logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Žákyně U14 si na úvod soutěže připsaly dvě domácí výhry!

PDF download

Novou sezónu 2019/20 zahájila děvčata družstva žákyň U14 na domácím hřišti proti BK Přelouč. Družstvo Přelouče však přijelo bez loňské hvězdy (hráč Kysilka již hraje v Pardubicích) a to nás uklidnilo. Družstvo je složeno převážně z chlapců. Měli jsme mírnou výškovou i početní převahu a děvčata se na zápas těšila. Sice jsme hned po úvodním rozskoku prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu 1. čtvrtiny jsme přešli do mírného vedení, když jsme těžili z rychlého rozehrání a přenesení hry na útočnou polovinu. Postupný útok již tolik nefungoval, pod koš se snaží dostat hlavně Míša Tomšů. Dařilo se ale shození na Hlouškovou či Severovou. S míčem si nejvíce věděla rady Nela Škeříková, která velmi trápila své obránce a hlavně ve druhém zápase ještě své akce úspěšně zakončovala. V prvním zápase jsme měli 4 dvojciferné střelkyně, svým výkonem příjemně překvapila Berenika Gultová.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 77:31 (16:6 37:15 58:21)
Michaela Tomšů - 22, Denisa Hloušková - 16, Berenika Gultová - 14, Jolana Severová - 10, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 3, Agáta Bártová - 2, Kristýna Raliková - 2, Anna Horáková - 0, Leona Petrásová - 0

Druhý zápas byl mnohem bojovnější, soupeř přitlačil v obraně a nám se nedařily hlavně proměňovat druhé šance po útočném doskoku. V obou zápasech se postupně na hřiště dostala všechna děvčata, i když někdy jen na několik minut. Bohužel se zranila Jolana Kolářová, která ještě v průběhu 2. zápasu poslala foto se sádrou. Ze soupisky chyběla zraněná Natka Svobodová a omluvená Bohdana Metyšová. Hned za týden jedeme hrát do Náchoda, toto družstvo se objevilo jako nové a nevíme, co nás tam čeká. V týdnu musíme ještě zapracovat na obranném doskoku a pohybu hráček v útoku.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 62:34 (17:8 33:14 52:27)
Nela Škeříková - 17, Michaela Tomšů - 15, Berenika Gultová - 11, Denisa Hloušková - 11, Jolana Severová - 4, Kristýna Raliková - 3, Agáta Bártová - 1, Jolana Jánová - 0, Anna Horáková - 0, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

 

Zobrazit celou zprávu
15.09.2019 Stanislav Cimburek

VŠICHNI POVINNĚ FANDIT !!! NENECHTE SI UJÍT PREMIÉRU NAŠICH ŽEN!!!

PDF download
Městská hala se otvíráme již v 16:00 a bude připraven doprovodný program jako je fotokoutek, střílení na koš, videoreportáže, představení maskota, soutěže... Takže v sobotu 21.9. VŠICHNI ZA LITOMYŠL!


Zobrazit celou zprávu
12.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vítězem Memoriálu Bohuslava Langa

PDF download

V neděli 8. září jsme jsme se zúčastnili 28. ročníku Memoriálu Bohuslava Langa v Ústí nad Orlicí. Tento turnaj jsme chtěli pojmout jako přípravu na sezónu. Z kádru 12ti hráčů kategorii U12 z mnoha důvodu zbylo jen torzo 6 a z toho 4 byli U11, a tak nás doplnili Estell Faltysová a Anička Polanská a pak ještě Adam Brýdl, který svým věkem nespadá ještě do žádné kategorie, rok narození 2012. I na základě tohoto jsme šli do zápasu s tím, že dáme větší prostor hráčům U11 a mladším pro jejich zápasové otrkání.

 

BK Ústí nad Orlicí – ADFORS Basket Litomyšl  31 : 41 pp

ADFORS Basket Litomyšl – Sokol Vysoké Mýto  40 : 19

ADFORS Basket Litomyšl – Basketbal TJ Svitavy  35 : 22

 

Zpětně můžeme říci, že pokud bychom hráli v rotaci hráčů, co budou na soupisce týmu U12, tak bychom za celý turnaj neměli se žádným ze soupeřů problém. Proti soupeři z Vysokého Mýta, tak ze Svitav jsme po celý zápas drželi velmi širokou rotaci hráčů a více prostoru na palubovce dostali opravdu ti nejmladší, kde kolem nich se točili 1-2 zkušenější hráči. A oba tyto zápasy jsme dovedly k zaslouženým vítězstvím. Kde nám malinko chyběly basketbalové dovednosti, tak o to víc jsme je nahradili touhou, bojovností a odhodláním. Příkladem pro všechny může být nasazení malého Adámka. Ten se může v klidu rovnat s naší reprezentací, protože se rval Jako LEV!

Tento model rotace však nefungoval na tým z Ústí nad Orlicí. Po 3/4 jsme prohrávali 15:29. Do 4. dějství jsme tak nastoupili v nejsilnější sestavě s touhou zápas dovést do vítězného konce. V prvních minutách byla na našich hráčích vidět velká nervozita. V obraně na jedničku, ale v útoky jsme nedali jednoduché střely a nájezdy. Až následně 4 minuty do konce se otevřela stavidla. Během 3 minut jsme soupeři nastříleli 14 bodů a stav byl vyrovnaný. Bohužel jsme však nepřidali ještě jeden koš a v samotném závěru jsme měli i velkou dávku štěstí, kdy nám soupeř z rychlého protiútoku nedal koš. A šlo se do 2minutového prodloužení, které jsme poměrně jednoduše ovládli v poměru 12:2.

Celově bych turnaj hodnotil pozitivně. Nikdo se nezranil, všichni si dali koš a hlavně mladší děti nabraly cenné zápasové zkušenosti.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Metyšová Bohdana 28, Tichý Tadeáš 26, Hodek Dominik 14, Hanuš Tomáš 11, Kodýtek Adam 8, Grujbár Šimon 7, Polanská Anička 4, Brýdl Adam 4, Faltysová Estell 2.

Zobrazit celou zprávu
11.09.2019 Zbyněk Tichý

Přednáška na téma: SPORTOVNÍ VÝŽIVA

PDF download
Rodiče všech dětí, které jsou členy našeho klubu, mají mimořádnou příležitost zúčastnit se zdarma přednášky na téma SPORTOVNÍ VÝŽIVA. Především ve školním věku, kdy jsou děti ve vývoji a k tomu sportují, je správná strava jedním z klíčových faktorů. Neváhejte tedy a přijďte si tuto přednášku poslechnout!

Kdy:   Pondělí 23. 9. 2019 v 17:30

 

Kde:   Aula ZŠ T. G. Masaryka (modrá)

 

Kdo:   Přednáší Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová*

 

* Působí jako výživový poradce od roku 2010 a od roku 2018 je výživovým poradcem České basketbalové federace.

Více informací o její práci na webu www.zuzanasafarova.cz.

Zobrazit celou zprávu
05.09.2019 Martin Šorf

Mladší i starší žáci odjeli k přípravným zápasům do Žďáru nad Sázavou

PDF download

Od soboty do pátku dřeli kluci během soustředění a hned v sobotu 31.8., respektive v neděli 1.9. odjeli naši žáci na přípravné zápasy do Žďáru nad Sázavou.

 

Žáci U14: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 59:45 a 54:63

V sobotu se tým U14 utkal dvakrát s domácími chlapci. Zpestřením byla skutečnost, že jsme utkání odehráli v půjčených žďárských modrých dresech, neboť trenér vzal omylem tašku s dresy juniorů a našim menším hráčům tak byly drasy až pod kolena a kraťasy až k ponožkám :-) K zápasům neodcestoval Jonáš Brýdl ani Milan Tobiška a tak jsme si na pomoc vzali Vojtu Tupce a Dana Krále, aby nás byl vůbec nějaký rozumný počet. Dan ale odehrál jen pát minut a pak i další kluci měli nějaké bolístky, a tak jsme druhý zápas už hráli s libovolným střídáním. Svoji premiéru za Litomyšl si odbyl Adam Jozek, který ukázal v čem může být přínosem, ale taky na čem ještě musí hodně zapracovat.

Kluci zvládli zápase docela dobře a ve druhém dokonce dokázali zvítězit. Je před námi ještě hodně práce, ale tyto duely naznačily, že by sezona v žákovské lize mohla být úspěšná. Jednou z podmínek ale je, abychom byli zdraví a jezdili na utkání v kompletní sestavě.

Body celkem: Grujbár K. - 25, Vomáčka O. - 24, Hanuš M. - 15, Jozek A. - 13, Tupec V. - 12, Pavliš L. - 6, Broulík M. - 6, Vašek Š. - 4, Suchomel D. - 3

 

Žáci U15: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 70:84

Žáci U15: Královští sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 25:65
 

V neděli odjížděli do stejné haly naše patnáctky, které se s domácími utkali jednou a poté je čekali chlapci z Hradce Králové. Tým, který doznal pár změn si musí očividně ještě trochu sednout a kluci najít svoji roli. Tentokrát měli premiéru v našem dresu dva hráči a to sice Honza Bubeníček z Hradce a Štěpán Markov z Rychnova.

Měli jsme dobré momenty, na kterých můžeme pracovat, ale především v zápase s domácími jsme měli trochu problém v obranné fázi, na které ještě musíme zapracovat.
 

Body celkem: Folta T. - 32, Kubíček A. - 24, Bielko A. - 19, Slawisch B. - 18, Tupec F. - 16, Grujbár K. - 14, Markov Š. - 12, Tupec V. - 6, Sedláček T. - 4, Bubeníček J. - 2

Zobrazit celou zprávu
01.09.2019 Martin Šorf

Rozpis tréninků a zápasů na sezonu 2019/2020

PDF download

V levé liště naleznete aktualizované informace k jednotlivým týmům pro nadcházející sezonu. Především se jedná o rozpis tréninků a zápasů.

 

Předběžný rozpis zápasů na celou sezonu v přehledné tabulce si můžete také stáhnout v sekci DŮLEŽITÉ v pravé liště. Nezapomeňte, že rozpis se může měnit, především u venkovních zápasů. Sledujte proto pravidelně náš web a sekci NOMINACE.

Zobrazit celou zprávu
22.08.2019 Martin Šorf

Nenechte si ujít novinky v našem fanshopu!

PDF download

Navštivte sekci fanshop, ve které naleznete několik zajímavých klubových produktů, včetně aktuální novinky - klubového trička.

Každý si zajisté najde to své... děti třeba batůžek, nebo kšiltovku... maminky hrneček na kávu... a tatínci stylové tričko v barvě námořní modrá.

Zobrazit celou zprávu
28.07.2019 Martin Šorf

Budeme pomáhat díky spolupráci s Nadačním fondem manželů Pokorných

PDF download

V nadcházející sezoně budou moci fanoušci během domácích zápasů přispět, především pak při utkáních 2. ligy žen, na dobročinné účely. Je tomu tak díky nově uzavřené spolupráci našeho klubu s Nadačním fondem manželů Pokorných. Dobrovolné vstupné a sbírka je jen jednou ze společných aktivit, které v nadcházející sezoně připravujeme, a o dalších vás budeme v průběhu roku informovat.

 

Jana Pokorná, zakladatelka nadačního fondu

„Basketbal patří mezi nejrozšířenější sporty na světě a velké oblibě se těší také v Litomyšli. Jsme proto rádi, že jsme navázali spolupráci s místním basketbalovým klubem. Po celou nadcházející sezonu budou mít návštěvníci možnost přispět dobrovolným příspěvkem do zapečené kasičky, a podpořit tak projekty nadačního fondu. Těšíme se na pěkný sportovní rok a děkujeme, že s námi pomáháte dělat svět kolem lepší. Má to smysl.“

 

Martin Šorf, předseda klubu

„Sport může přinášet nejenom radost, ale může také pomáhat, což chceme v příští sezoně ukázat. Spojení s Nadačním fondem manželů Pokorných je pro náš klub dalším krokem kupředu.. Věříme, že i za pomoci našich fanoušků vybereme v nadcházejí sezoně částku, která pomůže těm, kteří  pomoc potřebují.“

Zobrazit celou zprávu
22.07.2019 Martin Šorf

2. LIGA ŽEN V LITOMYŠLI !!!

PDF download

Historická premiéra čeká Litomyšl v nadcházející sezoně. Poprvé se v našem městě bude hrát celorepubliková ligová soutěž dospělých, konkrétně 2. liga žen.

 

Našimi soupeři budou ve skupině B tyto týmy:

Basketball Nymburk B 

Basket Poděbrady 

SK UP Olomouc 

BK Vlčice Žďár 

SK Bruntál 

BK Příbor

 

Držte naším ženám palce a budeme rádi, když je přijdete podpořit na domácích zápasech do Městské haly.

Zobrazit celou zprávu
05.07.2019 Martin Šorf

Žáci U15 postoupili do celostátní ligy!

PDF download

Příslušnost mezi basketbalovou elitou (ligu žáků U15 hraje 24 nejlepších týmů z ČR) si vybojovali naši žáci, kteří ve druhém kole kvalifikace přehráli soupeře z Hradce Králové. V sobotu nás čekal první duel u soupeře a v neděli se dohrávalo doma. Hrálo se na celkové skóre, takže bylo moc důležité, že se nám podařilo v sobotu přivést 16 bodový náskok.

 

Královští Sokoli – ADFORS Basket Litomyšl 59:75 (14:10 29:33 46:45)

 

První poločas byl z obou stran plný nepřesností a nám se nedařilo proměňovat vytvořené střelecké pozice. Navíc byla naše hra v útoku hodně statická. Nedařilo se nám ani chodit do rychlých protiútoků a problém nám dělal útočný doskok domácích. Takže poločasové vedení o 4 body bylo pro nás vlastně výborné. Ve druhé půli už naše hra byla aktivnější a přineslo to i nárost ve skóre, kdy se naše vedení zastavilo na 16 bodech.

 

ADFORS Basket Litomyšl – Královští Sokoli 64:63 (14:18 31:33 48:49)

 

Nedělní odvetu jsme zahájili až příliš lehkomyslně a v útoku to byla jedna nepřesnost za druhou. První koš jsme dali až po pěti minutách hry a úvod vyzněl jasně pro hosty, kteří vedli 10:2. Pak se začal prosazovat Tomáš Folta, který dal 10 bodů během tří minut a snížil na rozdíl jediného koše. Od té chvíle se oba týmy pravidelně střídaly ve skórování a v poločase byl tak stav 31:33. Na obrazu hry se nic nezměnilo ani v dalších obdobích a tak se šlo do vyrovnané koncovky, ve které jsme byli nakonec šťastnějším týmem my.

V tomto zápase nám strašně špatně fungovala presinková obrana a celkově jsme dali soupeři příliš mnoho snadných pozic na zakončení. Problém nám dělala i zatažená obrana Hradce, kdy jejich nejvyšší hráč opustil podkošový prostor jen sporadicky. Ale i s tímto si musíme dokázat poradit, lépe si posouvat míč po perimetru a střílet ze střední a dlouhé vzdálenosti a hlavně tyto střely proměňovat.

 

Náš výkon nebyl sice perfektní a byla znát nervozita, však se hrálo o postup do ligy, ale i přesto jsme byli za celý víkend o kousek lepším týmem a více o to zabojovali. Odměnou klukům je možnost odehrát i příští rok proti nejlepším týmu z republiky a už se na to moc těšíme.

 

V obou zápasech hráli a body zaznamenali: Folta T. – 52, Vomáčka O. – 21, Kubíček A. – 19, Bielko A. – 12, Sedláček T. – 11, Tupec F. – 10, Brýdl J. – 6, Hanuš M. – 4, Grujbár K. – 2, Špajs P. – 2, Tupec V.

Zobrazit celou zprávu
09.06.2019 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 213 054
tento rok: 9 586
tento měsíc: 117
tento týden: 2
dnes: 2
online: nahravam