Zobrazit celou zprávu
29.12.2023 Martin Šorf

Vánoční zápas minižactva proti rodičům + tréninky před Vánoci

S blížícími se svátky nás čeká opět vánoční zápas minižactva proti rodičům.

Za družstvo dětí startují hráči a hráčky týmů U11 až U13, kteří vyzvou celek tvořený svými rodiči či prarodiči.

Hrát se bude v hale Jiskra ve čtvrtek 21. prosince, sraz je v 17:00, konec cca v 19:00.

Zveme všechny hráče soutěžních týmů minižactva a jejich rodiče, prarodiče, sourozence na pohodový zápas ve vánoční atmosféře.

V týdnu od 18. do 22. prosince budou i z důvodu uzavření Městské haly tréninky pouze takto:

pondělí 18.12.  |  17:00 - 18:30  |  hala Jiskra  |  skupina Young Diamonds

úterý 19.12.  |  18:00 - 19:30  |  hala Jiskra  |  minižactvo U11 - U13

středa 20.12.  |  16:00 - 17:30  |  hala Jiskra  |  minižactvo U11

středa 20.12.  |  17:30 - 19:00  |  hala Jiskra  |  minižactvo U13

středa 20.12.  |  19:00 - 20:30  |  hala Jiskra  |  junioři + muži

čtvrtek 21.12.  |  15:30 - 16:30  |  tělocvična 2. ZŠ  |  mladší přípravka

čtvrtek 21.12.  |  17:00 - 19:00  |  hala Jiskra  |  zápas minižactvo U11/U12/U13 vs. rodiče

pátek 22.12  |  příprava na Vánoce :-)

pondělí 25.12.  |  9:00 - 11:30  |  hala Jiskra  |  Vánoční turnaj generací

Na tradiční turnaj zveme všechny současné i bývalé hráče a hráčky od kategorie U15 až po seniory.

14.12.2023 Martin Šorf

Žáci U14 mají další dvě ligové výhry a byli blízko senzaci

Další zápasy v lize mladší žáků odehráli naši chlapci a nevedli si v nich vůbec zle. Během prodlouženého víkendu jsme od 17. do 19. listopadu odehráli hned tři zápasy. Trochu jsme se obávali, jak tuto porci zvládneme fyzicky, ale nakonec úplně v pohodě a naopak ten poslední zápas byl ten vůbec nejvydařenější.

Nejprve jsme v pátek dostali od Pardubic lekci v basketbalu. První poločas jsme byli jen diváky a soupeř nás jasně přejel. Druhý poločas se to už zlepšilo, ale stále bylo vidět, že je před námi ještě mnoho práce.

výhra 17.11.2023 BA Young Diamonds - BK VIVIDBOOKS Pardubice 41:87 (9:33 13:52 28:72)
Maxmilián Chadima - 15, Samuel Vinzens - 10, Štěpán Lebeda - 6, Matyáš Peterka - 4, Jakub Auxt - 2, Jakub Fulík - 2, Lukáš Maličký - 2, Adam Brýdl - 0, Radim Pecháček - 0, Jozef Petrík - 0, Jakub Škraňka - 0, Adam Vais - 0

V sobotu jsme proti Benešovu chtěli potvrdit výhru z palubovky soupeře. Náš výkon měl ale řadu vad na kráse, především v útočné činnosti. Ono vstřelit doma 51 bodů není žádná sláva, ale jak je vidět, i s tím se dá vyhrát, když funguje alespoň obrana.

výhra 18.11.2023 BA Young Diamonds - BC Benešov 51:41 (13:9 24:22 41:34)
Maxmilián Chadima - 12, Štěpán Lebeda - 11, Samuel Vinzens - 10, Dominik Škrabánek - 8, Lukáš Maličký - 4, Jakub Auxt - 2, Adam Brýdl - 2, Radim Pecháček - 2, Jozef Petrík - 0, Matěj Tobiška - 0, Adam Vais - 0

V neděli proti favorizovanému Radotínu nastoupil zcela jiný tým, který předváděl výborný basketbal. Dobrý obrana i doskok a aktivní útok měly za následek, že jsme po většinu zápasu byli ve vedení. Nakonec soupeř v koncovce otočil skóre ve svůj prospěch a nám se už z poslední akce nepodařilo srovnat. I přes prohru ale nemusí být kluci smutní. Dokázali jsme hrát naprosto vyrovnanou partii s týmem, který nás v úvodním duelu přejel o 50 bodů.

výhra 19.11.2023 BA Young Diamonds - BA Radotín 70:72 (17:10 37:31 57:50)
Maxmilián Chadima - 15, Jakub Auxt - 10, Dominik Škrabánek - 9, Radim Pecháček - 8, Štěpán Lebeda - 7, Matyáš Peterka - 7, Samuel Vinzens - 7, Jakub Škraňka - 3, Adam Brýdl - 2, Lukáš Maličký - 2, Jakub Fulík - 0, Jozef Petrík - 0

Předehrávka zápasu v Pelhřimově se hrála už v 9 hodin ráno, takže jsme v 6:30 za tmy a sněžení vyjížděli směr Vysočina. Venku byla krásná zima a bílo, bohužel zima a velká byla i v hale a to už tak krásné nebylo. Dokonce museli kapitáni podepisovat zápis, že souhlasí s odehráním utkání. Ledové ruce a kluzký míč, to je smrtelná kombinace. Mnohokrát jsme měli problém s chycenín a ovládáním míče a to se projevilo i na poměrně nízkém skóre. Na druhou stranu nelze vše svádět pouze na zimu a řada nedaných šoupáků nebo zahození 17 šestek je věcí, která by se neměla stávat za žádných podmínek.

výhra 25.11.2023 BK Sojky Pelhřimov - BA Young Diamonds 46:58 (13:17 25:34 39:41)
Adam Brýdl - 15, Samuel Vinzens - 15, Maxmilián Chadima - 12, Jakub Auxt - 7, Jozef Petrík - 4, Lukáš Maličký - 3, Jakub Fulík - 2, Martin Havel - 0, Dominik Krejsa - 0, Dominik Škraňka - 0
03.12.2023 Martin Šorf

Žáci U15 zvládli vítězně obě derby se Svitavami

Dva ligové zápasy proti Svitavám zvládli naši žáci U15 výborně. V sobotním duelu na palubovce soupeře jsme měli výborný první poločas, ve kterém se nám dařilo i při střelbě za 3 body. Druhý poločas už žádné velké drama nepřinesl a tak jsme si připsali první víkendovou výhru.

Do odvety jsme nastupovali s trochu odlišnou taktikou a chtěli jsme se více zaměřit na obranu klíčových hráčů soupeře. To se nám dařilo výborně, o čemž svědčí i pouhých 42 obdržených bodů. V první půli se nám bohužel nedařilo příliš v zakončení, ale když jsme po přestávce zpřesnili mušku, bylo o vítězi rozhodnuto.

výhra 11.11.2023 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 69:80 (20:27 33:51 50:73)
Dominik Hodek - 29, Tomáš Hejtmánek - 16, Jan Blaško - 8, Tomáš Hanuš - 8, Kryštof Polák - 7, Samuel Vinzens - 6, Jakub Auxt - 4, Štěpán Lebeda - 2, Šimon Grujbár - 0, Miloslav Pirkl - 0

výhra 12.11.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy 62:42 (11:11 25:25 44:35)
Dominik Hodek - 20, Tomáš Hejtmánek - 13, Jan Blaško - 9, Šimon Grujbár - 8, Jakub Auxt - 4, Kryštof Polák - 4, Samuel Vinzens - 4, Miloslav Pirkl - 0

Žáci U14 o víkendu v lize prohráli i vyhráli o 40 bodů

Dva rozdílné soupeře jsme přivítali o víkendu v rámci dalšího kola ligy mladších žáků. V sobotu přijeli Vlci Žďár, kteří patří k favoritům naší skupiny a jsou výkonnostně ještě pekný kus před námi. Naopak v neděli jsme proti Třebíči chtěli bojovat o další výhru, neboť v prvním utkání v Třebíči se nám podařilo vyhrát o 14 bodů.

Celý první poločas proti Žďáru ukázal, v čem všem jsou hosté lepší. Větší rychlost, dravost i přesnost zakončení zapříčinil, že jsme v poločase prohrávali 19:61 a bylo zaděláno na debakl. Druhý poločas jsme ale odehráli mnohem lépe, o čemž vypovídá i výsledek. Samozřejmě to bylo ovlidvěné i prostřídáním hostů, ale i tak jsme dokázali druhý poločas o jeden bod vyhrát.

výhra 04.11.2023 BA Young Diamonds - BK Vlci Žďár 55:95 (11:38 19:61 37:76)
Jakub Auxt - 10, Samuel Vinzens - 10, Adam Brýdl - 9, Maxmilián Chadima - 8, Dominik Škrabánek - 7, Štěpán Lebeda - 6, Matyáš Peterka - 5, Lukáš Maličký - 0, Radim Pecháček - 0, Matěj Tobiška - 0

V neděli byl průběh opačný, tedy špatný vstup a dobrý konec. Úvodní čtvrtinu jsme dokonce prohráli 13:16, což bylo zapříčiněno především naší tristní efektivitou v zakončení i z vyložených pozic. Ve druhé části jsme velmi dobře bránili a často nedovolili soupeři ani přejít polovinu. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 28:7 a dali tak základ pro naši výhru. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obraně a když se k tomu přidala i větší trpělivost a přesnost v útoku, tak náš náskok začal ještě více narůstat.

výhra 05.11.2023 BA Young Diamonds - TJ Třebíč 90:50 (13:16 41:23 68:37)
Maxmilián Chadima - 20, Adam Brýdl - 14 (+13 zisků), Matyáš Peterka - 11 (+6 doskoků), Štěpán Lebeda - 10, Samuel Vinzens - 9 (+6 doskoků), Dominik Škrabánek - 8, Jakub Auxt - 7 (+5 zisků), Radim Pecháček - 7 (+5 doskoků), Lukáš Maličký - 2, Jozef Petrík - 2

Jedním z velkých pozitiv víkendových zápasů byla vyrovnanost kádru, kdy se na útočné produkci podílí hodně hráčů. V sobotu zaznamenalo hned 7 hráčů mezi 5 a 10 body. V neděli pak 8 chlapců vsítilo alespoň 7 bodů a každý z 10 hráčů dokázal skórovat.

07.11.2023 Martin Šorf

Žáci U15 si připsali dvě ligové prohry, jednu očekávanou a druhou zbytečnou

Na palubovce druhého týmu naší skupiny jsme chtěli navázat na dobré výkony z posledních kol a favoritovi to co nejvíce znepříjemnit. To se nám dařilo první 3 minuty kdy byl stav 4:3. Pak se ale naše hra úplně rozsypala, soupeř zaznamenal šňůru 27:2! a bylo po zápase. V obraně nám chyběl jakýkoliv důraz a měli jsme i velké problémy se zakládáním útoků. I trenér domácích byl hodně překvapený, jak snadné to bylo a jak jsme dnes nebyli schopni vůbec konkurovat.

výhra 21.10.2023 BK VIVIDBOOKS Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 94:32 (25:5 49:13 71:24)
Tomáš Hejtmánek - 15, Dominik Hodek - 6, Jan Blaško - 5, Daniel Večeřa - 5, Miloslav Pirkl - 1, Jan Bryška - 0, Šimon Grujbár - 0, Vít Šafr - 0

Druhý den jsme si chtěli spravit chuť ve Žďáru, který se určitě nedá považovat za outsidera, ale drobným favoritem jsme byli spíše my. Vstup do zápasu jsme měli výborný a brzy vedli 15:2. Pak jsme bohužel začali dělat hloupé chyby a ztrácet míče proti presu domácích. K tomu se přidala naše poměrně prostupná obrana a domácí duel vyrovnali. Po zbytek duelu to už byla velké přetahovaná, i když jsme většinou byli kousek vepředu. V poslední čtvrtině se bohužel lehce zranil Domča Hodek a to pro nás byla další rána. I tak jsme měli v poslední minutě útok na vyrovnání, ale ten jsme bohužel neproměnili a tak se domácí radovali z výhry.

výhra 22.10.2023 Vlci Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 84:80 (19:23 46:44 69:70)
Tomáš Hejtmánek - 21, Dominik Hodek - 17, Jan Blaško - 13, Vít Šafr - 12, Jan Bryška - 9, Štěpán Lebeda - 4, Tomáš Hanuš - 2, Kryštof Polák - 2, Šimon Grujbár - 0, Miloslav Pirkl - 0
29.10.2023 Martin Šorf

Ženy slaví první letošní výhry i na úkor favoritek

Další dva domácí zápasy odehrály naše ženy a slavily premiérové výhry v soutěži, byť v sobotu trochu překvapivě na úkor favorita. Béčko hradeckých lvic má ve svém kádru řadu zkušených hráček včetně bývalé reprezentantky Michaely Hartigové. Právě ona nám dělala pod košem velké problémy a zaznamenala i vyrovnávací koš 6 vteřin před koncem základní hrací doby, kterým poslala duel do prodloužení. Šanci na vítězství jsme ale byli první poločas hodně daleko, když se nám vůbec nedařilo v útoku, o čemž svědčí i pouhé 2 body po první čtvrtině a 13 v poločase. Naštěstí se ani soupeřky nedokázaly příliš prosazovat a tak se naše manko stále drželo kolem 10 bodů. Ve druhém poločase jsme začali více běhat, vytáhli celoplošnou obranu a to slavilo úspěch. Postupně jsme ztrátu stahovali a nakonec to byly soupeřky, které musely srovnávat na prodloužení. V něm jsme pokračovali v aktivní hře a duel nakonec dovedli k velmi cenné výhře.

ADFORS Basket NFMP Litomyšl - Sokol Hradec Králové 'B'   62:60 pp  (2:10 13:21 31:38)

ADFORS Basket NFMP Litomyšl - Sokol Stěžery   92:36  (17:10 47:21 72:29)

V neděli se Stěžery to byl úplně jiný zápas. Hrálo se v mnohem větším klidu a pohodě. Soupeřky se dokázaly držet jen v úvodních minutách, ale poté se už začala projevovat naše převaha a naše vedení narůstat. Nakonec z toho byla výhra o 56 bodů a pohodové nedělní dopoledne.

Snadná práce pro minižactvo U13 proti Havl. Brodu

V kategorii U13 na naši palubovku zavítal Havlíčkův Brod. Protože tento soupeř má v týmu hlavně začínající a mladší děti, odehráli jsme dva jednoduché zápasy. Na hřišti nebylo moc co řešit, proto jsme si dali za úkol soustředit se na činnosti, které nám moc nejdou. Především na driblink a zakončení slabší rukou. Ze správně proměněných košů pak byla hned mnohem větší radost. K předvedenému výkonu není moc co dodat, snad jen to že radost z koše měli všichni naši hráči i hráčky. Všem se podařilo skórovat, alespoň v jednom utkání.

ADFORS Basket Litomyšl - Jiskra Havlíčkův Brod   108:12   (27:2 57:3 71:9)

ADFORS Basket Litomyšl - Jiskra Havlíčkův Brod   93:6   (28:2 46:2 68:4)

29.10.2023 Gabriela Liberdová

Minižactvo U11 málem vyloupilo Beksu

V utkání proti BK VIVIDBOOKS Pardubice jsme neměli k vítězství daleko. Obzvlášť v prvním zápase se nám dařilo držet se soupeřem krok až do samotného konce. Náš tým ale nebyl početně ve velkém složení. Už na konci prvního zápasu nám začaly docházet síly. Soupeř pravidelně střídal pětky, ve kterých pak ještě prostřídával další hráče. Čerstvost pardubických kluků šla hodně znát, nestíhali jsme v obraně. Soupeři si chodili sami do koše a my kolikrát nestihli doskočit míč ani po jejich neproměněném koši. Škoda těsné prohry v prvním zápase. Na boj o výhru v druhém zápase už opravdu nezbyly síly. I přes nemalé množství chyb jsme z Pardubic přivezli dva nad očekávání dobré výsledky. Děti na hřišti nechaly své maximum a za to je chválím.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl   43:39   (7:5 26:25 48:35)

BK VIVIDBOOKS Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl   58:44   (9:11 23:25 33:33)

Dvě domácí ligové výhry pro žáky U14

Po pěti venkovních zápasech se konečně představili mladší žáci domácímu publiku. Hostili jsme soupeře, proti kterým jsme měli být podle tabulky v roli favorita. To se nakonec potvrdilo, ale oba zápasy byly dost rozdílné.

V sobotu přijel tým, který většinu svých zápasů prohrál propastným rozdílem, ale podle našeho výsledku to tak nevypadá. V tomto zápase se nám extrémně nedařilo v útoku. Úspěšnost střelby byla velmi nízka a proti obraně, která na nás příliš netlačila, jsme dokázali vyprodukovat 45 ztrát! Nakonec jsme to z podstaty větší kvality na výhru dotáhli, ale za rámeček si tento výkon nedáme.

výhra 14.10.2023 BA Young Diamonds - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 69:37 (14:7 37:14 50:30)
Adam Brýdl - 11 (+7 zisků), Matyáš Peterka - 11, Samuel Vinzens - 10 (+10 doskoků), Maxmilián Chadima - 7 (+6 doskoků), Jakub Auxt - 6, Štěpán Lebeda - 5, Lukáš Maličký - 5, Aleš Vítek - 5, Radim Pecháček - 4 (+8 doskoků), Jan Rada - 3, Adam Vais - 2

V neděli přijel silnější soupeř a to nám svědčilo asi více, nebo to kluky možná více namotivovalo. Tedy společně se snahou odčinit sobotní nepříliš podařený zápas. Od první minuty jsme byli aktivní v obraně a dostatečně přesní v útoku. K vidění bylo mnoho pohledných akcí a rozdíl ve skóre postupně narůstal až na konečných 55 bodů.

Jak jsem klukům po zápase řekl: "dnes jsem byl s naším výkonem moc spokojen".

výhra 15.10.2023 BA Young Diamonds - BK Sojky Pelhřimov 97:42 (27:7 53:19 70:30)
Maxmilián Chadima - 18, Dominik Škrabánek - 16, Samuel Vinzens - 16 (+14 doskoků), Adam Brýdl - 15 (+11 zisků), Jakub Auxt - 12, Štěpán Lebeda - 8, Lukáš Maličký - 6, Radim Pecháček - 2 (+6 doskoků), Aleš Vítek - 2, Jan Rada - 1, Adam Vais - 1