logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Galavečer basketbalu ve čtvrtek 1. června ve Smetanově domě!

PDF download

Přijďte s námi zakončit velmi úspěšnou sezonu, letos do krásného prostoru Smetanova domu.

Během galavečera proběhne zhodnocení všech týmů a předání individuálních cen.

Těšíme se na viděnou se všemi, které zajímá litomyšlský basketbal.

 

Zobrazit celou zprávu
22.05.2023 Martin Šorf

Kadetky U17 zakončily sezonu na bronzové příčce

PDF download

Po sobotním výjezdu do Jihlavy sehrála děvčata U17 několikrát odkládaná utkání proti družstvu KP Brno B. Ze základního kádru družstva vlastně nechyběla žádná hráčka, z těch mladších nastoupila  pouze Johana Blaško. Hrálo se tedy 8 na 8. Nám se vydařil úvod, když dvakrát skorovala po rychlém útoku Nelča. V závěru 1. čtvrtiny však soupeřky šly do vedení 21:14. Hra byla celkem vyrovnaná, rozdíl byl v zakončování útoků, když děvčata neproměňovala i jasné šance. Ve druhé čtvrtině soupeřky své vedení ještě zvýšily až na 18 bodů. Chyběly nám hlavně body od Bereniky a Vendy. V dalším průběhu soupeřky vlastně jen kontrolovaly své vedení, které nakonec udržely na 13 bodech.
 

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 58:71 (14:21 23:41 42:54)
Jolana Kolářová - 13, Jolana Severová - 12, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 11, Vendula Hrdličková - 4, Natálie Svobodová - 4, Berenika Gultová - 2, Johana Blaško - 0

 

 

Druhý zápas začal vyrovnanou 1. čtvrtinou, ale hned na začátku té druhé se nám podařilo odskočit o 14 bodů, na kterých měla hlavní zásluhu Vendy osmi body, potom soupeřky rozdíl udržely na 15 bodech v poločase. Druhý poločas však patřil jim, když neúprosně stahovaly rozdíl ve skore a v poslední minutě vedly 69:67. V závěru rozhodla o našem vítězství o pouhý bod Jolana Kolářová, která po jedné šestce Vendy strhla vedení na naši stranu o jediný bod. Na obou stranách ještě neproměnily dvě hráčky trestné hody a utkání byl konec.

Jsem rád, že děvčata ukončila sezonu vítězstvím. V naší skupině jsme obsadili 3. místo, když jsme zaznamenali 14 vítězství a 10 porážek. Na závěr díky všem hráčkám, díky rodičům za podporu při výjezdech (doprava) i při domácích zápasech.

 

 

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 70:69 (13:11 43:28 57:48)
Michaela Tomšů - 20, Vendula Hrdličková - 18, Jolana Severová - 10, Berenika Gultová - 7, Nela Škeříková - 6, Jolana Kolářová - 5, Natálie Svobodová - 4, Johana Blaško - 0
Zobrazit celou zprávu
21.05.2023 Stanislav Cimburek

Minižáci U13 slaví fantastický bronz z Národního festivalu!

PDF download

Dva týdny po zisku bronzových medailí týmu U11 na MČR mixů nastupovali do republikového šampionátu i našich chlapci U13. V kádru byli i 4 chlapci z již zmíněného týmu U11. Dále se v sestavě objevili kluci ročníku 2010 a 2011 z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a České Třebové.

Náš tým byl poměrně rozmanitý a to jak věkově, tak i fyzicky a technicky. Byli jsme tedy zvědaví, jak si to vše sedne.

V základní skupině jsme měli Havlíčkův Brod a Teplice, tedy skupinu určitě hratelnou. Chtěli jsme tedy zabojovat o postup do čtvrtfinále z prvního místa a tím si zajistit výhodnějšího soupeře pro čtvrtfinále.

 

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl  27:72 (2:22 10:40 19:56)

V zápase s outsiderem šampionátu jsme od první minuty měli jasně navrch. Na úvod to byl dobrý soupeř pro rozjezd a zapojení všech chlapců do rotace. S vědomím, že nás odpoledne čekají nebezpečné Teplice, jsme tak dali větší prostor právě chlapcům z lavičky.

 

ADFORS Basket Litomyšl - BK Teplice  62:43 (14:4 33:14 50:24)

Soupeř měl ve svém středu jednoho výrazného a vysokého hráče, který se nakonec stal i nejlepším střelcem turnaje. Byl jsem tedy zvědav, jak si v souboji s ním poradí Dominik Hodek, který byl ústředním článkem našeho týmu. No a poradil si s ním výborně. V obraně mu nedal téměř žadnou snadnou pozici pro skórování a v útoku si najel defacto jak chtěl. Tento klíčový souboj jsme tedy vyhráli na plné čáře, což se podepsalo i na konečném výsledku a našem vítězství.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Skokani Brno  56:44 (8:12 31:25 43:38)

Čtvrtfinálovým soupeřem nám byli urostlí chlapci z Brna, kteří ale nemají ještě tolik zvládnutou techniku. Naší taktikou bylo tedy vytvářet na ně celoplošný tlak a donutit je k chybám. To se nám dařilo se střídavými úspěchy. Občas z toho byl zisk, ale někdy taky snadný nájezd do našeho koše. Zápas byl po tři čtvrtiny vyrovnaný a až v té závěrečné jsme dokázali odskočit. Mohla tak propuknout naše radost z postupu do medailových bojů mezi nejlepší 4 týmy šampionátu.

 

USK Praha - ADFORS Basket Litomyšl  72:39 (12:16 37:25 57:36)

Před semifinálem jsme si dobře uvědomovali sílu a šíři lavičky soupeře z Prahy. USK jen těsně nepostoupilo na Mistrovství ČR, kde by zajisté hrálo také v popředí. První čtvrtinu jsme sice dokázali vyhrát, ale pak začal mít favorit navrch a postupně navyšoval své vedení. Především v útoku se ukázala vyrovnanost týmu, kdy do našeho koše dokázal být velmi nebezpečný skoro každý hráč, který byl na hřišti. Po záverečném klaksonu jsme už jen soupeři mohli pogratulovat ke zcela zaslouženému postupu. Ostatně i ve finále USK potvrdilo svoji kvalitu, když jasně porazilo Zlín.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Pražský  58:52 (12:17 31:28 41:36)

Do utkání o třetí místo jsme nevstoupili vůbec dobře a po třech minutách jsme prohrávali 0:10. Naštěstí se po oddechovém čase naše hra zlepšila a začali jsme i skórovat. Ve druhé čtvrtině jsme strhli vedení na naši stranu a ve třetí periodě ho ještě navýšili. Poslední perioda přinesla pořádné drama a soupeř dělal vše pro to, aby duel otočil. My jsme ale měli na hřišti v této čtvrtině Dominika, který nás v útoku i na doskoku držel. Nakonec se nám podařilo uhájit drobný náskok a mohli jsme se tak radovat ze zisku cenného kovu. Je ale pravda, že pokud bychom v zápase proměnili všechny naše vyložené pozice, kdy jsme byli sami pod košem, tak k dramatu dojít vůbec nemuselo. Ale aspoň to bylo pro diváka zajímavější :-).

 

Konečné 3. místo a zisk bronzových medailí předčil asi očekávání, ale za naše bojovné výkony jsme si to zasloužili.

Velkou měrou se na tomto úspěchu zasloužil Dominik Hodek, který byl díky svým fyzických parametrům a technické vybavenosti pro soupeře nezastavitelný a dle mého názoru byl jasně nejdominantnějším hráčem celého šampionátu. Na turnaji se prezentoval velmi aktivní hrou a vedl náš tým k vítězstvím jako správný leader. Sám by však na toto umístění nestačil a musím pochválit všechny chlapce, kteří makali naplno v obraně i v útoku. Myslím, že každý zahrál dle svých možností a někteří možná ještě lépe. Druhou pětku táhl Štěpán Lebeda. Mile ale překvapili i další chlapci z této pětky. Sam Vinzens se úspěšně pral s vysokými soupeři především pod vlastním košem. Kuba Auxt pomáhal s rozehrávkou i v obraně a dobrý dojem zanechali svoji aktivní hrou v útoku i Matyáš Peterka s Maxem Chadimou. V "dominikově pětce" pomáhali s rozehrávkou hlavně Adam Brýdl a Daminik Škrabánek, který dokázal být i velmi nepříjemný v obraně. Další hráči nebyli třeba tolik vidět v zakoneční, ale jak jsem už psal, každý svým výkonec pomohl ke konečnému výsledku a určitě nikdo nezklamal nebo nezahrál pod své možnosti, spíše naopak.

 

Ještě jednou velká gratulace celému týmu za super úspěch a krásný turnaj.

Zobrazit celou zprávu
16.05.2023 Martin Šorf

ZLATÁ TEČKA žáků U14 s příchutí postupu do ligy U15!

PDF download

Poslední ligový zápas ve Ždárů měl být pro naše žáky U14 přímým soubojem o první místo. O den dřív však náš soupeř prohrál ve Svitavách a tak byly nakonec karty rozdané jinak. První bude Litomyšl a druhé Brno, nebo naopak. To podle toho zda se nám podaří zvítězit. K utkání jsme měli k dispozici 9 chlapců, byť ne každý byl zcela fit. Nakonec to ale všichni zvládli odehrát jak bylo třeba.

Do zápasu jsme šli s velkým odhodláním vyhrát a to nejenom proto, že šlo o první místo v soutěži. To samozřejmě kluky potěší, ale hlavně vítěz má právo startu v lize žáků U15 v příští sezoně bez nutnosti hrát zrádnou kvalifikaci.

 

výhra 23.04.2023 BK Vlci Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 42:71 (11:12 15:24 35:49)
Tomáš Hejtmánek - 26, Dominik Hodek - 15, Jan Blaško - 9, Tomáš Hanuš - 7, Štěpán Lebeda - 5, Šimon Grujbár - 4, Miloslav Pirkl - 3, Jan Bryška - 2, Lukáš Maličký - 0

 

Do utkání jsme vstoupili poněkud rozpačitě a především na útočné polovině to nebylo vůbec ono. Nedařila se nám kombinace a bylo to takové moc na sílu. Ve druhé části jsme sice zaznamenali stejně bodů jako v té první, ale dokázali jsme lépe bránit a tak jsme odcházeli do šaten se slibným 9 bodovým vedením.

Vstup do třetí čtvrtiny byl ale z naší strany katastrofou jak v obraně tak v útoku a domácí šňůrou 11:0 šli po pár minutách do vedení. Byl to pro nás budíček, že vítězství nám samo rozhodně do klína nespadne a je třeba začít hrát. No a kluci se naštěstí probrali, zlepšili pohyb, přidali rychlé protiútoky, po kterých jsme dlouho volali. Další část jsme vyhráli 16:2 a šli do dvojciferného náskoku. Ten jsme si už nenechali vzít a naopak vedení navyšovali až na konečnách 42:71.

 

Díky této výhře v posledním kole jsme si mohli na krk pověsit pomyslné zlété medaile v ligové skupině C díky bilanci 10 výher z 12 zápasů. Co je hlavní, tak vítězství je pro nás vstupenkou mezi ligovou elitu i pro další ročník v kategorii starších žáků U15.

Zobrazit celou zprávu
23.04.2023 Martin Šorf

Poslední 4 víkendové zápasy minižactva U11 nás poslaly do skupiny o 5. - 8. místo

PDF download

Sobotní utkání se Stěžery pro nás byly velkým trápením. Chyběla bojovnost, neproměnili jsme mnoho jednoduchých střel a hlavně časté kroky nás připravovaly o míče. Soupeř byl sice urostlejší než my, ale herně jsme měli na to, abychom ho porazili. V týmu však chyběl někdo, kdo by nás nastartoval k lepšímu výkonu. A tak jsme soupeři v prvním zápase podlehli 53:63. Druhý zápas pak byl o trochu lepší, a tak jsme po utrápeném boji nakonec dokázali zvítězit 53:46.

 

výhra 15.04.2023 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Stěžery 53:63 (11:14 33:30 45:48)
Sára Kladivová - 15, Martin Havel - 12, Dominik Škraňka - 10, Josef Fengl - 6, Josef Doležal - 4, Jakub Zeman - 4, Nikol Hodková - 2, Adam Brýdl - 0, Adéla Chadimová - 0, Alex Dvořák - 0, Karolína Horská - 0, Magdaléna Leksová - 0

 

výhra 15.04.2023 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Stěžery 53:46 (8:14 24:18 42:37)
Martin Havel - 14, Josef Doležal - 11, Dominik Škraňka - 10, Jakub Zeman - 5, Sára Kladivová - 4, Karolína Horská - 3, Adéla Chadimová - 2, Josef Fengl - 2, Magdaléna Leksová - 2, Adam Brýdl - 0, Alex Dvořák - 0, Nikol Hodková - 0

 

V neděli jsme hráli utkání v Přelouči. Oproti předešlému dni byl náš výkon mnohem bojovnější. I při bilancí jedna prohra a jedna výhra můžeme být s naším výkonem spokojeni. Kluci z Přelouče, na kterých byla založena jejich hra, byli hodně běhaví. V naší neúplné sestavě bylo těžké držet jejich tempo. Musím však pochválit náš kolektivní a bojovný výkon. Jak naši zkušenější hráči, tak i mladší začínající hráči a hráčky bojovali, co jim síly stačily. V prvním zápase jsme sice na soupeře nestačili a prohráli 56:39, ale druhý zápas už byl v naší režii. Ujali jsme se vedení hned od první čtvrtiny. Bylo znát, že základním hráčům soupeře dochází síla. My jsme ale nepolevili a dotáhli utkání do vítězného konce 42:66. Všem hráčům a hráčkám patří velká pochvala.   

 

výhra 16.04.2023 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 56:39 (20:12 35:18 43:31)
Adam Brýdl - 16, Martin Havel - 11, Josef Doležal - 4, Jakub Zeman - 4, Adéla Chadimová - 2, Matouš Kotěra - 2, Josef Fengl - 0, Nikol Hodková - 0, Karolína Horská - 0, Miroslav Kuře - 0

 

výhra 16.04.2023 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 42:66 (9:25 17:37 34:49)
Adam Brýdl - 33, Martin Havel - 11, Josef Doležal - 8, Matouš Kotěra - 6, Adéla Chadimová - 2, Josef Fengl - 2, Karolína Horská - 2, Jakub Zeman - 2, Nikol Hodková - 0, Miroslav Kuře - 0
Zobrazit celou zprávu
16.04.2023 Gabriela Liberdová

Díky dvěma cenným výhrám z Brna vedeme soutěž a čeká nás zápas o zlato!

PDF download

O víkendu nás čekaly dva těžké zápasy v Brně, které měly napovědět, jak to letos vlastně skončí.

V sobotním utkání nás čekal velmi silný soupeř, kterému jsme doma podlehli. Celý první poločas byl zcela vyrovnaný co do hry, tak do skóre a skončil naším nejtěsnějším vítězstvím. Ve třetí čtvrtině na nás ale domácí vlétli, trefili 4 trojky a ujali se dvouciferného vedení. Obraz hry nenasvědčoval, že by mělo dojít k nějakému dramatu. Jenže v závěrečné čtvrtině jsme začali skvěle bránit (soupeř v ní zaznamenal jen 3 body) a pomalu jsme manko stahovali. Dramatická koncovka byla rázem na světě. Za vyrovnaného stavu trefil Tomáš trojku z rohu, která byla nakonec střelou vítěznou. Tento výsledek asi nikdo moc nečekal, obzvlášť po průběhu třetí periody. O to ale mohla být naše radost větší a větší by i byla, kdyby se v poslední vteřině zápasu nezranil Dominik.

 

výhra 01.04.2023 BASKET Brno - ADFORS Basket Litomyšl 56:59 (19:21 29:30 53:44)
Tomáš Hejtmánek - 18, Jan Blaško - 12, Tomáš Hanuš - 9, Šimon Grujbár - 6, Dominik Hodek - 6, Jan Bryška - 5, Vít Šafr - 3, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0

 

 

K nedělnímu zápasu jsme odjeli už bez Dominika a bohužel se v první čtvrtině zranil i Tomáš Hanuš, byť duel dokázal dohrát, ale dost limitovaně. Po 4 minutách vedli domácí 6:0 a naše hra nevypadala vůbec pěkně. Po time outu jsme se trochu probrali v útoku a dokázali několikrát skórovat. Respektive do konce úvodní části jsme skórovali už jen my a nakonec otočili na 6:9. I vstup do druhé periody vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení 19:12 a s námi to opět vypadalo bledě. Scénář se však opakoval jak přes kopírák a po time outu jsme až do přřestávky opět skórovali jen my a v půlce byl stav 19:21.

Třetí desetiminutovka byla hodně vyrovnaná a po ní byl rozdíl ve skóre jediný bodík v náš prospěch. Do poslední části jsme vstoupili výborně a šňůrou 11:0 získali náskok, který jsme si udrželi až do konce.

V dnešním utkání zahráli všichni skvěle v obraně, což ukazuje i 41 inkasovaných bodů. Naší hlavní útočnou zbraní byl Tomáš Hejtmánek, který zaznamenal jen o 10 bodů méně než celý tým domácích. Ale na výhře se dnes podíleli úplně všichni výborným výkonem, kdy každý makal ve prospěch týmového úspěchu.

 

 

výhra 02.04.2023 SK Žabovřesky - ADFORS Basket Litomyšl 41:54 (6:9 19:21 31:32)
Tomáš Hejtmánek - 31, Jan Bryška - 9, Šimon Grujbár - 6, Jan Blaško - 4, Tomáš Hanuš - 2, Vít Šafr - 2, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0

 

Díky těmto výsledkům nám nyní patří s bilancí 9 - 2 fantastické první místo a v závěrečném kole se ho budeme snažit ve Žďáru udržet. Tabulka je však hodně vyrovnaná a právě náš příští soupěř a Brno mají o jediný bod méně. Můžeme tedy klidně skončit i třetí. Bednu nám ale už nikdo nevezme. My se však pojedeme do Žďáru poprat o vítězství zaručující výhru v soutěži a uvidíme, zda na domácí budeme stačit či nikoliv.

Zobrazit celou zprávu
04.04.2023 Martin Šorf

Kadetky U17 vezou jednu výhru z palubovky lídra soutěže

PDF download

Na aprílovou sobotu jsme v brzkých hodinách vyrazili na zápasy s největším rivalem - brněnskými Žabinami. K utkáním odjelo pouhých 7 hráček, nejvíce jsme postrádali Nelu, která na nás určitě myslela i v Anglii. Soupeřky hrály v jedenácti, často střídaly a držely rychlé tempo zápasu. My jsme nakonec použili i zónovou obranu, ta nám pomohla hlavně ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhráli 14:7. Další průběh byl každý chvilku tahá pilku, a 2 minuty před koncem zápasu byl nerozhodný stav 54:54. V závěru rozhodla o našem vítězství Jolana Kolářová trojkou, kterou ještě potvrdila košem z nájezdu a mohli jsme jásat.
 

výhra 01.04.2023 Žabiny Brno C - ADFORS Basket Litomyšl 54:59 (19:17 26:31 44:40)
Jolana Kolářová - 23, Vendula Hrdličková - 9, Michaela Tomšů - 8, Natálie Svobodová - 7, Berenika Gultová - 5, Jolana Severová - 5, Johana Blaško - 2

 

 

Druhý zápas se vyvíjel jinak. Soupeřky nasadily celoplošnou obranu, zde nám právě chyběla Nela, protože jsme měli problém vůbec vyvézt míč. Na děvčatech se projevovala únava, v útoku jsme se nemohli prosadit, střelba se nedařila. Proto byl po poločasu stav 35:17 pro domácí. O zápasu bylo rozhodnuto, děvčata ale zaslouží poděkování, že bojovala až do konce a druhý poločas soupeřky navýšily rozdíl o pouhé 3 body. Věřme, že do posledních zápasů půjdeme v plném počtu i síle. Za tři týdny přijede družstvo KP Brno a závěr nás čeká v Jihlavě.

 

 

výhra 01.04.2023 Žabiny Brno C - ADFORS Basket Litomyšl 58:37 (19:8 35:17 47:27)
Jolana Kolářová - 14, Berenika Gultová - 7, Michaela Tomšů - 5, Vendula Hrdličková - 4, Natálie Svobodová - 4, Jolana Severová - 2, Johana Blaško - 1
Zobrazit celou zprávu
04.04.2023 Stanislav Cimburek

Dvě výhry minižactva U11 nad spoluhráči z Young Diamonds

PDF download

Utkání proti nám dobře známému soupeři z Ústí nad Orlicí dopadla opět na výbornou. Bylo patrné, že jsme zatím stále herně zkušenější tým. A protože známe nejšikovnější hráče soupeře ze společných výběrových tréninku Young Diamonds, věděli jsme, co nás čeká.  Naším hlavním úkolem tedy bylo ubránit soupeřovy "mladé diamantky". Tento úkol jsme splnili a dali klukům pěkně zabrat. Určitě si, a to ne jen oni, odnesli z těchto zápasů mnoho zkušeností. Ty se nám budou hodit na blížícím se MČR mixů, kterého se společně účastníme.

Do zápasů nastoupily ale taky některé naše mladší a začínající děti. I přesto jsme dokázali hrát pěknou kolektivní hru, do které se dokázali všichni hráči i hráčky zapojit. Za předvedený výkon a obrovskou bojovnost si všichni zaslouží velkou pochvalu. 

 

výhra 26.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 79:29 (23:8 49:14 63:21)
Adam Brýdl - 35, Josef Doležal - 14, Nikol Hodková - 10, Martin Havel - 8, Victoria Kroulíková - 7, Karolína Horská - 2, Natálie Provazníková - 2, Josef Fengl - 1, Adéla Chadimová - 0, Alex Dvořák - 0, Jakub Zeman - 0

 

výhra 26.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 62:45 (15:6 37:15 54:21)
Adam Brýdl - 37, Martin Havel - 9, Josef Doležal - 6, Nikol Hodková - 6, Natálie Provazníková - 2, Jakub Zeman - 2, Adéla Chadimová - 0, Alex Dvořák - 0, Josef Fengl - 0, Karolína Horská - 0, Victoria Kroulíková - 0
Zobrazit celou zprávu
03.04.2023 Gabriela Liberdová

Zapište si do kalendáře termín 2. ročníku plesu

PDF download

Zobrazit celou zprávu
31.03.2023 Martin Šorf

Kadeti U17 nejdříve odmítli výhru v Nové Pace, ale poté udolali SŠB Pardubice

PDF download

S časovým odstupem bych se rád ještě vrátil k utkaním kadetů v nadstavbě NRL. Dlouhodobou část jsme ukončili pouze s dvěma prohrami s Novou Pakou na druhém místě. O konečné pořadí se hraje v nadstavbě, kde první 3 týmy bojují každý s každým se započtením výsledků z dlouhodobé části. Po dohodě klubů jsme to vzali rychleji a zápas s Novou Pakou a i SŠB jsme si předehráli.

Po mnoha omluvenkách jsme k zápasům do Nové Paky odjeli pouze se sedmi hráči, a to nás doplnil i Matěj Hanuš. Od samého začátku jsme tahali za kratší konec. Kluci sice plnili taktické pokyny, ale nedali jsme pár šoupáků a soupeř svojí kvalitou nás v útoku přehrával. V druhé polovině utkaní jsme se sice zvedli, ale na výhru to nestačilo. 

 

výhra 18.03.2023 Sokol Nová Paka  - ADFORS Basket Litomyšl 82:54 (22:10 23:11 18:15)
Matěj Hanuš - 14, Jonáš Škop - 14, Lukáš Pavliš - 8, Adam Karlík - 6, Štěpán Kovář - 4, Matěj Pokorný - 4, Samuel Tomeš - 4

 

Druhý zápas byl už o poznání vyrovnanější. Do jisté míry to bylo způsobeno i tím, že my jsme točili všech našich 7 hráčů, kdežto Nová Paka první zápas odehrále na úzkou rotaci a ve druhém dostali prostor i hráči méně vytížení. V polovině zápasu jsme prohrávali pouze o 9 bodů. Ve třetí čtvrtině se kluci kousli a výbornou hrou jsme otačili zápas v náš prospěch. Tuto periodu jsme vyhráli 30:13 a průbežně v zápase rázem vedli 56:48. Ještě v polovině poslední části jsme se udržovali náskok, pak ale přišel kolaps. Úplně nesmyslnými ztrátami jsme odmítli výhru, či možnost se o výhru porvat. Soupeř nám během 5 minut nasázel 20 bodů, z toho 6 trojek, a my jsme se nezmohli na odpor. 

 

výhra 18.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka  60:74 (8:12 26:35 56:48)
Matěj Hanuš - 27, Jonáš Škop - 15, Samuel Tomeš - 7, Adam Karlík - 5, Lukáš Pavliš - 4, Štěpán Kovář - 2, Matěj Pokorný - 0

 

S odstupem 3 dnů jsme na naší palubovce přívítali SŠB Pardubice. Výhra by nám už předem zaručila konečné druhé místo v NRL. Od samého začátku se hrál velmi fyzický mladežnický basketbal. Nutno podotknout na velmi dobré úrovni. Obrany převyšovaly útoky a oba týmy se držely svých secvičených herních systémů. Nám se lépe povedl vstup do zápasu a diktovali jsme temto hry. Soupeř se nám však vyrovnal a ve 2. a 3. čtvrtine byl bodově lepší, ale stále jsme drželi naskok, byť jen dvoubodový. Napomohlo tomu i to, že od 2. čtvrtina pro zranění odstoupil Matěj Hanuš a nám zůstala jediná utočná zbraň v podově Jonáše Škopa. V poslední čtvrtině to byl opravdu vyrovnaný boj o každý útok i obranu. Náš nejlepší hráč zápasu Sam Tomeš, který nás držel na obraném doskoku a zároveň se prosazoval bodově, zaznamenal několik zbytečných ztrát, které vyústily v to, že 2 minuty před koncem byl stav 50:50. Následoval time-out na naší straně, zklidění hry, uklidnění kluků, že stále máme na to vyhrát zápas. Dvě naše podařené akce a vedeme o 4. Následoval taktická bitba trenérů. Dva time-outy na straně hostů, kreslení akcí a proti akcí, taktické fauly a konec. Vyhráváme 57:51. Velmi dobrý odmakaný zápas. Jakékoli výsledky všech zbylých zápasů už nemohou ovlivnit maše konečné druhé místo. Teď si dáme měsíc pauzu a pak nás čeká poslední zápas v Pardubicích.

 

výhra 22.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice 57:51 (15:7 26:19 42:40)
Samuel Tomeš - 17, Jonáš Škop - 11, Šimon Kovář - 7, Lukáš Pavliš - 6, Štěpán Kovář - 5, Tadeáš Tichý - 5, Adam Karlík - 4, Ivan Jetmar - 2, Matěj Hanuš - 0, Matěj Pokorný - 0, Daniel Večeřa - 0
Zobrazit celou zprávu
24.03.2023 Zbyněk Tichý
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2023/2024

 

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2023!

 

 

 

ROZPIS ZÁPASŮ 23/24

 

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2023/2024:

Lékařská prohlídka na sezonu 2023/2024

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 197 010
tento rok: 14 255
tento měsíc: 466
tento týden: 196
dnes: 40
online: nahravam