Žáci obstáli na domácím turnaji Středoevropské ligy!

PDF download

Událostí letošního roku, alespoň tou basketbalovou pro Litomyšl, by se dal nazvat celkově třetí turnaj Středoevropské ligy, které se letos účastní také družstvo ADFORS Basket Litomyšl se svými mladšími žáky U14.
Od pátku 7. prosince do neděle 9. prosince se v Městské sportovní hale odehrálo celkem 15 zápasů, které měly opravdu vysokou sportovní úroveň a které se hrály před výbornou diváckou kulisou. Především na zápasy domácích chlapců byla tribuna vždy pěkně zaplněná a prostředí bylo velmi bouřlivé, což nás samozřejmě hodně těší.

 

ADFORS Basket Litomyšl - BK Opava   50:61

Soupeř, kterého známe velmi dobře a který nás vyřadil na posledním Mistrovství republiky ve čtvrtfinále, nás čekal hned v prvním utkání. Od úvodních minut byla na našich hráčích patrná velká nervozita a zaplněné tribuny klukům spíše svazovaly ruce. Neproměnili jsme několik jasných příležitostí, a když se k tomu přidalo i velké množství ztrát, bylo o naší porážce rozhodnuto. Konečný 11bodový rozdíl není zas tak vysoký, ale musíme sportovně uznat, že Opava byla lepším týmem a především za svoji aktivní obranu si vyhrát zasloužila.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Vienna D.C. Timberwolves (Rakousko)   61:49

Po zahajovacím ceremoniálu jsme ke druhému pátečnímu zápasu nastoupili proti vídeňským Tiberwolves, se kterými jsme se utkali již v říjnu na turnaji v polské Wroclavi. Tam jsme dokázali zvítězit především zásluhou nátlakové obrany po celém hřišti. Stejnou zbraň jsme použili i dnes a byli jsme s touto taktikou opět úspěšní. Kluci už odhodili veškerou nervozitu, předvedli daleko koncentrovanější výkon a odměnou jim bylo vedení 39:24 po prvním poločase. Ve druhé půli se hra již vyrovnala, ale náskok jsme si s přehledem hlídali. Po dobrém výkonu jsme zaslouženě zvítězili a zakončili první hrací den s vyrovnanou bilancí.

 

ADFORS Basket Litomyšl - BK Inter Bratislava (Slovensko)   47:37

I s tímto slovenským soupeřem jsme se ve Wroclavi utkali a zápas se nám tehdy vůbec nepovedl, když jsme prohráli 33:60. Jak pouhých 33 vstřelených bodů napovídá, měli jsme problém především s kvalitní defenzívou Interu. Ostatně první poločas sobotního zápasu moc nenasvědčoval o nějaké změně, vstřelili jsme jen 13 bodů, a v půlce jsme tak prohrávali 13:24. Do druhého poločasu jsme však nastoupili jako vyměnění, a to především v obraně. Naše zdvojování a celoplošná aktivita na hosty začaly platit a my jsme měli šanci jít díky mnoha ziskům do snadného zakončení. Skvělé publikum nás hnalo kupředu a my začali z náskoku Interu ukrajovat bod po bodu. Na konci třetí čtvrtiny nás úspěšnou trojkou dostal Adam Kubíček dokonce do vedení, které jsme v poslední periodě postupně navýšili až na konečných 47:37. Za celý druhý poločas jsme obdrželi jen 13 bodů, což je vynikající vizitka pro naši obranu. Kluci předvedli skvělý obrat a po zásluze se radovali z výhry.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Zastal Zielona Góra (Polsko)   28:69

Po hodech přišel půst, a to v podobě naší vysoké prohry s polskou Zielonou Górou. Proti fyzicky výrazně vyspělejšímu a urostlejšímu soupeři jsme se nedokázali vůbec prosadit v útoku. Navíc hosté bránili dost zataženi pod svůj koš, což místy připomínalo zónovou obranu, kterou běžně v této věkové kategorii ještě nepotkáme. My jsme navíc neproměnili ani jeden z devatenácti trojkových pokusů a výsledkem bylo pouhých 28 vstřelených bodů. Kluci měli ze soupeře až přílišný respekt, a tak ani v obraně nedokázali být dostatečně důrazní. No nic, stalo se a my se z toho musíme poučit. Hned na dalším turnaji v lednu se s tímto celkem utkáme znovu, a budeme mít tedy šanci na reparát.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena (Německo) 46:48

Náš poslední zápas na turnaji přinesl obrovské drama až do závěrečného klaksonu. Do tohoto duelu už bohužel nenastoupili zranění Adam Bielko a Ondra Vomáčka. Navíc většina kluků vypadala ráno při rozcvičce jako po flámu a stopy únavy šly jen těžko skrýt. Naštěstí s úvodním rozskokem v sobě kluci našli sílu a hrál se po celou dobu svižný a pro diváka velmi pohledný basketbal. Po dobrém začátku, když jsme vedli po první čtvrtině 12:5, převzal trochu otěže zápasu do svých rukou soupeř a v poločase jsme už byli jeden koš pozadu za stavu 21:23. Ve druhé půli si ani jeden tým nevypracoval větší než čtyřbodový náskok, a tak musela rozhodnout koncovka. V té udělali méně chyb hráči německé Jeny, a protože naše dlouhá trojka se závěrečným klaksonem košem nepropadla, mohli se z vítězství radovat soupeři.

 

Naše bilance 2 výher proti 3 prohrám znamenala konečné 4. místo, což není vůbec špatné. Odehráli jsme těžké zápasy a získali mnoho cenných zkušeností. Po organizační stránce klaplo vše na jedničku a musím tímto poděkovat všem, kdo se na přípravě tohoto turnaje podíleli.

Dařilo se i našim jednotlivcům, Jonáš Brýdl vyhrál sobotní individuální soutěž ve slalomu, Bohdan Slawisch kraloval smečařům, a do nejlepší pětky turnaje byl zvolen Tomáš Folta.

Ještě jednou velké díky i všem fanouškům a divákům, kteří během víkendu zavítali do Městské haly.

Celý náš tým se už velmi těší na další kolo Středoevropské ligy, které se uskuteční v lednu v německé Jeně. Držte nám palce!

 

Na turnaji hráli a body zaznamenali:

Bohdan Slawisch - 61, Tomáš Folta - 58, Adam Kubíček - 25, Michal Bílek - 24, Tomáš Sedláček - 14, Ondřej Vomáčka - 13, Adam Sabol - 12, Jonáš Brýdl - 8, Adam Bielko - 5, František Tupec - 4, Jakub Martiník - 4, Matěj Hanuš - 2, Šimon Vašek - 2, Vojtěch Tupec, Daniel Král, Kryštof Grujbár

Zobrazit celou zprávu
12.12.2018 Martin Šorf

Minižactvo U11 zaznamenalo 200 bodů v zápasech s Ústím nad Orlicí!

PDF download

K poslednímu mistrovskému zápasu tohoto roku na naši palubovku zavítalo družstvo BK Ústi nad Orlicí. Zajímavostí je, že někteří naši hráči a hráčky právě do tohoto družstva hostují a společně budou po Novém roce usilovat při kvalifikačních bojích o účast na MČR U11 MIX. Bohužel z mnoha důvodů na zápas do Litomyšle přijelo Ústí sice v početném složení, ale ne v nejsilnějším. Chyběl nejlepší hráč Ripka a další dva až tři důležití hráči a to bylo hodně znát i na výsledku. My jsme se sešli skoro v plném počtu, opět nás doplnila Bohdanka a tentokrát i Agátka. 10 hráčů do pole, takže pěkně na dvě pětky.

výhra 09.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 102:5 (20:2 52:0 64:3)
Tadeáš Tichý - 26, Bohdana Metyšová - 22, Daniel Večeřa - 16, Lukáš Peřina - 10, Tomáš Hanuš - 8, Dominik Hodek - 8, Pavel Vacek - 8, Šimon Grujbár - 2, Adam Severa - 2, Agáta Bártová  - 0

Naši hráči do zápasu vlétli ve velkém stylu a naše první pětka ve složení Šimon, Agáta, Tomáš, Bohdana a Tadeáš nedala první pětce soupeře žádnou šanci a až v poslední minutě čtvrtiny obdržela první koš. Byť Ústí srdnatě bránilo, některé secvičené akce byly opravdu ukázkové. Do druhé čtvrtiny nastoupila naše druhá pětka ve složení Dominik, Adam, Lukáš, Pavel a Dan. Kluci se rozjeli a méně zkušenému soupeři nedali žádnou šanci. Poločasový výsledek 52:2. Do druhé půle jsme naše dvě pětky prohodili, ale na výsledku ani předvedenou hru to žádný dopad nemělo. Naše druhá pětka přehrála první pětku soupeře 12:1 a do poslední čtvrtiny jsme šli s vedením 64:3.  V poslední čtvrtině se strhnul bodový uragán a byť to nevypadalo, tak nakonec dvěma koši v poslední minutě naši hráči dosáhli na 100 bodovou hranici. Jednu chvíli jsem si myslel, že už asi přišel Ježíšek, nebo že jsme v ležení indiánů, jak tam děti radostně skákaly.

výhra 09.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 98:11 (18:0 50:2 62:11)
Tadeáš Tichý - 22, Dominik Hodek - 17, Bohdana Metyšová - 16, Daniel Večeřa - 13, Tomáš Hanuš - 8, Agáta Bártová  - 6, Lukáš Peřina - 6, Adam Severa - 4, Pavel Vacek - 4, Šimon Grujbár - 2

Druhý zápas víceméně kopíroval ten první jen s několika malými odchylkami. Naše první pětka nedostala ani bod a nedali jsme 100 bodů. Já za sebe jsem to nijak nepodporoval a děti si to asi až pozdě uvědomily a přestože během posledních 30 vteřin daly soupeři 6 bodů, na 100 to o dva body nestačilo. No jo, ale je vidět, že když opravdu chtějí, tak umí hrát ještě lépe. Protože kdyby takto, jako těch posledních 30 vteřin hrály celý zápas, tak by to muselo skončit na 150.

Co dodat k těmto utkáním? Já osobně takovéto zápasy nemám rád. Dětí z Ústí mi bylo opravdu někdy až líto. Snažily se, bojovaly, ale rozdíl mezi zkušenostmi našich a jejich hráčů z odehraných zápasů a doby, od kdy se basketbal učí, tam byl veliký. Na druhou stranu byl prostor pro to, abychom si mohli během zápasu rozebrat chyby, které jednotlivý hráči dělali a zase se o něco zlepšit. Zahráli si všichni. Každý si dal koš. A radost našich dětí byla veliká. Byl bych rád, kdyby si to přenesly i do tréninků a zápasů příští rok. O trošku víc trénovaly a v zápasech bojovaly, aby té radosti bylo co nejvíce.

V tomto roce už nemáme žádný zápas a nejbližší zápas nás čeká hned první víkend v lednu. Byl bych velmi rád, kdyby se nás co nejvíce sešlo příští úterý, 18.12. od 17:00 na tradičním vánočním zápasu rodičů proti dětem. Alespoň si vyzkoušíme, že trefit koš není někdy tak snadné, jak se zdá a hlavně si užijeme zábavu.

Vám všem bych rád touto cestou poděkoval za podporu v letošním roce při fandění a cestování jak na tréninky, tak na zápasy. Nám všem bych rád popřál hezké Vánoce, pod stromečkem něco na basketbal a v novém roce mnoho zdraví, štěstí, pracovních i osobních a hlavně basketbalových úspěchů.

Zobrazit celou zprávu
10.12.2018 Zbyněk Tichý

Vánoční zápasy s rodiči se blíží!

PDF download
I v letošním předvánočním čase nás čekají zápasy rodičů s dětmi. Všichni jste srdečně zváni.

úterý 18.12.

17:00 - 18:30   hala Jiskra   minižáci U11 vs. rodiče
18:00 - 19:30   Městská hala   žáci U14A, U14B a minižáci U13A - rodiče

 

středa 19.12.

17:00 - 18:30   hala Jiskra   minižákyně U13B - rodiče
18:30 - 20:00   hala Jiskra   kadeti U17 - rodiče

Zobrazit celou zprávu
10.12.2018 Martin Šorf

Minižáci U13A přehráli doma Českou Třebovou, ale k ideálnímu výkonu to mělo daleko!

PDF download
Ve středu 5.12. odehráli hráči U13A dva odložené zápasy s Českou Třebovou. Venku chodili čerti a my jsme moc velkou mikuláškou nadílku nedostali. Jedno z mála pozitiv je asi jen zisk plného počtu bodů.
výhra 05.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl  - SKB Česká Třebová  41:29 (14:7 24:13 33:17)
Ondřej Vomáčka - 8, Adam Karlík - 7, Kryštof Grujbár - 6, Michal Broulík - 4, Jonáš Brýdl - 4, Matěj Hanuš - 4, Kryštof Tringela - 4, Tadeáš Tichý - 2, Šimon Vašek - 2

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a to se promítlo do našeho vedení, kdy jsme ve třetí minutě vedli 8:0 a v šesté pak 14:2. Tento náskok jsme si pak po celou dobu zápasu udržovali a zápas vyhráli rozdílem právě 12 bodů. V zápasu jsme udělali 26 ztrát, což je hodně.

výhra 05.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl  - SKB Česká Třebová  51:35 (12:8 26:23 36:34)
Jonáš Brýdl - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Michal Broulík - 6, Kryštof Grujbár - 6, Matěj Hanuš - 6, Adam Karlík - 6, Kryštof Tringela - 4, Šimon Vašek - 4, Tadeáš Tichý - 0

Druhý zápas začal soupeř lépe a utekl nám na šestibodový rozdíl. Hned ve třetí minutě jsme se dotáhli a šli do mírného vedení 12:8. Zbytek zápasu byl poměrně vyrovnaný a Česká Třebová se v průběhu hry dostala i do dvoubodového vedení. Druhou i třetí čtvrtinu vždy o bod vyhrál soupeř a tak po třetí čtvrtině jsme vedli jen o koš 36:34. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli my 15:1 a celý zápas 51:35. V tomto zápasu jsme udělali 21 ztrát.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2018 Marek Martiník

Minižactvo U12 podlehlo Královským Sokolům

PDF download
K dalším dvěma zápasům jsme vycestovali do Hradce Králové. Stále nám ještě chybí David Kubíček a Jolana Jánová. Podle postavení v tabulce se dal očekávat těžší zápas, ale i s možným dobrým koncem pro nás. Při rozcvičování bylo opět hned jasné, kde bude naše největší slabina, a to výškový deficit. Do zápasů jsme proto šli s tím, že se pokusíme hrát co nejvíce na rychlé protiútoky a snažit se soupeře odtlačovat od koše.

Nástup do zápasu se nám vůbec nepovedl. Nedařilo se nám vůbec nic. Soupeř kraloval pod oběma koši a na našich dětech se projevil asi strach, protože takhle špatně jsme tento rok ještě nezahráli. Výsledek po první čtvrtině 6:22 byl hrozivý, ale odpovídal předvedené hře. V dalším průběhu zápasu sice přišlo zlepšení, ale ani v jedné čtvrtině se nám nepodařilo zvítězit, jen v poslední se nám podařilo remizovat 10:10.

výhra 01.12.2018 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 53:27 (22:6 35:15 43:17)
Dominik Suchomel - 8, Bohdana Metyšová - 7, Tadeáš Tichý - 6, Berenika Gultová - 2, Adam Karlík - 2, Natálie Svobodová - 2, Tomáš Hanuš - 0, Agáta Bártová - 0, Nela Škeříková - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že zabojujeme, popereme se o míč pod košem a více budeme roztahovat hru, abychom mohli najíždět do koše. V průběhu celého zápasu jsme však v každé čtvrtině tahali za kratší konec. Pokud už jsme ubránili útok, neproměnili jsme vyložené šance a měli spoustu ztrát našimi chybami, obzvláště pravidlo o krocích.

výhra 01.12.2018 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 61:32 (17:7 24:9 45:19)
Nela Škeříková - 8, Berenika Gultová - 7, Dominik Suchomel - 6, Adam Karlík - 4, Bohdana Metyšová - 3, Tomáš Hanuš - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 0, Tadeáš Tichý - 0

Oba zápasy byly velice fyzicky náročné, obzvláště v naší sestavě plné děvčat, kdy nám moc chyběl David pod košem. Soupeř basketbalově nebyl lepší, ale prostě byl vyšší, a to o hodně. Nepomohla nám ani malá tělocvična, obzvláště s kombinací soupeřovi obrany, kdy všichni hráči soupeře víceméně na nás čekali kolem bedny, mnohdy i v bedně, a tam pak prostě nešlo najet. I takové zápasy se musíme naučit hrát. Všechno špatné je pro něco dobré. Takže za 14 dní, snad už v plné síle, porazíme SŠB Pardubice.

Zobrazit celou zprávu
04.12.2018 Zbyněk Tichý

UDÁLOST ROKU JE TU! Středoevropská liga startuje již tento pátek!

PDF download
Mimořádná událost čeká všechny sportovní a basketbalové fanoušky Litomyšle druhý prosincový víkend. Od pátku 7. do neděle 9. prosince budeme v Městské sportovní hale hostit jeden z turnajů Středoevropské mládežnické ligy, které se s naším týmem žáků účastníme. Těšit se můžeme na souboje s předními kluby z Německa, Rakouska, Polska i Slovenska. Přijďte se podívat na mládežnický basketbal evropské úrovně a podpořit v těžkých zápasech domácí hráče.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Martin Šorf

Žáci U14 odehráli dobré zápasy, ale hlavní zprávou je návrat Tomáše Folty!

PDF download
Půlroční pauza Tomáše Folty je minulostí a o víkendu se poprvé od začátku května zapojil do utkání. To je výborná zpráva, která s sebou přinesla i zlepšený výkon našeho týmu, protože jsme konečně měli na palubovce hráče, který fyzicky stačí na nejlepší a největší soupeře. V sobotu jsme hostili druhý tým tabulky, Sojky Pelhřimov. V neděli jsme naopak byli favoritem proti Kolínu.
výhra 01.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Sojky Pelhřimov 55:73 (23:14 35:34 47:54)
Ondřej Vomáčka - 13, Tomáš Folta - 11, Jonáš Brýdl - 9, Adam Bielko - 6, Tomáš Sedláček - 6, František Tupec - 4, Vojtěch Tupec - 4 (+8 doskoků), Jakub Martiník - 2, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a po první periodě jsme vedli 23:14 i díky třem úspěšným trojkám. Ve druhém dějství předvedli hosté šňůru 10:0 a tak jsme v půlce měli jen jednobodový náskok. Ve 36. minutě byl stav vyrovnaný 47:47, ale pak odešel střídat Tomáš Folta, kterému jsme chtěli dát jen omezené minuty při jeho prvním startu po dlouhé pauze. Toho hosté využili a získali 11bodový náskok. Žádný náš jiný hráč totiž nemá fyzické parametry na to, aby ubránil nejlepšího hráče hostí, tedy hráče snědé barvy pleti, který hostuje z Jindřichova Hradce. Pak se hrálo opět vyrovnaně a až v posledních dvou minutách po našem dalším prostřídání navýšili hosté na konečný 18bodový rozdíl. I přes tento zdánlivě velký rozdíl ve skóre se hrál naprosto vyrovnaný duel a nebýt našich částečně nucených střídání a také absence Adama Kubíčka, tak jsme určitě bojovali o výhru až do posledních sekund.

výhra 02.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BC Kolín 80:37 (27:5 48:20 64:26)
Adam Bielko - 15, Jonáš Brýdl - 14, Tomáš Folta - 13 (+9 doskoků), Adam Kubíček - 9 (+7 doskoků), Tomáš Sedláček - 9, Ondřej Vomáčka - 8 (+8 zisků), Matěj Hanuš - 4, František Tupec - 4, Vojtěch Tupec - 4, Kryštof Grujbár - 0, Jakub Martiník - 0

Nedělní zápas přinesl něco v letošní sezoně nevídaného, tedy že nám ze základní osy týmy chyběl už jen jediný hráč a tím byl Adam Švanda, který by se měl zapojit do tréninku po Novém roce. Síla naší sestavy se projevovala od první minuty a úvodní čtvrtinu jsme vyhráli jasně 27:5. I v dalším průběhu zápasu jsme měli navrch a dokráčeli si pro pohodlné a vysoké vítězství. Pozitivem také je, že se dokázalo střelecky prosazovat hodně hráčů a hned šest našich chlapců zaznamenalo mezi 8 a 15 body. Nyní nás však čeká daleko težší oříšek, kterým budou zápasy ve Středoevropské lize, kterou od pátka do neděle hostíme v Městské hale.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Martin Šorf

Minižákyně U13B v Pardubicích zvítězit nedokázaly!

PDF download
K dalším zápasům jsme zajížděli do Pardubic, kde jsme bojovali v tělocvičně gymnázia proti dívčímu družstvu Studánky Pardubice. Jednalo se o zápasy odložené z 28. října. K dispozici bylo pouze 9 děvčat, z toho Amálka Pakostová nebyla úplně fit. Výrazně nám chyběla kapitánka Míša Tomšů, která si opět zranila koleno při čtvrtečním tréninku. 5 děvčat ještě mělo za sebou sobotní zápasy za tým minižactva U12.
výhra 02.12.2018 BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 54:41 (12:9 28:20 41:29)
Jolana Kolářová - 13, Nela Škeříková - 13, Jolana Severová - 6, Berenika Gultová - 4, Denisa Hloušková - 3, Natálie Svobodová - 2, Bohdana Metyšová - 0, Amálie Pakostová - 0

V první zápasu domácí družstvo zvítězilo ve všech čtvrtinách. Rozdíly nebyly velké, opět rozhodlo množství neproměněných šancí. Lépe se dařilo našim „rozehrávačkám“, které dobře vyvážely míč, uplatňovaly svou rychlost, bohužel potom vázla spolupráce s hráčkami pod košem. Zápas byl pohledný, rychlý.

výhra 02.12.2018 BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 66:50 (7:15 30:25 43:41)
Berenika Gultová - 12, Denisa Hloušková - 12, Bohdana Metyšová - 11, Jolana Severová - 8, Jolana Kolářová - 4, Nela Škeříková - 2, Natálie Svobodová - 1, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

Ve druhém zápasu jsme výborně zahájili, chytla se Bohdana Metyšová i Jolana Severová, také Berenika Gultová se zlepšila. Jenže družstvo Studánky hrálo na dvě pětky a mělo více sil. To se projevilo vždy v sudé čtvrtině zápasu, kdy nám soupeřky bodově unikaly. Opět škoda neproměněných šancí a nevynucených chyb. Přesto hodnotím tyto zápasy spíše kladně, obdiv děvčata zaslouží i za výdrž a další kladné hodnocení bych měl pro jedinou rozhodčí M. Nývltovou, která rychlý zápas výborně zvládla.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Stanislav Cimburek

Žáci U14B - Dvě prohry o třicet, přesto bylo vidět zlepšení.

PDF download
V sobotu odehrála skromná sestava týmu dva zápasy s velmi početným a čistě chlapeckým týmem z Havlíčkova Brodu, který bude v soutěži patřit mezi medailové aspiranty.
výhra 01.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl "B" - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 33:61 (6:18 15:34 27:59)
Vojtěch Tupec - 10, Kryštof Grujbár - 8, Vojtěch Marek - 6, Petr Černý - 5, Denisa Hloušková - 2, Lukáš Pavliš - 2, Jakub Martiník - 0

V první polovině úvodního zápasu nás trápily ztráty a fauly. Pro lepší skóre než na tabuli svítících 15:34 jsme měli proměnit i více trestných hodů, protože za prvních šestnáct minut jsme jich stříleli dvanáct a proměnili jen jeden :-(. Ve druhé polovině jsme měli šestky 6/2 a prohráli ji skoro stejným bodovým rozdílem jako tu první. Přesto už zde bylo vidět naše mírné zlepšení v útoku, kdy jsme dokázali hrát více kolektivně a vytvářet si lepší pozice.

výhra 01.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl "B" - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 34:62 (4:22 16:37 32:51)
Vojtěch Marek - 8, Denisa Hloušková - 6, Jakub Martiník - 6, Vojtěch Tupec - 6, Kryštof Grujbár - 4, Petr Černý - 2, Lukáš Pavliš - 2

V druhém zápasu jsme udělali o polovinu méně faulů, ale hlavně o polovinu méně ztrát. Navíc jejich počet se s každou čtvrtinou zmenšoval a v poslední čtvrtině jsme udělali jen tři. Dokázali jsme delší dobu podržet míč v útoku a zakončit ho nájezdem do koše. Sice jsme mnohokrát nájezd neproměnili, ale dostali jsme se ke koši. Třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli 16:14. Stále platí, že potřebujeme zlepšit driblink, zlepšit driblink, zlepšit driblink.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Marek Martiník

Juniorky se střelecky trápily a tak odcházejí z víkendu dvakrát poraženy!

PDF download
Další dva domácí zápasy mají za sebou naše juniorky, které tentokrát hostily Kolín i Brandýs v hale Jiskra. Tato hala měla být pro nás výhodou, protože v ní máme všechny naše tréninky a koše tak lépe známe. Nakonec se ukázal opak pravdou a v obou zápasech to byla velká střelecká mizérie a do koše nám nespadlo skoro nic. Bylo to letos poprvé, kdy jsme se nedostali ani přes 50 nastřílených bodů. Doufejme, že jsme si to vybrali a příště budeme mít více štěstí při zakončení.
výhra 24.11.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BC Kolín 41:47 (9:14 21:25 28:43)
Daniela Marková - 14, Tereza Hánělová - 9, Natálie Bisová - 6, Viktorie Jakubcová - 6, Vendula Rohlenová - 4, Karolína Pakostová - 2, Natálie Čerebová - 0

 

výhra 25.11.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs nad Labem 47:64 (15:17 30:30 37:52)
Tereza Hánělová - 16, Daniela Marková - 8, Natálie Bisová - 7, Viktorie Jakubcová - 5, Vendula Rohlenová - 5, Natálie Čerebová - 4, Karolína Pakostová - 2

Zobrazit celou zprávu
27.11.2018 Martin Šorf
bazar Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Termíny soustředění 2019

 Mladočov: 21. - 26. 6.

 Litomyšl: 24. - 31. 8.

Prosíme berte tyto termíny v potaz při plánování vašich dovolených a táborů!Návštevy
celkem: 108 697
tento rok: 8 328
tento měsíc: 321
tento týden: 108
dnes: 22
online: nahravam