Žáci U15 zahájili sezonu na jihu Čech bilancí 1-1

PDF download

První dva zápasy čekaly na naše žáky na jichu Čech když jsme v sobotu hráli v Písku a v neděli v Jindřichově Hradci.

Prvním soupeřem nám nebyl ani tak tým sršňů jako jejich ústřední hráč Josef Svoboda, který nás defacto sám porazil před třemi lety ve finále NBA Junior League. No a dnes to nebylo o moc jiné. Pod výhrou domácích se zapsal 41 body, když trefil i 5 trojek. Bohužel nemáme v našem středu hráče, který by se mu dokázal fyzicky vyrovnat a přibrzdil ho.

V prvním poločase jsme se ještě docela drželi, když jsme odcházeli do šaten za stavu 39:34. Výborné minuty hrál Ondra Vomáčka, který ale kvůli zdravotním problémům musel druhou půli sledovat už jenom z tribuny. Nám se postupně přestávalo dařit v útoku a začali jsme i kupit zbytečné chyby, když jsme několikrát nedokázali ani vyhodit míč z autu. Obranná aktivita také polevovala a tak si domácí pohodlně došli pro výhru.

výhra 14.09.2019 Sokol Písek Sršni - ADFORS Basket Litomyšl 95:62 (18:15 39:34 64:49)
Bohdan Slawisch - 20, Ondřej Vomáčka - 11, Tomáš Folta - 9, Jan Bubeníček - 8, Adam Bielko - 6, Tomáš Sedláček - 6, Adam Kubíček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0, Štěpán Markov - 0

 

Po přespání v Jindřichově Hradci nás v neděli ráno čekali místní Lions, jejichž nejlepší hráči startovali vloni za Pelhřimov a letos si situaci prohodili. Opět před námi stál klíčový úkol potřebný k výhře, tedy ubránit klíčového hráče domácího týmu, který rozehrával a často i zakončoval většinu útoků. Tímto playmakerem je Jordan Oupoh, který nás trápil daloko víc, než vloni v dresu Sojek. Nakonec nám nastřílel 34 bodů, ale dalo by se říci, že postupem času jsme na něj recept našli, neb v poslední čtvrtině nám dal jen 4 body a všechny z trestných hodů.

Obrana domácích byla hodně zatažená a očividně cílem soupeře bylo především ubránít vlastní vymezené území. Díky tomu jsme měli opravdu hodně času a prostoru na trojkovém oblouku. Není naším stylem střelecké pozice přecházet a tak jsme si ty trojky brali a naštěstí jsme je i proměňovali. Za celý zápas jsme proměnili celkem 9 pokusů za 3 body a to včetně našeho posledního koše, který byl i košem vítězným.

Zápas byl po celý průběh velmi vyrovnaný a týmy si celkem 16x vyměnily vedení a žádný tým nikdy nevedl o víc jak o 5 bodů. Takto vyrovnaný zápas jsme snad ještě nikdy nehráli s těmito chlapci. Celou posldní čtvrtinu jsme měli mírně navrch a v této desetiminutovce přišla také naše nejlepší obrana. Domácí nám dali jen dva koše ze hry, ale trestné hody se jim dost dařili, když proměnili 7 z 8 pokusů. Poslední vteřiny byly opravdu velmi dramatické. Nejprve jsme za jednobodového vedení neproměnili samostatný nájezd do koše a hned vzápjetí 4 vteřiny před koncem zbytečně faulovali a poslali soupeře na čáru trestného hodu. Na domácího hráče asi delahla trochu tíhá okamžiku, když nepotrvdil dobré procento šestek z této periody a minul oba své pokusy. Bohužel pro nás míč pod košem doskočil Oupoh a mohl dorážkou rozhodnout o naší porážce, naštěstí pro nás a trochu nepochopitelně pro všechny místo střely vydribloval do rohu hřiště a vlastně ani nestihl zakončit. V kritických momentech občas hráči dělají chyby a tato nám určitě pomohla, na druhou stranu my sami jsme v zápase udělali několik zkratů, které vlastně zápas do takto vyrovnané koncovky dostaly. Myslím si, že jsme v zápase byli trochu lepším týmem, ale nedokázali jsme to přetavit v nějaké větší vedení. V samotné koncovce to už bylo hop nebo trop a tam jsme byli štastnější my.

výhra 15.09.2019 BK Lions Jindřichův Hradec - ADFORS Basket Litomyšl 68:69 (15:19 39:42 57:57)
Bohdan Slawisch - 14, Tomáš Folta - 12, Adam Kubíček - 12, Ondřej Vomáčka - 11, Adam Bielko - 7, Štěpán Markov - 7, František Tupec - 4, Jan Bubeníček - 2, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Oba tyto zápasy nám ukázaly na čem musíme ještě zapracovat a kde máme největší problémy. Nejvíce mě mrzí, že jsme nedokázali přibrzdit klíčové hráče soupeře a bez větší výpomoci bychom od nich dostali snad i přes 50 bodů. V obraně 1na1 musíme být mnohem odolnější a samozřejmě si musíme i lépe pomáhat, neb v této kategorii už nepůjde hrát jenom 1na1. Dobrý víkend má za sebou Ondra Vomáčka, kterému se oba zápasy dost povedly. Naopak se trochu trápil Tom Folta, který tentokrát nemohl nějak najít útočný rytmus, možná i proto, že se v obou zápasech potýkal s problémy s fauly.

Každopádně bilance 1-1 z prvního venkovního výjezdu není špatná a už se těšíme na další zápasy.

Zobrazit celou zprávu
18.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vybojovalo krásné 2. místo na Turnaji o pohár primátora města Hradec Králové

PDF download

Spojený tým Ústí nad Orlicí a Litomyšle odehrál o víkendu 14. - 15. září 3 velmi kvalitní zápasy a umístil se na krásném 2. místě v Turnaji o pohár primátora města Hradce Králové. Určitě se ptáte, proč spojený tým? Už v minulém roce oba tyto kluby navázaly užší spolupráci, která v minižactvu U11 vyústila ve veleúspěšnou kvalifikaci na MČR U11 MIX a následně pěkné 9. místo. A v tomto trendu bychom chtěli pokračovat i tento rok. Hráči, kteří v Hradci hráli, by měli tvořit hlavní kostru týmu, který bude bojovat v kvalifikaci o účast buď na MČR nebo Festivalu U12 chlapců.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Královští Sokoli 70:51 (14:4, 31:22, 49:36)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti klukům z Hradce Králové. Loňský účastník MČR U11 chlapců, posílený o kluky z Vysoké nad Labem. Tým, který má kostru týmu poskládanou z velmi vysokých hráčů. První pětka pod taktovkou Domči Suchomela hned od začátku nasadila vysoké tempo, kde hlavně v obraně kluci velmi dobře zabojovali a po první čtvrtině jsme si vypracovali 10 bodový náskok. Druhá pětka vedená Tadeášem Tichým svedla více vyrovnaný boj, ale průběžné vedení stále držela. Ve třetí a čtvrté části jsme si drželi dobrý standard a obě pětky navýšili ještě bodový rozdíl na konečných +19.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Sokol Hradec Králové Lvice 53:44 (8:17, 19:17, 29:34)

K druhému zápasu jsme nastoupili proti hradeckým Lvicím. Také tento tým se účastnil MČR v kategorii U11, tentokrát dívek a vybojoval 3. místo. Taktiku soupeř postavil na ubránění naší první pětky (Domči S.) a zároveň proti této pětce nahnat skóre ve svůj prospěch. Soupeřova první pětka byla silnější než druhá. A soupeři taktika vycházela. Problémy nám dělala aktivní obrana a soupeřův rychlý přechod do útoku. Z toho pramenící ztráta -9 po 1. části.  S čím však soupeř nepočítal byla naše převaha druhé pětice. Za celou čtvrtinu jsme nedovolili soupeřkám skórovat a průběžné skóre jsme otočili v náš prospěch +2. Do druhé poloviny soupeř přeskupil své řady a jednu ze svých klíčivých hráček přesunul z 1. do 2. pětky. Naše první pětka 3. čtvrtinu zvládala velmi dobře, ještě 2 minuty před koncem jsme drželi průběžné vedení, ale pak některým hráčům úplně došly síly a soupeř nám opět odskočil na rozdíl 5 bodů. Do poslední části jsme však nastoupily famózně a šnůrou 14 bodu jsme zápas otočili a soupeř již neměl sílu na zvrat, obzvláště když se mu vyfaulovala jejich klíčová hráčka. Velmi cenná výhra.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – BK Klatovy 43:68 (8:16, 17:37, 32:58)

K poslednímu zápasu a zároveň k boji o celkové první místo jsme nastoupili proti celku BK Klatovy. Velmi silný tým, který se neúčastnil MČR U11 kluci jen proto, že byl vyřazen v kvalifikaci týmem BK Plzeň, který skončil druhý na MČR. Do tohoto zápasu jsme prohodili pětky. Od samého začátku zápasu až do jeho konce jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl velmi dobře organizovaný jak v obraně, tak útoku. Podali jsme statečný výkon, ale na výhru to tentokrát nebylo.

 

Staré pravidlo říká, že zápas s dobrým soupeřem je lepší jak 5 dobrých tréninků. To o tomto turnaji platí doslova. Tři velmi kvalitní soupeři. Rozepisovat se o některých herních systémech, které dle mého názoru do kategorie U12 vůbec nepatří, nechci. Kdo byl v Hradci viděl sám. Co nám však zápasy ukázaly je, že na této úrovni musíme být lepší. Že všech 5 hráčů musí být soustředěno na hru a pokud nebráníme všichni, velmi snadno dostáváme koše. Že fyzička, která ještě loni stačila, už pomalu nestačí. Že přihrávky musí být rychlejší a přesnější a každé naše zaváhání je hned potrestáno. Ale to všechno je dobře, protože máme čas na tom zapracovat a do kvalifikace se zlepšit. Závěrem bych chtěl ještě říci, že u týmu U12 Litomyšl, či U12 Ústí nad Orlicí kval. se již budeme potkávat jen a pouze jako rodičové na tribuně. Jako trenéři si je přebírají Pavel Hanuš, respektive Honza Novák.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Tichý Tadeáš 53, Suchomel Dominik 45, Ripka Jakub 19, Bryška Jan 15, Hodek Dominik 12, Hanuš Tomáš 8, Diblík Adam 6, Večeřa Daniel 4, Barnes Lucas 2, Kočí Vašek 2, Stýskala Tomáš 0

Zobrazit celou zprávu
16.09.2019 Zbyněk Tichý

Žákyně U14 si na úvod soutěže připsaly dvě domácí výhry!

PDF download

Novou sezónu 2019/20 zahájila děvčata družstva žákyň U14 na domácím hřišti proti BK Přelouč. Družstvo Přelouče však přijelo bez loňské hvězdy (hráč Kysilka již hraje v Pardubicích) a to nás uklidnilo. Družstvo je složeno převážně z chlapců. Měli jsme mírnou výškovou i početní převahu a děvčata se na zápas těšila. Sice jsme hned po úvodním rozskoku prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu 1. čtvrtiny jsme přešli do mírného vedení, když jsme těžili z rychlého rozehrání a přenesení hry na útočnou polovinu. Postupný útok již tolik nefungoval, pod koš se snaží dostat hlavně Míša Tomšů. Dařilo se ale shození na Hlouškovou či Severovou. S míčem si nejvíce věděla rady Nela Škeříková, která velmi trápila své obránce a hlavně ve druhém zápase ještě své akce úspěšně zakončovala. V prvním zápase jsme měli 4 dvojciferné střelkyně, svým výkonem příjemně překvapila Berenika Gultová.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 77:31 (16:6 37:15 58:21)
Michaela Tomšů - 22, Denisa Hloušková - 16, Berenika Gultová - 14, Jolana Severová - 10, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 3, Agáta Bártová - 2, Kristýna Raliková - 2, Anna Horáková - 0, Leona Petrásová - 0

Druhý zápas byl mnohem bojovnější, soupeř přitlačil v obraně a nám se nedařily hlavně proměňovat druhé šance po útočném doskoku. V obou zápasech se postupně na hřiště dostala všechna děvčata, i když někdy jen na několik minut. Bohužel se zranila Jolana Kolářová, která ještě v průběhu 2. zápasu poslala foto se sádrou. Ze soupisky chyběla zraněná Natka Svobodová a omluvená Bohdana Metyšová. Hned za týden jedeme hrát do Náchoda, toto družstvo se objevilo jako nové a nevíme, co nás tam čeká. V týdnu musíme ještě zapracovat na obranném doskoku a pohybu hráček v útoku.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 62:34 (17:8 33:14 52:27)
Nela Škeříková - 17, Michaela Tomšů - 15, Berenika Gultová - 11, Denisa Hloušková - 11, Jolana Severová - 4, Kristýna Raliková - 3, Agáta Bártová - 1, Jolana Jánová - 0, Anna Horáková - 0, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

 

Zobrazit celou zprávu
15.09.2019 Stanislav Cimburek

VŠICHNI POVINNĚ FANDIT !!! NENECHTE SI UJÍT PREMIÉRU NAŠICH ŽEN!!!

PDF download
Městská hala se otvíráme již v 16:00 a bude připraven doprovodný program jako je fotokoutek, střílení na koš, videoreportáže, představení maskota, soutěže... Takže v sobotu 21.9. VŠICHNI ZA LITOMYŠL!


Zobrazit celou zprávu
12.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vítězem Memoriálu Bohuslava Langa

PDF download

V neděli 8. září jsme jsme se zúčastnili 28. ročníku Memoriálu Bohuslava Langa v Ústí nad Orlicí. Tento turnaj jsme chtěli pojmout jako přípravu na sezónu. Z kádru 12ti hráčů kategorii U12 z mnoha důvodu zbylo jen torzo 6 a z toho 4 byli U11, a tak nás doplnili Estell Faltysová a Anička Polanská a pak ještě Adam Brýdl, který svým věkem nespadá ještě do žádné kategorie, rok narození 2012. I na základě tohoto jsme šli do zápasu s tím, že dáme větší prostor hráčům U11 a mladším pro jejich zápasové otrkání.

 

BK Ústí nad Orlicí – ADFORS Basket Litomyšl  31 : 41 pp

ADFORS Basket Litomyšl – Sokol Vysoké Mýto  40 : 19

ADFORS Basket Litomyšl – Basketbal TJ Svitavy  35 : 22

 

Zpětně můžeme říci, že pokud bychom hráli v rotaci hráčů, co budou na soupisce týmu U12, tak bychom za celý turnaj neměli se žádným ze soupeřů problém. Proti soupeři z Vysokého Mýta, tak ze Svitav jsme po celý zápas drželi velmi širokou rotaci hráčů a více prostoru na palubovce dostali opravdu ti nejmladší, kde kolem nich se točili 1-2 zkušenější hráči. A oba tyto zápasy jsme dovedly k zaslouženým vítězstvím. Kde nám malinko chyběly basketbalové dovednosti, tak o to víc jsme je nahradili touhou, bojovností a odhodláním. Příkladem pro všechny může být nasazení malého Adámka. Ten se může v klidu rovnat s naší reprezentací, protože se rval Jako LEV!

Tento model rotace však nefungoval na tým z Ústí nad Orlicí. Po 3/4 jsme prohrávali 15:29. Do 4. dějství jsme tak nastoupili v nejsilnější sestavě s touhou zápas dovést do vítězného konce. V prvních minutách byla na našich hráčích vidět velká nervozita. V obraně na jedničku, ale v útoky jsme nedali jednoduché střely a nájezdy. Až následně 4 minuty do konce se otevřela stavidla. Během 3 minut jsme soupeři nastříleli 14 bodů a stav byl vyrovnaný. Bohužel jsme však nepřidali ještě jeden koš a v samotném závěru jsme měli i velkou dávku štěstí, kdy nám soupeř z rychlého protiútoku nedal koš. A šlo se do 2minutového prodloužení, které jsme poměrně jednoduše ovládli v poměru 12:2.

Celově bych turnaj hodnotil pozitivně. Nikdo se nezranil, všichni si dali koš a hlavně mladší děti nabraly cenné zápasové zkušenosti.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Metyšová Bohdana 28, Tichý Tadeáš 26, Hodek Dominik 14, Hanuš Tomáš 11, Kodýtek Adam 8, Grujbár Šimon 7, Polanská Anička 4, Brýdl Adam 4, Faltysová Estell 2.

Zobrazit celou zprávu
11.09.2019 Zbyněk Tichý

Přednáška na téma: SPORTOVNÍ VÝŽIVA

PDF download
Rodiče všech dětí, které jsou členy našeho klubu, mají mimořádnou příležitost zúčastnit se zdarma přednášky na téma SPORTOVNÍ VÝŽIVA. Především ve školním věku, kdy jsou děti ve vývoji a k tomu sportují, je správná strava jedním z klíčových faktorů. Neváhejte tedy a přijďte si tuto přednášku poslechnout!

Kdy:   Pondělí 23. 9. 2019 v 17:30

 

Kde:   Aula ZŠ T. G. Masaryka (modrá)

 

Kdo:   Přednáší Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová*

 

* Působí jako výživový poradce od roku 2010 a od roku 2018 je výživovým poradcem České basketbalové federace.

Více informací o její práci na webu www.zuzanasafarova.cz.

Zobrazit celou zprávu
05.09.2019 Martin Šorf

Členské příspěvky na sezonu 2020/2021

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2020!

 

04.09.2019 Martin Šorf

Mladší i starší žáci odjeli k přípravným zápasům do Žďáru nad Sázavou

PDF download

Od soboty do pátku dřeli kluci během soustředění a hned v sobotu 31.8., respektive v neděli 1.9. odjeli naši žáci na přípravné zápasy do Žďáru nad Sázavou.

 

Žáci U14: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 59:45 a 54:63

V sobotu se tým U14 utkal dvakrát s domácími chlapci. Zpestřením byla skutečnost, že jsme utkání odehráli v půjčených žďárských modrých dresech, neboť trenér vzal omylem tašku s dresy juniorů a našim menším hráčům tak byly drasy až pod kolena a kraťasy až k ponožkám :-) K zápasům neodcestoval Jonáš Brýdl ani Milan Tobiška a tak jsme si na pomoc vzali Vojtu Tupce a Dana Krále, aby nás byl vůbec nějaký rozumný počet. Dan ale odehrál jen pát minut a pak i další kluci měli nějaké bolístky, a tak jsme druhý zápas už hráli s libovolným střídáním. Svoji premiéru za Litomyšl si odbyl Adam Jozek, který ukázal v čem může být přínosem, ale taky na čem ještě musí hodně zapracovat.

Kluci zvládli zápase docela dobře a ve druhém dokonce dokázali zvítězit. Je před námi ještě hodně práce, ale tyto duely naznačily, že by sezona v žákovské lize mohla být úspěšná. Jednou z podmínek ale je, abychom byli zdraví a jezdili na utkání v kompletní sestavě.

Body celkem: Grujbár K. - 25, Vomáčka O. - 24, Hanuš M. - 15, Jozek A. - 13, Tupec V. - 12, Pavliš L. - 6, Broulík M. - 6, Vašek Š. - 4, Suchomel D. - 3

 

Žáci U15: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 70:84

Žáci U15: Královští sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 25:65
 

V neděli odjížděli do stejné haly naše patnáctky, které se s domácími utkali jednou a poté je čekali chlapci z Hradce Králové. Tým, který doznal pár změn si musí očividně ještě trochu sednout a kluci najít svoji roli. Tentokrát měli premiéru v našem dresu dva hráči a to sice Honza Bubeníček z Hradce a Štěpán Markov z Rychnova.

Měli jsme dobré momenty, na kterých můžeme pracovat, ale především v zápase s domácími jsme měli trochu problém v obranné fázi, na které ještě musíme zapracovat.
 

Body celkem: Folta T. - 32, Kubíček A. - 24, Bielko A. - 19, Slawisch B. - 18, Tupec F. - 16, Grujbár K. - 14, Markov Š. - 12, Tupec V. - 6, Sedláček T. - 4, Bubeníček J. - 2

Zobrazit celou zprávu
01.09.2019 Martin Šorf

Rozpis tréninků a zápasů na sezonu 2019/2020

PDF download

V levé liště naleznete aktualizované informace k jednotlivým týmům pro nadcházející sezonu. Především se jedná o rozpis tréninků a zápasů.

 

Předběžný rozpis zápasů na celou sezonu v přehledné tabulce si můžete také stáhnout v sekci DŮLEŽITÉ v pravé liště. Nezapomeňte, že rozpis se může měnit, především u venkovních zápasů. Sledujte proto pravidelně náš web a sekci NOMINACE.

Zobrazit celou zprávu
22.08.2019 Martin Šorf

Nenechte si ujít novinky v našem fanshopu!

PDF download

Navštivte sekci fanshop, ve které naleznete několik zajímavých klubových produktů, včetně aktuální novinky - klubového trička.

Každý si zajisté najde to své... děti třeba batůžek, nebo kšiltovku... maminky hrneček na kávu... a tatínci stylové tričko v barvě námořní modrá.

Zobrazit celou zprávu
28.07.2019 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
ROZPIS ZÁPASŮ 20/21

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2020/2021:

Členské příspěvky na sezonu 2020/2021

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2020!

 Návštevy
celkem: 140 613
tento rok: 17 413
tento měsíc: 202
tento týden: 56
dnes: 2
online: nahravam