S ohledem na nahlášenou účast na srpnové soustředění jsme některé tréninky spojili.

Aktuální rozpis tréninků naleznete v přiloženém souboru:

Zobrazit celou zprávu
09.08.2022 Martin Šorf

Informace k SRPNOVÉMU SOUSTŘEDĚNÍ!

Od pondělí 22. srpna do úterý 30. srpna proběhne v Litomyšli tradiční "příměstské" soustředění. Trénovat budeme pouze ve všední dny, o víkendu si dáme pauzu (přípravné turnaje však hrají v sobotu U14 a v neděli U11).

Rozpis tréninků naleznete v přiloženém souboru:

Prosíme o potvrzení účasti na soustředění (případně informaci kdy nebudete) nejpozději do 3. srpna u Martina Šorfa!

24.07.2022 Martin Šorf

Zápasy a tréninky v sezoně 2022/2023!

Právě proběhla aktualizace webových stránek na sezonu 2022/2023. V levé liště najdete všechna družstva a v sekci tréninky také informaci o tom, jak budou týmy trénovat. Postupně budou ještě doplněny soupisky.

V pravé liště najdete formulář na zdravotní prohlídku, kterou si prosím zajistěte u svého lékaře do začátku sezony.

Zde je také předběžný přehled zápasů na příští sezonu:

23.07.2022 Martin Šorf

Galavečer - proběhlo zhodnocení sezony 21/22 a předání individuálních ocenění

Během galavečera litomyšlského basketbalu proběhlo zhodnocení uplynulé sezony, informování o novinkách a připravovaných projektech a především ocenění mnoha hráčů a hráček.

Další individuální ocenění si odnesli tito hráči a hráčky:

Skokani roku (hráči s největším mezisezónním zlepšením)

Dominik Škraňka, Maxmilián Chadima, Matyáš Peterka, Tomáš Hejtmánek, Matěj Pokorný, Daniel Večeřa, Berenika Gultová, Kryštof Grujbár, Matěj Hanuš

Železní hráči (hráči, kteří odehráli všechny zápasy v sezoně)

Dívky: Sára Kladivová, Estell Faltysová, Natálie Svobodová, Viktorie Jakubcová
Chlapci: Tomáš Hanuš, Matěj Pokorný, Tadeáš Tichý, Kryštof Grujbár 2x, Petr Černý, Michal Ropek

Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na novou sezonu!

15.06.2022 Martin Šorf

Junioři U19 slaví postup do ligy!

První kolo kvalifikace o ligu juniorů čekalo na naše chlapce o uplynulém víkendu v Olomouci, kde nám byli soupeřem hráči domácího klubu, Frýdku-Místku a Přerova. Cíl bys jasný, pokud chceme do ligy, musíme turnaj vyhrát. Jen vítěz postupoval přímo, druhé tým měl sice šanci ještě ve 2. kole, nicméně skupina, na kterou jsme měli později narazit, byla velmi silná a šance tak poměrně nízké. Plán byl tedy jasný, vyhrát všechny 3 zápasy a už v neděli oslavit postup do ligy. Na kvalifikaci náš tým posílil ještě Filip Suchomel, který nám výraznou měrou pomohl tento cíl splnit.

výhra 28.05.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TBS Přerov 90:56 (29:16 47:39 74:47)
Filip Suchomel - 22, Ondřej Vomáčka - 17, Adam Kubíček - 14, Adam Švanda - 10, Matěj Hanuš - 6, Jonáš Brýdl - 5, Kryštof Grujbár - 5, Michal Ropek - 5, Petr Černý - 4, Tomáš Sedláček - 2

Na úvod turnaje jsme se potkali s nejslabším soupeřem, který si nemohl dělat velké ambice na postup. V první čtvrtině se nám dařilo výborně v útoku, ale obrana pokulhávala. Ještě horší to bylo ve druhé čtvrtině, kterou jsme dokonce prohráli. O poločase jsme si řekli, že vstup do třetí periody musí být zcela jiný a to se podařilo. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli 27:8 a rozhodli o našem vítězství.

výhra 28.05.2022 Basketpoint Frýdek-Místek - ADFORS Basket Litomyšl 80:82 (25:24 47:40 64:66)
Filip Suchomel - 21, Ondřej Vomáčka - 19, Michal Ropek - 13, Adam Kubíček - 12, Kryštof Grujbár - 6, Adam Švanda - 6, Tomáš Sedláček - 3, Petr Černý - 2, Jonáš Brýdl - 0, Matěj Hanuš - 0

Druhý sobotní duel proti nám nastoupil Frýdek-Místek, jehož hra stojí na rozehrávači Navrátilovi (pro zajímavost, mladší bratr zpěváka Miraie). Dlouho jsme si s jeho rozehrávkou a nájezdy nevěděli rady a v poločase jsme na soupeře ztráceli 7 bodů.

Ve třetí čtvrtině jsme přidali na obranném tempu a podařilo se nám skóre otočit a získat slibné 10 bodové vedení. Bohužel jsme náskok dlouho neudrželi a soupeř hru opět vyrovnal. Duel tak dospěl do dramatické koncovky. Za stavu 80:80 jsme měli 20 vteřin před koncem po time-outu šanci na útok, ve kterém dokázal Filip z nájezdu skórovat a dostal náš tým do vedení. Do konce chyběly 4 vteřiny a po oddechovém čase soupeře si vzal míč právě Navrátil, který naštěstí těžkou trojku přes obránce netrefil a tak mohla propuknout naše radost.

výhra 29.05.2022 ADFORS Basket Litomyšl - SK UP BCM Olomouc 94:65 (28:30 51:40 75:52)
Filip Suchomel - 33, Ondřej Vomáčka - 22, Tomáš Sedláček - 12, Jonáš Brýdl - 10, Adam Kubíček - 9, Petr Černý - 2, Kryštof Grujbár - 2, Michal Ropek - 2, František Tupec - 2, Matěj Hanuš - 0, Adam Švanda - 0, Vojtěch Tupec - 0

Do nedělního duelu dvou neporažených celků jsme šli s jistotou postupu do 2. kola, ale také s jasným cílem vyhrát. Taktika byla také jasně stanovená, ale bohužel se nám jí nedařilo dlouho plnit a tak byl zápas po většinu prvního půle vyrovnaný. Aktivní presingová obrana nám ale zafungovala v poslední minutě, kde jsme měli 3 zisky a do šaten odcházeli s náskokem 11 bodů. Tento úsek nás nabudil a ve třetí periodě jsme už byli schopni presovat a získávat tak snadno míče. I náš přechod do útoku se výrazně zrychlil. Soupeř si s tímto stylem basketbalu nevěděl moc rady a my postupně navyšovali naše vedení až na konečných 29 bodů. Na klucích bylo vidět velké odhodlání vyhrát, které se přetavilo do zasloužené výhry. Po závěrečném klaksonu tak mohla propuknout obrovská radost z postupu.

V sezoně 2022/2023 se tak bude v Litomyšli hrát liga juniorů!

Kompletní statistiky všech zápasů zde:

30.05.2022 Martin Šorf

Mladočov 2022 - informace k soustředění

V termínu 24. - 28. června se uskuteční tradiční soustředění v Mladočově pro všechny kategorie, počínaje dětmi ze starší přípravky, které už trénují ve skupině s U11.

Základní informace ke stažení zde:

Cena je rozdělená podle věku a odráží zdražení ubytování a stravování, ke kterému v areálu letos došlo.

V případě, že nebudete po celou dobu pobytu, bude cena úměrně snížena. Je však třeba včas nahlásit!

Platba za soustředění proběhne v hotovosti při nástupu.

Prosíme všechny rodiče o potvrzení účasti u Martina Šorfa (případně informaci, že nepojedete) do neděle 5.6. včetně nahlášení velikosti trička (jedná se o trička Adler, orientační tabulka velikostí ZDE).

Pokud nepojedete, tak máte možnost objednat si jen tričko za 200,-.

Tréninky v květnu a červnu

O tomto víkendu jsme odehráli poslední zápasy sezony 2021/2022 a v té souvislosti lehce upravujeme tréninky družstev.

Jak se bude do prázdnin trénovat naleznete v sekci Tréninky u každého týmu!

10.05.2022 Martin Šorf

Termíny letních soustředění!

Níže naleznete termíny na dvě letní soustředění. Tedy tradiční červnové v Mladočově a pak na konci prázdnin v hale v Litomyšli, které bude mít dvě části, abyste měli o víkendu volno.

Prosíme všechny rodiče, aby v těchto termínech neplánovali dovolené a byla tak maximální účast hráčů a hráček.

Termíny soustředění v létě 2022:

Mladočov:   pátek 24.6. - úterý 28.6.

Litomyšl:    pondělí 22.8. - pátek 26.8. a pondělí 29.8. - úterý 30.8.

GALAVEČER LITOMYŠLSKÉHO BASKETBALU je po covidové pauze zpět!

Kdy se koná? čtvrtek 26.5. v 17:30

Kde se koná? Aula 3. ZŠ (T.G.Masaryka 1145, Litomyšl)

Co vás čeká? Zhodnocení právě skončené sezony, vyhlášení nejlepších hráčů a další ocenění, informace k následující sezoně a mnoho dalšího.

Pro koho je galavečer určen? PRO VŠECHNY!!! - hráči, hráčky, rodiče, prarodiče, sourozence...
Přijďte všichni kdo můžete, těšíme se na setkání!

Minižactvo U13 veze stříbro z Final4 Východočeského přeboru!

V sobotu jsme odehráli závěrečný turnaj naší soutěže v Pardubicích, kde nás čekaly duely s hradeckými dívkami a místním leadrem soutěže.
Dle pořadí v tabulce nás v semifinále čekal právě dívčí tým, se kterým jsme sehráli velmi napjaté utkaní v Hradci. Naše strategické rozhodnutí pošetřit síly do následujícího utkání pro souboj o bronz s hradeckým chlapeckým týmem se ukázalo být jako příliš skromné. Dívky vytvářely pěkné herní situace, na které jsme ale dokázali reagovat aktivní obranou a rychlým protiútokem. K velkému překvapení dívky v obraně prakticky netlačily na míč a naše hráčky a hráči měli tak velký prostor pro vytvoření svých útoků, které se dařilo úspěšně zakončovat a sbírat body až ke konečnému vítězství.

výhra 07.05.2022 Sokol Hradec Králové -kval - ADFORS Basket Litomyšl  47:51 (12:15 20:32 36:43)
Dominik Hodek - 19, Matěj Pokorný - 13, Tomáš Hejtmánek - 8, Tomáš Hanuš - 7, Estella Faltysová - 4, Jan Bryška - 0, Šimon Grujbár - 0, Barbora Nešporová - 0, Lukáš Peřina - 0

Nečekané finále nás trochu překvapilo, statečně jsme se postavili domácí Bekse a první minuty utkání ukázaly velmi pohledné útočné akce na obou stranách. Vyrovnané bodové skóre vydrželo první čtyři minuty, pak jsme fyzicky i technicky přestali stačit, museli jsme prostřídat a bodový náskok domácích už jsme nedokázali dohnat.

Stříbrná medaile potěšila a děti viděly, že se vyplatí trénovat.

výhra 07.05.2022 BK Vividbooks Pardubice-kval - ADFORS Basket Litomyšl  85:29 (20:12 52:20 71:23)
Dominik Hodek - 7, Jan Bryška - 6, Estella Faltysová - 6, Tomáš Hanuš - 6, Matěj Pokorný - 4, Šimon Grujbár - 0, Tomáš Hejtmánek - 0, Barbora Nešporová - 0, Lukáš Peřina - 0
10.05.2022 Pavel Hanuš
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!