Kadeti ve čtvrtfinále nestačili na Chrudim a zahrají si o 5. - 8. místo

PDF download
Druhé dva zápasy čtvrtfinálové série odehráli kadeti U17 v Chrudimi. Před čtrnácti dny jsme soupeře na domácí palubovce pěkně potrápili a i tentokrát jsme odehráli dva vyrovnané zápasy. Sice jsme oba zápasy prohráli, ale basketbal to byl pěkný. V obou zápasech jsme vyhráli první čtvrtiny, v poločasech lehce ztráceli, po třech čtvrtinách prohrávali asi o osm bodů a zápasy prohráli o deset.
výhra 23.03.2019 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 62:51 (13:16 30:24 46:37)
Filip Suchomel - 19, Tomáš Kotěra - 8, Tomáš Candrák - 5, Jan Poláček - 5, Vilém Havran - 4, Jeroným Lněnička - 4, Daniel Seidl - 3, Arsenij Bobryshev - 2, Matěj Sádovský - 1

V prvním zápase jsme se často pouštěli do velmi rychlého zakončení a do střel z nepřipravených pozic. Nebyli jsme dost trpěliví v rozehrání míče a často jsme to chtěli spasit sami. V šesté minutě poslední čtvrtiny jsme se bodově dotáhli na rozdíl jednoho koše 51:49 a chvíli na to na 53:51. Koncovka zápasu byla tedy dramatická, ale od osmé minuty přidával body již jen soupeř. V této části hry jsme měli být více aktivní v obraně a tlačit na soupeře i za cenu faulu, protože dva týmové fauly nám zbyly a hrozba vyfaulování byla jen u jednoho hráče.

výhra 23.03.2019 TJ Sokol BK Chrudim - ADFORS Basket Litomyšl 65:53 (10:11 29:26 43:36)
Tomáš Kotěra - 15, Arsenij Bobryshev - 11, Vilém Havran - 6, Matěj Sádovský - 6, Filip Suchomel - 6, Daniel Seidl - 5, Tomáš Candrák - 4, Jeroným Lněnička - 0, Jan Poláček - 0

V druhém zápase jsme hráli více kolektivně a dokázali si vytvořit více dobrých střeleckých pozic, což se projevilo i bodově. Dali jsme pět trojek. Dolů nás srážely ztráty míče z driblinku, ale bojovali jsme a drželi jsme se bodově na dohled. Stejně jako v prvním utkání jsme nebyli dost důrazní v obraně a nevyužili jsme všechny týmové fauly, v každé čtvrtině nám nějaké zbyly. Do budoucna musíme myslet i na tuto činnost, protože i fauly patří ke hře a snaha získat míč se musí takto projevit. Poslední věc, kterou musím zmínit, jsou střely z čáry trestného hodu. V poslední čtvrtině jsme stříleli deset šestek a dali jen dvě. Když těch osm nedaných přičtu ke konečnému stavu, tak bychom se dostali na rozdíl jen čtyř bodů a koncovka mohla být dramatičtější.

 

Sezónu zakončíme 6. dubna turnajem o 5. – 8. místo v Trutnově, kam ještě přijedou týmy z Nové Paky a Josefova. Zde odehrajeme dva zápasy o celkové umístění. Naším soupeřem bude v prvním klání Nová Paka.

Zobrazit celou zprávu
25.03.2019 Marek Martiník

Reportáž z finálového turnaje Středoevropské ligy na místní kabelové televizi CMS-TV!

PDF download
Po kliknutí na obrázek můžete zhlédnout reportáž místní televize z domácího finálového turnaje Středoevropské ligy, na kterém jsme se radovali ze zisku zlatých medailí.

Záznam celého finálového zápasu můžete zhládnot na serveru tvcom.cz.

Zobrazit celou zprávu
24.03.2019 Martin Šorf

Fantazie! Žáci U14 vítězem Středoevropské ligy!

PDF download

Obrovského úspěchu dosáhli mladší žáci místního basketbalového klubu ADFORS Basket Litomyšl, když dokázali zvítězit ve finálovém turnaji Středoevropské basketbalové ligy žáků. Náš klub získal právo pořádat finálový turnaj, a tak sportovní haly v Litomyšli a České Třebové hostily od 15. do 17. března celkem deset týmů, po dvou z České republiky, Německa, Rakouska, Polska a Slovenska.

A že byl o mezinárodní basketbal zájem, o tom svědčí velká návštěvnost zápasů, která se především na domácích duelech počítala na stovky. Finálový duel pak sledovalo téměř 400 diváků.

 

Zápas ve finálové skupině A: ADFORS Basket Litomyšl – Danube Future Stars (Rakousko)   64:56

Na úvod finálového turnaje jsme se utkali s rakouským soupeřem, se kterým jsme zatím neměli možnost hrát. Vstup do zápasu nám vyšel výborně, po třech minutách jsme vedli 14:2. Pak jsme se však nechali trochu ukolébat vedením, soupeř hru vyrovnal a do poločasu dokonce náš náskok stáhl na 32:23. Naštěstí jsme výborně začali i druhý poločas a šňůrou 11:0 navýšili na 43:23, čímž se zápas zlomil v náš prospěch. V poslední čtvrtině po prostřídání lavičky sice hosté dokázali zkorigovat výsledek na konečný rozdíl osmi bodů, ale vítězství jsme si pohlídali.

 

Zápas ve finálové skupině A: ADFORS Basket Litomyšl – BK Inter Bratislava (Slovensko)   51:34

Do zápasu s Interem jsme šli s vědomím, že pokud chceme hrát v neděli o medaile, musíme zvítězit. Na našich hráčích byla vidět obrovská touha vyhrát a do duelu jsme dávali velké množství energie. Především naše obrana pracovala na jedničku, a tak slovenský soupeř zaznamenal jen 12 bodů za celý první poločas. My jsme jich měli na svém kontě o přestávce již 31. V úvodu třetí periody jsme navýšili náskok na 43:12, a tím bylo o naší jasné výhře rozhodnuto. Těšilo nás, že by nám zápasy o medaile již neměly uniknout, ale s ohledem na náš výkon jsme věděli, že můžeme pomýšlet ještě výš.

 

Zápas ve finálové skupině A: ADFORS Basket Litomyšl – Mitteldeutsche BA (Německo)   59:43

Druhý soutěžní den jsme zahájili proti asi nejvyššímu soupeři, který ovšem není zase tak technicky vyspělý, takže jsme byli určitě favoritem. Průběh zápasu se nesl v podobném duchu jako páteční duel s Danube a i skóre bylo téměř totožné. Brzy jsme se ujali vedení 13:2, ale pak se hra hodně vyrovnala a v poločase to bylo 31:21. Rozhodující trhák a šňůra 10:0 přišla ke konci třetí periody, kdy jsme odskočili na 45:26, a po zbytek utkání jsme si už vedení kontrolovali.

 

Zápas ve finálové skupině A: ADFORS Basket Litomyšl – Zastal Zielona Góra (Polsko)   47:42

Poslední zápas ve finálové skupině svedl dva doposud neporažené týmy, které se tak utkaly o to, kdo postoupí do nedělního finále. Byl to náš vzájemný již třetí souboj a minulé dva pro nás nedopadly dobře. V prosinci jsme doma prohráli vysokým rozdílem, v lednu v Jeně už to bylo daleko vyrovnanější, byť se opět radoval polský tým. Tentokrát jsme ale byli kompletní a hlavně naprosto odhodlaní zápas vyhrát. Ta motivace byla možná až tak velká, že nám v úvodu trochu svazovala ruce, a po čtyřech minutách jsme prohrávali 0:8. Naštěstí nás to nezlomilo, začalo se nám postupně více dařit v útoku a naše obrana byla také pevnější. Srovnali jsme na 10:10 a začali si budovat i mírný náskok. V poločase jsme vedli 25:19. Třetí čtvrtina byla hodně vyrovnaná a stav po ní byl 42:36 pro nás. Poslední perioda, to už byl opravdu především boj, o čemž vypovídá i nízké skóre 5:6. Nakonec jsme vedení dokázali udržet, a mohla tak propuknout obrovská radost z postupu do finále.

 

Zápas o 1. místo: ADFORS Basket Litomyšl – BK Opava (ČR)   52:45

Favorit finálového duelu byl naprosto jasný. Opava v dosavadním průběhu soutěže vyhrála všech 19 zápasů a v několika posledních vzájemných měřeních sil nás vždy porazila. Ale to vše bylo zapomenuto. Bylo tu finále, tedy jeden zápas, který rozhoduje o vítězi. My jsme byli povzbuzeni výhrami a výkony ve skupině, takže jsme do zápasu šli rozhodně s cílem vyhrát. Začátek byl oboustranně hodně nervózní a plný nepřesností a po pěti minutách hry byl stav 7:7. Pak jsme to byli my, kteří dokázali jako první zpřesnit zakončení, do konce čtvrtiny jsme vsítili 9 bodů v řadě, čímž jsme se ujali vedení 16:7. Tento náskok jsme do poločasu ještě navýšili na 31:17. Ve druhé půli přišel očekávaný tlak Opavy, ke kterému jsme pomohli i několika zbytečnými ztrátami. Šest minut před koncem byl rozdíl už jen o jediný koš, a to 47:44. Pak přišel úsek čtyř minut, kdy nepadl koš žádný. Byl to závěr jako proti Zielone Góře, tedy především obrovský boj a snaha obou týmů nedostat koš. Ta snaha byla asi trochu větší u nás, a tak jsme vedení dokázali udržet a mohly začít oslavy zisku zlatých medailí.

 

Finálový turnaj nás zastihl ve výborné formě a také v kompletní sestavě, což bylo pro celkový úspěch také důležité. Věřme, že kluky toto vítězství nabudí do další práce a že nás čekají třeba další podobná vítězství. Tým ukázal velkou vnitřní sílu a odhodlání. Dalo by se říci, že turnaj vyhrál tým, který nejvíce chtěl a šel si tvrdě za vítězstvím.

 

Po organizační stránce klaplo vše na jedničku a musím tímto poděkovat všem, kdo se na přípravě tohoto turnaje podíleli. Velké díky patří také všem divákům, kteří chodili v hojném počtu a vytvářeli skvělou kulisu.

 

Velké individuální ocenění získal Tomáš Folta, který byl zvolen nejužitečnějším hráčem finálového turnaje.

 

Ještě jednou obrovská gratulace celému týmu k první velké zlaté medaili. Přejeme klukům především pevné zdraví a hodně elánu do další práce.

 

Na turnaji hráli a body zaznamenali:

Bohdan Slawisch - 70, Tomáš Folta - 45, Adam Švanda - 29, Michal Bílek - 27, Jonáš Brýdl - 21, Adam Kubíček - 18, Ondřej Vomáčka - 18, Tomáš Sedláček - 16, Šimon Vašek - 10, František Tupec - 8, Adam Bielko - 4, Matěj Hanuš - 4, Vojtěch Tupec - 2, Kryštof Grujbár - 1, Daniel Král, Jakub Martiník

Zobrazit celou zprávu
20.03.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 nestačilo na Hradecké Lvice

PDF download
K poslednímu zápasu dlouhodobé části jsme vyjeli do Hradce Králové k zápasu s Lvicemi. Výsledek zápasů už nemohl nic změnit na tom, že v závěrečném turnaji budeme bojovat o 9. až 12. místo Smíšeného východočeského přeboru nejmladšího minižactva U11. Z mnoha důvodů nás nakonec k zápasu vyjelo jen 8, a to nás ještě doplnila Estell Faltysová, pro kterou to byl vůbec první soutěžní zápas za Litomyšl.
výhra 16.03.2019 Sokol Nilfisk Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 58:23 (20:2 34:13 42:17)
Tadeáš Tichý - 9, Dominik Hodek - 6, Daniel Večeřa - 4, Adam Kodýtek  - 2, Lukáš Peřina - 2, Šimon Grujbár - 0, Estell Faltysová - 0, Pavel Vacek - 0

Od samotného začátku zápasu jsme měli velké problémy s dravostí královehradeckých děvčat. Všechny naše nedokonalosti jak v driblingu, v přihrávkách, tak při zakončení, byly hned po zásluze potrestány. Naše velmi statická hra bez nápadu, a hlavně pohybu nás mnohdy zamkla na naší obranné polovině, kde jsme měli místy problém i vyhodit po obdrženém koši. A tak konečný výsledek 23:58 je pro nás ještě velmi milostivý.

výhra 16.03.2019 Sokol Nilfisk Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 72:23 (16:2 38:6 52:15)
Tadeáš Tichý - 11, Lukáš Peřina - 8, Dominik Hodek - 2, Pavel Vacek - 2, Šimon Grujbár - 0, Adam Kodýtek  - 0, Estell Faltysová - 0, Daniel Večeřa - 0

Druhý zápas byl obdobou toho prvního. Snad jen s tím rozdílem, že hradecká děvčata povzbuzena první výhrou nás vůbec nešetřila, ba naopak. My jsme nedokázali zakončovat samostatné nájezdy na koš nebo volnou střelu pod košem a měli jsme ještě více nepřesných přihrávek přímo do rukou protihráček. Konečný výsledek 23:72 plně odpovídá dění na hřišti.

Zápasy byly pro nás pěknou ukázkou toho, jak dravost, rychlost a zdravá agresivita vede k zaslouženému vítezství. Bohužel pro nás, všechny tyto faktory byly na straně protihráček. Co mě mrzí, je fakt, že byť jsme měli výškovou a váhovou převahu, tak pod oběma koši „kralovala“ děvčata z Hradce. Každý zápas je jiný, ale tyto dva se nám opravdu nepovedly. Pevně věřím, že si z toho naši kluci něco odnesou a sezónu zakončíme lepšími výsledky.

Zobrazit celou zprávu
19.03.2019 Zbyněk Tichý

Žáci U14B prohráli v Pardubicích a budou hostit turnaj o konečné 9. - 12. místo!

PDF download
V sobotu 9.3. jsme jeli hrát závěrečné zápasy základní části naší soutěže do Pardubic a pokud bychom vyhráli, pak nás čekal posun do play-off, kde prvních osm týmů hraje „od nuly“ o celkové umístění v tabulce. Vyhrát se nám nepodařilo a tak budeme v dalších dvou kolech hrát o 9. – 12. místo. Aktuálně jsme právě na 9. místě a tak věřím, že na konci sezóny nás čekají vyrovnané a hlavně vítězné zápasy.
výhra 09.03.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 52:32 (12:5 23:14 34:23)
Petr Černý - 7, Michaela Tomšů - 7, Lukáš Pavliš - 5, Vojtěch Marek - 4, Michal Broulík - 3, Kryštof Grujbár - 2, Daniel Král - 2, Vojtěch Tupec - 2, Jakub Martiník - 0, Šimon Vašek - 0

A nyní již k hodnocení zápasů. První duel jsme prohráli o 20 bodů a po celou dobu Pardubice vedly. První tři čtvrtiny jsme prohrávali cca o 10 bodů a až v poslední čtvrtině nám soupeř utekl na dvacetibodový rozdíl. V tomto zápase jsme v útoku hráli 1/1, nájezd/výhoz, ale všechna tato činnost se odehrávala jen a pouze okolo šestky a pro obranu to bylo velice snadné. Obtížně jsme pronikali přes toto území obsazené bránícími hráči. Již několik zápasů po sobě využíváme v útoku jen tento prostor a nedokážeme využít celou část útočné poloviny, zejména rohy. V přeplněné oblasti okolo šestky jsme často ztráceli míč z driblinku nebo z důvodu špatné přihrávky.

výhra 09.03.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 40:30 (9:12 17:16 26:24)
Vojtěch Tupec - 8, Kryštof Grujbár - 6, Vojtěch Marek - 4, Lukáš Pavliš - 4, Michaela Tomšů - 3, Šimon Vašek - 3, Jakub Martiník - 2, Michal Broulík - 0, Petr Černý - 0, Daniel Král - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že do útoku zapojíme více přihrávek tak, abychom rozběhali obranu soupeře a vytvořili jsme si tak prostor pro nájezd do rozhozené obrany. Změna vedla k naší výhře v první čtvrtině a k vyrovnanému průběhu zápasu. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o koš 26:24 a až v polovině poslední čtvrtiny Pardubice odskočily na vícebodový rozdíl, na který jsme již nedokázali zareagovat. V této změně, kdy na útočné polovině začínáme přihrávkou a ne driblinkem, vidím velký přínos do posledních zápasů. K naší prohře jistě přispělo i vyfaulování se obou našich vysokých hráčů.

Vzhledem k tomu, že jsme tento tým poskládali z hráčů různého věku a z různých soutěží a sledovali tím jejich větší zatížení v zápasech, pak hodnotím základní část soutěže kladně. Dosud ve 22 zápasech hrálo 18 hráčů! Tým jako takový spolu netrénuje a schází se jen na zápasy. Přesto musíme zlepšit individuální basketbalové dovednosti s míčem, v útoku zvednout hlavu a sledovat spoluhráče a ne míč.

Zobrazit celou zprávu
19.03.2019 Marek Martiník

Minižctvo U11 si veze dvě prohry z Pardubic

PDF download
K prvnímu zápasu nadstavbové části jsme odjeli do Pardubic změřit síly se SŠB. Tohoto soupeře jsme v základní části dokázali jednou porazit a pár našich hráčů proti nim bojovalo v kvalifikačních zápasech o postup na MČR U11 MIX, kde oba dva vyhráli. Soupeř nám měl tak co vracet. V týdnu asi proletěla nad Litomyšlí nějaká virózová přeháňka, jelikož postupně přišly omluvenky od Tomáše Hanuše, Adama Kodýtka a Šimana Grujbára. Nakonec nás do Pardubic odjelo 8.
výhra 02.03.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 56:46 (18:6 20:15 44:23)
Tadeáš Tichý - 22, Dominik Hodek - 15, Lukáš Peřina - 5, Daniel Večeřa - 2, Karel  Fousek - 1, Adam Severa - 1, Bohdana Metyšová - 0, Pavel Vacek - 0

Od samého začátku zápasu to byl boj. Soupeř z Pardubic má ve svém týmu hned 3 velmi urostlé hráče, na které výškově nemáme. Obranný doskok nám činil velké problémy a dostávali jsme velmi laciné koše, kdy soupeř si opakovaně doskočil a na třetí či čtvrtý pokus nám dal koš. V útoku se nám moc nedařilo, a tak jsme první čtvrtinu prohráli 18:6. Soupeř do druhé čtvrtiny poslal kompletně jinou pětku, o poznání menší, proti které se nám hrálo dobře. A skóre se nám podařilo stáhnout na 15:20. Bohužel v druhé čtvrtině se zranila Bohdana, a do dalšího průběhu obou zápasů už nezasáhla. Ve třetí čtvrtině s nástupem „vysoké“ pardubické pětky se výškový deficit bez Bohdany ještě zvýšil a je férové říct, že jsme na soupeře v tomhle složení neměli. Bylo však smutné vidět, že na soupeře nemáme ani rychlostně, a ne zrovna hubený hráč soupeře nám opakovaně sám utíkal do koše. V poslední čtvrtině jsme dokázali jen korigovat konečný výsledek na velmi přijatelných 46:56.

výhra 02.03.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 75:52 (28:11 34:25 63:34)
Tadeáš Tichý - 29, Dominik Hodek - 16, Lukáš Peřina - 3, Adam Severa - 2, Karel  Fousek - 1, Daniel Večeřa - 1, Pavel Vacek - 0

Druhý zápas byl velmi podobný tomu prvnímu. Vysoká pětka soupeře nás výškově přehrávala, druhou pětku soupeře jsme zase basketbalově přehrávali my. Jinými slovy, první pětka Pardubic versus Litomyšl 57:20, Druhá pětka Pardubic versus Litomyšl 18:32. Prohra, ale poměrně hezký basketbal.

Celkově si myslím, že to byly povedené zápasy, samozřejmě až na zranění Bohdany. Všech našich 7 hráčů si zahrálo dosytosti. Je nutno říci, že Pardubice hráli na 2 pětky, nebo lépe řečeno 2 jejich nejlepší a zároveň vysocí hráči Škoda a Sádovský hráli opravdu jen ve dvou čtvrtinách každého zápasu. Kdyby totiž hráli průběžně, tak by výsledky vypadaly opravdu jinak. Za to patří soupeři pochvala. Z naší strany tam byla snaha, bojovnost, ale stále ty samé chyby. Velmi naivní dribling a nevynucené ztráty špatnou přihrávkou. Na druhou stranu ty byl velmi dobrý zápas z pohledu hry 1na1. Jen více takových zápasů.

Zobrazit celou zprávu
19.03.2019 Zbyněk Tichý

FINÁLE STŘEDOEVROPSKÉ LIGY JIŽ TENTO VÍKEND!

PDF download
Od pátka 15.3. do neděle 17.3. bude v Litomyšli a České Třebové probíhat finálový turnaj Středoevropské ligy žáků. Na plakátu můžete vidět rozpis zápasů našich chlapců. Přijďte se podívat na vyvrcholení celé soutěže a podpořit náš tým!

Zobrazit celou zprávu
14.03.2019 Martin Šorf

Dvě víkendové výhry posunuly žáky na 3. místo v žákovské lize!

PDF download
V sobotu dohrávka odloženého duelu s Brnem, v neděli pak odveta s Kolínem. Takový byl program našich žáků, kteří se sešli v kompletní sestavě. V sobotu ještě chyběl Adam Švanda, ale v neděli už nikdo, což je pro nás v této sezoně snad vůbec poprvné. Jelikož je už březen, tak jsem snad ani nedoufal, že se toho letos dočkám.
výhra 09.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - SAM BŠM Brno 72:55 (9:14 31:31 50:42)
Tomáš Sedláček - 13, Ondřej Vomáčka - 12, Tomáš Folta - 11 (+15 doskoků a 7 zisků), Jonáš Brýdl - 10, František Tupec - 9, Adam Bielko - 7, Šimon Vašek - 4, Kryštof Grujbár - 2, Matěj Hanuš - 2, Adam Kubíček - 2 (+7 doskoků), Michal Broulík - 0, Vojtěch Tupec - 0

Vstup do zápasu proti soupeři, kterému chyběli tři nejlepší střelci nebyl vůbec dobrý, on byl spíš strašný. Kluci se pohybovali strašně težce, kazili i jednoduché přihrávky, v obraně nedokázali být aktivní. Prostě to vypadalo tak, jako že se nám ani nechce a že jsme soupeře pěkně podcenili.

Ve dvanácté minutě jsme prohrávali 9:19. V zbytku druhé čtvrtiny se náš výkon začal zlepšovat a především v útoku jsme začali být více aktivní. Naši hru v této fázi hodně pomohl rozhýbat Ondra Vomáčka, který zahrál dobrý úsek a osmi body se podílel na tom, že jsme do poločasu vyrovnali na 31:31.

V šatně jsme si jasně řekli, že takto opravdu hrát nechceme a nemůžeme. No a vstup do druhé půle? Jakob nastoupil úplně jiný tým. První 4 minuty jsme vyhráli 13:2 a tím dali základ náskoku, který jsme po zbytek zápasu ještě navyšovali až na konečných 72:55. Druhé poločas už byl z naší strany mnohem lepší, především obrana byla mnohem aktivnější. Ovšem začít takto mizerně třeba příští víkend na finále Středoevropské ligy, tak bychom to už rozhodně nemuseli dohnat!

výhra 10.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Kolín 88:52 (23:12 44:27 68:42)
Tomáš Folta - 20, Adam Švanda - 12, Jonáš Brýdl - 10, Matěj Hanuš - 10, Tomáš Sedláček - 10, Adam Bielko - 9, Adam Kubíček - 8 (+8 zisků), František Tupec - 6 (+7 doskoků), Ondřej Vomáčka - 2, Šimon Vašek - 1, Michal Broulík - 0, Kryštof Grujbár - 0, Vojtěch Tupec - 0

Nedělní zápas proti Kolínu jsme zvádli daleko lépe než ten v malé kolínské tělocvičně. Od první minuty jsme byli lepším týmem a průběžně navyšovali naše vedení. Jednotlivé čtvrtiny jsme vyhráli o 11, 6, 9 a 10 bodů. Narozdíl od minulého zápasu s tímto soupeřem, jsme neprohrávali fyzické souboje pod košem, z čeho jsme v Kolíně dostávali mnoho košů.

Zajímavostí je, že tento zápas se hrál 2 hodiny a 2 minuty, což je snad rekord, za jak dlouho lze jeden duel odehrát. Důvodů je možná více, kdo ale na zápase byl, tak ví, co hru nejvíce zdržovalo :-)

 

Pozitivem obou víkendových zápasů je jednoznačně rozložení střelecké produkce.

Proti Brnu zaznamenalo hned 6 hráčů mezi 7 a 13 body. V nedělním zápase s Kolínem 5 hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Právě tato útočná vyrovnanost je velmi žádoucí a pro soupeře je pak bránění mnohem težší, pokud může z naší sestavy pravidelně skórovat kdokoliv.

Zobrazit celou zprávu
11.03.2019 Martin Šorf

Kadeti byli blízko velkému překvapení, nakonec favorita nezaskočili!

PDF download
První dva zápasy čtvrfinálové série odehráli na domácím hřišti naši kadeti. My jsme do play-off šli ze 7. příčky s bilancí 6-12, naopak Chrudim z druhé pozice s bilancí 15-3. Favorit byl tedy jasný, ale realita na hřišti už tak jednoznačná nebyla a kromě jedné spackané čtvrdiny jsme drželi se soupeřem krok.
výhra 10.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 39:81 (13:10 19:24 26:62)
Tomáš Candrák - 12, Tomáš Kotěra - 9, Arsenij Bobryshev - 5, Vilém Havran - 4, Matěj Martiník - 4, Matěj Sádovský - 4, Jakub Stříteský - 1, Jeroným Lněnička - 0, Jan Poláček - 0, Daniel Seidl - 0

Úvod zápasu se nám vydařil a když se k tomu přidalo střelecké trápení hostů, tak po čtyřech minutách svítil na tabuli stav 6:0. Nakonec jsme první čtvrtinu vyhráli 13:10. Do poločasu dokázal soupeř otočit na 19:24, ale stále to bylo otevřené. Po přestávce bohužel přišel náš totální kolaps a naopak střelecká exploze Chrudmi. Třetí periodu jsme prohráli 7:38 a bylo po zápase.

výhra 10.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol BK Chrudim 45:55 (11:14 28:26 36:36)
Matěj Sádovský - 15, Arsenij Bobryshev - 9, Tomáš Kotěra - 6, Jan Poláček - 5, Jeroným Lněnička - 4, Daniel Seidl - 4, Matěj Martiník - 2, Tomáš Candrák - 0, Jakub Stříteský - 0

I druhý duel jsme lépa začali my. Po třech minutách jsme vedli 7:2. Hra byla velmi vyrovnaná a týmy si nedarovali nic zadarmo. V poločase byl stav 28:26 pro nás a po třech čtvrtinách vyrovnaný 36:36. Ještě v 8. minutě závěrečné čtvrtiny byl stav smírný 45:45. Pak už bohužel skórovali jen naši soupeři, kteří nakonec vyhráli i v tomto zápase.

V tu dobu jsme už hráli bez obou našich pivotů, kteří museli odstoupit ještě v prvním poločase. Naše menší sestava sice bojovala, ale fyzické manko nedokázala vždy nahradit.

 

Nikdo asi nečekal, že bychom mohli Chrudim porazit, ale dvě minuty před koncem bylo vše otevřené a i přes porážku jsme dnes odehráli možná nejlepší zápas letošní sezony. Doufám, že to kluky nabudí do další práce a že se to projeví především v účasti na trénincích. Pokud bychom pravidelně trénovali v plném počtu, tak jsme dnes někde jinde, potenciál tam je.

Zobrazit celou zprávu
11.03.2019 Martin Šorf

Minižákyně U13 nestačily v předehrávce na Přelouč, nebo spíš na jednoho hráče Přelouče

PDF download
Nezvykle ve večerních hodinách ve středu odehrála děvčata U13 poslední 2 zápasy základní části soutěže. Soupeř přijel z Přelouče s menším zpožděním způsobeném dopravními komplikacemi. Náš tým nastoupil konečně v deseti, chyběly jen Severová a Petrásová. Družstvo trenér rozdělil na dvě pětice, které se střídaly vždy kolem poloviny čtvrtiny hry. Tím se všechna děvčata dostala poměrně rovnoměrně na hřiště a mohla více ukázat své kvality či nedostatky. Ve družstvu Přelouče vynikl hráč Kysilka, který hraje na výjimku (ročník 2005) a převyšoval vše na hřišti vzrůstem, rychlostí i výkonem.
výhra 06.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - BK Přelouč 54:64 (8:18 22:32 41:46)
Nela Škeříková - 12, Bohdana Metyšová - 9, Michaela Tomšů - 9, Denisa Hloušková - 8, Jolana Kolářová - 8, Agáta Bártová - 3, Amálie Pakostová - 2, Natálie Svobodová - 2, Berenika Gultová - 1, Jolana Jánová - 0

V první čtvrtině se zdálo, že půjde o hladké vítězství soupeře, ale nakonec již další 3 čtvrtiny znamenaly vyrovnanou hru. Pokud nebyl na hřišti zmiňovaný hráč, skóre jsme stahovali. Bohužel jsme opakovali naše tradiční chyby v nepřesném zakončení a někdy hráli až zbrkle. Tím, že se vystřídaly všechny hráčky, zapsaly se i součtu obou zápasů všechny mezi střelce. Utkání nakonec skončilo rozdílem pouhých 10ti bodů.

výhra 06.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - BK Přelouč 43:59 (10:9 23:32 33:47)
Nela Škeříková - 7, Bohdana Metyšová - 7, Jolana Kolářová - 7, Amálie Pakostová - 6, Michaela Tomšů - 6, Denisa Hloušková - 4, Berenika Gultová - 2, Jolana Jánová - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 0

Druhý zápas jsme zahájili mnohem lépe a po 1. čtvrtině jsme dokonce vedli o jeden bod. Potom opět přišel na řadu trhák soupeře a po třech čtvrtinách jsme prohrávali o 14 bodů a bylo rozhodnuto. Za zmínku stojí výkon Nely Škeříkové, která v obou zápasech ač nejmenší zaznamenala nejvíce bodů. Všechny hráčky bojovaly a mnohé se chtěly asi více zapsat mezi střelkyně a pálily z první příležitosti. Zápasu udělali pěknou kulisu i diváci a před 21. hodinou byl konec. Teď bude určitá zápasová pauza, ale většina hráček hraje za naše další týmy, což je na pořadu už tento víkend.

Zobrazit celou zprávu
08.03.2019 Stanislav Cimburek
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 269
tento rok: 16 900
tento měsíc: 352
tento týden: 128
dnes: 0
online: nahravam