Žáci U14A zvítězili v Pardubicích a smolně o jediný bod podlehli Hradci

PDF download
První zápasy v ligové nadstavbě jsme odehráli uplynulý víkend v Pardubicích a Hradci Králové. S Pardubicemi jsme naposledy doma prohráli 59:77 a s Hradcem dokonce 48:81. Tentokrát jsme však k zápasům jeli v téměř kompletní sestavě, což bylo znát i na výsledcích.
výhra 26.01.2019 BK Synthesia Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 53:80 (14:14 24:36 43:57)
Tomáš Folta - 22, Adam Kubíček - 16, František Tupec - 12, Adam Bielko - 8, Tomáš Sedláček - 8, Jonáš Brýdl - 6, Matěj Hanuš - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Kryštof Grujbár - 0, Vojtěch Tupec - 0

Do zápasu s dobře známým soupeřem jsme nevstoupili nejlépe, když jsme v úvodních minutách dovolili soupeři mnoho doskoků pod naším košem a v útoku jsme dělali zbytečné ztráty. V osmé minutě jsme tak prohrávali 7:10 a do konce první čtvrtiny jsme dokázali vyrovnat na 14:14. Do druhé periody jsme vstoupili s cílem zdvojovat při presinku, což nám přineslo mnoho snadných košů a tento pětiminutový úsek jsme vyhráli 17:0. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment v zápase. V dalším průběhu se hra vyrovnala a my si stále udržovali vedení mezi 8 a 16 body. V závěru jsme po prostřídání domácí sestavy naše vedení ještě navýšili na konečný 27bodový rozdíl.

V tomto zápase nás trápily především dvě věci. Útočný doskok Pardubic, kdy jsme nedokázali dostatečně důrazně soupeře odstavit od doskoku a dali jsme tak domácím 20 nových pozic v útoku, což je příliš. Druhým problémem byly naše ztráty. Obrana soupeře nebyla zase tolik aktivní, abychom museli ztratit 27 míčů.

Rozdílovým hráčem zápasu byl Tomáš Folta, který dnes vyčníval nad hráči obou týmů. Příjemně v útoku překvapil Fanda Tupec, který má v zápasech spíše defenzivní úkoly, ale dnes zaznamenal 12 bodů, když se prosazoval především střelou ze střední vzdálenosti. Střelecky se výrazněji ještě dokázal prosazovat Adam Kubíček, opět z pole a z perimetru.

výhra 27.01.2019 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 59:58 (11:14 19:35 38:46)
Tomáš Folta - 24 (+16 doskoků a 10 zisků), Tomáš Sedláček - 20, František Tupec - 6 (+10 doskoků a 6 zisků), Ondřej Vomáčka - 4, Adam Kubíček - 2 (+8 doskoků), Vojtěch Tupec - 2, Adam Bielko - 0, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0

V neděli se nám v Hradci Králové kromě domácích hráčů postavili i kluci z Trutnova, Rychnova n.K., Brandýsa n.L. a Holic. Z těchto všech chlapců je totiž místní tým tvořen. Celkem tedy proti nám hrálo 5 hráčů, kteří jsou členy regionálního výběru U14. Takže rozhodně žádný lehký soupeř, ba naopak. Navíc v domácí sestavě ční nejenom svoji výškou Bóďa Slawisch, kterého naši chlapci samozřejmě znají víc než dobře.

Úvodní čtvrtina byla hodně vyrovnaná a my jí vyhráli 14:11. Ve druhé desetiminutovce nemohl hrát Bóďa a toho jsme využili k vítězství 21:8 v této periodě a v poločase jsme tak vedli 35:19. První půle nám vyšla herně opravdu dobře, ale pokud bychom proměnili jasné šance, mohl být náš náskok i třicetibodový. To bohužel nebyl a soupeř ve druhé půli průběžně stahoval náše vedení. Tři minuty před koncem jsme vedli 57:48, ale koncovku jsme takticky nezvládli, udělali v ní několik chyb a prohráli jí 1:11 a celkově zápas ztratili o jediný bod. A to ještě vítězná střela soupeře byla trojka o desku :-).

 

Důvod naší porážky však není v koncovce, ale v celém průběhu zápasu, kdy jsme nedokázali proměnit řadu i vyložených příležitostí. Jedno statistika vypovídá o všem. V celém zápase jsme na koš soupeře vyslali 91 střel z pole a z toho jsme jich dali jen 24! Pokud bychom stříleli aspoň průměrně, tak jsme vyhráli o 20 až 30 a zápas bychom hodnotili ještě lépe. Takže ta střelba je takovou kaňkou na našem výkonu, který ale nebyl špatný. Byl to zápas, kde jsme občas udělali nějakou chybu a hlavně nedávali koše, nic víc, nic míň. Z individuálních statistik je zajímavý výkon Tomáše Folty, který zaznamenal triple-double za 24 bodů, 16 doskoků a 10 zisků.

 

Je možné, že jedním z důvodů porážky může být i náš herní styl. Striktně bráníme 1na1 a nezatahujeme se do vymezeného území a na to někdy doplatíme. Pokud prohrajeme souboj 1na1, tak pak většinou dostaneme koš. Naším cílem totiž není naučit hráče pořád někde pomáhat (na to mají ještě čas a naučí se pak poměrně rychle), ale bránit a ubránit svého hráče. A právě tato taktika může kluky naučit tyto souboje vyhrávat. Nechceme vyhrát za každou cenu, ale chceme hlavně posouvat naši výkonnost a to se myslím stalo i dnes a byl to pro nás cenný zápas. Ostatně v šatně po zápase jsme si to dostatečně vše zhodnotili.

Mějme na paměti o jak mladé hráče jde a že hlavním cílem nejsou výhry a body do tabulky, ale rozvoj a výchova hráčů. A o to nám jde především!

Zobrazit celou zprávu
28.01.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 prohrálo oba zápasy s Holicemi

PDF download
S odstupem týdne nás los zavedl k dalšímu těžkému soupeři, tentokrát do Holic, které během probíhající sezóny prohráli pouze s Pardubicemi. Po pár omluvenkách jsme nakonec vycestovali s osmi hráči. Během týdne jsme si na tréninku zopakovali některá základní pravidla, a ještě se v krátkosti vrátili k našemu zápasu proti Pardubicím. A nyní jsme měli možnost si to vyzkoušet.

Do zápasu jsme vstoupili s taktickými pokyny na důraznou osobní obranu, běhat s hráči soupeře a v útoku hrát jedna na jedna s probíháním. Už po prvních minutách to byl na hřišti boj, ale dařilo se nám se soupeřem držet krok a čtvrtinu jsme prohráli 7:12. V návaznosti na to, že je všeobecně málo rozhodčích, tak zápas „pískali“ dva pánové z Holic. Už během první čtvrtiny, a pak následně i v dalších, začal soupeř bránit ne osobně 1na1, ale se zdvojením až ztrojením a když se nám toto podařilo překonat, tak soupeř na nás čekal kolem „šestky“ a víceméně bylo po zápase. Pánové, kteří zápas pískali, tento styl hry odmítli trestat s odůvodněním, že neznají pravidla. Trenér domácích to okomentoval slovy, že si může hrát, jak chce a svoje hráče pobízel k tomuto druhu obrany, který dle mého názoru, a i dle platných pravidel minibasketbalu, nejsou dovoleny. Hráči bojovali, ale na domácí pětici to nestačilo. Zbytek zápasu byl boj, soupeř nám dobře ubránil Bohdanu, mimochodem nejlepší hráčku na hřišti, a Tadeáše.  Celkově jsme měli velké množství ztrát, a i když se nám podařilo ubránit soupeřův útok, v našem útoku jsme byli bezradní.

výhra 26.01.2019 BVK Holice - ADFORS Basket Litomyšl 60:23 (12:7 31:13 47:21)
Bohdana Metyšová - 7, Tadeáš Tichý - 6, Adam Kodýtek  - 4, Lukáš Peřina - 4, Daniel Večeřa - 2, Šimon Grujbár - 0, Dominik Hodek - 0, Pavel Vacek - 0

Do druhého zápasu jsme šli se změněnou taktikou. Byli jsme si vědomi toho, že nás bude soupeř opět zdvojovat, ztrojovat a napadat hned po výhozu. Cílem bylo, abychom vyváželi míč ve dvou a již při náznaku zesílené obrany rychlými přihrávkami přenesli hru na druhou stranu. Následně Bohdana s Tadeášem měli hrát na trojce a zbytek týmu probíhat pod koš a takto rychle překonat obranu soupeře. A soupeř se v tomto zápase již tolik nezatahoval do šestky. Tato taktika se nám celkem i dařila a druhý zápas již vypadal jako basketbal. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Je nutno říci, že na soupeřově straně byla větší basketbalová kvalita. Obzvláště hráč číslo 30 – Urbánek nám nešel ubránit. S pravidelnou rotací týmu bylo také vidět, že někteří naši hráči jsou proti soupeři pomalí a naivním driblinkem jsme nabízeli míč soupeři. Konečný výsledek 70:52 není vůbec špatný.

výhra 26.01.2019 BVK Holice - ADFORS Basket Litomyšl 70:52 (16:7 37:15 57:35)
Daniel Večeřa - 12, Dominik Hodek - 9, Bohdana Metyšová - 8, Adam Kodýtek  - 6, Lukáš Peřina - 6, Pavel Vacek - 6, Tadeáš Tichý - 5, Šimon Grujbár - 0

Co k oběma zápasům dodat. Tyto zápasy s těžkými soupeři nám ukazují, kde se musíme zlepšit. Basketbal je dynamický sport a v obou zápasech jsme soupeře vůbec nestíhali fyzicky. Nesčetněkrát šel soupeř do rychlého protiútoku 3 na 1 nebo 4 na 2. Jak jsem již psal výše, měli jsme spoustu ztrát ať už nepřesnou přihrávkou (spíše odhozením míče) nebo nekvalitním krytím míče při driblinku. 

 

Na rozhodčí ani hru soupeře se vymlouvat nemůžeme, ti za naši prohru nemohou. I když bych to rád alespoň trochu okomentoval. Ano, rozhodčí nejsou a bude normální, že zápasy budou pískat rodiče nebo kdokoli, kdo bude chtít. Ano, nikdo z nás to nedělá pro peníze, ale přece jenom by to mělo mít alespoň vyrovnaný ráz. Okomentovat tvrdý úder lokte do břicha tím, že basketbal je kontaktní sport, mi přijde opravdu mimo, obzvláště když pak hráčka nedohraje zápas a jen se sebezapřením odehraje druhý. Díky Bohdanko. O pravidlech jsem již psal výše. Sám osobně jsme si myslel, že Holice nás přehrají jen a pouze svojí basketbalovou kvalitou, která tam určitě je. K trenérovi domácího týmu jsem měl a stále ještě mám velký respekt, protože dokázal vychovat velké množství výborných hráčů. Ale přeci jenom tímto způsobem hrát basketbal v kategorii U11 není správné. A v součtu obou těchto faktorů si připadáte jako … (nechám na čtenáři ať si domyslí). Stále jsem přesvědčen o tom, že v této kategorii se má hrát osobní obrana, aby se hráči nespoléhali na systém, ale sami na sebe. Ubraň svého a přehraj svého. Ostatně tuto fylozifii razí náš klub ve všech minižákovských kategoriích.

Z Holic jsme si alespoň přivezli hezkou fotku s Jirkou Welschem :-). 

Zobrazit celou zprávu
28.01.2019 Zbyněk Tichý

Žáci U14B předvedli v Rychnově velkou útočnou mizérii a dvakrát prohráli!

PDF download
K zápasu sousedů v tabulce jsme vyrazili v sobotu ráno do Rychnova nad Kněžnou. Oba týmy měli shodnou bilanci 4-10 a tak se dal čekat vyrovnaný zápas. Utkání se hrálo v již trochu starší hale Romana Šebrleho, ale za mě musím říct, že mnoho lepších hal jsem neviděl. Hala je výborně projektově řešená a velmi praktická, opravdu jsem z ní byl nadšený. Bohužel to samé se nedá říci o naší hře, která mě velmi zklamala a náš výkon byl vážně špatný.
výhra 26.01.2019 BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - ADFORS Basket Litomyšl "B" 43:21 (10:6 21:10 37:14)
Michal Broulík - 6, Kryštof Grujbár - 5, Petr Černý - 4, Daniel Král - 2, Vojtěch Marek - 2, Vojtěch Tupec - 2, David Kubíček - 0, Jakub Martiník - 0, Lukáš Pavliš - 0

Do zápasu jsme šli s odhodláním zvítězit, ale tato ambice vzala rychle za své. V útoku jsme se nebyli schopni střelecky prosadit a navíc jsme ztráceli velmi často míč. K tomu se přidala malá aktivita na doskoku, když soupeř pohodlně doskakoval pod oběma koši. V poločase jsme prohrávali 10:21. Jelikož se obraz hry po přestávce vůbec nezměnil, tak jsme nakonec prohráli podobným rozdílem i druhou půli v poměru 11:22.

V tomto zápase jsme ztratili celkem 40x míč a 37x jsme vystřelili na koš. To znamená, že ve více než polovině našich útoků jsme se ani nedokázali dostat do zakončení :-(. A to obrana domácích nebyla zase tolik aktivní, aby nám míče brala. Bylo to spíše naší laksností a také neschopností si kvalitně přihrát.

výhra 26.01.2019 BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - ADFORS Basket Litomyšl "B" 46:32 (10:10 18:19 33:27)
Petr Černý - 8, Daniel Král - 8, Michal Broulík - 4, Vojtěch Tupec - 4, Vojtěch Marek - 3, Lukáš Pavliš - 3, Kryštof Grujbár - 2, David Kubíček - 0, Jakub Martiník - 0

Do druhého duelu jsme šli s cílem napadat mnohem aktivněji rozehrávku soupeře a zdvojovat hráče, který vyváží míč. Tato taktika se nám v úvodních minutách dařila a ve 4. minutě jsme vedli 10:2. Pak jsme trchu nepochopitelně v naší aktivitě polevili a toho domácí využili na srovnání stavu na 10:10 po první čtvrtině. Následující dvě periody se hrálo hodně vyrovnaně a před posledním dějstvím byl stav 33:27 pro domácí. Bohužel jsme závěrečnou osmiminutovku prohráli 5:13 a celý zápas tak ztratili 32:46.

Pozitivem tohoto utkání byl fakt, že jsme zmenšili počet ztrát na polovinu, tedy na 20. To nám dávalo mnohem více střeleckých pokusů, ale bohužel jsme, podobně jako v prvním zápase, nebyli schopni naše pozice proměňovat.

 

V obou zápasech jsme měli problém především ve hře 1na1. Ani doskok a návrat do obrany nebyl mnohdy ideální. Velkým limitem pak byla technická vybavenost našich hráčů. Pokud se chtějí kluci více v zápasech prosazovat, tak musí výrazně zlepšit driblink a střelbu. To ale není úkol pouze do tréninků, ale musí tomu věnovat také svůj volný čas a chodit si trénovat ven na hřiště. Samozřejmě až sleze sníh a bude lepší počasí.

Zobrazit celou zprávu
27.01.2019 Martin Šorf

Kadeti U17 prohráli v obou dohrávaných zápasech s Chrudimí rozdílem třídy

PDF download
Stejně jako v předchozích zápasech, i tentokrát nastoupil tým kadetů v nekompletní sestavě, kdy pro nemoc či jiné důvody chyběla polovina týmu. Pro možnost vystřídání byl do zápasů povolán Petr Černý z týmu U14B. Oba zápasy měly stejný bodový průběh. Hráči Chrudimi se ujali vedení a každou čtvrtinu vyhráli rozdílem asi patnácti bodů.

V první čtvrtině prvního zápasu se hrál velmi rychlý basketbal. Body ale přidával spíše soupeř. Na našem kontě rostly ztráty a celkem jsme jich v této části hry udělali šestnáct. V druhé čtvrtině jsme ztráty snížili na polovinu, ale bodově se to nepromítlo a v poločasu svítilo na tabuli skóre 13:44. I v druhém poločase jsme se obtížně, přes dobře bránícího soupeře, dostávali ke koši a často volili jako zakončení střelu za tři body. Za celý zápas jsme dali trojky dvě, šestky 3/7 a 39 ztrát.

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 37:87 (9:25 13:44 22:62)
Matěj Martiník - 11, Tomáš Kotěra - 7, Daniel Seidl - 6, Tomáš Candrák - 5, Jakub Stříteský - 4, Jeroným Lněnička - 2, Milan Záleský - 2

Do druhého zápasu jsme potřebovali něco změnit. I když toto netrénujeme, tak jsme se po krátké instruktáži v šatně rozhodli, že budeme bránit zónově. Úkol zněl jasně „Nechceme dopustit snadné nájezdy ke koši a radši pustíme soupeře do střely z dálky“. Hned první střelou v zápase nás soupeř upozornil, že i tuto činnost ovládá a zapsal si tři body. I když celou čtvrtku soupeř vedl a my se stále snažili dotáhnout, skóre nenarostlo na více než sedmi bodový rozdíl. Soupeř čtvrtinu zakončil tak jak ji začal – úspěšnou trojkou. 17:26 ale byl přijatelný rozdíl. Ve druhé čtvrtině jsme se vrátili k osobní obraně a soupeř zapsal 23bodů. Z naší strany, to ale bodově nebylo tak dobré jako v první čtvrtině a my jsme dali jen koš a šestku. Ztrát nebylo tolik, ale koš nám zůstal uzamčen a i přesto, že jsme si míč doskočili a opětovně vystřelili, tak body z toho nebyly. Do druhé půlky jsme šli zase se zónou a zase soupeř začal trojkou. I průběh této čtvrtiny byl podobný té první a my se soupeři herně vyrovnali. Opět jsme ji, jako tu první prohráli o devět bodů 11:20. Čtvrtá čtvrtina = osobní obrana a šestnáctibodový rozdíl 16:32. Trojku jsme v zápase nedali žádnou, šestky 5/6 a 32 ztrát.

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 47:91 (17:26 20:49 31:69)
Tomáš Kotěra - 14, Jakub Stříteský - 12, Tomáš Candrák - 9, Jeroným Lněnička - 4, Matěj Martiník - 4, Daniel Seidl - 2, Milan Záleský - 2

V obou zápasech jsme udělali velmi mnoho ztrát a to zejména z driblinku, kdy neudržíme míč pod tlakem soupeře. Pozitivně hodnotím odehrané dvě čtvrtiny v zónové obraně. Sice není do budoucna naším cílem bránit jen zónově, ale ukazuje se to jako zajímavý prvek pro změnu obrany v určitých částech příštích zápasů.

Zobrazit celou zprávu
22.01.2019 Marek Martiník

Minižactvo U11 na BK Pardubice nestačilo

PDF download
K poslednímu domácímu zápasu základní části na naši palubovku přijelo družstvo již jistého účastníka MČR U11, chlapci BK Synthesia Pardubice. Lídr tabulky přijel v kompletním složení, i s hráči, kteří pravidelně hrají za tým U12. Na naší straně chyběl Dominik S. a nakonec bohužel i Bohdana M.

Vstup do zápasu se nám povedl na výbornou. Ještě ve 4. minutě jsme drželi vedení 4:3. Pak už se však projevila vyšší kvalita hráčů Pardubic a čtvrtinu jsme ukončili na skóre 6:18. S následnou nutnou větší rotací našich hráčů z lavičky se skóre neustále navyšovalo ve prospěch Pardubic až na konečných 26:78.

výhra 19.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice  26:78 (6:18 14:36 18:62)
Dominik Hodek - 12, Tadeáš Tichý - 6, Daniel Večeřa - 4, Tomáš Hanuš - 2, Lukáš Peřina - 2, Karel  Fousek - 0, Šimon Grujbár - 0, Adam Kodýtek  - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0

Vstup do druhého zápasu se nám povedl ještě lépe než v tom prvním. Poměrně dobrou obranou jsme dokázali eliminovat hráče soupeře, ale v útoku se nám moc nedařilo. Výsledek po první čtvrtině byl však nadějný, 6:9 v náš neprospěch. Víceméně i druhá čtvrtina ještě nebyla špatná, průběžný výsledek 14:31 nenasvědčoval nějakému debaklu. V druhé polovině zápasu však došly síly, úplně se vytratila bojovnost a tuto polovinu jsme prohráli 3:63 a celkově 17:94.

výhra 19.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice  17:94 (6:9 14:31 17:58)
Dominik Hodek - 6, Tadeáš Tichý - 6, Tomáš Hanuš - 3, Adam Kodýtek  - 2, Karel  Fousek - 0, Šimon Grujbár - 0, Lukáš Peřina - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0, Daniel Večeřa - 0

Družstvo z Pardubic odehrálo oba zápasy na dvě pětky. Takových 5 až 6 hráčů z Pardubic jsou na tom opravdu technicky velmi dobře. S naším současným kádrem jsme nemohli pomýšlet na vítězství. To, co mě však mrzí je, že tak polovina našeho týmu nebojovala. Nechtěla se porvat o míč. Jedna věc jsou technické dovednosti a basketbalová vyzrálost, ale snahu bojovat v tréninku nezlepšíme, nenaučíme. Pevně věřím, že v posledních dvou zápasech ve skupině toto zlepšíme.

Ještě bych rád požádal rodiče o potvrzování účasti dětí na zápasech včas a pak abychom se na domácí zápasy scházeli opravdu 45 minut před zápasem. Zaprvé, aby se kluci mohli pořádně rozcvičit a taky aby si poslechli a stačili vstřebat taktické pokyny.

Zobrazit celou zprávu
21.01.2019 Zbyněk Tichý

Juniorky na úvod nadstavby smírně s Jabloncem 1-1

PDF download
První zápasy v nadstavbové skupině play-out ligy juniorek odehrály naše juniroky. V sobotu jsme cestovali jen v šesti hráčkách do Jablonce. V neděli nás na domácí odvetu doplnila ještě Danča Marková, takže nás už bylo aspoň 7. Naopak v neděli chyběli Jablonci asi dvě hráčky co měl k dispozici v sobotu. Já osobně jsem byl pouze na nedělním zápase, takže níže komentář k neděli.
výhra 19.01.2019 TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - ADFORS Basket Litomyšl 77:50 (20:11 40:24 61:35)
Sabina Knesplová - 16, Tereza Hánělová - 15, Viktorie Jakubcová - 10, Vendula Rohlenová - 7, Natálie Čerebová - 2, Karolína Pakostová - 0

 

výhra 20.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 55:37 (20:8 32:16 38:21)
Sabina Knesplová - 18, Viktorie Jakubcová - 12, Daniela Marková - 9, Natálie Čerebová - 7, Karolína Pakostová - 4, Vendula Rohlenová - 3, Tereza Hánělová - 2

Před zápasem jsme si dali jasný cíl - zvítězit a vrátit tak Jablonci den starou prohru. Tento úkol jsme začali plnit od první minuty na výbornou. Naše dobrá obrana nedovolovala soupeřkám se prosadit a v útoku jsme se prosazovali s vysokou úspěšností. Výsledkem toho bylo naše vedení 18:2 v osmé minutě zápasu. Pak se hra hodně vyrovnala a 16 bodový náskok byl i v poločasové pauze. Třetí čtvrtina přinesla velký defenzivní boj a skončila hodně hubeným skóre 6:5. Když jsme hned v úvodu poslední periody zaznamenali koš s faulem a zaokrouhlili náš náskok na 20 bodů, bylo o vítězi rozhodnuto. Utkání jsme si už pohlídali a došli si pro cennou výhru.

 

Dnes jsme vyhráli naprosto zaslouženě a holky podaly pěkný výkon. Především v obraně 1na1 předvedla každá hráčka výbornou práci a tuhle výhru si holky vážně odmakaly v obraně. Gratulace a jen víc podobných výkonů!

Zobrazit celou zprávu
20.01.2019 Martin Šorf

Fyzioterapeutické služby pro hráče a hráčky ADFORS Basket Litomyšl ZDARMA!

PDF download

Na začátku této sezony jsme navázali spolupráci se dvěmi fyzioterapeutkami, které pomáhali především našim žákům s rehabilitací po urázech, s preventivním cvičením, posilováním, tejpováním a podobně. Jelikož se tato služba velmi osvědčila, budeme jí nabízet nadále i v roce 2019. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy s pohybovým aparátem, neváhejte těchto služeb využít!

 

Ordinační hodiny: Vždy po předchozím objednání v těchto dnech:

středa: 17:00 - 20:00

pátek: 18:00 - 20:00

sobota: 8:00 - 12:00

neděle: 8:00 - 12:00

 

Místo: zázemí mají fyzioterapeutky v hale Jiskra ve cvičebním sále (pod schody na tribunu)

 

Objednání: První objednání u Martina Šorfa (602 33 55 13), dále pak domluva s fyzioterapeutkou

 

Cena: Tuto službu poskytujeme všem členům našeho klubu ZDARMA!

 

Pokud vás nějaké zdravotní problémy trápí, něco vás bolí, nebo potřebujete třeba kineziotejp, tak se neváhejte ozvat a využít této služby!

Zobrazit celou zprávu
19.01.2019 Martin Šorf

Sedm statečných zvítězilo v Hradci. Minižáci U13 měli oba zápasy ve své režii.

PDF download
Pouze se sedmi hráči odjížděli naši minižáci na palubovku aktuálně posledního celku tabulky do Hradce Králové. Rozdíl v individuálních dovednostech byl znát již při rozcvičení a hlavní otázkou tedy bylo, jak zvládneme zápas fyzicky a zda se někomu neozvou zdravotní problémy. Vše naštěstí dopadlo bez problémů a dokráčeli jsme si pro další dvě výhry.
výhra 19.01.2019 Královští Sokoli  - ADFORS Basket Litomyšl  36:65 (10:15 18:32 30:50)
Kryštof Grujbár - 20 (+23 doskoků), Ondřej Vomáčka - 14, Michal Broulík - 9, Matěj Hanuš - 9, Šimon Vašek - 7, Dominik Suchomel - 4, Lukáš Pavliš - 2

Vstup do zápasu byl z naší strany hodně chladný, možná i proto, že v hale byla opravdu zima. Po sedmi minutách jsme prohrávali 8:10. Především v obraně jsme dost propadali, nebo možná se nám spíš nechtělo bránit. Pak se naše hra zlepšila, zaznamenali jsme několik snadnějších košů a po šňůře 16:2 jsme se ujali vedení 24:12. Od té chvíle jsme náskok stále navyšovali, byť né tak rychle, jak bychom si představovali. Nakonec z toho bylo téměř 30 bodové vítězství, ale výkon měl značné rezervy. 

výhra 19.01.2019 Královští Sokoli  - ADFORS Basket Litomyšl  33:84 (12:18 17:42 23:66)
Ondřej Vomáčka - 22 (+10 zisků), Kryštof Grujbár - 20 (+10 doskoků), Michal Broulík - 12, Matěj Hanuš - 12, Šimon Vašek - 8, Lukáš Pavliš - 6, Dominik Suchomel - 4

Vstup do druhého duelu byl mnohem vydařenější a po třech minutách jsme vedli 12:0. Pak jsme však polevili a po první čtvrtině se náš náskok stenčil na 18:12. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme předváděli basketbal, který jsme chtěli produkovat po celou dobu. Tyto osmiminutovky jsme vyhráli 24:5, resp. 24:6. Nakonec z toho byla výhra o 51 bodů.

V tomto zápase jsme zahráli lépe především v útoku. Výrazně se zvýšila naše úspěšnost střelby, kdy jsme oproti 34% z minulého utkání ve druhém duelu zakončovali s 62% úspěšností. I pohyb bez míče a seběhy ze slabé strany byly mnohem častější a hra tak pestřejší. Nakonec jsme z Hradce mohli odjíždět se dvěma výhrama a dobrým pocitem.

Zobrazit celou zprávu
19.01.2019 Martin Šorf

Žáci vezou bronzové medaile z turnaje CEYBL z německé Jeny!

PDF download

Třetího turnaje Středoevropské ligy se účastnili naši žáci. Tentokrát jsme strávili tři pěkné dny v německé Jeně, kde jsme si to moc užili a protože se nám dařilo i výsledkově, vezeme si bronzové medaile. Z turnaje na poslední chvíli odpadl jeden tým z Rakouska a tak nás čekaly pouze čtyři zápasy. Hrálo se však na klasických 4x10 minut, čímž byl celkový čas na turnaji stejný a nebyli jsme tak ochuzeni ani o minutu nových zkušeností a naopak jsme si ještě pár minut přidali, ale o tom až v hodnocení zápasu s domácí Jenou.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Mitteldeutscher Basketball Academy (Německo)   89:52

V pátek večer jsme nastupovali proti týmu, se kterým jsme se letos ještě nesetkali a jehož hra v útoku se hodně zakládá na kombinaci s vysokými pivoty. K této hře se však soupeř příliš nedostal a náš aktivní presink se zdvojováním přinutil hosty k 41 ztrátám. Navíc jsme čas rozehrávku soupeře zachytávali a tím se nám otvíral prostor pro snadné body z protiútoků. Několik snadných košů jsme dali i z přehozů, ke kterým nás soupeř překvapivě často pouštěl. Po první čtvrtině jsme vedli 26:10, v poločase 50:25 a i nadále jsme navyšovali vedení. V utkání dostali dostatek prostoru i hráči z lavičky, kteří předvedli dobrý výkon a hned 13 hráčů se dokázalo bodově prosadit.

 

ADFORS Basket Litomyšl - ŠBK Handlová (Slovensko)   84:64

V sobotu ráno nás čekal další duel proti novému soupeři, slovenské Handlové. Tento tým hraje poměrně důrazný basketbal, ale individuální dovednosti hráčů nejsou zase na tak vysoké úrovni. Toho jsme chtěli využít a od první minuty opět hráli agresivní presing se zdvojováním. V první půli se nám dařilo takřka vše a podobně jako v pátečním duelu jsme zaznamenali mnoho snadných košů z protiútoků a z přehozů. V poločase jsme vedli 57:27, čímž bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Druhý poločas začal hrát soupeř mnohem zataženější obranu a snížil na konečný 20 bodový rozdíl. Vítězství jsme si však v poklidu pohlídali.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Zastal Zielona Góra (Polsko)   47:67

S tímto polským soupeřem jsme se utkali již na turnaji v Litomyšli, kde jsme mu podlehli o 41 bodů. Tentokrát jsme chtěli podat mnohem lepší výkon a to se nám po první tři čtvrtiny i dařilo. Kluci plnili výborně taktické pokyny a výsledkem toho byl velmi nadějný stav 37:40 před poslední desetiminutovkou. Do té bohužel vstoupil soupeř šňůrou 13:0 a rozhodl tak o svém vítězství. Konečný 20 bodový rozdíl je možná až příliš krutý s ohledem na vývoj zápasu, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Škoda jen těch doskoků, které jsme prohráli 30:54, přestože to byl jeden z našich hlavních cílů, na který jsme se chtěli zaměřit.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena (Německo)   56:58 pp

Poslední zápas jsme sehráli v neděli proti domácímu celku, který nás v Litomyšli porazil o dva body. Stejně tomu bylo i tentokrát, byť k tomu domácí potřebovali prodloužení. Od první do poslední minuty bylo utkání velmi vyrovnané a především v obraně podávaly oba týmy dobrý výkon a nechtěly si nechat dát snadný koš. Do koncovky základní hrací doby jsme šli s mírným mankem, ale poslední minutu jsme zahráli velmi dobře a dotáhli duel do prodloužení. V něm nebylo lepšího týmu a byla otázka štěstí, kdo dá o koš víc. Nakonec to byl domácí celek, který zůstal na turnaji neporažen.

 

Naše konečná bilance 2 výher a 2 proher znamená, že jsme obsadili na turnaji 3. místo a kluci si tak mohli na krk pověsit bronzové medaile. Na turnaji jsme odehráli dobré zápasy a je na čem dál stavět. Co bychom však mohli zlepšit, to je jednak větší aktivita na doskoku pod oběma koši a pak i exekuce trestných hodů, když jsme na turnaji proměnili jen 28 šestek ze 74 pokusů.

Individuálního ocenění se dostalo našemu nejlepšímu střelci Tomáši Foltovi, který byl vybrán do nejlepší pětky turnaje.

 

Celé tři dny jsme si moc užili a to včetně sobotní návštěvy místního Aquaparku. Už nyní se těšíme na březnové finále, kde se sjede všech deset účastníků a tím celá liga vyvrcholí.

 

Na turnaji hráli a body zaznamenali:

Tomáš Folta - 76, Bohdan Slawisch - 64, Michal Bílek - 37, Ondřej Vomáčka - 19, Adam Kubíček - 16, František Tupec - 15, Tomáš Sedláček - 12, Šimon Vašek - 8, Adam Bielko - 8, Jonáš Brýdl - 6, Kryštof Grujbár - 6, Matěj Hanuš - 4, Vojtěch Tupec - 3, Jakub Martiník - 2

Zobrazit celou zprávu
15.01.2019 Martin Šorf

Smíšený tým U14B podlehl Hradeckým Lvicím v obou zápasech!

PDF download
V neděli 13.1. jsme na domácí palubovce přivítali dívčí tým z Hradce Králové. Týmy Lvic z HK jsou obecně známy svou velkou bojovností a vyrovnaností všech hráček. Rodiče z HK pak z tribuny vytváří velmi hlasitou a někdy i napjatou atmosféru. Tentokrát byl v hale klid a náš tým v neděli tvořila směsice dívek a chlapců různé výšky i věku.
výhra 13.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nilfisk Hradec Králové 27:41 (10:8 12:23 22:33)
Michaela Tomšů - 9, Lukáš Pavliš - 8, Petr Černý - 4, Jolana Kolářová - 3, Daniel Král - 2, Michal Broulík - 1, Denisa Hloušková - 0, Sára Kolářová - 0, David Kubíček - 0, Vojtěch Marek - 0

První zápas jsme začali velice aktivně a ve čtvrté minutě vedli 7:0. Sice jsme v této čtvrtině udělali osm ztrát, ale soupeř je nedokázal výrazněji potrestat a po osmi minutách jsme vedli 10:8. Pod oběma koši na doskoku kraloval Petr Č., který je jedním ze tří starších hráčů v tomto týmu. Druhá čtvrtina byla opakem té první. Dali jsme jen jeden koš, udělali 11 ztrát a čtvrtinu prohráli 2:15. Nevyužívali jsme celou šíři hřiště a většina útoků začínala a hned končila okolo středu hřiště. V poločase byl stav 12:23. Ve druhé polovině zápasu se hra vyrovnala. Začali jsme více využívat křídelní a rohové části hřiště, prostor okolo šestky se otevřel a nám se dařilo z tohoto prostoru zakončovat. Toto je důležité si přenést do dalších zápasů.

výhra 13.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nilfisk Hradec Králové 42:70 (18:18 26:42 32:52)
Michaela Tomšů - 9, Michal Broulík - 6, Petr Černý - 6, David Kubíček - 6, Sára Kolářová - 4, Vojtěch Marek - 4, Lukáš Pavliš - 3, Jolana Kolářová - 2, Daniel Král - 2, Denisa Hloušková - 0

Druhý zápas byl herně i bodově vyrovnaný jen v první čtvrtině. Ve zbytku zápasu se projevila větší vyváženost a zkušenost hráček z HK. Výrazně jsme polevili v obraně a opakovaně jsme některé hráčky nechali zcela bez obrany. Co se nám dařilo a za co chci hráče pochválit, byla bojovnost a snaha získat míč. Podařilo se nám i trošku zapojit naše vysoké hráče, na které jsme zkoušeli přihrát z autu nebo křídla.

Zobrazit celou zprávu
15.01.2019 Marek Martiník
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 269
tento rok: 16 900
tento měsíc: 352
tento týden: 128
dnes: 0
online: nahravam