O NÁS
týmy:
V sezoně 2015/2016 se budeme snažit navázat na loňskou veleúspěšnou sezonu, ve které jsme poprvé v historii klubu hráli celorepublikovou soutěž. Dalších 7 týmů hrálo krajský přebor a hned 6 z nich se umístilo na medailových příčkách.
I letos se nám podařilo vybojovat ligovou soutěž a to hned ve dvou kategoriích. Do Městské sportovní haly můžete přijít fandit na ligu kadetek U17 a ligu starších žákyň U15. Naši žáci U15 budou hrát nově vzniklou divizní soutěž a zbylá 4 minižákovská družstva čeká oblastní přebor, který však i letos má nový formát.
Po šestileté pauze se můžeme v Litomyšli těšit také na soutěž dospělé kategorie, konkrétně na východočeskou ligu žen. Družstvo vzniklo spojením juniorek Litomyšle a Vysokého Mýta
členská základna:
V současné době jsme největším sportovním klubem v Litomyšli, když máme 160 členů
(20 dospělých a 140 mládežníků). Stále však přijímáme nové členy.
činnost:
Naší hlavní náplní je práce s mládeží již od předškolního věku. V nejnižších kategoriích se zaměřujeme především na rozvoj pohybových schopností. V pozdějším věku se pak snažíme dostat hráče na maximum jejich basketbalových možností a vychovat z nich nejenom kvalitní hráče, ale také pomocí sportu formovat jejich osobnost.
Mezi další aktivity patří pořádání různých akcí, jako je například dětský karneval, turnaje pro základní školy, zájezdy na ligová utkání a zlepšování podmínek pro basketbal v našem městě.
cíle:
Naším cílem je vybudovat silný klub s dostatečnou členskou základnou, který bude mít obsažena družstva ve všech věkových kategorích, jež budou hrát i celorepublikové ligové soutěže. Chceme dostat basketbal na pozici předního hráče na litomyšlské sportovní scéně.