logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Úspěšný víkendový zájezd žáků U14 na Vysočinu

PDF download

Pokračování žákovské ligy U14 v nové skupině s novými soupeři jsme zahájili v Jihlavě a Pelhřimově, pro nás v nezvykle hojném počtu jedenácti hráčů.

První zápas jsme začínali velmi nervózně, dělali zbytečné chyby v rozehrávkách, ale postupně jsme našli jistotu a udávali tempo hry. Dařilo se nám proměňovat individuální nájezdy ze hry jedna na jednoho.

Soupeř nevytvářel příliš tlaku ve hře na perimetru, tak si kluci mohli zastřílet i z dálky a 7 proměněných tříbodových střel není špatný výsledek. Finální skóre  74 : 43 v náš prospěch potvrdil naši herní převahu.

 

výhra 07.01.2023 BC Vysočina - ADFORS Basket Litomyšl 43:73 (8:18 16:44 28:60)
Dominik Hodek - 18, Jan Blaško - 15, Tomáš Hejtmánek - 13, Tomáš Hanuš - 9, Jan Bryška - 8, Štěpán Lebeda - 7, Šimon Grujbár - 2, Vít Šafr - 1, Jakub Auxt - 0, Miloslav Pirkl - 0, Samuel Vinzens - 0

 

Druhý den nás čekal o poznání složitější soupeř, technicky vyspělejší a o poznání vyšší. Začátek zápasu provázela opět nervozita způsobená ani ne tak ze soupeřova výkonu, ale z prostředí větší haly a divácké kulisy. Místní hráli krásný rychlý kombinační basket a vždy byli o kousek rychlejší a v prvních minutách první části úspěšnější i bodově.

Aktivně jsme začali bránit a začali razantněji přistupovat k soupeři, zlepšili jsme poziční hru bez míče a dokázali se vymanit z počátečního tlaku a bodového manka. V posledních třech minutách úvodní čtvrtky jsme nastříleli 14 bodů a vytvořili si náskok. Nutno podotknout, že jsme ale úplně propadli v úspěšnosti střelby trestných hodů, kdy jsme neproměnili pět pokusů a tato smůla nás provázela celý zápas. Druhou čtvrtinu jsme se soustředili na obranu a udržení soupeře v bezpečné vzdálenosti od našeho koše, to se ale odráželo v počtu osobních chyb a bohužel i v počtu inkasovaných bodů z neubráněných doskoků, to nám stále nejde.

Druhou půli jsme zahájili stále s náskokem a novými pokyny. Kluci zlepšili „spacing“ a výbornou osobní obranou dovolili soupeři za celou čtvrtku proměnit pouze 5 bodů. Poslední herní část jsme již plně kontrolovali její průběh až na konečných 55 :40. Velký dík klukům a respekt soupeři. Více takových zápasů.

 

výhra 08.01.2023 BK Sojky Pelhřimov - ADFORS Basket Litomyšl 40:55 (12:21 24:30 29:40)
Dominik Hodek - 13, Tomáš Hejtmánek - 12, Jan Blaško - 8, Jan Bryška - 6, Tomáš Hanuš - 6, Štěpán Lebeda - 5, Vít Šafr - 3, Šimon Grujbár - 2, Jakub Auxt - 0, Miloslav Pirkl - 0, Samuel Vinzens - 0
Zobrazit celou zprávu
10.01.2023 Pavel Hanuš

Ženy favoritky nezaskočily, ale v neděli se dlouho držely!

PDF download

Odvetné zápasy 2. ligy žen jsme začali na domácí palubovce proti týmům ze severu, tedy Liberci a Jablonci. V naší sestavě není stále k dispozici Sabča Knesplová a Gabča Liberdová, což je samozřejmě citelná ztráta. Většina zbylých hráček ale byla k dispozici a navíc nás opět doplnily kadetky, takže hráček bylo tentokrát dost. No tedy v sobotu nás bylo dost, v neděli to bylo už horší, neboť proti Liberci se hned 3 hráčky zranily a tak v neděli už nenastoupily :-( K vidění byly dva odlišné zápasy, když jsme se v sobotu totálně protrápili útokem, abychom v neděli předvedli velmi bojovný a aktivní výkon. Škoda, že to nebylo naopak, neboť hlediště se slušně zaplnilo diváky především v sobotu.

 

výhra 07.01.2023 ADFORS Basket NFMP Litomyšl - TJ Lokomotiva Liberec I 24:67 (2:26 15:34 17:50)
Sabina Hartmanová - 5, Vendula Hrdličková - 4, Anna Jeřábková - 4, Tereza Jochová - 4, Michaela Tomšů - 4, Veronika Hrdličková - 3, Anna Bielková - 0, Natálie Čerebová - 0, Viktorie Jakubcová - 0, Lucie Jeřábková - 0

 

 

Úvodní perioda se nesla v duchu naší útočné bezradnosti, když jsme si jen těžko dokázali vytvořit slušnou pozici, ostatně 2 vstřelené body za celých 10 minut hry mluví za vše. Ve druhé části jsme se ale zvedli a dokonce jí vyhráli 13:8 a snížili tak manko na poločasových 15:34. Bohužel druhý poločas začal stejně jako ten první a opět to byly pouhé dva bodíky zaznamenané ve třetí čtvrtině. Nakonec z toho byla vysoká prohra o 43 bodů a dnes to byla opravdu velká útočná mizérie.

 

 

výhra 08.01.2023 ADFORS Basket NFMP Litomyšl - Bižuterie Jablonec n.N. 46:71 (9:14 18:26 34:48)
Sabina Hartmanová - 14, Veronika Hrdličková - 7, Vendula Hrdličková - 6, Anna Jeřábková - 6, Anna Bielková - 5, Viktorie Jakubcová - 4, Nela Škeříková - 4, Michaela Tomšů - 0

 

Jablonec disponuje několika vysokými pivotmankami, přes které se snaží hodně hrát své útoku. Nám se je podařilo dobře bránit a oproti sobotě si i více pomáhat. Důležité také bylo, že jsme dobře doskakovali pod vlastním košem a nedovolili soupeřkám druhé pokusy. V útoku jsme si dokázali vytvářet slušné pozice především aktivními nájezdy. V poločase jsme ztráceli pouhých 8 bodů a ještě ve 32. minutě to bylo jen 38:48. Stále jsme se tedy drželi na dohled a mohli pomýšlet na překvapení. Bohužel v závěrečných minutách začlo Jablonci padat z pole. Soupeřky trefily snad vše co zvydly a tak naše manko začalo rychle narůstat, až na konečných 25 bodů. S ohledem na naši předvedenou hru je to trochu kruté, protože jsme nepodali vůbec špatný výkon.

Zobrazit celou zprávu
10.01.2023 Martin Šorf

Muži se konečně sešli ve větším počtu a hned si připsali další dvě výhry

PDF download

V prvních zápasech po vánoční pauze jsme hostili Novou Paku a Trutnov, tedy týmy, které jsme dokázali na jejich hřištích porazit. Pozitivní zprávou bylo, že se nás sešlo oba dny 10. Tedy oproti minulým zápasům zlepšení, i když stále řada hráčů chybí. Aby toho optimismu se sestavou nebylo tolik, tak si před sobotním duelem bohužel poranil koleno Jonáš Brýdl, který tak bude mít delší absenci, stejně jako Matěj Sádovský, který absentuje pro poranění kotníku a Martin Langer, jenž je už delší dobu mimo hru pro zlomeny prst. Letošní sezona je holt plná zranění, ale musíme se s tím poprat. Tento víkend však měli daleko větší problém se sestavou naši soupeři, když Nová Paka přijela pouze s 5 hráči a Trutnov měl jen o jednoho více.

 

výhra 07.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Nová Paka 68:48 (24:14 36:23 54:30)
Adam Kubíček - 16, Tomáš Sedláček - 15, Tomáš Kotěra - 13, Tomáš Folta - 12, Tomáš Candrák - 4, Michal Bílek - 3, Petr Černý - 3, Kryštof Grujbár - 2, Nikita  Egorov - 0

 

Již při pohledu na rozcvičení obou týmů bylo jasné, že dnes budeme favoritem my a že soupeř nemůže v této sestavě klást příliš velký odpor. To se z části také potvrdilo, byť jsme to úplně lehké neměli. Především proto, že Paka hrála celý zápas zónovou obranu, na kterou naši mladíci ještě příliš neumí hrát. I díky 10 úspěšným trojkám jsme ale dokázali naše vedení postupně navyšovat. Z hostujícího týmu nás trápil defacto pouze šikovný křídelník Cogan, který zaznamenal 28 ze 48 bodů svého týmu.

Duel se hrál v poklidné a pohodové atmosféře, takže příjemně strávený sobotní večer pro hráče i fanoušky.

 

výhra 08.01.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Loko Trutnov  60:55 (21:8 30:24 46:39)
Tomáš Folta - 23, Adam Kubíček - 9, Michal Bílek - 8, Tomáš Candrák - 5, Matěj Hanuš - 4, Tomáš Sedláček - 4, Kryštof Grujbár - 3, Zdeněk Hodek - 2, Tomáš Kotěra - 2, Petr Černý - 0

 

I Trutnov dorazil ve velmi nepočetné sestavě, avšak nejlepší tři střelci nechyběli. Dal se tedy očekávat vyrovnanější duel, což se nakonec potvrdilo. Úvod zápasu byl zcela v naší režii, dobře jsme bránili a v útoku se dokázali prosazovat z nájezdů. Ve 13. minutě jsme vedli 24:8 a nic nenasvědčovalo dramatu. Bohužel od té chvíle se jak mávnutím kouzelného proutku dění na hřišti změnilo. Soupeř zaznamenal 9 bodů v řadě, začal si věřit a prosazovali se i hráči, kteří nemají přiliš oslnivé statistiky.

Zato nám se přestalo v útoku úplně dařit. Dělali jsme hloupé a zbytečné ztráty a hlavně jsme nedokázali proměňovat střelecké pozice a to ani ty vyložené. Co bylo však horší, přestali jsme být aktivní. Rychlý protiútok byl velmi sporadickou záležitostí a v obraně jsme nedokázali presovat, jak jsme si řekli. Byli jsme sice stále kousek vpředu, ale hosté se neustále drželi na dohled a bylo viděť, že zápas nechtějí vzdát. Drama přišlo v samotné koncovce, když soupeř srovnal na 50:50. Naštěstí nás tento moment nepoložil a dvěma koši jsme dokázali odskočit na 55:50. To se ukázalo jako klíčový moment, neboť tento náskok jsme si už pohlídali. Toto vítězství je velmi cenné a posouvá nás v tabulce opět trochu blížeji středu tabulky. Zbytečně jsme si to však takto zdramatizovali a mohli jsme po dobrém úvodu duel zvládnou větším rozdílem a hlavně ve větším klidu.

 

Zobrazit celou zprávu
09.01.2023 Martin Šorf

Kadeti U17 vezou dvě poklidné výhry z Chrudimi

PDF download

K prvnímu zápasu po vánoční pauze jsme vyjeli do Chrudimi. Po pauze na rozehraní ideální soupeř. Připomenu, že kluci z Chrudimi začali hrát soutěž až letos a v prvních zápasech si z naší palubovky odvezli 2 stovky. K zápasu jsem měl k dispozici 10 kluků, takže se krásně nabízelo zápasy odehrát na 2 pětky.

Úvod byl z naší strany hodně ospalý. Kluci po brzkém vstávání byli myšlenkami ještě asi v posteli. Soupeře jsme přehrávali z podstaty kvality hráčů, ale chtěl bych od kluků více. Nechal jsem kluky hrat a čekal co předvedou. V polovině prvného zápasu jsem změnil složení pětek. 1. pětka ročník 2006, 2. pětka kluci 2008 + Adam a Lukáš. 2006 dostali vždy pokyn jaké akce mají hrát, kdežto 2008 si mohli hrát co chtěli, ale s tím, že rozehrávač musí vždy zahlásit, co se bude hrát. Kluci 2006 se místy trápili, zato 2008 hráli dobře. Kde jim chyběla výška a síla, tak ji nahrazovali energií. V prvním zápase byly body pěkne rozložené přes celý tým a v druhém zápase daly obě dvě pětky stejný počet bodů 55. Lehčí soupeři už došli, teď nás čekají zápasy pravdy. Nejdříve SŠB a pak Nová Paka. 

 

výhra 07.01.2023 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 30:83 (5:16 9:41 20:60)
Adam Karlík - 12, Jonáš Škop - 11, Šimon Kovář - 10, Štěpán Kovář - 10, Lukáš Pavliš - 9, Daniel Večeřa - 9, Ivan Jetmar - 8, Matěj Pokorný - 6, Tadeáš Tichý - 6, Samuel Tomeš - 2

 

výhra 07.01.2023 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 29:110 (9:23 11:55 20:80)
Šimon Kovář - 20, Adam Karlík - 17, Štěpán Kovář - 14, Daniel Večeřa - 14, Matěj Pokorný - 12, Jonáš Škop - 12, Tadeáš Tichý - 8, Ivan Jetmar - 5, Lukáš Pavliš - 4, Samuel Tomeš - 4

 

Zobrazit celou zprávu
09.01.2023 Zbyněk Tichý

Novoroční projev ředitele Regionální basketbalové akademie Young Diamonds

PDF download

 

Zobrazit celou zprávu
01.01.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 pod vedením Adama si vyšláplo na pardubickou Beksu!

PDF download

Minižactvo U11 hostilo před Vánoci silného soupeře z Pardubic, který přivezl hned 16 hráčů, což bylo dvakrát tolik, než jsme měli k dispozici my. Na soupisce obou týmů byla řada nováčků a Beksa nepřijela v tom nejsilnějším složení a dala zahrát rovnoměrně všem, což je třeba objektivně zmínit. V naší sestavě se letos poprvé objevil i Adam Brýdl, který většinou hraje jen za kategorie U12 a U13. To se ukázalo být klíčovým faktorem a především jeho výborný výkon byl strůjcem cenného vítězství. Ostatně Adam sám vsítil v prvním zápase o 8 bodů více než celý hostující tým. Tato předvánoční výhra potěšila, ale zároveň si dobře uvědomujeme, že je před námi mnoho práce a především začínající hráči musí ještě hodně odtrénovat, aby se dokázali více prosazovat.

 

výhra 18.12.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vividbooks Pardubice 64:35 (17:11 31:19 50:23)
Adam Brýdl - 43, Victoria Kroulíková - 12, Jakub Zeman - 3, Josef Doležal - 2, Martin Havel - 2, Dominik Škraňka - 2, Nikol Hodková - 0, Karolína Horská - 0

 

výhra 18.12.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vividbooks Pardubice 49:52 (12:8 18:24 31:36)
Adam Brýdl - 38, Victoria Kroulíková - 10, Dominik Škraňka - 1, Josef Doležal - 0, Martin Havel - 0, Nikol Hodková - 0, Karolína Horská - 0, Jakub Zeman - 0
Zobrazit celou zprávu
26.12.2022 Martin Šorf

Ani 13 přesných trojek nepomohlo mužům na palubovce loňského vítěze!

PDF download

Poslední letošní zápas čekal muže na palubovce loňského vítěze Východočeské ligy, tedy favorit byl jasný. Obzvlášť, když jsme opět počítali mnoho absencí. Do utkání jsme nastoupili s přílišným respektem a domácí hráči se až příliš snadno prosazovali z nájezdů. Je pravda, že nám chybělo v osobních soubojích několik centimetrů a dost kilogramů, ale i tak jsme mohli hrát důrazněji. První čtvrtinu jsme prohráli 14:29, což defacto rozhodlo o výsledku. V dalších 30 minutách už se hrálo mnohem vyrovnaněji, ale zkušený soupeř si vedení kontroloval. Celý zápas jsme hráli proti zónové obraně, takže jsme často hledali zakončení z perimetru a nakonec se nám podařilo proměnit hned 13 pokusů, ale ani to nestačilo. Vánoční přestávku strávíme s bilancí 3-9 na posledním místě tabulky. Jak se nám bude dařit po Novém roce bude asi opět hodně záležet na tom, v jaké sestavě se k zápasům dokážeme scházet a zda už konečně vyprázdníme marodku.

 

výhra 17.12.2022 BK Bizoni Náchod - ADFORS Basket Litomyšl 83:61 (29:14 45:28 64:42)
Matěj Hanuš - 11, Adam Kubíček - 11, Martin Šorf - 10, Tomáš Kotěra - 8, Jonáš Brýdl - 7, Petr Černý - 6, Tomáš Sedláček - 5, Kryštof Grujbár - 3, Zdeněk Hodek - 0
Zobrazit celou zprávu
26.12.2022 Martin Šorf

Minižactvo U13 se sešlo v téměř plné síle a odneslo to Týniště

PDF download

Poslední letošní zápasy čekaly na minižactvo U13 v Týništi nad Orlicí. Opět jsme měli řadu absencí, ale přesto jsme na zápasy odjeli v téměř nejsilnější sestavě. Řada hráčů, kteří hrají primárně soutěže U14 a U15 měla totiž volno, a tak nás doplnili. To samozřejmě výrazně pohlo s jazýčkem na vahách a v obou zápasech jsme tak měli od první do poslední minuty jasně navrch po fyzické, technické i taktické stránce. První polovinu soutěže jsme tak zakončili na pěkné druhé příčce s bilancí 9 výher a 5 proher.

 

výhra 17.12.2022 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl  15:74 (4:26 7:36 9:58)
Dominik Hodek - 14, Samuel Vinzens - 14, Matyáš Peterka - 10, Laura Gazsóová - 8, Miroslav Leksa - 8, Štěpán Lebeda - 6, Jakub Pokorný - 6, Jakub Auxt - 4, Jakub Škraňka - 4

 

výhra 17.12.2022 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl  16:90 (5:23 6:44 16:68)
Štěpán Lebeda - 21, Matyáš Peterka - 16, Dominik Hodek - 14, Jakub Škraňka - 13, Jakub Auxt - 12, Miroslav Leksa - 6, Samuel Vinzens - 6, Laura Gazsóová - 2, Jakub Pokorný - 0
Zobrazit celou zprávu
26.12.2022 Martin Šorf

PF 2023

PDF download

Jménem klubu ADFORS Basket Litomyšl, ale i jménem celé

Regionální basketbalové akademie Young Diamonds

přejeme všem našim členům, partnerům a fanouškům

krásné Vánoce a hodně zdraví a pohody do nového roku!

Zobrazit celou zprávu
26.12.2022 Martin Šorf

Žáci U14 o víkendu na palubovkách favoritů neuspěli

PDF download

V sobotu jsme odehráli velmi náročný zápas v Pardubicích. Nám dobře známý soupeř předváděl útočný fyzický basketbal. Čelili jsme technicky velmi vyspělým hráčům a obtížně jsme bránili náš koš. Z bezpočtu vynucených ztrát z vlastní rozehry a nepřesnosti příher jsme inkasovali spoustu laciných košů. I tak jsme se dokázali individuálně prosadit a proměnit pár pěkných akcí, které plynuly z rychlé a především přesné rozehry. Kluci měli problém s pravidlem překročení poloviny hřiště v časovém limitu pod tlakem soupeře při zdvojení. V útoku se nám podařilo několikrát zahrát naši čtyřku, rozhýbat tak obranu a úspěšně zakončovat.

Měli jsme mnoho neproměněných šancí a to musíme napravit. Konečné skóre 93:36 ve prospěch domácích vypovídá o kvalitě soupeře a pokud se chceme porovnávat, tak s těmi nejlepšími..

 

výhra 10.12.2022 BK VIVIDBOOKS Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 93:36 (23:13 44:19 68:24)
Tomáš Hanuš - 8, Tomáš Hejtmánek - 8, Štěpán Lebeda - 6, Jan Bryška - 4, Vít Šafr - 4, Jan Blaško - 2, Dominik Hodek - 2, Miloslav Pirkl - 2, Jakub Auxt - 0, Lukáš Maličký - 0

 

V neděli nás čekala palubovka v Nymburce a stejně nelehký soupeř. Vývoj utkání od začátku kontroloval místní tým. Zaskočeni snad výškou soupeře, jeho odhodláním a chutí hrát jsme nebyli schopni vytvořit jediný pohledný útok, který by začal rozumnou rozehrávkou, rychlým přechodem na útočnou polovinu a zakončením.

Naše rozehry končily v rukách domácího týmu, neochota bránit a vypomoci si v odstoupené obraně mělo za následek ztrátu 23 bodů v deváté minutě bez jediného proměněného koše. Po vybraných time-outech a lehkém zklidnění jsme nabrali trochu sil a chutě zase hrát.

Vývoj utkání byl jednoznačně v rukách Nymburku, neustále jsme se dostávali pod tlak při vyvážení míče a soupeř nám nenechával moc prostoru ke kreativní hře. Z rychlých přechodů jsme se dokázali individuálně střelecky prosazovat a vyhrávat osobní souboje s úspěšným zakončením. I tak to bylo málo a finální skóre 73:40 potvrzuje umístění Nymburka v tabulce.  My tak dostali cennou víkendovou basketbalovou lekci a viděli, jak se hraje kvalitní žákovská basketbal.

 

výhra 11.12.2022 BA Nymburk - ADFORS Basket Litomyšl 73:40 (27:7 41:18 59:30)
Tomáš Hejtmánek - 15, Tomáš Hanuš - 7, Jan Bryška - 5, Štěpán Lebeda - 5, Jakub Auxt - 4, Vít Šafr - 4, Jan Blaško - 0, Dominik Hodek - 0, Miloslav Pirkl - 0
Zobrazit celou zprávu
15.12.2022 Pavel Hanuš
Zavřít
NOMINACE
Minižactvo U12 04.02.2023
BK Přelouč
město:Přelouč
místo:Sportovní hala
adresa:Za Fontánou 1611

sraz:7:15 u Kubíka
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:45

sestava:
Adam Brýdl
Maxmilián Chadima
Josef Doležal
Dorota Doležalová
Jakub Fulík
Laura Gazsóová
Agáta Jakubcová
Sára Kladivová
Victoria Kroulíková
Lukáš Kumpošt
Radim Pecháček
Matyáš Peterka
Jakub Pokorný
Dominik Škraňka
Ženy 04.02.2023
BK Brandýs nad Labem
město:Brandýs nad Labem
místo:ZŠ Na Výsluní
adresa:Kostelecká 1750

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:45

sestava:
Anna Bielková
Natálie Čerebová
Sabina Hartmanová
Vendula Hrdličková
Veronika Hrdličková
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Jolana Kolářová
Nela Škeříková
Michaela Tomšů
Ženy 05.02.2023
ŠKO-ENERGO MB
město:Mladá Boleslav
místo:Sportovní hala
adresa:U Stadiónu 1322

sraz:7:45 u Kubíka
začátek:10:30
návrat: cca 14:30

sestava:
Anna Bielková
Natálie Čerebová
Sabina Hartmanová
Vendula Hrdličková
Veronika Hrdličková
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Jolana Kolářová
Nela Škeříková
Michaela Tomšů

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 185 311
tento rok: 2 556
tento měsíc: 60
tento týden: 135
dnes: 60
online: nahravam