Rodiče všech dětí, které jsou členy našeho klubu, mají mimořádnou příležitost zúčastnit se zdarma přednášky na téma SPORTOVNÍ VÝŽIVA. Především ve školním věku, kdy jsou děti ve vývoji a k tomu sportují, je správná strava jedním z klíčových faktorů. Neváhejte tedy a přijďte si tuto přednášku poslechnout!

Kdo:   Přednáší Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová*

* Působí jako výživový poradce od roku 2010 a od roku 2018 je výživovým poradcem České basketbalové federace.

Zobrazit celou zprávu
05.09.2019 Martin Šorf

Mladší i starší žáci odjeli k přípravným zápasům do Žďáru nad Sázavou

Od soboty do pátku dřeli kluci během soustředění a hned v sobotu 31.8., respektive v neděli 1.9. odjeli naši žáci na přípravné zápasy do Žďáru nad Sázavou.

Žáci U14: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 59:45 a 54:63

V sobotu se tým U14 utkal dvakrát s domácími chlapci. Zpestřením byla skutečnost, že jsme utkání odehráli v půjčených žďárských modrých dresech, neboť trenér vzal omylem tašku s dresy juniorů a našim menším hráčům tak byly drasy až pod kolena a kraťasy až k ponožkám :-) K zápasům neodcestoval Jonáš Brýdl ani Milan Tobiška a tak jsme si na pomoc vzali Vojtu Tupce a Dana Krále, aby nás byl vůbec nějaký rozumný počet. Dan ale odehrál jen pát minut a pak i další kluci měli nějaké bolístky, a tak jsme druhý zápas už hráli s libovolným střídáním. Svoji premiéru za Litomyšl si odbyl Adam Jozek, který ukázal v čem může být přínosem, ale taky na čem ještě musí hodně zapracovat.

Kluci zvládli zápase docela dobře a ve druhém dokonce dokázali zvítězit. Je před námi ještě hodně práce, ale tyto duely naznačily, že by sezona v žákovské lize mohla být úspěšná. Jednou z podmínek ale je, abychom byli zdraví a jezdili na utkání v kompletní sestavě.

Body celkem: Grujbár K. - 25, Vomáčka O. - 24, Hanuš M. - 15, Jozek A. - 13, Tupec V. - 12, Pavliš L. - 6, Broulík M. - 6, Vašek Š. - 4, Suchomel D. - 3

Žáci U15: Žďár nad Sázavou - ADFORS Basket Litomyšl 70:84

Žáci U15: Královští sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 25:65

V neděli odjížděli do stejné haly naše patnáctky, které se s domácími utkali jednou a poté je čekali chlapci z Hradce Králové. Tým, který doznal pár změn si musí očividně ještě trochu sednout a kluci najít svoji roli. Tentokrát měli premiéru v našem dresu dva hráči a to sice Honza Bubeníček z Hradce a Štěpán Markov z Rychnova.

Měli jsme dobré momenty, na kterých můžeme pracovat, ale především v zápase s domácími jsme měli trochu problém v obranné fázi, na které ještě musíme zapracovat.

Body celkem: Folta T. - 32, Kubíček A. - 24, Bielko A. - 19, Slawisch B. - 18, Tupec F. - 16, Grujbár K. - 14, Markov Š. - 12, Tupec V. - 6, Sedláček T. - 4, Bubeníček J. - 2

01.09.2019 Martin Šorf

Rozpis tréninků a zápasů na sezonu 2019/2020

V levé liště naleznete aktualizované informace k jednotlivým týmům pro nadcházející sezonu. Především se jedná o rozpis tréninků a zápasů.

Předběžný rozpis zápasů na celou sezonu v přehledné tabulce si můžete také stáhnout v sekci DŮLEŽITÉ v pravé liště. Nezapomeňte, že rozpis se může měnit, především u venkovních zápasů. Sledujte proto pravidelně náš web a sekci NOMINACE.

22.08.2019 Martin Šorf

Nenechte si ujít novinky v našem fanshopu!

Navštivte sekci fanshop, ve které naleznete několik zajímavých klubových produktů, včetně aktuální novinky - klubového trička.

Každý si zajisté najde to své... děti třeba batůžek, nebo kšiltovku... maminky hrneček na kávu... a tatínci stylové tričko v barvě námořní modrá.

28.07.2019 Martin Šorf

Budeme pomáhat díky spolupráci s Nadačním fondem manželů Pokorných

V nadcházející sezoně budou moci fanoušci během domácích zápasů přispět, především pak při utkáních 2. ligy žen, na dobročinné účely. Je tomu tak díky nově uzavřené spolupráci našeho klubu s Nadačním fondem manželů Pokorných. Dobrovolné vstupné a sbírka je jen jednou ze společných aktivit, které v nadcházející sezoně připravujeme, a o dalších vás budeme v průběhu roku informovat.

Jana Pokorná, zakladatelka nadačního fondu

„Basketbal patří mezi nejrozšířenější sporty na světě a velké oblibě se těší také v Litomyšli. Jsme proto rádi, že jsme navázali spolupráci s místním basketbalovým klubem. Po celou nadcházející sezonu budou mít návštěvníci možnost přispět dobrovolným příspěvkem do zapečené kasičky, a podpořit tak projekty nadačního fondu. Těšíme se na pěkný sportovní rok a děkujeme, že s námi pomáháte dělat svět kolem lepší. Má to smysl.“

Martin Šorf, předseda klubu

„Sport může přinášet nejenom radost, ale může také pomáhat, což chceme v příští sezoně ukázat. Spojení s Nadačním fondem manželů Pokorných je pro náš klub dalším krokem kupředu.. Věříme, že i za pomoci našich fanoušků vybereme v nadcházejí sezoně částku, která pomůže těm, kteří  pomoc potřebují.“

22.07.2019 Martin Šorf

2. LIGA ŽEN V LITOMYŠLI !!!

Historická premiéra čeká Litomyšl v nadcházející sezoně. Poprvé se v našem městě bude hrát celorepubliková ligová soutěž dospělých, konkrétně 2. liga žen.

BK Příbor

Držte naším ženám palce a budeme rádi, když je přijdete podpořit na domácích zápasech do Městské haly.

05.07.2019 Martin Šorf

Žáci U15 postoupili do celostátní ligy!

Příslušnost mezi basketbalovou elitou (ligu žáků U15 hraje 24 nejlepších týmů z ČR) si vybojovali naši žáci, kteří ve druhém kole kvalifikace přehráli soupeře z Hradce Králové. V sobotu nás čekal první duel u soupeře a v neděli se dohrávalo doma. Hrálo se na celkové skóre, takže bylo moc důležité, že se nám podařilo v sobotu přivést 16 bodový náskok.

Královští Sokoli – ADFORS Basket Litomyšl 59:75 (14:10 29:33 46:45)

První poločas byl z obou stran plný nepřesností a nám se nedařilo proměňovat vytvořené střelecké pozice. Navíc byla naše hra v útoku hodně statická. Nedařilo se nám ani chodit do rychlých protiútoků a problém nám dělal útočný doskok domácích. Takže poločasové vedení o 4 body bylo pro nás vlastně výborné. Ve druhé půli už naše hra byla aktivnější a přineslo to i nárost ve skóre, kdy se naše vedení zastavilo na 16 bodech.

ADFORS Basket Litomyšl – Královští Sokoli 64:63 (14:18 31:33 48:49)

Nedělní odvetu jsme zahájili až příliš lehkomyslně a v útoku to byla jedna nepřesnost za druhou. První koš jsme dali až po pěti minutách hry a úvod vyzněl jasně pro hosty, kteří vedli 10:2. Pak se začal prosazovat Tomáš Folta, který dal 10 bodů během tří minut a snížil na rozdíl jediného koše. Od té chvíle se oba týmy pravidelně střídaly ve skórování a v poločase byl tak stav 31:33. Na obrazu hry se nic nezměnilo ani v dalších obdobích a tak se šlo do vyrovnané koncovky, ve které jsme byli nakonec šťastnějším týmem my.

V tomto zápase nám strašně špatně fungovala presinková obrana a celkově jsme dali soupeři příliš mnoho snadných pozic na zakončení. Problém nám dělala i zatažená obrana Hradce, kdy jejich nejvyšší hráč opustil podkošový prostor jen sporadicky. Ale i s tímto si musíme dokázat poradit, lépe si posouvat míč po perimetru a střílet ze střední a dlouhé vzdálenosti a hlavně tyto střely proměňovat.

Náš výkon nebyl sice perfektní a byla znát nervozita, však se hrálo o postup do ligy, ale i přesto jsme byli za celý víkend o kousek lepším týmem a více o to zabojovali. Odměnou klukům je možnost odehrát i příští rok proti nejlepším týmu z republiky a už se na to moc těšíme.

V obou zápasech hráli a body zaznamenali: Folta T. – 52, Vomáčka O. – 21, Kubíček A. – 19, Bielko A. – 12, Sedláček T. – 11, Tupec F. – 10, Brýdl J. – 6, Hanuš M. – 4, Grujbár K. – 2, Špajs P. – 2, Tupec V.

09.06.2019 Martin Šorf

MLADOČOV 2019 se kvapem blíží

Již za necelý měsíc se všechna družstva sejnou na tridičním místě, na mladočovském soustředění.

Termín soustředění: začínáme v pátek 21.6. odpoledne a končíme v úterý 25.6. večer (starší přípravka končí již v neděli 23.6. večer)!

Součásní soustředění nebude letos pěší výlet, ale zájezd do pardubické arény na Poslední souboj, tedy rozlučku Jiřího Welsche a Luboše Bartoně s kariérou a to vše za účasti Tomáše Satoranského, Honzy Veselého a mnoha basketbalových legend. Pokud by se někdo nechtěl zájezdu do Pardubic účastnit (sleva 400,- z poplatku za soustředění), tak si na sobotní odpoledne a večer musí syna/dceru odvést domů, protože jinak jedeme všichni a v táboře nikdo nezůstane. V případě neúčasti na zájezdu do Pardubic nahlaste tuto informaci společně s potvrzením účasti v Mladočově do 28.5.

Prosíme do 28.5. potvrdit účast (případně napsat omluvu) pomocí sms nebo e-mailu Martinovi Šorfovi. Napište také velikost trička (značka Adler, jako každý rok).

Více informací a formulář na bezinfekčnost naleznete v pravé liště v sekci DŮLEŽITÉ.

22.05.2019 Martin Šorf

GALAVEČER LITOMYŠLSKÉHO BASKETBALU

Kdy se koná? čtvrtek 30.5. v 17:30

Kde se koná? Aula 3. ZŠ (modrá)

Co vás čeká? Zhodnocení právě skončené sezony, vyhlášení nejlepších hráčů a další ocenění, informace k následující sezoně a mnoho dalšího.

Pro koho je galavečer určen? PRO VŠECHNY!!! - hráči, hráčky, rodiče, prarodiče, sourozence...
Přijďte všichni kdo můžete, těšíme se na setkání!

21.05.2019 Martin Šorf

Minižáci U13 obsadili na domácím festivalu krásné 5. místo!

Dvanáct minižákovských týmů z celé České republiky se sjelo do Litomyšle na Národní festival, který náš klub pořádal od 10. do 12. května v Městské sportovní hale a v hale Jiskra. V základní skupině jsme měli pozdějšího finalistu Sokol Pražský a také Děčín, který nás vloni na festivalu ve skupině těsně porazil.

Pátek 10.5. - základní skupina: ADFORS Basket Litomyšl – Sokol Pražský 55:72

S favoritem naší skupiny, ale i celého festivalu, jsme první poločas dokázali držet krok a hrát vyrovnaně. O přestávce jsme prohrávali jen o 4 body. Ve druhé půli už Pražené bodově odskočili.  Náš výkon ale nebyl vůbec špatný a byl příslibem do dalších zápasů, především do duelu o postup proti Děčínu, který nás čekal v pátek odpoledne.

Pátek 10.5. - základní skupina: ADFORS Basket Litomyšl – Válečníci Děčín 64:44

Věděli jsme, že pokud chceme postoupit do čtvrtfinále, musíme vyhrát. K tomu bylo také nutné ubránit výrazně největšího hráče soupeře, což se nám dařilo se střídavým úspěchem. Naštěstí nám ostatní hráči nedělali velké problémy a v útoku jsme byli hodně efektivní. V poločase jsme tak vedli slibným náskokem 42:18. Ve třetí periodě však přišlo naše velké útočné trápení, když jsme často zakončovali zbrkle a nebyli jsme schopni proměnit i vyloženější pozice. Soupeř začal využívat rychlých protiútoků, a protože naše obrana v této osmiminutovce pracovala dost mizerně, prohráli jsme třetí čtvrtinu 8:17 a rázem se náš náskok ztenčil na 15 bodů. V posledním dějství jsme však už drama nepřipustili a vítězství si pohlídali.

Bilance jedné výhry a jedné prohry znamenala 2. místo ve skupině a postup do čtvrtfinále, kde nás čekala Plzeň. Jak se později ukázalo, byl to nejsilnější možný protivník a tým, který nakonec celý festival vyhrál.

Sobota 11.5. - čtvrtfinále: ADFORS Basket Litomyšl – BK Lokomotiva Plzeň 33:71

Od první minuty bylo jasné, že na tohoto soupeře prostě nemáme. Plzeňáci nás převyšovali nejenom basketbalovými dovednostmi, ale také fyzickými předpoklady. Několik vyšších a silově dobře vybavených hráčů jsme neměli jak zastavit v jejich nájezdech. Soupeř hrál opravdu velmi pohledný basketbal, využíval každou možnost pro rychlý protiútok, hrál aktivně a agresivně. My jsme neodehráli špatné utkání, ale rozdíl ve skóre odpovídá rozdílu v kvalitě obou týmů.

Sobota 11.5. - o 5. - 8. místo: ADFORS Basket Litomyšl – BA Roudnice nad Labem 32:29

V souboji poražených čtvrtfinalistů nás čekala Roudnice nad Labem. Do zápasu jsme vstoupili výborně, když jsme po pěti minutách vedli 13:1. Pak jsme ale naprosto nepochopitelně přestali hrát a soupeř se 14 body v řadě dostal dokonce do vedení. V poločase jsme vedli o jediný koš 17:15 a po třetí čtvrtině 26:20. Čtyři minuty před koncem jsme získali slibné vedení 32:23, ale pak jsme už žádný koš nepřidali. Naopak soupeř postupně stahoval a i zásluhou našich naprosto zbytečných chyb a ztrát dostal v posledním útoku šanci vyrovnat. To se mu naštěstí nepovedlo, a tak jsme se mohli radovat z vítězství, byť koncovka zápasu pro nás byla velkým varováním.

Neděle 12.5. - o 5. místo: ADFORS Basket Litomyšl – Torola Basket Team Příbor 54:53

Do tohoto zápasu jsme rozhodně nešli v roli favorita, naopak měl být průběh zápasu poměrně jednoznačný. Kluci si chtěli zápas především užít, v bouřlivé atmosféře stejně nešly předávat žádné pokyny, takže hráči to měli zcela ve svých rukách. V úvodu duelu byl cítit náš respekt a brzy jsme prohrávali 3:12. Pak jsme se ale trochu oklepali a začali hrát aktivněji a bez respektu. I díky trojce se závěrečným klaksonem jsme první čtvrtinu prohráli jen 11:16 a do poločasu jsme dokonce překlopili vedení na naši stranu 24:22. Stejně jako s Roudnicí jsme i v tomto zápase měli 3 minuty před koncem slibný náskok, vedli jsme 53:42. Hosté se pak ale nadechli k mohutnému náporu a 12 vteřin před koncem měli po oddechovém čase míč v útoku, který mohl rozhodnout o výhře. Nám se však podařilo dobře ubránit, a mohla tak propuknout radost z vítězství a konečného 5. místa.

Naše celková bilance 3 výhry a 2 prohry a hlavně 5. místo je výborným počinem a umístění určitě předčilo naše očekávání. Kluci si však za svůj bojovný výkon tuto pozici zasloužili. Naše hra se v každé čtvrtině opírala především o několik klíčových hráčů a je teď na zbytku týmu, aby se pokusil klukům přiblížit. Naši nejlepší střelci pak na sobě musí dál pracovat, aby stále mohli být oporami týmu.

Individuální ocenění získal Jonáš Brýdl, který byl vybrán do 2. nejlepší pětky turnaje.

Body na turnaji celkem: Jonáš Brýdl – 56, Dominik Suchomel – 39, Šimon Vašek – 31, Matěj Hanuš – 27, Ondřej Bílek – 23, Kryštof Grujbár – 23, Michal Broulík – 10, David Kubíček – 9, Patrik Znamenáček – 8, Milan Tobiška – 6, Ondřej Charvát – 3, Lukáš Pavliš – 3, Ivan Jetmar, Tadeáš Tichý