logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Žáci U14A - prohra, která vůbec nebolí!

PDF download
Výborný výkon podali naši žáci v ligové dohrávce proti Jížním Supům. Již během rozcvičování bylo zjevné, že nás nečeká vůbec snadná práce a opět byla znatelná fyzická převaha soupeře, ostatně tak jako skoro každý zápas. Stále letos ještě nehráli naši nejvyšší hráči Adam Švanda s Tomášem Foltou a po zranění kotníku není fit ani Adam Bielko.
výhra 02.11.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BSK Modřany - Jižní Supi 71:82 (19:26 40:47 64:57)
Tomáš Sedláček - 19 (3 trojky), Adam Kubíček - 15 (3 trojky, +5 doskoků), Ondřej Vomáčka - 12 (+5 zisků), František Tupec - 11 (+8 doskoků a 6 zisků), Matěj Hanuš - 7, Michal Broulík - 2, Daniel Král - 2, David Kubíček - 2, Vojtěch Tupec - 1, Kryštof Grujbár - 0

První poločas nám vyšel především střelecky, když jsme proměňovali střely z pole s vysokou úspěšností a pomohli si i čtyřmi trojkami, v celém zápase jsme jich dali nakonec sedm. To nás drželo ve hře a poločasové manko bylo pouhých 7 bodů. Ve třetí čtvrtině nemohli nastoupit dva nejlepší hráči hostů a toho jsme využili k výhře 24:10 v této periodě a k obratu na 64:57. V závěrečném dějství už na palubovce měli oba týmy to nejlepší ze svých sestav, což byla výhoda především pro soupeře, který měl ve svém středu hráče s č. 10, který nás výrazně převyšoval fyzicky, což se ukázalo v osobních soubojích na obou stranách. Pražané nakonec skóre otočili a vyhráli 82:71.

V páteční večer byl na Jiskře k vidění opravdu pěkný žákovský basketbal, k čemuž přispěla hra obou týmů, která nesla ty správné parametry a atributy pro tuto věkovou kategorii.

I přes porážku se rozhodně nemusíme stydět za náš výkon, který byl na velmi vysoké úrovni a velkou radost mám především z toho, že jsme soupeře předčili v bojovnosti a agresivitě. V soubojích pod koši jsme samozřejmě trochu ztráceli, ale i tak jsme se snažili udělat vše pro to, abychom měli co nejvíce doskoků, především pod vlastním košem. Naopak si myslím, že ve hře na perimetru jsme byli lepším a kreativnějším týmem. Snažíme se nyní pracovat na aktivní a agresivní hře, kterou jsme si na vlastní kůži zažili na prvním turnaji CEYBLu ve Wroclawi a která je pro basketbal nejvyšší úrovně prastě nezbytná.

Po tomto zápase mám v sobě dva hlavní pocity. První je radost z dobře odvedené práce a zjištění, že cesta kterou jdeme je očividně správná. Druhým je odhodlání a motivace nadále v tomto započatém procesu pokračovat a neusnout na vavřínech, protože jsme stále na začátku práce, která opravdu může přinést své ovoce v době, kdy to bude nejdůležitější, tedy v dospělosti. Takže makáme dál!

Zobrazit celou zprávu
03.11.2018 Martin Šorf

Žáci U14 B mají první letošní výhry, ale je před nimi ještě spousta práce!

PDF download
K dohrávce odložených zápasů Východočeského přeboru U14 odcestovalo naše béčko ve středu 31.10. do Týniště v desetičlenné sestavě. Bohužel ještě během rozcvičky si podvrtnul kotník Šimon Vašek, který tak zkusil ve druhém zápase nastoupit na tři minutky a to bylo vše co odehrál. Před zápasem bylo vidět, že bychom mohli mít lehce navrch technicky i fyzicky, ale bohužel jsme to často nedokázali prodat a hloupími ztrátami si sami náš výkon kazili.
výhra 31.10.2018 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl "B" 45:68 (14:8 24:32 39:48)
Petr Černý - 20, František Tupec - 18 (+9 zisků), Daniel Král - 10, Michal Broulík - 8, Michaela Tomšů - 6 (+6 doskoků), Vojtěch Tupec - 4, Kryštof Grujbár - 2, Jakub Martiník - 0, Lukáš Pavliš - 0

Vstup do zápasu byl z naší strany hodně rozpačitý a domácí hráči, kteří se spoléhali hodně na hru svých dvou ústředních opor se dostali do vedení. Od druhé čtvrtiny se náš výkon zlepšil, obrana začala být více aktivní a i v útoku jsme se lépe prosazovali. Stále nás ale trápily zbytečné ztráty a také těch jasných pozic co jsme neproměnili...

výhra 31.10.2018 SK Týniště nad Orlicí - ADFORS Basket Litomyšl "B" 54:68 (16:20 33:32 41:53)
Petr Černý - 15, Michal Broulík - 14 (+15 zisků), František Tupec - 12 (+7 doskoků), Michaela Tomšů - 7, Daniel Král - 6, Kryštof Grujbár - 4, Jakub Martiník - 4, Vojtěch Tupec - 4, Šimon Vašek - 2, Lukáš Pavliš - 0

Ve druhém duelu jsme střídali defacto dvě pětky, jednu tvořenou převážně hráči ročníku 2005 a druhou mladší. Vývoj skóre byl často úměrný právě tomu, jaká sestava byla na hřišti. V totmo zápase byl naším nejlepším hráčem Michal Broulík, který sice také kazil, jako ostatní, ale dal do hry velikou energii a bojovnost a tím by mohl jít ostatním příkladem a navíc dnes proměňoval i své střely. Doufejme, že se jeho výkonnost trochu stabilizuje, protože minulý výkend za U13 to tak slavné tedy nebylo. Nejlepším střelcem v obou duelech byl Petr Černý, který byl nejvyšším hráčem zápasu, ale i přesto mohl a měl mít na svém kontě mnohem více košů, ale to by se nesměl bát najet a jít blíž ke koši. V obou zápasech nám pomohl i Fanda Tupec, který ukázal, že je technicky na tom nejlépe, ale musí se ještě naučit být lídrem, protože tady je v jiné pozici než v áčku, kde to za něj uhrají jiní hráči, tady musí být tím hráčem, co dá hře myšlenku on.

Co říci závěrem, snad jen to, že tyto zápasy potřebujeme jako sůl a že je před námi ještě moře práce! Na čem musíme zapracovat, tak to je především naše zbrklost a totálně zbytečné ztráty, kterých děláme strašně moc. Ano, většina těchto hráčů není zvyklá být ze svých týmů na pozici lídra a hráče, na kterém by hra stála, ale zde mají šanci to změnit. Není zde tlak na výsledek, jediné co chceme, aby hráči běhali, bojovali, nezmatkovali... prostě se zlepšovali a získávali cenné minuty a zkušenosti.

Zobrazit celou zprávu
02.11.2018 Martin Šorf

Juniorky U19 opět pouze v šesti, tentokrát ale bez výhry!

PDF download
I nadále trápí tým juniorek marodka a tak do Benešova a Prahy vyrazily dívky opět pouze v šestičlenné sestavě. V sobotu jsme měli být lehkým favoritem proti Benešovu, naopak v neděli nás čekal doposud neporažený HB Basket Praha.
výhra 27.10.2018 BC Benešov  - ADFORS Basket Litomyšl 62:60 (12:19 27:35 35:52)
Sabina Knesplová - 23, Natálie Bisová - 13, Tereza Hánělová - 10, Natálie Čerebová - 6, Viktorie Jakubcová - 6, Karolína Pakostová - 2

V prvním poločase nás zdobila dobrá obrana, jistý doskok a pestrý útok. Výsledkem toho bylo naše vedení 35:27. V úvodu druhé půle domácí snížili na rozdíl jediného koše, ale pak přišla naše šňůra 14:0 a 9 minut před konce zápasu jsme vedli 57:37. V tu chvíli se ale jako mávnutím kouzelného proutku zcela změnilo dění na palubovce. Domácí tým začal být velmi aktivní v celoplošné obraně a naše hráčky začaly kupit jednu ztrátu za druhou. Dílo zkázy dokonaly domácí hráčky vítězným košem 5 vteřin před koncem a tak jsme skvěle rozehraný zápas ztratili 60:62.

Kde hledat příčiny tohoto kolapsu? Určitě nám nepomohlo, že jsme hráli pouze v šestičlenné sestavě a v poslední čtvrtině už mnoho energie proti nepříjemnému presu domácích nezbývalo. Větší problém však byl v tom, že se nenašla žádná hráčka, která by na sebe vzala odpovědnost a sama vyvezla míč do útoku a případně najela do koše. Úplně zbytečně jsme se zbavovali míče a nepřesné přihrávky domácí tým dokázal trestat z protiútoku. No, doufejme, že se z tohoto zápasu ponaučíme a příště takovéto vedení už neztratíme!

výhra 28.10.2018 HB Basket Praha - ADFORS Basket Litomyšl 71:51 (20:16 35:28 60:40)
Sabina Knesplová - 16, Tereza Hánělová - 15, Natálie Bisová - 12, Viktorie Jakubcová - 4, Natálie Čerebová - 2, Karolína Pakostová - 2

K nedělnímu zápasu do Prahy jsme odcestovali raději vlakem s ohledem na uzavření Evropské ulice kvůli oslavám k výroční republiky. Soupeř měl k dispozici deset hráček, které proti nám pravidelně točil a je až s podivem, jak jsme utkání dokázali fyzicky zvládnout. První poločas byl poměrně vyrovnaný a ještě ve 23. minutě byl stav pouze 38:33. Pak ale přišla naše černá pětiminutovka a šňůra domácích 17:0, kterou navýšili na 55:33, čímž defacto rozhodli zápas. Škoda tohoto úseku, protože zbylých 35 minut skončilo výhrou domácích pouze 55:51.

Záverem ještě jedna informace z naší skupiny, ze které se v neděli večer odhlásilo družstvo TJ Lokomitiva Liberec, což znamená, že naše ligová skupina B bude nadále pokračovat pouze se šesti týmy.

Zobrazit celou zprávu
30.10.2018 Martin Šorf

Minižáci U13 odehráli pěkné zápasy v Hradci!

PDF download
Téměř kompletní tým našich minižáků U13 odjel v neděli do Hradce Králové, kde nás čekaly místní dívky, aktuální mistryně republiky v této věkové kategorii. Hráčky Hradce vždy vynikají svojí bojovností, agresivitou a rychlostí. To jsou tři atributy, se kterými jsme se nyní velmi dobře měli možnost seznámit na turnaji ve Wroclawi a náš cíl byl tak jasný. Právě v těchto činnostech domácí předčít a myslím, že především naší první pětce se to povedlo poměrně dobře.
výhra 28.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  30:44 (2:16 14:26 18:33)
Dominik Suchomel - 10, Jonáš Brýdl - 9, Šimon Vašek - 8, Ondřej Vomáčka - 7, Matěj Hanuš - 4, Kryštof Grujbár - 2, Adam Karlík - 2, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 0, Tadeáš Tichý - 0

Úvod zápasu byl zcela v naší režii a po pěti minutách jsme vedli 14:0. Úspech slavila především naše kvalitní obrana. Po prostřídání se hra vyrovnala, ale ani naši střídající hráčí (2 z nich byli o rok a 2 dokonce o dva roky mladší) se soupeře nezalekli a hráli s ním poměrně dobře. Nárůst či snižování náskoku bylo hodně ovlivněné právě naší sestavou, která byla v danou chvíli na ploše, ale všichni kluci předvedli dobrý výkon dle svých možností.

výhra 28.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  40:51 (5:18 17:34 32:37)
Ondřej Vomáčka - 20, Jonáš Brýdl - 10, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 6, David Kubíček - 5, Matěj Hanuš - 2, Adam Karlík - 2, Michal Broulík - 0, Dominik Suchomel - 0, Tadeáš Tichý - 0

I do druhého zápasu jsme skvěle vykročili a po třech minutách vedli 13:0. Tři minuty před koncem třetí čtvrtiny jsme byli ve vedení 37:17, ale pak si naši mladší hráči vyzkoušeli, jaké to je hrát proti aktivnímu zdvojování a tuto zkušenost zaplatili 15 body v řadě a tak se náš náskok před poslední periodou zmenšil na 5 bodů. Na plac šla zpět základní sestava a ta si výhru pohlídala a náskok ještě trochu navýšila.

Dnes to bylo velmi pěkné a agresivní utkání, byť rozhodčí pouštěli velmi volnou hru a většinu přestupků a faulů nepískali. Hru to však nijak neovlivnilo a oba týmy hráli tvrdě, ale korektně. I atmosféra v hale byla pohodová, za což jsem moc rád. Takovéto zápasy bychom potřebovali hrát častěji, pak bychom se mohli posouvat ještě víc!

Zobrazit celou zprávu
29.10.2018 Martin Šorf

Minižactvo U11 – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 1:1. Ale byl to FAUL!

PDF download
K dalšímu našemu domácímu zápasu jsme přivítali družstva TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Na tento zápas nás posílila Bohdana Metyšová, jelikož v průběhu týdne to vypadalo, že nás bude velmi málo. Nakonec se nás ale sešlo 11. Velmi pěkné. Rád bych však požádal rodiče o včasné potvrzení účasti/neúčasti dětí na zápasech. Sílu soupeře bylo těžko odhadnout, ale můj předpoklad byl, že by to mělo být jedno z hratelnějších mužstev. Ale v této sezóně nebude lehkých soupeřů.
výhra 27.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 55:47 (14:7 26:30 42:41)
Tadeáš Tichý - 18, Bohdana Metyšová - 15, Adam Kodýtek  - 6, Daniel Večeřa - 5, Tomáš Hanuš - 4, Dominik Hodek - 3, Karel Ranka - 2, Adam Severa - 2, Šimon Grujbár - 0, Lukáš Peřina - 0, Pavel Vacek - 0

Do zápasu jsme vykročili v nejsilnější možné sestavě s tím, že si budeme chtít vypracovat bodový náskok a v dalším průběhu zápasu dostanou příležitost a vice minut naši mladší hráči. První čtvrtina se nám povedla, byť soupeř měl velmi dobré hráče, obzvláště hráč číslo 7, Štěpánek, nám dělal nemalé problémy. Čtvrtinu jsme však zvládli velmi dobře a vyhráli ji 14:7. Do druhé čtvrtiny soupeř kompletně vystřídal a my jsme posadili Tadeáše a Bohdanu a dali prostor ostatním hráčům. Tady se projevila výšková převaha soupeře a i to, že klukům je teprve 9, místy i 8 let. Po poločase jsme prohrávali o 4, 26:30. Do 3. čtvrtiny se na palubovku opět vrátili Bohdana s Tadeáš, a byť jsme neproměňovali spoustu volných střel a samostatných nájezdů, tak jsme výsledek otočili v náš prospěch na 42:41. Do poslední části jsme opět nasadili naše mladší hráče, stejně jako hosté. Když se však na hřiště vrátili nejlepší soupeři, museli jsme zareagovat nasazením Bódi s Tadeášem. Tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný 47:47, ale koncovka patřila nám a nakonec vítězíme 55:47.

výhra 27.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 51:60 (22:13 26:28 44:45)
Daniel Večeřa - 13, Tadeáš Tichý - 12, Bohdana Metyšová - 9, Adam Kodýtek  - 8, Karel Ranka - 4, Tomáš Hanuš - 3, Lukáš Peřina - 2, Šimon Grujbár - 0, Dominik Hodek - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0

Do druhého zápasu jsme nastoupili s tím, že ho čistě odehrajeme na dvě pětky. Chtěli jsme postavit první pětku z hráčů narozených v roce 2008 a druhou z mladších. Ale to se nám nemohlo povést, protože hráče ročníku 2008 máme jen 4. A bez ohledu na to jak bude střídat soupeř, tak takto odehrajeme celý zápas. Ať už s výhrou nebo prohrou. Vstup do zápasu se nám opět velmi povedl a čtvrtinu jsme vyhráli 22:13. V druhé polovině naši mladší bojovali, na soupeře však nestačili a po poločase jsme prohrávali 26:28. Ve třetí čtvrtině se zápas zlomil. Místo toho, abychom připravili dobrý bodový náskok do poslední čtvrtiny, jsme v polovině čtvrtiny prohrávali 31:45.  Někteří naši hráči neměli vůbec chuť a zájem hrát, a až po důrazné promluvě se vzpamatovali a nakonec dotáhli výsledek na 44:45. Což bylo málo. Naše druhá pětka se rvala statečně, tahle čtvrtina byla jejich nejlepší, ale na zvrat v zápase to bohužel již nebylo, byť 3 minuty před koncem se vyfauloval nejvyšší hráč soupeřovi druhé pětky, který nám dával nejvíce bodů a dělal nám nejvíce starostí, ale už to prostě nešlo.  

Co k samotným zápasům? Ano, kdyby celou dobu byli na palubovce Bohdana a Tadeáš, tak bychom asi oba zápasy vyhráli. Ale to není účel. Ostatně ani soupeř nehrál celou dobu pouze s těmi nejlepšími a všichni hráči obou týmů dostali své minuty na hřišti. Není účelem vyhrát, byť samozřejmě chceme vyhrát a děti chtějí vyhrávat, ale my si chceme zahrát basketbal, zlepšit se a hlavně si to užít. Nechceme a věřím, že i vy nechcete, mít v týmu půlku hráčů, kteří budou jen přebíhat tělocvičnu tam a zase zpátky. Sice asi vyhrajeme, ale děti přijdou domů a na otázku jak sis zahrál, odpoví, nezahrál, ale pěkně jsem si zaběhal. Jsme asi jediný tým v této soutěži, kde dva ze tří nejlepších hráčů pravidelně nehrají. Bohdana Metyšová hrála první zápas, Dominik Suchomel nehrál za U11 tuto sezónu ještě vůbec. V tomto kompletním týmu bychom měli asi daleko víc výher, ale našim mladším a novým hráčům by to vůbec nepomohlo v jejich rozvoji. Takhle sice nevyhráváme, ale hráči hrají, musí hrát a tím se zlepšují. Ale i v tomto složení jsme mohli vyhrát oba zápasy. Neproměňovali jsme spoustu příležitostí. V druhém zápase úspěšnost našich trestných hodů byla 17%, dali jsme 5 bodů z 29 pokusů, a to na čem musíme zapracovat je obrana a hlavně chuť hrát, porvat se o každý míč. Ale jak jsem psal výše, 7 hráčů je ročník 2009 a mladší. Teď sbírají zkušenosti, učí se a v každém dalším zápase budou zase lepší a lepší. V tomto byl tento zápas pozitivní.

Na závěr bych se rád ještě vyjádřil k tomu, co probíhalo po oba zápasy, co nemá s basketbalem vůbec nic společného a co k němu podle mého názoru vůbec, ale vůbec napaří. Je to i odkaz v názvu článku - Ale byl to FAUL! Oba zápasy provázela velmi nepříjemná atmosféra. Obě trenérky soupeře od samotného začátku pokřikovaly na rozhodčí a bohužel se přidali i rodiče, kteří dokázali před malými dětmi na rozhodčí, stále ještě nezletilé rozhodčí, pokřikovat i sprostá slova. To je FAUL, na basketbal, ale hlavně na děti. Neříkám, že rozhodčí pískali výborně, ale pískali pro oba týmy stejně. Jak rozhodčí, tak my trenéři to neděláme pro peníze, děláme to pro basketbal, ale hlavně pro děti. Ve svém volném čase. A my všichni, trenéři, rozhodčí ale hlavně taky rodiče, jdeme dětem příkladem. Tohle se mi nelibí. Tohle fakt nechci! Jsou to přece ještě děti. Jsou to Naše děti!

Přikládám dva odkazy. Zkuste najít čas a podívejte se na ně. Jsem rád, že rodiče našich dětí se drželi, ostatně je k tomu i vedeme a nemáme problém je okřiknout, pokud se nám nelíbí, jak fandí. Musíme jít přeci příkladem, příkladem pro naše děti. I vy máte možnost to změnit. Většinou na zápasech stojíte vedle sebe.

https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-zdenek-hanik/348202/vysoka-hra-zdenka-hanika-zapasy-deti-bez-vysledku-to-ne.html

https://www.bezfaulu.cz/

Zobrazit celou zprávu
28.10.2018 Zbyněk Tichý

Žáci vezou bronzové medaile a mnoho zážitků z prvního turnaje CEYBL z Wroclawi!

PDF download
Od pátka 19. do neděle 21. října byli naši žáci účastníky prvního turnaje Středoevropské basketbalové ligy v polské Wroclawi. Kluci si tyto tři dny museli připadat jako v basketbalové pohádce. Nádherný hotel, výborné jídlo, velká nová hala pouze pro basketbal... prostě paráda. K tomu 5 zápasů se zahraničními soupeři, ze kterých jsme dokázali vytěžit tři výhry a obsadit tak bronzovou příčku. Získali jsme mnoho cenných zkušeností, především co se týče rychlosti a tvrdosti, která je v Evropě na úplně jiné úrovni než u nás.

První zápas jsme díky zpoždění během naší cesty začali o 15 minut později. Soupeřem nám byli domácí chlapci, jejichž tým je tvořen výhradně hráči ročníku 2005. Naopak v naší desetičlenné sestavě najdeme hned polovinu kluků o rok mladších. Soupeř měl výraznou fyzickou převahu a to nejenom v centimetrech, i v kilogramech a to bylo často v osobních soubojích znát. Domácí navíc hráli hodně do těla a agresivně, což jsme odnesli i jedním krvavým šrámem, který však v důsledků nebyl naštěstí moc vážný.

19.10.2018 WKK Wroclaw - ADFORS Basket Litomyšl 68:64

Do utkání jsme vstoupili aktivněji a asi i domácí zaskočili. Po první periodě byl stav 6:13. Poté už se především v útoku začali více prosazovat hráči WKK, kteří šli do poslední čtvrtiny s vedením 58:48. I díky prostřídání základní sestavy soupeře jsme dokázali stáhnout na konečný čtyřbodový rozdíl, ale na obrat to nebylo.

19.10.2018 Science City Jena - ADFORS Basket Litomyšl 62:66

Ve druhém pátečním zápase jsme nastoupili proti německému týmu z Jeny. První poločas byl hodně vyrovnaný, ale v úvodu druhé půle nám soupeř odskočil na 32:45 a začalo to s námi vypadat špatně. V následujících pěti minutách ale zaznamenal Adam Kubíček 11 bodů a společně s dobrou obranou všech hráčů se podílel na srovnání na 49:49. V závěrečném dějství do bylo pěkné drama a nakonec jsme byli tím šťastnějším týmem my, přestože jsme v této osmiminutovce zahodili 10 trestných hodů, což by se nám mohlo příště zle vymstít.

20.10.2018 Inter Bratislava - ADFORS Basket Litomyšl 60:33

V sobotu již v 8:30 startoval zápas proti slovenskému Interu a občas jsme vypadali na hřišti hodně ospale, především v naší útočné fázi. První poločas ještě nebyl tak špatný, prohrávali jsme na jeho konci 16:27, ale vstup do druhé půle 0:15 naše šance úplně pohřbil. Pak se hra opět vyrovnala, ale to nemohlo na výsledku nic změnit. Soupeř nás přehrál především rychlostí a aktivní obranou, se kterou jsme měli velký problém a proto jsme zaznamenali pouhých 33 bodu (náš průměr ve zbylých zápasech je 60 nastřílených bodů).

20.10.2018 WKK Wroclaw 2006 - ADFORS Basket Litomyšl 43:56

Po obědě se nám postavil druhý tým místního WKK, který nahradil německou MBA, jenž se z turnaje omluvila. Jednalo se o chlapce ročníku 2006, což však pro nás zase takový rozdíl nebyl, neb i v našem středu byla polovina kluků tohoto ročníku. V tomto duelu jsme měli mít konečně navrch fyzicky, což jsme ale příliš nevyužili a náš výkon byl hodně rozpačitý. Občas to vypadalo, že se kluci nechtějí ani snažit a že výhra přijde pravděpodobně sama. Naopak domácí hráli s velkým zaujetím a pět minut před koncem jsme vedli o pouhé 4 body. Následně jsme zaznamenali šňůru 11:0 a o vítězství tím rozhodli. S naším výkonem a přístupem jsme ale být rozhodně spokojeni nemohli.

21.10.2018 Vienna D.C. Timberwolves - ADFORS Basket Litomyšl 37:55

Poslední zápas na turnaji byl zároveň soubojem o konečné třetí místo. V úvodním dějství jsme působyli hodně zakřiknutě a bojácně. Po rázné domluvě se naše hra naprosto změnila a kluci začali být velmi aktivní v obraně, čímž se nám otvírala cesta ke snadným košům. Druhou čtvrtinu jsme opanovali v poměru 22:1 a tím položili základ pro naši výhru. Na závěr turnaje jsme si nechali asi náš nejlepší výkon, na který budeme chtít navázat i v dalších zápasech.

Ve všech zápasech se naši hráči prosazovali bodově takto:

Bohdan Slawisch - 78, Tomáš Sedláček - 37, Ondřej Vomáčka - 36, Jonáš Brýdl - 35, Adam Kubíček - 35, Michal Bílek - 25, Matěj Hanuš - 10, Vojtěch Marek - 8, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 4
 
Zobrazit celou zprávu
23.10.2018 Martin Šorf

Minižactvo U12 dvakrát rozstřílelo v derby TJ Svitavy!

PDF download

Ke druhému dvojzápasu letošní sezóny jsme zamířili na palubovku TJ Svitavy. Těžký soupeř, který má ve svém středu dva rozdílové hráče, Bryšku a Špačka, a který nás v loňské sezóně dokázal dvakrát porazit. Sobotní ráno nás přivítalo pošmourným počasím, mlha byla, že by se dala krájet, ale nakonec jsme probudili i Bebe a všichni zdárně dorazili do Svitav. Během rozcvičování jsme odhadovali sílu soupeře, sice kluci velcí, ale v basketbalových dovednostech jsme se jevili lépe. Bryška nedorazil, první menší překážka se pokořila sama. Jdeme do zápasů na dvě pětky a uvidíme.

 

výhra 20.10.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  20:63  (0:16 8:37 10:55)
Dominik Suchomel - 14, Nela Škeříková - 12, Jolana Jánová - 8, Tadeáš Tichý - 8, Adam Karlík - 6, David Kubíček - 6, Bohdana Metyšová - 4, Tomáš Hanuš - 2, Natálie Svobodová - 2, Berenika Gultová - 1

 

Do zápasu jsme nastoupili s následujícím rozdělením:      

 

1.pětka – Kubíček D., Suchomel D., Tichý T., Metyšová B. a Svobodová N.         
2.pětka – Karlík A., Škeříková N., Gultová B., Jánová J. a Hanuš T.                                                                                                 
Do zápasu samotného jsme vstoupili velice aktivně a velmi dobrou obranou jsme soupeře nepouštěli do žádných akcí. V útoku jsme předváděli velmi pestré akce, kdy mnohdy jsme zakončovali sami do koše po sérii krásných přihrávek. Skóre se postupně ale neustále navyšovalo v náš prospěch. Pěkný zápas.
 
výhra 20.10.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  22:76  (12:12 12:38 22:51)
David Kubíček - 16, Dominik Suchomel - 13, Tadeáš Tichý - 12, Jolana Jánová - 9, Adam Karlík - 6, Bohdana Metyšová - 6, Nela Škeříková - 6, Natálie Svobodová - 4, Berenika Gultová - 2, Tomáš Hanuš - 2
 
Do druhého zapasu jsme vyměnili pořadí našich pětek, tedy naše druhá, hrála proti první pětce soupeře a obráceně.  První čtvrtina byla velice vyrovnaná, skóre se přelévalo ze strany na strunu, na konečných 12:12. Do druhé čtvrtiny dostali hráči jasný pokyn, ještě více „přitvrdit“ v osobní obraně, hned po vstřeleném koši aktivně bránit s tím, že náš hráč bránící výhoz bude aktivně vypomáhat a zdvojovat. Tato taktika byla velice úspěšná a dá se říct, že jsme soupeře nepustili ani za půlku. Čtvrtinu jsme vyhráli 26:0. A pak následně celý zápas k výbornému výsledku 76:22, kde naše první pětka svůj mini zápas vyhrála 51:0.
 
Co dodat? Takovéto zápasy je radost vidět, hrát, koučovat. Do zápasu jdete s pokorou. A to, co předvedli naši hráči, bylo prostě perfektní. Výborně bránili, v útoku hráli pestře a hlavně, hráli jako tým. Takhle hezký týmový výkon už jsem dlouho neviděl. Mohli jsme vidět, jaký naši hráči udělali pokrok. Pochvalu si zaslouží úplně všichni. A pochvalu a poděkování si zaslouží i rodiče. Celou dobu povzbuzovali. Slušně ale hlasitě. Jo, abych nezapomněl, Radko, ta buchta byla výborná. Myslím si, že jsme si to všichni užili. Jen tak dál. Díky moc.                                             
Zobrazit celou zprávu
22.10.2018 Zbyněk Tichý

O víkendu začíná pro naše žáky Středoevropská liga!

PDF download
Družstvo mladších žáků U14 bude v letošní sezoně startovat v nově vzniklé soutěži, kterou je Středoevropská mládežnická liga. Celkem čeká naše hráče 20 zápasů během 4 turnajů. Ten první se odehraje již tento víkend v polské Wroclawi.

Rozpis všech našich turnajů je takto:

19. - 21. 10. 2018 Wroclaw, Polsko
7. - 9. 12. 2018 Litomyšl
11. - 13. 1. 2019 Jena, Německo
15. - 17. 3. 2019 The Finals, pořadatel zatím neurčen

 

Informace k celé soutěži najdete na webových stránkách www.ceybl.eu.

Všechny naše zápasy můžete sledovat živě díky internetovému přenosu na serveru TVcom.cz.

 

Zde je rozpis našich zápasů a odkaz na vysílání.

Pátek 19.10. v 11:30 WKK Wroclaw - ADFORS Basket Litomyšl TVcom přenos

Pátek 19.10.v 17:00 ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena TVcom přenos

Sobota 20.10. v 8:30 ADFORS Basket Litomyšl - BK Inter Bratislava TVcom přenos

Sobota 20.10. v 13:45 ADFORS Basket Litomyšl - WKK Wroclaw 2006 TVcom přenos

Neděle 21.10. v 8:30 Vienna D.C. Timberwolves - ADFORS Basket Litomyšl TVcom přenos

Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf

Odložené zápasy žáků U14B a kadetů U17!

PDF download
Z důvodu zranění a odjezdu hráčů se školou do Anglie se odkládají víkendové zápasy žáků U14 v Týništi a kadetů U17 v Nové Pace.

Utkání žáků U14B v Týništi se odehraje ve středu 31.10.

Nový termín zápasu kadetů bude teprve stanoven.

Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf

Minižáci U13A si připsali dvě hladké výhry nad Královskými Sokoly!

PDF download
Další domácí zápasy odehráli naši minižáci proti chlapcům z Hradce Králové. Již během rozcvičení se zdálo, že bychom měli mít v zápase navrch především technicky i takticky. To se také potvrdilo a dokráčeli jsme ke dvěma pohodovým výhrám.
výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - Královští Sokoli  76:27  (23:3 37:18 60:23)
Dominik Suchomel - 20, Jonáš Brýdl - 10, David Kubíček - 10, Michal Broulík - 6, Adam Karlík - 6, Lukáš Pavliš - 6, Kryštof Grujbár - 5, Šimon Vašek - 5, Matěj Hanuš - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Tadeáš Tichý - 0
Již po první čtvrtině zápasu bylo o vítězi rozhodnuto. V této osmiminutovce jsme vyhráli 23:3 a i ve zbytku duelu jsme skóre navyšovali. V tomto duelu dostali šanci především hráči z lavičky a čtveřice Vomáčka, Brýdl, Hanuš, Vašek na hřišti spíše jen paběrkovala. Této příležitosti využil nejvíce Dominik Suchomel, který měl výbronou úspěšnost střelby z pole a často se chopil i rozehrávky.

výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - Královští Sokoli  65:22  (12:10 32:15 44:22)
Ondřej Vomáčka - 24, Lukáš Pavliš - 8, Michal Broulík - 6, David Kubíček - 6, Šimon Vašek - 6, Kryštof Grujbár - 4, Adam Karlík - 4, Jonáš Brýdl - 3, Dominik Suchomel - 2, Tadeáš Tichý - 2
Do druhého zápasu jsme vytvořili dvě pětky, aby dostali všichni hráči podobnou minutovou zátěž. Po vyrovnané první čtvrtině začalo naše vedení opět narůstat a duel jsme ukončili výhrou 21:0 v poslední periodě. Za co je však dnes třeba hráče pokárat, tak to je úspěšnost, nebo spíše neúspěšnost, trestných hodů. V obou utkáních jsme stříleli celkem 45 šestek a z toho jsme proměnili pouhých 9 pokusů!
Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE
Muži 09.12.2022
BK Přelouč
město:Přelouč
místo:Sportovní hala
adresa:Za Fontánou 1611

sraz:17:30 u Kubíka
začátek:19:30
návrat: cca 22:30

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Žáci U14 10.12.2022
BK VIVIDBOOKS Pardubice
město:Pardubice
místo:Hala Dukla
adresa:V Ráji 311

sraz:13:15 u Kubíka
začátek:15:00
návrat: cca 18:00

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Muži 10.12.2022
Draci Vysoké Mýto
město:Vysoké Mýto
místo:SH Domov mládeže
adresa:Generála Závady 118

sraz:14:45 u Kubíka
začátek:16:00
návrat: cca 18:15

sestava:
Michal Bílek
Jonáš Brýdl
Tomáš Candrák
Nikita Egorov
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
David Jiruše
Tomáš Kotěra
Adam Kubíček
Matěj Sádovský
Tomáš Sedláček
Minižactvo U12 11.12.2022
Sokol Hradec Králové
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:00

sestava:
Adam Brýdl
Nela Diblíková
Josef Doležal
Dorota Doležalová
Jakub Fulík
Laura Gazsóová
Sára Kladivová
Victoria Kroulíková
Lukáš Kumpošt
Radim Pecháček
Matyáš Peterka
Jakub Pokorný
Dominik Škraňka
Žáci U14 11.12.2022
BA Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:9:45 u Kubíka
začátek:12:00
návrat: cca 15:15

sestava:
Jakub Auxt
Jan Blaško
Jan Bryška
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Tomáš Hejtmánek
Dominik Hodek
Štěpán Lebeda
Lukáš Maličký
Miloslav Pirkl
Vít Šafr
Samuel Vinzens
Kadeti U17 11.12.2022
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:13:15 v hale
začátek:14:00 a 15:45
konec: cca 17:30

sestava:
Ivan Jetmar
Adam Karlík
Filip Kolář
Šimon Kovář
Štěpán Kovář
Lukáš Pavliš
Matěj Pokorný
Jonáš Škop
Dominik Suchomel
Tadeáš Tichý
Samuel Tomeš
Daniel Večeřa

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2022/2023

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2022!

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:Cheerleading Litomyšl
Cheerleading Litomyšl

Návštevy
celkem: 181 694
tento rok: 23 354
tento měsíc: 218
tento týden: 136
dnes: 9
online: nahravam