Nové produkty v E-shopu a VÁNOČNÍ AKCE 2+1 ZDARMA!!!

PDF download

Vánoce se pomalu blíží a už zajisté přemýšlíte, co nakoupit za dárky. Máme pro Vás skvělý tip! Vyberte si některý z produktů v našem Fan Shopu (odkaz v horním menu ↑).

 

Od 1. listopadu je sortiment výrazně rozšířen a vybrat si můžete z bezmála 30 produktů!

 

V našem Fan Shopu naleznete 3 základní kategorie:

NOVINKY - aktuální produkty s logem klubu

Produkty NIKE - značkové oblečení Nike za skvělé ceny

VÝPRODEJ "Basketbal Jiskra" - výprodej staršího sboží za "hubičku"

 

VÁNOČNÍ AKCE 2+1 ZDARMA!

Pokud si vyberete 3 produkty, tak ten nejlevnější dostanete ZDARMA! A to se vyplatí :-)

(akce se nevztahuje na nabídku produktů Nike)

 

Počty a velikosti jsou omezeny, vše platí do vyprodání zásob. Tak neváhejte a objednávejte u Martina Šorfa!

Zobrazit celou zprávu
02.11.2020 Martin Šorf

Vláda omezila sport na minimum! Zápasy ani tréninky nebudou minimálně 14 dní!

PDF download

S ohledem na uzavření vnitřních sportovišť a pozastavení sportovních soutěží na všech úrovních musíme od pondělí 12.10. přerušit naši činnost (tréninky i zápasy) minimálně na 14 dní!

 

Uvažujeme o zařazení venkovních kondičních tréninků, pokud to počasí dovolí. V případě jejich zavedení Vás budeme informovat, stejně jako o dalších novinkách.

 

Apelujeme tímto na všechny hráče a hráčky, aby toto období bez týmových tréninků využili k individuální přípravě. Můžete si chodit zaběhat, nebo starší kategorie doma posilovat, například dle instruktážních videí zde na webu v sekci Video/Trénuj doma.

Zobrazit celou zprávu
12.10.2020 Martin Šorf

Žákyně U15 vykročily do soutěže vítězně!

PDF download

Posledním týmem, který se zapojil do soutěží byly naše starší žákyně, které měly v prvním kole volný los. Letos se děvčata účastní Nadregionální ligy žákyň. Jedná se o čiště dívčí soutěž, což je pro loňském smíšeném krajském přeboru zajisté vítaná změna. Je to však trochu vykoupeno vzdálenostmi, které budeme muset při cestě k soupeřům absolvovat. Jsme totiž zařazení do jihomoravské skupiny. Pro letošní ročník nás doplní i tři děvčata ze sousední České Třebové, kam jezdí naopak naše holky hrát soutěž kadetek. Na úvod jsme hostili Žďár nad Sázavou, který se vloni účastnil žákovské ligy a tak jsme nečekali nic snadného. Jediné co je škoda, že duely nemohli vidět rodiče a fanoušci, byť se muselo hrát bez diváků. Navíc, když předním hráli své zápasy žáci, kteří tak mohli zůstat holkám fandit.

 

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Vlčice Žďár nad Sázavou 62:35 (17:5 26:15 41:25)
Bohdana Metyšová - 13, Denisa Hloušková - 12, Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 9, Nela Škeříková - 7, Jolana Kolářová - 5, Lucie Zahálková - 4, Berenika Gultová - 2, Natálie Melnyková - 0, Natálie Svobodová - 0

Úvodní minuty byly trochu nervózní a plné nepřesností. Od 5. minuty jsme ale začali mít navrch a první čtvrtinu vyhráli 17:5. Naopak ta druhá vyzněla o bod pro soupeřky a tak jsme v poločase vedli 26:15. Ve druhé půli jsme pokračovali v mírném navyšování vedení až z toho byla výhra 62:35. Naše obrana nebyla vůbec špatná, ale v útoku to trochu vázlo. Pohyb po hřišti byl takový líný a velký problém nám dělala aktivita a bojovnost houževnatých soupeřek. Ty sice nebyly vzrůstem velké, ale o to více se vrhaly za každým míčem.

 

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Vlčice Žďár nad Sázavou 77:40 (27:4 42:14 60:23)
Denisa Hloušková - 20, Michaela Tomšů - 16, Bohdana Metyšová - 12, Jolana Kolářová - 8, Natálie Melnyková - 8, Berenika Gultová - 7, Lucie Zahálková - 4, Nela Škeříková - 2, Jolana Severová - 0, Natálie Svobodová - 0

Ve druhém zápase se výrazně zlepšil náš pohyb, začali jsme mnohem více běhat a využívat rychlých protiútoků. Vytvářeli jsme si i dobré pozice aktivními nájezdy do koše. O vítězi rozhodla už první čtvrtina, kterou jsme soupeře přehráli poměrem 27:4!

Holky ze Třebové dobře zapadly do týmu a ukázaly, že budou určitě posilami, a to ještě chyběla Vendula Hrdličková. Za dnešní výkony si ale bezesporu zaslouží pochvalu všechny hráčky. Odměnou jim byly dvě zasloužené výhry! Škoda jen, že se teď soutěž musí přerušit.

S našim dnešním výkonem jsem byl spokojen, ale všichni dobře víme, že k dokonalosti je ještě daleko a je před námi stále dlouhá a náročná cesta.

Zobrazit celou zprávu
13.10.2020 Martin Šorf

Žáci U15 si opět otevřeli střelnici!

PDF download

Po dvou týdnech se žáci představili opět doma, tentokrát jsme hostili tým z Blanska. Kromě Svitav budeme potkávat v této skupině Nadregionální ligy samé nové tváře a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Právě se Svitavami Blansko v minulém kole poměrně jasně prohrálo a tak jsme očekávali dvě výhry.

 

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BBK Blansko 139:25 (31:6 67:13 98:23)
David Kubíček - 26 (+7 zisků a 5 doskoků), Jonáš Brýdl - 25 (+5 asistencí), Matěj Hanuš - 17, Ondřej Vomáčka - 16 (+9 zisků), Ivan Jetmar - 14 (+7 zisků), Ondřej Bílek - 10, Tadeáš Tichý - 9, Milan Tobiška - 8, Kryštof Grujbár - 6 (+5 zisků), Dominik Suchomel - 5, Michal Broulík - 3, Lukáš Pavliš - 0

Do prvního zápasu nastoupil i Ondra Vomáčka s Jonášem Brýdlem, kteří poté jeli hrát žákovskou ligu za Pardubice. V první minutě se podařilo oběma týmům dvakrát skórovat a tak byl stav rychle 4:4. Pak ale následovalo 12 minut, během kterých se hrálo zcela podle našich not. Tento úsek jsme vyhráli 45:2! V poločase jsme vedli 67:13. Během celého zápasu jsme pravidelně točili všechny hráče a nakonec si došli pro výhru o 114 bodů! V utkání byla hodně určující naše presingová obrana, díky které jsme si připsali téměř 50 zisků a mohli po nich zaznamenat snadné body.

 

výhra 10.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BBK Blansko 96:30 (35:9 56:17 74:28)
Kryštof Grujbár - 29, David Kubíček - 22, Ivan Jetmar - 10, Milan Tobiška - 9, Matěj Hanuš - 8, Ondřej Bílek - 6, Dominik Suchomel - 6, Tadeáš Tichý - 4, Michal Broulík - 2, Lukáš Pavliš - 0

I ve druhém zápase se o vítězi rozhodlo hned na začátku. V 6. minutě svítil na tabuli stav 27:0! Náskok i nadále narůstal až na konečných 96:30, takže stovka tentokrát nepadla.

V tomto duelu se dokázal pod košem výrazně prosazovat Kryštof Grujbár. Za obě utkání bych ještě vyzdvihl výkon Davida Kubíčka a Ivana Jetmara.

Za dva týdny do Kyjova určitě nepojedeme a můžeme jenom doufat, že si do Vánoc ještě zahrajeme. Nebo aspoň abychom mohli trénovat!

Zobrazit celou zprávu
13.10.2020 Martin Šorf

Minižactvo U11 veze z palubovky favorizované pardubické Beksy jednu výhru!

PDF download

Ve druhém kole nejmladší družstvo zamířilo na souboj s BK Pardubice. Utkání se hrálo bez diváků, ale bylo živě vysíláno na TVcom.cz, můžete si ho tak pustit ze záznamu.

 

výhra 11.10.2020 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 52:59 (12:22 26:30 40:45)
Dominik Hodek - 26, Lukáš Fišer - 16, Jakub Auxt - 6, Dominik Škrabánek - 5, Maxmilián Chadima - 2, Štěpán Lebeda - 2, Jozef Petrík - 2, Laura Gazsóová - 0, Matyáš Peterka - 0

Zápas jsme začali hrát v nejsilnější sestavě. Po počátečních nepřesnostech jsme s 1. pětkou Pardubic hráli vyrovnané utkání. Před koncem čtvrtiny jsme zabrali a urvali 12 bodový náskok. Druhá pětka Pardubic nám svou fyzickou hrou dělala velké starosti a podařilo se jí snížit náskok. Ve druhé polovině jsme zapojili všechny hráče a pravidelně střídali. Proti předchozímu dvojzápasu se Studánkou jsme hráli pozorněji v obraně a nenechali soupeře lacině utéct. Zklidnili jsme přechod do postupného útoku, ale bohužel nám nevycházely přihrávky nebo střelba tak, jak bychom si přáli. Nakonec jsme rozhodli důraznou obranou a doskokem, po kterých jsme soupeře potrestali.

 

výhra 11.10.2020 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 67:41 (21:6 31:20 53:28)
Jakub Auxt - 10, Jozef Petrík - 9, Štěpán Lebeda - 8, Lukáš Fišer - 6, Dominik Škrabánek - 4, Maxmilián Chadima - 2, Dominik Hodek - 2, Laura Gazsóová - 0, Matyáš Peterka - 0

Do druhého zápasu jsme vstoupili se stejnou rotací všech hráčů. Po svačině mezi zápasy se nám na začátku druhého utkání nechtělo vůbec běhat. Navíc jsme si dávali místo přihrávek pomalé obloučky, které soupeř snadno získával. Výsledkem byl stav 13:2 pro Pardubice. K tomu se přidal zraněný kotník Domči Hodka a čtvrtinu jsme prohráli 21:6. Do druhé čtvrtiny jsme se vzpamatovali. Zlepšili jsme hru pod košem a prali se o odražené míče. V útoku jsme proměňovali nájezdy. Druhá čtvrtina pak dopadla 14:10 pro nás. Do druhé poloviny jsme nastoupili s ubývajícími silami. Nejdříve jsme zkoušeli soupeře zaskočit vyšší sestavou a později přehozy. S obojími si Pardubice poradily a naopak navýšily svůj náskok. Poslední část se hrála v poklidu a tak dostali příležitost hráči, kteří měli za sebou méně minut.

 

Od prvního zápasu byl na družstvu vidět dílčí posun. Ubylo bezhlavých nájezdů přes celé hřiště a začínáme bojovat na doskoku. Naopak nás zlobí rychlost a přesnost přihrávky včetně jejího chycení. Doufám, že Covidová pauza bude co nejkratší a budeme se moct brzy těšit na další příděl tréninků a zápasů.

Zobrazit celou zprávu
12.10.2020 Zdeněk Hodek

Žactvo U14 zahájilo sezónu výhrou nad Lvicemi

PDF download

K prvnímu zápasu sezóny jsme vyjeli do Hradce Králové. Touto cestou bych chtěl poděkovat panu Gultovi st. za ochotu jet s námi a pomoci s odvozem dětí. Sestava celkem kompletní, 10 natěšených hráček a hráčů. Chyběly pouze Jolča a Bóďa. Pro tuto sezónu nás ještě posílili, v rámci dobré spolupráce klubů, 2 hráči z BK Pardubice. Tomáš Míča a Matyáš Jánovský, oba ročník 2008. Jelikož nejsilnější týmy Hradce a Pardubic šly hrát žákovskou ligu, tak jsme zvědaví, kam v této sezóně dojdeme. Kdo ze soupeřů nás zastaví, teda pokud nás nezastaví ten „zmetek“ COVID s číslem 19. 

 

výhra 03.10.2020 Sokol Hradec Králové "B" - ADFORS Basket Litomyšl  35:76 (6:21 20:36 30:64)
Dominik Suchomel - 21, David Kubíček - 15, Matyáš Janovský - 12, Tomáš Míča - 7, Berenika Gultová - 6, Nela Škeříková - 6, Tadeáš Tichý - 6, Adam Diblík - 2, Natálie Svobodová - 1, Jakub Ripka - 0

Lvice pod označením „B“ jsou holky ročníku 2008 a mladší. Už při rozcvičení bylo vidět, kde bude výšková a fyzická převaha. Mým záměrem bylo obě utkání odehrát na dvě pětky. Vyzkoušet si souhru nových hráčů s týmem. V soutěžním zápase si vyzkoušet útočné akce. V prvním zápase se toto vše moc nedařilo. Místo souhry to byla přehlídka individuálních akcí, bránit se nám moc nechtělo a lvice jsme pouštěli do snadných protiútoků 2-3 na 1. Sice jsme si od samého začátku zápasu udržovali a postupně navyšovali vedení, ale souhra opravdu vázla. Konečný výsledek 76:35 vypovídá jen o tom, že vyhrálo vyšší, fyzicky vyspělejší, hráčsky vyrovnanější družstvo individualit. I když nutno dodat, že v druhé půli už tam byly dobré náznaky.

 

výhra 03.10.2020 Sokol Hradec Králové "B" - ADFORS Basket Litomyšl  18:79 (8:17 14:39 18:63)
Dominik Suchomel - 19, David Kubíček - 11, Matyáš Janovský - 10, Tadeáš Tichý - 9, Tomáš Míča - 8, Nela Škeříková - 8, Berenika Gultová - 6, Jakub Ripka - 4, Adam Diblík - 2, Natálie Svobodová - 2

Druhý zápas byl o poznání jiný. Proházeli jsme hráče v jednotlivých pětkách a možná i to způsobilo, že první 3 minut jsme se hledali a Lvice s námi držely krok. Za tyto 3 minuty jsme dostali 6 bodu, za celý zápas 18. To, co moc nefungovalo v prvním zápase, bylo teď super. Obrana výborná, nutno dodat, že vědomi si převahy, jsme obranu hráli 1na1 bez výpomoci. Po ziscích, jsme chodili do rychlých protiútoku, kde jsme o sobě dobře věděli a míč šel rychle z ruky. V postupném útoku jsme měli pěkné akce, ale víme, že ještě musíme potrénovat. Na čem musíme opravdu zapracovat je zakončení. Ale jinak dobrý, dost dobrý. Dobrý týmový výkon podpořený individualitami.

Zobrazit celou zprávu
09.10.2020 Zbyněk Tichý

Minižactvo U12 nestačilo na favorita soutěže!

PDF download

První říjnovou sobotu jsme odehráli první mistrovský zápas s našim týmem smíšeného minižactva U12. Zajížděli jsme na palubovku pardubický Beksy, tedy známého a obávaného protivníka.

První dvě čtvrtiny patřily zaslouženě nám, na dvě pětky střídající Pardubice jsme přehrávali v útocích, kde se nám dařilo úspěšně zakončovat ze základních herních systémů, naší oblíbené čtyřky. Byli jsme velmi úspěšní v rozložení hry, dokázali jsme ubránit pardubické útoky a získané míče beze ztrát vyvážet a dobře rozehrát do útoku. V podstatě jsme ukázali, na co se v tréninku zaměřujeme a jak dobře to funguje. Chuť hrát a vyhrát byla vidět, motivace dětí byla velká, což se projevilo v rychlosti hry, chuti doběhnout míč a soupeře předběhnout. V půlce zápasu jsme vybudovali 14ti bodový náskok, ale věděli jsme, že domácí se nevzdají. Do druhé půlky domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a my se zalekli rychlého a běhavého soupeře. Naše obrana dovolila rychlé protiútoky a my jsme nedokázali navázat na úspěšné koncovky útoků z první půlky. Náš bodový zisk za třetí a čtvrtou herní část byl jen 13 bodů, což znamenalo konečnou bilanci 68:45 v náš neprospěch.
 

výhra 03.10.2020 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 68:45 (8:18 18:32 44:36)
Dominik Hodek - 12, Jan Bryška - 9, Šimon Grujbár - 6, Estella Faltysová - 4, Tomáš Hanuš - 4, Adam Kodýtek  - 4, Matěj Pokorný - 4, Tomáš Hejtmánek - 2, Lukáš Peřina - 0

 

Druhý zápas měl od začátku hořkou příchuť prohry, naše děti nedokázaly běhat a fyzicky nestačily na běhavou a rychlou hru domácích. 20 bodové manko z první herní části je vypovídající o průběhu druhého zápasu, kdy nám chyběla síla, vůle a chuť čelit nepříznivému vývoji utkání. Ukázali jsme ale opět pár krásných a povedených kombinačních akcí, přinutili soupeře chybovat a využíli vynucených ztrát. Konečný výsledek 81:46 vypovídá o kvalitě soupeře.

Věřím, že se rychle oklepeme a nenecháme si vzít chuť do dalších tréninků a zápasů. Jasně jsme viděli, že se trénovat vyplácí a domů jsme nejeli jen jako poražení, ale jako zkušenější hráči a hráčka.

 

výhra 03.10.2020 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 81:46 (26:6 40:30 78:34)
Lukáš Peřina - 10, Dominik Hodek - 8, Jan Bryška - 6, Estella Faltysová - 6, Adam Kodýtek  - 6, Šimon Grujbár - 4, Tomáš Hejtmánek - 4, Matěj Pokorný - 2, Tomáš Hanuš - 0
Zobrazit celou zprávu
08.10.2020 Pavel Hanuš

Muži si připsali třetí vítězství i porážku v derby!

PDF download

Týden po úvodním hracím víkendu zajížděli naši muži k prvním venkovním zápasům do Havlíčkova Brodu a Svitav. V sobotu jsme věřili ve výhru, naopak v neděli jsme čekali velmi těžký zápas, ostatně jak se v derby sluší a patří. O víkendu jsme nemohli bohužel počítat se Standou Machalíkem a v sobotu nebyli ani Martinové Tomík a Kopecký. Svůj první zápas za muže si tedy odehrál Dan Brokl.

 

výhra 03.10.2020 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl 61:72 (24:12 38:34 52:54)
David Jiruše - 18, Martin Svojanovský - 16, Tomáš Kotěra - 14, Ondřej Berlan - 10, Nikita  Egorov - 7, Daniel Brokl - 4, Matěj Sádovský - 3, Tomáš Candrák - 0, Pavel Peterka - 0, Tomáš Skalický - 0

Proti mladé a běhavé sestavě domácích jsme nezačali vůbec dobře a po první čtvrtině nabrali manko 12 bodů. Od druhé periody se i díky naší zónové obraně začal obraz hry obracet. Úsek mezi 13. a 18. minutou jsme vyhráli 12:0 a stáhli ztrátu na jediný bod. Pak se hrálo dlouho vyrovnaně a týmy se pravidelně střídaly ve skórování. Do poslední čtvriny jsme šli s náskokem jednoho koše 54:52 a rychle jsme vedení navýšili na 64:53, čímž jsme rozhodli o našem vítězství. Dnes nás střelecky hodně drželi hráči z perimetru, když se dařilo především trojici Jiruše - Kotěra - Berlan.

 

výhra 04.10.2020 Basketbal TJ Svitavy  - ADFORS Basket Litomyšl 59:49 (22:9 34:21 45:39)
Martin Svojanovský - 13, Martin Kopecký - 7, Nikita  Egorov - 6, David Jiruše - 6, Ondřej Berlan - 4, Pavel Peterka - 4, Tomáš Kotěra - 3, Tomáš Candrák - 2, Matěj Sádovský - 2, Martin Tomik - 2, Tomáš Skalický - 0

V neděli nás čekalo první letošní derby, když jsme zavítali do haly Na Střelnici, kde hrají své zápasy v KNBL i svitavští Tuři. Před zápasem jsme se sice bavili o nutnosti pokrýt tříbodovu střelbu domácích, ale na úrodnou půdu tato slova nepadla a domácí hned z prvních dvou útoků uspěli z perimetru a po třetí trojce vedli už 10:2 a po čtvrté dokonce 18:4. Zatím nám tedy v každém utkání utekl začátek a musíme se na tuto část zápasu asi více zaměřit. První čtvrtinu jsme prohráli 9:22 a opět museli dohánět manko. Druhá perioda byla už vyrovnaná a třetí jsme po zlepšeným výkonu dokonce vyhráli 18:11. Do poslední desetiminutovky jsme tak šly za hratelného stavu 45:39. Hned v úvodu jsme ale dostali dvě trojky a najednou domácí vedli 51:39 a my už se na větší odpor nezmohli.

Soupeř dnes trefil 13 trojek, což oproti našim 3 je rozdíl 30 bodů, který se těžko nahrazuje jinak. I přesto je 59 obdržených bodů na palubovce soupeře dobrým počinem. Když ale nedáte ani 50 bodů, můžete vyhrát jen těžko. Náš hlavní problém byl tedy útok, kde musíme zrychlit přechodovou fázi a také se vyvarovat zbytečných ztrát, kterých bylo dnes opravdu hodně.

Zobrazit celou zprávu
06.10.2020 Martin Šorf

Kadeti U17 si s chutí zastříleli a dvakrát výrazně překonali stovku!

PDF download

Po dvou výhrách v úvodním kole nad Vysokou nad Labem se ukázuje, že to byl zápas s jedním z mála těžkých soupeřů v soutěži. Ostatně dvě vysoké a jednoznačné výhry nad celkem z Pardubic to potvrdily, stejně jako výsledky dalších duelů.

S těmito chlapci jsme měli ambici hrát ligu kadetů, ale předčasně ukončená sezona a situace kolem koronaviru zrušila kvalifikace a tak nám nezbylo nic jiného, než nastoupit do Nadregionální ligy, kde se ale musíme připravit na to, že budeme některé soupeře přehrávat opravdu rozdílem třídy. Rozhodně ale nelítáme v oblacích a víme, že naše hra má stále mnoho nedostatků a na jejich odstranění se dá pracovat v každém zápase.

 

výhra 04.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 121:30 (30:8 59:17 83:21)
Michal Ropek - 25 (+9 doskoků a 5 asistencí), Petr Černý - 18 (+6 doskoků a 7 zisků), Kryštof Grujbár - 12 (+7 doskoků), Tomáš Sedláček - 11 (+8 zisků), Adam Švanda - 11 (+6 doskoků), Jonáš Brýdl - 10 (+5 zisků), Adam Kubíček - 10 (+5 zisků), Vojtěch Tupec - 9 (+6 zisků), František Tupec - 6 (+6 zisků), Ondřej Vomáčka - 4 (+5 zisků), Matěj Hanuš - 3, Daniel Král - 2

Od prvních minut bylo jasné, jakým směrem se budou dnešní duely ubírat. Díky aktivní obraně a snadným košům jsme po 4 minutách vedli 19:2. Soupeř měl problém dostat se na útočnou polovinu a často jsme i díky aktivnímu zdvojování dokázali získat rychle míč, ostatně zaznamenali jsme přes 50 zisků, což nám dávalo mnoho snadných zakončení. V útoku se dokázali prosadit všichni hráči a hned sedm borců zaznamenalo dvouciferný počet bodů, což svědčí dobrém pohybu míče.

 

výhra 04.10.2020 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 137:41 (41:10 83:12 110:23)
Petr Černý - 29 (+11 doskoků a 10 zisků), Adam Kubíček - 19 (+7 zisků a 6 asistencí), Adam Švanda - 19 (+5 doskoků), Jonáš Brýdl - 14 (+6 zisků), Vojtěch Tupec - 11, Daniel Král - 9 (+6 zisků), Kryštof Grujbár - 8 (+6 doskoků), Michal Ropek - 8 (+7 doskoků a 5 asistencí), Tomáš Sedláček - 8, Ondřej Vomáčka - 8, Matěj Hanuš - 2, František Tupec - 2

I ve druhém utkání byla zjevná naše dominance, což ukazuje podobné skóre. I nadále jsme točili dvě pětky, takže si všichni hráči zahráli podobné množství minut. V útoku jsme neměli větším problémy se prosadit a naše celoplošná presingová obrana byla pro hosty stále velkým problémem.

V tomto utkání bych vyzdvihl výkon Petra Černého, který dokázal využít efektivně své fyzické dispozice a zaznamenal triple-double za 29 bodů, 11 doskoků a 10 zisků. Dobrý kolektivní výkon ale podali úplně všichni hráčí a zadařilo se dnes i Danovi Královi, který dal pěkných 9 bodů.

V obou zápasech zaslouží kluci pochvalu i za střelbu trestných hodů, když jsme proměnili 26 z 37 střel, což znamená výbornou úspěšnost 70%.

Za dva týdny pojedeme k prvním venkovním zápasům do Svitav, kde nás čeká zajisté mnohem houževnatější soupeř.

Zobrazit celou zprávu
05.10.2020 Martin Šorf

Ženy mají první druholigovou výhru, přehrály doma Žďár!

PDF download

Po třech týdnech jsme opět hostili Vlčice ze Žďáru nad Sázavou. Tentokrát to bylo už v rámci prvního domácího zápasu 2. ligy žen a měli jsme soupeřkám co vracet. Vždyť z poháru nás vyřadily výhrou o jediný bod.

Do zápasu nenastoupilo v našem dresu pět absentujících hráček, většinou kvůli zranění nebo karanténě :-(. V takovýchto momentech se ukazuje, jak je dobré mít širší kádr. Do duelu jsme šli tedy s devítim hráčkami a svoji premiéru za ženy si odbyla naše nejmladší hráčka Natka Čerebová. Co mi ale dělalo vrásky, to byla naše výška. Měli jsme sice tři pivotmanky, ale zbytek byly defacto rozehrávačky, vzrůstem určitě.

 

výhra 03.10.2020 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Vlčice Žďár 61:50 (19:5 31:16 47:32)
Tereza Hánělová - 17, Tereza Fekarová - 11, Tereza Roubová - 11, Gabriela Liberdová - 7, Natálie Čerebová - 6, Sabina Hartmanová - 4, Tereza Jochová - 3, Klára Krejčí - 2, Viktorie Jakubcová - 0

Vstup do utkání nám vyšel parádně. V obraně jsme si dokázali dobře vypomáhat a v útoku se nám dařilo především při střelbě z pole. Výsledkem toho bylo naše vítězství v první čtvrtině 19:5. I nadále pokračoval z naší strany výborný výkon a v 15. minutě jsme vedli již 29:10. Diváci v tu chvíli asi čekali, že to půjde už samo, ale ono se to trochu zadrhlo. Ostatně dalo se to očekávat, protože nám to v útoku padlo skoro všechno a naopak soupeřky se nemohly trefit. Hra se tedy vyrovnala, nicméně stále jsme byli o nějakých 15 bodů vepředu, což byl i náš poločasový náskok.

Po vyrovnané třetí periodě vstoupily do posledního dějství lépe soupeřky, které se i díky třem trojkám dotáhli na sedmibodový rozdíl 52:45. Pak ale trefila svoji pátou trojku v zápase Terka Hánělová a v zápětí dala trojku s faulem Tereza Fekarová a bylo rozhodnuto.

Dnes musím pochválit celý tým, který ukázal především velkou bojovnost na obranné polovině, kde musely holky svést mnoho tvrdých soubojů s urostlejšími soupeřkami. Ostatně 50 obdržených bodů je výborná vizitka naší defenzívy.

Hru dobře dirigovala Gabča Liberdová, která letos popvé neměla problémy s fauly :-), pod košem a ze šestek se prosazovala Terka Roubová a z perimetru to kromě Terky Hánělové padalo i dalším hráčkám. Sabina Hartmanová sváděla tvrdé boje pod košem, když bránila nejlepší hráčku soupeře, škoda jen, že se dnes tolik trápila v zakončení.

Za dva týdny budeme hostit Příbor a nováčka z Ostravy. S ohledem na aktuální opatření to ale bude buhožel bez diváků :-(. Tak nám držte palce alespoň na dálku!

Zobrazit celou zprávu
03.10.2020 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
ROZPIS ZÁPASŮ 20/21

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2020/2021:

Členské příspěvky na sezonu 2020/2021

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2020!

 Návštevy
celkem: 140 613
tento rok: 17 413
tento měsíc: 202
tento týden: 56
dnes: 2
online: nahravam