logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Oslabení muži odjíždějí z derby s prázdnou!

PDF download

V nových oboustranných dresech se poprvé představili naši muži v derby na palubovce Svitav. Nadále nás trápí rozsáhla marodka a absence a tak jsme na utkání odjížděli pouze v 8 hráčích a hned bez 4 pivotmanů. Navíc se v průběhu zápasu zranil Tom Kotěra, takže se naše sestava ještě zúžila.

Jak je vidět na fotce, byli jsme v opravdu hodně mladé a také lehké sestavě. Kdybychom tuto fotku udělali vloni a já nebyl v dresu, tak to bude věrohodná fotka ze zápasu juniorů s trenérem. Ostatně je to docela zajímavý pocit když všichni spoluhráči jsou svěřenci, kteří mi od minižactva prošli rukama.

výhra 12.11.2022 Basketbal TJ Svitavy  - ADFORS Basket Litomyšl 81:60 (11:19 39:30 52:44)
Michal Bílek - 14, Adam Kubíček - 12, Matěj Hanuš - 11, Matěj Sádovský - 9, Tomáš Sedláček - 8, Martin Šorf - 4, Kryštof Grujbár - 2, Tomáš Kotěra - 0

Do zápasu jsme vstoupili dobře a úvodní čtvrtinu vyhráli 19:11. Ve druhé části jsme ale zcela rezignovali na obranu a zkušený domácí tým daleko více dokázal využít své fyzické převahy. O přestávce jsme ztráceli 9 bodů a o to více nás může mrzet 13 zahozených šestek z první půle!

Třetí periodu jsme opět dokázali lépe bránit a o bod jí vyhráli. Bohužel v té závěrečné nám už docházely síly a několika ztrátami jsme domácím věnovali snadné body a nechali je odskočit a pojistit si vedení.

Zobrazit celou zprávu
14.11.2022 Martin Šorf

Žáci U14 vezou z Brandýsa pouze jedno vítězství!

V neděli nás čekal ligový dvojzápas v Brandýse nad Labem, dopoledne s áčkem a odpoledne s béčkem. Se soupeřem jsme se domluvili na přeložení ze soboty a tak jsme zvládli oba duely pěkně v jeden den.

Na domácí palubovce jsme oba zápasy vyhráli, ale duel s áčkem byl hodně vyrovnaný a jelikož nám nyní stále chybí Dominik, který tehdy hrál, tak jsme věděli, že to bude hodně náročné.

Tato očekávání se naplnila a první zápas byl velký boj. Ve druhém jsme se trochu báli únavy z druhého utkání, ale kluci to zvládli naštěstí v pohodě.

výhra 13.11.2022 BK Brandýs nad Labem - ADFORS Basket Litomyšl 61:53 (16:11 26:21 41:35)
Tomáš Hejtmánek - 21, Jan Blaško - 17, Tomáš Hanuš - 9, Jan Bryška - 6, Jakub Auxt - 0, Štěpán Lebeda - 0, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0, Vít Šafr - 0

Celý první poločas jsme se nemohli pořádně dostat do tempaa byli stále kousek pozadu. V poločase o 5 bodů. Do druhé půle jsme ale nastoupili šňůrou 9:0 a dostali se do vedení. To bohužel netrvalo příliš dlouho a domácí si ho vzali rychle zpět a začali si budovat náskok, který vyrostl až na 13 bodů. Nám se v závěru podařilo presingem získat několik míčů a stáhnout na 58:53, ale na víc jsme už neměli.

V tomto zápase nás mohou mrzet především výpadky v obraně, kdy jsme občas nebyli dostatečně koncentrovaní a nechali domácí hráče najet příliš snadno do koše. Ještě větším problémem ale dost možná byla naše koncovka. Zahodili jsme příliš mnoho střel z pod koše a dvojtaktů na to, abychom mohli pomýšlet na výhru.

výhra 13.11.2022 BK Brandýs n. Labem "B" - ADFORS Basket Litomyšl 36:75 (5:22 13:39 27:60)
Štěpán Lebeda - 16, Tomáš Hanuš - 15, Tomáš Hejtmánek - 15, Jan Bryška - 13, Jan Blaško - 12, Jakub Auxt - 2, Vít Šafr - 2, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0

V tomto utkání na nás čekal soupeř tvořený mladšími chlapci, především kategorie U13. O to větším překvapením pro nás bylo, jak se snažil hrát v útoku organizovaný "dospělácký" basketbal. Každý útok útočný systém se clonami a využitím pivotamů v dolním postavení. Naštěstí naši kluci dokázali v obraně plnit velmi dobře taktické pokyny a číst útočnou kombinaci domácích. Výsledkem bylo mnoho zisků, především ve druhém poločase a na rozdíl od prvního utkání, tak tentokrát i proměněné dvojtakty.

V útoku jsme si dokázali dobře podávat míč z ruky a byli úspěšní do nájezdů. Jelikož byl soupeř v obraně poněkud pasivní a zatažený, tak jsme měli i mnoho otevřených trojek a hned 5 pokusů z perimetru propadlo košem. A to jich mohlo být ještě víc, kdyby se chtělo Tomovi střílet a nepřecházel pozice :-)

Výhodná nabídka vstupenek na reprezentaci!

V pátek 11.11. od 18:15 v pardubické aréně hostí v rámci kvalifikace na MS reprezentace mužů tým Černé Hory.

Můžete být u toho a získat vstupenku s klubovou slevou 75%.

Cena vstupenky po slevě: 90,- do hlavních sektorů / 50,- na balkón

V případě zájmu o vstupenku kontaktujte Martina Šorfa nejpozději v pondělí 7. 11.

03.11.2022 Martin Šorf

Žáci U14 se v derby se Svitavami rozešli smírně 1-1

O víkendu sehráli naši ligoví žáci dvojičku se Svitavami a s ohledem na dlouhodobou absenci Domonika se čekal vyrovnaný souboj. Tato očekávání ještě umocnil fakt, že Svitavy mají ve svém středu několik vysokých hráčů, s jejichž obranou jsme si často nevěděli rady.

I přesto byl náš cíl jasný, tedy pokusit se oba zápasy vyhrát a to především díky aktvní obraně, rychlosti a individuálním dovednostem. K dosažení cíle jsme byli blízko, ale nakonec jsme ho splnili jen z poloviny.

výhra 22.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy 73:77 (12:31 39:46 60:56)
Tomáš Hejtmánek - 42, Jan Blaško - 10, Tomáš Hanuš - 9, Štěpán Lebeda - 8, Jan Bryška - 2, Dominik Škrabánek - 2, Šimon Grujbár - 0, Matyáš Peterka - 0, Miloslav Pirkl - 0, Vít Šafr - 0, Samuel Vinzens - 0

Vstup do zápasu byl dost vyrovnaný a v 5. minutě platilo skóre 12:11. Pak ale přišel náš neomluvitelný výpadek a to jak v útoku, tak především v obraně. Hosté do zbytku čtvrtiny zaznamenali 20 bodů v řadě a rázem to bylo 12:31! Druhá a třetí perioda byla však v naší režii a postupně jsme začali manko stahovat. Zásluhu na tom měla zlepšená presingová obrana a v útoku střelecká potence Tomáše Hejtmánka, který byl dnes s 42 body nejlepším střelcem zápasu. Do poslední desetiminutovky jsme šli rázem s vedením 60:56. Byla to velká tahaná a opravdový boj, ze kterého nakonec vyšel jako šťastnější náš soupeř. Velká škoda té úvodní čtvrtiny, mohlo to dopadnou úplně jinak.

výhra 23.10.2022 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 58:72 (11:17 28:26 44:49)
Tomáš Hejtmánek - 21, Jan Blaško - 13, Tomáš Hanuš - 13, Jan Bryška - 11, Šimon Grujbár - 6, Vít Šafr - 4, Štěpán Lebeda - 2, Samuel Vinzens - 2, Miloslav Pirkl - 0

Co se nepodařilo v sobotu, to jsme mohli napravit o den později při odvetě ve svitavské hale. Bylo vidět, že soupeři už se více znají a vědí, co mohou od koho očekávat. Obrana nám fungovala lépe, ale v útoku to nebylo ono. Zahodili jsme několik jasných pozic a na Toma si už dali domácí také větší pozor. Do záverečné periody se šlo za stavu 44:49. Nám se v jejím úvodu podařilo několikrát získat míč a skórovat. Odskočili jsme na 46:62 a tím položili základ pro naší výhru. Dnes bych mohl pochválit snad všechny hráče, kteří do zápasu nastoupili. Každý bojoval a předváděl to, co se od něj očekává.

26.10.2022 Martin Šorf

Muži vezou z Chrudimi dvě prohry, jednu očekávanou a jednu zbytečnou

V dalším kole Východočeské ligy mužů jsme zavátali o víkendu do Chrudimi. V sobotu na nás čekalo místní Áčko, které do loňské sezony nastupovalo ve 2. lize a kvalita kádru opravdu převyšuje krajskou soutěž. Bylo by pro mě tedy velkým překvapením, pokud by celou soutěž nevyhráli. Ostatně v kádru mají i ex-ligového trojkaře Tomáše Teplého.

V neděli jsme nastoupili proti Béčku, které se naopak opírá o velké a těžké podpošové hráče. Věděli jsme tedy, že to bude opravdu těžké, obzvlášť, když nám chybělo několik pivotů a také nejlepší střelec Tomáš Folta, který jel hrát do Brna 1. ligu.

výhra 22.10.2022 TJ Sokol BK Chrudim  - ADFORS Basket Litomyšl 87:55 (20:11 40:26 62:40)
Tomáš Folta - 22, Matěj Sádovský - 13, Nikita  Egorov - 8, Matěj Hanuš - 8, David Jiruše - 2, Tomáš Sedláček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Tomáš Kotěra - 0

Vstup do zápasu byl ve znamení našeho přehnaného respektu, nebo by se lépe dalo napsat naší připos... Po brzkém time-outu a prostřídání jsme se už dokázali lépe prosazovat, ale stále byla patrná převaha zkušených domácích. Především v postupném útoku byl veliký rozdíl a také v úspěšnosti střelby, která byla diametrálně odlišná. Ostatně poměr trojek 12 - 1 mluví dost jasně.

Zálusk na výhru jsme si dnes opravdu nedělali, ale doufal jsem, že se dokážeme soupeři lépe postavit a naší rychlostí ho potrápit. Bohužel se tak nestalo a my se musíme do odvety poučit, abychom byli Chrudimi vyrovnanějším protivníkem.

výhra 23.10.2022 Chrudimsko - ADFORS Basket Litomyšl 71:68 (19:20 48:32 56:47)
Martin Šorf - 18, Tomáš Sedláček - 15, Matěj Sádovský - 10, Nikita  Egorov - 9, Jonáš Brýdl - 5, Tomáš Kotěra - 5, Kryštof Grujbár - 4, David Jiruše - 2, Matěj Hanuš - 0

V neděli jsme jeli na zápas v dost oslabené sestavě. Chyběli nejlepší střelci Folta s Bílkem a podkošoví vysocí hráči Candrák s Langerem. Navíc se hned po pár minutách zranil Matěj Hanuš a tak naše sestava nabrala další trhlinu. Po celý zápas nám dělali obrovský problém soupeřovi pivotmani, kteří měli nejenom výškovou, ale především váhovou převahu. Ubránit je pod košem, nebo odstavit od doskoku bylo pro nás často neřešitelným úkolem. Když k tomu soupeř trefil i několik trojek, nabrali jsme do poločasu hrozivé 16 bodové manko za stavu 48:32.

Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali trochu přiblížit a stíhací jízdu jsme dokonali v závěrečných minutách, kde jsme se i díky 5 přesným trojkám přiblížili až na rozdíl 2 bodů 7 vteřin před koncem. Po rychlém faulu následovala jedna úspěšná šestka domácích a náš time-out. Ztráceli jsme 3 body a měli míč k vyhazování na útočné polovině. Bylo třeba trefit trojku a jelikož jsem v poslední periodě už tři tojky proměnil, vzal jsem odpovědnost na sebe. Akci jsme zahráli jak jsme si nakreslili a byla z toho i slušná pozice, bohužel klíčová střela zápasu skončila jen na obroučce a tak se domácí mohli radovat z výhry.

Ženy na domácí palubovce na favoritky nestačily, ale krok držely

Další domácí zápasy odeáhrály naše ženy v rámci 2. ligy proti favorizovaným celkům. V dresu Mladé Boleslavi proti nám nastoupily dokonce i hráčky s minulostí ze ŽBL.

Hostující týmy potvrdily roli favorita, ale výsledek a rozdíl ve skóre není zase tak špatný a svědčí o tom, že jsme dokázali držet krok. Bohužel stinnou stránkou je zranění ústřední rozehrávačky Gabči Liberdové, kterou nyní čeká delší nucená pauza. Avšak v příštím kole možné naopak přivítáme jednu výraznou posilu v našm týmu, uvidíme :-).

výhra 22.10.2022 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - ŠKO-ENERGO MB 67:82 (25:22 37:36 49:60)
Sabina Knesplová - 30, Anna Jeřábková - 12, Natálie Čerebová - 9, Sabina Hartmanová - 7, Viktorie Jakubcová - 5, Anna Bielková - 2, Veronika Hrdličková - 2, Gabriela Liberdová - 0

výhra 23.10.2022 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Brandýs nad Labem 55:67 (10:10 22:32 33:50)
Sabina Knesplová - 20, Natálie Čerebová - 9, Viktorie Jakubcová - 7, Anna Jeřábková - 7, Sabina Hartmanová - 5, Tereza Jochová - 5, Anna Bielková - 2, Veronika Hrdličková - 0

Kadetky U17 dokázaly porazit Žďár pouze jednou

Další zápasy sehrály naše kadetky nezvykle v neděli odpoledne. I přes tento termín bylo přítomno 12 děvčat a tedy plný zápis. Se Žďárem jsme i v loňské sezoně sehrály vyrovnané duely, což se potvrdilo i v nové sezoně. Ve hře měly navrch obrany, rozhodovala však nakonec úspěšnost střelby. V té byly "Vlčice" přesnější. My jsme neproměnili dost jasných šancí. Nedařilo se nám v postupném útoku a opět byly nedostatky v doskakování. Ve skóre jsme byli většinou o několik bodů pozadu, v 8. minutě poslední čtvrtiny jsme byli zpět o 8 bodů, náš závěrečný nápor už přinesl jen snížení na pouhé 2 body.

výhra 23.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vlčice Žďár 56:58 (11:10 24:23 36:39)
Nela Škeříková - 15, Michaela Tomšů - 14, Berenika Gultová - 8, Vendula Hrdličková - 6, Jolana Severová - 6, Natálie Svobodová - 3, Jolana Kolářová - 2, Lucie Lavičková - 2, Johana Blaško - 0, Estella Faltysová - 0, Natálie Melnyková - 0, Ema Zabranská - 0

Druhý zápas probíhal obdobně, tentokrát jsme do závěru šli s mírným vedením 58:52 po 3. čtvrtině. Potom však už soupeřky nestačily odolávat našemu závěru a poslední čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 24:8. V tomto zápase střelecky vládla Míša, která zaznamenala 26 bodů. To asi rozhodlo o výsledku. Ukazuje se, že jsme úspěšnější pokud hru dopředu zrychlíme, zlepšit určitě musíme obranný i útočný doskok.

Michaela Tomšů - 26, Nela Škeříková - 13, Jolana Kolářová - 12, Vendula Hrdličková - 8, Lucie Lavičková - 6, Natálie Svobodová - 6, Berenika Gultová - 4, Jolana Severová - 4, Natálie Melnyková - 3, Johana Blaško - 0, Estella Faltysová - 0, Ema Zabranská - 0
25.10.2022 Stanislav Cimburek

Tréninky během podzimních prázdnin odpadají!

V termínu středa 26.10. až pátek 28.10. jsou podzimní prázdniny a v tyto tři dny odpadají všechny tréninky!

25.10.2022 Martin Šorf

Kadeti U17 po zlepšeném výkonu vezou 1 výhru z Pardubic

Po dvou lehčích soupeřích na úvod sezóny jsme vyjeli k dalšímu zápasu na horkou půdu SŠB Pardubice, fyzicky i basketbalově dobře stavěného týmu.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi nervózní, ale vyrovnaný. V útoku jsme byli nepřesní a nedokázali jsme si vypracovat šance ze secvičených signalů. Nedařilo se nám eliminovat ústředního rozehrávače Pardubic Kubu Brožka a v komninaci s nepřesnými rozhodčími jsme v polovině zápasu ztráceli 11 bodů. Zápas byl ale stále otevřený a bylo v našich silách ho otočit. To by však nesměla prijít katastrofální 5 minutovka na začátku druhé půle, kdy jsme se nesmyslně vytáhli k soupeřovu pivotu za trojku a pod košem se nevypořádali se clonami a dostávali velmi snadné koše. Soupeř odskočil na +23 a bylo defakto po zápase. V posledních 15 minutách jsme se zlepšili, tuto část vyhráli, ale na obrat už jsme se nezmohli. Je pravda, že pro naše hráče ročníku 2008 to bylo velmi těžké utkání a kluci se fyzicky nemohli rovnat soupeřům. Pozitivem bylo, že všichni hráči dostali svoji porci minut.

výhra 22.10.2022 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 69:53 (16:13 31:20 57:37)
Jonáš Škop - 13, Samuel Tomeš - 12, Lukáš Pavliš - 9, Ivan Jetmar - 5, Michal Broulík - 4, Šimon Kovář - 4, Adam Karlík - 2, Matěj Pokorný - 2, Daniel Večeřa - 2, Filip Kolář - 0, Štěpán Kovář - 0, Tadeáš Tichý - 0

V přestávce mezi zápasy jsme si jasně řekli co chceme hrát a že máme na to v Pardubicích vyhrát. Soupeř není lepší než my a je to pouze a jen o nás. Prostor dostali hlavně hráči ročníku 2006. Velmi dobře nám fungovala obrana. Dokázali jsme se vypořádat s clonami soupeře bez míče a odstavili pardubické rozehrávače. V poločase však prohráváme o bod, a to ještě Jonáš trefil trojku s klaksonem. Hlavni příčiny musíme hledat u sebe. Nedali jsme spoustu volných střel. Soupeř trefil 4 "haluz" trojky, kdy v prvním zápase nedal ani jednu. Kdyby jsme byli úspěšní jen z poloviny tak v půlce vedeme o 20. Ale na kdyby se nehraje. Zápas se schyloval k tomu, že kdo se utrhne, vyhraje. A to jsme chtěli být my. Ve třetí čtvrtce nám to začalo konečně padat. Kluci dobře plnili taktické pokyny a před poslední částí jsme šli s vedením +10. Kluci si dobře pohlídali úvod poslední čtvrtky, odskočili jsme na +16 a zápas se už v klidu dohrával na obou stranách s hráči z lavičky.

Jonáš Škop - 17, Lukáš Pavliš - 14, Samuel Tomeš - 7, Ivan Jetmar - 6, Šimon Kovář - 6, Michal Broulík - 5, Filip Kolář - 2, Štěpán Kovář - 2, Daniel Večeřa - 2, Adam Karlík - 0, Matěj Pokorný - 0, Tadeáš Tichý - 0

Velmi dobré zápasy. Škoda prohry v prvním utkání, protože jsme na soupeře měli. A doufám, že si kluci odnesli poučení pro další zápasy. Útok začíná dobrou obranou a v útoku to ještě nikdy jeden hráč sám neurval, a Janise nebo Luku v týmu opravdu nemáme.

24.10.2022 Zbyněk Tichý

Junioři měli o víkendu šanci urvat dvě výhry, ale úspěšnost střelby plány zhatila!

První polovinu základní části mají za sebou naši ligoví junioři, kteří se tak utkali již se všemi soupeři. Naposledy jsme doma hostili Jindřichův Hradec a Jížní Supi. Kromě dlouhodobě zraněných Adamů nemohl nastoupit ještě ani Ondra, takže jsme měli 6 hráčů základní rotace. V sobotu i neděli nás doplnili kadeti, aby nás bylo alespoň 8, resp. 7.

Cíl byl jasný, porvat se o dvě výhry a se vším respektem k soupeřům je třeba říci, že se oba zápasy mohly vyhrát, ale bohužel ne s naším zakončením, které jsme po oba dny měli velmi špatné. Z pole jsme stříleli s úspěšností pouhých 34% a v neděli nás může mrzet i řada zahozených tutovek, které nás dost možná stály výhru.

výhra 15.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - BK Lions Jindřichův Hradec 60:73 (25:20 37:38 46:53)
Tomáš Sedláček - 16, Matěj Hanuš - 11, Michal Ropek - 11, Jonáš Brýdl - 9, Petr Černý - 7, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Kovář - 0, Štěpán Kovář - 0

Do zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně a s energií. Po čtyřech minutách jsme vedli 12:0 a vše vypadalo báječně. Bylo ale jasné, že to tak nemůže vydržet věčně, a že se i soupeř začně prosazovat. To se také stalo a do konce první čtvrtiny snížili hosté své manko na 5 bodů. Ve druhé periodě jsme se střelecky trochu zasekli a do šaten odcházeli už s jednobodovou ztrátou.

Do druhého poločasu nasadili Jindřichohradečtí zónovou obranu, jejích záměrem bylo zamezit našim nájezdům a nechat nás střílet z dálky. Volných trojek i dalších střel jsme měli dost, ale bohužel většina skončila na obroučce. Naopak soupeř trefil 10 trojek a to i hráči, kteří se v sezoně zpoza oblouku příliš neprosazují.

výhra 16.10.2022 ADFORS Basket Litomyšl - Jižní Supi 50:62 (11:14 26:31 39:44)
Petr Černý - 15, Michal Ropek - 14, Matěj Hanuš - 8, Jonáš Brýdl - 6, Tomáš Sedláček - 5, Kryštof Grujbár - 2, Lukáš Pavliš - 0

V neděli jsme byli po většinu utkání mírně pozadu, ale stále na dostřel. Naše obrana fungovala dobře a soupeř se příliš neprosazoval a ani si nevytvářel dobré střelecké pozice. Bohužel co nešlo hostům, v tom se nám nedařilo ještě víc. A naše zakončení bylo bohužel ještě mizernější než v sobotu. Ostatně čísla mluví za všem: 50 vstřelených bodů za celé utkání, když jsme z pole proměnili jen 22 střel ze 75 pokusů. S tím se na výhru pomýšlet prostě nedá. Někdy se stane, že to střeelcky nesedne, ale tentokrát si nepřesnou mušku vybralo příliš mnoho hráčů, od kterých body potřebujeme. Navíc jsme neproměnili takových 6 tutovek z nájezdů, což je 12 bodů, které při pohledu na skóre dost chyběly.