logo

Články -

Kadeti U17 zakončili letošní úspěšnou sezonu prohrou se Žďárem!

PDF download

Poslední zápas v letošním ročníku ligy kadetů odehráli naši chlapci doma proti Vlkům Žďár nad Sázavou. Bohužel jsme i do tohoto utkání nastoupili v nekompletní sestavě v pouhých 8 hráčích a aby toho nebylo málo, z utkání odstoupil pro zranění i Adam Švanda. Naštěstí by to nemělo být nic vážného a absence tak nebude dlouhá.

Silný soupeř přijel v téměř kompletním složení s 11 hráči a širší rotace byla zajisté výhodou ve druhém poločase, kdy se zápas rozhodoval.

 

výhra 10.04.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Vlci Žďár 43:62 (11:14 28:26 34:48)
Adam Kubíček - 10, Tomáš Sedláček - 9, František Tupec - 8, Adam Švanda - 7, Ivan Jetmar - 3, Kryštof Grujbár - 2, Matěj Hanuš - 2, Vojtěch Tupec - 2

 

První poločas nám vyšel výborně především v obraně a o přestávce jsme vedli 28:26. Ve druhé půli hosté přitlačili a my začali dělat chyby. Třetí čtvrtinu jsme prohráli 6:22 a o vítězi tak bylo defacto rozhodnuto. Dnes se nám nedařola kombinace v útoku a těžko jsme si vytvářeli dobré střelecké pozice, o čemž ostatně svědčí i pouhých 43 nastřílených bodů.

Utkání bylo spestřeno faktem, že se nedostavil 2. delegovaný rozhodčí a tak jediný, koho jsme takto na rychlo dokázali sehnat, byl Jony, jenž ještě nemohl hrát kvůli zranění. Kluky tedy pískal jejich spoluhráč :-).

Oficiálně nám ještě zbývá dohrávka odloženého utkání s Ostravou, ale vypadá to, že Ostrava k utkání nedorazí a tak vyhrajeme kontumačně. V neděli se tak jednalo o poslední zápas letošní sezony ligy kadetů, kterou lze jednoznačně hodnotit jako úspěšnou, vždyť se nám podařilo postoupit do finálové skupiny mezi 6 nejlepších celků soutěže a ani v této silné konkurenci jsme nepropadli. Díky všem klukům za celou sezonu a odvedenou práci!

Zobrazit celou zprávu
13.04.2022 Martin Šorf

Kadeti U17 slaví další ligovou výhru ve finálové skupině

PDF download

Dva těžké soupeře hostili naši kadeti o víkendu na domácí palubovce. S Kbely jsme prohráli několik posledních vzájemných střetnutí a Plzeň nás porazila minulý týden na turnaji CEYBLu.

Navíc naše sestava nebyla opět zdaleka kompletní a ani příliš početná. V sobotu bylo k dispozici pouhých 7 hráčů a v neděli o jednoho více. Naopak naši soupeři přivezli hned 11, resp. 12 kadetů.

 

výhra 26.03.2022 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Kbely 62:59 (17:21 36:35 47:54)
Adam Kubíček - 28, Adam Bielko - 11, Adam Švanda - 8, František Tupec - 6, Kryštof Grujbár - 5, Tomáš Sedláček - 3, Daniel Král - 1

 

Do utkání jsme vstoupili aktivně a brzy vedli 12:6. Poté se hra vyrovnala, o čomž svědčí i poločasový výsledek 36:35. Ve třetí čtvrtině začali mít navrch hosté, kteří získali až 10 bodový náskok, který se nám ale podařilo šňůrou 12:0 smazat a dokonce se dostat do vedení.

V dramatické koncovce jsme jsme se nejprve za vyrovnaného stavu dostali trojkou do vedení, aby následně hosté také trojkou srovnali. V poslední půl minutě jsme přežili několik střel soupeře, až jsme 7 vteřin před koncem doskočili, převezli míč na útočnou polovinu, kde Adam Bielko trefil trojku s klaksonem. V tu chvíli propukla obrovská radost celého týmu, podobná jako minulý týden po podobném vítězství nad Zielonou Górou.

Všech 7 hráčů zaslouží za výkon velkou pochvalu, neboť každý přispěl svým dílem k této cenné výhře. V útoku nás dnes držel po celý zápas především Adam Kubíček, který byl dnes velmi produktivní a zaznamenal téměř polovinu našich bodů.

Kromě výhry mám však velikou radost především z toho, jak se nám dařilo plnit taktické pokyny. Ať už při obraně klíčových hráčů soupeře, nebo v útoku při překonávání presingu.

 

výhra 27.03.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BA Grizzlies Plzeň 60:82 (17:15 31:35 51:63)
Adam Bielko - 15, Adam Kubíček - 15, Matěj Hanuš - 7, Tomáš Sedláček - 7, František Tupec - 6, Kryštof Grujbár - 5, Adam Švanda - 5, Daniel Král - 0

 

V neděli naši sestavu rozšířil Matěj Hanuš, který se vrátil po nemoci a proti vedoucímu celku soutěže a hlavnímu favoritovi na postup do extraligy jsme sehráli výborný první poločas, po kterém byl rozdíl pouhé 4 body. Navázali jsme tak na sobotní vítězství proti Kbelům.

Ve druhém poločase nám už bohužel začaly docházet síly a naše obrana i útok začaly mít dost trhlin. Naši špatnou práci v obraně dokumentuje především třetí čtvrtina, ve které jsme si nechali dát 28 bodů, aniž bychom použili jediný faul! To mi opravdu vadilo, což zajisté kluci během přestávky před poslední části pochopili velmi dobře z mého "proslovu". Byl to pořádný fén, který dostali, ale to je občas zapotřebí :-). Po zápase jsme si vše v klidu zhodnotili a jedeme dál.

Zobrazit celou zprávu
29.03.2022 Martin Šorf

Kadeti U17: prohra, která ale nemrzí!

PDF download

K dohrávce zápasu finálové skupiny ligy kadetů jsme odjížděli v úterý do Žďáru nad Sázavou v počtu pouhých sedmi hráčů. Soupeř na nás vyrukoval v kompletním složení a točil 11 chlapců, kteří se snažili držet vysoké tempo hry a unavit nás.

My jsme museli naši taktiku přizpůsobit sestavě a menšímu počtu hráčů, což však byla zajímavá výzva pro všechny kluky si s tímto úkolem poradit.

 

výhra 08.03.2022 Vlci Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 73:68 (12:28 30:38 53:51)
Adam Bielko - 19, Tomáš Sedláček - 19, Adam Kubíček - 17, Adam Švanda - 9, Kryštof Grujbár - 2, Matěj Hanuš - 2, František Tupec - 0

 

Soupeř nás při pohledu na nepočetnou sestavu možná trochu podcenil, každopádně úvodní čtvrtina patřila zcela nám. V útoku jsme hráli s velkou energií a lehkostí a výsledkem toho bylo vysoké vedení 28:12 po první periodě. Věděli jsme však, že náskok to není zase tak veliký s oheldem na to, že nás čeká ještě perných 30 minut. To se potvrdilo ve druhém dějství a do poločasu se náše vedení zmenšilo na polovinu. Ve 26. minutě jsme ještě vedli 48:36, ale pak jsme si vybrali 2 minuty hrůzy, které jsme i vinnou několika lacinných ztrát prohráli 0:14 a pustili Žďár do vedení. Síly nám rychle docházely a bylo vidět, že toho kluci mají už dost. Přecijenom domácí se po celý zápas snažili o celoplošný presing se zdvojováním, což nám bralo hodně energie. V tento moment jsem se obával, abychom úplně neodešli a soupeř se přes nás nepřehnal. To se naštěstí nestalo a kluci ještě našli zbytky sil a až do konce zápasu nic nevzdali a bojovali o výhru.

 

Vyhrát se nakonec nepodařilo, ale s naším výkonem jsem byl hodně spokojený, obzvlášť v takto nepočetné sestavě a proti silnému soupeři. Bodově nás táhla trojice Bielko, Sedláček a Kubíček, kteří se i nejčastěji podíleli na vyvážení míčů proti presingu. Po zápase ode mne slyšeli pochvalu za dobrý výkon a bojovnost všichni kluci, avšak vyzdvihl bych výkon Tomáše Sedláčka, který toho dnes naběhal opravdu hodně. Potvrdil tak, že kondičně patří mezi nejlepší hráče v klubu.

Zobrazit celou zprávu
09.03.2022 Martin Šorf

Kadeti U17 se přesvědčili o kvalitě, která nás ve finálové skupině čeká!

PDF download

První výjezd absolvovali naši kadeti v rámci finálové skupiny a byl to hned zájezd nejdelší. V sobotu jsme hráli v Plzni a druhý den nás čekaly Kbely. Sobotní duel proti týmu tvořeného chlapci ročníku 2006 byl soubojem se soupeřem, který hodně stojí o postup do extraligové baráže, a který má svém svém středu řadu šikovných a dobře rostlých hráčů. Naopak v neděli nás čekal protivník, se kterým jsme se už několikrát setkali a věděli jsme tak o jeho kvalitách.

My jsme měli k dispozici v sobotu pouze 9 hráčů a v neděli ještě o jednoho méně.

 

výhra 05.02.2022 BA Grizzlies Plzeň - ADFORS Basket Litomyšl 81:51 (20:11 41:32 60:39)
Jan Bubeníček - 24, Adam Bielko - 15, Adam Kubíček - 6, Kryštof Grujbár - 4, Tomáš Sedláček - 2, Matěj Hanuš - 0, Daniel Král - 0, František Tupec - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Úvod zápasu byl z naší strany přehnaně nervózní a plný zbytečných chyb a ztrát. Domácí toho dokázali využít a vyhráli první čtvrtinu 20:11. Druhá část byla z našeho pohledu už mnohem vydařenější a po naší nejpodařenější desetiminutovce bylo manko stále 9 bodů při poločasovém stavu 41:32. Ve druhém poločase jsme bohužel nedokázali na výkon navázat a naše hra začala mít opět hodně trhlin, čehož domácí využili k navyšování skóre až na konečný 30 bodový rozdíl.

Záznam z utkání naleznete zde: YouTube kanál BA Grizzlies Plzeň

 

výhra 06.02.2022 TJ Sokol Kbely - ADFORS Basket Litomyšl 109:82 (30:16 60:39 86:64)
Jan Bubeníček - 22, Matěj Hanuš - 17, Tomáš Sedláček - 12, Adam Bielko - 11, Adam Švanda - 8, Adam Kubíček - 6, Kryštof Grujbár - 4, David Kubíček - 2

 

Oproti sobotě jsme tentokrát měli vstup do zápasu lepší my a po 4 minutách jsme vedli 11:6 a později ještě 13:11. Poté ale začaly Kbely používat jednu ze svých hlavních zbraní a tou je aktivní celoplošný presing, který nám dělal obrovské problémy a často jsme měli problém vyvést míč na útočnou polovinu přes svého obránce i ve hře 1 na 1. Domácí v těchto pár minutách zaznamenali šňůru 19:0 a ujali se vedení 30:13, čímž defacto rozhodli o svém vítězství.

Zbýlé tři čtvrtiny už se hrálo opět vyrovnaněji. Dokázali jsme se už více prosazovat v útoku, ale stále se nám nedařilo přibrzdit domácí střelce, kteří si na naší polovině často dělali co chtěli. Ostatně 109 obdržených bodů to jasně potvrzuje.

 

O tomto víkendu se potvrdilo, že všech 5 soupeřů, které ve finálové skupině potkáme, bude hrát velmi dobrý basketbal a že budeme muset předvést výborný výkon na obou polovinách hřiště, abychom mohli pomýšlet na nějakou výhru. Ale to jsme věděli již při postupu mezi nejlepších 6 ligových celků. Na druhou stranu, pouze takto těžké zápasy nás mohou posunout dál!

Zobrazit celou zprávu
11.02.2022 Martin Šorf

Kadeti U17 poznali sílu finálové skupiny a museli se sklonit před Vysočinou

PDF download

V neděli odehráli naši kadeti první zápas finálové skupiny ligové soutěže, do které postoupilo 6 nejlepší týmů (2 z každé skupiny). Z různých důvodů chybělo našemu týmu hned několik hráčů a tak jsme nastoupili pouze se 7 hráči. Soupeř, který se netají ambicemi na postup do extraligy U17, měl k dispozici 11 hráčů, z nichž hned 3 měří přes 2 metry. Před zápasem jsem tedy měl určité obavy, zda se dokážeme s výškovou, početní a fyzickou převahou soupeře nějak rozumně vypořádat.
 

výhra 22.01.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BC Vysočina 79:98 (22:25 45:47 59:74)
Adam Kubíček - 26, Adam Švanda - 22, Matěj Hanuš - 9, Tomáš Sedláček - 9, Adam Bielko - 5, Kryštof Grujbár - 4, Vojtěch Tupec - 4

 

Začátek zápasu ale ukázal, že náš postup mezi nejlepší týmy nebyl náhodný a kluci hned od počátku bojovali a soupeře tím i trochu zaskočili a tak jsme se dostali do vedení 16:9. Do konce první čtvrtiny se soupeř zlepšil a dostal se do mírného vedení. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a do poločasové pauzy jsme odcházeli pouze s dvoubodovou ztrátou. Rozhodující moment celého zápasu přišel začátkem třetí čtvrtiny, kdy soupeř přidal výrazně na aktivitě včetně celoplošné obrany. My jsme bohužel nebyli schopni zakončit několik útoků, kdy jsem zbytečně přešli otevřené pozice a nakonec zvolili těžké zakončení nebo útok skončil ztrátou. Soupeř toho využil k několika rychlým protiútokům a odskočil na rozdíl 15 bodů. Zbytek zápasu byl už vyrovnaný, ale postupně nám začaly docházet síly a měli jsme i problémy s fauly. Dokázali jsem se ještě přiblížit na rozdíl 8 bodů, ale na víc už klukům síly nezbyly.

 

Celkově lze zápas hodnotit velmi pozitivně a kluci získali cenné zkušenosti z utkání s kvalitním soupeřem. V útoku jsem většinou problém neměli a 79 nastřílených bodů je celkem slušných. Zápas ale rozhodla obrana, kde nás prostě soupeř fyzicky přehrál. Naši pivoti si vyzkoušeli obranu proti hráčům, kteří opravdu hrají jako pivoti. S obranou jsem měli problémy a zejména obranný doskok nebyl jednoduchý, ale na druhou stranu jsme byli celkem úspěšní na útočném doskoku (zejména Adam Š. s Kryštofem), kde jsme si vyzkoušeli, že to není jen o výšce, ale především o vůli na útočný doskok jít. Rozehrávači si zase vyzkoušeli hru proti celoloplošné presinkové obraně, kterou spíše většinou praktikujeme sami. Poprali se s tím střídavě úspěšně, občas jsme byli zbrklí a zbytečně vyrobili nějakou ztrátu, i když jsme předtím stejnou situaci vyřešili správně. Na druhou stranu jsme předvedli řadu pěkných akcí, kdy jsme šli do přečíslení a z nájezdu jsme nahráli na pivota, který měl z pod koše snadné zakončení.

Lze očekávat, že další zápasy ve finálové skupině budou stejně náročné a doufejme, že zúročíme zkušenosti z tohoto utkání, kdy je třeba všechny činnosti provádět ve větší rychlosti a pod větším tlakem.

Zobrazit celou zprávu
24.01.2022 David Ropek

Kadeti U17 zakončili základní část a postoupili do finálové skupiny!

PDF download

Poslední dva zápasy základní části ligové skupiny B odehráli na domácí palibovce naši kadeti. V sobotu jsme potvrdili roli favorita proti pardubické Tesle. V neděli jsme ve vyrovnaném duelu s kompletními Holicemi nezvládli koncovku a o koš prohráli.

Základní skupinu jsme tak zakončili na druhém místě s bilancí 11 výher a 3 prohry, tedy stejnou jako má první Žďár nad Sázavou. Oba jsme tak postoupili mezi 6 nejlepších ligových celků, které budou nyní bojovat o extraligovou baráž. Našimi dalšími soupeři budou: Plzeň, Kbely, Jihlava a NH Ostrava B.

 

výhra 08.01.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Tesla Pardubice 87:66 (18:18 42:35 63:47)
Adam Bielko - 30, Adam Kubíček - 23, Jan Bubeníček - 19, Kryštof Grujbár - 6, František Tupec - 6, Ivan Jetmar - 3, Matěj Hanuš - 0, Daniel Král - 0, David Kubíček - 0

 

Po zkušenosti z prvního zápasu v Pardubicích jsem chlapce nabádal především k maximální koncentraci a abychom soupeře nepodcenili. To se bohužel úplně nepovedlo a první poločas byl hodně vyrovnaný, byť jsme ho nakonec vyhráli o 7 bodů. Do druhé půle jsme nastoupili s velkou energií a šňůrou 12:0 odskočili na 54:35. I přes nějaké drobnější zaváhání jsme si již výhru pohlídali. Přestože v tomto zápase dostali všichni hráči dostatek minut, tak se střelecky dokázali výrazněji prosadit bohužel pouze pouze tři.

 

výhra 09.01.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BVK Holice 80:82 (18:22 44:47 60:66)
Adam Bielko - 22, Jan Bubeníček - 20, Adam Kubíček - 11, Jonáš Brýdl - 9, Kryštof Grujbár - 8, Adam Švanda - 6, Matěj Hanuš - 2, Ivan Jetmar - 2, Daniel Král - 0, František Tupec - 0

 

Holice se sice nacházejí ve středu tabulky, ale ve chvíli, kdy jsou kompletí, tedy včetně hráčů, kteří hrají v Pardubicích extraligu, tak jsou velmi silným a nebezpečným protivníkem. To se potvrdilo i dnes a duel přinesl divákům velmi vyrovnanou a dramatickou podívanou. Od úvodních minut bylo zjevné, že se dnes bude spíše útočit než bránit a týmy se pravidelně střídaly ve skórování.

V úvodu druhého poločasu jsme odskočili na 56:49, abychom za pár minut prohrávali 58:66. V závěrečné čtvrtině jsme dokázali strhnout vedení opět na naší stranu a 3,5 minuty před koncem jsme vedli 80:75. Bohužel ve zbytku zápasu dokázal skórovat už jen soupeř a nás tento výpadek stál zápas, který jsme nakonec prohráli o 2 body.

Zobrazit celou zprávu
10.01.2022 Martin Šorf

Kadeti U17 si zajistili postup mezi 6 nejlepších ligových týmů!

PDF download

Poslední venkovní výjezdy v základní části nás zavedly do Brandýsa nad Labem a Poděbrad. Věděli jsme, že v případě dvou výher si již dvě kola před koncem základní části zajistíme nejhůře druhé místo a tím i postup mezi 6 nejlepších ligových celků, které v jarní části sezony zabojují o extraligovou baráž.

K zápasům jsme odjížděli v deseti, resp. devíti hráčích s odhodláním přivést domů dvě výhry. To se nakonec podařilo a můžeme se tak těšit na přetěžké souboje po Novém roce.

 

výhra 11.12.2021 BK Brandýs n. Labem - ADFORS Basket Litomyšl 58:93 (11:29 29:50 38:79)
Kryštof Grujbár - 24, Adam Bielko - 16, Jan Bubeníček - 14, Matěj Hanuš - 7, Adam Kubíček - 7, Vojtěch Tupec - 7, Adam Švanda - 6, Ivan Jetmar - 5, Tomáš Sedláček - 5, František Tupec - 2

 

Již při rozcvičení se zdálo, že bychom měli mít dnes navrch, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Naštěstí kluci vstoupili do utkání plně koncentrovaní a s velkou energií. Po čtyřech minutách jsme vedli 17:2 a celou první periodu nakonec dotáhli do vítězství 29:11. Tím jsme položili základ naší dnešní výhře a ve zbytku utkání náskok ještě trochu navýšili.

 

výhra 12.12.2021 Basket Poděbrady - ADFORS Basket Litomyšl 66:70 (11:26 30:45 41:61)
Adam Bielko - 15, Jan Bubeníček - 13, Kryštof Grujbár - 11, Adam Kubíček - 9, Tomáš Sedláček - 9, František Tupec - 6, Matěj Hanuš - 5, Vojtěch Tupec - 2, Ivan Jetmar - 0

 

V neděli nás čekal o poznání těžší soupeř, proti kterému jsme si dali jasný cíl, hrát maximálně koncentrovaně celých 40 minut. Tento záměr se nám podařilo plnit nakonec pouze 35 minut, když závěrečná pětiminutovka pro nás byla velkým varováním.

Nicméně do utkání jsme vstoupili výborně a i díky kvalitnímu presingu vyhráli první čtvrtinu vysoko 26:11. Do poločasu se náskok již nezměnil, až ve třetím dějství jsme odskočili až na 20 bodů. Ještě ve 35. minutě byl stav 68:48 a nic nenasvědčovalo velkému dramatu. Jenže pak přišlo několik hloupých ztrát a chyb v obraně a rázem domácí tým ožil a vycítil šanci na zvrat. Náš náskok se smrskl na pouhé 4 body a tato závěrečná část se nám opravu hrubě nepovedla. Snad to bude pro kluky dostatečným varováním a ponaučením, že zápas se hraje až do závěrečného klaksonu.

 

Když pominu těch hororových 5 minut z Poděbrad, tak jsme za víkend odehráli kvalitních 75 minut, ve kterých kluci předvedli pohledný a týmový basketbal. Jeden hráč ale jednoznačně zaslouží vyzdvihnout a tím je Kryštof Grujbár. Kryštof patří poslední sezony mezi klíčové pivotmany a pod košem odvádí spoustu práce, především na doskoku a v osobních soubojích. Střelecky ale nikdy příliš nevynikal, tedy až do tohoto víkendu, kdy byl s 35 body nejlepším střelcem týmu, což se mu povedlo vůbec poprvé. Především v Brandýse proměnil téměř vše co zvedl. Pokud by ke své bojovnosti a černé práci pod košem přidal i více bodů, bylo by to pro tým skvělé.

Zobrazit celou zprávu
14.12.2021 Martin Šorf

Kadeti U17 vyhráli i v Pardubicích a drží v lize neporazitelnost!

PDF download

Ligová dohrávka zápasu na Tesle Pardubice čekala naše kadety v úterý 2. listopadu. K dispozici jsme měli 12 chlapců, oproti oslabené sestavě osmi domácích hráčů.

Vstup do utkání byl dle předpokladu zcela v naší řežii a po dvou minutách jsme vedli 9:0. Pak jsme ale zcela nepochopitelně přestali hrát a spíše jsme začali čekat, se už už utkání vyhraje samo. Naše aktivita na obranné polovině a přesnost na té útočné byly opravdu tristní a výsledkem toho bylo, že domácí zcela po zásluze otočili stav zápasu a dokonce vyhráli první poločas 30:28.

 

výhra 02.11.2021 Tesla Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 51:76 (10:17 28:30 35:57)
Adam Bielko - 22, Jan Bubeníček - 17, Adam Švanda - 11, František Tupec - 8, Jonáš Brýdl - 6, Kryštof Grujbár - 4, Matěj Hanuš - 4, David Kubíček - 3, Adam Kubíček - 1, Daniel Král - 0, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

V poločase bylo v šatně drochu dusněji, neb si bylo třeba říci, jak by měl náš výkon vypadat a že opakování výkonu z prvního poločasu není vážně přípustné. No a výsledek? Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 29:5 a tím vlastně rozhodli o výhře.

Přestože jsme zvítězili větším rozdílem, tak s předvedenou hrou jsme úplně spokojeni být nemohli, především v útoku nám to trochu skřípalo.

V příštích dvou týdnech nás čekají dva těžké zápasy proti Žďáru nad Sázavou, který má v tabulce zatím jedinou prohru a drží se za námi na druhé příčce. Pokud chceme pomýšlet na prodloužení naší vítězné šňůry, tak bude třeba podat koncentrovaný výkon po celých 40 minut!

Zobrazit celou zprávu
03.11.2021 Martin Šorf

Kadeti U17 vezou výhru z Holic a nadále vedou ligovou tabulku bez prohry!

PDF download

O víkendu nás čekal jediný ligový zápas a to v Holicích. Nedělní duel na Tesle Pardubice se odložil, neb chlapci ročníku 2006 odjeli hrát turnaj do Maďarska. Z tohoto důvodu chyběli hned tři důležití hráči i Holicím, což bylo na jejich výkonu zajisté znát. Ovšem ani my jsme nebyli zdaleka kompletní, když jsme na zápas jeli pouze s 9 hráči. Předzápasový pohled do tabulky jasně určil, kdo by měl být favoritem. Zatímco my jsme byli průběžně první bez jediné prohry, tak Holice zaujímaly poslední příčku čekajíce na první vítězství.

 

výhra 23.10.2021 BVK Holice - ADFORS Basket Litomyšl 48:83 (13:26 28:43 40:65)
Tomáš Sedláček - 21 (+6 doskoků), Adam Kubíček - 13 (+7 doskoků), Milan Tobiška - 13 (+8 doskoků), Kryštof Grujbár - 11, Vojtěch Tupec - 9, Adam Bielko - 8 (+6 doskoků), Matěj Hanuš - 6, David Kubíček - 2, Ivan Jetmar - 0

 

Vstup do zápasu se nám vydařil a i díky aktivní obraně jsme si brzo vypracovali náskok 13:4. Pak se hra hodně vyrovnala, soupeř se pomalu začal dotahovat a v 16. minutě jsme vedli už jen 34:28. V této fázi jsme měli problém především s častými ztrátami a také se nám nechtělo moc běhat, především do obrany. Konec první půle jsme ale ovládli 9:0 a do šaten šli s náskokem 15 bodů.

Ve druhém poločase už naše hra byla lepší, především pohyb po hřišti byl mnohem svěžejší. Kromě Davida, který si přivodil lehké zranění a nechtěli jsme raději riskovat s jeho dalším zapojením, tak všichni ostatní hráči odehráli mezi 17 a 27 minutami a pozitivní je i poměrně rovnoměrné rozdělení bodů. Střelecky se dnes dařilo především Tomášovi, který měl řadu pěkných nájezdů a věřme, že i Milan se tímto výkonem a 13 body odrazí k lepším zítřkům.

Na čem však musíme zapracovat a co nás trápí celou sezonu, tak to jsou naše zráty, kterých máme opravdu hodně a často jsou zcela zbytečné.

Zobrazit celou zprávu
24.10.2021 Martin Šorf

Kadeti U17 drží neporazitelnost i po dalších víkendových zápasech!

PDF download

Během druhého hracího víkendu hostili naši kadeti soupeře z Poděbrad a Brandýsa nad Labem. Do sobotního utkání s Poděbrady jsme vstoupili aktivně a díky celoplošnému presingu získali několik míčů. Na přelomu první a druhé periody jsme trefili 3 trojky v relativně krátkém sledu a náš náskok se vyšplhal na 32:17. Nejenom díky prostřídání pak přišlo naše polevení a do poločasu se náš náskok smrsknul na 40:35. Ve třetí čtvrtině se náš výkon příliš nezlepšil a dokonce jsme přepustili na chvíli hostům vedení. Osm minut před koncem jsme vedli těsným rozdílem 58:56. V tu chvíli jsme dokázali přidat na aktivitě a po šňůře 13:2 odskočit na 71:58. I přes snahu soupeře o zvrat jsme dramatickou koncovku nepřipustili i díky všem šesti úspěšným šestkám v závěru.

 

výhra 09.10.2021 ADFORS Basket Litomyšl - Basket Poděbrady 79:66 (24:17 40:35 56:53)
Adam Kubíček - 18, Jan Bubeníček - 16, Adam Bielko - 13, Tomáš Sedláček - 12, Kryštof Grujbár - 6, Matěj Hanuš - 4, Vojtěch Tupec - 4, Daniel Král - 2, Milan Tobiška - 2, František Tupec - 2, Ivan Jetmar - 0, David Kubíček - 0

 

Nedělní zápas proti fyzicky nepříliš narostlému soupeři přinesl podobný průběh jako v sobotu. Úvodní čtvrtina nám vyšla na výbornou a řada zisků končila snadnými koši. Vedení 26:12 po první čtvrtině vyšplhalo až na 39:22. Pak ale přišel trestuhodný výpadek a zbytek druhé čtvrtiny jsme prohráli 2:14! Podobné vlny nás čekaly i ve druhé půli. Tedy navýšení vedení na 64:47 s následnou korekcí na 67:56. Opět odskočení na 79:64 a polevení na 81:73. Výhru jsme si sice relativně pohlídali, ale podobné výpadky by se nám proti silnějším soupeřům mohly vymstít.

 

výhra 10.10.2021 ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs n. Labem 86:78 (26:12 41:36 67:56)
Adam Bielko - 24, Jan Bubeníček - 23, Adam Kubíček - 14, Tomáš Sedláček - 9, Matěj Hanuš - 7, David Kubíček - 4, František Tupec - 4, Kryštof Grujbár - 1, Ivan Jetmar - 0, Milan Tobiška - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Po víkendu si připisujeme další dvě výhry, ale výkony tedy rozhodně ideální nebyly a před 2 týdny to byla hezčí podívaná. Nehráli jsme tak aktivně a rychle dopředu a především nás hrozně limitovaly naše ztráty, často úplně zbytečné a nevynucené. Na obranné polovině jsme se nechávali příliš snadno obcházet 1 na 1 a v neposlední řadě musíme mít mnohem lepší obranný doskok. Tedy dvě činnosti, na které není třeba talentu, nýbrž především vůle.

Příští víkend čeká naše kadety měření sil s českými i polskými týmy v rámci prvního turnaje Středoevropské ligy. Věříme, že s kvalitou soupeřů porostou i naše výkony.

Zobrazit celou zprávu
10.10.2021 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:

Lékařská prohlídka na sezonu 2022/2023

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 172 235
tento rok: 13 895
tento měsíc: 204
tento týden: 78
dnes: 14
online: nahravam