Ženy sehrály další dva vyrovnané zápasy, bohužel bez vítězného konce

PDF download

Další dva domácí zápasy sehrály naše ženy v rámci 2. ligy. V sobotu jsme hostili Nymburk a v neděli jsme měli šanci na reparát z pohárové prohry proti Poděbradům. V obou duelech se potvrdilo, že jsme schopni hrát s těmito týmy vyrovnané partie, ale také to, že každý zápas je nesmírně těžký a že soupeři mají více zkušeností, především v koncovkách.

 

výhra 19.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basketball Nymburk 56:61 (17:16 26:31 40:41)
Sabina Knesplová - 12, Adéla Štumarová - 11, Adéla Krajcigrová - 9, Barbora Křapová - 6, Tereza Fekarová - 5, Sabina Hartmanová - 5, Viktorie Jakubcová - 4, Tereza Roubová - 3, Anna Jeřábková - 1, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0, Tereza Jochová - 0

 

 

Do zápasu s Nymburkem jsme vstoupili dobře a brzy vedli 9:4, ale pak se hra i skóre hodně vyrovnaly. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale bohužel nás sráželo nepřesné zakončení a to jak z pod koše, z trojky i z trestných hodů. O přestávce jsme tak ztráceli na soupeře 5 bodů. Po třetí čtvrtině byl stav téměř vyrovnaný 40:41. No a v závěrečné desetiminutovce hostující hráčky prokázaly větší zkušenosti, když se ujaly vedení, které si už pohlídaly. Sice jsme trojkou 12 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediného koše, ale hosté pak proměnili oba trestné hody a bylo hotovo.

V utkání jsme stříleli 25 trestných hodů a proměnili pouze 8 z nich! Pokud prohrajete zápas o 5 bodů a zahodíte 17 šestek, tak to hodně mrzí.

 

 

výhra 20.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady 65:74 (10:12 26:32 43:51)
Viktorie Jakubcová - 9, Sabina Hartmanová - 8, Sabina Knesplová - 8, Adéla Krajcigrová - 8, Adéla Štumarová - 7, Tereza Fekarová - 6, Tereza Jochová - 6, Barbora Křapová - 6, Tereza Roubová - 5, Anna Jeřábková - 2, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0

 

Nedělní zápas s Poděbrady se nesl v podobném duchu jako zářiové pohárové utkání. Minule to byla prohra 63:72, tentokrát 65:74. Podobné skóre, stejný rozdíl. Jeden rozdíl zde však byl. Minule jsme stále dotahovali vedení hostí, což tady platilo "jen" po tři čtvrtiny. Na začátku té poslední jsme prohrávali 43:53, ale pak jsme dokázali šňůrou 20:6 otočit na 63:59 a 4 minuty před koncem jsme měli náskok dvou košů. V tu chvíli se bohužel vyfaulovala Vikča Jakubcová, která hrála výborný zápas a byla i naší nejlepší střelkyní. K tomu se přidaly chyby na obranném doskoku, kdy jsme Poděbradům dali několik druhých možností k zakončení a najednou z toho bylo 13 bodů v řadě pro hosty a tím i ztracení zápasu.

Je to škoda, dneska na výhru dneska rozhodně bylo.

 

V sobotu nám výhra utekla především díky nízké úspěšnosti střelby, naopak v neděli byla příčinou práce pod vlastním košem a to jak v obraně, tak hlavně na dokosku. Zápasy nám ukázaly, že se nemusíme soupeřů bát a že můžeme jít s cílem vyhrát do každého duelu. Zároveň si však moc dobře uvědomujeme, že nám nedá nikdo nic zadarmo a že je před námi mnoho práce. Hrajeme ale premiérovou sezonu mezi dospělými, takže to sbírání zkušeností ještě chvíli potrvá.

Zobrazit celou zprávu
23.10.2019 Martin Šorf

Žáci U14 mají první letošní prohru, vezou si jí z Prahy

PDF download

První těžký soupeř v letošní sezoně = první prohra v letošní sezoně. Tak nějak by se dal stručně charakterizovat zápas v Praze s místním USK. Již při rozcvičení bylo patrné, že fyzická převaha bude na straně domácích a my tak budeme muset být o to více basketbalovější. Nakonc však hrubá síla zvítězila a my tak odjíždíme s prázdnou.

 

výhra 20.10.2019 USK Praha - ADFORS Basket Litomyšl 64:57 (15:13 33:28 47:50)
Ondřej Vomáčka - 24, Jonáš Brýdl - 14, Ondřej Bílek - 6, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 6, Matěj Hanuš - 1, Michal Broulík - 0, Ivan Jetmar - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

 

Prvních 13 minut bylo hodně vyrovnanách, ale poté zaznamenali domácí 5 košů v řadě a ujali se vedení 29:17. Nám se díky rychlým protiútokům naštěstí podařilo snížit do poločasu na rozdíl pěti bodů, takže to bylo stále otevřené.

Ve třetí čtvrtině jsme výrazně zaktivnili obranu a i díky dobrému zdvojování měli možnost snadného zakončení. Bohužel ne vždy ale tyto jasné střely propadly síťkou. Nepřeháním, když řeknu, že minimálně 5 až 8 naprostochý tutovek jsme nedali. Takže místo toho, aby se do poslední periody šlo s vedením o 15-20 bodů, byl náš náskok pouhé 3 bodíky. 

V poslední čtvrtině se nám v útoku vůbec nedařilo do odstoupené obrany domácích, kteří ucpávali šestku jak to šlo. Díky tomu jsme samozřejmě měli mnoho naprosto volných střel ze střední a dlouhé vzdálenosti, ale to v této kategorii ještě není taková výhra a příliš se nám tyto střely nedařilo proměňovat. Ale když se soupeř zatáhne do bedny, nezbývá nic jiného než střílet.

V obraně jsme měli problém především s centimetry a kilogramy domácích urostlých hráčů, kteří si mnohokrát dokázali doskočit nepřesnou střelu. USK vyhrálo zásluhou převahy ve vymezeném území, kde to pod svým košem zatáhlo a pod naším "umlátilo".

Zobrazit celou zprávu
22.10.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 urvaly dvě výhry v Pardubicích

PDF download

Do třetice se naše děvčata utkala s chlapeckým týmem. Družstvo SŠB mělo mírnou výškovou převahu, ale více technických nedostatků. První utkání jsme dobře zahájili, ale velmi se nám nevydařila 2. čtvrtina (12:21), po které jme ztráceli dva body. Třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná, obě družstva měla hodně ztrát, byl to spíše boj než basketbal. Nás stále trápí nedůraz pod oběma koši, což způsobuje, že si neúspěšné střely již nedoskočíme a pod vlastním košem nezabráníme opakovaným střelám soupeře. Naštěstí se toto zlepšilo ve 4. čtvrtině, kterou jsme vyhráli 12:6 a tím i celé utkání.

 

výhra 19.10.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl  44:47 (6:11 27:23 38:35)
Denisa Hloušková - 14, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 8, Berenika Gultová - 6, Jolana Severová - 5, Kristýna Raliková - 2, Jolana Jánová - 0, Amálie Pakostová - 0

 

Druhý zápas proběhl podobně, jen se oběma družstvům nedařilo ještě více v zakončení, proto tak nízké skóre. Opět rozhodla závěrečná část, ve které děvčata přece jen zlepšila obranný doskok a zdařilo se jim několik rychlých protiútoků. V poslední vteřině ještě jeden neproměnila Amálka Pakostová a tím jen potvrdila hru v těchto zápasech. Proti staženým obráncům se nám nedařilo pod košem a receptem mohl být právě rychlý protiútok, ovšem dobře zakončovaný. Z našich děvčat se nejlépe projevila hlavně v prvním zápase Nela Škeříková svojí pohyblivostí i přesnou střelbou. V dalším kole čekáme v Litomyšli Sokol HK B, což je dívčí tým (konečně) a snad se dočkáme více basketbalu.

 

výhra 19.10.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl  24:35 (4:6 6:13 16:21)
Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 8, Denisa Hloušková - 6, Nela Škeříková - 6, Berenika Gultová - 5, Jolana Jánová - 0, Amálie Pakostová - 0, Kristýna Raliková - 0, Natálie Svobodová - 0

 

Zobrazit celou zprávu
22.10.2019 Stanislav Cimburek

Minižactvo U12 veze dvě výhry z Vysoké nad Labem

PDF download
K prvním venkovním zápasům jsme vycestovali do Vysoké nad Labem. Nám dobře známý soupeř již z minulých let. Po odchodu jejich dvou nejlepších hráčů do Hradce Králové jsme neočekávali větší problém. Problém však nastal už před odjezdem, kdy ještě v pátek odpoledne nás bylo pouze pět. A v tomto se opravdu basket hrát nedá. Nakonec se nám to podařilo vyřešit, Bohdana nejela se "14" do Pardubic a ještě jsme vzali sebou Estell z U11. Nakonec nám chyběl i hlavní trenér Pavel, tak jsme si to s Martinem rozdělili. Každý jeden zápas.
výhra 19.10.2019 BK NAPOS Vysoká n.L. - ADFORS Basket Litomyšl 37:57 (8:18 20:29 30:43)
Bohdana Metyšová - 16, Tadeáš Tichý - 10, Daniel Večeřa - 10, Adam Kodýtek  - 8, Estell Faltysová - 6, Agáta Bártová - 5, Šimon Grujbár - 2

Co napsat k prvnímu zápasu? Bylo to pohoda jak na hřišti, tak v hledišti. Mimochodem, ve Vysoké vaří výbornou kávu a ještě lepší klobásy. Nálada dobrá. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo nastat drama. Ale zpět k zápasu. Vstup výborný. Po první čtvrtce vedení o 10. Hráči měli jasný pokyn, v obraně aktivní osobní obrana, bez vypomáhaní. To znamená, že pokud náš hráč prohrál svůj souboj, tak jsme nechali hráče soupeře jít samotného na koš. A v útoku pokud možno rychlý protiútok hned po zisku míče, či následně hra 1na1. Hra hladce plynula a skóre pomalu narůstalo v náš prospěch, na konečných +20. Jak jsem psal, pohodové ráno. A to se ještě na palubovce střádali Bohdana s Tadeášem, takže ani z toho mála co jsme sebou měli, jsme nehráli v tom nejsilnějším složení. 

 

výhra 19.10.2019 BK NAPOS Vysoká n.L. - ADFORS Basket Litomyšl 34:61 (9:10 24:18 26:37)
Tadeáš Tichý - 33, Bohdana Metyšová - 12, Šimon Grujbár - 7, Adam Kodýtek - 4, Daniel Večeřa - 3, Estell Faltysová - 2, Agáta Bártová - 0

V přestávce mezi zápasy v kabině panavala výborná nálada. Řekli jsme si, že chceme hrát stejně jako v prvním zápase, že chceme být aktivní. Se vstupem do zápasu to bylo, jako by jsme mávnuli kouzelným proutkem. Hráči si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Že nemusíme běhat, bránit. Do toho nám nespadlo pář košů a celkově na nás soupeř vlítnul. V první čtvrtině jsme se ještě drželi, průběžné vedení o 1 bod. Ve druhé to však už bylo horší. K našemí bídnému výkonu se ještě přidaly emoce jak u Tadeáše, tak u Bohdany a naše hra se úplně rozsypala. Nebýt tří štastných košů na konci čtvrtiny, tak jsme šli do přestávky se skóre -12. Takhle to bylo jen -6. O poločase jsme si řekli, že zahodíme celou první část a začneme hrát od nuly. Postavili jsme jak Tadeáše, tak Bohdanku a šnůrou 19 bodů v řadě jsme zápas otočili v náš prospěch a v poslední čtvrtině si už jen pohlídali vítězství. Ale řeknu vám, že mě se ten zápas nelíbil. Hráli jsme hodně na sílu, Tadeáš i Bohdana to brali na sebe a nehráli jsme moc jako tým. Vyhráli jsme díky tomu, že máme kvalitnější jednotlivce. 

Zobrazit celou zprávu
21.10.2019 Zbyněk Tichý

Minižactvo U11 na úvod sezóny podlehlo Havlíčkovu Brodu

PDF download

K prvnímu zápasu sezóny o víkendu nastoupilo minižactvo U11. Pro velkou část z nás to byl zároveň první soutěžní zápas kariéry. Přesto jsme do dvojutkání šli s odhodláním alespoň jednou vyhrát. To se nakonec s oslabenou sestavou nepodařilo.

 

výhra 13.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 38:50 (11:10 27:27 35:37)
Šimon Grujbár - 12, Lukáš Peřina - 12, Dominik Hodek - 6, Estella Faltysová - 4, Adam Severa - 3, Nikodém Kmošek - 1, Maxmilián Chadima - 0, Barbora Nešporová - 0, František Pokorný - 0, Anna Polanská - 0, Dominik Rosypal - 0

 

Zápas jsme začali dobře. Chlapci z loňských U11 spolu s Estell drželi se soupeřem krok a umožnili dalším spoluhráčům ochutnat tempo a nasazení soutěžního basketbalu. Po vyrovnaném rozehřátí jsme druhou čtvrtinu bojovali o každý míč a vypracovali si desetibodový náskok. Bohužel ten se ztenčoval po zranění Dominika Hodka. I přes velkou snahu Lukáše a Šimona v útoku a Estell bránící nejrychlejšího hráče Havlíčkova Brodu, stihl soupeř do poločasu vyrovnat. Po přestávce jsme zlepšili obranu a třetí čtvrtinu ještě se soupeřem drželi krok. V poslední části soupeř nasadil nejlepší pětku a několika rychlými útoky rozhodl zápas.

 

výhra 13.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 32:41 (4:10 16:26 22:33)
Šimon Grujbár - 12, Lukáš Peřina - 8, Estella Faltysová - 4, František Pokorný - 4, Adam Severa - 4, Maxmilián Chadima - 0, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, Anna Polanská - 0, Dominik Rosypal - 0

 

Do druhého utkání jsme nastoupili v deseti s novým kapitánem. Šimon se nové role ujal příkladně a ukázal spoluhráčům, jak se prát o každý míč. V bojovnosti jsme se soupeři vyrovnali, což bylo vidět na počtu rozskoků. Bohužel soupeřovy basketbalové zkušenosti a disciplína v obraně byla nad síly našeho oslabeného týmu. Během utkání se zranil Lukáš a nemohl hrát naplno. Soupeř měl celý zápas pod kontrolou. Musím ale paní trenérce Havlíčkova Brodu poděkovat, že nasazovala své hráče úměrně našim schopnostem a umožnila tak celé sestavě nasbírat cenné zkušenosti. Jako trenéra mě mrzelo, že někteří hráči nechtěli tuto příležitost využít a jít na hřiště. Dvojutkání nám ukázalo, že v následujících trénincích se musíme zaměřit na zlepšení vedení míče a obrannou činnost. Věřím, že během sezóny získáme potřebnou rutinu a zkušenosti, abychom se podobným soupeřům vyrovnali.

Zobrazit celou zprávu
17.10.2019 Zdeněk Hodek

BASKETBALOVÝ VÍKEND - přijďte podpořit naše ženy!!!

PDF download

Další dva domácí zápasy odehrají naše ženy v rámci 2. ligy. Přijďte je podpořit do Městské haly!

 

 

sobota 19.10. v 18:00 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basketball Nymburk

 

neděle 20.10. v 17:00 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady

 

 

Těšít se můžete opět i na moderátora Matyho, DJ Candyho a maskota!

 

Novinkou je poločasová střelecká soutěž!

 

Takže všichni do haly a fandit!!!!!

Zobrazit celou zprávu
15.10.2019 Martin Šorf

Z Prahy si naši žáci U15 vezou bilanci 1-1!

PDF download

K dalším zápasům žákovské ligy odjížděli naši starší žáci do Prahy. V sobotu jsme nastupovali na palubovce USK, v neděli nás pak čekala Sparta. Podle dosavadních výsledků jsme očekávali vyrovnaná utkání, ale zároveň jsme cítili reálnou šanci na vítězství. Nakonec z toho byla výhra jen jedna a to ještě dost upracovaná. No buďme za ni rádi, protože víkend v hlavním městě nás nezastihl v ideální formě.

 

výhra 12.10.2019 USK Praha - ADFORS Basket Litomyšl 64:71 (21:22 34:36 55:48)
Tomáš Folta - 19, Bohdan Slawisch - 17, Adam Kubíček - 11, Jan Bubeníček - 8, Adam Bielko - 5, Ondřej Vomáčka - 5, Jonáš Brýdl - 2, Tomáš Sedláček - 2, František Tupec - 2, Štěpán Markov - 0, Vojtěch Tupec - 0

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a brzy jsme vedli 6:0. Domácí ale hru rychle vyrovnali a celou první půli se oba týmy pravidelně střídali ve skórování. Stav po prvních 20 minutách byl 34:36.

Na začátku druhého poločasu jsme čtyřmi koši v řadě odskočili až na 48:40, ale pak přišel náš veliký útlum. Následujících pět minut jsme prohráli 0:17 a rázem jsme ztráceli 9 bodů. Pak ale přišla naštěstí naše bodová šňůra. V obraně jsme byli dostatečně důrazní a po doskocích vyráželi do rychlých protiútoků. Z nepříznivého stavu 50:59 jsme 16 body v řadě otočili na 66:59 a výhru si už pohlídali.

V tomto duelu jsme měli problém především v útočné fázi, kde nám vázla kombinace a hráči ani neměli moc chuť si půjčovat míč a zbytečně ho předržovali. Nedokázali jsme navíc proměniť několik jasných pozic. Naopak pozitivní byla naše práce na doskoku, kde jsme měli převahu. Pochvalu si tým zaslouží i za výkon v poslední čtvrtině, kde jsme výborně bránili. Škoda, že jsme takto nehráli po celý zápas, nemusely to být takové nervy.

 

výhra 13.10.2019 BA Sparta - ADFORS Basket Litomyšl 78:72 (12:17 36:40 58:58)
Bohdan Slawisch - 23 (+8 doskoků), Tomáš Folta - 22 (+15 doskoků), Jan Bubeníček - 8, František Tupec - 6 (+6 doskoků), Adam Bielko - 5, Štěpán Markov - 4, Adam Kubíček - 2, Ondřej Vomáčka - 2, Jonáš Brýdl - 0, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0

V neděli jsme na Spartě měli opět dobrý vstup do zápasu a ve 14. minutě jsme vedli 28:19. Bohužel toto vedení nemělo dlouhého trvání a v poločase to bylo jen o 4 body a po třech čtvrtinách remíza 58:58. V poslední periodě měli navrch domácí, kteří si dokázali lépe vytvářet střelecké pozice a hlavně je proměňovat.

Naším hlavním problémem byla selekce střel. Brali jsme si opravdu těžké a často až nesmyslné střely, u kterých je malinká šance na skórování. Nebyli jsme vůbec trpěliví a jakmile měl někdo míč, hned ho poslal bláznivou střelou na koš. Toto nás sráželo celé utkání a stálo nás to i výhru. Musíme si střelecké pozice lépe připravit a hlavně více přemýšlet nad tím, odkud a jak zakončíme. Kromě mizerného zakončení nás trápili i ztráty, kterých jsme udělali 26, což je prostě příliš, pokud chceme vyhrát.

 

Za 14 dní nás čeká dvojzápas s Pardubicemi, což bude další těžká prověrka, na kterou se musíme dobře připravit. Máme na to vyhrát, ale musíme podat koncentrovaný a kvalitní výkon!

Zobrazit celou zprávu
15.10.2019 Martin Šorf

Junioři U19 udělali MEGA obrat ve skóre a zápas vyhráli!

PDF download

V prvním domácím zápasu udělali junioři U19 během třinácti minut druhé půlky čtyřicetitří bodový obrat proti favoritovi soutěže a zápas vyhráli. Druhý zápas pak byl, kvůli zraněním našich hráčů, už jen čekáním na konec.

 

výhra 12.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Tesla Pardubice 80:76 (14:22 25:41 51:52)
Filip Suchomel - 28, Tomáš Kotěra - 17, Tomáš Candrák - 9, Vilém Havran - 9, Matěj Sádovský - 9, Milan Záleský - 4, Tomáš Ulrych - 3, Jan Poláček - 1

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, dokázali jsme se dostat do dobrých pozic pro zakončení, hráli kolektivně, ale koš se nám nedařilo dát a bodově se prosazoval jen soupeř. V první i ve druhé desetiminutovce jsme vždy prohráli o osm bodů a v poločase tedy prohrávali o šestnáct bodů 25:41. Ve třetí čtvrtině jsme začali více běhat a bojovat, zlepšili jsme se na doskoku a i díky rychlým protiútokům a 11 bodům Filipa S. čtvrtinu vyhráli 26:11, takže se celkové skóre vyrovnalo na 51:52. Čtvrtou čtvrtinu začal soupeř trojkou, ale Tomáš K. šesti body otočil skóre v náš prospěch. Makali jsme dál, atmosféra na hřišti i střídačkách houstla. Ve třetí minutě jsme trojkou odskočili na 11 bodový rozdíl na 68:57 a dovršili tak onen čtyřicetitří bodový obrat od poločasu. Tento odstup jsme drželi další dvě minuty. Od páté minuty se začal bodový rozdíl zmenšovat a náskok se snížil na šest bodů. Během čtyř minut šli Tomáš C., Matěj S. i Tomáš K. střílet šestky a pět pokusů bylo úspěšných, což se ukázalo jako rozhodující, protože soupeř pak přidal čtyři body a skóre se již v poslední minutě nezměnilo, i když jsme stříleli další čtyři trestné hody.

Výhru jsme odmakali jako tým. Je výborné, že se všichni bodově prosadili, včetně nového hráče Tomáše U., který své angažmá u nás začal úspěšnou trojkou. Je nesporné, že kromě týmové spolupráce bylo 28 bodů Filipa S. rozhodujícím faktorem.

 

výhra 12.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Tesla Pardubice 57:95 (9:24 28:43 37:64)
Tomáš Kotěra - 20, Vilém Havran - 10, Tomáš Ulrych - 7, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Candrák - 5, Jan Poláček - 5, Milan Záleský - 4, Filip Suchomel - 0

Druhý zápas byl ovlivněn tím prvním, kdy si zranění kotníku z tréninku obnovil Tomáš C. a Filip S. si z prvního zápasu odnesl „koňara“. Protože do zápasů nás nastoupilo jen 8, tak jsme prakticky celý druhý zápas hráli jen v šesti hráčích. Soupeřova plná soupiska 12 hráčů nám dovolila dát jen skoro 60bodů a my ubránili 100bodový příděl.

Zobrazit celou zprávu
15.10.2019 Marek Martiník

Minižactvo U13 veze dvě výhry z Pardubic!

PDF download

K dalším zápasům jsme vycestovali do Pardubic, kde nás čekal soupeř BK Studánka „B“. Čistě dívčí tým. S tímto soupeřem nemáme moc zkušeností, jelikož předchozí ročníky buď hrál skupinu sever nebo VPII. Ani označení „B“ nám toho moc neřeklo, takže jsme čekali, proti jakému družstvu vůbec nastoupíme. Nakonec to byl tým složený pouze z hráček ročníku 2007. My jsme přijeli v kompletní sestavě, chyběla jen dlouhodobě zraněná Natka.

 

výhra 12.10.2019 BK Studánka Pardubice "B" - ADFORS Basket Litomyšl  29:55 (4:14 14:22 23:41)
Nela Škeříková - 12, David Kubíček - 10, Dominik Suchomel - 9, Bohdana Metyšová - 7, Tadeáš Tichý - 5, Adam Diblík - 4, Jakub Ripka - 4, Jolana Jánová - 2, Daniel Večeřa - 2, Agáta Bártová - 0, Berenika Gultová - 0

 

výhra 12.10.2019 BK Studánka Pardubice "B" - ADFORS Basket Litomyšl  23:54 (1:16 5:30 13:42)
Bohdana Metyšová - 14, Dominik Suchomel - 9, Nela Škeříková - 8, David Kubíček - 6, Tadeáš Tichý - 5, Berenika Gultová - 4, Agáta Bártová - 2, Adam Diblík - 2, Jolana Jánová - 2, Daniel Večeřa - 2, Jakub Ripka - 0

 

Dnes okomentuji oba zápasy dohromady. Měly hodně podobný průběh i skoro stejný výsledek. Vstup do zápasů, kde dostali více minut hráči užší rotace, se nám povedl. Soupeři jsme odskočili na 10, respektive 15 bodů. A v průběhu zbytku zápasů jsme si tento náskok udržovali a postupně navyšovali na konečných + 26 a +31, a to už v široké rotaci všech hráčů. Naše obranná fáze výrazně převyšovala tu útočnou. Naše osobní obrana dělala soupeři značné problémy. Ale zároveň jsme se možná poprvé setkali s clonami a v tu chvíli moc nevíme, jak je bránit.  Ale to zlepšíme. Za obranou fázi hry bych chtěl celý tým pochválit. V útočné fázi už nám to trochu drhlo. Zafungoval nám dobře rychlý přechod do útoku a nebýt něho, tak bychom se asi museli strachovat o výsledek. A to jsme ještě dost vyložených „šoupáků“ neproměnili. Protože hra do konsolidované obrany klasicky 1na1 už nám tolik nešla. Soupeř bránil velmi dobře, pozičně i osobně a našim menším hráčům to dělalo problém. Na tomto bych velmi rád chtěl zapracovat. Jako tým nemáme společné tréninky, individuální dovednosti jednotlivců máme dobré, ale musíme si trošku na hřišti vyhovět. Myslím si, že 2 společné tréninky by nám velmi pomohly. No uvidíme, jestli se domluvíme. A pak ještě jedno zjištění. Při hře v namixovaných pětkách je naše hra hezčí a efektivnější než hra čistě na dívčí a chlapeckou pětku. Byť by se mohlo zdát, že jak jen kluci, tak jen holky spolu již něco odehráli a mělo by to fungovat, tak opak je pravdou. Jako tým jsme silnější. A z toho mám radost.

 

Jinak ze zápasů mi utkvěly v paměti 3 pěkné zážitky. 1) Bebe přehoz na Táďu přes celé hřiště, ale tak, že i Kuba by měl problém to „chytit“ ještě na hřišti. Všichni už čekali, že to je aut, ale Táďa skokem proti zdi, ještě, že tam byly ty žíněnky, míč vyhodil zpět na Bóďu a ta sama pod košem zakončuje. 2) Končí čtvrtina, máme 20 vteřin na útok, ale my neútočíme. Bóďa dribluje na trojce. Z lavičky i z tribuny se hlasitě ozývá odpočítávání, čtyři, tří, dva, jedna a Bóďa s klaksonem střílí, no střílí, nestřílí, vrhá a dává koš. 3) Domča brání nejlepší hráčku soupeře, která najíždí na koš. Pozičně velmi dobře, ale soupeřka má přece jenom o pár centimetrů a pár kilo víc. Takže Domča skokem plavmo končí za koncovou čárou v žíněnkách. Škoda, že to nikdo nevyfotil. Ten úsměv s gestem, byl tak výmluvný, že rozhodčí ho málem šla zvedat a omlouvat se, že neodpískala faul.

 

Pak jsem ještě rád, že řady našeho realizačního týmu, čili mě, rozšířil nový asistent a pomalu ale jistě se už zapojuje, viď Bohdane. A dále naše řady rozšířila kustodka a zdravotnice v jednom Radka. No, abych začal studovat regule soutěže, jak vlastně velký může být realizační tým. Ale je moc fajn, že nás to všechny baví. Takže 9/11/2019 už se na vás těším doma na Jiskře, při zápase proti SŠB Pardubice. Ty jo, teď na to tak koukám, že to je třetí tým Pardubic v pořadí. Tak já věřím, že dáme hattrick. A vy? Přijďte nás podpořit. Společně to dáme!

Zobrazit celou zprávu
14.10.2019 Zbyněk Tichý

Ženy na úvod 2. ligy zvítězily i díky 13 úspěšným trojkám!

PDF download
V neděli ráno čekala naše ženy premiéra ve 2. lize. V městské hale jsme hostili tým BK Příbor, který se v loňské ročníku této soutěže pohyboval v dolních patrech tabulky. Cítili jsme, že dnes máme šanci na úspěch. Zároveň nám bylo jasné, že zadarmo to nebude a bude třeba podat ještě lepší výkon než naposledy v poháry s Poděbrady.
výhra 06.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Příbor 78:66 (16:10 38:25 60:44)
Tereza Fekarová - 27, Sabina Knesplová - 13, Adéla Krajcigrová - 11, Daniela Marková - 8, Viktorie Jakubcová - 5, Tereza Hánělová - 3, Sabina Hartmanová - 3, Anna Jeřábková - 3, Barbora Křapová - 2, Adéla Štumarová - 2, Tereza Roubová - 1, Karolína Pakostová - 0

 

Vstup do zápasu nebyl vůbec podle našich představ. Namísto rychlé hry a celopločného presinku jsme viděli pomalý přechod a pasivní návrat do obrany. Ještě v první minutě tedy celá základní pětka vystřídala a přineslo to určité zrychlení a uvědomění si, jak že se dnes chceme prezentovat.

 

Na konci vyrovnané první periody jsme zaznamenali 7 bodů v řadě a mírně soupeřkám odskočili. Náskok se nám dařilo navyšovat i ve druhém dějství a to i díky pěti trojkám, které jsme v této desetiminutovce zaznamenali. V poločase jsme tak vedli 38:25. Rozhodně jsme se však vedením nechtěli nechat uchlácholit a naopak ve třetí čtvrtině ještě více přidat na tempu.

 

Ve druhém poločase jsme vedení lehce navyšovali a ve 32. minutě byl rozdíl již 20 bodů. Pak ale přišlo naše velké trápení. V útoku jsme zbytečně ztráceli míče a když jsme si vytvořili střeleckou pozici, tak jsme jí většinou nedokázali proměnit. Ze skóre 64:44 tu najednou po šesti minutách bylo hubené vedení 70:64 a bylo zaděláno na drama. Naštěstí jsme pak dokázali přerušit šňůru soupeře košem z pole a následně Tereza Fekarová dvěma trojkami pečetila naši výhru. Zároveň tím podtrhla svůj dnešní výborný výkon, když byla jasným střeleckým lídrem s 27 body, přičemž zaznamenala i 7 přesných střel z perimetru. Obecně střelba z tříbodového oblouku nám dnes šla a k výhře jsme si pomohli celkem 13 úspěšnými zásahy za 3, což je přesně polovina všech našich bodů.

 

Tato výhra nás nesmí rohodně ukonejšit, naopak by nás měla nabudit do další práce, protože jsme teprve na samém začátku. A to nejenom začátku sezony, ale i našeho cíle!

 

Závěrem děkujeme všem našim fanouškům, kteří si v neděli ráno přivstali a v brzý čas nás přišli podpořit. Výhra jim budiž odměnou :-).

Příští zápasy nás čekají v mnohem přijatelnější době a i s ohledem na atraktivitu soupeře očekáváme ještě větší návštěvu a podporu! V sobotu k nám přijede tým s nejzvučnějším jménem v ČR, byť v mužském provedení. V neděli si pak dáme ligovou odvetu za porážku v poháru.

 

sobota 19.10. v 18:00   ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basketball Nymburk

neděle 20.10. v 17:00   ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady

 

Zobrazit celou zprávu
07.10.2019 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2020/2021

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!Návštevy
celkem: 133 698
tento rok: 10 498
tento měsíc: 137
tento týden: 49
dnes: 4
online: nahravam