Vánoční zápasy rodičů proti dětem již příští týden!

PDF download
I v letošním předvánočním čase nás čekají zápasy rodičů s dětmi. Všichni jste srdečně zváni. Věříme, že se konfrontace se svými trénovanými ratolestmi nezaleknete a přijdete poměřit své dovednosti... jak tatínci, tak i maminky :-)

úterý 17.12.

17:00 - 18:30   hala Jiskra   minižactvo U12 - rodiče
18:00 - 19:30   Městská hala   žáci U14 a U15 - rodiče

 

středa 18.12.

16:30 - 18:00   hala Jiskra   minižactvo U10/U11 - rodiče
18:00 - 19:30   hala Jiskra   žákyně U14 - rodiče

 

S sebou: oblečení a obuv do haly, dobrou náladu a případně i nějaké to cukroví k zakousnutí :-)

Zobrazit celou zprávu
09.12.2019 Martin Šorf

Žáci U15 porazili oba pražské soupeře a potvrdili tak postup do extraligy!

PDF download

Dva domácí zápasy proti pražským soupeřům uzavřeli základní část ligy starších žáků U15. Jelikož v týdnu Sparta prohrála v Pardubicích, měli jsme díky předchozím výsledkům jistý postup do extraligy bez ohledu na výsledky těchto dvou zápasů. Na to jsme se však nechtěli vůbec ohlížet a cíl byl jasný, předvést nejlepší možný výkon a zvítězit. Rozhodně jsme soupeře nechtěli podcenit, protože v Praze jsme až po velkém boji udolali USK a na Spartě jsme prohráli.

 

výhra 07.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BA Sparta 88:44 (25:14 50:23 68:31)
Bohdan Slawisch - 22 (+8 doskoků), Tomáš Folta - 14 (+12 doskoků), Adam Kubíček - 11, František Tupec - 8, Ondřej Vomáčka - 8, Adam Bielko - 7 (+6 doskoků), Štěpán Markov - 5, Adam Švanda - 5, Jan Bubeníček - 4, Vojtěch Tupec - 4, Jonáš Brýdl - 0, Petr Špajs - 0

 

Sparta přijela v neúplné sestavě, když jí chyběli dva ze tří nejlepších střelců. Naopak náš tým byl defacto kompletní... bohužel tomu tak nebylo po skončení zápasu :-(

První minuty zápasu byly dost vyrovnané a v páté minutě jsme vedli 12:10. Následujících deset minut ale patřilo jednoznačně našim hráčům, kteří byli velmi aktivní a efektivní v útoku. Když k tomu přidali i dobrou obranu, byl z toho vyhraný úsek 30:7 a tím navýšení vedení na 42:17. Pak ale bohužel přišla tříminutovka hrůzy a to nejde vůbec o skóre, nebo předvedenou hru. Nejprve špatně dopadl na svoji levou ruku do té doby výborně hrající Adam Kubíček, který s bolestivou grimasou odešel střídat. Nedlouho poté si sparťanský hráč při dalším pádu dal pod sebe ruku tak nešikovně, že z toho bylo hodně nepříjemné zranění zápěstí a musela přijet i záchranná služba. Adam z toho vyvázel "jen" se zlomenou rukou a bude mít teď minimálně 6 týdnů stopku. Co se týče soupeře, tak chlapec byl prý úspěšně operován a věříme, že bude také v brzké době v pořádku.

Po zhruba půlhodinové pauze se začalo hrát druhým poločasem, který byl zajisté těmito nepříjemnými úrazy poznamenán a šlo spíše už o to utkání bez dalších zranění dohrát. Nadále pokračovala naše herní převaha a nakonec z toho bylo zcela zasloužené vítězství. Nicméně zápas nám ukázal i stinnou stránku sportu a věříme, že budeme mít teď na dlouhou dobu od podobných případů klid.

 

výhra 08.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - USK Praha 101:64 (28:16 52:35 74:55)
Adam Švanda - 19 (+9 doskoků), Jan Bubeníček - 18, Tomáš Folta - 16 (+8 doskoků a 6 zisků), Bohdan Slawisch - 12 (+7 doskoků), Ondřej Vomáčka - 12, Adam Bielko - 10, Jonáš Brýdl - 7, František Tupec - 4, Petr Špajs - 2, Tomáš Sedláček - 1, Matěj Hanuš - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Nedělní zápas začal snad tím nejlepším možném způsobem. Tři útoky, tři úspěšné trojky a po chvíli vedeme 9:0 a nsáledně i 13:0. Pak se hra vyrovnává a my točíme na hřišti všechny hráče. Stále si udržujeme náskok mezi 15 a 20 body a to až do poslední čtvrtiny, kdy náskok naroste ještě více a nakonec padne i stovka.

V tomto zápase bylo mnoho pozitiv a výkon se hodnotí opravdu dobře. Hned šest hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů a každý kdo byl na hřišti byl nebezpečný na koš. Svůj zatím nejlepší zápas po návratu po dlouhé pauze zažil Adam Švanda, který byl i nejlepším střelcem. Velmi se nám dařila i střelba z dlouhé vzdálenosti, když jsme zaznamenali 9 úspěšných trojek se skvělou úspěšností 40%.

 

Doufejme, že na víkendové výkony navážeme i po Vánocích, kdy nás ale bude čekat mnohem těžší zkouška. Jelikož jsme postoupili mezi nejlepších 12 týmů v republice, tak každý duel bude nesmírně náročný. A na jaké soupeře se můžeme těšit? Z Čech to bude Děčín, Ústí nad Labem, Tygři Praha a Plzeň. Z Moravy pak Brno, Opava a ostravské týmy NH a Snakes.

Už samotný postup do extraligy je pro nás obrovským úspěchem, ale rozhodně jsme odhodlaní bojovat o další výhry. Navíc nás čekají 4 turnaje Středoevropské ligy a tak mají před sebou kluci hodně náročné měsíce... ale přesně kvůli takovýmto zápasům to přeci děláme :-)

Zobrazit celou zprávu
10.12.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 pokračuje ve vítězné šňůře

PDF download
Po nepříliš vydařeném vstupu do sezóny se U11 rozjeli a vyhráli 6 zápasu v řadě. V neděli družstvo zajelo do Svitav, kde se hrálo o 3. - 6. místo v tabulce. Očekávali jsme vyrovnaný basket, kdy se o vítězství budeme muset pořádně poprat.
výhra 08.12.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 49:76 (13:30 27:45 43:65)
Tomáš Hanuš - 22, Dominik Hodek - 17, Šimon Grujbár - 12, Adam Kodýtek  - 10, Lukáš Peřina - 10, Estella Faltysová - 2, Dominik Rosypal - 2, Barbora Nešporová - 1, Nikodém Kmošek - 0, Anna Polanská - 0

 

Do zápasu jsme nastoupili v silné sestavě. Zaskočili jsme pomalu se rozehrávající soupeře a ve 3. minutě vedli již 20:2. Poté jsme vystřídali a zbytek utkání dohráli na 2 pětky. Průběh hry se tím vyrovnal. Bránili jsme velmi dobře, ale po ziscích se nám bohužel nechtělo běhat dostatečně rychle do protiútoku. Proto jsme museli spoléhat na postupný útok. Při něm soupeř ucpával vymezené území, s čímž jsme mu často sami pomáhali. Proto jsme měli problém s útoky 1 na 1. Obranu jsme zkoušeli překonávat kombinací, do které se zapojovalo více hráčů.

 

výhra 08.12.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 45:53 (16:5 24:20 30:40)
Lukáš Peřina - 17, Dominik Hodek - 12, Tomáš Hanuš - 8, Estella Faltysová - 6, Adam Kodýtek  - 5, Šimon Grujbár - 3, Barbora Nešporová - 2, Nikodém Kmošek - 0, Anna Polanská - 0, Dominik Rosypal - 0

 

V druhém utkání jsme začali se stejnými pětkami, se kterými jsme odehráli většiny prvního zápasu. Bohužel jsme v první čtvrtině nebyli schopni proměnit jednoduché šance sami před košem. V silnější sestavě hrající soupeř nás potrestal a ujal se vedením 16:5. Po posílení rotace se naše hra zlepšila. Lépe jsme bránili a doskakovali pod košem. V útoku jsme se přesnými přihrávkami dostávali k jednoduchému zakončení. Musím pochválit naše hráče, kteří dobře hodnotili situace a posílali do šancí lépe postavené spoluhráče. Ve třetí čtvrtině jsme se ujali vedení. Svitavy se ale nevzdali a v polovině nervózní čtvrté části stáhli náš náskok až na jediný bod. Náš tým se ale zdravě naštval a za hlasité podpory lavičky a diváků si vypracoval rozhodující 8 bodový náskok. Poslední minutu jsme dohrávali již v klidu a užívali si skandování „Litomyšl“! Poslední letošní zápas tak skončil ve výborné týmové atmosféře.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2019 Zdeněk Hodek

Junioři U19 si připsali další dvě výhry. První výhra v Jevíčku ale byla velmi těžká

PDF download
V sobotu navečer odehráli junioři U19 dva vítězné zápasy na palubovce Jevíčka. Soupeř to byl pro nás neznámý, protože jsme zde nikdy nehráli. O soupeři jsme věděli jen statistické informace z webu ČBF, konkrétně to, že mají jednoho rozdílového hráče, který má velký počet nastřílených trojek.
výhra 07.12.2019 BK Jevíčko - ADFORS Basket Litomyšl 69:72 (22:25 40:38 48:52)
Tomáš Kotěra - 22, Štěpán Vlček - 13, Tomáš Ulrych - 10, Matěj Martiník - 9, Tomáš Candrák - 6, Daniel Seidl - 6, Petr Černý - 4, Arsenij Bobryshev - 2

Začátek prvního zápasu probíhal v napjaté a hlučné atmosféře. Domácí tým byl mohutně povzbuzován svými fanoušky a ti byli i součástí lavičky a tak nebylo poznat, kdo na ni patří a kdo ne. Byli jsme to ale my, kdo se ujal vedení a udržel ho celou první čtvrtinu. Soupeř zónově bránil, a tak nám chvíli trvalo, než jsme přišli na způsob, jak ji překonat. Nešly nám hrát žádné naučené signály, ale jednoduchá a velmi účinná se ukázala hra 1/1. V obraně jsme se soustředili na hráče číslo 30, který nám ale i tak za první půlku dal 22 bodů, z toho 4 trojky. V poločasu soupeř vedl o koš, a to i díky naší malé efektivitě na útočném doskoku. Ve druhé polovině jsme si rychle vzali vedení zpět, ale basketbal je hra šňůr a skóre se přelévalo. Ve třetí čtvrtině se nám navíc zranil Tomáš Ulrych, nicméně se ještě stačil do zápasu vrátit. V poslední čtvrtině jsme si v sedmé minutě vybudovali osmibodový náskok na 64:56. Soupeř se ale nevzdával a byl to opět hráč číslo 30, který nám za tři minuty dal 10 bodů. Z naší strany zase tento úsek patřil Tomáši Kotěrovi, který nás svými úspěšnými nájezdy 1/1 držel bodově před soupeřem.  V celém zápasu jsme byli pod velkým tlakem. Díky atmosféře v hale, výkonu časoměřičů i občas prapodivným verdiktům rozhodčích, kdy byl např. uznán i neplatný koš, a dalším sporným momentům to byl pro nás morálně velmi těžký zápas, který jsme nakonec zvládli a vyhráli. O to víc si vážím tohoto vítězství.

 

výhra 07.12.2019 BK Jevíčko - ADFORS Basket Litomyšl 58:89 (15:22 25:43 42:66)
Tomáš Ulrych - 23, Tomáš Kotěra - 16, Daniel Seidl - 16, Arsenij Bobryshev - 10, Petr Černý - 10, Tomáš Candrák - 6, Matěj Martiník - 4, Štěpán Vlček - 4

Ač fyzicky velmi unaveni, ale psychicky posilněni vítězstvím z prvního zápasu jsme si chtěli v tom druhém hned od začátku vybudovat bodový náskok, který nám dá klid do zbývajících minut. Plán jsme plnili od první minuty a prvního koše. Nepovedený dunk hráče Jevíčka č. 30 ve druhé minutě první čtvrtiny jakoby předznamenal další průběh zápasu, ve kterém jsme se ujali vedení a průběžně ho navyšovali. Naše poločasové vedení o 18 bodů úplně uklidnilo atmosféru v hale a v druhé půli se zápas jen dohrával.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2019 Marek Martiník

Minižactvo U13 v derby se Svitavami 1:1

PDF download
K posledním dvojzápasům letošního roku a zároveň k jedněm z klíčových zápasů dobře rozehrané sezóny jsme na naší palubovce přivítali družstvo Svitav. Sousedé jak v tabulce, tak blízkostí měst. Tyto zápasy nám mohly ukázat, kam můžeme pomýšlet v této sezóně dojít. Tým Svitav je postaven na hře dvou klíčových hráčů, Bryšky a Špačka.
výhra 07.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Basketbal TJ Svitavy 50:46 (14:10 26:22 39:35)
Tadeáš Tichý - 16, David Kubíček - 13, Dominik Suchomel - 11, Bohdana Metyšová - 6, Berenika Gultová - 2, Nela Škeříková - 2, Agáta Bártová - 0, Jolana Jánová - 0, Jakub Ripka - 0, Natálie Svobodová - 0

Vstup do zápasu se nám moc nepovedl. Přes hodně zataženou obranu soupeře jsme se nedokázali prosadit. V polovině čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 2:6. Následná čtyřminutovka se nám povedla a stav po první čtvrtině byl 14:10. V následujících dvou čtvrtinách jsme si tento rozdíl dokázali neustále udržovat, ale nedařilo se nám soupeři odskočit na větší bodový rozdíl. Soupeř hrál skoro neustále na svých 5 nejlepších hráčů, my točili našich 6-7. Ve chvílí, kdy jsme již malinko odskočili, trefil Bryška trojku. To samé platilo, když jsme rozšířili rotaci hráčů. Před vstupem do poslední části jsme drželi čtyřbodový náskok. Když jsme 2 minuty před koncem vedli o 9 bodů, myslel jsme si, že už je dobojováno a zápas dohrajeme v klidu. Opak byl pravdou. Soupeři se podařilo snížit, následně sice neproměnil oba trestné hody, ale doskočil a dal koš s faulem. A rázem to bylo jen o 4 body. Konec jsme si však již pohlídali a výhra byla zasloužená.

 

výhra 07.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Basketbal TJ Svitavy 44:58 (10:15 23:33 32:48)
Tadeáš Tichý - 14, Berenika Gultová - 9, Bohdana Metyšová - 8, David Kubíček - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Jánová - 2, Dominik Suchomel - 2, Jakub Ripka - 1, Agáta Bártová - 0, Natálie Svobodová - 0

 

Druhý zápas byl hned od samého začátku velmi bojovný. V 7. minutě byl stav 10:9.  V poslední minutě nám soupeř šnůrou 6 bodů odskočil na 10:15. V této minutě se začal zápas lámat a bohužel zlomil v náš neprospěch. Naši hráči začali mít hlavy dole. Ve druhé čtvrtině jsme bojovali, ale koš jako by byl pro nás zakletý. Tolik střel a nájezdů, kolik se nám odrazilo od obroučky ven, nešlo ani spočítat. Čtvrtinu jsme opět prohráli o 5 bodů a v polovině byl stav 23:33. V poločase jsem měl velké dilema. Zkusit zápas ještě v úzké rotaci urvat, nebo začít točit celou lavičku s tím, že nám soupeř asi odskočí. Zkusil jsem ještě zabojovat. Když však v polovině čtvrtiny jsme nedokázali manko snížit, zápas jsme již dohráli v široké rotaci.

 

Byly to těžké zápasy, o kterých jsem si ale myslel, že je v užší rotaci dokážeme zvládnout. Soupeř byl na nás velmi dobře připraven. Byť oba zápasy odehrál v pěti hráčích a sporadicky střídal šestého, po celou dobu nám nedovolil využít náš rychlý přechod do útoku. Vždy se dokázal alespoň ve dvou vrátit na svoji obrannou polovinu. Na odstoupenou obranou si v této věkové kategorii už musíme zvykat. Z tohoto pohledu to byl zápas, kde my jsme ještě hráli jako minižactvo, proti již taktickému systému. Obzvláště v druhém zápase jsme neproměnili příliš mnoho střel a nájezdů. A ztráta těchto bodů vedla k nervozitě. Následné nájezdy na sílu přes 3 protihráče neměly moc šanci na úspěch. V obraně jsme si nedokázali vypomoci. Ale to jsou zkušenosti, které také potřebujeme nabrat. Hráči si to odmakali a za to jim patří díky. Stále nesmíme zapomenout, že tento tým je složen z větší části holkami, celkově je většina hráčů ročníku 2008. A proti čistě chlapeckým týmům ročníku 2007 to máme složitější. 

Zobrazit celou zprávu
08.12.2019 Zbyněk Tichý

Žáci U14 zaznamenali proti Hradci stovku i v odvetě

PDF download

V sobotu jsme odehráli utkaní ligy žáků U14 v Hradci Králové. Do hry jsme vstoupili velmi útočně a nedali soupeři příliš prostoru pro jeho hru. Rychle jsme se ujali relativně vysokého vedení, byť nás provázela spousta neproměněných střel plynoucí z nepřesnosti a nesoustředěnosti. Hradečtí kluci točili úzkou sestavu hráčů, fyzicky i technicky s námi však nedokázali udržet krok, nám se podařilo zpřesnit střelbu a hlavně proměňovat jasné dvojtakty z rychlých protiútoků a útoků dva na jednoho. Velmi úspěšně jsme atakovali soupeře již při rozehrávání a znemožňovali mu přechod na útočnou polovinu. Vynucené ztráty jsme trestali rychlým dvoubodovým zakončením. 

Vzhledem k průběhu utkání se více zapojili do hry i méně technicky zdatní hráči a tam byla cítit lehká nervozita a výrazně více ztrát z naší strany následované osobními chybami a bodovým nárůstem soupeře. Celkově pak chyběl na palubovce koncept hry, nebyli jsme si jisti rozehrávkami a z toho plynuly ztráty.

Kluci si však vyzkoušeli zahrát natrénované herní kombinace, které úspěšně proměňovali a podařilo se nám rychle bodově přiblížit ke stovce. Na lavičce a i na palubovce bylo slyšet hlasité povzbuzování... a čím více jsme chtěli, tím více jsme byli nepřesní, ale smůlu nakonec prolomil opět Ondra Bílek, tak se taťko těšíme :-)

Celkově byl ale náš výkon přesvědčivý a pro náš tým dobrá příprava na další soupeře.

 

výhra 30.11.2019 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 41:110 (10:35 16:64 26:88)
Kryštof Grujbár - 15, Ondřej Vomáčka - 15, Michal Broulík - 13, Milan Tobiška - 12, Šimon Vašek - 12, Adam Jozek - 10, Matěj Hanuš - 7, Ondřej Bílek - 6, Jonáš Brýdl - 6, David Kubíček - 6, Lukáš Pavliš - 6, Ivan Jetmar - 2
Zobrazit celou zprávu
02.12.2019 Pavel Hanuš

Ženy se trápily v zakončení a tak na výhru z Příbora pomýšlet nemohly

PDF download

V dalších kole 2. ligy zajížděly naše ženy na palubovku Příbora. Doma jsme tohoto soupeře dokázali porazit i díky 13 úspěšným trojkám. V odvetě to bohužel vypadalo úplně jinak a nám se nedařilo trefit koš téměř z žádné pozice.

 

výhra 30.11.2019 BK Příbor - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 62:37 (14:14 32:19 55:22)
Viktorie Jakubcová - 7, Tereza Hánělová - 6, Barbora Křapová - 6, Sabina Hartmanová - 4, Daniela Marková - 4, Gabriela Liberdová - 3, Adéla Krajcigrová - 2, Karolína Pakostová - 2, Adéla Štumarová - 2, Anna Jeřábková - 1, Lucie Jeřábková - 0, Tereza Jochová - 0

 

První čtvrtina vypadala ještě dobře, ostatně skončila nerozhodně 14:14. Ve druhé desetiminutovce však přišlo naše velké útočné trápení. Nedařilo se nám proměňovat téměř žádné pozice a tuto část jsme prohráli 5:18. Pokud jsem si myslel, že to nejhorší máme už za sebou, tak jsem se bohužel mýlil. Ve třetí periodě jsme dali dokonce ještě o dva body méně a prohráli jí ostudným skóre 3:23. V poslední části jsme i díky několika ziskům dokázali zaznamenat pár snadných košů a tuto čtvrtinu vyhráli 15:7, ale to byla jen malá korekce vysokého náskoku domácích, kteří dnes zcela zaslouženě zvítězili o 25 bodů.

 

Když dáte v zápase 37 bodů, tak vyhrát opravdu nemůžete a dneska se nenašla žádná hráčka, která by dokázala své střely proměňovat. Jako tým jsme vystřelili na koš soupeře 60 střel z pole a proměnili jen 14, což je úspěšnost pouhých 23%. Některé pozice si musíme lépe připravit, v některých chybí více koncentrace na samotné zakončení a někdy i trochu štěstí. Věřme, že do příštích zápasů, které odehrajeme v Poděbradech a Nymburku, se naše muška trochu srovná a bude nám to tam padat více.

 

Ať nekončím tolik negativně, tak je třeba vidět i ty dobré věci. V mnoha momentech jsme dokázali už lépe číst obranu a zbytečně nepomáhat. Škoda jen, že jsme nedokázali nepřesné střely pod naším košem vždy doskočit a dali tak soupeři několik druhých pozic. I v útoku jsme měli dobré kombinace a mnoho volných střel, leč se nám je dnes nedařilo proměňovat. Máme dobré momenty a je na čem stavět, ale chybí nám větší konzistentnost po celý zápas. V každém utkání si vybereme příliš mnoho hluchých chvilek, čehož zkušenější soupeři využívají. Věřme, že brzy začnou ty vydařené úseky převládat nad těmi méně povedenými a budeme si tak moci vylepšit naší zatím nepříliš lichotivou bilanci 2-6.

Zobrazit celou zprávu
01.12.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vylepšilo svoji bilanci na 10-0!

PDF download

Pátým soupeřem, který čekal na naše minižactvo U12 byl tým Loko Trutnov B, což znamená zcela dívčí družstvo. Proto jsme do nominace dali i Bóďu, aby si mohla zahrát proti holkám. Jelikož jsme se sešli v téměř kompletní sestavě, tak jsme byli zcela určitě favoritem, což se v také v obou zápasech  potvrdilo.

 

výhra 01.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Loko Trutnov "B" 76:45 (28:10 44:22 60:37)
Tadeáš Tichý - 28, Bohdana Metyšová - 14, Estella Faltysová - 8, Tomáš Hanuš - 8, Dominik Hodek - 8, Agáta Bártová - 4, Lukáš Peřina - 4, Adam Kodýtek  - 2, Šimon Grujbár - 0, Matěj Pokorný - 0, Daniel Večeřa - 0

Vstup do prvního duelu nám vyšel na výbornou a díky rychlým protiútokům a kombinacím hoď a bež jsme se rychle ujali výraznějšího vedení. První čtvrtinu jsme ovlávli v poměru 28:10. Především kombinace Bódi s Táďou soupeřky rychlostně nestíhaly pokrýt. V dalších osmiminutovkách jsme pravidelně střídali dvě pětky a tak měli všichni hráči dostatek prostoru na hřišti ukázat co v nich je. Bodová produkce se sice trochu zpomalila, ale i tak jsme si v poklidu došli pro vítězství o 31 bodů.

 

výhra 01.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Loko Trutnov "B" 88:50 (26:13 52:29 76:44)
Bohdana Metyšová - 26, Tadeáš Tichý - 18, Lukáš Peřina - 14, Tomáš Hanuš - 10, Dominik Hodek - 8, Daniel Večeřa - 6, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Adam Kodýtek  - 2, Agáta Bártová - 0, Matěj Pokorný - 0

I ve druhém duelu jsme střídali všech 11 dětí pravidelně v polovině čtvrtiny a zkoušeli jsme si rozdělení na U11 a U12. Nechtěli jsme už tolik využívat přehozů, ale více si zahrát s míčem 1 proti 1 a zkusit soupeře obejít díky driblinkovým změnám. To samozřejmě přineslo nějaké ztráty, ale nejde o to nahnat co největší skóre, ale něco si vyzkoušet a zlepšit naše dovednosti. Několikrát se podařilo především Tomovi pěkně zamíchat s výrazně vyšší obránkyní a uvolnit se pro snadný dvojtakt. U některých hráčů tam tolik té požadované práce s míčem nebylo, ale to se snad časem zlepší a to, co už zvládneme na tréninku, snad brzy přeneseme i do zápasů.

Zobrazit celou zprávu
01.12.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 vedoucí tým soutěže nezaskočily

PDF download

Nezvykle v úterý navečer odehrály žákyně U14 zápasy s vedoucím týmem soutěže z Pardubic. Děvčata nastoupila v nových dresech, ale jejich křest se příliš nepovedl. V úvodní čtvrtině se nám nedařilo nic, těžce jsme se dostávali na polovinu soupeře, při přechodu mnoho ztrát, po kterých následovaly rychlé koše soupeře. V dalším průběhu se hra děvčat trochu zlepšila, což znamenalo alespoň optické zlepšení výsledku. Ve hře se střídalo všech jedenáct hráček, bodově jich uspělo pouze sedm. V průběhu se zranila Jolana Severová, která již nezasáhla do hry ve druhém zápase. Ten se nám již vydařil lépe. První čtvrtinu jsme vyhráli o 2 body, potom byl soupeř opět o něco úspěšnější a postupně navýšil vedení až na konečných 18 bodů. Opět hrály všechny hráčky, zlepšila se obrana, kterou jsme soupeře udrželi pod 60ti body. Zápasy nám ukázaly naše slabiny (driblink, malý důraz v obraně, úspěšnost střelby), na které se musíme soustředit více, více, více.

 

výhra 26.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SŠB Pardubice "B" 34:84 (2:21 13:40 25:60)
Michaela Tomšů - 12, Bohdana Metyšová - 8, Berenika Gultová - 4, Nela Škeříková - 4, Agáta Bártová - 2, Denisa Hloušková - 2, Jolana Severová - 2, Jolana Jánová - 0, Jolana Kolářová - 0, Kristýna Raliková - 0, Natálie Svobodová - 0

 

výhra 26.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SŠB Pardubice "B" 40:58 (14:12 22:28 32:44)
Denisa Hloušková - 14, Berenika Gultová - 8, Michaela Tomšů - 6, Nela Škeříková - 4, Natálie Svobodová - 4, Agáta Bártová - 2, Kristýna Raliková - 2, Jolana Jánová - 0, Jolana Kolářová - 0, Bohdana Metyšová - 0
Zobrazit celou zprávu
28.11.2019 Stanislav Cimburek

Minižactvo U11 potřetí během víkendu přehrálo SŠB Pardubice

PDF download

V neděli jsme se podruhé během víkendu střetli s pardubickými SŠB. Po snadné výhře v sobotní kvalifikaci na mistrovství ČR jsme očekávali zápas, do kterého budeme moct více nasadit mladší hráče a zaměřit se na jejich rozvoj. Ještě v sobotu ráno to vypadalo, že budeme kvůli nachlazení hrát maximálně v šesti hráčích. Nakonec jsme se sešli v deseti a mohli hrát na dvě pětky. Bohužel soupeř přijel jen se sedmi hráči a v druhém zápase mu již chyběly síly.

 

výhra 24.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 111:32 (22:12 52:20 78:26)
Lukáš Peřina - 41, Dominik Hodek - 24, Šimon Grujbár - 14, Adam Kodýtek  - 14, Estella Faltysová - 4, Kryštof Kopecký - 4, Barbora Nešporová - 4, Dominik Rosypal - 4, František Pokorný - 2, Maxmilián Chadima - 0

 

Do zápasu jsme od začátku nastoupili se smíšenými pětkami, které se střídaly v polovině čtvrtin. Soupeř proti nám nasadil na začátku nejlepší hráče a byl schopný s námi držet tempo. V polovině utkání jsme vedli o 30 bodů, ale hráli jsme často příliš na sebe a nezapojovali všechny spoluhráče na hřišti. Do 3. čtvrtiny jsme nastoupili s upraveným rozestavením. Starší hráči hráli spolu první polovinu čtvrtiny. Tato pětka bohužel nevyužila možnost si zahrát týmový basket a hrála individuálně. Místo hezké kombinace jsme předvedli jen individuální nájezdy a výškovou převahu pod košem. V druhé pětce Dominik Hodek se Šimonem nebo Adamem proháněli nováčky Kryštofa s Fandou a Maxem. Kluci tak měli mnoho příležitostí z přehozů a back-door náběhů. Poctivě běhali a dobře se zapojili do útočné fáze, kde měli zajímavé možnosti skórovat. Mile mě překvapil Kryštof, který se několikrát zapojil i do vyvážení míče.

 

výhra 24.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 108:16 (30:0 55:4 85:9)
Adam Kodýtek  - 28, Estella Faltysová - 22, Lukáš Peřina - 16, Šimon Grujbár - 14, Dominik Hodek - 14, Barbora Nešporová - 8, Kryštof Kopecký - 2, František Pokorný - 2, Dominik Rosypal - 2, Maxmilián Chadima - 0

 

Druhé utkání bylo na přání unaveného soupeře zkráceno. Do začátku jsem dovolil nastoupit naším klukům z U12. Odměnou mi byla nejméně basketbalová část dne. Kluci pouze soutěžili v najíždění a doskakování. Obrana byla spíše telepatická a kluci jí zredukovali na blokování střel soupeře. Na SŠB to sice stačilo, ale tato hra nás nikam neposunuje. Druhou polovinu první čtvrtiny dohrál zbytek družstva, který předvedl mnohem hezčí výkon. Na zbytek utkání jsme se vrátili ke hře z druhé poloviny prvního utkání. Snažili jsme se nabíhat do přehozů a při rychlém přechodu do útoku zapojit všechny hráče. Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří namísto osobních statistik posílali do šancí své méně zkušené spoluhráče. Těší mě posun hráčů od začátku sezóny. Máme již zažité obranné postavení, zlepšila se reakce na pohyb soupeře a jsme schopni se rychleji zapojit do útočné akce. Uvidíme, jak se nám povede za 2 týdny proti mnohem silnějšímu soupeři ze Svitav.

Zobrazit celou zprávu
27.11.2019 Zdeněk Hodek
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U1414.12.2019
USK Praha
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:14:00 v hale
začátek:15:00
konec: cca 17:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy14.12.2019
Basket Poděbrady
město:Sadská
místo:Hala ZŠ
adresa:K. Světlé 386

sraz:14:30 u Kubíka
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žákyně U1415.12.2019
SK Týniště nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy15.12.2019
Basketball Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Minižactvo U1215.12.2019
Sokol Hradec Králové "B"
město:Hradec Králové
místo:hala Sokola
adresa:Eliščino nábř. 777

sraz:12:45 u Kubíka
začátek:14:30 a 16:15
návrat: cca 18:30

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa


Návštevy
celkem: 122 121
tento rok: 21 752
tento měsíc: 306
tento týden: 160
dnes: 36
online: nahravam