Články -

Kadeti U17 – tři vítězné víkendové zápasy nás posunuly do play-off!

PDF download

Kadeti U17 měli perný víkend. V pátek 22. 2. jsme sehráli dva zápasy ve Svitavách a hned další den jsme doma přivítali Jaroměř. Do Svitav jsme si jeli pro dvě výhry a jedním dalším vítězstvím získaným v sobotu nad Jaroměří jsme právě ji odsunuli v tabulce pod nás, což nás posunulo na sedmé místo po základní části.

výhra 22.02.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 53:77 (7:26 27:45 43:62)
Tomáš Kotěra - 27, Matěj Sádovský - 11, Tomáš Candrák - 8, Vilém Havran - 8, Jan Poláček - 7, Matěj Martiník - 6, Jakub Stříteský - 6, Daniel Seidl - 4

Matěj Sádovský - 19, Daniel Seidl - 17, Tomáš Kotěra - 12, Jakub Stříteský - 10, Tomáš Candrák - 6, Matěj Martiník - 6, Jan Poláček - 6, Vilém Havran - 5

Svitavští kadeti dosud zaznamenali jen jednu výhru v celé soutěži a z tohoto důvodu jsme věděli, že by nás dvě výhry neměly minout. V obou zápasech jsme chtěli hrát velmi rychle do útoku tak, aby soupeř nemohl ucpávat šestku a my tak nemuseli překonávat přeplněný prostor okolo koše. To se nám dařilo. V obou zápasech jsme byli lepší ve všech činnostech, až na doskok. Svitavští hráči jsou o trochu vyšší a urostlejší než my, což nám dělalo problémy. Problémy jsme také měli s proměňováním jednoduchých nájezdů do koše, kdy stres z jednoduché střely bez obránce vychýlil naše ruce a míč mimo koš. Soupeře jsme ale předčili větší „basketbalovostí“ a tlakem v obraně, což vyústilo v naše jednoznačné vítězství a nové černé dresy jsme tak pokřtili úspěchem.

výhra 23.02.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Jaroměř - Josefov 47:80 (13:26 30:42 38:56)
Matěj Sádovský - 12, Milan Záleský - 9, Jan Poláček - 8, Tomáš Candrák - 7, Vilém Havran - 4, Jeroným Lněnička - 4, Tomáš Kotěra - 2, Daniel Seidl - 1, Matěj Martiník - 0

Věděli jsme, že v sobotu po obědě přijede silnější soupeř než v pátek a že s Jaroměří budeme bojovat o celkové umístění v tabulce. Do prvního zápasu jsme ale nevstoupili úspěšně. Velké problémy jsme měli s hráčem Jaroměře číslo 9 – Šich Daniel, který nám za prvních třináct minut nastřílel devatenáct bodů. Porážel nás pohybem, důrazem i střelbou před i za trojkovým obloukem. My jsme ale byli také aktivní a kromě jedné úspěšné trojky a čtyř košů z pole, jsme měli nejvíce šancí na přidání bodů z čáry trestného hodu. Šestky se nám ale nedařily, za první čtvrtinu jsme měli 11 pokusů a dali z toho jen dva koše. První čtvrtinu jsme prohráli 13:26, druhou naopak vyhráli 17:16. Stále jsme tedy prohrávali rozdílem asi deseti bodů a byli soupeři nadohled. Na konci třetí čtvrtiny se soupeř utrhl na osmnáctibodový rozdíl, na který jsme už nedokázali reagovat.

Tomáš Kotěra - 16, Matěj Sádovský - 13, Tomáš Candrák - 9, Matěj Martiník - 6, Vilém Havran - 4, Milan Záleský - 4, Jeroným Lněnička - 2, Jan Poláček - 1, Daniel Seidl - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že pokud chceme hrát vyrovnaně, pak musíme bránit po celém hřišti, makat v obraně, nedělat ztráty a hlavně ubránit jejich hráče číslo 9 a to tak, aby nedostal míč. Úkol byl splněn. Devítka nám za prvních dvacet minut dala jen osm bodů a do druhé půlky už nenastoupil, když odjel domů. V poločase jsme prohrávali o šest bodů 20:26. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 15:10 a po třiceti minutách prohrávali jen o bod, 35:36. Poslední čtvrtku jsme vyhráli 20:8 a celý zápas tak 55:44.

Vítězství v tomto zápasu nám připsalo dva body do tabulky a celkově jsme tedy získali 24 bodů. Stejný počet získalo i Vysoké Mýto a právě Jaroměř. Po vyhodnocení vzájemných zápasů těchto tří týmů, kde Vysoké Mýto má tři výhry, my dvě a Jaroměř jen jednu, bylo rozhodnuto o pořadí v tabulce. Po základní části jsme skončili na sedmém místě a v play-off nás čeká druhý tým tabulky, což je Chrudim.

Zobrazit celou zprávu
27.02.2019 Marek Martiník

Kadeti U17 prohráli v obou dohrávaných zápasech s Chrudimí rozdílem třídy

Stejně jako v předchozích zápasech, i tentokrát nastoupil tým kadetů v nekompletní sestavě, kdy pro nemoc či jiné důvody chyběla polovina týmu. Pro možnost vystřídání byl do zápasů povolán Petr Černý z týmu U14B. Oba zápasy měly stejný bodový průběh. Hráči Chrudimi se ujali vedení a každou čtvrtinu vyhráli rozdílem asi patnácti bodů.

V první čtvrtině prvního zápasu se hrál velmi rychlý basketbal. Body ale přidával spíše soupeř. Na našem kontě rostly ztráty a celkem jsme jich v této části hry udělali šestnáct. V druhé čtvrtině jsme ztráty snížili na polovinu, ale bodově se to nepromítlo a v poločasu svítilo na tabuli skóre 13:44. I v druhém poločase jsme se obtížně, přes dobře bránícího soupeře, dostávali ke koši a často volili jako zakončení střelu za tři body. Za celý zápas jsme dali trojky dvě, šestky 3/7 a 39 ztrát.

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 37:87 (9:25 13:44 22:62)
Matěj Martiník - 11, Tomáš Kotěra - 7, Daniel Seidl - 6, Tomáš Candrák - 5, Jakub Stříteský - 4, Jeroným Lněnička - 2, Milan Záleský - 2

Do druhého zápasu jsme potřebovali něco změnit. I když toto netrénujeme, tak jsme se po krátké instruktáži v šatně rozhodli, že budeme bránit zónově. Úkol zněl jasně „Nechceme dopustit snadné nájezdy ke koši a radši pustíme soupeře do střely z dálky“. Hned první střelou v zápase nás soupeř upozornil, že i tuto činnost ovládá a zapsal si tři body. I když celou čtvrtku soupeř vedl a my se stále snažili dotáhnout, skóre nenarostlo na více než sedmi bodový rozdíl. Soupeř čtvrtinu zakončil tak jak ji začal – úspěšnou trojkou. 17:26 ale byl přijatelný rozdíl. Ve druhé čtvrtině jsme se vrátili k osobní obraně a soupeř zapsal 23bodů. Z naší strany, to ale bodově nebylo tak dobré jako v první čtvrtině a my jsme dali jen koš a šestku. Ztrát nebylo tolik, ale koš nám zůstal uzamčen a i přesto, že jsme si míč doskočili a opětovně vystřelili, tak body z toho nebyly. Do druhé půlky jsme šli zase se zónou a zase soupeř začal trojkou. I průběh této čtvrtiny byl podobný té první a my se soupeři herně vyrovnali. Opět jsme ji, jako tu první prohráli o devět bodů 11:20. Čtvrtá čtvrtina = osobní obrana a šestnáctibodový rozdíl 16:32. Trojku jsme v zápase nedali žádnou, šestky 5/6 a 32 ztrát.

Tomáš Kotěra - 14, Jakub Stříteský - 12, Tomáš Candrák - 9, Jeroným Lněnička - 4, Matěj Martiník - 4, Daniel Seidl - 2, Milan Záleský - 2

V obou zápasech jsme udělali velmi mnoho ztrát a to zejména z driblinku, kdy neudržíme míč pod tlakem soupeře. Pozitivně hodnotím odehrané dvě čtvrtiny v zónové obraně. Sice není do budoucna naším cílem bránit jen zónově, ale ukazuje se to jako zajímavý prvek pro změnu obrany v určitých částech příštích zápasů.

22.01.2019 Marek Martiník

Kadeti U17 podlehli v dohrávce domácí Nové Pace

výhra 15.12.2018 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 79:62 (28:10 40:22 60:48)
Tomáš Kotěra - 17, Arsenij Bobryshev - 13, Matěj Martiník - 8, Matěj Sádovský - 8, Jan Poláček - 5, Daniel Seidl - 5, Tomáš Candrák - 4, Jeroným Lněnička - 2, Jakub Stříteský - 0

Do prvního zápasu jsme nevstoupili dobře. Hned po dvou minutách jsme prohrávali 8:0. V průběhu čtvrtiny jsme občas něco dali, ale byl to soupeř, kdo skóroval a po deseti minutách vedl 28:10. Ve druhé čtvrtině jsme bodově srovnali krok (12:12), ale pořád prohrávali o těch 18 bodů z první čtvrtiny. Třetí čtvrtina se nám povedla, začali jsme lépe bránit, Tomáš K. dal dvě trojky a jen škoda, že jsme udělali 6 ztrát, protože jsme tuto část hry vyhráli 20:26 a prohrávali tedy o dvanáct bodů 60:48. Dobrou obranu jsme si do poslední čtvrtiny nepřenesli a soupeř dal během tří minut 7 bodů a my žádný. Bodově jsme zápas v sedmé minutě zakončili trojkami Arsenije B. a Daniela S. a dotáhli se na 11 bodový rozdíl. V poslední minutě pak soupeř přidal ještě 6 bodů a my tak prohráli zápas o 17bodů. O to víc nás musí mrzet prohraná první čtvrtina o 18 bodů. Lepší vstup do zápasu by zajistil vyrovnanější průběh. Celkem jsme v zápasu udělali 21 ztrát, přičemž polovina z nich byla z důvodu špatné přihrávky.

Tomáš Kotěra - 8, Jakub Stříteský - 8, Matěj Martiník - 6, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Candrák - 4, Jeroným Lněnička - 4, Arsenij Bobryshev - 2, Jan Poláček - 2, Daniel Seidl - 0

V druhém zápasu jsme už nebyli vyrovnaným soupeřem ani v jedné čtvrtině a prohrávali stále dvojnásobným rozdílem. Odešli jsme fyzicky i střelecky. Poslední čtvrtinu jsme sice vyhráli 12:16, ale to už za soupeře nehráli hlavní tahouni. V tomto zápasu jsme udělali 26 ztrát.

Nutno konstatovat, že na průběh obou zápasů měl velký vliv dlouhý tréninkový výpadek poloviny týmu způsobený zraněními nebo nemocemi.

19.12.2018 Marek Martiník

Kadeti U17 v prvních zápasech podali dva rozdílné výkony a proto mají výhru i porážku!

Do nové sezóny a do prvního zápasu jsme vstoupili super střeleckým způsobem - 3 hráči, 3 střely, 3 úspěšné trojky.
výhra 07.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Loko Trutnov  52:73  (17:14 21:35 37:51)
Jan Poláček - 12, Matěj Sádovský - 10, Tomáš Candrák - 6, Jakub Stříteský - 6, Tomáš Kotěra - 5, Milan Záleský - 5, Vilém Havran - 4, Jeroným Lněnička - 4, Arsenij Bobryshev - 0, Daniel Seidl - 0

Do páté minuty jsme přidali ještě 6 bodů, soupeř jen 5 a vedli jsme tedy 10ti bodovým rozdílem. Tento rozdíl jsme ale neudrželi a soupeř se díky nájezdům a šestkám dotáhl na 15:14. První čtvrtina pak skončila 17:14. V druhé čtvrtině jsme povolili v obraně a asi pod dojmem střelecké první čtvrtiny začali neúspěšně pálit z nepřipravených pozic. Neměli jsme doskok a velmi rychle na útočné polovině ztráceli míč. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 4:21 a to hlavně díky tomu, že jsme nedokázali eliminovat hráče Trutnova číslo 5, který nám v této čtvrtině dal 16 bodů z toho tři trojky. V poločase jsme tedy prohrávali 21:35. Třetí čtvrtina dopadla nerozhodně 16:16 a poslední čtvrtinu jsme prohráli 15:22. Zde jsme neubránili hráče číslo 16, který nám za tři minuty dal 9 bodů. V obraně málo aktivní výkon a v útoku zbrklé střely byly rozhodujícím faktorem, proč jsme prohráli tento zápas.

Arsenij Bobryshev - 18, Jan Poláček - 18, Tomáš Kotěra - 9, Matěj Martiník - 9, Matěj Sádovský - 8, Vilém Havran - 6, Tomáš Candrák - 5, Jakub Stříteský - 3, Daniel Seidl - 2, Jeroným Lněnička - 0, Milan Záleský - 0

Do druhého zápasu jsme změnili způsob obrany. Větší tlak na hráče s míčem a ještě větší na hráče bez míče pramenili v soupeřovi ztráty, které jsme dokázali opakovaně potrestat košem z rychlého protiútoku. První čtvrtinu jsme vyhráli 15:10, druhou pak 21:18. a v poločase tedy vedli o 8 bodů 36:28. Hned z kraje třetí čtvrtiny jsme přidali 6 bodů a odskočili na 14ti bodový rozdíl. Soupeř pak přidal jen jeden a následující 3 minuty byli v režii Honzy Poláčka a Arsenije Bobrysheva, kteří přidali 12 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme šli s 22 bodovým náskokem, který jsme ale chtěli navýšit, protože jsme první zápas prohráli o 21 bodů. To se povedlo a s konečným rozdílem o 28 bodů 78:50 jsme byli spokojeni. Co ale kazí pozitivní pocit ze druhého zápasu, je zranění Kuby Stříteského, který má zlomený nos a Tomáše Kotěry, který má vymknutý kotník :-(. U obou jsou to zranění dlouhodobá a budou nám chybět v dalších zápasech.

Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!