logo

Články - Žáci U14

Žáci U14 mají další dvě ligové výhry a byli blízko senzaci

PDF download

Další zápasy v lize mladší žáků odehráli naši chlapci a nevedli si v nich vůbec zle. Během prodlouženého víkendu jsme od 17. do 19. listopadu odehráli hned tři zápasy. Trochu jsme se obávali, jak tuto porci zvládneme fyzicky, ale nakonec úplně v pohodě a naopak ten poslední zápas byl ten vůbec nejvydařenější.

Nejprve jsme v pátek dostali od Pardubic lekci v basketbalu. První poločas jsme byli jen diváky a soupeř nás jasně přejel. Druhý poločas se to už zlepšilo, ale stále bylo vidět, že je před námi ještě mnoho práce.

výhra 17.11.2023 BA Young Diamonds - BK VIVIDBOOKS Pardubice 41:87 (9:33 13:52 28:72)
Maxmilián Chadima - 15, Samuel Vinzens - 10, Štěpán Lebeda - 6, Matyáš Peterka - 4, Jakub Auxt - 2, Jakub Fulík - 2, Lukáš Maličký - 2, Adam Brýdl - 0, Radim Pecháček - 0, Jozef Petrík - 0, Jakub Škraňka - 0, Adam Vais - 0

V sobotu jsme proti Benešovu chtěli potvrdit výhru z palubovky soupeře. Náš výkon měl ale řadu vad na kráse, především v útočné činnosti. Ono vstřelit doma 51 bodů není žádná sláva, ale jak je vidět, i s tím se dá vyhrát, když funguje alespoň obrana.

výhra 18.11.2023 BA Young Diamonds - BC Benešov 51:41 (13:9 24:22 41:34)
Maxmilián Chadima - 12, Štěpán Lebeda - 11, Samuel Vinzens - 10, Dominik Škrabánek - 8, Lukáš Maličký - 4, Jakub Auxt - 2, Adam Brýdl - 2, Radim Pecháček - 2, Jozef Petrík - 0, Matěj Tobiška - 0, Adam Vais - 0

V neděli proti favorizovanému Radotínu nastoupil zcela jiný tým, který předváděl výborný basketbal. Dobrý obrana i doskok a aktivní útok měly za následek, že jsme po většinu zápasu byli ve vedení. Nakonec soupeř v koncovce otočil skóre ve svůj prospěch a nám se už z poslední akce nepodařilo srovnat. I přes prohru ale nemusí být kluci smutní. Dokázali jsme hrát naprosto vyrovnanou partii s týmem, který nás v úvodním duelu přejel o 50 bodů.

výhra 19.11.2023 BA Young Diamonds - BA Radotín 70:72 (17:10 37:31 57:50)
Maxmilián Chadima - 15, Jakub Auxt - 10, Dominik Škrabánek - 9, Radim Pecháček - 8, Štěpán Lebeda - 7, Matyáš Peterka - 7, Samuel Vinzens - 7, Jakub Škraňka - 3, Adam Brýdl - 2, Lukáš Maličký - 2, Jakub Fulík - 0, Jozef Petrík - 0

Předehrávka zápasu v Pelhřimově se hrála už v 9 hodin ráno, takže jsme v 6:30 za tmy a sněžení vyjížděli směr Vysočina. Venku byla krásná zima a bílo, bohužel zima a velká byla i v hale a to už tak krásné nebylo. Dokonce museli kapitáni podepisovat zápis, že souhlasí s odehráním utkání. Ledové ruce a kluzký míč, to je smrtelná kombinace. Mnohokrát jsme měli problém s chycenín a ovládáním míče a to se projevilo i na poměrně nízkém skóre. Na druhou stranu nelze vše svádět pouze na zimu a řada nedaných šoupáků nebo zahození 17 šestek je věcí, která by se neměla stávat za žádných podmínek.

výhra 25.11.2023 BK Sojky Pelhřimov - BA Young Diamonds 46:58 (13:17 25:34 39:41)
Adam Brýdl - 15, Samuel Vinzens - 15, Maxmilián Chadima - 12, Jakub Auxt - 7, Jozef Petrík - 4, Lukáš Maličký - 3, Jakub Fulík - 2, Martin Havel - 0, Dominik Krejsa - 0, Dominik Škraňka - 0
Zobrazit celou zprávu
03.12.2023 Martin Šorf

Žáci U14 o víkendu v lize prohráli i vyhráli o 40 bodů

Dva rozdílné soupeře jsme přivítali o víkendu v rámci dalšího kola ligy mladších žáků. V sobotu přijeli Vlci Žďár, kteří patří k favoritům naší skupiny a jsou výkonnostně ještě pekný kus před námi. Naopak v neděli jsme proti Třebíči chtěli bojovat o další výhru, neboť v prvním utkání v Třebíči se nám podařilo vyhrát o 14 bodů.

Celý první poločas proti Žďáru ukázal, v čem všem jsou hosté lepší. Větší rychlost, dravost i přesnost zakončení zapříčinil, že jsme v poločase prohrávali 19:61 a bylo zaděláno na debakl. Druhý poločas jsme ale odehráli mnohem lépe, o čemž vypovídá i výsledek. Samozřejmě to bylo ovlidvěné i prostřídáním hostů, ale i tak jsme dokázali druhý poločas o jeden bod vyhrát.

výhra 04.11.2023 BA Young Diamonds - BK Vlci Žďár 55:95 (11:38 19:61 37:76)
Jakub Auxt - 10, Samuel Vinzens - 10, Adam Brýdl - 9, Maxmilián Chadima - 8, Dominik Škrabánek - 7, Štěpán Lebeda - 6, Matyáš Peterka - 5, Lukáš Maličký - 0, Radim Pecháček - 0, Matěj Tobiška - 0

V neděli byl průběh opačný, tedy špatný vstup a dobrý konec. Úvodní čtvrtinu jsme dokonce prohráli 13:16, což bylo zapříčiněno především naší tristní efektivitou v zakončení i z vyložených pozic. Ve druhé části jsme velmi dobře bránili a často nedovolili soupeři ani přejít polovinu. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 28:7 a dali tak základ pro naši výhru. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obraně a když se k tomu přidala i větší trpělivost a přesnost v útoku, tak náš náskok začal ještě více narůstat.

výhra 05.11.2023 BA Young Diamonds - TJ Třebíč 90:50 (13:16 41:23 68:37)
Maxmilián Chadima - 20, Adam Brýdl - 14 (+13 zisků), Matyáš Peterka - 11 (+6 doskoků), Štěpán Lebeda - 10, Samuel Vinzens - 9 (+6 doskoků), Dominik Škrabánek - 8, Jakub Auxt - 7 (+5 zisků), Radim Pecháček - 7 (+5 doskoků), Lukáš Maličký - 2, Jozef Petrík - 2

Jedním z velkých pozitiv víkendových zápasů byla vyrovnanost kádru, kdy se na útočné produkci podílí hodně hráčů. V sobotu zaznamenalo hned 7 hráčů mezi 5 a 10 body. V neděli pak 8 chlapců vsítilo alespoň 7 bodů a každý z 10 hráčů dokázal skórovat.

07.11.2023 Martin Šorf

Dvě domácí ligové výhry pro žáky U14

Po pěti venkovních zápasech se konečně představili mladší žáci domácímu publiku. Hostili jsme soupeře, proti kterým jsme měli být podle tabulky v roli favorita. To se nakonec potvrdilo, ale oba zápasy byly dost rozdílné.

V sobotu přijel tým, který většinu svých zápasů prohrál propastným rozdílem, ale podle našeho výsledku to tak nevypadá. V tomto zápase se nám extrémně nedařilo v útoku. Úspěšnost střelby byla velmi nízka a proti obraně, která na nás příliš netlačila, jsme dokázali vyprodukovat 45 ztrát! Nakonec jsme to z podstaty větší kvality na výhru dotáhli, ale za rámeček si tento výkon nedáme.

výhra 14.10.2023 BA Young Diamonds - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 69:37 (14:7 37:14 50:30)
Adam Brýdl - 11 (+7 zisků), Matyáš Peterka - 11, Samuel Vinzens - 10 (+10 doskoků), Maxmilián Chadima - 7 (+6 doskoků), Jakub Auxt - 6, Štěpán Lebeda - 5, Lukáš Maličký - 5, Aleš Vítek - 5, Radim Pecháček - 4 (+8 doskoků), Jan Rada - 3, Adam Vais - 2

V neděli přijel silnější soupeř a to nám svědčilo asi více, nebo to kluky možná více namotivovalo. Tedy společně se snahou odčinit sobotní nepříliš podařený zápas. Od první minuty jsme byli aktivní v obraně a dostatečně přesní v útoku. K vidění bylo mnoho pohledných akcí a rozdíl ve skóre postupně narůstal až na konečných 55 bodů.

Jak jsem klukům po zápase řekl: "dnes jsem byl s naším výkonem moc spokojen".

výhra 15.10.2023 BA Young Diamonds - BK Sojky Pelhřimov 97:42 (27:7 53:19 70:30)
Maxmilián Chadima - 18, Dominik Škrabánek - 16, Samuel Vinzens - 16 (+14 doskoků), Adam Brýdl - 15 (+11 zisků), Jakub Auxt - 12, Štěpán Lebeda - 8, Lukáš Maličký - 6, Radim Pecháček - 2 (+6 doskoků), Aleš Vítek - 2, Jan Rada - 1, Adam Vais - 1
19.10.2023 Martin Šorf

Druhá výhra pro ligové žáky U14

Tři zápasy ve čtyřech dnech odehráli naši žáci U14 na konci září. Na státní svátek, ve čtvrtek 28.9. jsme zajížděli na palubovku největšího favorita, tedy do Pardubic. Naše sestava měla do té kompletní a ideální navíc docela daleko. První poločas jsme ještě dokázali relativně držet krok, ale po přestávce už nám rychle ubívaly síly a tak rozdíl ve skóre rychle narůstal.

O víkendu nás čekal spací výjezd směr Praha, když jsme v sobotu hráli v Radotíně a v neděli s Benešově, kde jste také spali. Ani na tyto zápasy jsme nebli kompletní, když na letošní premiéru s U14 stále čeká náš nejvyšší hráč Sam a nejelo ani několik dalších chlapců.

výhra 28.09.2023 BK VIVIDBOOKS Pardubice - BA Young Diamonds 111:40 (20:9 45:23 80:32)
Štěpán Lebeda - 13, Adam Brýdl - 9, Lukáš Maličký - 8, Radim Pecháček - 4, Jakub Auxt - 2, Jozef Petrík - 2, Dominik Škrabánek - 2, Jan Rada - 0, Aleš Vítek - 0

Výsledek vypadá jasně, ale hrál se pěkný žákovský basketbal, kdy jsme se dokázali dostávat vcelku pravidelně k zakončení, ale v něm chyběla větší kvalita a přesnost. V obraně se nám nedařilo zastavovat náběhy a nájezdy domácích a také pod košem nejvyššího hráče soupeře.

výhra 30.09.2023 BA Radotín - BA Young Diamonds 98:46 (20:12 46:24 72:32)
Adam Brýdl - 11, Štěpán Lebeda - 10, Dominik Škrabánek - 10, Maxmilián Chadima - 5, Jakub Auxt - 4, Radim Pecháček - 4, Lukáš Maličký - 2, Matěj Tobiška - 0, Adam Vais - 0, Aleš Vítek - 0

Po přespání v Benešově nás ráno čekal soupeř, se kterým jsme měli podle umístění v tabulce bojovat o výhru. Po celý zápas se nám dařilo v obraně, kde jsme naším tlakem dokázali hodně znepříjemňovat rozehrávku domácích a často také získat míč. V útoku jsme si proti zataženější obraně nedokázali vytvořit tak snadno pozice, ale naštěstí nám padlo do koše i několik trojek, což nám pomohlo. Celý tým podal bojovný výkon podpořený v útoku individuálními výkony nejlepších střelců. V zápase jsme byli aktivnější i lepším týmem a po zásluze se radovali z druhé letošní výhry.

výhra 01.10.2023 BC Benešov - BA Young Diamonds 38:57 (5:14 20:30 27:43)
Štěpán Lebeda - 22, Adam Brýdl - 14, Maxmilián Chadima - 10, Adam Vais - 4, Jakub Auxt - 2, Lukáš Maličký - 2, Dominik Škrabánek - 2, Aleš Vítek - 1, Radim Pecháček - 0, Matěj Tobiška - 0
09.10.2023 Martin Šorf

Žáci U14 zahájili ligovou sezónu bilancí 1-1

První ligové zápasy čekaly na naše chlapce v Třebíči a Žďáru nad Sázavou. Zatím co v sobotu jsme jeli bojovat o premiérovou výhru, v neděli jsme věděli, kdo je jasným favoritem.

Oba dny jsme měli k dispozici 11 člennou sestavu, neboť v sobotu na poslední chvíli onemocněl náš nejvyšší hráč Sam a někteří další hráči byli omluveni z jiných důvodů.

Do soutěže nastupujeme pod názvem Regionální basketbalové akademie Young Diamonds, neboť v kádru jsou hráči ze tří klubů a to z Litomyšle, Ústí nad Orlicí i České Třebové. Někteří starší chlapci si už žákovskou ligu osahali vloni, pro většinu je to však premiéra. Naše hlavní cíle tedy nebudou výsledkové, ale především budeme chtít co nejvíce posouvat náš výkon a adaptovat se na žákovský basketbal, který je už odlišný od toho minižákovského.

výhra 16.09.2023 TJ Třebíč - BA Young Diamonds 58:72 (15:16 20:36 37:59)
Adam Brýdl - 20, Matyáš Peterka - 18, Maxmilián Chadima - 14, Jozef Petrík - 8, Štěpán Lebeda - 3, Lukáš Maličký - 3, Jakub Auxt - 2, Jan Rada - 2, Adam Vais - 2, Radim Pecháček - 0, Aleš Vítek - 0

Úvodní čtvrtina byla hodně vyrovnaná i díky naší špatné úspěšnosti v zakončení. Ostatně celý první poločas jsme zahazovali jednu jasnou příležitost za druhou. V první periodě nás hodně trápil nejvyšší hráč domácích, na kterého jsme dlouho hledali dobrou obranu. Ve druhé čtvrtině však nehrál a toho jsme využili pro získání 16 bodového náskoku, přispěla k tomu i šťastná trojka Adama s klaksonem.

Ve třetí části jsme postupně navyšovali naše vedení až na maximální rozdíl 24 bodů. Bohužel naše obrana nebyla moc dobrá a dovolili jsme tak domácím mnoho košů, které vůbec padnout nemusely. Kluci se ale teprve sžívají s novými pokyny, takže to bude chtít trochu času. Nakonec jsme si ale výhru o 14 bodů v pohodě pohlídali a vstoupili do soutěže vítězně.

výhra 17.09.2023 BK Vlci Žďár - BA Young Diamonds 88:38 (32:10 52:24 76:30)
Adam Brýdl - 16 (+10 doskoků), Štěpán Lebeda - 8, Matyáš Peterka - 5, Jakub Auxt - 4 (+7 doskoků), Maxmilián Chadima - 3, Radim Pecháček - 2 (+6 doskoků), Lukáš Maličký - 0, Jozef Petrík - 0, Jan Rada - 0, Adam Vais - 0 (+5 doskoků), Aleš Vítek - 0

V neděli jsme jeli na palubovku jednoho z favoritů naší skupiny, který svoji kvalitu jednoznačně potvrdil. Domácí hráli velmi rychlý a pohledný basketbal. Především přechod do útoku byl v podání soupeře výborný a zaznamenali z něj řadu snadných bodů. My jsme měli často problém dostat míč vůbec na útočnou polovinu, což se většinou nakonec povedlo. Ale v postupném útoku to nebylo ono, když nám chyběly především důrazné nájezdy do koše. Tento zápas nám jasně ukázal, že je třeba výrazně zrychlit, abychom mohli být konkurenceschopní. Byla to dnes velká zkušenost hrát proti takto kvalitnímu soupeři a věřím, že nás to zase kousek posune.

17.09.2023 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!