logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Žáci U15 postoupili do celostátní ligy!

PDF download

Příslušnost mezi basketbalovou elitou (ligu žáků U15 hraje 24 nejlepších týmů z ČR) si vybojovali naši žáci, kteří ve druhém kole kvalifikace přehráli soupeře z Hradce Králové. V sobotu nás čekal první duel u soupeře a v neděli se dohrávalo doma. Hrálo se na celkové skóre, takže bylo moc důležité, že se nám podařilo v sobotu přivést 16 bodový náskok.

 

Královští Sokoli – ADFORS Basket Litomyšl 59:75 (14:10 29:33 46:45)

 

První poločas byl z obou stran plný nepřesností a nám se nedařilo proměňovat vytvořené střelecké pozice. Navíc byla naše hra v útoku hodně statická. Nedařilo se nám ani chodit do rychlých protiútoků a problém nám dělal útočný doskok domácích. Takže poločasové vedení o 4 body bylo pro nás vlastně výborné. Ve druhé půli už naše hra byla aktivnější a přineslo to i nárost ve skóre, kdy se naše vedení zastavilo na 16 bodech.

 

ADFORS Basket Litomyšl – Královští Sokoli 64:63 (14:18 31:33 48:49)

 

Nedělní odvetu jsme zahájili až příliš lehkomyslně a v útoku to byla jedna nepřesnost za druhou. První koš jsme dali až po pěti minutách hry a úvod vyzněl jasně pro hosty, kteří vedli 10:2. Pak se začal prosazovat Tomáš Folta, který dal 10 bodů během tří minut a snížil na rozdíl jediného koše. Od té chvíle se oba týmy pravidelně střídaly ve skórování a v poločase byl tak stav 31:33. Na obrazu hry se nic nezměnilo ani v dalších obdobích a tak se šlo do vyrovnané koncovky, ve které jsme byli nakonec šťastnějším týmem my.

V tomto zápase nám strašně špatně fungovala presinková obrana a celkově jsme dali soupeři příliš mnoho snadných pozic na zakončení. Problém nám dělala i zatažená obrana Hradce, kdy jejich nejvyšší hráč opustil podkošový prostor jen sporadicky. Ale i s tímto si musíme dokázat poradit, lépe si posouvat míč po perimetru a střílet ze střední a dlouhé vzdálenosti a hlavně tyto střely proměňovat.

 

Náš výkon nebyl sice perfektní a byla znát nervozita, však se hrálo o postup do ligy, ale i přesto jsme byli za celý víkend o kousek lepším týmem a více o to zabojovali. Odměnou klukům je možnost odehrát i příští rok proti nejlepším týmu z republiky a už se na to moc těšíme.

 

V obou zápasech hráli a body zaznamenali: Folta T. – 52, Vomáčka O. – 21, Kubíček A. – 19, Bielko A. – 12, Sedláček T. – 11, Tupec F. – 10, Brýdl J. – 6, Hanuš M. – 4, Grujbár K. – 2, Špajs P. – 2, Tupec V.

Zobrazit celou zprávu
09.06.2019 Martin Šorf

MLADOČOV 2019 se kvapem blíží

PDF download

Již za necelý měsíc se všechna družstva sejnou na tridičním místě, na mladočovském soustředění.

 

Termín soustředění: začínáme v pátek 21.6. odpoledne a končíme v úterý 25.6. večer (starší přípravka končí již v neděli 23.6. večer)!

 

Součásní soustředění nebude letos pěší výlet, ale zájezd do pardubické arény na Poslední souboj, tedy rozlučku Jiřího Welsche a Luboše Bartoně s kariérou a to vše za účasti Tomáše Satoranského, Honzy Veselého a mnoha basketbalových legend. Pokud by se někdo nechtěl zájezdu do Pardubic účastnit (sleva 400,- z poplatku za soustředění), tak si na sobotní odpoledne a večer musí syna/dceru odvést domů, protože jinak jedeme všichni a v táboře nikdo nezůstane. V případě neúčasti na zájezdu do Pardubic nahlaste tuto informaci společně s potvrzením účasti v Mladočově do 28.5.

 

Prosíme do 28.5. potvrdit účast (případně napsat omluvu) pomocí sms nebo e-mailu Martinovi Šorfovi. Napište také velikost trička (značka Adler, jako každý rok).

 

Více informací a formulář na bezinfekčnost naleznete v pravé liště v sekci DŮLEŽITÉ.

 

Zobrazit celou zprávu
22.05.2019 Martin Šorf

GALAVEČER LITOMYŠLSKÉHO BASKETBALU

PDF download

Kdy se koná? čtvrtek 30.5. v 17:30

 

Kde se koná? Aula 3. ZŠ (modrá)


Co vás čeká? Zhodnocení právě skončené sezony, vyhlášení nejlepších hráčů a další ocenění, informace k následující sezoně a mnoho dalšího.

Pro koho je galavečer určen? PRO VŠECHNY!!! - hráči, hráčky, rodiče, prarodiče, sourozence...
Přijďte všichni kdo můžete, těšíme se na setkání!

Zobrazit celou zprávu
21.05.2019 Martin Šorf

Minižáci U13 obsadili na domácím festivalu krásné 5. místo!

PDF download

Dvanáct minižákovských týmů z celé České republiky se sjelo do Litomyšle na Národní festival, který náš klub pořádal od 10. do 12. května v Městské sportovní hale a v hale Jiskra. V základní skupině jsme měli pozdějšího finalistu Sokol Pražský a také Děčín, který nás vloni na festivalu ve skupině těsně porazil.

 

Pátek 10.5. - základní skupina: ADFORS Basket Litomyšl – Sokol Pražský 55:72

S favoritem naší skupiny, ale i celého festivalu, jsme první poločas dokázali držet krok a hrát vyrovnaně. O přestávce jsme prohrávali jen o 4 body. Ve druhé půli už Pražené bodově odskočili.  Náš výkon ale nebyl vůbec špatný a byl příslibem do dalších zápasů, především do duelu o postup proti Děčínu, který nás čekal v pátek odpoledne.


Pátek 10.5. - základní skupina: ADFORS Basket Litomyšl – Válečníci Děčín 64:44

Věděli jsme, že pokud chceme postoupit do čtvrtfinále, musíme vyhrát. K tomu bylo také nutné ubránit výrazně největšího hráče soupeře, což se nám dařilo se střídavým úspěchem. Naštěstí nám ostatní hráči nedělali velké problémy a v útoku jsme byli hodně efektivní. V poločase jsme tak vedli slibným náskokem 42:18. Ve třetí periodě však přišlo naše velké útočné trápení, když jsme často zakončovali zbrkle a nebyli jsme schopni proměnit i vyloženější pozice. Soupeř začal využívat rychlých protiútoků, a protože naše obrana v této osmiminutovce pracovala dost mizerně, prohráli jsme třetí čtvrtinu 8:17 a rázem se náš náskok ztenčil na 15 bodů. V posledním dějství jsme však už drama nepřipustili a vítězství si pohlídali.


Bilance jedné výhry a jedné prohry znamenala 2. místo ve skupině a postup do čtvrtfinále, kde nás čekala Plzeň. Jak se později ukázalo, byl to nejsilnější možný protivník a tým, který nakonec celý festival vyhrál.


Sobota 11.5. - čtvrtfinále: ADFORS Basket Litomyšl – BK Lokomotiva Plzeň 33:71

Od první minuty bylo jasné, že na tohoto soupeře prostě nemáme. Plzeňáci nás převyšovali nejenom basketbalovými dovednostmi, ale také fyzickými předpoklady. Několik vyšších a silově dobře vybavených hráčů jsme neměli jak zastavit v jejich nájezdech. Soupeř hrál opravdu velmi pohledný basketbal, využíval každou možnost pro rychlý protiútok, hrál aktivně a agresivně. My jsme neodehráli špatné utkání, ale rozdíl ve skóre odpovídá rozdílu v kvalitě obou týmů.


Sobota 11.5. - o 5. - 8. místo: ADFORS Basket Litomyšl – BA Roudnice nad Labem 32:29 

V souboji poražených čtvrtfinalistů nás čekala Roudnice nad Labem. Do zápasu jsme vstoupili výborně, když jsme po pěti minutách vedli 13:1. Pak jsme ale naprosto nepochopitelně přestali hrát a soupeř se 14 body v řadě dostal dokonce do vedení. V poločase jsme vedli o jediný koš 17:15 a po třetí čtvrtině 26:20. Čtyři minuty před koncem jsme získali slibné vedení 32:23, ale pak jsme už žádný koš nepřidali. Naopak soupeř postupně stahoval a i zásluhou našich naprosto zbytečných chyb a ztrát dostal v posledním útoku šanci vyrovnat. To se mu naštěstí nepovedlo, a tak jsme se mohli radovat z vítězství, byť koncovka zápasu pro nás byla velkým varováním.


Neděle 12.5. - o 5. místo: ADFORS Basket Litomyšl – Torola Basket Team Příbor 54:53 

Do tohoto zápasu jsme rozhodně nešli v roli favorita, naopak měl být průběh zápasu poměrně jednoznačný. Kluci si chtěli zápas především užít, v bouřlivé atmosféře stejně nešly předávat žádné pokyny, takže hráči to měli zcela ve svých rukách. V úvodu duelu byl cítit náš respekt a brzy jsme prohrávali 3:12. Pak jsme se ale trochu oklepali a začali hrát aktivněji a bez respektu. I díky trojce se závěrečným klaksonem jsme první čtvrtinu prohráli jen 11:16 a do poločasu jsme dokonce překlopili vedení na naši stranu 24:22. Stejně jako s Roudnicí jsme i v tomto zápase měli 3 minuty před koncem slibný náskok, vedli jsme 53:42. Hosté se pak ale nadechli k mohutnému náporu a 12 vteřin před koncem měli po oddechovém čase míč v útoku, který mohl rozhodnout o výhře. Nám se však podařilo dobře ubránit, a mohla tak propuknout radost z vítězství a konečného 5. místa.


Naše celková bilance 3 výhry a 2 prohry a hlavně 5. místo je výborným počinem a umístění určitě předčilo naše očekávání. Kluci si však za svůj bojovný výkon tuto pozici zasloužili. Naše hra se v každé čtvrtině opírala především o několik klíčových hráčů a je teď na zbytku týmu, aby se pokusil klukům přiblížit. Naši nejlepší střelci pak na sobě musí dál pracovat, aby stále mohli být oporami týmu.

Individuální ocenění získal Jonáš Brýdl, který byl vybrán do 2. nejlepší pětky turnaje.


Body na turnaji celkem: Jonáš Brýdl – 56, Dominik Suchomel – 39, Šimon Vašek – 31, Matěj Hanuš – 27, Ondřej Bílek – 23, Kryštof Grujbár – 23, Michal Broulík – 10, David Kubíček – 9, Patrik Znamenáček – 8, Milan Tobiška – 6, Ondřej Charvát – 3, Lukáš Pavliš – 3, Ivan Jetmar, Tadeáš Tichý

Zobrazit celou zprávu
16.05.2019 Martin Šorf

Minižákyně U13B zakončily sezonu na 9. místě

PDF download

Děvčata U13 si musela počkat na závěrečné zápasy své soutěže až do středy 24.4. Kromě Agáty Bártové tentokrát byla k dispozici všechna a vzhledem k soupeři se trenér snažil dát příležitost všem. Na podzim jsme v Mýtě jasně zvítězili, ale od té doby uplynuly 4 měsíce a to může u obou družstev znamenat posun v úrovni hry.  Naše děvčata měla navíc delší zápasovou pauzu, což si myslím ovlivnilo náš výkon spíše negativně. V prvním zápase se nám nepovedla 2. čtvrtina, ve které se nejvíce projevily naše tradiční chyby ve ztrátách a neproměňování jasných příležitostí. O body se postarala všechna děvčata kromě Leony. Nadějně se ukázala Amálka Pakostová. Ve druhém zápase se nám nevydařily dvě závěrečné čtvrtiny, když v součtu jsme je prohráli 18:19 a soupeř si je užil.

výhra 24.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Vysoké Mýto 70:17 (18:3 24:5 48:11)
Michaela Tomšů - 16, Jolana Kolářová - 14, Berenika Gultová - 10, Denisa Hloušková - 10, Jolana Jánová - 4, Bohdana Metyšová - 4, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Severová - 2, Natálie Svobodová - 2, Leona Petrásová - 0

 

výhra 24.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Vysoké Mýto 56:29 (17:5 38:10 46:17)
Nela Škeříková - 12, Jolana Severová - 9, Jolana Kolářová - 8, Michaela Tomšů - 7, Jolana Jánová - 6, Berenika Gultová - 5, Denisa Hloušková - 4, Bohdana Metyšová - 2, Amálie Pakostová - 2, Natálie Svobodová - 1, Leona Petrásová - 0

Celkově sezóna dopadla jak dopadla, zahráli jsme dost pěkných zápasů, škoda, že v mnoha jsme hráli s minimem hráček. Potom jsme většinou už nezvládali tak dobře druhé zápasy. Několik děvčat v průběhu sezóny ještě vypomáhalo v dalších oddílových týmech (U11, U12 - zde až 5 děvčat), kde se jim celkem dařilo. Chtěl bych všem poděkovat za sezónu, kterou jsem si s nimi užil a snad jsem jim já také něco dal.

Zobrazit celou zprávu
29.04.2019 Stanislav Cimburek

Minižáci U13 na velikonočním turnaji v Nymburce obsadili 4. místo

PDF download

Pátek a sobotu předvelikonoční strávili naši minižáci U13 v Nymburce na velmi dobře obsazeném turnaji. Hned tři z pěti týmů jsou letošní účastníci Mistrovství ČR. Jedná se o domácí Nymburk, dále pak o České Budějovice a Ústí nad Labem. Pětici pak doplňoval brněnský SAM. Pro náš tým to byl poslední zápasy test před domácím festivalem, který pořádáme od 10. do 12. května.

 

BA Nymburk - ADFORS Basket   80:36

SAM Brno - ADFORS Basket   56:48

Sluneta Ústí nad Labem - ADFORS Basket   37:63

Tigers České Budějovice - ADFORS Basket   84:53

 

Odehráli jsme 4 velmi těžké duely, ve kterých se naplno ukázaly naše nedostatky. Na druhou stranu jsme měli i řadu dobrých momentů a akcí, na kterých se dá stavět. Rozhodně však můžeme říci, že jsme si dva dny v Nymburce báječně užili a to jak na palubovce, tak mimo ni. Dokonce jsme si dali i vlastní koš :-).

 

Pozitivní je, že se všichni hráči zapsali do střelecké listiny. Body jsme dávali takto:

Tomáš Sedláček - 53, Ondřej Vomáčka - 38, Kryštof Grujbár - 32, Matěj Hanuš - 25, Šimon Vašek - 22, Ondřej Bílek - 18, Patrik Znamenáček - 6, David Kubíček - 2, Lukáš Pavliš - 2, Tadeáš Tichý - 2

Zobrazit celou zprávu
22.04.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 zakončilo sezónu na pěkném 9. místě

PDF download

Tak a je to tady. Poslední zápasy a můj poslední článek této sezóny. Závěrečný turnaj o konečné umístění se konal v Hradci Králové. Náš tým skončil po dlouhodobé části ve skupině jih na 6. místě, tudíž jsme v tomto turnaji bojovali o celkové 9. – 12. místo. Ze skupiny jih jsme to byli my a Lvice Hradec Králové, ze skupiny sever to byly týmy Trutnova A (kluci) a Turnova. Tyto týmy ze severu byly pro nás velká neznámá, jelikož se dlouhodobá část hraje odděleně. Ale protože s námi odjel i Dominik Suchomel a celkově jsme byli v silném složení, chyběl jen Adam Severa, Karel Fusek a Lukáš Peřina, tak jsme si věřili na dobré umístění, a hlavně na to, že si zahrajeme pěkný basket. 

výhra

13.04.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 10:87 (2:34 4:45 6:59)
Dominik Suchomel - 34, Tadeáš Tichý - 17, Bohdana Metyšová - 10, Dominik Hodek - 8, Tomáš Hanuš - 6, Šimon Grujbár - 4, Adam Kodýtek  - 4, Pavel Vacek - 2, Daniel Večeřa - 2

Nástup do zápasu byl opravdu excelentní. Velmi kvalitní osobní obranou jsme hráčům soupeře odebírali míč buď hned po rozehře nebo jsme je následně přinutili ke ztrátě. V útoku se nám velice dařilo. Jak hra 1na1, tak rychlé protiútoky. Skóre se navyšovalo závratnou rychlostí a až za stavu 30:0 v 7.minutě zápasu jsme dovolili soupeřů zaznamenat první dva body v zápase. Čtvrtinu jsme vyhráli poměrně hladce v poměru 34:2. Tak jak se nám v první půli dařilo, tak ve druhé se nám v útoku opravdu nedařilo. Obrana dobrá, soupeř za celou čtvrtinu nám dal opět jen jeden koš, ale co jsme nedokázali proměnit, jak ze samostatných nájezdů, tak z volných střel pod košem, bylo neuvěřitelné. Jako kdyby soupeř dal na svůj koš pokličku. Vedení po půli 45:4. V druhé polovině zápasu jsme si v poklidu došli pro zasloužené vítězství. Hráli jsme opravdu pěkný basketbal. Ano, je pravda, že hrajete tak dobře co vám dovolí soupeř, ale taky jaké úsilí do zápasu vložíte. V tomto zápase si zahráli opravdu všichni a dost a hlavně, každý z hráčů si připsal body.

výhra 13.04.2019 Sokol Nilfisk Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 48:66 (21:12 24:40 36:56)
Dominik Suchomel - 29, Tadeáš Tichý - 14, Dominik Hodek - 9, Bohdana Metyšová - 6, Šimon Grujbár - 2, Tomáš Hanuš - 2, Adam Kodýtek  - 2, Daniel Večeřa - 2, Pavel Vacek - 0

Podle očekáváni si Hradecké Lvice snadno poradily se soupeřem z Turnova, a tak o konečné 9. místo jsme se utkali právě s nimi. S Lvicemi jsme odehráli během dlouhodobé části hned 4 zápasy a ve všech jsme prohráli. Je však pravdou, že v těchto zápasech nenastoupili na naší straně ani Bohdana ani Dominik. Od první minuty zápasu bylo vidět, že na sebe narazila dvě vyrovnaná družstva, která nehrají na sílu, ale na basketbalové dovednosti. Nám bohužel narozdíl od předchozího zápasu první čtvrtina moc nevyšla, míč se nám odrážel od obroučky, na šestkách se nám nedařilo, a proto jsme první čtvrtinu prohráli 12:21. Do druhé čtvrtiny soupeř kompletně vystřídal, kdežto na naší straně došlo jen k částečnému prostřídání a rotaci našich nejlepších hráčů. Tato čtvrtina se nám perfektně vydařila, vyhráli jsme ji poměrně jednoznačně 28:3 a celkové jsme otočili skóre v náš prospěch na 40:24.  V následujících dvou čtvrtinách již oba týmy hráli s tím nejlepším, co měli a hráči rotovali tak, jak docházely síly. Hrál se velmi hezký minibasketbal. Férové souboje 1na1, osobní obrana. Opravdu pěkný zápas na konec sezóny a o to hezčí, že jsme ho vyhráli 66:48. Je ale hezké slyšet pochvalu od soupeře, a hlavně od fanoušků Hradeckých Lvic. Určitě je prohra mrzela, ale pochválit soupeře se hned tak nevidí. I za to patří poděkování do Hradce. Za pěkný turnaj, dobrou organizaci a pěkný férový basketbal. Jednoznačně nejlepším naším hráčem byl Dominik Suchomel. Ve své věkové kategorii opravdu převyšuje velkou většinu ostatních hráčů všech družstev.

 

Závěrem mi dovolte male shrnutí. Jak jsem již dříve psal, Dominik Suchomel, náš nejlepší hráč, s námi odehrál pouze 4 zápasy. Bohdana pouze 12. Když se podívám zpětně na tabulku a výsledky, mohu si doufám tvrdit, že pokud by tito dva odehráli všechny zápasy s týmem, pravděpodobně bychom bojovali o 2. místo v tabulce skupiny jih a celkově možná i účast v závěrečném Final4. Toto však nebyl náš cíl. Tým je z větší poloviny složen z kluků ročníku 2009 a mladší, přestože tato soutěž je pro ročník 2008 a mladší. A tito kluci pro svůj vývoj potřebují hrát. Tím, že bychom do zápasů stavěli Dominika, Bohdanu a Tadeáše, bychom sice asi vítězili, ale zbytek týmu by se „nemusel“ až tak moc snažit. Dostali by méně minut na hřišti a daleko méně často by byli na míči. Takto zbytek týmu tuto příležitost dostal a je jen na samotných hráčích, co si z toho odnesou a jak tyto zkušenosti přetaví v dalších letech. U některých byl vidět pěkný posun, u některých bohužel tolik ne. Ano, určitě, kluci jsou ještě mladí a potřebují více „dospět“. A já věřím, že jim toto pomohlo a kluci budou lepší.

 

V celé sezóně jsme odehráli 22 zápasů. 9 jsme jich vyhráli a 13 prohráli. S celkovým skóre 1147:1136. Konečné 9. místo z celkového počtu 19 účastníků je pěkné. Jsme v první polovině!

Dosáhli jsme i pár osobních úspěchů.

Tadeáš Tichý – 5. nejlepší střelec soutěže a hráč měsíce prosince.

Dominik Suchomel – hráč měsíce dubna.

 

 

 

Úplným závěrem bych chtěl ještě jednou touto cestou poděkovat hráčům za dobré výkony a dále bych chtěl poděkovat rodičům za podporu. Ať vás všechny basketbal dále baví a v dalších sezónách jen samé úspěchy.

 

Díky Zbyněk

Zobrazit celou zprávu
17.04.2019 Zbyněk Tichý

Minižáctvo U12 zakončilo sezónu na krásném 6. místě

PDF download

K posledním dvěma zápasům letošní sezóny jsme vyjeli opět do velmi daleké Nové Paky, kde se hrál závěrečný turnaj o konečné 5. – 8. místo. V prvním zápase nás čekal soupeř ze Svitav. Výhra v tomto zápase by nás poslala do boje o konečné 5. místo, prohra do boje o 7. místo. Druhou dvojici tvořily týmy Nové Paky a Holic. Dokonce to vypadalo, že budeme kompletní, ale nakonec chyběl Adam (noha v sádře) a Agáta (nemoc). 

výhra 06.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Svitavy 83:24 (32:2 53:10 67:16)
Dominik Suchomel - 19, David Kubíček - 16, Tadeáš Tichý - 16, Bohdana Metyšová - 10, Nela Škeříková - 10, Jolana Jánová - 8, Tomáš Hanuš - 4, Berenika Gultová - 0, Natálie Svobodová - 0

Do zápasu proti Svitavám jsme vlétli jako uragán. Všichni hráči plnilo to, co jsme si řekli, že chceme hrát. Velmi těsná osobní obrana hráče s míčem, ale i bez míče, rychlý přechod do útoku a v postupném útoku hra 1na1. Pod oběma koši nás drželi David s Bebe, takže to, co jsme neproměnili, tak jsme si dokázali mnohdy doskočit. Skóre velmi rychle narůstalo v náš prospěch a soupeři jsme dovolili skórovat až v 6.minutě za stavu 14:0. Obdržený koš nás však ještě více nakopnul a do konce čtvrtiny jsme zvýšili skóre na 32:2. S vědomím, že by nám zápas o celkové 5. místo neměl uniknout, jsme více šetřili síly Domči, Davida a Nelči. O to víc si zahrál zbytek týmu, ale na předvedené hře to nebylo skoro znát. Nutno podotknout, že Svitavám chyběl jejich nejlepší hráč Bryška, ale jsem přesvědčen o tom, že ani ten by jim tentokrát nepomohl. Holky i kluci hráli výborně a skóre neustále narůstalo. Zápas jsme si všichni užili a došli jsme k zaslouženému vítězství. Byl jsem za to rád, protože očekávaný zápas proti Nové Pace bude asi úplně jiný.

výhra 06.04.2019 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 44:28 (21:11 27:13 35:19)
Dominik Suchomel - 9, Berenika Gultová - 6, Natálie Svobodová - 6, Bohdana Metyšová - 4, Nela Škeříková - 2, Tadeáš Tichý - 1, Tomáš Hanuš - 0, Jolana Jánová - 0, David Kubíček - 0

Předpoklad se potvrdil a o konečné 5. místo jsme se utkali s Novou Pakou, která přehrála Holice. Proti tomuto soupeři jsme hráli v základní části poměrně nedávno a utrpěli jsme dvě porážky. V jednom zápase jen o dva body. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Soupeřův tým je složený ze samých urostlých a zároveň atletických kluků. Tak jak my se připravovali na soupeře, tak se soupeř očividně velmi dobře připravil na nás. Naši osobní obranu soupeř překonával akcemi hoď a běž, ale vše v plném sprintu. A i když naši hráči nejsou vůbec pomalí, tak některým jsme opravdu nestíhali. Velmi dobře pokrytý Dominik a ke všemu hned v první čtvrtině si David udělal 3 fauly, takže jsme jen velmi těžce hledali cestu k soupeřovu koši. Po první čtvrtině jsme prohrávali 11:21. Od druhé čtvrtiny to byl boj, opravdu velmi tuhý a pro naše menší hráče a holky místy i velmi bolestivý boj. Obrany výrazně převyšovaly útok. Rád bych vyzdvihnul Bebe, protože nás podržela pod košem na doskocích. Statečně se bila o každý míč. Bohužel náš útok za celý zápas nenašel klíč k obraně soupeře. Naše nájezdy do koše do tří protihráčů neměly šanci na úspěch, ke hře 1na1 jsme se nedostali, protože nás soupeř velmi kvalitně dostupoval. Konečný výsledek 28:44 je sice smutný, ale fyzicky jsme na soupeře opravdu neměli. Ale všichni na hřišti do toho dali maximum a já jsem na vás hrdý. Děkuji!

 

Závěrem mi dovolte krátké shrnutí.

Tento tým je vlastně poskládaný ze tří částí, které spolu netrénují, ale setkáváme se pouze na zápasy. Jsou to všechny holky, které hrají a trénují u U13B, David, Adam a Domča z U13A a doplnění o Toma a Tadeáše z U11. To, že spolu netrénují, nepovažuji až za tak velký problém, jelikož se snažíme ve všech kategoriích praktikovat ten samý herní systém. To, co bych ale chtěl, aby tady zaznělo a nemusí být všem úplně jasné je, že jsme hráli skupinu VP1. To znamená, tu nejlepší, s těmi nejsilnějšími soupeři. To znamená, že všechny týmy, které hrály VP2 se umístili až za námi! Z tohoto pohledu je naše konečné umístění na 6 .místě opravdu KRÁSNÝ výsledek. A když se podívám na konečnou tabulku, tak si myslím, že zasloužený a spravedlivý. Ano, kdybychom ve všech zápasech byli kompletní, tak bychom možná mohli být výš, ale tak to je. A pořád jsme za sebou nechali dalších 13 týmů. Například Jičín, Havlíčkův Brod, Studánku Pardubice, Svitavy, …

 

V této sezóně jsme odehráli 20 zápasů, kde jsme jich 7 vyhráli a 13 prohráli, s celkovým skóre 1035:981. Basketbalem jsme strávili 10 víkendů a najezdili jsme 884 km. Pěkná práce.

 

A úplným závěrem mi dovolte poděkovat.

Samozřejmě všem hráčkám a hráčům, protože vím, že to se mnou není někdy jednoduché. Občas řvu, chci toho moc, vytýkám chyby, ale trénovat vás mi dělá fakt radost. Nezapomenu na zápas v Trutnově, který jste vydřeli a ubojovali, strašně jsem si užil zápasy proti Holicím a Svitavám, kde jste zahráli skvěle a spoustu dalšího. Díky moc.

Všem rodičům za podporu. Jezdíte s námi, fandíte, super. Radčiny dobroty, Bohdanovi hlášky, prostě prima parta. Jste skvělí a díky za vaši přízeň.

A příští rok v U13 se na vás zase všechny těším. Ahoj Zbyněk

Zobrazit celou zprávu
10.04.2019 Zbyněk Tichý

Žáci zakončili ligovou skupinu C na pěkném 2. místě!

PDF download

Poslední dva ligové zápasy čekaly naše chlapce v Kyjově a Brně. Jak bylo naší tradicí po téměř celou sezonu, tak ani tentokrát jsme nebyli kompletní. Chyběl Adam Švanda, kluci Tupcovi a Šimon Vašek. Sobotní duel byl na palubovce doposud neporaženého lídra soutěže, v neděli nás pak čekal přímý souboj o druhou příčku.

výhra 06.04.2019 Jiskra Kyjov - ADFORS Basket Litomyšl 71:56 (18:18 32:34 50:45)
Tomáš Folta - 17, Jonáš Brýdl - 7, Adam Kubíček - 7, Ondřej Vomáčka - 7, Tomáš Sedláček - 6, Adam Bielko - 4, Kryštof Grujbár - 4, Matěj Hanuš - 4, Michal Broulík - 0

Výsledek zápasy vypadá jako poměrně jednoznačný, ale ve 38. minutě vedli domácí jen 58:54. Pak jsme bohužel nebyli dvakrát dostatečně důrazní v obraně, rozdíl narostl na 8 bodů a v koncovce už to z naší strany bylo hodně vabank.

Výkon z naší strany nebyl špatný, a když pomineme body Tomáše Folty, tak se zbylí střelci rozdělili dost rovnoměrně. Bohužel jsme měli problém pod naším košem, kde jsme nebyli dostatečně důrazní a domácí tak několikrát poměrně snadno skórovali.

Musím zmínit ještě jednu trochu nebasketbalovou věc, která ale ke sportu patří a bohužel jde poslední dobou dost špatným směrem, jsou to fanoušci. Velmi úsměvné je, že po celé hale bylo 8 plakátu s akcí bezfaulu a někteří rodiče se chovali přesně naopak. Je alibismus říkat, že fanoušky nezměníte... fanoušci jsou obrazem trenéra a klubu a jsou takoví, jaký jim klub dovolí. Já jsem nesmírně hrdý na naše fanoušky, kteří jsou v tomto opravdu ukáznění a vědí, jak se mají na dětském sportu chovat. Navíc našim trenérům to není jedno a dokážou si rodiče případně okřiknout.

A naší hráči? To je opravdu ukázka fair-play. Zrovna v tomto zápase jsme se přiznali k tečím při autu, skoro po každém faulu se naši kluci omluvili a když soupeř upadl, tak mu pomohli vstát... Jsem na vás pyšnej kluci!

výhra 07.04.2019 SAM BŠM Brno - ADFORS Basket Litomyšl 47:82 (8:22 14:44 38:65)
Tomáš Folta - 26, Tomáš Sedláček - 13, Kryštof Grujbár - 11, Adam Bielko - 10, Jonáš Brýdl - 6, Matěj Hanuš - 6, Adam Kubíček - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Michal Broulík - 2

Vstup do nedělního zápasu nás zastihl ještě trochu rozespalé, možná to bylo tím brzkým vstáváním. Stav po pěti minutách byl 6:8. Pak se naše aktivita výrazně zvýšila a odměnou nám bylo poločasové vedení 44:14. Ve třetí periodě si naši chlapci asi řekli, že už není třeba bránit a dovolili jsme domácím zaznamenat 24 bodů, což je víc, než ve zbývajících třech periodách dohromady. Naštěstí byl náskok dostatečný a v poslední části jsme opět začali lépe bránit, a tak jsme si v poklidu došli pro cenné vítězství, které znamenalo udržení konečného 2. místo v ligové skupině C.

 

Celou sezonu lze hodnotit pozitivně, i když nás provázely obrovské zdravotní problémy. Troufám si říci, že pokud bychom byli kompletní na všechny zápasy, tak bychom hráli v extraligové skupině. Ale zranění ke sportu patří a my to musíme brát tak, jak to je. Kluci rozhodně udělali výkonnostní posun a musíme i nadále pracovat především na našich individuáních dovednostech. Teď nás ne konci května a začátkem června čeká kvalifikace o ligu žáků U15, kde bychom rádi proklouzli mezi 24 nejlepších týmů v ČR. Držte nám palce!

Zobrazit celou zprávu
09.04.2019 Martin Šorf

Juniorky U19 mají za sebou poslední ligovou mládežnickou sezonu!

PDF download
Poslední dva zápasy odehrály naše juniorky o uplynulém víkendu v Benešově a Kolíně a byly poslední hned ze dvou důvodů. Jednak to byly záverečné duely této ligové sezony, ale hlavně to bylo naposledy, kdy tyto holky hrály za Litomyšl mládežnickou soutěž. Od příští sezony bychom měli startovat již ve Východočeské lize žen.
výhra 30.03.2019 BC Benešov  - ADFORS Basket Litomyšl 50:65 (14:13 30:27 37:48)
Tereza Hánělová - 23, Vendula Rohlenová - 11, Natálie Bisová - 9, Daniela Marková - 8, Viktorie Jakubcová - 6, Karolína Pakostová - 5, Natálie Čerebová - 3

První poločas se nám vůbec nevydařil a v 18. minutě jsme prohrávali již 18:30. Do přestávky jsme dokázali naštěstí stáhnout na rozdíl tří bodů a byli stále ve hře.

Druhou dvacetiminutovku jsme zahájili šňůrou 14:0, ujali se vedení 41:30 a to si už pohlídali.

výhra 31.03.2019 BC Kolín - ADFORS Basket Litomyšl 61:55 (17:13 33:35 44:41)
Daniela Marková - 23, Natálie Čerebová - 14, Natálie Bisová - 6, Vendula Rohlenová - 5, Tereza Hánělová - 3, Viktorie Jakubcová - 2, Karolína Pakostová - 2, Anna Bielková - 0

Zápas v Kolíně byl pro diváky hodně zajímavý a přinesl časté střídaní ve vedení a několik bodových šňůr. Narozdíl od soboty, kdy jsme zaznamenali 9 trojek, se nám tentokrát nedařila příliš střelba z dálky a dali jsme jen dvě trojky. Prosazovali jsme se především z nájezdů po hře 1na1.

Šest minut před koncem jsme se ujali slibného vedení 53:46, které jsme bohužel nedokázali udržet. Udělali jsme v koncovce několik naprosto zbytečných chyb a dovolili domácím výsledek otočit ve svůj prospěch.

 

Konečná bilance v letošním ligovém ročníků zní 6 výher a 10 porážek, což znamená 5. místo v ligové skupině B.

I letos se potvrdilo, že když jsme byli kompletní, tak jsme dokázali porazit kohokoliv, bohužel často tato situace nenastala a k zápasům jsme jezdili třeba jen v šesti hráčkách. Celou soutěž zvládly holky odehrát v celkovém počtu osmi hráček, za což mají můj obdiv a uznání. Zároveň bych chtěl poděkovat i Tomášovi, který mě na mnoha zápasech zastoupil.

Do dalších let, již v dospělé kategorii, přeji holkám mnoho úspěchů.

Zobrazit celou zprávu
02.04.2019 Martin Šorf
Zavřít
ADFORS FESTIVAL U13
ADFORS FESTIVAL U13
EOS MČR U11 MIX
EOS MČR U11 MIX

NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Termíny soustředění 2023

 Mladočov: 23. - 27. 6.

 Litomyšl: 28. 8. - 1. 9.

Prosíme berte tyto termíny v potaz při plánování vašich dovolených a táborů!

Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 192 913
tento rok: 10 158
tento měsíc: 60
tento týden: 101
dnes: 10
online: nahravam