logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Žáci U14 dle předpokladů nestačili na favorita naší skupiny

PDF download

Dvě utkání s doposud neporaženými Pardubice sehráli v minulém týdnu naši mladší žáci. V Pardubicích se předehrávalo již ve středu 30.10., odveta byla naplánovaná na neděli 3.11. Šance na výhru byly malé a tak bylo naším cílem předvést co nejlepší výkon proti takto kvalitnímu soupeři.

výhra 30.10.2019 BK Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 81:41 (16:7 38:20 66:31)
Kryštof Grujbár - 12, Jonáš Brýdl - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Matěj Hanuš - 4, Michal Broulík - 2, David Kubíček - 2, Šimon Vašek - 2, Ondřej Bílek - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

Do zápasu jsme vstoupili výborně, když jsme zaznamenali koš s faulem a rázem vedli 3:0. Pak ale už převzali iniciativu domácí a 12 body v řadě strhli vedení na svoji stranu. Náskok Pardubic stále narůstal až na poločasových 38:20. Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a tak si domácí došli pro pohodovou výhru 81:41.

Dneska jsme nekladli absolutně žádný odpor a naše hra byla bez energie, přesnosti a důrazu. A co naopak naši hru "zdobilo", to byly ztráty. Připsali jsme si jich téměř 40 a většina z nich byla naprosto zbytečná a nevynucená. Toho soupeř samozřejmě s oblibou využíval k rychlým protiútokům. Když se k tomu přidala nízká úspěšnost střelby, pouhých 25%, tak bylo jasné, že jsme na nějaký dobrý výsledek nemohli moc pomýšlet.

výhra 03.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Pardubice 61:89 (13:25 29:43 43:63)
Jonáš Brýdl - 16, Ondřej Vomáčka - 16, Milan Tobiška - 10, Kryštof Grujbár - 5, Ondřej Bílek - 4, Matěj Hanuš - 4, Šimon Vašek - 4, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

Nedělní odveta se hrála už trochu v jiném duchu, naše hra byla přesnější a efektivnější především na útočné polovině. To se odrazilo i do skóre a v úvodu třetí čtvrtiny jsme prohrávali jen 33:45. Následující úsek ale hosté vyhráli 15:2 a tím zápas definitivně zlomili ve svůj prospěch.

V obraně se nám často nedařilo zastavovat rozběhnuté hráče soupeře a jejich nájezdy a proto tak vsoký počet obdržených bodů. Naopak v útoku jsme předvedli řadu pohledných akcí a to jak individuálních, tak i kombinací zakončených přesným zakončením. Sice se opět prohrálo, ale tentokrát nemusíme mít z výkonu špatný pocit.

Zobrazit celou zprávu
04.11.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 přehrálo Skuteč a je stále neporažené

V sobotu jsme hostili na domácí palubovce tým ze Skutče. Dle tabulky jsme sice neočekávali favorita soutěže, ale rozhodně jsme jej nechtěli podcenit. Byť utkání bylo v kategorii U12, podařilo se nám postavit prakticky celou pětku z ročníků 2009 a 2010 a zápas pojmout jako přípravu na nadcházející kvalifikační utkání. V druhé pětce nastoupil ročník 2008 s nejmladšími děvčaty Estell a Bárou.

Hosté nás překvapili svou hojnou účastí a rodičovskou podporou. Do hry jsme vstoupili v sestavě mladších hráčů a hráček a od začátku jsme diktovali tempo hry. Dařilo se nám rychle rozehrávat a úspěšně přecházet do rychlých protiútoků, které po dětech vyžadujeme. S postupným střídáním všech našich hráčů a hráček jsme si vyzkoušeli důslednou osobní obranu, která se nám více či méně dařila dle hráčských dovedností soupeře. Ze soupeřových hráčů rychlostí vynikali dva chlapci, na jejichž obraně jsme vystřídali naše nejrychlejší hráče. Potíž nám ještě dělalo ubránit jednoho soupeře, který si dokázal vytvořit dobré střelecké postavení díky své robustnosti. Celkem úspěšně ho bránil Lukáš, Šimon i Matěj. Prakticky celý zápas jsme udávali tempo hry a zakončili jsme jej vítězstvím 69 : 23.

výhra 02.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Skuteč 69:23 (19:4 35:7 51:19)
Tadeáš Tichý - 22, Dominik Hodek - 20, Tomáš Hanuš - 14, Šimon Grujbár - 9, Agáta Bártová - 2, Lukáš Peřina - 2, Estella Faltysová - 0, Matěj Pokorný - 0, Barbora Nešporová - 0

Druhý zápas se odehrával ve stejném duchu a soupeři jsme nastříleli ještě více bodů. Vyhráli jsme 92 : 26.

Toto dvojutkání nám ukázalo jak důležité a účinné je rychlé rozehrávání a jak efektní je hrát „hoď a běž“. I nadále musíme trénovat vedení míče, které je základem hry jedna na jedna.

výhra 02.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Skuteč 92:26 (18:6 35:14 60:20)
Tadeáš Tichý - 18, Lukáš Peřina - 16, Dominik Hodek - 14, Šimon Grujbár - 12, Matěj Pokorný - 10, Agáta Bártová - 9, Tomáš Hanuš - 8, Barbora Nešporová - 3, Estella Faltysová - 2
04.11.2019 Pavel Hanuš

Hradecké lvice byly nad síly našich žákyň U14

Konečně jsme se dočkali dívčího týmu jako soupeře, byl to však soupeř nadmíru zdatný. Děvčata z Hradce byla o kategorii níže mistryněmi republiky a na jejich hře to bylo znát. Maximální nasazení v obraně, po zisku ihned rychlý protiútok a přesné zakončování, to je ve zkratce popis jejich hry. Pro naše hráčky to byla důležitá ukázka moderního basketbalu. Naše děvčata se snažila, bojovala také zdatně, ale naše nedostatky byly i více vidět. Stále je co dohánět v technice i nasazení. Naše hra se v průběhu obou zápasu trochu zlepšovala, nejlépe nám vyšel úvod toho druhého, když jsme dokonce vyhráli 1. čtvrtinu 10:7. Děvčata bojovala až do konce, na hřiště se dostala všechna a zkusila si hru pod tlakem, jaký jsme dosud nepocítili. Snad nám tyto zápasy budou k dobru v tom, že si uvědomíme v jakém tempu se dá hrát, bojovat o postavení. Pro čtenáře těchto řádků a diváky zápasu jen na okraj, že trenérkou soupeřek byla Eva Němcová (Horáková), bývalá reprezentantka a mistryně Evropy a její dcera hrála s číslem 8 a byla největší zbraní soupeřek. Ještě poděkování stolku ve složení Hodek st., Hodek ml. a Ivan Škeřík.

výhra 03.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Sokol Hradec Králové "B" 34:87 (10:17 17:39 23:60)
Jolana Severová - 8, Nela Škeříková - 8, Denisa Hloušková - 6, Bohdana Metyšová - 6, Michaela Tomšů - 5, Berenika Gultová - 1, Jolana Jánová - 0, Jolana Kolářová - 0, Kristýna Raliková - 0

Michaela Tomšů - 19, Bohdana Metyšová - 8, Berenika Gultová - 6, Denisa Hloušková - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 2, Jolana Jánová - 0, Kristýna Raliková - 0, Jolana Severová - 0
04.11.2019 Stanislav Cimburek

Minižactvo U11 prohrálo i podruhé

Ve druhém dvojzápase čekal na tým U11 silný soupeř z Pardubic. Naší ambicí bylo si co nejvíce zahrát a nabrat další ostré zkušenosti. Do utkání jsme vstupovali s odhodláním bránit svého hráče a nespěchat zbrkle do útoku.

Začátek utkání začal nad očekávání dobře. Úvodní pětka hrála velmi aktivně a soupeř se navíc nemohl trefit do koše. Ujali jsme se tak rychle vedení 12:0. Lavička soupeře začala být nervózní. Po prostřídání se ale situace změnila. Soupeř nám začal ukazovat výrazně lepší vedení míče, rychlejší přihrávky i disciplinovanější návrat do obrany. K tomu jsme zbytečně zahušťovali prostor před soupeřovým košem a bránili si tím možnost útoku 1 na 1. Výsledkem toho byly pouhé 4 vsítěné body za druhou a třetí čtvrtinu. V poslední čtvrtině jsme zlepšili útočné rozestavení a začali na koš najíždět ze stran. Na konci oba týmy daly příležitost mladším hráčům. Hra byla často přerušovaná kroky či porušením pravidla o driblinku. Ukázalo se, jak je důležité, aby děti byly větší kamarádi s míčem. Toho můžeme dosáhnout jen, pokud si na míč pravidelně sáhnou i mimo týmové tréninky.

výhra 26.10.2019 BK Pardubice  - ADFORS Basket Litomyšl 44:28 (6:12 16:14 32:16)
Adam Kodýtek  - 16, Šimon Grujbár - 4, Lukáš Peřina - 4, Dominik Rosypal - 2, Adam Severa - 2, Estella Faltysová - 0, Tomáš Hanuš - 0, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, František Pokorný - 0, Anna Polanská - 0

Do druhého utkání oba týmy vstoupily v nejsilnější sestavě. Pardubice proti prvnímu utkání výrazně vylepšily úspěšnost střelby a tuto část vyhrály poměrem 18:9. Od druhé čtvrtiny jsme pravidelně střídali všech 11 hráčů. V obraně jsme předvedli více lepších momentů, ale bohužel se nejsme schopni koncentrovat po celou dobu, co jsme na hřišti. Proti utkání s Havlíčkovým Brodem jsme dnes lépe přecházeli na polovinu soupeře a lépe bránili náběhy pod koš.

Tomáš Hanuš - 15, Adam Kodýtek  - 6, Lukáš Peřina - 6, Šimon Grujbár - 4, Estella Faltysová - 2, Dominik Rosypal - 1, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, František Pokorný - 0, Anna Polanská - 0, Adam Severa - 0

K příštímu zápasu do Litomyšle přijede další tým z Pardubic, tentokrát ryze dívčí BK Studánka. Podle dosavadních výsledků se jedná o hratelnějšího soupeře a tak věřím, že se dětem podaří dosáhnout vytouženého prvního vítězství.

31.10.2019 Zdeněk Hodek

Junioři U19 vybojovali dvě výhry. Druhý zápas dospěl do dramatické koncovky.

V neděli 27.10. jsme odehráli dva zápasy na palubovce sousedního Vysokého Mýta. Protože se s tímto soupeřem tradičně přetahujeme o vítězství a o pozice v tabulce byly to pro nás velmi důležité výhry.

Začátek prvního zápasu byl pro nás velmi těžký. Dařil se nám hrát rychlý basket a po nájezdech 1/1 jsme se dostávali ke koši. Také jsme si dokázali vytvořit prostor pro dobrou střelu. Koše ale nepadaly, míč se svezl po obroučce a šli jsme znovu bránit. I tak jsme ale vyhráli první čtvrtinu a vedli o tři body. V dalších čtvrtinách jsme pokračovali v rychlé, ale hlavně kombinační hře a dokázali soupeři bodově odskočit. Střelecky nejvýraznější byla třetí čtvrtina, kdy jsme dali 21 bodů a soupeř jen 2. K celkovému počtu 79 bodů jsme si pomohli i pěti trojkami od čtyř hráčů.

výhra 27.10.2019 Sokol Vysoké Mýto - ADFORS Basket Litomyšl 34:79 (9:12 21:33 23:54)
Tomáš Kotěra - 22, Štěpán Vlček - 16, Matěj Sádovský - 15, Filip Suchomel - 10, Tomáš Ulrych - 6, Tomáš Candrák - 5, Arsenij Bobryshev - 3, Matěj Martiník - 2, Jeroným Lněnička - 0

Druhý zápas byl o obranách. Tedy my jsme hráli prakticky bez obrany. Nedokázali jsme zatlačit na soupeře a celkový počet jen ŠESTI faulů za zápas hovoří za vše. Soupeř pak začal hrát v obraně zónu a její překonání nám zpočátku dělalo problémy. Rychlý pohyb míče po perimetru a nájezd do otevřené obrany nás ale držel na +10 bodech od soupeře. Úspěšnost střelby trojek šla oproti prvnímu zápasu dolů. Dramatická koncovka nastala v poslední čtvrtině, kdy jsme dovolili soupeři se dotáhnout na 3 a pak i na 2 body. V posledních dvou minutách jsme už body přidávali jen my a došli si pro páté vítězství v sezóně.

Filip Suchomel - 23, Štěpán Vlček - 14, Tomáš Kotěra - 11, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Candrák - 4, Tomáš Ulrych - 4, Arsenij Bobryshev - 3, Jeroným Lněnička - 2, Matěj Martiník - 0

30.10.2019 Marek Martiník

Žáci U15 se díky výhram nad Pardubicemi dostali na místo zaručující extraligu!

Dvojzápas s Pardubicemi čekal naše starší žáky minulý víkend. S tímto týmem se utkáváme již mnoho let a tak jsme tušili co nás čeká. Rozhodně jsme se připravovali na těžkou prověrku a to se především v sobotu potvrdilo.

Pardubice měly před těmito duely stejnou bilanci 2-4, když porazily přesně ty samé týmy jako my.

V sobotním zápase měli v prvním poločase navrch domácí, kteří vedli v jednu chvíli již o 10 bodů a nakonec vyhráli první poločas 41:35. O přestávce jsme si řekli, že šestibodové manko je s ohledem na naši hru velmi příznivé, protože jsme opravdu nehráli dobře. Do druhé půle jsme chtěli výrazně přitvrdit v celoplošném presingu a také se nebát střílet z perimetru, což je obecně jedna z mála zbraní kterou můžete využít proti zatažené obraně, a že pod košem Pardubic bylo často dost ucpáno.

Obojí se nám povedlo na výbornou. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 25:9, když jsme v ní proměnili tři trojky a získali několik míčů dobrým presinkem. Před posledním dějstvím jsme vedli 60:50 a náskok si již pohlídali. V koncevce nám také hodně pomohl útočný doskok, když jsme dokázali mít i tři střely během jednoho útoku. Celkem jsme doskočili pod soupeřovým košem 25 míčů, což je skvělé číslo.

výhra 26.10.2019 BK Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 65:74 (17:20 41:35 50:60)
Bohdan Slawisch - 22 (+14 doskoků a 9 zisků), Tomáš Folta - 19 (+19 doskoků a 7 zisků), Tomáš Sedláček - 16, Adam Kubíček - 8, Jan Bubeníček - 5, Ondřej Vomáčka - 3, Jonáš Brýdl - 1, Matěj Hanuš - 0, František Tupec - 0, Vojtěch Tupec - 0, Šimon Vašek - 0

Do nedělní odvety jsme vstoupili výbroně a díky několika pohledným kombinacím vedli brzy 15:5. Z náskoku jsme se však neradovali dlouho a v 17. minutě dokonce hosté otočili na 26:28. Konec první půle byl však v naší režii a do šaten jsme šli s náskokem 36:31.

Druhá půle byla oboustranně plná nepřesnosní a špatných přihrávek. Nicméně stále jsme měli mírně navrch a vedení jsme postupně navyšovali až na konečných 63:51.

Adam Kubíček - 14, Bohdan Slawisch - 13 (+11 doskoků), Tomáš Folta - 11 (+13 doskoků), Ondřej Vomáčka - 9, Jan Bubeníček - 7, František Tupec - 6, Tomáš Sedláček - 3, Jonáš Brýdl - 0, Matěj Hanuš - 0, Vojtěch Tupec - 0, Šimon Vašek - 0

Tyto dvě výhry nás posunuli na průběžné 4. místo v naší ligové skupině B, tedy na poslední postupové místo do extraligy. Ještě je před námi šest velice náročných zápasů a především domácí duel se Spartou může být klíčový pro případný postup či nepostup mezi nejlepších 12 týmů v republice.

28.10.2019 Martin Šorf

ADFORS Basket PLES 2020

13. března 2020 proběhne ve Smetanově domě historicky první ADFORS Basket PLES a Vy u toho nemůžete chybět! Večer plný tance, zábavy a pohodové atmosféry zpříjemní i dvě kapely, které se na pódiu vystřídají. Které? To se dozvíte již brzy!

Předprodej lístků začne 11.11. a zakoupit je můžete u Martina Šorfa (602 335 513), tak neváhejte a objednávejte už nyní (rezervovat si lístky je již možné)!

Cena: 250,- (bez místa) / 290,- (sezení v sále)

Chcete vstupenku zdarma? Tak sdílejte článek na Facebooku k této akci a příští měsíc vylosujeme z těch co sdíleli výherce, který se na ples dostane zdarma!

Těšíte se? My už strašně moc!

25.10.2019 Martin Šorf

Ženy sehrály další dva vyrovnané zápasy, bohužel bez vítězného konce

Další dva domácí zápasy sehrály naše ženy v rámci 2. ligy. V sobotu jsme hostili Nymburk a v neděli jsme měli šanci na reparát z pohárové prohry proti Poděbradům. V obou duelech se potvrdilo, že jsme schopni hrát s těmito týmy vyrovnané partie, ale také to, že každý zápas je nesmírně těžký a že soupeři mají více zkušeností, především v koncovkách.

výhra 19.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basketball Nymburk 56:61 (17:16 26:31 40:41)
Sabina Knesplová - 12, Adéla Štumarová - 11, Adéla Krajcigrová - 9, Barbora Křapová - 6, Tereza Fekarová - 5, Sabina Hartmanová - 5, Viktorie Jakubcová - 4, Tereza Roubová - 3, Anna Jeřábková - 1, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0, Tereza Jochová - 0

Do zápasu s Nymburkem jsme vstoupili dobře a brzy vedli 9:4, ale pak se hra i skóre hodně vyrovnaly. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale bohužel nás sráželo nepřesné zakončení a to jak z pod koše, z trojky i z trestných hodů. O přestávce jsme tak ztráceli na soupeře 5 bodů. Po třetí čtvrtině byl stav téměř vyrovnaný 40:41. No a v závěrečné desetiminutovce hostující hráčky prokázaly větší zkušenosti, když se ujaly vedení, které si už pohlídaly. Sice jsme trojkou 12 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediného koše, ale hosté pak proměnili oba trestné hody a bylo hotovo.

V utkání jsme stříleli 25 trestných hodů a proměnili pouze 8 z nich! Pokud prohrajete zápas o 5 bodů a zahodíte 17 šestek, tak to hodně mrzí.

výhra 20.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady 65:74 (10:12 26:32 43:51)
Viktorie Jakubcová - 9, Sabina Hartmanová - 8, Sabina Knesplová - 8, Adéla Krajcigrová - 8, Adéla Štumarová - 7, Tereza Fekarová - 6, Tereza Jochová - 6, Barbora Křapová - 6, Tereza Roubová - 5, Anna Jeřábková - 2, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0

Nedělní zápas s Poděbrady se nesl v podobném duchu jako zářiové pohárové utkání. Minule to byla prohra 63:72, tentokrát 65:74. Podobné skóre, stejný rozdíl. Jeden rozdíl zde však byl. Minule jsme stále dotahovali vedení hostí, což tady platilo "jen" po tři čtvrtiny. Na začátku té poslední jsme prohrávali 43:53, ale pak jsme dokázali šňůrou 20:6 otočit na 63:59 a 4 minuty před koncem jsme měli náskok dvou košů. V tu chvíli se bohužel vyfaulovala Vikča Jakubcová, která hrála výborný zápas a byla i naší nejlepší střelkyní. K tomu se přidaly chyby na obranném doskoku, kdy jsme Poděbradům dali několik druhých možností k zakončení a najednou z toho bylo 13 bodů v řadě pro hosty a tím i ztracení zápasu.

Je to škoda, dneska na výhru dneska rozhodně bylo.

V sobotu nám výhra utekla především díky nízké úspěšnosti střelby, naopak v neděli byla příčinou práce pod vlastním košem a to jak v obraně, tak hlavně na dokosku. Zápasy nám ukázaly, že se nemusíme soupeřů bát a že můžeme jít s cílem vyhrát do každého duelu. Zároveň si však moc dobře uvědomujeme, že nám nedá nikdo nic zadarmo a že je před námi mnoho práce. Hrajeme ale premiérovou sezonu mezi dospělými, takže to sbírání zkušeností ještě chvíli potrvá.

23.10.2019 Martin Šorf

Žáci U14 mají první letošní prohru, vezou si jí z Prahy

První těžký soupeř v letošní sezoně = první prohra v letošní sezoně. Tak nějak by se dal stručně charakterizovat zápas v Praze s místním USK. Již při rozcvičení bylo patrné, že fyzická převaha bude na straně domácích a my tak budeme muset být o to více basketbalovější. Nakonc však hrubá síla zvítězila a my tak odjíždíme s prázdnou.

výhra 20.10.2019 USK Praha - ADFORS Basket Litomyšl 64:57 (15:13 33:28 47:50)
Ondřej Vomáčka - 24, Jonáš Brýdl - 14, Ondřej Bílek - 6, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 6, Matěj Hanuš - 1, Michal Broulík - 0, Ivan Jetmar - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

Prvních 13 minut bylo hodně vyrovnanách, ale poté zaznamenali domácí 5 košů v řadě a ujali se vedení 29:17. Nám se díky rychlým protiútokům naštěstí podařilo snížit do poločasu na rozdíl pěti bodů, takže to bylo stále otevřené.

Ve třetí čtvrtině jsme výrazně zaktivnili obranu a i díky dobrému zdvojování měli možnost snadného zakončení. Bohužel ne vždy ale tyto jasné střely propadly síťkou. Nepřeháním, když řeknu, že minimálně 5 až 8 naprostochý tutovek jsme nedali. Takže místo toho, aby se do poslední periody šlo s vedením o 15-20 bodů, byl náš náskok pouhé 3 bodíky.

V poslední čtvrtině se nám v útoku vůbec nedařilo do odstoupené obrany domácích, kteří ucpávali šestku jak to šlo. Díky tomu jsme samozřejmě měli mnoho naprosto volných střel ze střední a dlouhé vzdálenosti, ale to v této kategorii ještě není taková výhra a příliš se nám tyto střely nedařilo proměňovat. Ale když se soupeř zatáhne do bedny, nezbývá nic jiného než střílet.

V obraně jsme měli problém především s centimetry a kilogramy domácích urostlých hráčů, kteří si mnohokrát dokázali doskočit nepřesnou střelu. USK vyhrálo zásluhou převahy ve vymezeném území, kde to pod svým košem zatáhlo a pod naším "umlátilo".

22.10.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 urvaly dvě výhry v Pardubicích

Do třetice se naše děvčata utkala s chlapeckým týmem. Družstvo SŠB mělo mírnou výškovou převahu, ale více technických nedostatků. První utkání jsme dobře zahájili, ale velmi se nám nevydařila 2. čtvrtina (12:21), po které jme ztráceli dva body. Třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná, obě družstva měla hodně ztrát, byl to spíše boj než basketbal. Nás stále trápí nedůraz pod oběma koši, což způsobuje, že si neúspěšné střely již nedoskočíme a pod vlastním košem nezabráníme opakovaným střelám soupeře. Naštěstí se toto zlepšilo ve 4. čtvrtině, kterou jsme vyhráli 12:6 a tím i celé utkání.

výhra 19.10.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl  44:47 (6:11 27:23 38:35)
Denisa Hloušková - 14, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 8, Berenika Gultová - 6, Jolana Severová - 5, Kristýna Raliková - 2, Jolana Jánová - 0, Amálie Pakostová - 0

Druhý zápas proběhl podobně, jen se oběma družstvům nedařilo ještě více v zakončení, proto tak nízké skóre. Opět rozhodla závěrečná část, ve které děvčata přece jen zlepšila obranný doskok a zdařilo se jim několik rychlých protiútoků. V poslední vteřině ještě jeden neproměnila Amálka Pakostová a tím jen potvrdila hru v těchto zápasech. Proti staženým obráncům se nám nedařilo pod košem a receptem mohl být právě rychlý protiútok, ovšem dobře zakončovaný. Z našich děvčat se nejlépe projevila hlavně v prvním zápase Nela Škeříková svojí pohyblivostí i přesnou střelbou. V dalším kole čekáme v Litomyšli Sokol HK B, což je dívčí tým (konečně) a snad se dočkáme více basketbalu.

výhra 19.10.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl  24:35 (4:6 6:13 16:21)
Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 8, Denisa Hloušková - 6, Nela Škeříková - 6, Berenika Gultová - 5, Jolana Jánová - 0, Amálie Pakostová - 0, Kristýna Raliková - 0, Natálie Svobodová - 0