PŘIJĎTE FANDIT NAŠIM ŽENÁM VE 2. LIZE !!!

PDF download

Zobrazit celou zprávu
16.01.2020 Martin Šorf

Žáci U15 vezou z Ostravy první extraligovou výhru!

PDF download

První kolo extraligy nás zavedlo do Ostravy, kde jsme se utkali s místními NH a Snakes. Především ze sobotního soupeře šel velký respekt, neb se jedná o tým, který poslední tři roky vyhrál mistrovství ČR. S týmem Snakes jsme se ještě nikdy nepotkali, takže to pro nás bylo velkou neznámou. V extralize však není již slabších soupeřů, takže nám bylo jasné, že nás čekají dva náročné duely.

Naši soupisku tvořilo jenom 10 hráčů, když všichni tři Adamové jsou bohužel dlouhodobě zranění. K tomu měl Jonáš problémy se zády a Kryštof je mezi staršími soupeři ještě začátečníkem. Takže vyhlídky nic moc. O to sladší je ale víkendová bilance.

 

výhra 11.01.2020 BK NH Ostrava  - ADFORS Basket Litomyšl 99:51 (26:14 54:24 74:36)
Tomáš Folta - 16, Ondřej Vomáčka - 11, Bohdan Slawisch - 10, Jan Bubeníček - 8, Kryštof Grujbár - 2, Štěpán Markov - 2, Vojtěch Tupec - 2, Jonáš Brýdl - 0, Tomáš Sedláček - 0, František Tupec - 0

 

Do sobotního zápasu jsme vstoupili hodně ustrašeně. Často jsme si míč předávali jak horkou bramboru. Nikdo na sebe nechtěl pořádně vzít zodpovědnost. Ostrava naopak hrála s velkou chutí, dobře si podávala míč a přesně zakončovala ze všech pozic. V poločase vedli domácí 54:24 a schylovalo se k debaklu. O přestávce jsme si řekli, že musíme přitvrdit v obraně, že jsme málo důrazní a že 7 týmových faulů za poločas je prostě málo, když dostanete 54 bodů. A jaký byl výsledek? Že jsme za celý druhý poločas udělali dohromady faul jenom jeden, ano, jeden faul za 20 minut hry. Soupeř však trochu prostřídal a tak jsme nakonec stobodovou hranici ubránili. Druhý poločas se už tak nějak v poklidu dohrával, neb všem už bylo jasné, jak to dneska dopadne.

Byla to pro nás tvrdá, ale cenná lekce a ukázka, co nás vlastně v té extralize čeká.

 

výhra 12.01.2020 BK Snakes Ostrava - ADFORS Basket Litomyšl 54:58 (9:12 23:26 35:38)
Tomáš Folta - 17, Ondřej Vomáčka - 15, Bohdan Slawisch - 11, Jan Bubeníček - 5, Štěpán Markov - 5, Tomáš Sedláček - 3, Vojtěch Tupec - 2, Jonáš Brýdl - 0, František Tupec - 0

 

V neděli jsme nastupovali proti soupeři, který předchozí den porazil Nymburk, což vypovídá o jeho síle. Od první minuty jsme se ujali mírného vedení a očividně jsme tím domácí zaskočili. Snaha soupeře využívat velké podkošové hráče byla patrná, ale výbornou práci v obraně a na doskoku odvedl Tomáš s Bóďou. Naše vedení stále narůstalo a v šestnácté minutě jsme měli náskok již 11 bodů při stavu 26:15. Zbývající minuty jsme ale nezvládli a domácí šňůrou 8-0 snížili na poločasových 23:26.

Jak první půle skončila, tak druhá začala, tedy náporem Ostravy. Šest bodů v řadě (celkem přelom poločasů šňůra 14-0) znamenalo vedení soupeře 29:26. Naštěstí nás to nepoložilo, rychle jsme stav otočili a opět si začali udržovat mírné několikabodové vedení. Dvě minuty před koncem vedeme 53:51 a přijdou chvíle Ondry v útoku. Nejprve promění obě šestky a dostane rozdíl na 4 body. Na to soupeř bohužel reaguje svojí první trojkou v zápase. A snižuje na jediný bod. Následující útok jim však Ondra vrací stejnou mincí a trojkou opět odskakujeme na rozdíl dvou košů, který již dokážeme dobře ubránit.

Dneska to byl parádní výkon od všech hráčů, kteří nastoupili. Především díky výborné obraně jsme si připsali první a velmi cennou extraligovou výhru. Kluci nechali na hřišti všechno a makali od první do poslední minuty. Jak se říká… dali do toho srdíčko a ono to přineslo úspěch.

Zobrazit celou zprávu
13.01.2020 Martin Šorf

Junioři U19 vybojovali dvě rozdílné výhry

PDF download

V přímém souboji o třetí místo v tabulce jsme díky těmto výhrám předstihli basketbalisty z Chrudimi.

 

V prvním zápase jsme se po několika úvodních nepřesnostech ujali vedení, které jsme si udržovali a postupně navyšovali. Zápas byl vyrovnaný a bodově, na rozdíl sedmnácti bodů, jsme od soupeře odskočili až ve třetí čtvrtině. V zápase se nám dařila střelba ze střední vzdálenosti a k vítězství jsme si pomohli i čtyřmi trojkami.

 

výhra 11.01.2020 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 70:49 (19:14 35:26 56:41)
Štěpán Vlček - 16, Filip Suchomel - 13, Tomáš Candrák - 12, Matěj Sádovský - 8, Jan Poláček - 6, Tomáš Kotěra - 5, Tomáš Ulrych - 5, Arsenij Bobryshev - 3, Vilém Havran - 2, Matěj Martiník - 0, Daniel Seidl - 0

 

Druhý zápas byl velmi vyrovnaný. Týmy se střídaly ve vedení a byli jsme to většinou my, kdo dotahoval mírný náskok soupeře. V druhé polovině druhé čtvrtiny soupeř udělal krátkou bodovou šňůru a v poločasu vedl o osm bodů. V první půlce jsme na útočné polovině hráli hodně individualisticky a zbrkle. Nepřihráli jsme si a každý to chtěl zachránit sám. Střelba ze střední vzdálenosti, která nám pomáhala v prvním zápase, nám nyní nešla a protože jsme nechodili na doskok, tak body přidával soupeř. Víc si půjčit míč a hrát hlavně bez něj, kdy pohybem hráčů bez míče si vytvoříme lepší prostor na střelu či možnost nájezdu do rozhozené obrany, to byl náš plán do třetí čtvrtiny. Úkol jsme splnili a třetí čtvrtinu vyhráli 21:10, díky čemuž jsme vedli o tři body. Tento rozdíl se ukázal jako rozhodující, protože v poslední čtvrtině to byl boj o každý míč a doskok. Oba týmy daly v této části hry jen jedenáct bodů. Dramatickou koncovku jsme ustáli a vyhráli právě o tři body.

 

výhra 11.01.2020 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 59:56 (12:14 27:35 48:45)
Matěj Sádovský - 18, Tomáš Kotěra - 11, Tomáš Ulrych - 10, Štěpán Vlček - 8, Tomáš Candrák - 6, Filip Suchomel - 6, Arsenij Bobryshev - 0, Vilém Havran - 0, Matěj Martiník - 0, Jan Poláček - 0, Daniel Seidl - 0
Zobrazit celou zprávu
13.01.2020 Marek Martiník

Minižactvo U11 postupuje na Mistrovství ČR mixů

PDF download

Tým smíšeného minižactva U11 doplněného o několik hráčů z Ústí nad Orlicí čekala v sobotu odveta kvalifikačních bojů o mistrovství republiky. Vítězství v předchozích bojích nám dávalo velkou naději na postup. Přesto jsme k dvojutkání přistoupili zodpovědně a chtěli odehrát oba zápasy naplno.

 

výhra 11.01.2020 SŠB Pardubice - MIX - ADFORS Basket Litomyšl - MIX 16:123 (8:24 10:64 15:85)
Dominik Hodek - 26, Tomáš Hanuš - 20, Lucie Lavičková - 17, Estella Faltysová - 14, Jan Bryška - 10, Lukáš Peřina - 10, Šimon Grujbár - 8, Klára Kolářová - 6, Jakub Auxt - 4, Adam Kodýtek  - 4, Štěpán Lebeda - 4, Barbora Nešporová - 0

 

V prvním zápase nás čekal lehčí soupeř z Pardubic. Ústecká pětka v první čtvrtině přehrála soupeře a ukázala, že se žádné překvapení konat nebude. Soupeř nehrál špatně, ale ústečtí je přehráli svou rychlostí a nasazením v obraně. Litomyšlská čtvrtina probíhala podobně. Soustředěná obrana pracovala téměř bezchybně a nenechala soupeře skoro vystřelit na koš. V útoku jsme střídali pohledné kombinace s nájezdy na koš. Rozehrávali jsme s velkým přehledem o dění na hřišti, přihrávali uvolňujícím se spoluhráčům a dobře pracovali pod košem. Vysoké nasazení jsme udrželi celý zápas a odvezli si zaslouženou výhru.

 

výhra 11.01.2020 ADFORS Basket Litomyšl - MIX - BK NAPOS Vysoká n.L. - MIX 108:20 (32:8 50:12 82:18)
Dominik Hodek - 22, Lucie Lavičková - 20, Tomáš Hanuš - 16, Estella Faltysová - 14, Šimon Grujbár - 8, Štěpán Lebeda - 8, Jan Bryška - 6, Adam Kodýtek  - 6, Klára Kolářová - 4, Barbora Nešporová - 2, Lukáš Peřina - 2, Jakub Auxt - 0

 

Ve druhém zápase jsme si pořadí základních pětek vyměnili a začala hrát Litomyšl. Soupeř nás zaskočil dvěma velmi rychlými hráči, kteří nás poráželi v rychlém protiútoku. Zareagovali jsme zlepšením presingu při vyhazování z autu. Soupeř prakticky nebyl schopen vyhodit a my se dostávali ke snadným šancím. Další příležitosti přicházely z rychlého přechodu do útoku. Soupeř bránil v jiných obranných dvojicích než my jeho a nestíhal včas přistupovat k našim hráčům. Ústí, kterému pomáhal zejména s vyhazováním a pod košem Adam Kodýtek, nezůstávalo pozadu. Dařilo se jim hlavně ve vymezeném území. Druhý poločas probíhal velmi podobně. Kluci se spravedlivě dělili o čas a děvčata jsme nechali odpočinout při oddechových časech. I přes vysoké skóre jsme hráli s dobrým soupeřem. Naše U11 Vysokou přehráli zodpovědnou obranou a vysokým nasazením, které nám dříve chybělo. Výborná je také komunikace a spolupráce našich nejmladších minižáků na hřišti. Postup na mistrovství si svým výkonem a přístupem určitě zaslouží. Věřím, že naše město budou výborně reprezentovat.

Zobrazit celou zprávu
13.01.2020 Zdeněk Hodek

Minižactvo U11 si sáhlo až na dno sil a překvapilo 2. tým tabulky

PDF download
Po vydařené sobotní kvalifikaci na Mistrovství České Republiky jsme hostili 2. tým tabulky BK Přelouč. Ten zatím podlehl pouze suverénnímu lídru BK Pardubice. Nabuzeni a unaveni z 2 výborně odehraných zápasů v předchozím dni jsme si dali za cíl zlomit soupeře v prvním utkání a ve druhém nechat zahrát všechny hráče.
výhra 12.01.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Přelouč 68:52 (18:9 34:21 46:32)
Tomáš Hanuš - 27, Dominik Hodek - 23, Šimon Grujbár - 7, Adam Kodýtek  - 6, Estella Faltysová - 5, Václav Ptáček - 0, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, Dominik Rosypal - 0, Adam Severa - 0

 

První zápas začal lépe silný soupeř, který využil naší počáteční nervozity a ujal se vedení 6:0. Ve druhé minutě jsme se srovnali a začali hrát s nasazením a koncentrací, která nás zdobila v sobotních utkáních. Soupeř nám nestačil a naše nejsilnější sestava přehrávala tu soupeřovu. Čtvrtina skončila náskokem 18:9. Naše hra vycházela z výborné obrany celé pětky, která po zbytek první části pustila Přelouč pouze k 1 úspěšné střele a 4 trestným hodům. K defenzivě jsme přidali rychlý přechod dopředu, týmovou spolupráci kolem útočné trojky a poctivou práci pod košem. Naše šestičlenná rotace zamotala hlavu nejen soupeři, ale i jeho fanouškům. Ti podobný vývoj nečekali a byli velmi nervózní. Ve druhé a třetí části nás zkoušel soupeř přehrát tvrdou hrou, která nás hodně bolela. My jsme se ale soustředili na sebe a snažili se ušetřit nějaké síly. To se nám bohužel nedařilo. Při rozšíření rotace o další hráče Přelouč začala okamžitě dotahovat. Proto jsme síly šetřili alespoň čerpáním oddechových časů. V polovině 3. čtvrtiny jsme přesto byli již vyčerpáni. Snažili jsme se zpomalit hru dopředu a využít k útoku celých 24 vteřin. Na začátku poslední části jsme zmobilizovali poslední síly a vytvořili si rozhodující náskok 57:40. 4 minuty před koncem jsme tak mohli vystřídat unavenou úzkou rotaci. I přes to, že to není příliš vidět ve statistice, je výhra nad silnou Přeloučí zásluhou všech 6 hráčů úzké rotace. Ti si vyzkoušeli, jaké to bude hrát proti dobrým týmům na mistrovství, na které se kvalifikovali. Také bych rád poděkoval rozhodčím a hlavnímu trenérovi soupeře za to, že se jim podařilo udržet na uzdě nevhodně chovající se fanoušky soupeře.

 

výhra 12.01.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Přelouč 22:108 (10:22 16:54 21:82)
Dominik Hodek - 10, Adam Kodýtek  - 7, Dominik Rosypal - 3, Adam Severa - 2, Martin Burian - 0, Estella Faltysová - 0, Šimon Grujbár - 0, Tomáš Hanuš - 0, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0

 

Do druhého zápasu jsme nastoupili se dvěma podobně silnými pětkami. Při střídání v polovině čtvrtiny jsme se ještě drželi soupeře 5:6. Potom nám únava hráčů a zranění rozebrali systém. Museli jsme začít improvizovat a hrál ten, kdo zrovna mohl. První čtvrtinu jsme měli ještě sílu útočit. Bohužel naše útoky často ukončil faul soupeře a nám se nedařilo proměňovat trestné hody. Horší už byla obrana. Nevraceli jsme se a soupeř využíval nepokrytých hráčů. V dalších částech se situace ještě zhoršovala. Při driblinku jsme odevzdávali míč soupeři. K tomu se přidala velmi nepřesná střelba z jednoduchých pozic. Soupeř nás nešetřil a my s vypětím sil dohráli náročné utkání. Čtvrtý zápas se nám sice za víkend vyhrát nepodařilo, ale i tak jsem s předvedeným výkonem spokojený. Všichni hráči makali na hranici svých možností a sil a dali do utkání vše. Bojovali až do konce a za to bych jim rád poděkoval.

Jedno vítězství nad Přeloučí nás posouvá na 3. místo tabulky, jehož uhájení v posledních 2 kolech máme ve vlastních rukách.

Zobrazit celou zprávu
13.01.2020 Zdeněk Hodek

Minižactvo U13 – dvě prohry s Hradcem, aneb tentokrát David na Goliáše nestačil

PDF download
Další zápasy rozehrané sezóny nás zavedly do Hradce Králové do hnízda Sokolů. Už před zápasem jsme věděli, že to nebude vůbec lehké, jelikož soupeř disponuje širokým kádrem urostlých kluků, převážně ročníku 2007. A po tom, co si David zlomil ruku a Jolča byla na horách, šly naše šanci na výhru ještě níže, jelikož z vysokých nám zůstala pouze Bebe a k zápasům jsme vlastně odjeli skoro s týmem U12.
výhra 11.01.2020 Královští Sokoli - kval. - ADFORS Basket Litomyšl  64:39 (22:7 30:26 45:28)
Tadeáš Tichý - 14, Dominik Suchomel - 8, Berenika Gultová - 5, Nela Škeříková - 4, Adam Diblík - 2, Jakub Ripka - 2, Daniel Večeřa - 2, Agáta Bártová - 1, Bohdana Metyšová - 1, Natálie Svobodová - 0

 

výhra 11.01.2020 Královští Sokoli - kval. - ADFORS Basket Litomyšl  76:32 (12:0 32:7 49:20)
Tadeáš Tichý - 10, Agáta Bártová - 5, Bohdana Metyšová - 5, Nela Škeříková - 5, Dominik Suchomel - 4, Adam Diblík - 2, Berenika Gultová - 1, Jakub Ripka - 0, Natálie Svobodová - 0, Daniel Večeřa - 0

 

Oba dva zápasy si byly velmi podobné. Asi nejvíce to vystihuje situace, kdy soupeř 9x vystřelil na náš koš, 9x doskočil a na desátý pokus nám dal koš. Byť jsme se rvali, tak prostě na místy o dvě hlavy větší kluky jsme neměli nárok. Ani je přeskočit, ani je odtlačit. A v útoku, pokud jsme nedali koš prvním nájezdem nebo střelou, tak druhý pokus už jsme nedostali. Výšková převaha byla jasná. Po prvním zápase, kdy jsem točil silnější hráče a k nim celou rotaci, jsme druhý zápas odehráli na dvě pětky. Silnější a slabší, tak aby každý hrál a musel hrát. A celý zápas jsme chtěli hrát „pětku“, tady nájezd 1na1 s vyhozením. A musím říct, že některé akce byly opravdu velmi povedené a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Jen bohužel, když jsme nedali na první dobrou, tak druhou šanci jsme už častokrát nedostali. Dělám to málokdy, abych chválil jmenovitě, ale za tento zápas bych chtěl pochválit Agátku. Chtěla hrát, byla aktivní, ve druhé pětce vyvážela míče. Celkově jsem i přes prohry se zápasy spokojen. Na výhru to nebylo. Chtěl jsem zápasy odehrát v klidu, bez zranění. Utavit v nich silnou pětku s malou rotací a na výhru by to stejně asi nebylo, nemělo cenu. Takhle jsme měli velmi dobrou příležitost „potrénovat“.

Zobrazit celou zprávu
13.01.2020 Zbyněk Tichý

Vánoční dárek pro všechny! Mikiny za dotované ceny!

PDF download

Basketbalový klub připravil pro všechny členy, ale i jejich rodiny, takový malý povánoční dárek.

Všichni máte možnost zakoupit si jednu z těchto 4 variant nových volnočasových mikin.

Cena je pro Vás pouhých 250,- / ks.

 

A) grey heather

malé logo

B) grey heather

velké logo

C) graphite

malé logo

D) graphite

velké logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termín objednání: do 12. ledna

Termín dodání: začátek února

Způsob objednání: e-mailem, nebo sms u Martina Šorfa (viz kontakty)

Zobrazit celou zprávu
28.12.2019 Martin Šorf

Vánoční a novoroční přání

PDF download

 

Zobrazit celou zprávu
26.12.2019 Martin Šorf

Z prvního turnaje Středoevropské ligy vezeme 4. místo

PDF download

V pátek 13. prosince se dvanáctičlenná sestava vydala na první letošní turnaj soutěže CEYBL do polského Zgorzelce. Do soutěže sice vstupujeme jako obhájce loňského prvenství, ale nic to vlastně neznamená, protože soutěž je letos vypsaná pro kategorii U16, tedy chlapce ročníku 2004 a mladší. Náš tým měl takovéto hráče pouze dva a zbytek kádru tvořilo 8 kluků ročníku 2005 a dokonce dva ročníku 2006.

Turnaj se odehrál v krásné multifunkční hale pro 3500 diváků, což samo o sobě bylo velkým zážitkem. V naší sestavě z důvodu zranění chyběl Filip Suchomel a Adam Kubíček.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Pražský 76 : 97 (16:23 33:63 48:82)

Po pátečním příjezdu na nás čekal druhý český tým na turnaji, tedy Sokol Pražský. Vstup do zápasu nám vyšel výborně, když jsme brzy vedli 11:4. Pak ale začal přebírat iniciativu soupeř, který do konce první čtvrtiny dokázal skóre otočit. Tak jak první perioda skončila, tak bohužel ta druhá začala. V této desetiminutovce jsme i nadále produkovali naprosto zbytečné ztráty, které pražané trestali z protiútoků. Když se k tomu přidala neexistující obrana, bylo z toho ostudných 40 bodů obdržených v tomto dějství.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a dokonce jsme ho vyhráli 43:34, ale manko z první dvacetiminutovky bylo bohužel tak velké, že to stačilo jen na redukci skóre.


PGE Turów Zgorzelec 2005 ADFORS Basket Litomyšl 52 : 98 (21:16 34:37 42:66)

Ve večerním zápase proti B-týmu domácích (náhrada za absentující Norimberk) jsme dali příležitost především hráčům z lavičky a tři kluci základní rotace do hry ani nezasáhli. Průběh byl opět podobný jako v první duelu. Brzký náskok, tentokrát dokonce 11:0, vystřídaly zbytečné ztráty a nepřesnost v zakončení. První čtvrtinu jsme tak prohráli 16:21 a do poločasu získali jen minimální vedení 37:34.

Ve druhé půli už to ale byl zcela jiný výkon. V obraně jsme byli mnohem aktivnější a v útoku přesnější. Náskok začal postupně narůstat až na konečných 46 bodů. Tato dvacetiminutovka byla příslibem zlepšení do druhého dne turnaje.

 

SKM Zastal Zielona Góra 2005 ADFORS Basket Litomyšl 74 : 93 (23:26 36:46 48:69)

V úvodu se opět ujímáme vedení, tektokrát 13:6, resp. 20:11. Soupeř sice několika koši reaguje, ale stále se držíme mírně vpředu. Do poločasové přestávky odcházíme s desetibodovým náskokem.

Začátek třetí periody zlomil definitivně duel v náš prospěch, když tyto minuty vyhráváme 16:4 a ujímáme se vedení 62:40. Za rozhodující trhák vděčíme především vysunuté obraně se zdvojováním, díky které jsme měli několik zisků po sobě a snadné zakončení.

 

ADFORS Basket Litomyšl ŠBK Handlová 78 : 101 (21:13 39:35 58:64)

Pro diváka asi zajímavý duel, pro nás bohužel už tolik ne. I ve čtvrtém zápase se brzy ujímáme vedení, nejvíce 17:4. Jako by nás však brzý náskok vždy trochu ukolébal a uspokojil. Polevení v aktivitě soupeř trestá a pomalu se k nám přitahuje. O přestávce vedeme už pouze o 4 body.

Ve třetí periodě Handlová odskakuje a vytváří si až devítibodové vedení. To se nám podaří snížit na 75:78 ve 37. minutě zápasu. Následující minuty už ale patří zcela soupeři, který trefí 5 trojek a náhle odskočí na rozdíl 23 bodů.

Konečné skóre neodpovídá zcela rozležení sil na palubovce, protože utkání bylo velmi vyrovnané. Bohužel jsme se nedokázali prosadit proti zatažené obraně soupeře z dlouhé vzdálenosti, kdy jsme vystřelili přes 30 volných trojek, bohužel s dost špatnou úspěšností. V obraně to pak bylo bez potřebného důrazu, když si hráči Handlové příliš snadno chodili do koše, nebo vytvářeli střelecké pozice.

 

PGE Turów Zgorzelec ADFORS Basket Litomyšl 87 : 68 (25:14 49:32 78:45)

V neděli nás čekal zápas proti vítězi celého turnaje, domácímu celku, který je tvořen především hráči ročníku 2004. Dobře fyzicky poskládaný tým je navíc dirigován výborným rozehrávačem, který se stal MVP celého turnaje. I přes prohru bych tento duel hodnotil jako náš asi nejlepší výkon na turnaji. Kluci makali, bojovali, ale na staršího a kvalitnějšího soupeře zkrátka neměli. I přes prohru se jim toho v tomto duelu dá vytknout asi nejméně.

 

Body za turnaj celkem: Folta Tomáš - 76, Vlček Štěpán - 70, Bubeníček Jan - 50, Slawisch Bohdan - 48, Bielko Adam - 31, Vomáčka Ondřej - 31, Ropek Michal - 24, Švanda Adam - 22, Tupec František - 22, Tupec Vojtěch - 21, Brýdl Jonáš - 11, Sedláček Tomáš - 7

 

Konečná bilance 2 výhry a 3 prohry znamená celkové 4. místo, což je asi odpovídající našim výkonům. Škoda především prohry s Handlovou, mohla to být bronzová příčka. Kluci si sice neodvážejí medaile, ale spoustu zážitků a zkušeností určitě ano.

Co bylo naším největším limitem, proč jsme také skončili na 4. místě?

Vypíchnul bych tři oblasti:

- Trestné hody nám na tomto turnaji opravdu nešly. Ze 124 pokusů jsme jich proměnili jen 50 a naopak 74 zahodili.

- Příliš mnoho zbytečných ztrát. Průměrně jsme každý zápas odevzdali soupeři 24 míčů.

- Malý důraz, agresivita a aktivita. Soupeř chtěl vyhrát mnohdy víc než my.

Z umístění si hlavu nelámeme, ale důležité pro nás je, že víme, na čem pracovat. Především tu aktivitu a důraz musíme zlepšit, jinak nemůžeme v mezinárodní konfrontaci uspět.

 

Příští turnaj nás čeká v únoru ve slovenské Handlové, kam se už teď velmi těšíme. Držte nám dál palce.

 

Zobrazit celou zprávu
20.12.2019 Martin Šorf

V odvetě s USK na domácí palubovce jsme prohráli sami nad sebou

PDF download

V sobotu jsme hostili pražský tým USK. Nastoupili jsme v oslabené sestavě o dva nejlepší střelce, kteří hráli na turnaji CEYBL v Polsku s týmem U15. USK přijelo rozhodnuté vybojovat postup do extraligy. Z předchozího vzájemného utkání jsme věděli, že máme výškový i váhový deficit a již během rozcvičení bylo jasné, kdo povede útoky Pražanů. 

 

výhra 14.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - USK Praha 37:107 (5:36 20:53 23:72)
Šimon Vašek - 10, Milan Tobiška - 8, Lukáš Pavliš - 5, Kryštof Grujbár - 4, Adam Jozek - 3, Matěj Hanuš - 2, Ivan Jetmar - 2, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 1

 

Do utkání jsme sice vstoupili prohraným rozskokem a již v osmé sekundě jsme inkasovali první koš, ale dařilo se nám bránit hráče USK při přechodu na útočnou polovinu. Co nám ale nešlo, bylo zakončení z velmi pracně budovaného útoku, kdy nám ztěžovala vyvážení velmi dobrá celoplošná obrana USK. Když se nám podařilo rychle rozehrát a přejít polovinu přes dva nebo tří obránce, tak následovala ztráta kontroly míče na perimetru v prohraném osobním souboji. Celkově jsme se snažili důsledně bránit, co nejvíce soupeři ztížit protiútoky a soustředit se na vlastní rozehraní, ale i to nám činilo nemalé problémy. USK postupně navyšovalo bodový náskok a nám docházely síly a nakonec nám chyběla i chuť hrát. To ale neznamená, že nebylo vidět pěkné momenty hry, kdy jsme plně využili našich zisků a dokázali velmi efektně zakončit a snížit bodové manko. Finální výsledek 37:107 není sice lichotivý, ale více mrzí odevzdání našich šancí a nechuť hrát každou vteřinu až do úplného konce..

Zobrazit celou zprávu
17.12.2019 Pavel Hanuš
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
ROZPIS ZÁPASŮ 20/21

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2020/2021:

Členské příspěvky na sezonu 2020/2021

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2020!

 Návštevy
celkem: 140 574
tento rok: 17 374
tento měsíc: 191
tento týden: 32
dnes: 6
online: nahravam