společně se účastníme festivalu v kategorii U12.
 

výhra 29.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí  57:64 (19:10 29:31 40:53)
Bohdana Metyšová - 19, Daniel Večeřa - 15, Agáta Bártová - 8, Dominik Hodek - 5, Adam Kodýtek  - 4, Lukáš Peřina - 4, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 0, Tomáš Hanuš - 0, Matěj Pokorný - 0

 

Taktika Ústi s přehozama nám byla dobře známá a tomu jsme se snažili přizpůsobit páteční trénink. Nicméně absence a přetrvávající problémy některých hráčů nám nedovolili hrát úplně naplno. Do utkání jsme vstoupili lépe a přes zataženou obranu se nám podařilo prostřílet k nevelkému bodovému náskoku. Druhá čtvrtka se nesla v obdobném duchu a tak trochu nudná hra Ústí, založená na zdvojené obraně Bohdanky a přehozech, začala nést své ovoce.  Snažili jsme se točit průběžně celou lavičku a průběžně střídat všechny hráčky a hráče, ale nedařilo se nám vracet do obrany a efektivně bránit přehozy a dovolili tak snížit soupeři bodový rozdíl. Nedařila se nám ani střelba z dálky přes zataženou obranu ve vymezeném území bez ohledu na časový limit tří vteřin pro obránce. Až v poslední čtvrtce jsme udrželi rozložení hry v útoku kolem vymezeného území a donutili „vytáhnout“ ústeckou obranu z bedny a být úspěšnější v nájezdech a střelbě. Věřím, že náš způsob hry byl pohlednější a výrazně basketbalovější, na dorovnání skóre by nám stačili ještě dvě minuty, ale bohužel duel byl ve prospěch hostí.
 

výhra 29.02.2020 BSK Continental TJ Jičín - ADFORS Basket Litomyšl 44:75 (10:24 20:41 26:57)
Lukáš Peřina - 14, Dominik Hodek - 13, Daniel Večeřa - 10, Bohdana Metyšová - 8, Dominik Suchomel - 8, Agáta Bártová - 6, Adam Kodýtek  - 6, Estella Faltysová - 4, Tomáš Hanuš - 4, Šimon Grujbár - 2, Matěj Pokorný - 0

 

Druhý zápas s Jičínem se hrál v úplně jiném duchu. Do hry vstoupil i Dominik, kterého jsme záměrně proti Ústí nasazovat nechtěli. Jičín dorazil oslaben o nejlepší hráčky, které startovaly v ligové soutěži U14 a na hře toto oslabení bylo velmi znát. Hráli jsme od začátku kombinačně a dařilo se nám úspěšně zakončovat. Dominik nám pomohl v rozehrávkách a vytvořil krásné herní momenty pro své spoluhráče. Výrazně pomohl v obraně, kdy byl zpět vždy první. Rychlost a hlavně chuť bránit se musíme ještě naučit. Utkání jsme v poklidu dohráli a výhra nám byla malou nálepkou na ranní prohru.

Přeji našim hráčům brzké uzdravení.  

Zobrazit celou zprávu
03.03.2020 Pavel Hanuš

Sedm (vlastně šest) statečných žen na Olomouc nestačilo!

PDF download

Na utkání do Olomouce jsme jeli v sedmi hráčkách. Tento chabý počet se však ještě snížil a po zranění Vikči Jakubcové jsme téměř polovinu utkání dohrávali v šesti. První čtvrtinu jsme hráli se soupeřem vyrovnaně. Pak nám ale odešla střelba a v poločase jsme odcházeli do šatny s 10 bodovou ztrátou. Do druhé poloviny zápasu nastoupily holky s velkou bojovností. Dařilo se i střelecky, Terka Hánělová a Sabča Knesplová nás podržely úspěšnou střelbou za 3b, a i přes zmíněné zranění Vikči se nám podařilo bodově soupeřky dotáhnout. Tohle tempo nám bohužel nevydrželo až do konce utkání. Olomouc v poslední čtvrtině přitlačila v obraně a naše síly ubývaly. To vedlo k několika našim chybám, následně obdrženým košům a vítězství domácího celku. I přes neúspěch v utkání je třeba všech sedm statečných hráček pochválit, protože bojovaly od začátku zápasu až do jeho úplného konce.

 

výhra 29.02.2020 SK UP Olomouc - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 65:54 (0:0 0:0 0:0)
Sabina Knesplová - 20, Tereza Hánělová - 14, Anna Jeřábková - 12, Adéla Krajcigrová - 6, Tereza Roubová - 2, Viktorie Jakubcová - 0, Lucie Jeřábková - 0
Zobrazit celou zprávu
02.03.2020 Gabriela Liberdová

Žáci U15 byli proti nejlepšímu týmu v ČR blízko senzaci!

PDF download

Nejtěžší možný soupeř zavítal v úterý do Litomyšle k předehrávce zápasu extraligy starších žáků. Tygři Brno vedou tabulku s jedinou porážkou a jsou tam aktuálně nejlepším týmem v republice. Do zápasu jsme ale šli s odhodláním zabojovat o co nejlepší výsledek, byť především fyzická převaha soupeře byla patrná na první pohled.

 

výhra 25.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Tygři JBC Brno 61:69 (17:14 31:32 47:51)
Bohdan Slawisch - 27 (+9 doskoků), Jan Bubeníček - 8 (+7 doskoků), Tomáš Folta - 7 (+10 doskoků), František Tupec - 6, Jonáš Brýdl - 5, Ondřej Vomáčka - 5, Tomáš Sedláček - 3, Štěpán Markov - 0

 

Od první minuty se nám dařilo plnit obranné pokyny a dobře jsme si vypomáhali na vyšší protihráče ve vymezeném území. I nájezdy hostů jsme dokázali docela úspěšně zastavovat. Problém jsme měli snad jenom na obranném doskoku. V útoku jsme dobře kombinovali a i díky třem úspěšným trojkám jsme první čtvrtinu vyhráli 17:14. Ve druhé části naopak trefil dvě trojky soupeř a otočil skóre na stále příznivých 31:32 po prvním poločase.

I třetí desetiminutovka byla hodně vyrovnaná a po jejím konci to bylo 47:51. Bohužel v úvodu posledního dějství zaznamenalo Brno tři koše po sobě a rázem odskočilo na 47:57. I přes naši maximální snahu jsme se nedokázali už dostat na dostřel, ale donutili jsme soupeře hrát naplno až do samotného konce.

 

Před několika týdny jsme v Brně prohráli rozdílem 59 bodů, dnes to bylo jenom o 8 a k výhře nebylo zase tak daleko. Kluci podali skvělý výkon na obou polovinách hřiště a byli favoritovi celé soutěže více než důstojným soupeřem. Mrzet nás mohou snad jenom trestné hody, při kterých se nám vlbec nedařilo, když jsme proměnili jen 3 z 15 pokusů. Při konečné prohře o 8 bodů to zamrzí dvojnásob.

Příští víkend nás čekají domácí zápasy s týmy z Ostravy, ve kterých budeme chtít zabojovat o další výhru, i když jsme si vědomi, že to bude opět velmi těžký úkol.

Zobrazit celou zprávu
25.02.2020 Martin Šorf

Junioři U19 vybojovali v derby proti Vysokému Mýtu dvě výhry.

PDF download
Netradičně v sobotu navečer a navíc ve velké tělocvičně městské sportovní haly jsme odehráli dva napínavé zápasy, ve kterých jsme vždy prohrávali a zápasy museli otáčet. Velkou halu jsme si chtěli užít a tak po vzoru zápasů žen, byl do boje povolán DJ i moderátor zápasu. Předchozí zápasy na palubovce VM jsme vyhráli, ale nyní jsme byli my i soupeř v jiných sestavách. Vyrovnaný a napínavý průběh obou zápasů, jak na palubovce, tak v hledišti, nedovolil velkému počtu diváků se ani na chvíli nudit.

 

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Vysoké Mýto 53:41 (10:18 22:30 34:35)
Tomáš Ulrych - 19, Tomáš Kotěra - 14, Vilém Havran - 6, Tomáš Candrák - 5, Štěpán Vlček - 4, Daniel Seidl - 2, Matěj Martiník - 1, Jan Poláček - 1, Matěj Sádovský - 1, Arsenij Bobryshev - 0

První zápas jsme nezačali dobře a po první čtvrtině ztráceli osm bodů na soupeře. V této části jsme hodně stříleli z dálky, nepadalo nám to, a protože nám chyběl útočný doskok, tak body hlavně i díky rychlému pohybu a úspěšným střelám A. Chytila připisoval soupeř. Ve druhé čtvrtině nám soupeř odskočil až na 11 bodový rozdíl 18:29, ale pak jsme i my dokázali přidat nějaké body a čtvrtinu jsme alespoň bodově neprohráli. Po změně stran se nám zlepšila přesnost střelby a pomohli jsme si i větším důrazem v obraně a čtvrtinu vyhráli o sedm bodů. Do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 34:35 a zahájili ji úspěšnou trojkou, která překlopila vedení na naši stranu a to, už jsme si nenechali vzít. Pak jsme ještě přidali dalších 7 bodů v řadě. V poslední čtvrtině jsme měli šestky 15/10 a i to byl jeden z faktorů, že jsme čtvrtinu vyhráli 19:6.

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Vysoké Mýto 57:56 (19:23 33:36 45:45)
Tomáš Ulrych - 14, Matěj Sádovský - 12, Štěpán Vlček - 12, Tomáš Kotěra - 7, Arsenij Bobryshev - 4, Tomáš Candrák - 4, Vilém Havran - 2, Matěj Martiník - 2, Jan Poláček - 0, Daniel Seidl - 0

Druhý zápas začal střídavým vedením obou týmů a opět to byl hráč VM - A. Chytil, který nám dělal velké problémy a dal za 10min 10bodů. Po první čtvrtině jsme byli mínus 4 body. Stejně jako v prvním zápasu, tak i nyní nám ve druhé čtvrtině soupeř odskočil na 10bodový rozdíl. Basketbal je ale hra bodových šňůr a i my jsme měli lepší úsek, přidali nějaké koše a dokázali čtvrtinu vyhrát. V polovině zápasu byl stav na tabuli 33:36. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 12:9 a stav byl srovnán na 45:45. Šesti body v řadě jsme my začali poslední čtvrtinu. Pak se soupeř, i díky P. Kaplanovi, dotáhl zpět a 4 minuty před koncem i před nás na 53:56. V 9. minutě nás dobře zahraný signál z autu pro Š. Vlčka přiblížil na mínus jeden bod  55:56. Ve stejné minutě M. Sádovský přidal 2 body a my šli do jednobodového vedení 57:56. Tím se bodový účet zápasu uzavřel. V poslední minutě totiž body z velmi nadějné pozice z pod koše soupeř nepřidal, naše dvě šestky košem nepropadly a poslední nájezd VM jsme ubránili.    

Ukázalo se, že náš větší pohyb a aktivita jak v útoku, ale hlavně důraz v obraně výrazně zlepšuje naši hru. Když více běháme bez míče a zatlačíme na soupeře, pak jsme konkurenceschopní.   

Zobrazit celou zprávu
25.02.2020 Marek Martiník

Minižactvo U11 v posledním kole uhájilo 3. místo

PDF download

Minižactvo U11 jelo na závěr základní části do Hradce Králové, kde se utkalo se lvicemi. Očekávalo se povinné vítězství, ale soupeřky dělaly čest svému jménu a nedaly svou kůži zadarmo.

 

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Hradec Králové "B" 75:33 (20:6 36:13 65:21)
Estella Faltysová - 22, Dominik Hodek - 18, Tomáš Hanuš - 14, Šimon Grujbár - 13, Nikodém Kmošek - 4, Kryštof Kopecký - 2, Barbora Nešporová - 2, Agáta Jakubcová - 0

 

Do zápasu jsme tradičně vstoupili velmi vlažným výkonem a několikrát zbytečně ztratili míč. Přes 2 minuty jsme neuměli vyvézt míč, přihrát si nebo kvalitně vystřelit. Soupeřky toho nevyužily a vedli pouze 4:2. Potom jsme se uklidnili a začali hrát naši obvyklou kombinační hru s pozornou obranou. 2 minuty před polovinou jsme vedli již 32:6 a začali šetřit síly na druhé utkání. Také jsme mohli dát ještě více příležitosti méně zkušeným hráčům. Ti se aktivně zapojili od začátku utkání a vyzkoušeli si, jaké je to dostat pořádný minutový přísun na hřišti. Škoda jen, že nebyli ještě schopni využít spousty příležitostí, ke kterým se dostali. Pochvala patří citlivým rozhodčím, kteří jim odpouštěli drobné prohřešky proti pravidlům a našim zkušenějším spoluhráčům, kteří je pravidelně zapojovali do hry.

 

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Hradec Králové "B" 66:44 (14:15 32:25 50:33)
Dominik Hodek - 26, Estella Faltysová - 24, Šimon Grujbár - 10, Barbora Nešporová - 4, Nikodém Kmošek - 2, Tomáš Hanuš - 0, Agáta Jakubcová - 0, Kryštof Kopecký - 0

 

Průběh druhého utkání nebyl už tak hladký. Zápas jsme odehráli prakticky v 7 hráčích a byla na nich vidět únava po nemoci a zraněních. Soupeřky to vycítily a rvaly se jako opravdové lvice. První čtvrtinu plnou ztrát jsme prohráli a ani ve druhé se nám nedařilo soupeřky zlomit. Zvrat přišel až v polovině 3. části, kdy jsme urvali 16 bodovou šnůru a zápas rozhodli. Na začátku poslední části jsme si vypracovali dobrou obranou druhou bodovou sérii (12:2), po které už se mohlo v poklidu dohrávat. Hradecké lvice hrály oba zápasy na 2 pětky a mají v týmu několik velmi šikovných hráček. Kdyby je nesadili najednou, mohl být průběh zejména druhého utkání úplně jiný.

 

Minižactvo U11 obsadilo po základní části krásné 3. místo východočeského přeboru ve skupině jih. V zápasech o umístění nás tak čekají náročné zápasy proti prvním BK Pardubice a druhé Přelouči. Tito soupeři nás prověří před mistrovstvím republiky v mixu, které nás čeká na konci dubna.

Zobrazit celou zprávu
24.02.2020 Zdeněk Hodek

Minižactvo U13 dvěmi výhrami potvrdilo krasné 3. místo

PDF download
K posledním zápasům dlouhodobé části jsme vyjeli do Holic. Tým převážně složený z hráčů U12, doplněný na "S" hráčem r. 2006, vyznačující se agresivním pojetím basketbalu s již systémovými prvky - clony, odstoupená obrana. My jsme se sešli po dlouhé době všichni, chyběli jen kluci z Ústí, kteří si plnili své povinnosti v mateřském klubu.

Taktické pokyny pro zápas byly jednoduché. Osobní obrana a rychlý přechod do útoku, v postupném útoku si držet dobré rozložení na hřišti, roztahovat hru a využít výškové převahy, hlavně přes Davida. A hlavně hned v začátku "zlomit" možný odpor soupeře a zápas odehrát v poklidu v plné rotaci. Vstup do zápasu byl dobrý, nebýt zbytečných ztrát, mohlo to být ještě daleko lepší. Ale i rychlé vedení 12:4 mi hned v polovině čtvrtiny umožnilo začít plně točit celou sestavu. Hra jako taková však byla místy velmi neurovnaná. Do jisté míry to mohlo být ovlivněno i zraněními, ve druhé čtvrtine odkulhal ze hriště Dominik, který se však do zápasu vrátil. Ve třetí čtvrtině odstaoupil Tadeáš, který se však už do zápasu nevrátil vůbec a na následující 3 týdny si od basketu odpočine úplně. Bebe jsem šetřil kvůli zádům. Sice jsme si došli k bodově pohodlnému vítězství, ale to bylo tak asi všechno. Jinými slovy, Holice neměli svého nazastavitelného Davida. 

 

výhra 22.02.2020 BVK Holice  - ADFORS Basket Litomyšl  30:59 (10:22 18:37 28:47)
David Kubíček - 22, Dominik Suchomel - 12, Berenika Gultová - 8, Bohdana Metyšová - 6, Nela Škeříková - 6, Natálie Svobodová - 2, Daniel Večeřa - 2, Tadeáš Tichý - 1, Agáta Bártová - 0, Jolana Jánová - 0

 

Druhý zápas jsem neviděl. Ale podle ohlasů, které jsem slyšel, to byl pěkný boj a místy opravdu tvrdý. Důležité je vítězství a hlavně, že se už nikomu nic nestalo. 

 

výhra 22.02.2020 BVK Holice  - ADFORS Basket Litomyšl  32:47 (10:8 14:30 26:40)
David Kubíček - 22, Dominik Suchomel - 13, Bohdana Metyšová - 4, Natálie Svobodová - 4, Nela Škeříková - 2, Daniel Večeřa - 2, Agáta Bártová - 0, Berenika Gultová - 0, Jolana Jánová - 0

 

Bodovou statistiku prosím neberte úplně vážně. Je čistě braná z oficiálního zápisu a výkon stolku v Holicích nebudu komentovat. 

Tyto dvě výhry nás vynesly na konečné 3. místo ve Východočeském přeboru skupiny Jih. To znamená, že za 14 dní nás čeká nadstavbová část turnajem v Pardubicích proti místnímu BK a Sokolům z HK. Tento turnaj však nemůže změnit nic na tom, že naše konečné umístění bude na 3. místě ve skupině Jih a následně budeme bojovat o konečné umístění o celkově 5. - 8. místo celkově. Tudíž velmi dobrý výkon a umístění. 

Zobrazit celou zprávu
24.02.2020 Zbyněk Tichý

Tygři Praha byli nad síly našich extraligových žáků!

PDF download

O víkendu odehráli naši starší žáci pouze nedělní zápas v Praze, protože nás Plzeň požádala o odložení sobotního duelu. Ze spacího víkendu tak bylo brzké nedělní vstávání. Jestli někdo ale působil na začátku ospalým dojmem, tak to byli domácí hráči. Toho naši kluci využili a brzy se ujali vedení 10:5. Pak se už domácí rozjeli a to se začalo projevovat i na skóre. Po první čtvrtině jsme ztráceli 9 bodů a v poločase to bylo už dokonce o rovných 20.

Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, především v obraně jsme dokázali častěji zastavovat nájezdy domácích. V útoku jsme dokázali několikrát pěkně zakombinovat a zahrát nacvičené signály. Na obrat to sice nebylo, ale odjíždíme tak aspoň s trochu lepším pocitem z naší hry.

 

výhra 23.02.2020 BŠ Tygři Praha - ADFORS Basket Litomyšl 75:51 (24:15 43:23 62:35)
Tomáš Folta - 12, Bohdan Slawisch - 12, Ondřej Vomáčka - 7, Jan Bubeníček - 6, Štěpán Markov - 5, Vojtěch Tupec - 5, František Tupec - 4, Jonáš Brýdl - 0, Tomáš Sedláček - 0

 

Dnes nás může mrzet špatná úspěšnost střelby, což dokazují i trestné hody s bilancí 9 z 23 a jen dvě přesné trojky. Ostatně 51 vstřelených bodů je málo a na výhru to jen těžko může stačit. Soupeř vyhrál zaslouženě, když nás přehrával především v rychlosti.

Šanci na reparát dostanou kluci už toto úterý, ale úkol to nebude vůbec stadný, neboť přijede vedoucí Brno.

Zobrazit celou zprávu
23.02.2020 Martin Šorf

Minižactvo U12 čekal těžký test, ve kterém jsme obstáli a uhájili neporazitelnost!

PDF download

V neděli jsme hostili tým z Trutnova, čekal nás vysoký a pohybově zdatný tým a tušili jsme, že nás bude nelehký úkol. Od prvních vteřin jsme měli problém kontrolovat hru a na míči dominoval trutnovský útok vedený nejvyšším hráčem. Náš tým velmi těžce rozehrával a obavy ze soupeřovy výšky nám bránily snad i v běhání.

První čtvrtinu jsme odehráli s bodovou ztrátou, nasbíranými fauly a konec periody byl pro nás vysvobozením.

 

výhra 16.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Loko Trutnov 79:59 (17:24 35:34 58:51)
Bohdana Metyšová - 26, Tadeáš Tichý - 20, Dominik Hodek - 15, Agáta Bártová - 7, Šimon Grujbár - 5, Tomáš Hanuš - 4, Estella Faltysová - 2, Lukáš Peřina - 0, Matěj Pokorný - 0

 

Do druhé čtvrtky „naskočila“ už i Bóďa a pomohla dohnat bodové manko. Naše hra dostala nový náboj a dokázali jsme se prosadit v rychlých protiútocích. Co nám ale nešlo od samého počátku, bylo plošné rozložení hráčů v hracím poli. Zbytečně jsme se zastavovali v útocích, nedokázali si dostatečně rychle přihrát a z toho plynuly zbytečné vynucené ztráty, které soupeř dokázal využít ve svůj prospěch. Místy to vypadalo, že se schováváme a bráníme sami sebe. S čím tým U12 bojuje od začátku sezóny je výškový handicap, který je nejvíce vidět ve hře pod košem ať už v útoku nebo obraně. Bohužel i tento fakt hrál proti nám a trutnovským hráčům dovoloval více útočných, ale i obranných doskoků. Do druhé půlky jsme již vstupovali s lehkým náskokem a postupně jsme ovládli dění na palubovce. Ve hře se vystřídali všechny hráčky a hráči, bohužel ne všichni se bodově prosadili, nicméně každý pomohl naší výhře svým nasazením a aktivitou.

 

výhra 16.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Loko Trutnov 81:40 (25:16 41:20 63:34)
Tadeáš Tichý - 26, Bohdana Metyšová - 22, Dominik Hodek - 12, Agáta Bártová - 11, Lukáš Peřina - 4, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Tomáš Hanuš - 2, Matěj Pokorný - 0

 

Druhý zápas byl od prvních vteřin plně pod naší kontrolou, i když bylo zjevné, že na obou stranách docházejí síly, což se ukázalo v důslednosti osobních soubojů a na zpomalení celé hry. Zkracovali jsme intervaly střídání, abychom si udrželi fyzickou převahu a bodový odstup na konečných 81:40.

Celý dvojzápas byl velkým přínosem pro náš tým, důkladně prověřil naše slabiny a jasně nám ukázal jakým směrem posunout naši hru. Trutnov je kvalitní soupeř, technicky i pohybově velmi zdatný. Více takových utkání.

Zobrazit celou zprávu
21.02.2020 Pavel Hanuš
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2020/2021

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!Návštevy
celkem: 133 695
tento rok: 10 495
tento měsíc: 135
tento týden: 47
dnes: 1
online: nahravam