logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Žáci U15 si připsali dvě pohodová vítězství nad Turnovem

PDF download

K již třikrát odloženému zápasu jsme po vzájemné dohodě klubů nastoupili poslední víkend před Vánoci. Z mnoha důvodů, převážně spojených s karanténou kvůli Covid-19, nám však chybělo 5 hráčů stabilní rotace, a tak jsme museli povolat posili z řad U13 a následně i holky. Nakonec se nás sešlo krásných 10, ale řeknu vám, občas jsou to nervy, když do poslední chvíle vlastně nevím, kdo bude moci hrát.

 

výhra 18.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Turnov 126:29 (43:7 70:17 91:25)
Bohdana Metyšová - 22, Tadeáš Tichý - 20, Tomáš Hejtmánek - 18, Dominik Suchomel - 18, Tomáš Stýskala - 15, Daniel Večeřa - 14, Michal Broulík - 11, Lukáš Pavliš - 4, Matěj Pokorný - 2, Berenika Gultová - 2

 

Do zápasu jsme šli s vědomím, že by měl Turnov podle výsledků patřit k lehčím soupeřům celé sezóny. Chtěl jsem po hráčích tlak na míč, s rychlým přechodem do útoku. Jelikož jsme neměli našeho klasického pivota Davida, tak následně v postupném útoku si roztahovat hřiště a soupeřovu obranu otevřít přes nájezdy. První čtvrtina, přes naši uvodní nervozitu, nakonec dopadla velmi povedeně, kde jsme zaznamenali 43 bodů a soupeři dovolili skórovat pouze 7 bodů. A to se jestě soupeř ujal vedeni v zápase. Následné tři čtvrtiny se nesly v duchu našich neproměněných šancí. Naši hráči se do jisté míry přizpusobili hře soupeře. Sice jsme Turnov jasně přehrávali, ale chyběla tomu jiskra. Z volných pozic jsme často stříleli trojky, ale z mozivou uspěšností. A zápas se stejným tempem ubíral ke konci. 

 

výhra 18.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Turnov 154:23 (26:10 61:12 109:12)
Bohdana Metyšová - 30, Tadeáš Tichý - 24, Michal Broulík - 17, Lukáš Pavliš - 16, Tomáš Stýskala - 16, Dominik Suchomel - 16, Daniel Večeřa - 15, Tomáš Hejtmánek - 10, Matěj Pokorný - 6, Berenika Gultová - 4

 

Vstup do druhého zápasu a celé první dvě čtvrtiny byly úplně stejné jako předešlý zápas. Tyhle zápasy z pozice trenéra nemám moc rád. S respektem k soupeři, který se snaží, ale nedosahuje našich kvalit. Na druhou stranu s respektem k našim hrácům, chtít z nich dostat to nejlepší. Rozhodl jsem se dostat z hráčů to nejlepší. Hráči dostali zakázáno střílet trojky, po koši ihned jít do presu s případným zdvojením a co nejrychleji dát koš, žádné dlouhé útoky. Soupeře jsme doslava zamkli na jejich obranné polovině. Nutili jsme je ke ztrátě za ztrátou a v prvních 3 minutách druhé půle jsme dali 20 bodů. Pak jsme vystřídali a trochu polevili v tempu, ale tuto čtvrtinu jsme ovládli 48:0! Místy mi bylo soupeře až líto. Zápas se dostal do obrátek a druhou poloviny jsme celkově vyhráli 93:11, v plné rotaci všech hráčů a stejném přídělu minut pro každého. 

Zobrazit celou zprávu
21.12.2021 Zbyněk Tichý

Sedm statečných vyrazilo na další zápasy mužů, do hry zasáhli i 3 kadeti a trenér!

PDF download

Poslední předvánoční víkend čekaly naše muže zápasy v Hořicích a Nové Pace. Vinnou mnohých zranění a či jiných důvodů čitala naše sestava méně než 5 mužů. V týdnu jsme tedy museli na soupisku dopsat další kadety, abychom vůbec vyrazili alespoň v sedmi a to včetně trenéra, tedy mě :-) No je to už pěkná řádka let, co jsem psal zprávu ze zápasu, ve kterém jsem nastoupil.

Při pohledu na naší sestavu jsme si nebyli jistí, co můžeme od víkendu očekávat, ale nakonec z toho byly dva solidní výkony, byť s předpokládanými prohrami.

 

výhra 18.12.2021 TJ Jiskra Hořice - ADFORS Basket Litomyšl 77:56 (23:14 33:30 53:45)
Martin Šorf - 19, Nikita  Egorov - 13, Adam Bielko - 11, Tomáš Kotěra - 6, Tomáš Sedláček - 3, Tomáš Candrák - 2, Matěj Hanuš - 2

 

Při cestě do Hořic jsem měl pocit, že jedeme spíše na zápas ligy kadetů. V aute jsem měl tři mladé kluky, tedy sestava, jakou běžně vozím na jejich zápasy. Domácí tým měl k dispozici také jenom sedm hráčů, takže síly byly vyrovnané. Tedy vyrovnané byly počty, ale výšková i zkušenostní převaha byla jasně na straně Hořic.

V první čtvrtině si soupeř vytvořil náskok, který jsme dokázali do poločasu snížit na rozdíl jediného koše. Po změně stran jsme útočili na polovinu, která nebyla tak dobře osvícená a občas to vypadalo, že koš dobře nevidíme. Problém byl ale jinde a to sice na obranném doskoku a s obranou rychlých protiútoků. V úvodu závěrečné periody byl stav 53:47, ale pak domácí údělali šňůru 16:0 a odskočili na 69:47, čímž rozhodli o svém vítězství. Ve svých prvních zápasech za muže se naši kadeti rozhodně neztratili. Adam se vůbec nebál hrát aktivně do koše a fyzických soubojů. Tomáš už do sestavy mužů nakoukl minulý víkend, ale tontokrát dostal výrazně větší minutáž i roli, když byl vlastně naším prvním a jediným rozehrávačem. Matěj je oproti klukům ještě o rok mladší a tak souboje s většími muži pro něj byly velkou zkouškou, ale nezalekl se toho a zaznamenal i svůj první mužský koš.

 

výhra 19.12.2021 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 70:60 (28:17 44:33 58:49)
Adam Bielko - 16, Tomáš Kotěra - 13, Martin Šorf - 12, Nikita  Egorov - 10, Tomáš Candrák - 4, Tomáš Sedláček - 4, Marek Martiník - 1

 

Pakliže v sobotu byl počet vyrovnaný, tak v neděli tomu bylo zcela naopak. Před zápasem museli domácí dokonce jednoho hráče vyřadit, neb se nevešel do dvanáctimístného zápisu. V našem kádru proběhla jedna změna, když Matěje Hanuše nahradil Marek Martiník, pro kterého to byl také první mistrovský zápas za muže, ale už v trochu jiném věku, než pro kadety :-)

Domácí nastoupili do duelu velmi aktivně a brzy se ujali vedení 21:7 a první čtvrtinu nakonec vyhráli 28:17. V úvodu druhé periody jsem zaznamenal čtyřbodovou akci po úspěšné trojce s faulem, při které jsem si bohužel podvrtnul kotník. Tento moment nás trochu nastartoval a v zápětí jsme dali další dvě trojky. Rázem byl rozdíl snížen na jediný koš. Bohužel si domácí vzali desetibodový náskok zpět a v poločase svítilo na tabuli skóre 44:33.

Rozdíl deseti bodů jsme ve třetím dějství snížili opět na jediný koš, ale pak domácí zase odskočili na deset bodů a vedení si již pohlídali.

 

Za oba zápasy zaslouží naši kadeti velkou pochvalu. Adam se dokázal výrazněji prosadit i v útoku. Tomáš sice nedal mnoho košů, ale neúnavně vyvážel a rozehrával naše útoky.

 

Díky všem za tyto pěkné zápasy i v takto malém počtu. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Dnešní zranění mi možná chtělo naznačit, že bych to s tím návratem k hraní neměl myslet tak vážně a raději se věnovat něčemu bezpečnějšímu, tedy trénování :-). Ale i přes velké tréninkové manko jsem si, a snad i všem svým svěřencům, dokázal, že ty koše, které po nich chci, pořád dávat dokážu :-P

Zobrazit celou zprávu
19.12.2021 Martin Šorf

Ženy dokázaly po velkém obratu porazit tradičního soupeře o jeden bod!

PDF download

O víkendu jsme odehrály dvojzápas s dobře známým soupeřem ze Žďáru nad Sázavou. Z různých důvodů byla naše sestava značně oslabená, když v sobotu nastoupilo pouze osm děvčat a v neděli jely ženy na odvetu dokonce jen v šesti.

Stává se už tradicí, že zápasy s tímto soupeřem přináší dramatickou podívanou. Všichni ještě máme v živé paměti infarktovou koncovku v Českém poháru, kdy jsme dobře rozehrané utkání ztratili poslední střelou. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy o vítězi rozhodla opět poslední střela utkání, naštěstí z našich rukou.

 

výhra 11.12.2021 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Vlčice Žďár 58:57 (15:14 20:36 35:46)
Sabina Knesplová - 18, Natálie Čerebová - 13, Gabriela Liberdová - 8, Viktorie Jakubcová - 6, Sabina Hartmanová - 5, Anna Jeřábková - 5, Tereza Fekarová - 2, Lucie Jeřábková - 1

 

Do utkání jsme vstoupili výborně a brzy vedli 15:4. Pak ale soupeř převzal iniciativu a my se začali v útoku ukrutně trápit. Výsledkem byla neuvěřitelné bodová šňůra 0:27!!! Poločasové skóre 20:36 nám nedávalo příliš nadějí na dobrý výsledek. Ve druhé půli jsme postavili zónovou obranu, která se nám dařila výborně a najednou bylo i snazší skórovat v útoku. Postupně jsme manko ukrajovali a 20 vteřin před koncem srovnali na 57:57. Hostující hráčky měly k dispozici poslední útok, ve kterém však ztratily míč a Gabča byla v protiútoku vteřinu před koncem faulovaná. Dvě šestky, které mohly dokonat náš veliký obrat. První šla mimo, ale druhá již propadla síťkou a tak mohla propuknout naše velká radost z výhry.

 

výhra 12.12.2021 Vlčice Žďár - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 65:49 (20:15 31:30 48:40)
Tereza Fekarová - 18, Sabina Knesplová - 14, Gabriela Liberdová - 9, Lucie Jeřábková - 4, Sabina Hartmanová - 3, Viktorie Jakubcová - 1

 

V neděli odjely ženy do Žďáru v pouhé šestičlenné sestavě, což se na výsledku samozřejmě značně podepsalo. Obzvlášť, když domácí měly k dispozici hned 11 hráček. I tak ale naše ženy rozhodně neudělaly ostudu a v poločase se držely na rozdílu jediného bodu. Ve druhém poločase už ale chyběly síly a tak z toho byla očekávaná prohra, ale s hlavama nahoře.

Zobrazit celou zprávu
15.12.2021 Martin Šorf

Kadeti U17 si zajistili postup mezi 6 nejlepších ligových týmů!

PDF download

Poslední venkovní výjezdy v základní části nás zavedly do Brandýsa nad Labem a Poděbrad. Věděli jsme, že v případě dvou výher si již dvě kola před koncem základní části zajistíme nejhůře druhé místo a tím i postup mezi 6 nejlepších ligových celků, které v jarní části sezony zabojují o extraligovou baráž.

K zápasům jsme odjížděli v deseti, resp. devíti hráčích s odhodláním přivést domů dvě výhry. To se nakonec podařilo a můžeme se tak těšit na přetěžké souboje po Novém roce.

 

výhra 11.12.2021 BK Brandýs n. Labem - ADFORS Basket Litomyšl 58:93 (11:29 29:50 38:79)
Kryštof Grujbár - 24, Adam Bielko - 16, Jan Bubeníček - 14, Matěj Hanuš - 7, Adam Kubíček - 7, Vojtěch Tupec - 7, Adam Švanda - 6, Ivan Jetmar - 5, Tomáš Sedláček - 5, František Tupec - 2

 

Již při rozcvičení se zdálo, že bychom měli mít dnes navrch, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Naštěstí kluci vstoupili do utkání plně koncentrovaní a s velkou energií. Po čtyřech minutách jsme vedli 17:2 a celou první periodu nakonec dotáhli do vítězství 29:11. Tím jsme položili základ naší dnešní výhře a ve zbytku utkání náskok ještě trochu navýšili.

 

výhra 12.12.2021 Basket Poděbrady - ADFORS Basket Litomyšl 66:70 (11:26 30:45 41:61)
Adam Bielko - 15, Jan Bubeníček - 13, Kryštof Grujbár - 11, Adam Kubíček - 9, Tomáš Sedláček - 9, František Tupec - 6, Matěj Hanuš - 5, Vojtěch Tupec - 2, Ivan Jetmar - 0

 

V neděli nás čekal o poznání těžší soupeř, proti kterému jsme si dali jasný cíl, hrát maximálně koncentrovaně celých 40 minut. Tento záměr se nám podařilo plnit nakonec pouze 35 minut, když závěrečná pětiminutovka pro nás byla velkým varováním.

Nicméně do utkání jsme vstoupili výborně a i díky kvalitnímu presingu vyhráli první čtvrtinu vysoko 26:11. Do poločasu se náskok již nezměnil, až ve třetím dějství jsme odskočili až na 20 bodů. Ještě ve 35. minutě byl stav 68:48 a nic nenasvědčovalo velkému dramatu. Jenže pak přišlo několik hloupých ztrát a chyb v obraně a rázem domácí tým ožil a vycítil šanci na zvrat. Náš náskok se smrskl na pouhé 4 body a tato závěrečná část se nám opravu hrubě nepovedla. Snad to bude pro kluky dostatečným varováním a ponaučením, že zápas se hraje až do závěrečného klaksonu.

 

Když pominu těch hororových 5 minut z Poděbrad, tak jsme za víkend odehráli kvalitních 75 minut, ve kterých kluci předvedli pohledný a týmový basketbal. Jeden hráč ale jednoznačně zaslouží vyzdvihnout a tím je Kryštof Grujbár. Kryštof patří poslední sezony mezi klíčové pivotmany a pod košem odvádí spoustu práce, především na doskoku a v osobních soubojích. Střelecky ale nikdy příliš nevynikal, tedy až do tohoto víkendu, kdy byl s 35 body nejlepším střelcem týmu, což se mu povedlo vůbec poprvé. Především v Brandýse proměnil téměř vše co zvedl. Pokud by ke své bojovnosti a černé práci pod košem přidal i více bodů, bylo by to pro tým skvělé.

Zobrazit celou zprávu
14.12.2021 Martin Šorf

Kadetky U17 si připsaly dvě domácí výhry proti poslednímu Žďáru

PDF download

Poslední dva zápasy v tomto roce odehrály kadetky na domácí palubovce proti Vlčicím ze Žďáru nad Sázavou, tedy poslednímu týmu tabulky. Už jsme se ale několikrát letos přesvědčili, že soutěž je hodně vyrovnaná a nějaké papírové předpoklady nemusí vždy platit.

K dispozici jsme měli 9 hráček, když nám kromě dlouhodobě zraněné Jolči Jánové chyběly i obě pivotmanky, tedy Berenika Gultová s Denisou Hlouškovou. Soupeřky na tom byly s počtem ještě hůře, když přijely s pouhými šesti hráčkami.

 

výhra 11.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vlčice Žďár 60:49 (16:12 40:24 52:35)
Bohdana Metyšová - 24, Michaela Tomšů - 14, Jolana Kolářová - 13, Jolana Severová - 3, Barbora Nešporová - 2, Amálie Pakostová - 2, Natálie Svobodová - 2, Estella Faltysová - 0, Nela Škeříková - 0

 

První čtvrtina úvodního zápasu byla dost vyrovnaná, ovšem na začátku té druhé se nám povedlo odskočit na rozdíl 10 bodů, které jsme postupně navýšili až na poločasových 40:24. Ve druhém poločase dostaly více prostoru i hráčky z lavičky a hlídali jsme si naše zhruba 15 bodové vedení bez větších obtíží.

 

výhra 11.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vlčice Žďár 60:45 (15:10 31:25 45:35)
Bohdana Metyšová - 22, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 8, Jolana Kolářová - 3, Barbora Nešporová - 2, Natálie Svobodová - 2, Estella Faltysová - 1

 

I ve druhém zápase jsme se v průběhu druhé čtvrtiny ujali výraznějšího vedení, konkrétně 24:10, které však dokázal soupeř snížit na poločasových 31:25. Duel byl i nadále dost vyrovnaný, neb jsme se těžko dostávali k soupeřovu koši a museli jsme měnit taktiku a rozmístění hráček, což však holky zvládly docela dobře realizovat a cestičky k nájezdům se přeci našly. V 33. minutě jsme vedli stále nepatrným pětibodovým náskokem, ale pak se nám povedlo vsítit 9 bodů v řadě a definitivně odskočit.

 

V těchto zápasech se bodově dařilo především naším stálým oporám. Potřebovali bychom však větši zapojení a aktivitu hráček z lavičky.

Zobrazit celou zprávu
13.12.2021 Martin Šorf

Vítěznou serií minižactva U12 nepřerušila ani pardubická Beksa

PDF download

Tento víkend na tým U12 čekal vrchol základní části. Doma jsme hráli pro BK Pardubice. Po různých karanténách v předchozích kolech jsme tentokrát byli v plné počtu a chtěli si dojít pro 2 vítězství.

Úvod zápasu vyšel nečekaně dobře a ujali jsme se snadno vedení 9:2. Čtvrtinu jsme dohráli v poklidu se stavem 19:10. Překvapením byla 2. pětka Pardubic, která přinesla mnohem rychlejší a tvrdší hru. Místo poklidné hry a prostřídání celého týmu jsme museli pořádně zabrat. K tomu 7 neproměněných trestných bodů a výsledkem byla prohra ve čtvrtině 15:17. Do druhé polovině jsme se přizpůsobyli sestavě soupeře. V třetí čtvrtině jsme dali větší příležitost lavičce a nechali základní pětku odpočinout. Kontrolovali jsme si 15 bodový náskok a šetřili síly na druhý zápas.

 

výhra 11.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vividbooks Pardubice 64:54 (19:10 34:27 51:40)
Dominik Hodek - 38, Štěpán Lebeda - 16, Dominik Škrabánek - 5, Jakub Auxt - 2, Matyáš Peterka - 2, Jakub Škraňka - 1, Laura Gazsóová - 0, Hatim Hammoud - 0, Agáta Jakubcová - 0

 

V druhém zápase soupeř přitvrdil 1. pětku. V polovině první čtvrtky jsme si nechali diktovat tempo a udělali několik chyb v obraně. Výsledkem bylo jediné záporné skóre 8:10 za oba zápasy. Potom se nám podařilo uklidnit rozehru a převzít zpět vedení v zápase. Druhá pětka Pardubic byla opět rychlá a šikovná. Její čtvrtina začala drobným pošťuchováním na obou stranách, které se postupně zvětšovalo s tempem hry. Konec poločasu jsme ale převzali iniciativu a navýšili náskok. V druhé polovině bylo cílem nebláznit směrem dopředu a udržet vedení zápasu. Hosté se snažili obě čtvrtiny výsledek zlomit. My jsme většinu času zachovali klidnou hlavu a uhájili i druhou výhru nad tímto silným soupeřem.

 

výhra 11.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl - BK Vividbooks Pardubice 61:54 (17:14 35:20 49:36)
Dominik Hodek - 34, Štěpán Lebeda - 16, Dominik Škrabánek - 7, Jakub Auxt - 4, Laura Gazsóová - 0, Hatim Hammoud - 0, Agáta Jakubcová - 0, Matyáš Peterka - 0, Jakub Škraňka - 0

 

V obou zápasech musím pochválit výkon všech hráčů. I když se mnohým z nich nedařilo střelecky prosadit přes dobrého soupeře, svojí prací v obraně i útočnou snahou podpořili naše vítězství. Také bych rád poděkoval za dobrou práci debutujícímu rozhodčímu, Michal Broulík se pěkně popasoval s novou rolí.

Zobrazit celou zprávu
13.12.2021 Zdeněk Hodek

Minižactvo U11 předvedlo v Pardubicích proti velkému favoritovi bojovný výkon

PDF download

Utkání v Pardubicích jsme odehráli na výbornou. Výsledné skóre sice značí vysoké prohry, ale to jsme s tak silným soupeřem očekávali. Vždyť už při rozcvičování to vypadalo, že hrajeme proti starší kategorii. Kluci z Pardubic měli navrch, a to jak výškově, tak početně a samozřejmě i herně a rychlostně. Nikdo z osmi zúčastněných členů našeho týmu se však nezalekl. V prvním zápase jsme dokonce splnili náš cíl, dát 20 bodů. V druhém zápase už šlo znát, že nám dochází síly. Všichni hráči a hráčky si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a výkon, který předvedli.

 

výhra 04.12.2021 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 104:23 (30:4 63:10 79:16)
Agáta Jakubcová - 8, Laura Gazsóová - 6, Sára Kladivová - 4, Dominik Škraňka - 3, Jakub Pokorný - 2, Josef Doležal - 0, Dorota Doležalová - 0, Sára Králová - 0

 

výhra 04.12.2021 BK Vividbooks Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 109:16 (24:2 55:10 80:12)
Laura Gazsóová - 6, Agáta Jakubcová - 4, Jakub Pokorný - 4, Sára Kladivová - 2, Josef Doležal - 0, Dorota Doležalová - 0, Sára Králová - 0, Dominik Škraňka - 0
Zobrazit celou zprávu
08.12.2021 Gabriela Liberdová

Minižactvo U13 sahalo proti favoritovi z Pardubic na výhru!

PDF download

V neděli jsme hostili doposud neporažené chlapce z BK Pardubice, kteří jsou společně s děvčaty z Hradce Králové jasnými favority celé soutěže. V prvním duelu jsme jsme se snažili hrát s tím nejlepším a pokusit se zabojovat o výhru. Ve druhém jsme pak naopak dali dostatek prostoru celé devítičlenné sestavě.

K vidění byl velmi dobrý basketbal a přestože jsme ve druhém zápase prohráli velkým rozdílem, tak takovýchto zápasů bychom potřebovali co nejvíce.

 

výhra 05.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Vividbooks Pardubice-kval 64:69 (14:17 26:32 41:46)
Tomáš Hejtmánek - 22, Dominik Hodek - 20, Matěj Pokorný - 9, Štěpán Lebeda - 6, Tomáš Hanuš - 4, Jan Blaško - 3, Estella Faltysová - 0, Barbora Nešporová - 0, Lukáš Peřina - 0

 

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a brzy jsme se ujali vedení 6:1 a poté ještě 11:7. To bylo ale na dlouhou dobu naposledy a iniciativu převzali hosté, kteří trestali naše zbytečné ztráty snadnými body. Nicméně poločasové manko 26:32 nebylo vůbec neřešitelné.

Třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli 15:14 a před závěrečným dějstvím byl stav 41:46. Když Domča proměnil svoji druhou trojku, bylo srovnáno na 50:50 a zaděláno na pořádné drama. Po jeho dalším koši jsme šli dokonce do vedení 52:50. Poté opět trochu hosté odskočili, ale dvě minuty před koncem bylo opět srovnáno na 60:60. Poslední dvě minuty jsme bohužel dohrávali právě bez zraněného Domči, které ve druhém poločase nastřílel všech svých 20 bodů. V tu dobu hrál i Tom se sebezapřením a zatejpovaným prstem. I přesto byl stav minutu před koncem stále nerozhodný 64:64. Bohužel poté dokázali skórovat už jenom naši soupeři, kteří tak urvali vítězství.

Prohra sice mrzí, ale s Pavlem jsme na výkon našeho týmu hrdí, obzvlášť když přihlédneme k výše popsaným zdravotním problémům.

 

výhra 05.12.2021 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Vividbooks Pardubice-kval 37:91 (8:29 17:50 21:74)
Tomáš Hejtmánek - 16, Dominik Hodek - 6, Štěpán Lebeda - 6, Jan Blaško - 4, Tomáš Hanuš - 2, Lukáš Peřina - 2, Matěj Pokorný - 1, Estella Faltysová - 0, Barbora Nešporová - 0

 

Ve druhém duelu se nám moc nechtělo vracet do obrany a tak soupeř zaznamanal mnoho snadných košů z brejků. Bylo to dáno samozřejmě i nasčítanou únavou, ale i tak musíme být v obraně mnohem důslednější. Ostatně co ve druhém zápase také skoro neexistovalo, to byl náš obranný doskok. Byly i útoky, ve kterých si Pardubice doskočili 6x po sobě míč.

Sice se prohrálo vysokým rozdílem, ale dostatek minut dostala celá lavička a byl to pro nás další dobrý zápas.

V obou zápasech se střelecky hodně dařilo Tomášovi Hejtmánkovi, který dělal svými nájezdy hostům velké problémy. V dobrém světle se prezentoval také Štěpán Lebeda, který se starších soupeřů nezalekl a byl dost aktivní.

 

Aktuálně máme sice bilanci 4-4, ale už máme za sebou souboje s dvěma nejlepšími celky soutěže. Poslední předvánoční víkend budeme zajíždět na derby do Svitav, tak nám držte palce! Hlavně ať nám moc lidí nechybí...

Zobrazit celou zprávu
05.12.2021 Martin Šorf

6,5 kadeta vyloupilo 2x Prahu!

PDF download

Hned osm hráčů ze soupisky chybělo v sobotu ligovým kadetům. Někteří z důvodu covidovách, jiní pro nemoc nebo zranění. V pátek jsme na soupisku dopsali mladšího žáka Dominika Suchomela, aby nás jelo alespoň sedm. No sedm... při pohledu na fotku je zjevné, proč v nadpise mluvím o té půlce kadeta... on Dominik měří a váží možná i polovinu toho co jiní :-). Co však bylo pozitivní, že zbylých šest kadetů patří mezi to nejlepší, co náš tým má.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak jsme ještě měli domluvené, že oba víkendové zápasy odehrajeme v rámci jedné cesty v sobotu. No čekala nás opravdu pořádná výzva, ale o to sladší byla odměna v podobě dvou výher.

 

výhra 27.11.2021 Sokol Žižkov  - ADFORS Basket Litomyšl 54:70 (20:26 34:39 44:59)
Jan Bubeníček - 18, Adam Bielko - 17, Jonáš Brýdl - 12, Adam Kubíček - 9, Kryštof Grujbár - 8, Tomáš Sedláček - 6, Dominik Suchomel - 0

 

V legendární hale Folimanka jsme pod dohledem dvou sportovních ikon Tomáše Satoranského a Lukáše Krpálka, kteří na nás shlíželi z obřích plakátů, nastoupili proti týmu, který je z velké části tvořen mladšími hráči USK Praha. Doma jsme Žižkov hodně trápili celoplošným presingem, který ale dnes nebylo možné moc aplikovat. Jednak v tomto počtu bylo třeba trochu šetřit síly a také za domácí nastoupil japonský rozehrávač, který nám svojí rychlostí dělal veliké problémy.

Nicméně do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po sedmi minutách vedli 20:6 a v 15. minutě 35:20. Domácí se však nevzdávali a trojkou z poloviny hřiště na konci první půle snížili na rozdíl pouhých 5 bodů. Tato situace nás naštěstí nezlomila, naopak nás to nakoplo a do třetí čtvrtiny jsme vstoupili 9 body v řadě a náskok navýšili až na 57:38. Ve zbytku duelu jsme už větší drama nepřipustili a došli si pro cenné vítězství.

 

výhra 27.11.2021 Jižní Supi - ADFORS Basket Litomyšl 64:92 (18:25 36:41 71:50)
Tomáš Sedláček - 25, Adam Bielko - 15, Adam Kubíček - 15, Jonáš Brýdl - 13, Jan Bubeníček - 12, Kryštof Grujbár - 8, Dominik Suchomel - 4

 

Večer jsme hráli proti Jížním Supum a opět se nám vydařil vstup do duelu, když jsme se ujali vedení 17:6. Domácí poté trochu korigovali a v poločase jsme vedli opět jen o 5 bodů. Naštěstí se scénář z Folimanky opakoval i ve třetím dějství, do kterého jsme vstoupili úsekem 20:6 a získali rozhodující náskok, který jsme v závěrečné čtvrtině ještě navýšili.

 

V obou zápasech jsme těžili z kvalitní obrany s pohlídaným doskokem a aktivního útoku, dokázali jsme také dobře plnit taktické pokyny. V obou zápasech jsme byli lepším týmem a byla radost sledovat náš výkon. Gratuluji klukům k předvedeným výkonům, byla to krásná sobota!

Teď nás čekají další venkovní zápasy v Brandýse a Poděbradech, kde bychom chtěli na tyto výkony navázat.

Zobrazit celou zprávu
01.12.2021 Martin Šorf

Kadetky U17 hrající bez pivotmanek na blanenskou zónu nevyzrály

PDF download

Po překonání drobných logistických problémů jsme o půl deváté dorazili do sportovní haly v Blansku. Hala je podobná té v Uh. Brodu, prostorná, s velkým hřištěm. Soupeřky měly 10 hráček, výškovou převahu, navíc ještě 2 starší (povolené) hráčky. V prvním zápase jsme vydrželi držet krok asi 7 minut. Soupeřky hrály zónovou obranu a ta nám dělala velké problémy. Pod koš domácích jsme se dostávali velmi těžko, nezdařené střely z větší vzdálenosti většinou končily jejich rychlými protiútoky. V poločase tak bylo skóre velmi nepříznivé, 41 : 16. Druhý poločas přinesl naše zlepšení, soupeřky naopak přešly na osobní obranu, která nám více vyhovovala. Využívaly to hlavně Míša Tomšů a Bohdana Metyšová. Poslední čtvrtina přinesla skóre 17:16 a úpravu konečného výsledku na 78 : 39.
 

výhra 27.11.2021 BK Blansko - ADFORS Basket Litomyšl 78:39 (23:12 16:41 61:23)
Michaela Tomšů - 19, Bohdana Metyšová - 13, Jolana Severová - 4, Jolana Kolářová - 3, Estella Faltysová - 0, Amálie Pakostová - 0, Nela Škeříková - 0, Natálie Svobodová - 0

 

Druhý zápas probíhal mnohem přijatelněji, dařilo se opět Míše Tomšů. Až do konce 3. čtvrtiny jsme drželi malý rozdíl ve skóre (45:40). Na závěrečnou čtvrtinu soupeřky opět nasadily základní sestavu, vrátila se do hry jejich nejužitečnější hráčka, která byla v průběhu 2. čtvrtiny ošetřována, našim děvčatům docházely síly a bylo rozhodnuto.

V tomto zápase jsme se strašně nadřeli na každý koš, naopak jsme obdrželi mnoho košů z rychlých protiútoků. Určitě nám velmi chyběly 2 podkošové hráčky základní sestavy – Berenika Gultová a Denisa Hloušková. Střídající hráčky se neprosadily, své si odvedla Jolana Kolářová. Snad se v dalším kole sejdeme v plné sestavě a snad také do té doby potrénujeme.

 

výhra 27.11.2021 BK Blansko - ADFORS Basket Litomyšl 62:48 (8:9 23:26 45:40)
Michaela Tomšů - 24, Bohdana Metyšová - 10, Jolana Kolářová - 8, Jolana Severová - 4, Amálie Pakostová - 2, Estella Faltysová - 0, Barbora Nešporová - 0, Nela Škeříková - 0, Natálie Svobodová - 0
Zobrazit celou zprávu
28.11.2021 Stanislav Cimburek
Zavřít
NOMINACE
Muži 09.12.2022
BK Přelouč
město:Přelouč
místo:Sportovní hala
adresa:Za Fontánou 1611

sraz:17:30 u Kubíka
začátek:19:30
návrat: cca 22:30

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Žáci U14 10.12.2022
BK VIVIDBOOKS Pardubice
město:Pardubice
místo:Hala Dukla
adresa:V Ráji 311

sraz:13:15 u Kubíka
začátek:15:00
návrat: cca 18:00

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Muži 10.12.2022
Draci Vysoké Mýto
město:Vysoké Mýto
místo:SH Domov mládeže
adresa:Generála Závady 118

sraz:14:45 u Kubíka
začátek:16:00
návrat: cca 18:15

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Minižactvo U12 11.12.2022
Sokol Hradec Králové
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:00

sestava:
Adam Brýdl
Nela Diblíková
Josef Doležal
Dorota Doležalová
Jakub Fulík
Laura Gazsóová
Sára Kladivová
Victoria Kroulíková
Lukáš Kumpošt
Radim Pecháček
Matyáš Peterka
Jakub Pokorný
Dominik Škraňka
Žáci U14 11.12.2022
BA Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:9:45 u Kubíka
začátek:12:00
návrat: cca 15:15

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Kadeti U17 11.12.2022
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:13:15 v hale
začátek:14:00 a 15:45
konec: cca 17:30

sestava:
Ivan Jetmar
Adam Karlík
Filip Kolář
Šimon Kovář
Štěpán Kovář
Lukáš Pavliš
Matěj Pokorný
Jonáš Škop
Dominik Suchomel
Tadeáš Tichý
Samuel Tomeš
Daniel Večeřa

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 181 694
tento rok: 23 354
tento měsíc: 218
tento týden: 136
dnes: 9
online: nahravam