logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Sedm (vlastně šest) statečných žen na Olomouc nestačilo!

PDF download

Na utkání do Olomouce jsme jeli v sedmi hráčkách. Tento chabý počet se však ještě snížil a po zranění Vikči Jakubcové jsme téměř polovinu utkání dohrávali v šesti. První čtvrtinu jsme hráli se soupeřem vyrovnaně. Pak nám ale odešla střelba a v poločase jsme odcházeli do šatny s 10 bodovou ztrátou. Do druhé poloviny zápasu nastoupily holky s velkou bojovností. Dařilo se i střelecky, Terka Hánělová a Sabča Knesplová nás podržely úspěšnou střelbou za 3b, a i přes zmíněné zranění Vikči se nám podařilo bodově soupeřky dotáhnout. Tohle tempo nám bohužel nevydrželo až do konce utkání. Olomouc v poslední čtvrtině přitlačila v obraně a naše síly ubývaly. To vedlo k několika našim chybám, následně obdrženým košům a vítězství domácího celku. I přes neúspěch v utkání je třeba všech sedm statečných hráček pochválit, protože bojovaly od začátku zápasu až do jeho úplného konce.

výhra 29.02.2020 SK UP Olomouc - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 65:54 (0:0 0:0 0:0)
Sabina Knesplová - 20, Tereza Hánělová - 14, Anna Jeřábková - 12, Adéla Krajcigrová - 6, Tereza Roubová - 2, Viktorie Jakubcová - 0, Lucie Jeřábková - 0
Zobrazit celou zprávu
02.03.2020 Gabriela Liberdová

Žáci U15 byli proti nejlepšímu týmu v ČR blízko senzaci!

Nejtěžší možný soupeř zavítal v úterý do Litomyšle k předehrávce zápasu extraligy starších žáků. Tygři Brno vedou tabulku s jedinou porážkou a jsou tam aktuálně nejlepším týmem v republice. Do zápasu jsme ale šli s odhodláním zabojovat o co nejlepší výsledek, byť především fyzická převaha soupeře byla patrná na první pohled.

výhra 25.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Tygři JBC Brno 61:69 (17:14 31:32 47:51)
Bohdan Slawisch - 27 (+9 doskoků), Jan Bubeníček - 8 (+7 doskoků), Tomáš Folta - 7 (+10 doskoků), František Tupec - 6, Jonáš Brýdl - 5, Ondřej Vomáčka - 5, Tomáš Sedláček - 3, Štěpán Markov - 0

Od první minuty se nám dařilo plnit obranné pokyny a dobře jsme si vypomáhali na vyšší protihráče ve vymezeném území. I nájezdy hostů jsme dokázali docela úspěšně zastavovat. Problém jsme měli snad jenom na obranném doskoku. V útoku jsme dobře kombinovali a i díky třem úspěšným trojkám jsme první čtvrtinu vyhráli 17:14. Ve druhé části naopak trefil dvě trojky soupeř a otočil skóre na stále příznivých 31:32 po prvním poločase.

I třetí desetiminutovka byla hodně vyrovnaná a po jejím konci to bylo 47:51. Bohužel v úvodu posledního dějství zaznamenalo Brno tři koše po sobě a rázem odskočilo na 47:57. I přes naši maximální snahu jsme se nedokázali už dostat na dostřel, ale donutili jsme soupeře hrát naplno až do samotného konce.

Před několika týdny jsme v Brně prohráli rozdílem 59 bodů, dnes to bylo jenom o 8 a k výhře nebylo zase tak daleko. Kluci podali skvělý výkon na obou polovinách hřiště a byli favoritovi celé soutěže více než důstojným soupeřem. Mrzet nás mohou snad jenom trestné hody, při kterých se nám vlbec nedařilo, když jsme proměnili jen 3 z 15 pokusů. Při konečné prohře o 8 bodů to zamrzí dvojnásob.

Příští víkend nás čekají domácí zápasy s týmy z Ostravy, ve kterých budeme chtít zabojovat o další výhru, i když jsme si vědomi, že to bude opět velmi těžký úkol.

25.02.2020 Martin Šorf

Junioři U19 vybojovali v derby proti Vysokému Mýtu dvě výhry.

Netradičně v sobotu navečer a navíc ve velké tělocvičně městské sportovní haly jsme odehráli dva napínavé zápasy, ve kterých jsme vždy prohrávali a zápasy museli otáčet. Velkou halu jsme si chtěli užít a tak po vzoru zápasů žen, byl do boje povolán DJ i moderátor zápasu. Předchozí zápasy na palubovce VM jsme vyhráli, ale nyní jsme byli my i soupeř v jiných sestavách. Vyrovnaný a napínavý průběh obou zápasů, jak na palubovce, tak v hledišti, nedovolil velkému počtu diváků se ani na chvíli nudit.

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Vysoké Mýto 53:41 (10:18 22:30 34:35)
Tomáš Ulrych - 19, Tomáš Kotěra - 14, Vilém Havran - 6, Tomáš Candrák - 5, Štěpán Vlček - 4, Daniel Seidl - 2, Matěj Martiník - 1, Jan Poláček - 1, Matěj Sádovský - 1, Arsenij Bobryshev - 0

První zápas jsme nezačali dobře a po první čtvrtině ztráceli osm bodů na soupeře. V této části jsme hodně stříleli z dálky, nepadalo nám to, a protože nám chyběl útočný doskok, tak body hlavně i díky rychlému pohybu a úspěšným střelám A. Chytila připisoval soupeř. Ve druhé čtvrtině nám soupeř odskočil až na 11 bodový rozdíl 18:29, ale pak jsme i my dokázali přidat nějaké body a čtvrtinu jsme alespoň bodově neprohráli. Po změně stran se nám zlepšila přesnost střelby a pomohli jsme si i větším důrazem v obraně a čtvrtinu vyhráli o sedm bodů. Do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 34:35 a zahájili ji úspěšnou trojkou, která překlopila vedení na naši stranu a to, už jsme si nenechali vzít. Pak jsme ještě přidali dalších 7 bodů v řadě. V poslední čtvrtině jsme měli šestky 15/10 a i to byl jeden z faktorů, že jsme čtvrtinu vyhráli 19:6.

Tomáš Ulrych - 14, Matěj Sádovský - 12, Štěpán Vlček - 12, Tomáš Kotěra - 7, Arsenij Bobryshev - 4, Tomáš Candrák - 4, Vilém Havran - 2, Matěj Martiník - 2, Jan Poláček - 0, Daniel Seidl - 0

Druhý zápas začal střídavým vedením obou týmů a opět to byl hráč VM - A. Chytil, který nám dělal velké problémy a dal za 10min 10bodů. Po první čtvrtině jsme byli mínus 4 body. Stejně jako v prvním zápasu, tak i nyní nám ve druhé čtvrtině soupeř odskočil na 10bodový rozdíl. Basketbal je ale hra bodových šňůr a i my jsme měli lepší úsek, přidali nějaké koše a dokázali čtvrtinu vyhrát. V polovině zápasu byl stav na tabuli 33:36. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 12:9 a stav byl srovnán na 45:45. Šesti body v řadě jsme my začali poslední čtvrtinu. Pak se soupeř, i díky P. Kaplanovi, dotáhl zpět a 4 minuty před koncem i před nás na 53:56. V 9. minutě nás dobře zahraný signál z autu pro Š. Vlčka přiblížil na mínus jeden bod  55:56. Ve stejné minutě M. Sádovský přidal 2 body a my šli do jednobodového vedení 57:56. Tím se bodový účet zápasu uzavřel. V poslední minutě totiž body z velmi nadějné pozice z pod koše soupeř nepřidal, naše dvě šestky košem nepropadly a poslední nájezd VM jsme ubránili.

Ukázalo se, že náš větší pohyb a aktivita jak v útoku, ale hlavně důraz v obraně výrazně zlepšuje naši hru. Když více běháme bez míče a zatlačíme na soupeře, pak jsme konkurenceschopní.

25.02.2020 Marek Martiník

Minižactvo U11 v posledním kole uhájilo 3. místo

Minižactvo U11 jelo na závěr základní části do Hradce Králové, kde se utkalo se lvicemi. Očekávalo se povinné vítězství, ale soupeřky dělaly čest svému jménu a nedaly svou kůži zadarmo.

výhra 22.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Hradec Králové "B" 75:33 (20:6 36:13 65:21)
Estella Faltysová - 22, Dominik Hodek - 18, Tomáš Hanuš - 14, Šimon Grujbár - 13, Nikodém Kmošek - 4, Kryštof Kopecký - 2, Barbora Nešporová - 2, Agáta Jakubcová - 0

Do zápasu jsme tradičně vstoupili velmi vlažným výkonem a několikrát zbytečně ztratili míč. Přes 2 minuty jsme neuměli vyvézt míč, přihrát si nebo kvalitně vystřelit. Soupeřky toho nevyužily a vedli pouze 4:2. Potom jsme se uklidnili a začali hrát naši obvyklou kombinační hru s pozornou obranou. 2 minuty před polovinou jsme vedli již 32:6 a začali šetřit síly na druhé utkání. Také jsme mohli dát ještě více příležitosti méně zkušeným hráčům. Ti se aktivně zapojili od začátku utkání a vyzkoušeli si, jaké je to dostat pořádný minutový přísun na hřišti. Škoda jen, že nebyli ještě schopni využít spousty příležitostí, ke kterým se dostali. Pochvala patří citlivým rozhodčím, kteří jim odpouštěli drobné prohřešky proti pravidlům a našim zkušenějším spoluhráčům, kteří je pravidelně zapojovali do hry.

Dominik Hodek - 26, Estella Faltysová - 24, Šimon Grujbár - 10, Barbora Nešporová - 4, Nikodém Kmošek - 2, Tomáš Hanuš - 0, Agáta Jakubcová - 0, Kryštof Kopecký - 0

Průběh druhého utkání nebyl už tak hladký. Zápas jsme odehráli prakticky v 7 hráčích a byla na nich vidět únava po nemoci a zraněních. Soupeřky to vycítily a rvaly se jako opravdové lvice. První čtvrtinu plnou ztrát jsme prohráli a ani ve druhé se nám nedařilo soupeřky zlomit. Zvrat přišel až v polovině 3. části, kdy jsme urvali 16 bodovou šnůru a zápas rozhodli. Na začátku poslední části jsme si vypracovali dobrou obranou druhou bodovou sérii (12:2), po které už se mohlo v poklidu dohrávat. Hradecké lvice hrály oba zápasy na 2 pětky a mají v týmu několik velmi šikovných hráček. Kdyby je nesadili najednou, mohl být průběh zejména druhého utkání úplně jiný.

Minižactvo U11 obsadilo po základní části krásné 3. místo východočeského přeboru ve skupině jih. V zápasech o umístění nás tak čekají náročné zápasy proti prvním BK Pardubice a druhé Přelouči. Tito soupeři nás prověří před mistrovstvím republiky v mixu, které nás čeká na konci dubna.

24.02.2020 Zdeněk Hodek

Minižactvo U13 dvěmi výhrami potvrdilo krasné 3. místo

K posledním zápasům dlouhodobé části jsme vyjeli do Holic. Tým převážně složený z hráčů U12, doplněný na "S" hráčem r. 2006, vyznačující se agresivním pojetím basketbalu s již systémovými prvky - clony, odstoupená obrana. My jsme se sešli po dlouhé době všichni, chyběli jen kluci z Ústí, kteří si plnili své povinnosti v mateřském klubu.

Taktické pokyny pro zápas byly jednoduché. Osobní obrana a rychlý přechod do útoku, v postupném útoku si držet dobré rozložení na hřišti, roztahovat hru a využít výškové převahy, hlavně přes Davida. A hlavně hned v začátku "zlomit" možný odpor soupeře a zápas odehrát v poklidu v plné rotaci. Vstup do zápasu byl dobrý, nebýt zbytečných ztrát, mohlo to být ještě daleko lepší. Ale i rychlé vedení 12:4 mi hned v polovině čtvrtiny umožnilo začít plně točit celou sestavu. Hra jako taková však byla místy velmi neurovnaná. Do jisté míry to mohlo být ovlivněno i zraněními, ve druhé čtvrtine odkulhal ze hriště Dominik, který se však do zápasu vrátil. Ve třetí čtvrtině odstaoupil Tadeáš, který se však už do zápasu nevrátil vůbec a na následující 3 týdny si od basketu odpočine úplně. Bebe jsem šetřil kvůli zádům. Sice jsme si došli k bodově pohodlnému vítězství, ale to bylo tak asi všechno. Jinými slovy, Holice neměli svého nazastavitelného Davida.

výhra 22.02.2020 BVK Holice  - ADFORS Basket Litomyšl  30:59 (10:22 18:37 28:47)
David Kubíček - 22, Dominik Suchomel - 12, Berenika Gultová - 8, Bohdana Metyšová - 6, Nela Škeříková - 6, Natálie Svobodová - 2, Daniel Večeřa - 2, Tadeáš Tichý - 1, Agáta Bártová - 0, Jolana Jánová - 0

Druhý zápas jsem neviděl. Ale podle ohlasů, které jsem slyšel, to byl pěkný boj a místy opravdu tvrdý. Důležité je vítězství a hlavně, že se už nikomu nic nestalo.

výhra 22.02.2020 BVK Holice  - ADFORS Basket Litomyšl  32:47 (10:8 14:30 26:40)
David Kubíček - 22, Dominik Suchomel - 13, Bohdana Metyšová - 4, Natálie Svobodová - 4, Nela Škeříková - 2, Daniel Večeřa - 2, Agáta Bártová - 0, Berenika Gultová - 0, Jolana Jánová - 0

Bodovou statistiku prosím neberte úplně vážně. Je čistě braná z oficiálního zápisu a výkon stolku v Holicích nebudu komentovat.

Tyto dvě výhry nás vynesly na konečné 3. místo ve Východočeském přeboru skupiny Jih. To znamená, že za 14 dní nás čeká nadstavbová část turnajem v Pardubicích proti místnímu BK a Sokolům z HK. Tento turnaj však nemůže změnit nic na tom, že naše konečné umístění bude na 3. místě ve skupině Jih a následně budeme bojovat o konečné umístění o celkově 5. - 8. místo celkově. Tudíž velmi dobrý výkon a umístění.

24.02.2020 Zbyněk Tichý

Tygři Praha byli nad síly našich extraligových žáků!

O víkendu odehráli naši starší žáci pouze nedělní zápas v Praze, protože nás Plzeň požádala o odložení sobotního duelu. Ze spacího víkendu tak bylo brzké nedělní vstávání. Jestli někdo ale působil na začátku ospalým dojmem, tak to byli domácí hráči. Toho naši kluci využili a brzy se ujali vedení 10:5. Pak se už domácí rozjeli a to se začalo projevovat i na skóre. Po první čtvrtině jsme ztráceli 9 bodů a v poločase to bylo už dokonce o rovných 20.

Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, především v obraně jsme dokázali častěji zastavovat nájezdy domácích. V útoku jsme dokázali několikrát pěkně zakombinovat a zahrát nacvičené signály. Na obrat to sice nebylo, ale odjíždíme tak aspoň s trochu lepším pocitem z naší hry.

výhra 23.02.2020 BŠ Tygři Praha - ADFORS Basket Litomyšl 75:51 (24:15 43:23 62:35)
Tomáš Folta - 12, Bohdan Slawisch - 12, Ondřej Vomáčka - 7, Jan Bubeníček - 6, Štěpán Markov - 5, Vojtěch Tupec - 5, František Tupec - 4, Jonáš Brýdl - 0, Tomáš Sedláček - 0

Dnes nás může mrzet špatná úspěšnost střelby, což dokazují i trestné hody s bilancí 9 z 23 a jen dvě přesné trojky. Ostatně 51 vstřelených bodů je málo a na výhru to jen těžko může stačit. Soupeř vyhrál zaslouženě, když nás přehrával především v rychlosti.

Šanci na reparát dostanou kluci už toto úterý, ale úkol to nebude vůbec stadný, neboť přijede vedoucí Brno.

23.02.2020 Martin Šorf

Minižactvo U12 čekal těžký test, ve kterém jsme obstáli a uhájili neporazitelnost!

V neděli jsme hostili tým z Trutnova, čekal nás vysoký a pohybově zdatný tým a tušili jsme, že nás bude nelehký úkol. Od prvních vteřin jsme měli problém kontrolovat hru a na míči dominoval trutnovský útok vedený nejvyšším hráčem. Náš tým velmi těžce rozehrával a obavy ze soupeřovy výšky nám bránily snad i v běhání.

První čtvrtinu jsme odehráli s bodovou ztrátou, nasbíranými fauly a konec periody byl pro nás vysvobozením.

výhra 16.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Loko Trutnov 79:59 (17:24 35:34 58:51)
Bohdana Metyšová - 26, Tadeáš Tichý - 20, Dominik Hodek - 15, Agáta Bártová - 7, Šimon Grujbár - 5, Tomáš Hanuš - 4, Estella Faltysová - 2, Lukáš Peřina - 0, Matěj Pokorný - 0

Do druhé čtvrtky „naskočila“ už i Bóďa a pomohla dohnat bodové manko. Naše hra dostala nový náboj a dokázali jsme se prosadit v rychlých protiútocích. Co nám ale nešlo od samého počátku, bylo plošné rozložení hráčů v hracím poli. Zbytečně jsme se zastavovali v útocích, nedokázali si dostatečně rychle přihrát a z toho plynuly zbytečné vynucené ztráty, které soupeř dokázal využít ve svůj prospěch. Místy to vypadalo, že se schováváme a bráníme sami sebe. S čím tým U12 bojuje od začátku sezóny je výškový handicap, který je nejvíce vidět ve hře pod košem ať už v útoku nebo obraně. Bohužel i tento fakt hrál proti nám a trutnovským hráčům dovoloval více útočných, ale i obranných doskoků. Do druhé půlky jsme již vstupovali s lehkým náskokem a postupně jsme ovládli dění na palubovce. Ve hře se vystřídali všechny hráčky a hráči, bohužel ne všichni se bodově prosadili, nicméně každý pomohl naší výhře svým nasazením a aktivitou.

Tadeáš Tichý - 26, Bohdana Metyšová - 22, Dominik Hodek - 12, Agáta Bártová - 11, Lukáš Peřina - 4, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Tomáš Hanuš - 2, Matěj Pokorný - 0

Druhý zápas byl od prvních vteřin plně pod naší kontrolou, i když bylo zjevné, že na obou stranách docházejí síly, což se ukázalo v důslednosti osobních soubojů a na zpomalení celé hry. Zkracovali jsme intervaly střídání, abychom si udrželi fyzickou převahu a bodový odstup na konečných 81:40.

Celý dvojzápas byl velkým přínosem pro náš tým, důkladně prověřil naše slabiny a jasně nám ukázal jakým směrem posunout naši hru. Trutnov je kvalitní soupeř, technicky i pohybově velmi zdatný. Více takových utkání.

21.02.2020 Pavel Hanuš

Ženy zahájily nadstavbovou skupiny o 5. - 7. místo výhrou!

Domácím zápasem proti Žďáru nad Sázavou jsme vstoupili do nadstavby 2. ligy žen. S tímto soupeřem jsme měli v základní části vyrovnanou bilanci 1-1, ale určitě jsme chtěli Vlčicím vrátit domácí prohru 53:57 z listopadu.

První čtvrtinu jsme sice vyhráli 22:19, ale výkon nebyl úplně ideální. Navíc jsme si pomohli i několika těžkými trojkami, takže bylo třeba naši hru zlepšit. To se bohužel nestalo a naše obrana byla i nadále snadno prostupná. Když se k tomu přidalo i horší zakončení, byla z toho poločasová ztráta 37:45.

výhra 16.02.2020 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Vlčice Žďár 73:62 (22:19 37:45 57:51)
Sabina Knesplová - 20, Adéla Krajcigrová - 15, Sabina Hartmanová - 8, Anna Jeřábková - 8, Tereza Roubová - 8, Daniela Marková - 6, Tereza Hánělová - 3, Viktorie Jakubcová - 3, Lucie Jeřábková - 1, Barbora Křapová - 1, Karolína Pakostová - 0, Adéla Štumarová - 0

V šatně jsme si řekli, co musíme změnit především na obrané polovině, a že je třeba si více pomáhat ze slabé strany. Tyto pokyny začaly holky plnit téměř na jedničku. Třetí periodu jsme dovolili soupeřkám zaznamenat pouhých 6 bodů! I naše útočná hra byla aktivnější a tak jsme osmibodové manko rychle smazali a naopak jsme do závěrečné desetiminutovky šli s vedením 57:51. Jelikož jsme ani nadále nepolevovali v obraně, tak jsme tento náskok ještě dokázali navýšit a dojít si pro cennou výhru.

19.02.2020 Martin Šorf

Žákyně U14 na urostlejší chlapce nestačily

Děvčata U14 se poprvé v roce 2020 představila na domácí palubovce. Přijelo k nám chlapecké družtvo z Náchoda. Na podzim jsme s nimi sehráli bojovná utkání, která bolela. Domácí zápasy měly podobný průběh. Naše družstvo nastoupilo v osmi, z toho 2 hráčky po nemoci, Bebe Gultová po delší herní přestávce, proto musel trenér často střídat. Opět se projevila fyzická převaha chlapců, hlavně pod oběma koši. Kluci nás přeskákali a dokázali ubránit mnoho našich nájezdů. V prvním zápase jsme stav 20:42 dokázali zkorigovat vítěznou 4. čtvrtinou v poměru 21.12. To byl nejlepší úsek naší hry. Děvčata se o body rozdělila poměrně vyrovnaně.

výhra 16.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl  - TJ SPŠ stavební Náchod 41:54 (12:15 14:24 20:42)
Jolana Severová - 9, Denisa Hloušková - 8, Berenika Gultová - 6, Bohdana Metyšová - 6, Michaela Tomšů - 5, Nela Škeříková - 4, Kristýna Raliková - 2, Jolana Kolářová - 1

Druhý zápas jsme začali trochu lépe, ale opět nám soupeř odskočil ve 2. čtvrtině (8:14) a podobný průběh měl i zbytek zápasu. Opět nás trápily zbytečné ztráty a hlavně obranný doskok a spousta neproměněných nájezdů i střel z malé vzdálenosti. Ve druhém zápasu výborně zahrála Bohdana. Její střelecká úspěšnost z pole byla 50%, jen ty šestky zlepšit. Teď nás čeká čtyřtýdenní přestávka, po ní nastoupíme 14.3. doma proti chlapeckému týmu SŠB Pardubice. Přestávku musíme využít ke zlepšení naší hry vlastně ve všech výše jmenovaných oblastech. Prázdniny už jsou za námi, tak doufám, že děvčata dorazí na tréninky v hojném počtu a případně ještě využijí páteční tréninky.

Bohdana Metyšová - 13, Michaela Tomšů - 7, Nela Škeříková - 6, Jolana Severová - 5, Denisa Hloušková - 4, Berenika Gultová - 2, Jolana Kolářová - 2, Kristýna Raliková - 0