Zadejte e-mail k odběru novinek

Žáci U14B si proti předposlednímu týmu tabulky s chutí zastříleli

PDF download

V sobotu dopoledne jsme přivítali dívčí tým z Jičína, který se nacházel na předposledním místě tabulky. Do zápasu nás nastoupilo osm a již od prvních minut jsme na hřišti dominovali. Opět jsme chtěli hrát rychle dopředu. Doskočit, přihrát do strany, přihrát do běhu dopředu a dát koš. Toto se nám opakovaně dařilo a doufám, že si tuto činnost hráči zafixovali a ví, jak účinná je to zbraň. Hráčky z Jičína nám ale nedaly nic zadarmo a museli jsme bojovat o každý míč, což vyústilo ve velký počet faulů na naší straně. V obou zápasech se nám dařilo hrát kolektivně, zvládáme útočný systém nájezd-výhoz. Kladně hodnotím i zvládnutí vyhazování z autu jak na obranné i útočné polovině. Dalším kladem je, že se všichni hráči bodově prosadili.

výhra 23.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - BSK Continental TJ Jičín 90:17 (20:5 40:9 67:11)
Petr Černý - 20, Michaela Tomšů - 18, Daniel Král - 13, Kryštof Grujbár - 11, Michal Broulík - 8, Vojtěch Tupec - 8, Jakub Martiník - 6, Lukáš Pavliš - 6

Daniel Král - 21, Michaela Tomšů - 20, Petr Černý - 16, Jakub Martiník - 11, Michal Broulík - 10, Kryštof Grujbár - 10, Vojtěch Tupec - 6, Lukáš Pavliš - 2

Zobrazit celou zprávu
27.02.2019 Marek Martiník

Kadeti U17 – tři vítězné víkendové zápasy nás posunuly do play-off!

Kadeti U17 měli perný víkend. V pátek 22. 2. jsme sehráli dva zápasy ve Svitavách a hned další den jsme doma přivítali Jaroměř. Do Svitav jsme si jeli pro dvě výhry a jedním dalším vítězstvím získaným v sobotu nad Jaroměří jsme právě ji odsunuli v tabulce pod nás, což nás posunulo na sedmé místo po základní části.

výhra 22.02.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 53:77 (7:26 27:45 43:62)
Tomáš Kotěra - 27, Matěj Sádovský - 11, Tomáš Candrák - 8, Vilém Havran - 8, Jan Poláček - 7, Matěj Martiník - 6, Jakub Stříteský - 6, Daniel Seidl - 4

Matěj Sádovský - 19, Daniel Seidl - 17, Tomáš Kotěra - 12, Jakub Stříteský - 10, Tomáš Candrák - 6, Matěj Martiník - 6, Jan Poláček - 6, Vilém Havran - 5

Svitavští kadeti dosud zaznamenali jen jednu výhru v celé soutěži a z tohoto důvodu jsme věděli, že by nás dvě výhry neměly minout. V obou zápasech jsme chtěli hrát velmi rychle do útoku tak, aby soupeř nemohl ucpávat šestku a my tak nemuseli překonávat přeplněný prostor okolo koše. To se nám dařilo. V obou zápasech jsme byli lepší ve všech činnostech, až na doskok. Svitavští hráči jsou o trochu vyšší a urostlejší než my, což nám dělalo problémy. Problémy jsme také měli s proměňováním jednoduchých nájezdů do koše, kdy stres z jednoduché střely bez obránce vychýlil naše ruce a míč mimo koš. Soupeře jsme ale předčili větší „basketbalovostí“ a tlakem v obraně, což vyústilo v naše jednoznačné vítězství a nové černé dresy jsme tak pokřtili úspěchem.

výhra 23.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Jaroměř - Josefov 47:80 (13:26 30:42 38:56)
Matěj Sádovský - 12, Milan Záleský - 9, Jan Poláček - 8, Tomáš Candrák - 7, Vilém Havran - 4, Jeroným Lněnička - 4, Tomáš Kotěra - 2, Daniel Seidl - 1, Matěj Martiník - 0

Věděli jsme, že v sobotu po obědě přijede silnější soupeř než v pátek a že s Jaroměří budeme bojovat o celkové umístění v tabulce. Do prvního zápasu jsme ale nevstoupili úspěšně. Velké problémy jsme měli s hráčem Jaroměře číslo 9 – Šich Daniel, který nám za prvních třináct minut nastřílel devatenáct bodů. Porážel nás pohybem, důrazem i střelbou před i za trojkovým obloukem. My jsme ale byli také aktivní a kromě jedné úspěšné trojky a čtyř košů z pole, jsme měli nejvíce šancí na přidání bodů z čáry trestného hodu. Šestky se nám ale nedařily, za první čtvrtinu jsme měli 11 pokusů a dali z toho jen dva koše. První čtvrtinu jsme prohráli 13:26, druhou naopak vyhráli 17:16. Stále jsme tedy prohrávali rozdílem asi deseti bodů a byli soupeři nadohled. Na konci třetí čtvrtiny se soupeř utrhl na osmnáctibodový rozdíl, na který jsme už nedokázali reagovat.

Tomáš Kotěra - 16, Matěj Sádovský - 13, Tomáš Candrák - 9, Matěj Martiník - 6, Vilém Havran - 4, Milan Záleský - 4, Jeroným Lněnička - 2, Jan Poláček - 1, Daniel Seidl - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že pokud chceme hrát vyrovnaně, pak musíme bránit po celém hřišti, makat v obraně, nedělat ztráty a hlavně ubránit jejich hráče číslo 9 a to tak, aby nedostal míč. Úkol byl splněn. Devítka nám za prvních dvacet minut dala jen osm bodů a do druhé půlky už nenastoupil, když odjel domů. V poločase jsme prohrávali o šest bodů 20:26. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 15:10 a po třiceti minutách prohrávali jen o bod, 35:36. Poslední čtvrtku jsme vyhráli 20:8 a celý zápas tak 55:44.

Vítězství v tomto zápasu nám připsalo dva body do tabulky a celkově jsme tedy získali 24 bodů. Stejný počet získalo i Vysoké Mýto a právě Jaroměř. Po vyhodnocení vzájemných zápasů těchto tří týmů, kde Vysoké Mýto má tři výhry, my dvě a Jaroměř jen jednu, bylo rozhodnuto o pořadí v tabulce. Po základní části jsme skončili na sedmém místě a v play-off nás čeká druhý tým tabulky, což je Chrudim.

Starší přípravka odehrála další dva přípravné zápasy

První domácí dvojutkání odehrály děti z přípravky proti soupeři z Ústí nad Orlicí a protože se hrálo v hale Jiskra, ve které náš tým netrénuje, byl to domácí zápas hlavně díky podpoře publika, kde jsme měli jasnou převahu. Soupeř přijel s několika hráči, kteří mají zápasové zkušenosti v soutěži U11, zvládali docela spolehlivě dvojtakt a celkově měl i výškovou výhodu, a tak bylo už při rozcvičování znát, že to bude od začátku velmi těžké. Náš tým se sešel ve složení 5 dívek a 6 chlapců a tak bylo rozhodnuto, že se hráčské minuty rozdělí rovnoměrně, aby si každý spravedlivě zahrál.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním, ale také očekáváním co nás čeká, protože pro některé naše baskéťáčky to byl první zápasový křest. Hned od začátku bylo vidět, že se na hřišti navzájem hledáme, necháváme se unést mnoha novými podněty a že se tempo zápasu nedá srovnávat s tréninkem. Když už jsme se zmocnili míče, tak jsme se ho až příliš často zbavili špatnou přihrávkou nebo chybou a koukali, kdo ze soupeřů nám vstřelí koš. Myslet přitom ještě na to, že máme hráče, kterého máme bránit, byl úkol pro většinu hráčů téměř nadlidský a tak soupeř pohodlně zvyšoval svůj náskok. To se ale v této věkové kategorii ve sportu stává a proto jsme se snažili co nejrychleji zapomenout.

výhra 24.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí   14:75  (4:22 6:20 0:9 4:24)

Estella Faltysová – 8, Vojtěch Šmíd – 4, Maxmilián Chadima – 2

dále hráli: Barbora Nešporová, Agáta Jakubcová, Laura Gazsoová, Tereza Záleská, Kryštof Kopecký, František Pokorný, Vojtěch Vincent, Dominik Rosypal

Před druhým zápasem bylo s trenérem soupeřova týmu domluveno, že se víc zapojí hráči z přípravky a zkušenější hráči dostanou podstatně méně minut na hřišti, aby se týmy výkonostně vyrovnaly. Naše taktika byla jasná. Zvýšit bojovnost, hlídat si co nejvíc osobně svého hráče v obraně a pokusit se nedělat technické chyby, hlavně kroky, přešlapy při vyhazování po koši, ale taky přihrávky na nikoho.

Jako první tentokrát vstoupila do zápasu pětka dívek a začala velmi dobře. Děvčata urputně bojovala o každý míč a ujala se vedení dvěma proměněnými šestkami Estell Faltysové, která byla pro nás příkladem bojovnosti a nebojácnosti ze soupeře. Měli jsme v této čtvrtině také velký kus štěstí, protože soupeř neproměnil ani jeden střelecký pokus a když Estell přidala ještě další dva koše ze hry, děvčata vyhrála zaslouženě první část zápasu. Celkově to byla naše nejvydařenější část dvojzápasu, protože když se vyhrává, tak to přidává na síle a všechny holky se hodně snažily. V dalším průběhu soupeř postupně přebíral zápasovou iniciativu, i když to až do poločasu bylo velmi vyrovnané a i chlapci pochopili, že bez toho, že začnou hrát víc aktivně a poctivě bránit se vítězství samo nenarodí. Pokud by se do celkového výsledku počítal i počet neproměněných střel a hlavně přístup k zápasu možná bychom i vyhráli, ale to se nebere, takže soupeř odjel nakonec se skóre dvou vítězných zápasů.

Estella Faltysová – 12, Agáta Jakubcová – 4, Vojtěch Šmíd – 4, Barbora Nešporová - 2

dále hráli: Laura Gazsoová, Tereza Záleská, Kryštof Kopecký, František Pokorný, Vojtěch Vincent, Dominik Rosypal, Maxmilián Chadima

Pro nás to byly velmi cenné zkušenosti a věřím i motivace do dalšího tréninku, kde se ještě více zaměříme na techniku driblinku, přesnost přihrávek, aktivní obranu, abychom neběhali všichni za míčem a s některými i na nácvik dvojtaktu. Náš tým určitě má na to, aby se zlepšoval a věřím, že hráče první prohry neotráví a budou se i nadále snažit. Příští přípravný turnaj bude v neděli 24. března v Hradci Králové. Díky rodičům a známým za podporu.

27.02.2019 Josef Štefl

Žáci prohráli v Kolíně, ale basket to tedy hezký nebyl.

Ve středu 20. února jsme jeli k dohrávce ligového zápasu do Kolína, kde na nás čekala poměrně malá tělocvična s minimem prostoru v autech. Naopak soupeř byl hodně velký a měl jasnou výškovou i váhovou převahu. První minuty zápasu navíc ukázaly, jakým stylem hry se budou domácí prezentovat. Jejich obranná taktika by se dala nazvat heslem "vše do bedny", aneb když některý z našich hráčů chtěl hrát 1 na 1 a najet, tak soupeř neměl problém zatáhnout do šestky klidně všech pět obránců, kteří čekali, kdy to budou moci pod košem ucpat. V útoku to pak bylo většinou postavené na clonách, někdy i dokonce více clon za jeden útok. Tedy za mě věci, které do žákovského basketbalu rozhodně nepatří a mají za cíl jediné, přinést výsledek, namísto individuálního rozvoje hráčů. Toto není rozhodně výmluva, pouze konstatování faktů, proč to v Kolíně nebyl vůbec hezký sportovní zážitek.
výhra 20.02.2019 BC Kolín - ADFORS Basket Litomyšl 72:58 (19:10 31:20 51:35)
Tomáš Sedláček - 19, Ondřej Vomáčka - 13, Adam Kubíček - 11, Jonáš Brýdl - 5, Matěj Hanuš - 3, Šimon Vašek - 3, Adam Bielko - 2, Kryštof Grujbár - 2, Vojtěch Tupec - 0

I přes výše popsané jsme měli rozhodně šanci zápas vyhrát. To že nás soupeř přehraje díky clonám, nebo nás na sílu nahrne pod koš, to by mi nevadilo, s tím toho moc udělat nemůžeme, ale ty body z rychlého protiútoku byly hodně laciné. Náš návrat do obrany nebyl vůbec dobrý a měli jsme občas i problémy při obraně 1 na 1. V útočné fázi jsme ztráceli zbytečně míče a odvaha hráčů hrát do zatažené obrany nebyla dostačující, aby z toho mohl být lepší výsledek, než prohra o 14 bodů.

Dnes nám především v podkošových soubojích citelně chyběli oba nejvyšší hráči. Tomáše Foltu nepustilo do zápasu zranění kotníku a Adam Švanda se po téměř roční zápasové pauze vráti do ostráho utkání až tento víkend proti Svitavám.

22.02.2019 Martin Šorf

Juniorek bylo jenom šest, což stačilo o víkendu jen na jednu výhru

Poslední dva domácí zápasy odehrály juniorky v pouhých šesti hráčkách. Zranění nepustila do hry Sabču Knesplovou a Danču Markovou. I přesto dokázaly holky urvat v sobotu cennou výhru proti Kolínu, přestože po většinu zápasu prohrávaly. V neděli nám už proti soupeři, který v zápase točil hned 12 hráček, došly síly a podobně jako v Benešově jsme smolně prohráli. Být aspoň o jednu ze zraněných hráček víc, tak jsem přesvědčen, že oba duely vyhrajeme. Teď nás čeká dlouhá pauza a poslední březnový víkend zakončíme letošní ligový ročník právě v Kolíně a Benešově.
výhra 16.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Kolín 66:64 (12:19 25:33 45:48)
Natálie Čerebová - 17, Natálie Bisová - 16, Tereza Hánělová - 16, Viktorie Jakubcová - 8, Vendula Rohlenová - 7, Karolína Pakostová - 2

výhra 17.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Benešov  54:57 (21:16 30:24 41:38)
Tereza Hánělová - 22, Natálie Bisová - 15, Vendula Rohlenová - 8, Natálie Čerebová - 5, Viktorie Jakubcová - 2, Karolína Pakostová - 2
20.02.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 – pohled odjinud, pohled na MČR

I přes to, že v této sezóně nejsme schopni z vlastní základny poskládat tým, který by byl konkurenceschopný v kvalifikačních bojích o účast na některém z MČR, o naše hráče je však velký zájem. A naši hráči se úspěšně prosazují a hned 5 chlapců a děvčat si i letos zahraje Mistrovství České Republiky v kategorii U11! Gratulujeme.

Dominik Suchomel

• Hostuje do celku BK Synthesia Pardubice, který se bez jediné prohry zajistil účast na MČR U11 chlapců.
  • Zároveň je Dominik nejlepším střelcem týmu v proběhlé kvalifikaci.

Bohdana Metyšová, Agáta Bártová, Tomáš Hanuš a Tadeáš Tichý

• Hostují do celku BK Ústí nad Orlicí, který si taktéž bez jediné porážky zajistil účast na MČR U11 mixů.
  • Můžeme říct, že tato čtveřice patří k tahounům týmu.

Je hezké vidět, že hráčky a hráči z Litomyšle se v konkurenci neztratí, ba naopak. A že i z Litomyšle se dá pravidelně jezdit na MČR.

Konečná tabulka Kvalifikační skupiny MČR U11 chlapci

Konečná tabulka Kvalifikační skupiny MČR U11 MIX

20.02.2019 Zbyněk Tichý

Zveme vás na 7. ročník Velkého dětského karnevalu. Již příští neděli!

18.02.2019 Martin Šorf

Minižáci U13A zvítězili v Josefově a zajistili si tak 2. místo po základní části

Chlapci z týmu U13 odjížděli z Litomyšle do Jaroměře, kde tým Josefova hraje své zápasy, bojovně naladěni a náladu jim nekazil ani fakt, že jich je tradičně méně, než by na žákovský basketbal bylo dobré. Všech devět chlapců podalo ale bojovný výkon a hned od začátku prvního zápasu bylo jasné, že jsme basketbalovější tým. Ze všech osmi čtvrtin nás soupeři porazili pouze v jedné čtvrtině, jinak jsme na palubovce kralovali my. Je ale nutno podotknout, že josefovští chlapci mohou nastoupit v jednom zápase každý pouze do dvou čtvrtin, protože hrají kvalifikaci na Mistrovství republiky, zatímco my jsme mohli střídal dle libosti. Nakonec se jako ideální střídání ukázal systém „Kryštof Grujbár celý zápas a k němu po čtyřech minutách dostřídávají čtyři a čtyři borci“. Pro Kryštofa byl tento zápas lepší než několik tréninků – znovu a znovu a znovu se ukazoval pod košem, trénoval doskoky a střelbu na koš z obrátky. Cílem nebylo, aby si udělal osobní rekord, ale aby se zdokonalil ve hře pod košem a my si zkusili hrát s hráčem na postu pivota a to se maximálně povedlo.
výhra 16.02.2019  TJ Sokol Jaroměř-Josefov kval. - ADFORS Basket Litomyšl  33:70 (6:17 8:40 24:55)
Jonáš Brýdl - 20, Ondřej Vomáčka - 17, Kryštof Grujbár - 13, Matěj Hanuš - 5, Šimon Vašek - 5, Michal Broulík - 4, Dominik Suchomel - 4, Adam Karlík - 2, Lukáš Pavliš - 0

Kryštof Grujbár - 14, Jonáš Brýdl - 13, Ondřej Vomáčka - 10, Šimon Vašek - 8, Matěj Hanuš - 7, Dominik Suchomel - 6, Michal Broulík - 4, Lukáš Pavliš - 2, Adam Karlík - 0

Je nutno pochválit i všechny ostatní chlapce za plnění trenérských pokynů – důsledně jsme bránili 1x1 bez výpomocí, abychom se zlepšili v obranné individuální činnosti a také jsme se po zisku míče snažili o okamžitý přechod do útoku bez zbytečného otálení a driblování na místě. Toto vše se chlapcům s větším či menším úspěchem dařilo a zaslouží si pochvalu za týmovou práci, vzájemnou komunikaci a již výše zmíněné plnění pokynů od trenérů.

Děkujeme tímto za výraznou pomoc v této sezoně Ondrovi Vomáčkovi, pro kterého toto byl poslední zápas za litomyšlské U13, neboť od příště bude v této kategorii až do zbytku sezóny hostovat do Pardubic, aby s nimi v květnu odjel na MČR.

18.02.2019 Daniel Brýdl

Minižactvo U11 si veze jednu výhru z Vysoké nad Labem

K poslednímu zápasu základní části jsme vycestovali do Vysoké nad Labem. Průběžná tabulku hovořila poměrně jasně. Pokud alespoň jednou vyhrajeme, tak po základní části skončíme na 6. místě a v následující nadstavbě budeme bojovat a celkové 5. až 12.místo, pokud však oba zápasy prohrajeme, tak se umístíme na 7.místě a ve zbytku sezóny budeme bojovat již jen o celkové umístění mezi posledními celky. I přes ne zrovna příznivý termín zápasu, respektive odjezdu z Litomyšle, se nám sešlo 10 hráčů a zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat rodičům za ochotu udělat si na zápas čas.
výhra 14.02.2019 BK NAPOS Vysoká n.L. - ADFORS Basket Litomyšl 26:51 (7:10 16:21 24:33)
Tadeáš Tichý - 28, Daniel Večeřa - 8, Lukáš Peřina - 4, Karel  Fousek - 2, Dominik Hodek - 2, Adam Kodýtek  - 2, Bohdana Metyšová - 2, Pavel Vacek - 2, Tomáš Hanuš - 1, Šimon Grujbár - 0

Vstup do zápasu byl bojovný a nervózní z obou stran. Nám se sice dařilo ubránit útok soupeře, ale v útoky se nám moc nedařilo. V polovině 1. čtvrtiny tak na tabuli svítil výsledek 5:2 ve prospěch domácích. Pak však přišla velmi smolná část zápasů, kdy Bohdanka sice snížila na 4:5, ale hned vzápětí při obraně špatně doskočila. Odnesl to poraněný kotník a zápas pro ni bohužel skončil. Pro tým to byla velká ztráta a na hřišti to bylo vidět. V obraně ještě dobrý, ale v útoky jsme se hledali. Sice jsme si udržovali nestále vedení, ale tak o 4 body. Poločasový výsledek 16:21 v náš prospěch.  V poločasové přestávce jsme si znovu připomněli, co chceme hrát. Být aktivní, poctivá osobní obrana a že každý chce hrát a dát koš. Obranná fáze se nám celkem dařila, ale v útočné fázi nás držel víceméně jen Tadeáš. Jak při vývozu míče, tak následně v útoku. Je třeba, aby se i ostatní hráči aktivněji ukazovali pro přihrávky a nebáli se hrát s míčem. Ve třetí čtvrtině se zápas nalomil v náš prospěch a ve čtvrté jsme soupeře zlomili úplně. Konečná výhra 51:26 nám zaručila 6. místo ve skupině, což byl náš cíl.

Tadeáš Tichý - 14, Adam Kodýtek  - 10, Dominik Hodek - 8, Lukáš Peřina - 3, Karel  Fousek - 2, Šimon Grujbár - 2, Tomáš Hanuš - 2, Pavel Vacek - 2, Daniel Večeřa - 2

S vědomím, že už nás soupeř nemůže v tabulce přeskočit, jsme do druhého zápasu Tadeáše nechali na lavičce a více prostoru na hřišti dostali ostatní. V prvních čtyřech minutách se tým hledal. Kluci na sebe moc nechtěli vzít odpovědnost a naše hra byla plná ztrát a nepřesností. Následně pak se naše hra už zlepšila. Klukům nelze upřít bojovnost. Po celou první půli jsme však tahali za kratší konec a obzvláště v útoku jsme si moc šancí nevypracovali. V poločase bylo skóre 18:38 pro domácí. Do druhé půle se na hřiště vrátil Tadeáš, ale s jasnými pokyny – ubránit nejlepšího hráče soupeře a pomoci vyvést míč. Obraz hry se ihned velmi změnil. Celkově jsme byli velmi aktivní, poměrně dobře se nám dařila obrana, a i v útoky tam byla řada velice pěkných akcí. Tuto polovinu jsme vyhráli 27:19. Na celkový obrat už to však nestačilo.

Celkově si myslím, že tento dvojzápas nám hodně ukázal a byl v mnoho ohledech pro nás velkým přínosem. Nezadržitelně se blíží čas, kdy kluci ročníku 2009 a mladší budou hrát svoji vlastní soutěž, kde se budou muset spolehnout jen na sebe a nebudou se moci opřít o Domču S., Bohdanku nebo Tadeáše. Je mi úplně jasné, že daleko lépe se hraje jako 3. – 4. hráč, bránit horší hráče soupeře a těžit z akcí spoluhráčů. Ale tímto přerodem si musí projít každý a hráči na sebe už musí brát větší odpovědnost. A já si myslím, že jsou tam kluci, kteří mají na to potenciál. Teď je jen na nich chtít a porvat se o to.

18.02.2019 Zbyněk Tichý

Ligový žáci nazvládli koncovku s Kyjovem a v dramatickém duelu prohráli

Jelikož se sobotní zápas s Brnem na žádost soupeře odložil, tak nás o víkendu čekal jen jeden soupeř. V neděli jsme přivátali hráče z Kyjova, kteří mají poměrně zajímavě poskládané družstvo a výšková převaha soupeře nakonec byla jedním z důležitých faktorů.

Do zápasu jsme nastoupili po týdenní tréninkové pauze zaviněné jarními prázdninami a toto nerozehrání bylo také částečně znát. Někdy naši kluci vypadali dost ospale a chyběla tam větší dravost.

výhra 10.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Jiskra Kyjov 70:73 (17:19 32:35 55:55)
Tomáš Folta - 27 (+8 doskoků), Adam Bielko - 12, Jonáš Brýdl - 11, Adam Kubíček - 8, František Tupec - 4, Ondřej Vomáčka - 4 (+7 zisků), Matěj Hanuš - 2, Tomáš Sedláček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Šimon Vašek - 0

V úvodu zápasu jsme byli efektivnějším týmem a po osmi minutách vedli 17:10. Pak jsme ale soupeři dovolili 9 bodů v řadě a tak po první periodě byl stav 17:19. Druhá část byla hodně vyrovnané a v poločase jsme ztráceli tři body 32:35.

Vstup do druhé půle se nám nevydařil a brzy jsme prohrávali už 37:51. Naštěstí jsme nesložili zbraně a především zásluhou našeho presinku jsme získali mnoho míčů a dokázali do konce třetí čtvrtiny srovnat na 55:55. V posledním dějství se to hodně tahalo a v deváté minutě jsme vedli 70:66. Pak jsme už bohužel nedokázali skórovat, což se naopak podařilo hostům hned ve čtyřech případech a nakonec z toho byla trochu nešťastná prohra o 3 body.

Nicméně zápas to byl velmi dramatický a všem divákům se musel líbit, byť jsme nakonec odešli poraženi.

V tomto zápase byla naším největším problémem obrana 1na1, ve které jsme dnes dost propadli. Soupeř velmi často zakončoval z vymezeného území a blízkosti koše, kam se přes naši obranu nebylo zase tak složité dostat. Ano, kdybychom odstupovali tak, jako jiní soupeři, i jako třeba Kyjov, který měl defacto pořád jednoho hráče pod košem, tak mohl být výsledek jiný, ale... Naším hlavním cílem není vyhrát za každou cenu tyto zápasy, ale co nejvíce rozvíjet naše hráče. Jsme tedy asi jediný tým v soutěži, který má během postupného útoku soupeře volnou šestku a snaží se moc si nepomáhat a bránit si striktně svého hráče. Je to sice cesta za horšími výsledky, ale zároveň je to podle mého mínění nejlepší cesta, jak naučit hráče zodpovědnosti za svého hráče a odolnosti v obraně 1na1. Obecně hra 1na1 je snad největším problémem a limitem českých hráčů, přestože by to měl být základ.

V útoku jsme výrazně zlepšili naše zakonení, kdž jsme proměnili 30 z 58 střel z pole, ale zato nám nepadaly vůbec trojky. Z poza oblouku jsme trefili jedinou z osmnácti střel a i přes malou úspěšnost jsme je stříleli pořád, přestože jsme mohli najet. V útočné fázi a hře 1na1 nám chyběla větší kreativita a drzost. Z toho co zvládáme při hře 1na1 na tréninku jsme dnes nepředvedli ani třetinu a tak se musíme snažit tyto prvky z tréninku co nejvíce zapojit i do zápasů.

Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!