Zadejte e-mail k odběru novinek

Kadeti U17 prohráli v obou dohrávaných zápasech s Chrudimí rozdílem třídy

PDF download
Stejně jako v předchozích zápasech, i tentokrát nastoupil tým kadetů v nekompletní sestavě, kdy pro nemoc či jiné důvody chyběla polovina týmu. Pro možnost vystřídání byl do zápasů povolán Petr Černý z týmu U14B. Oba zápasy měly stejný bodový průběh. Hráči Chrudimi se ujali vedení a každou čtvrtinu vyhráli rozdílem asi patnácti bodů.

V první čtvrtině prvního zápasu se hrál velmi rychlý basketbal. Body ale přidával spíše soupeř. Na našem kontě rostly ztráty a celkem jsme jich v této části hry udělali šestnáct. V druhé čtvrtině jsme ztráty snížili na polovinu, ale bodově se to nepromítlo a v poločasu svítilo na tabuli skóre 13:44. I v druhém poločase jsme se obtížně, přes dobře bránícího soupeře, dostávali ke koši a často volili jako zakončení střelu za tři body. Za celý zápas jsme dali trojky dvě, šestky 3/7 a 39 ztrát.

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 37:87 (9:25 13:44 22:62)
Matěj Martiník - 11, Tomáš Kotěra - 7, Daniel Seidl - 6, Tomáš Candrák - 5, Jakub Stříteský - 4, Jeroným Lněnička - 2, Milan Záleský - 2

Do druhého zápasu jsme potřebovali něco změnit. I když toto netrénujeme, tak jsme se po krátké instruktáži v šatně rozhodli, že budeme bránit zónově. Úkol zněl jasně „Nechceme dopustit snadné nájezdy ke koši a radši pustíme soupeře do střely z dálky“. Hned první střelou v zápase nás soupeř upozornil, že i tuto činnost ovládá a zapsal si tři body. I když celou čtvrtku soupeř vedl a my se stále snažili dotáhnout, skóre nenarostlo na více než sedmi bodový rozdíl. Soupeř čtvrtinu zakončil tak jak ji začal – úspěšnou trojkou. 17:26 ale byl přijatelný rozdíl. Ve druhé čtvrtině jsme se vrátili k osobní obraně a soupeř zapsal 23bodů. Z naší strany, to ale bodově nebylo tak dobré jako v první čtvrtině a my jsme dali jen koš a šestku. Ztrát nebylo tolik, ale koš nám zůstal uzamčen a i přesto, že jsme si míč doskočili a opětovně vystřelili, tak body z toho nebyly. Do druhé půlky jsme šli zase se zónou a zase soupeř začal trojkou. I průběh této čtvrtiny byl podobný té první a my se soupeři herně vyrovnali. Opět jsme ji, jako tu první prohráli o devět bodů 11:20. Čtvrtá čtvrtina = osobní obrana a šestnáctibodový rozdíl 16:32. Trojku jsme v zápase nedali žádnou, šestky 5/6 a 32 ztrát.

Tomáš Kotěra - 14, Jakub Stříteský - 12, Tomáš Candrák - 9, Jeroným Lněnička - 4, Matěj Martiník - 4, Daniel Seidl - 2, Milan Záleský - 2

V obou zápasech jsme udělali velmi mnoho ztrát a to zejména z driblinku, kdy neudržíme míč pod tlakem soupeře. Pozitivně hodnotím odehrané dvě čtvrtiny v zónové obraně. Sice není do budoucna naším cílem bránit jen zónově, ale ukazuje se to jako zajímavý prvek pro změnu obrany v určitých částech příštích zápasů.

Zobrazit celou zprávu
22.01.2019 Marek Martiník

Minižactvo U11 na BK Pardubice nestačilo

K poslednímu domácímu zápasu základní části na naši palubovku přijelo družstvo již jistého účastníka MČR U11, chlapci BK Synthesia Pardubice. Lídr tabulky přijel v kompletním složení, i s hráči, kteří pravidelně hrají za tým U12. Na naší straně chyběl Dominik S. a nakonec bohužel i Bohdana M.

Vstup do zápasu se nám povedl na výbornou. Ještě ve 4. minutě jsme drželi vedení 4:3. Pak už se však projevila vyšší kvalita hráčů Pardubic a čtvrtinu jsme ukončili na skóre 6:18. S následnou nutnou větší rotací našich hráčů z lavičky se skóre neustále navyšovalo ve prospěch Pardubic až na konečných 26:78.

výhra 19.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice  26:78 (6:18 14:36 18:62)
Dominik Hodek - 12, Tadeáš Tichý - 6, Daniel Večeřa - 4, Tomáš Hanuš - 2, Lukáš Peřina - 2, Karel  Fousek - 0, Šimon Grujbár - 0, Adam Kodýtek  - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0

Vstup do druhého zápasu se nám povedl ještě lépe než v tom prvním. Poměrně dobrou obranou jsme dokázali eliminovat hráče soupeře, ale v útoku se nám moc nedařilo. Výsledek po první čtvrtině byl však nadějný, 6:9 v náš neprospěch. Víceméně i druhá čtvrtina ještě nebyla špatná, průběžný výsledek 14:31 nenasvědčoval nějakému debaklu. V druhé polovině zápasu však došly síly, úplně se vytratila bojovnost a tuto polovinu jsme prohráli 3:63 a celkově 17:94.

Dominik Hodek - 6, Tadeáš Tichý - 6, Tomáš Hanuš - 3, Adam Kodýtek  - 2, Karel  Fousek - 0, Šimon Grujbár - 0, Lukáš Peřina - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0, Daniel Večeřa - 0

Družstvo z Pardubic odehrálo oba zápasy na dvě pětky. Takových 5 až 6 hráčů z Pardubic jsou na tom opravdu technicky velmi dobře. S naším současným kádrem jsme nemohli pomýšlet na vítězství. To, co mě však mrzí je, že tak polovina našeho týmu nebojovala. Nechtěla se porvat o míč. Jedna věc jsou technické dovednosti a basketbalová vyzrálost, ale snahu bojovat v tréninku nezlepšíme, nenaučíme. Pevně věřím, že v posledních dvou zápasech ve skupině toto zlepšíme.

Ještě bych rád požádal rodiče o potvrzování účasti dětí na zápasech včas a pak abychom se na domácí zápasy scházeli opravdu 45 minut před zápasem. Zaprvé, aby se kluci mohli pořádně rozcvičit a taky aby si poslechli a stačili vstřebat taktické pokyny.

21.01.2019 Zbyněk Tichý

Juniorky na úvod nadstavby smírně s Jabloncem 1-1

První zápasy v nadstavbové skupině play-out ligy juniorek odehrály naše juniroky. V sobotu jsme cestovali jen v šesti hráčkách do Jablonce. V neděli nás na domácí odvetu doplnila ještě Danča Marková, takže nás už bylo aspoň 7. Naopak v neděli chyběli Jablonci asi dvě hráčky co měl k dispozici v sobotu. Já osobně jsem byl pouze na nedělním zápase, takže níže komentář k neděli.
výhra 19.01.2019 TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - ADFORS Basket Litomyšl 77:50 (20:11 40:24 61:35)
Sabina Knesplová - 16, Tereza Hánělová - 15, Viktorie Jakubcová - 10, Vendula Rohlenová - 7, Natálie Čerebová - 2, Karolína Pakostová - 0

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 55:37 (20:8 32:16 38:21)
Sabina Knesplová - 18, Viktorie Jakubcová - 12, Daniela Marková - 9, Natálie Čerebová - 7, Karolína Pakostová - 4, Vendula Rohlenová - 3, Tereza Hánělová - 2

Před zápasem jsme si dali jasný cíl - zvítězit a vrátit tak Jablonci den starou prohru. Tento úkol jsme začali plnit od první minuty na výbornou. Naše dobrá obrana nedovolovala soupeřkám se prosadit a v útoku jsme se prosazovali s vysokou úspěšností. Výsledkem toho bylo naše vedení 18:2 v osmé minutě zápasu. Pak se hra hodně vyrovnala a 16 bodový náskok byl i v poločasové pauze. Třetí čtvrtina přinesla velký defenzivní boj a skončila hodně hubeným skóre 6:5. Když jsme hned v úvodu poslední periody zaznamenali koš s faulem a zaokrouhlili náš náskok na 20 bodů, bylo o vítězi rozhodnuto. Utkání jsme si už pohlídali a došli si pro cennou výhru.

Dnes jsme vyhráli naprosto zaslouženě a holky podaly pěkný výkon. Především v obraně 1na1 předvedla každá hráčka výbornou práci a tuhle výhru si holky vážně odmakaly v obraně. Gratulace a jen víc podobných výkonů!

20.01.2019 Martin Šorf

Fyzioterapeutické služby pro hráče a hráčky ADFORS Basket Litomyšl ZDARMA!

Na začátku této sezony jsme navázali spolupráci se dvěmi fyzioterapeutkami, které pomáhali především našim žákům s rehabilitací po urázech, s preventivním cvičením, posilováním, tejpováním a podobně. Jelikož se tato služba velmi osvědčila, budeme jí nabízet nadále i v roce 2019. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy s pohybovým aparátem, neváhejte těchto služeb využít!

Ordinační hodiny: Vždy po předchozím objednání v těchto dnech:

středa: 17:00 - 20:00

pátek: 18:00 - 20:00

sobota: 8:00 - 12:00

neděle: 8:00 - 12:00

Místo: zázemí mají fyzioterapeutky v hale Jiskra ve cvičebním sále (pod schody na tribunu)

Objednání: První objednání u Martina Šorfa (602 33 55 13), dále pak domluva s fyzioterapeutkou

Cena: Tuto službu poskytujeme všem členům našeho klubu ZDARMA!

Pokud vás nějaké zdravotní problémy trápí, něco vás bolí, nebo potřebujete třeba kineziotejp, tak se neváhejte ozvat a využít této služby!

19.01.2019 Martin Šorf

Sedm statečných zvítězilo v Hradci. Minižáci U13 měli oba zápasy ve své režii.

Pouze se sedmi hráči odjížděli naši minižáci na palubovku aktuálně posledního celku tabulky do Hradce Králové. Rozdíl v individuálních dovednostech byl znát již při rozcvičení a hlavní otázkou tedy bylo, jak zvládneme zápas fyzicky a zda se někomu neozvou zdravotní problémy. Vše naštěstí dopadlo bez problémů a dokráčeli jsme si pro další dvě výhry.
výhra 19.01.2019 Královští Sokoli  - ADFORS Basket Litomyšl  36:65 (10:15 18:32 30:50)
Kryštof Grujbár - 20 (+23 doskoků), Ondřej Vomáčka - 14, Michal Broulík - 9, Matěj Hanuš - 9, Šimon Vašek - 7, Dominik Suchomel - 4, Lukáš Pavliš - 2

Vstup do zápasu byl z naší strany hodně chladný, možná i proto, že v hale byla opravdu zima. Po sedmi minutách jsme prohrávali 8:10. Především v obraně jsme dost propadali, nebo možná se nám spíš nechtělo bránit. Pak se naše hra zlepšila, zaznamenali jsme několik snadnějších košů a po šňůře 16:2 jsme se ujali vedení 24:12. Od té chvíle jsme náskok stále navyšovali, byť né tak rychle, jak bychom si představovali. Nakonec z toho bylo téměř 30 bodové vítězství, ale výkon měl značné rezervy.

Ondřej Vomáčka - 22 (+10 zisků), Kryštof Grujbár - 20 (+10 doskoků), Michal Broulík - 12, Matěj Hanuš - 12, Šimon Vašek - 8, Lukáš Pavliš - 6, Dominik Suchomel - 4

Vstup do druhého duelu byl mnohem vydařenější a po třech minutách jsme vedli 12:0. Pak jsme však polevili a po první čtvrtině se náš náskok stenčil na 18:12. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme předváděli basketbal, který jsme chtěli produkovat po celou dobu. Tyto osmiminutovky jsme vyhráli 24:5, resp. 24:6. Nakonec z toho byla výhra o 51 bodů.

V tomto zápase jsme zahráli lépe především v útoku. Výrazně se zvýšila naše úspěšnost střelby, kdy jsme oproti 34% z minulého utkání ve druhém duelu zakončovali s 62% úspěšností. I pohyb bez míče a seběhy ze slabé strany byly mnohem častější a hra tak pestřejší. Nakonec jsme z Hradce mohli odjíždět se dvěma výhrama a dobrým pocitem.

Žáci vezou bronzové medaile z turnaje CEYBL z německé Jeny!

Třetího turnaje Středoevropské ligy se účastnili naši žáci. Tentokrát jsme strávili tři pěkné dny v německé Jeně, kde jsme si to moc užili a protože se nám dařilo i výsledkově, vezeme si bronzové medaile. Z turnaje na poslední chvíli odpadl jeden tým z Rakouska a tak nás čekaly pouze čtyři zápasy. Hrálo se však na klasických 4x10 minut, čímž byl celkový čas na turnaji stejný a nebyli jsme tak ochuzeni ani o minutu nových zkušeností a naopak jsme si ještě pár minut přidali, ale o tom až v hodnocení zápasu s domácí Jenou.

ADFORS Basket Litomyšl - Mitteldeutscher Basketball Academy (Německo)   89:52

V pátek večer jsme nastupovali proti týmu, se kterým jsme se letos ještě nesetkali a jehož hra v útoku se hodně zakládá na kombinaci s vysokými pivoty. K této hře se však soupeř příliš nedostal a náš aktivní presink se zdvojováním přinutil hosty k 41 ztrátám. Navíc jsme čas rozehrávku soupeře zachytávali a tím se nám otvíral prostor pro snadné body z protiútoků. Několik snadných košů jsme dali i z přehozů, ke kterým nás soupeř překvapivě často pouštěl. Po první čtvrtině jsme vedli 26:10, v poločase 50:25 a i nadále jsme navyšovali vedení. V utkání dostali dostatek prostoru i hráči z lavičky, kteří předvedli dobrý výkon a hned 13 hráčů se dokázalo bodově prosadit.

ADFORS Basket Litomyšl - ŠBK Handlová (Slovensko)   84:64

V sobotu ráno nás čekal další duel proti novému soupeři, slovenské Handlové. Tento tým hraje poměrně důrazný basketbal, ale individuální dovednosti hráčů nejsou zase na tak vysoké úrovni. Toho jsme chtěli využít a od první minuty opět hráli agresivní presing se zdvojováním. V první půli se nám dařilo takřka vše a podobně jako v pátečním duelu jsme zaznamenali mnoho snadných košů z protiútoků a z přehozů. V poločase jsme vedli 57:27, čímž bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Druhý poločas začal hrát soupeř mnohem zataženější obranu a snížil na konečný 20 bodový rozdíl. Vítězství jsme si však v poklidu pohlídali.

ADFORS Basket Litomyšl - Zastal Zielona Góra (Polsko)   47:67

S tímto polským soupeřem jsme se utkali již na turnaji v Litomyšli, kde jsme mu podlehli o 41 bodů. Tentokrát jsme chtěli podat mnohem lepší výkon a to se nám po první tři čtvrtiny i dařilo. Kluci plnili výborně taktické pokyny a výsledkem toho byl velmi nadějný stav 37:40 před poslední desetiminutovkou. Do té bohužel vstoupil soupeř šňůrou 13:0 a rozhodl tak o svém vítězství. Konečný 20 bodový rozdíl je možná až příliš krutý s ohledem na vývoj zápasu, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Škoda jen těch doskoků, které jsme prohráli 30:54, přestože to byl jeden z našich hlavních cílů, na který jsme se chtěli zaměřit.

ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena (Německo)   56:58 pp

Poslední zápas jsme sehráli v neděli proti domácímu celku, který nás v Litomyšli porazil o dva body. Stejně tomu bylo i tentokrát, byť k tomu domácí potřebovali prodloužení. Od první do poslední minuty bylo utkání velmi vyrovnané a především v obraně podávaly oba týmy dobrý výkon a nechtěly si nechat dát snadný koš. Do koncovky základní hrací doby jsme šli s mírným mankem, ale poslední minutu jsme zahráli velmi dobře a dotáhli duel do prodloužení. V něm nebylo lepšího týmu a byla otázka štěstí, kdo dá o koš víc. Nakonec to byl domácí celek, který zůstal na turnaji neporažen.

Naše konečná bilance 2 výher a 2 proher znamená, že jsme obsadili na turnaji 3. místo a kluci si tak mohli na krk pověsit bronzové medaile. Na turnaji jsme odehráli dobré zápasy a je na čem dál stavět. Co bychom však mohli zlepšit, to je jednak větší aktivita na doskoku pod oběma koši a pak i exekuce trestných hodů, když jsme na turnaji proměnili jen 28 šestek ze 74 pokusů.

Individuálního ocenění se dostalo našemu nejlepšímu střelci Tomáši Foltovi, který byl vybrán do nejlepší pětky turnaje.

Celé tři dny jsme si moc užili a to včetně sobotní návštěvy místního Aquaparku. Už nyní se těšíme na březnové finále, kde se sjede všech deset účastníků a tím celá liga vyvrcholí.

Na turnaji hráli a body zaznamenali:

Tomáš Folta - 76, Bohdan Slawisch - 64, Michal Bílek - 37, Ondřej Vomáčka - 19, Adam Kubíček - 16, František Tupec - 15, Tomáš Sedláček - 12, Šimon Vašek - 8, Adam Bielko - 8, Jonáš Brýdl - 6, Kryštof Grujbár - 6, Matěj Hanuš - 4, Vojtěch Tupec - 3, Jakub Martiník - 2

15.01.2019 Martin Šorf

Smíšený tým U14B podlehl Hradeckým Lvicím v obou zápasech!

V neděli 13.1. jsme na domácí palubovce přivítali dívčí tým z Hradce Králové. Týmy Lvic z HK jsou obecně známy svou velkou bojovností a vyrovnaností všech hráček. Rodiče z HK pak z tribuny vytváří velmi hlasitou a někdy i napjatou atmosféru. Tentokrát byl v hale klid a náš tým v neděli tvořila směsice dívek a chlapců různé výšky i věku.
výhra 13.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nilfisk Hradec Králové 27:41 (10:8 12:23 22:33)
Michaela Tomšů - 9, Lukáš Pavliš - 8, Petr Černý - 4, Jolana Kolářová - 3, Daniel Král - 2, Michal Broulík - 1, Denisa Hloušková - 0, Sára Kolářová - 0, David Kubíček - 0, Vojtěch Marek - 0

První zápas jsme začali velice aktivně a ve čtvrté minutě vedli 7:0. Sice jsme v této čtvrtině udělali osm ztrát, ale soupeř je nedokázal výrazněji potrestat a po osmi minutách jsme vedli 10:8. Pod oběma koši na doskoku kraloval Petr Č., který je jedním ze tří starších hráčů v tomto týmu. Druhá čtvrtina byla opakem té první. Dali jsme jen jeden koš, udělali 11 ztrát a čtvrtinu prohráli 2:15. Nevyužívali jsme celou šíři hřiště a většina útoků začínala a hned končila okolo středu hřiště. V poločase byl stav 12:23. Ve druhé polovině zápasu se hra vyrovnala. Začali jsme více využívat křídelní a rohové části hřiště, prostor okolo šestky se otevřel a nám se dařilo z tohoto prostoru zakončovat. Toto je důležité si přenést do dalších zápasů.

Michaela Tomšů - 9, Michal Broulík - 6, Petr Černý - 6, David Kubíček - 6, Sára Kolářová - 4, Vojtěch Marek - 4, Lukáš Pavliš - 3, Jolana Kolářová - 2, Daniel Král - 2, Denisa Hloušková - 0

Druhý zápas byl herně i bodově vyrovnaný jen v první čtvrtině. Ve zbytku zápasu se projevila větší vyváženost a zkušenost hráček z HK. Výrazně jsme polevili v obraně a opakovaně jsme některé hráčky nechali zcela bez obrany. Co se nám dařilo a za co chci hráče pochválit, byla bojovnost a snaha získat míč. Podařilo se nám i trošku zapojit naše vysoké hráče, na které jsme zkoušeli přihrát z autu nebo křídla.

15.01.2019 Marek Martiník

Kadeti sahali po vítězství, přesto si odváží dvě prohry!

V sobotu 12. 1. vyrazila opět skromná sestava kadetů ke dvěma zápasům do Přelouče, ta byla aktuálně na prvním místě v naší tabulce. Loni jsme zde prohráli velkým bodovým rozdílem, protože tento tým tvoří i hráči z Pardubic a okolních měst. Po shlédnutí hráčů připravených do zápasu, jsme ale věděli, že nyní budou oba zápasy vyrovnanější.
výhra 12.01.2019 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 80:70 (9:13 22:40 48:53)
Tomáš Kotěra - 21, Arsenij Bobryshev - 14, Matěj Sádovský - 12, Tomáš Candrák - 11, Matěj Martiník - 6, Vilém Havran - 4, Daniel Seidl - 2, Milan Záleský - 0

Do prvního zápasu jsme vstoupili košem s faulem a danou šestkou hned v první minutě. Hra byla z obou stran trochu nervózní a oba týmy v prvních minutách zápasu udělaly několik ztrát. Více nepřesných střel bylo na straně soupeře a nám se dařilo dávat koše z nájezdů nebo po doskoku střelou z vymezeného území. Po první čtvrtině byl stav 13:9 pro nás. I ve druhé čtvrtině jsme skóre postupně navyšovali a i díky jen dvěma ztrátám v této části jsme ve druhé čtvrtině dali 27 bodů a soupeř jen 13. V polovině jsme tedy vedli 40:22. Soupeř šokovaný průběhem zápasu povolal do hry do té doby zapisujícího a zranění doléčujícího rozehrávače M. Priessnitze. Tato změna jistě nebyla rozhodujícím faktorem toho, že jsme třetí čtvrtinu prohráli my 13:26. My jsme v této části opakovaně a neúspěšně vystřelili z nepřipravených pozic, dovolili jsme soupeři několik rychlých protiútoků. Stav po třetí čtvrtině tedy byl +5 pro nás, 48:53. Ve čtvrté čtvrtině jsme konečně srovnali krok s rozjetým soupeřem i my a udržovali si náskok 7 bodů. V páté a šesté minutě pak přišel zlom a soupeř udělal šňůru 4 košů z toho dvou trojek a vedl 66:63. Tomáš Kotěra nás pak také trojkou dotáhl na 66:66. Do deváté minuty se pak oba týmy postupně střídaly ve vedení střelbou trestných hodů. Byly dvě minuty do konce a na tabuli svítilo nerozhodné skóre 70:70. Od tohoto stavu ale přidával body už jen soupeř a začal hned trojkou. My jsme už nebyli úspěšní ani z nájezdů ani ze šestek. Konečný výsledek 80:70 je důkazem že se hraje 4x10min a fyzická připravenost se projevuje právě na konci zápasu.

výhra 12.01.2019 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 79:62 (20:9 43:27 62:41)
Matěj Sádovský - 16, Tomáš Candrák - 13, Tomáš Kotěra - 9, Arsenij Bobryshev - 7, Vilém Havran - 7, Matěj Martiník - 4, Milan Záleský - 4, Daniel Seidl - 2

Druhý zápas byl pokračováním toho prvního. Na začátku jsme chvíli vedli, ale pak nám úplně odešla střelba a první čtvrtinu jsme prohráli 9:20. Hned v úvodu druhé čtvrtiny udělal soupeř šňůru dvanácti bodů. My přidali jen dva a skóre narostlo na hrozivých 32:11. Od čtvrté minuty jsme přestali střílet z těžkých pozic a začali jsme najíždět do koše. Bylo z toho několik košů s faulem nebo aspoň faul a my šli na čáru trestného hodu. Šestky ale nebyly v této čtvrtině to, čím se můžeme chlubit. Z deseti pokusů jsme dali jen dvě. Čtvrtinu jsme sice prohráli 18:23, ale aspoň jsme dokázali trochu ubrat z dvaceti jedna bodového rozdílu a v poločasu prohrávali „jen o šestnáct“ 43:27. Ve třetí čtvrtině jsme přidali čtrnáct bodů, soupeř devatenáct (včetně tří trojek). Skóre bylo na tabuli 62:41. V poslední čtvrtině jsme se v šesté minutě dokázali dotáhnout na rozdíl jen deseti bodů 66:56. V sedmé minutě pak soupeř udělal šňůru devíti bodů, odskočil na devatenáctibodový rozdíl a bylo po zápase.

Minižactvo U12 vybojovalo vítězství v Trutnově

Jak už bývá tento rok zvykem, opět jsme nemohli z mnoha důvodů nastoupit do zápasu v kompletní sestavě. Chyběli David Kubíček, Adam Karlík, Berenika Gultová a Jolana Jánová. Tentokrát to bylo oslabení velice citelné, protože jak z výčtu absencí vyplývá, chyběla nám výška a zároveň skoro všichni ročníku 2007. Ale co už, do boje jedeme v 8 „malých ale šikovných statečných“! Po příjezdu do Trutnova nás přivítá opravdu pěkná velká hala a taky 12 soupeřů, kde obzvláště jeden byl dvakrát vetší, jak do šířky, tak do výšky. Do zápasů jdeme s tím, že chceme využívat celou velikost hřiště, chodit do rychlých protiútoků, nepřetahovat se se soupeřem pod koši a kvalitně osobně těsně bránit.

výhra 12.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 38:84 (5:28 24:43 30:59)
Tadeáš Tichý - 26, Dominik Suchomel - 23, Tomáš Hanuš - 14, Nela Škeříková - 13, Dominik Hodek - 4, Bohdana Metyšová - 4, Agáta Bártová - 0, Natálie Svobodová - 0

Do první čtvrtiny jdeme v nejsilnějším možném složení, s cílem být co nejvíc agresivní v obraně a snažit se vytvořit si náskok a po zbytek zápasu pak rotovat všechny hráče. Sice hned z prvního útoku soupeře dostáváme koš a vypadá to, že hráč číslo 33 bude nezastavitelný, jelikož když zvedne ruce a rozběhne se, tak leda že by Bóďa vzala na ramena Tomáše, abychom na něho dosáhli. Ale to bylo od domácích vše. Agresivní obranou jsme získávali míč za míčem a rychlými protiútoky nebo pestrou hrou v útoku, kdy jsme si pěkně roztahovali hřiště, končí čtvrtina 28:5 v náš prospěch. Od této chvíle šetříme síly našich čtyřech nejlepších a na palubovce je Domča S. s Bohdankou nebo Táďa s Nelčou a k nim rotujeme zbylé hráče. Ve druhé čtvrtině, kterou jsme jako jedinou prohráli, ale i po celý zbytek zápasu si udržujeme vedení a postupně jsme ho navýšili až na konečných 84:38. Výsledek se zdá jednoznačný, ale až tak úplně jednoduchý zápas to nebyl. Stálo nás to dost fyzických sil a je nutné podotknout, že soupeř odehrál zápas klasicky na dvě pětky, kromě snad pár minut.

výhra 12.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 48:70 (12:13 24:31 40:50)
Nela Škeříková - 24, Bohdana Metyšová - 21, Tadeáš Tichý - 9, Dominik Suchomel - 8, Tomáš Hanuš - 4, Agáta Bártová - 2, Natálie Svobodová - 2, Dominik Hodek - 0

Ve druhém zápasu chceme zopakovat výkon z prvního duelu, se stejnou taktikou. Soupeř však přeskupil síly a hned od začátku nasadil kompletně to nejlepší. Po větší část první čtvrtiny prohráváme, ale čtvrtinu jsme nakonec dotáhli k průběžnému vedení 13:12. Pokud chceme pomýšlet na výhru i v tomto zápasu, tak na nějakou větší rotaci není prostor. I druhá čtvrtina je velký boj. Nedařilo se nám soupeři odskočit na větší bodový rozdíl, skóre je pořád v náš prospěch, ale o 2–4 body. Když už jsme konečně odskočili na +10, tak hned v zápětí to soupeř stáhne. Poločasový výsledek 31:24. Síly ubývají, ale hráči jsou odhodláni to dnes urvat za každou cenu. Boj pokračuje. Třetí čtvrtinu vyhráváme 19:16 a do poslední čtvrtiny jdeme s vedením 50:40. V prvních dvou minutách jdeme do trháku na +16 a zápas se zlomil. Soupeř již nemá sílu. My sice taky ne, ale nedáváme to znát. Naši 4 stateční jdou konečně postupně všichni střídat a zápas dohráváme v poklidu na konečný výsledek 70:48. DĚTI DĚKUJEM!!!

Byť to výsledkově nevypadá, byly to strašně těžké zápasy. V prvním zápase kralovali kluci – Táďa 26, Domča S. 23 a Tom 14 bodů. V druhém zápase, kde se soupeř zaměřil právě na kluky, tak zase perfektně zabraly holky – Nela 24, Bohdanka 21 bodů. Ale bylo to o všech hráčích. Každý sehrál svoji důležitou roli a bez žádného z nich by zápasy nedopadly tak, jak dopadly. Moc často to nedělám, ale rád bych vyzdvihnul dva hráče – Domča S., perfektní hra pro tým a Bohdanka za bránění toho „obříka“.

Ještě bych rád zmínil pana rozhodčího Mareše. Pískal sám, ale pískal dobře a přesně. A hlavně, co se málo vidí, tak vyžadoval osobní obranu a netoleroval žádné stání v „bedně“. I to byl faktor, proč jsme slavili úspěch.

Celkově byl výjezd moc fajn. Po cestě tam spousta zábavy s vysílačkami a hrou Česko Junior. Cestou zpátky strašně zdravá, ale zasloužená večere v KFC.

Moc bych si přál, abychom se na ty poslední dva zápasy sešli v co nejsilnějším složení. Snad nám to zdraví a všechny jiné okolnosti umožní.

Jedno moje zamyšlení: jak by bylo krásné, kdyby se Nelča narodila o 14 dní později a kdyby Domču S. nezlákaly Pardubice. To bychom na MČR U11 MIX hodně těžko hledali soupeře….

14.01.2019 Zbyněk Tichý

Juniorky U19 zakončily základní část výhrou nad Benešovem

Poslední dva zápasy základní části čekaly na naše juniorky. V plné síle, tedy s osmi hráčkami, jsme nastoupili na HB Basket Praha a na Benešov. Především v nedělním duelu jsme měli soupeřkám co vracet, když jsme v Benešově podlehli o jediný koš poté, co nám v šesti hráčkách došly síly a ztratili jsme slibné vedení.
výhra 05.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - HB Basket Praha 43:56 (12:14 16:32 31:45)
Viktorie Jakubcová - 10, Daniela Marková - 10, Sabina Knesplová - 7, Vendula Rohlenová - 6, Natálie Bisová - 4, Natálie Čerebová - 3, Tereza Hánělová - 3

Úvod zápasu nám docela vyšel a po první periodě byl stav 12:14. Pak ale přišlo obrovské útočné trápení a druhou desetiminutovku jsme prohráli 4:18. V poločase jsme tak prohrávali 16:32. V úvodu druhé půle zaznamenal soupeř 9 bodů v řadě a stav byl už hrozivých 16:41. Pak jsme dokázali konečně něco ubránit a v útoku nám to začalo padat. Následujících 13 minut jsme vyhráli 25:8 a rázem byl stav 41:49. Na větší zvrat jsme však již neměli a hosté si vedení pohlídali. Škoda té nepovedené druhé čtvrtiny, rozhodně dnes na výhru bylo.

výhra 06.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Benešov  86:53 (13:17 37:27 66:43)
Vendula Rohlenová - 25, Sabina Knesplová - 15, Tereza Hánělová - 11, Natálie Bisová - 10, Daniela Marková - 10, Viktorie Jakubcová - 8, Natálie Čerebová - 5, Karolína Pakostová - 2

Prvních 12 minut zápasu se našim hráčkám něchtělo moc bránit a především dvě soupeřky si s námi dělaly co chtěly. V tu chvíli byl stav 21:24. Pak jsme dokázali přitlačit v obraně a v útoku jsme díky větší aktivitě zaznaměnali několik košů. Šesti koši v řadě jsme se ujali vedení 33:24. Ve druhém poločase jsme už měli jasně navrh. V útoku se nám dařilo skoro vše a padalo to i z dálky, když jsme v této dvacetiminutovce zaznamenali hned 9 úspěšných trojek. Výborný zápas odehrála Vendy, které spadlo do koše skoro vše co zvedla.

Touto výhrou jsme zakončili základí část a v nadstavbě nás teď čekají odvety s Jabloncem, Kolínem a Benešovem.

Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!