Jak trávit tyto dny, kdy musíme být zavření doma? Tak třeba tím, že si projdeme staré fotky :-) Přesně to jsme udělali i my a našli několik fotogalerií již od roku 2011.

Navštivte tedy naši novou sekci FOTOGALERIE (tlačítko v horní liště ↑ )a zavzpomínejte na předchozí sezóny.

V příštích dnech přidáme i fotky z aktuální sezóny. Zatím se můžete pokochat těmi staršími :-)

Zobrazit celou zprávu
31.03.2020 Martin Šorf

Chystáme novinky na webových stránkách!

V těchto dnech, kdy se nemůžeme scházet na trénincích a zápasech, pro Vás připravujeme nové sekce na těchto webových stránkách. Především videogalerie bude zajímavou novinkou a Vy tak budete mít možnost zhlédnout dřívější reportáže z kabelové televize, ale také videa z Mladočova či instruktážní videa.

29.03.2020 Martin Šorf

ZÁPASY I TRÉNINKY ZRUŠENY AŽ DO ODVOLÁNÍ !!!

S ohledem na nové nařízení vlády ze dne 12.3. ohledně rušení sportovních a kulturních akcí a především uzavření sportovní hal a tělocvičen Vám oznamujeme:

Tréninky:

Všechny tréninky se až do odvolání ruší s platností od pátku 13.3.

Zápasy:

Všechny zápasy se až do odvolání ruší s platností od pátku 13.3

Doporučujeme všem hráčkám a hráčům, aby volný čas využili k individuální přípravě, ať už kondiční, nebo střelecké, pokud to počasí na venkovních hřištích dovolí.

V případě dalšího vývoje situace Vás budeme informovat.

13.03.2020 Martin Šorf

Žáci U14 si v dohrávce poradili s poslední Vysokou!

Netradičně v úterý jsme dohrávali zápas, který jsme v původním termínu museli odložit kvůli velké marodce v našem týmu. Hostili jsme průběžně poslední tým soutěže a jelikož jsme se sešli téměř kompletní, tak se neočekávalo nic jiného než naše výhra.

výhra 10.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n. L.  87:72 (28:12 50:37 72:45)
Jonáš Brýdl - 25, Ondřej Bílek - 14, Matěj Hanuš - 13, Michal Broulík - 10, Kryštof Grujbár - 6, Ivan Jetmar - 6, Dominik Suchomel - 5, David Kubíček - 4, Šimon Vašek - 4, Lukáš Pavliš - 0

Vstup do zápasu nám vyšel na výbornou a po šesti minutách jsme vedli 19:2. Úspech slavila především naše aktivní obrana díky které jsme měli několik snadných pozic pro zakončení. Poté jsme trochu polevili a soupeř začal také skórovat. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli vysoko 28:12. I úvod druhé periody byl v naší režii a brzy jsme vedli 43:16. Pak jsme se asi uspokojili s průběhem a úplně přestali běhat a bránit. Toho soupeř naplno využil a v poločase to bylo už jen o 13 bodů 50:37.

Třetí čtvrtinu jsme opět hráli aktivně a náskok navýšili na průběžných 72:45. Dojem z utkání jsme si v poslední desetiminutovce ale zase pokazili, když jsme dovolili hostům opět snížit.

Tento zápas měl vcelku jednoduchý scénář. Když se nám chtělo bránit a běhat, tak jsme měli jasně navrch. Když jsme ale nedávali do hry potřebnou energii, tak nás dokázal soupeř i přehrávat. Hrát se nám chtělo především v první a třetí čtvrtině. Tento úsek hry jsme vyhráli 50:20. Naopak v sudých periodách byl lepší soupeř a tuto část jsme prohráli 37:52. Především obdržených bodů bylo opravdu až příliš a na to si musíme dát v příštích zápasech větší pozor.

10.03.2020 Martin Šorf

Junioři U19 prohráli s vedoucím týmem tabulky

Podruhé v této sezóně jsme se utkali s atlety z Rychnova nad Kněžnou a na rozdíl od domácích zápasů, kde jsme se ve druhém zápasu přetahovali o vítězství, jsme nyní nebyli aspoň trochu vyrovnaným soupeřem ani v jednom zápasu. Do Rychnova jsme nejeli vyhrát, ale nutno poznamenat, že nám dva hráči, Filip S. a Tomáš U., chyběli a i to bylo příčinou tak velkých bodových rozdílů na konci zápasů.

výhra 07.03.2020 BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - ADFORS Basket Litomyšl 75:35 (12:6 29:14 52:24)
Matěj Sádovský - 10, Vilém Havran - 7, Tomáš Kotěra - 6, Arsenij Bobryshev - 4, Štěpán Vlček - 4, Tomáš Candrák - 2, Daniel Seidl - 2, Petr Černý - 0, Matěj Martiník - 0, Jan Poláček - 0

Tomáš Kotěra - 12, Arsenij Bobryshev - 8, Daniel Seidl - 8, Vilém Havran - 3, Matěj Martiník - 3, Matěj Sádovský - 3, Štěpán Vlček - 2, Tomáš Candrák - 0, Petr Černý - 0, Jan Poláček - 0

V obou zápasech se velmi rychle projevila basketbalová a atletická síla soupeře, jehož hráči hrají i za ligové týmy v jiných kategoriích. Všechny čtvrtiny jsme prohráli a soupeř dal dvojnásobný počet bodů než my. Nedařila se nám střelba ze střední vzdálenosti a na doskoku kraloval obrovitý hráč Rychnova Chlumecký M. Co se nám dařilo, byly naučené signály jak ze hry, tak z autu. Nebylo jich sice mnoho, ale když se povedlo načasování a správný pohyb, pak z toho byla pěkná basketbalová situace. Zápasy to byly tvrdé a každý hráč si odnesl nějaký šrám. V každé zápasu jsme udělali více než 20 ztrát.

10.03.2020 Marek Martiník

Minižactvo U13 - dvě prohry z nadstavbového turnaje

K nadstavbovému turnaji prvních tří mužstev skupiny JIH jsme vyjeli do Pardubic, kde nás nejdříve čekali Královští Sokoli a následně pak suverén celé soutěže BK Pardubice. Tento turnaj na konečném pořadí ve skupině JIH nemohl nic změnit. Ani kdybychom senzačně oba zápasy vyhráli, tak jsme nemohli v tabulce poskočit. Konec sezóny nás zrovna moc nešetří. Po absencích nejvyšších hráčů – Davida, Bebe a Jolči, tentokrát chyběli rozehrávači – Domča a Táďa. Jinak byl tým kompletní, tedy 10 hráčů. Tedy podmínky pro to, odehrát zápasy na dvě pětky, procvičit systém, který chceme hrát, zapojit do hry všechny hráče ve stejné minutáži a prověřit individuální činnosti jednotlivce v těžkých zápasech.
výhra 08.03.2020 Královští Sokoli - kval. - ADFORS Basket Litomyšl  56:30 (4:9 26:15 38:18)
David Kubíček - 10, Berenika Gultová - 4, Bohdana Metyšová - 4, Agáta Bártová - 2, Adam Diblík - 2, Jolana Jánová - 2, Jakub Ripka - 2, Nela Škeříková - 2, Natálie Svobodová - 2, Daniel Večeřa - 0

Vstup do zápasu a celá první čtvrtina byla z naší strany velice dobrá. Hradec nedával svoje střely a nájezdy a druhý až desátý pokus, jako při zápasech v HK nedostával, jelikož jsme pod košem měli Davida. Škoda jen, že v útoku jsme se nedokázali více prosadit. Skóre v náš prospěch 9:4 však bylo více než překvapivé. V následujících čtvrtinách nás však již Sokoli přehrávali, a to hlavně fyzickou dominancí. Neodehráli jsme však vůbec špatné utkaní.

výhra 08.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Pardubice - kval 27:104 (8:32 12:56 16:80)
Nela Škeříková - 11, David Kubíček - 8, Bohdana Metyšová - 4, Jakub Ripka - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 0, Adam Diblík - 0, Berenika Gultová - 0, Jolana Jánová - 0, Daniel Večeřa - 0

Zápas proti Bekse nám ukázal, jak umí být basketbal krásná hra. Bohužel pro nás v podání soupeře. Velmi rychlé kombinace systému hoď a běž, na které jsem nestíhali zareagovat. Důrazný celoplošný pressing, kde při našem sebemenším zaváhání nás soupeř zdvojil, získal míč a vyrazil do rychlého protiútoky. Přes 40 ztrát na zápas, v kombinaci s rychlým posunem hráčů bylo pro nás smrtelných. Na soupeře jsme basketbalově nestačili, ale co mě mrzí je, že jsme na něho nestačili rychlostně. Nejkrásnější momonty byly vždy na začátku čtvrtin, kdy v každé z nich utekla Nela a dala koš.

Celkově oba zápasy hodnotím velmi pozitivně. Samozřejmě, s Beksou se rovnat nemůžeme. Ani kdybychom byli všichni a hráli v úzké rotaci, tak by to na výhru určitě nebylo. Se Sokoli si troufám říct, že by to byl daleko vyrovnanější zápas. Co mě mrzí je, že nedokážeme dodržovat taktické pokyny. Děláme si to místo složitější. Místo roztahovaní hřiště si soupeře sami přivádíme pod koš, kam se pak už nedá najet vůbec. Hráče jsem neustále nabádal k tomu, aby byli všichni aktivní a všichni chtěli hrát. Místy to vypadalo, že někteří hráči hrají na schovávanou a míč je horký brambor a jen David má rukavice. Pokud jsme však chtěli, tak jsme předvedli i řadu opravdu pěkných akcí. A hráčům tyhle zápasy ukázaly, na čem je potřeba zapracovat. Celkové třetí místo ve skupině JIH je skvělé. Nemyslím si, že to kdokoli před sezónou očekával. V této sezóně nás čeká ještě poslední turnaj o celkové umístění v celém Východočeském přeboru o celkové 5. – 8.místo. Našim soupeřem bude Trutnov a pak dle výsledku se uvidí. Jsem přesvědčen o tom, že pokud budeme všichni, jsme schopni udělat dobrý výsledek.

09.03.2020 Zbyněk Tichý

Žáci podlehli Ostravám. Na NH jsme nestačili a Snakům jsme výhru odevzdali!

Domácí dualy s dvěma ostravskými týmy čekaly na naše extraligové žáky. V sobotu jsme hostili tým Snakes, na jehož palubovce jsme dokázali trochu překvapivě zvítězit. V neděli pak přijel třetí tým tabulky a jeden z favoritů celé soutěže.

výhra 07.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Snakes Ostrava 45:70 (11:21 21:39 34:48)
Bohdan Slawisch - 15 (+11 doskoků a 6 zisků), Tomáš Folta - 9 (+13 doskoků), František Tupec - 8, Jan Bubeníček - 4, Jonáš Brýdl - 3, Matěj Hanuš - 2, Štěpán Markov - 2, Tomáš Sedláček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Ondřej Vomáčka - 0

Před zápasem jsem věřil ve výhru, ale tyto ambice vzaly rychle za své. Od první minuty bylo na palibovce patrné, který tým dává do utkání více energie a chce více vyhrát. Bohužel jsme to ale nebyli my. V útoku nám chyběla větší koncentrace a myšlenka. Často jsme hráli velmi chaoticky a působili jsme dojmem, jako bychom měli za sebou jediný společný trénink. V obraně to nebylo bohužel o moc lepší a tak soupeř v poločase vedl již o 18 bodů.

Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s daleko větším odhodláním a aktivitou, která bohužel vyústila jen v malé snížení náskoku. Hosté si stále dokázali držet dvojciferné vedení, které v závěru ještě navýšili.

Ostrava dokázala využít své vysoké podkošové hráče daleko lépe než v prvním duelu a nám jejich obrana činila velké potíže. Naším problémem byl ale útok. Nedařilo se nám vytvářet si dobré pozice a když už jsme je měli, tak jsme často selhali v koncovce. V zápase jsme zakončovali s úspěšností pod 30% z pole. Střelecky se zápasem protrápili tři hráči základní sestavy, jejichž body potřebujeme. Folta, Bubeníček a Vomáčka proměnili dohromady jen 5 z 31 pokusů.

Soupeř vyhrál zaslouženě, to nebudu zpochybňovat, ale prohra mě hodně štve, protože na Snakes určitě máme a dokážeme hrát výrazně lépe než jsme dnes předvedli.

výhra 08.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK NH Ostrava  56:68 (16:17 27:35 37:53)
Bohdan Slawisch - 15, Tomáš Folta - 14 (+14 doskoků a 6 zisků), Jonáš Brýdl - 9, František Tupec - 7, Ondřej Vomáčka - 7, Jan Bubeníček - 4, Matěj Hanuš - 0, Tomáš Sedláček - 0

Do nedělního zápasu jsme vstoupili výborně a soupeře asi i trochu zaskočili dobrou obranou a přesnými útoky. Po třech minutách jsme vedli 9:0. V tu chvíli šel ale na hřiště nejvyšší hráč soupeře a asi i celé soutěže, 205cm vysoký Opluštil. Obraz hry se najednou změnil. Vymezené území Ostravy bylo najednou hodně zaplněné a v obraně jsme si na něj museli pomáhat. Tím jsme otvírali volné pozice na trojce, které Ostrava trefila na koncí první periody hned tři a otočila skóre na 17:16 ve svůj prospěch.

Hosté měli navrch především ve chvílích, kdy byl právě Opluštil na hřišti. Celý zápas byl poměrně vyrovnaný, bohužel o kousek byl soupeř stále vpředu.

Předvedli jsme výrazně kvalitnější výkon než v sobotu a třetí tým tabulky notně potrápili.

08.03.2020 Martin Šorf

Minižactvo U11 v nadstavbě proti favoritům nepřekvapilo

Minižactvo U11 jelo jako 3. tým skupiny na dvojzápas do Pardubic, kde se utkali s prvním a druhým týmem tabulky. Čekali jsme 2 těžké zápasy, které nás prověří před startem na MČR. Cílem bylo postavit se silnému soupeři a odehrát co nejlépe obě utkání.

výhra 07.03.2020 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 55:40 (16:8 28:21 40:33)
Dominik Hodek - 15, Adam Kodýtek  - 8, Tomáš Hanuš - 7, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Lukáš Peřina - 2, František Pokorný - 2, Adam Severa - 2, Agáta Jakubcová - 0

Do zápasu s druhou Přeloučí jsme vstoupili aktivně hned od začátku. Hlídali jsme si nejlepšího hráče soupeře i doskok proti vyšším soupeřům. Bohužel nás na začátku zrazovala střelba, a tak jsme čtvrtinu prohráli o 4 koše. Tento rozdíl jsme drželi až do poloviny poslední části. Zápas bychom možná mohli zlomit, ale chtěli jsme nechat zahrát všechny a nechat co nejvíce energie na druhý zápas proti ještě lepším Pardubicím. Na závěr jsme povolili sestavu a nechali soupeře odskočit na vetší bodový rozdíl. I přes prohru tým předvedl mnohem lepší nasazení než v minulých kolech nebo v zápase za U12 proti Ústí. Naše nadšení ale často srážela agresivní hra soupeře, se kterou jsme se my, ani rozhodčí, neuměli dobře vypořádat. V dalších utkáním musíme zapracovat na doskoku a postřehu při vyhazování z autu. Při těchto činnostech zbytečně ztrácíme míče, které si musíme potom pracně vybojovat zpět.

výhra 07.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Pardubice  22:73 (4:18 12:37 16:59)
Estella Faltysová - 6, Lukáš Peřina - 6, Šimon Grujbár - 4, Tomáš Hanuš - 2, Dominik Hodek - 2, Adam Kodýtek  - 2, Agáta Jakubcová - 0, František Pokorný - 0, Adam Severa - 0

Od oslabeného týmu BK Pardubice jsme čekali podobný zápas. Začali jsme hrát na 2 pětky. V tomto rozložení jsme ale nebyli schopni soupeři příliš vzdorovat. Soupeř hrál velmi aktivně a tvrdě bojoval, což se odehrálo bez povšimnutí paní rozhodčí. Na fauly poločas skončil oficiálně jen 1:1. Ve druhé čtvrtině jsme ale věnovali více času ošetřování rozbitých obličejů než dění na hřišti. Naše úsilí se změnilo ve snahu nějak zápas dohrát. Do 3 čtvrtiny jsme těžko dávali dohromady 5 hráčů na hřiště. V šesti minutách jsme bez odpovědi dostali 22 bodů. Energii jsme vydali do obrany a jen těžko jsme sbírali další na přechod poloviny hřiště. K tomu přibyly další bolístky. 4. čtvrtinu jsme odehráli v házenkářském stylu a rozestavením 2-1-2. Drželi jsme co nejdéle míč. Rozehrávači na sebe na polovině navázali obránce, přihráli na uvolněné hráče a čekali na protiútok. Tak jsme přežili do vytouženého konce utkání. Soupeř nám ukázal, s jakým nasazením je možné hrát basket. Při doskocích, dobíhání volných míčů a chytání laxních přihrávek je možné získat míč mnohem snadněji než běžeckým soubojem k vlastnímu koši.

Výsledky utkání nic nezměnily na našem umístění na 3. místě skupiny jih Východočeského přeboru. Za 2 týdny si zahrajeme na turnaji o konečné 5. - 8. místo v soutěži. Naše 3. místo nám dává výhodu lepšího nasazení v turnaji.

08.03.2020 Zdeněk Hodek

Žáci U14 smírně se Svitavami 1-1

V sobotu jsme hostili svitavský tým. Věděli jsme, že nás čeká těžké vyrovnané utkání. Hráče ze Svitav velmi dobře známe a víme, že naše hra musí být založená na obraně dominantního hráče.

výhra 29.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy 66:61 (22:20 35:35 51:49)
Jonáš Brýdl - 30 (+11 doskoků), Milan Tobiška - 10 (+7 doskoků), Kryštof Grujbár - 7 (+18 doskoků), Dominik Suchomel - 6, Matěj Hanuš - 5, Michal Broulík - 4, Lukáš Pavliš - 4, Ivan Jetmar - 0

Do utkání jsme vstoupili nervózně a byť jsme skórovali jako první, Svitavy rychle vyrovnali a ujali se vedení, které jsme pracně doháněli. Kluci jako by se báli hrát a celá hra nepůsobila příliš sourodě. Druhou čtvrtku jsme začali s dvoubodovým náskokem, ale na palubovce dominovaly Svitavy. Naši kluci se snažili zabránit útokům za každou cenu, což se projevilo pěti nasbíranými fauly, z čehož mohli těžit svitavští, ale naštěstí pro nás, pouze jedním bodem.

Do druhé půlky jsme nastupovali smírně 35:35, kluci začali hrát více v klidu a dokázali jsme hrát „náš“ pěkný kombinační basketbal, dokázali jsme ubránit mnoho soupeřových útoku a co je nejvíce důležité, získávat obranné doskoky a z nich vytvářet úspěšné útočné akce, což z pohledu skóre znamenalo 5 proměněných košů v řadě. Na konci čtvrtky jsme těžko bojovali s obranou svitavského dominantního hráče, který zakončoval útoky na hranici průrazu. Poslední herní část byla jednoznačně v naší režii, kdy jsem doslova soupeře přeběhali nedali mu moc příležitosti k zakončení. První herní den byl nakonec úspěšnější pro Litomyšl s konečným výsledkem 66:61.

výhra 01.03.2020 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 62:52 (19:13 32:24 41:37)
Jonáš Brýdl - 11 (+10 doskoků), Kryštof Grujbár - 11 (+17 doskoků), Michal Broulík - 9, Matěj Hanuš - 7, Milan Tobiška - 6 (+7 doskoků), Dominik Suchomel - 4, David Kubíček - 3, Ivan Jetmar - 1, Lukáš Pavliš - 0

Druhý den nás čekala nelehká odveta na ligové palubovce Turů.  Začátek utkání nebyl špatný pro náš tým, ale provázela nás střelecká nepřesnost a místy se zdálo, že mají ve Svitavách zakletou obroučku. Přes naše velké úsilí i úspěšnou trojku jsme první herní část končili z šesti bodovým mankem. Co nám od začátku nešlo, byla plošná obrana. Naši nedůslednost ještě mocnil počet sbíraných faulů a ne úplně objektivní verdikty sudích, na což se ale nemůžeme vymlouvat. Celá hra byla plná nepřesností v rozehrávkách, rychlosti přechodu na útočnou půlku, chyb ve výhozech a včasnosti příher. Na konci třetí čtvrtky jsme dorovnali skóre a zdálo se, že v poslední herní části zabojujem o konečný výsledek. Bohužel zbytek utkání byl takřka v režii místních a naše nepřesnosti soupeř nekompromisně trestal rychlými protiútoky a získanými body. Na obranu útoku hráče „Dina“ jsme už neměli sílu.

03.03.2020 Pavel Hanuš

Minižactvo U12 přišlo o neporazitelnost, byť na pořadí se už nic změnit nemohlo

Nadstavbový turnaj tří nejlepších týmů jsme hostili v sobotu v hale Jiskra a na průběžném pořadí se už nic změnit nemohlo. V prvním zápase nás čekalo Ústí nad Orlicí. Hráčky a hráče moc dobře známe z předchozích utkání a společně se účastníme festivalu v kategorii U12.

výhra 29.02.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí  57:64 (19:10 29:31 40:53)
Bohdana Metyšová - 19, Daniel Večeřa - 15, Agáta Bártová - 8, Dominik Hodek - 5, Adam Kodýtek  - 4, Lukáš Peřina - 4, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 0, Tomáš Hanuš - 0, Matěj Pokorný - 0

Taktika Ústi s přehozama nám byla dobře známá a tomu jsme se snažili přizpůsobit páteční trénink. Nicméně absence a přetrvávající problémy některých hráčů nám nedovolili hrát úplně naplno. Do utkání jsme vstoupili lépe a přes zataženou obranu se nám podařilo prostřílet k nevelkému bodovému náskoku. Druhá čtvrtka se nesla v obdobném duchu a tak trochu nudná hra Ústí, založená na zdvojené obraně Bohdanky a přehozech, začala nést své ovoce.  Snažili jsme se točit průběžně celou lavičku a průběžně střídat všechny hráčky a hráče, ale nedařilo se nám vracet do obrany a efektivně bránit přehozy a dovolili tak snížit soupeři bodový rozdíl. Nedařila se nám ani střelba z dálky přes zataženou obranu ve vymezeném území bez ohledu na časový limit tří vteřin pro obránce. Až v poslední čtvrtce jsme udrželi rozložení hry v útoku kolem vymezeného území a donutili „vytáhnout“ ústeckou obranu z bedny a být úspěšnější v nájezdech a střelbě. Věřím, že náš způsob hry byl pohlednější a výrazně basketbalovější, na dorovnání skóre by nám stačili ještě dvě minuty, ale bohužel duel byl ve prospěch hostí.

výhra 29.02.2020 BSK Continental TJ Jičín - ADFORS Basket Litomyšl 44:75 (10:24 20:41 26:57)
Lukáš Peřina - 14, Dominik Hodek - 13, Daniel Večeřa - 10, Bohdana Metyšová - 8, Dominik Suchomel - 8, Agáta Bártová - 6, Adam Kodýtek  - 6, Estella Faltysová - 4, Tomáš Hanuš - 4, Šimon Grujbár - 2, Matěj Pokorný - 0

Druhý zápas s Jičínem se hrál v úplně jiném duchu. Do hry vstoupil i Dominik, kterého jsme záměrně proti Ústí nasazovat nechtěli. Jičín dorazil oslaben o nejlepší hráčky, které startovaly v ligové soutěži U14 a na hře toto oslabení bylo velmi znát. Hráli jsme od začátku kombinačně a dařilo se nám úspěšně zakončovat. Dominik nám pomohl v rozehrávkách a vytvořil krásné herní momenty pro své spoluhráče. Výrazně pomohl v obraně, kdy byl zpět vždy první. Rychlost a hlavně chuť bránit se musíme ještě naučit. Utkání jsme v poklidu dohráli a výhra nám byla malou nálepkou na ranní prohru.