Minižactvo U12 si jasně poradilo s jičínskými dívkami

PDF download

V sobotu náš smíšený tým U12 odehrál 1. kolo východočeského přeboru. Na domácí palubovce jsme hostili Jičín, který si vloni zapisoval dobré výsledky. Nastoupili jsme tedy v nejsilnější sestavě odhodláni bojovavat a zahrát co nejlepší basket.

Dívčí tým Jičína dorazil bohužel oslaben o nejlepší hráčky, které startovaly v lize U14. My jsme měli k dispozici deset hráčů a hráček, které jsme rozdělili do dvou pětek podle věku na 2008 a mladší. Od prvních minut byla patrná naše dovednostní i fyzická převaha, které jsme dokázali rychle využít a získat bodový náskok, ale nutno připomenout absenci jičínských nejlepších hráček. Neměli jsme problém zakládat rychlé protiútoky a bránit rozehrání soupeřek. Druhou pětku tvořili hráči ročníku 2009 a 2010, kteří neméně úspěšně navyšovali bodový náskok.

Všichni hráči se snažili o kombinační hru s důrazem na zakončení ve hře jedna na jedna. Tam se projevily některé naše nedostatky a přesně víme, co musíme natrénovat.

První zápas jsem vyhráli 96:15, koncovka zápasu se nám sice příliš nepovedla, kdy naše touha ”dohodit” stovku se změnila ve smršť nepřesných odhozů a nesoustředěných pokusů o ”něco”.

Do druhého zápasu děti nastoupily uvolněně s instrukcemi plošného presingu, důsledné osobní obrany a zakončováním dvojtakty po hře jedna na jedna, což se nám celkem dařilo. Výsledkem byl výsledek 102:18.

Na první duel velmi dobrý výsledek, ze kterého se děti právem radovaly, ale víme, co musíme zlepšit a co trénovat.

 

výhra 05.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BSK Continental TJ Jičín 96:15 (22:2 50:6 70:13)
Daniel Večeřa - 17, Dominik Hodek - 16, Lukáš Peřina - 12, Dominik Suchomel - 12, Tadeáš Tichý - 11, Bohdana Metyšová - 10, Šimon Grujbár - 6, Agáta Bártová - 4, Tomáš Hanuš - 4, Adam Kodýtek  - 4

 

výhra 05.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BSK Continental TJ Jičín 102:18 (23:0 57:10 80:14)
Tadeáš Tichý - 18, Dominik Hodek - 16, Bohdana Metyšová - 16, Dominik Suchomel - 13, Lukáš Peřina - 11, Tomáš Hanuš - 10, Daniel Večeřa - 10, Adam Kodýtek  - 4, Agáta Bártová - 2, Šimon Grujbár - 2
Zobrazit celou zprávu
07.10.2019 Pavel Hanuš

Žáci U15 doma prohráli s fovarizovanými Kbely i Nymburkem

PDF download
Po dvou zápasech na jihu Čech se tento víkend představili naši starší žáci na domácí palubovce. Hostili jsme dva týmy, které vloni postoupili na MČR mladších žáků. Kbely obsadily konečné 4. místo, Nymburk byl 8. Bylo tedy více než zjevné, že nás čeká opět přetěžký úkol. Navíc jsme se museli obejít bez několika hráčů základní rotace, kteří byli o víkendu se školou na zahraničním zájezdu.

Vstup do sobotního utkání se nám vydařil velmi dobře, především v útoku, když jsme se brzy ujali vedení 9:4. Pak se vyrovnala hra i skóre a v polovině druhé periody byl stav 22:23. Pak udělali hosté šňůru 10 bodů v řadě a v poločase jsme prohrávali 24:33. Ve druhé půli si hosté stále udržovali převahu a 5 minut před koncem byl stav 52:67. Zbytek utkání už byl z naší strany trošku rezignace a prohráli jsme jej 2:19, čímž rozdíl výrazně narostl. Kbely se tu prezentovaly velmi kvalitní obranou a tlakem na hráče, což nám dělalo značné problémy. Dnes vyhrál lepší tým, takže musíme ještě pořádně zamakat, abychom mohli v odvetě usilovat o výhru.

 

výhra 28.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Kbely 54:86 (16:17 24:33 39:55)
Ondřej Vomáčka - 14, Adam Bielko - 11, Tomáš Folta - 11, Jan Bubeníček - 6, Bohdan Slawisch - 6 (+16 doskoků), Tomáš Sedláček - 4, Štěpán Markov - 2, Kryštof Grujbár - 0, Petr Špajs - 0, Dominik Suchomel - 0

 

V neděli jsme hostili Nymburk a opět byli favoritem naši soupeři. Papírové předpoklady se ale dnes rozhodně nepotvrdily, rozhodně ne do obrazu hry. Zápas byl do 17. minuty hodně vyrovnaný, ale v závěru druhé čtvrtiny jsme udělali šňůru 13:1 a do šaten odcházeli se slibným náskokem 40:30.

Ve třetí periodě Nymburk dle očekávání přitlačil a naši kluci začali dělat nesmyslné chyby. V této desetiminutovce jsme úplně propadli a prohráli jí 9:28. Zbraně jsme však nesložili a ještě 4 minuty před koncem jsme prohrávali o jediný bodík 64:65. V tu dobu už nebyl na hřišti vyfaulovaný Bóďa Slawisch a když vedle něj s pěti fauly za chvíli usedl i Tomáš Folta, bylo jasné, že to na obrat už nebude.

Kluci dnes ale podali mnohem lepší výkon než v sobotu a dnes jsme na výhru opravdu měli. Škoda té pokažené třetí čtvrtiny.

 

výhra 29.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BA Nymburk 71:79 (14:17 40:30 49:58)
Tomáš Folta - 28 (+19 doskoků), Bohdan Slawisch - 12 (+15 doskoků), Ondřej Vomáčka - 9, Adam Bielko - 8, Jan Bubeníček - 6, Štěpán Markov - 5, Tomáš Sedláček - 3, Kryštof Grujbár - 0, Dominik Suchomel - 0
Zobrazit celou zprávu
30.09.2019 Martin Šorf

Minižáci U13 zahájilo sezónu výhrami nad BK Pardubice

PDF download

Na úvod sezóny na naši palubovku zavítalo družstvo BK Pardubice "B". "B" v podání Pardubic znamená, že tento tým je složený z hráčů ročníku 2008 a dále pak z hráčů 2007, kteří se nevyšli do týmu na kvalifikaci o MČR. Takže jinými slovy, "B" vůbec neznamená, že to jsou nějaký "ořezávátka", protože tým Pardubic má velmi širokou základnu a ročník 2008 jsou úřadující přeborníci Pardubického kraje. My jsme více méně také nastoupili s týmem U12, jelikož nám chyběl David, Jolča a Natka a z ročníku 2007 jsme měli jen Bebe a Nelču. Ale do zápasů jsme šli s odhodláním vyhrát. 

 

výhra 28.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Pardubice "B" 52:41 (14:5 25:13 39:25)
Dominik Suchomel - 21, Nela Škeříková - 8, Berenika Gultová - 6, Tadeáš Tichý - 6, Bohdana Metyšová - 5, Jakub Ripka - 3, Dominik Hodek - 2, Agáta Bártová - 1, Adam Diblík - 0

Vstup do zápasu se nám velmi povedl. Dobře fungovala obrana, osobní, aktivní, celoplošná s dobrým tlakem na hráče s míčem i bez. V útoku už to tak slavné nebylo. Co my dokázali zahodit! Ale průběžný výsledek 14:5 po první části nebyl vůbec špatný. Ve zbytku zápasu jsme rotovali celou lavičku s tím, že z naší první pětky byli na palubovce vždy jen 2 až 3 hráči. Hra měla plynulý spád, místy jsme se dostávali až na rozdíl 20 bodů, a za celý zápas jsme se nedostali do vážnějších problémů. Konečné vítězství o 11 bodů bylo zasloužené.

 

výhra 28.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Pardubice "B" 65:39 (9:15 25:23 51:33)
Bohdana Metyšová - 18, Tadeáš Tichý - 14, Nela Škeříková - 12, Dominik Hodek - 6, Dominik Suchomel - 6, Berenika Gultová - 5, Jakub Ripka - 4, Adam Diblík - 2, Agáta Bártová - 0

Tak jak jsme celkem pohodově hráli první zápas tak vyrazně nepohodlně jsme vstoupili do druhého. Soupeř na nás vlítnul, v útoku se nám nedařilo a v obraně jsme nebyli schopni ubránit hráče č.18 Pokorného, který nás převyšoval svoji výškou a váhou. A když se na trojce rozhodl, že půjde do koše, tak šel a dal nám koš. V úzké rotaci prohra po první čtvrtce o 6, průbežně 9:15. Ve druhé části se naše hra zlepšila, ale stále to ještě nebylo ono. Sice jsme čtvrtinu vyhráli a skóre otočili v náš prospěch na 25:23, ale do toho, čím bychom se chtěli prezentovat stále ještě chybělo mnoho. Proto jsme si v poločase opět sedli a znovu si vše rozebrali. Základem je kvalitní osobní obrana, rychlý přechod na útočnou polovinu, pokud možno hned rychlou přihrávkou. Nechceme tahat míč v jednom hráči s hlavou dole. A následně v postupném útoku obranu soupeře otevřít přes nájezd a vyhození. A ono to šlo! Nástup do třetí čtvrtiny famózní. Během tří minut šňůra 12:0 a zápas se zlomil v náš prospěch. Následně již v širší rotaci jsme zápas dovedli do poklidného vítězství a všichni hráči zaznamenali koš. 

 

Celkově se mi dvojzápas líbil. Nebyli jsme v plné sestavě, ale odehráli jsme dva velmi kvalitní zápasy. A tak jako loňský rok to bude i o tom, zda bude či nebude David, jelikož to je náš jediný hráč, který se dokáže výškou a vahou rovnat s velkými kluky soupeře. Byť Bebe bojovala velmi srdnatě. Pro dost hráčů je to přechod na vysoké koše, se kterým se musí srovnat. A tak jak jsme zahráli ve třetí čtvrtině druhého zápasu, tak to je pro mě cíl. Ne všichni hráči jsou na něj připraveni, ale to je pro nás úkol ještě více zabrat na trénincích.  

Zobrazit celou zprávu
30.09.2019 Zbyněk Tichý

Junioři U19 - hranice 100 bodů nebyla ani jednou překonána

PDF download

Na začátku nové sezóny jeli junioři U19 odehrát své první dva zápasy do Svitav, kde jsme minulý ročník zakončili dvěma vítězstvími. Stejně jako na trénincích se ani nyní tým nesešel v kompletní sestavě a do zápasů zasáhlo jen devět hráčů.

 

Ctíme sílu soupeře, ale již předem jsme věděli, že bychom tyto zápasy měli vyhrát. Náš předpoklad se potvrdil a od prvních minut jsme vedli a postupně vedení navyšovali. Hrálo se ve velmi vysokém tempu a většina našich košů (což je výborné) padla z rychlých protiútoků. Někdy ale bylo tempo hry příliš vysoké a na úkor kvality basketbalu. V těchto úsecích bylo mnoho ztrát a nepřesných střel pramenících ze špatné volby místa na střelu nebo z naší netrpělivosti a potřebě rychle zakončit. Lépe se pohnout, naběhnout do volného prostoru, dát ještě jednu přihrávku navíc, to nám tady chybělo. Když jsme se sklidnili a zaujali správná postavení na hřišti, posouvali se na správná místa, pak jsme si dokázali připravit dobrou pozici pro zakončení. Vyzkoušet si různé útočné systémy a sehrát se bylo jedním z cílů v těchto zápasech.

 

Po podobném průběhu obou zápasů se skóre na tabuli zastavilo na prakticky stejném výsledku. Soupeři jsme nedovolili dát více než 50 bodů a nám ke stovce chyběli čtyři. Nebyli jsme v časovém presu a do konce v obou zápasech zbývala více než minuta hry, ale koš se pro nás uzamkl. Je pozitivní, že se všichni hráči bodově prosadili a že jsme se trochu sehráli.

 

Aby nám to v příštích a daleko těžších zápasech ladilo a klapalo, musíme se v dalších trénincích ještě více zaměřit na doladění pohybu hráčů na útočné polovině. Jsem rád, že jsem v našem týmu mohl přivítat nového hráče Štěpána Vlčka, který nás jistě posílí ve všech basketbalových činnostech a který zahájil svou litomyšlskou etapu efektním dunkem.

 

výhra 28.09.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 40:96 (9:16 22:43 31:76)
Matěj Sádovský - 20, Tomáš Kotěra - 16, Filip Suchomel - 14, Štěpán Vlček - 14, Daniel Seidl - 12, Jan Poláček - 8, Petr Černý - 6, Vilém Havran - 4, Jeroným Lněnička - 2

 

výhra 28.09.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 42:96 (14:18 30:47 38:71)
Matěj Sádovský - 20, Filip Suchomel - 20, Štěpán Vlček - 18, Tomáš Kotěra - 12, Jeroným Lněnička - 8, Daniel Seidl - 8, Jan Poláček - 6, Petr Černý - 2, Vilém Havran - 2

 

Zobrazit celou zprávu
30.09.2019 Marek Martiník

Žáci U14 zahájili ligu dvěma venkovními výhrami i přes špatné začátky zápasů

PDF download
Na úvod ligové soutěže mladších žáků jsme zajížděli do Vysoké nad Labem a do Josefova. Sobotního soupeře jsme vůbec neznali, neb vloni hrál v kategorii U13 ve 2. výkonnostní skupině. Skončil v ní 2., tedy stejně jako my ve VP 1. Naopak nedělního soupeře z Josefova jsme dobře znali, neb se s ním utkáváme pravidelně již několik let. Bohužel v obou duelech absentovali nemocní Matěj Hanuš s Milanem Tobiškou a také Ondra Bílek.

Tento zápas ukázal, jal veliký je rozdíl mezi VP1 a VP2. Ano, první čtvrtina byla hodně vyrovnaná a dokonce jí domácí vyhráli, ale my jsme v této desetiminutovce minuli snad deset jasných pozic a kluci se nemohli dostat do tempa. To není žádná výmluva, však taky kluci dostali vyčiněno. Ve zbývajících 30 minutách však na hřišti jasně dominoval náš tým, který těžil především z aktivní obrany, když měl téměř 40 zisků. Nakonec jsme si došli pro poklidné 54 bodové vítězství a pozitivem je, že se všech deset hráčů zapsalo do střelecké listiny.

výhra 21.09.2019 BK NAPOS Vysoká n. L.  - ADFORS Basket Litomyšl 39:93 (17:15 22:43 29:70)
Ondřej Vomáčka - 22, Jonáš Brýdl - 14, David Kubíček - 14, Šimon Vašek - 14, Adam Jozek - 13, Kryštof Grujbár - 5, Dominik Suchomel - 4, Michal Broulík - 3, Ivan Jetmar - 2, Lukáš Pavliš - 2

 

Druhý zápas jsme začali opět velmi ospale a naopak domácí hráli s velkou chutí a energii. Soupeř trefoval i težší střely a naopak my se v zakončení trápili stejně jako v sobotu. Logickým vyústěním bylo vedení Josefova 16:8 po první čtvrtině, které bylo naprosto zasloužené. Ve druhé čtvrtině se naše hra již zlepšila a ztrátu jsme začali ukrajovat. Do problémů s fauly se dostal Ondra Vomáčka, což jehu hru v obraně limitovalo. Co by ale měli říkat domácí, kterým se jeden z klíčových rozehrávačů vyfauloval již v 17. minutě. První půli jsme uzavřeli trojkou v poslední vteřině, kterou jsme strhli vedení na naši stranu v poměru 26:24.

Ve druhém poločase už to bylo z naší strany podařenější představení. Třetí desetiminutovku jsme vyhráli 23:10, na čemž měl velký podíl právě Ondra Vomáčka, který trefil v tomto období 4 trojky a celkem jich v zápase zaznamenal 5 s výbornou úspěšností 55%. Tak jak Ondrovi šly trojky, tak celému týmu nešly dvojky :-( V zápase jsme měli úspěšnost střelby pouhých 34% a to většina pokusů byla z pod koše, nebo z dvojtaktu. Takováto střelecká mizérie by se nám v souboji s těžšími soupeři nemusela vyplatit, byť v Josefově to na vítězství nakonec stačilo. Opět bylo pozitivním faktem, že se každý hráč střelecky prosadil.

výhra 22.09.2019 TJ Sokol Jaroměř-Josefov - ADFORS Basket Litomyšl 43:67 (16:8 24:26 34:49)
Ondřej Vomáčka - 26, Šimon Vašek - 10, Kryštof Grujbár - 9, Jonáš Brýdl - 8, Ivan Jetmar - 4, Dominik Suchomel - 3, Michal Broulík - 2, Adam Jozek - 2, Lukáš Pavliš - 2, David Kubíček - 1
Zobrazit celou zprávu
27.09.2019 Martin Šorf

Ženy vypadly z Českého poháru, ale se ctí!

PDF download

Premiérový soutěžní zápas mají za sebou naše ženy a byl to start opravdu z ostra, jelikož se jednalo o duel 1. kola Českého poháru. Soupeřem byl tým Basket Poděbrady, se kterým se budeme v sezoně potkávat také v rámci 2. ligy. S ohledem na zkušenosti soupeře jsme rozhodně nebyli favoritem, ale o výhru jsme chtěli zabojovat.

 

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a hned z prvního útoku jsme zaznamenali úspěšnou trojku. Že nás nečeká nic snadného jsme zjistili o pár vteřin později, kdy i soupeř ze své první střely v zápase trefil za 3 body. Celá první čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skončila 16:18. Ve druhé periodě si hostující hráčky vypracovaly mírný náskok, který se nakonec úkazal jako rozhodující, neb druhý poločas skončil rozdílem jediného bodu 30:31.

Ještě pět minut před koncem zápasu jsme měli manko jen 4 body, ale blíž jsme se už bohužel dostat nedokázali.

Víme, co musíme zlepšit (především na doskoku jsme dnes zaostávali za soupeřem), ale rozhodně je na čem stavět.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří přišli v hojném počtu a také za to, že přispěli do kasičky dobrovolným vstupným na pomoc malému Tomáškovi.

Věřím, že naším výkonem jsme diváky neodradili, ba naopak spíše nalákali k návštěvě dalšího zápasu, který bude v neděli 6.10. od 9:00 s Příborem a bude to premiéra ve 2. lize.

 

výhra 21.09.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady 63:72 (16:18 33:41 52:58)
Sabina Knesplová - 18, Adéla Štumarová - 13, Tereza Fekarová - 9, Tereza Hánělová - 9, Sabina Hartmanová - 6, Tereza Roubová - 4, Viktorie Jakubcová - 2, Karolína Pakostová - 2, Anna Jeřábková - 0, Lucie Jeřábková - 0, Adéla Krajcigrová - 0, Barbora Křapová - 0
Zobrazit celou zprávu
24.09.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 vezou dvě velmi těsné porážky z Náchoda

PDF download

Před týdnem jsem psal, že nevíme, jaký soupeř nás čeká. Hned při vstupu do haly jsme viděli 8 kluků, kteří byli plni energie již při rozcvičení. Co jim chybělo v basketbalové technice, měli nahrazeno vzrůstem i nasazením. Utkání byla spíš bojem než technickým basketbalem, což nám nevyhovovalo. Těžko jsme se prosazovali v útoku, soupeř potom většinou úprkem mířil na náš koš a tam se mu dařilo i na několikrát dosáhnout koše díky doskoku. Bohužel nám nenastoupila Amálka Pakostová, kterou přepadla nevolnost a slabost již při jízdě do Náchoda, Jolana Severová vlastně odehrála jen čtvrtinu a odstoupila pro zranění kotníku.  Děvčata sice bojovala, ale soupeř byl stále o několik bodů napřed a to vždy právě útočným doskokem.

výhra 21.09.2019 TJ SPŠ stavební Náchod - ADFORS Basket Litomyšl  37:34 (9:6 21:16 31:24)
Denisa Hloušková - 10, Michaela Tomšů - 8, Berenika Gultová - 6, Bohdana Metyšová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Severová - 2, Jolana Jánová - 0, Leona Petrásová - 0, Kristýna Raliková - 0

 

Druhý zápas měl obdobný průběh, naše akce byly pohlednější, častěji se prosazovaly Nela a Bohdana, v závěru 3. čtvrtiny odstoupila ze hry téměř nestřídající Míša Tomšů. Soupeř již vedl o 11 bodů, ale ve 4. čtvrtině jsme předvedli nejlepší výkon, rozdíl se zmenšoval a 21 sekund před koncem jsme dokonce vedli o jediný bod. Soupeř však jak jinak dorazil nezdařenou střelu a rozhodl o jednobodovém vítězství. V obou zápasech nás dnes trápila úspěšnost trestných hodů, když děvčata proměnila dohromady jen 6 ze 44 pokusů!

Teď nás čekají 4 týdny bez zápasů, tak snad doléčíme zranění (Kolářová, Svobodová, Severová, Tomšů?) a basket si užijeme proti příjemnějším soupeřům.

výhra 21.09.2019 TJ SPŠ stavební Náchod - ADFORS Basket Litomyšl  53:52 (15:16 23:24 47:36)
Berenika Gultová - 13, Denisa Hloušková - 12, Bohdana Metyšová - 11, Nela Škeříková - 10, Michaela Tomšů - 6, Jolana Jánová - 0, Leona Petrásová - 0, Kristýna Raliková - 0

 

Zobrazit celou zprávu
22.09.2019 Stanislav Cimburek

Žáci U15 zahájili sezonu na jihu Čech bilancí 1-1

PDF download

První dva zápasy čekaly na naše žáky na jichu Čech když jsme v sobotu hráli v Písku a v neděli v Jindřichově Hradci.

Prvním soupeřem nám nebyl ani tak tým sršňů jako jejich ústřední hráč Josef Svoboda, který nás defacto sám porazil před třemi lety ve finále NBA Junior League. No a dnes to nebylo o moc jiné. Pod výhrou domácích se zapsal 41 body, když trefil i 5 trojek. Bohužel nemáme v našem středu hráče, který by se mu dokázal fyzicky vyrovnat a přibrzdil ho.

V prvním poločase jsme se ještě docela drželi, když jsme odcházeli do šaten za stavu 39:34. Výborné minuty hrál Ondra Vomáčka, který ale kvůli zdravotním problémům musel druhou půli sledovat už jenom z tribuny. Nám se postupně přestávalo dařit v útoku a začali jsme i kupit zbytečné chyby, když jsme několikrát nedokázali ani vyhodit míč z autu. Obranná aktivita také polevovala a tak si domácí pohodlně došli pro výhru.

výhra 14.09.2019 Sokol Písek Sršni - ADFORS Basket Litomyšl 95:62 (18:15 39:34 64:49)
Bohdan Slawisch - 20, Ondřej Vomáčka - 11, Tomáš Folta - 9, Jan Bubeníček - 8, Adam Bielko - 6, Tomáš Sedláček - 6, Adam Kubíček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0, Štěpán Markov - 0

 

Po přespání v Jindřichově Hradci nás v neděli ráno čekali místní Lions, jejichž nejlepší hráči startovali vloni za Pelhřimov a letos si situaci prohodili. Opět před námi stál klíčový úkol potřebný k výhře, tedy ubránit klíčového hráče domácího týmu, který rozehrával a často i zakončoval většinu útoků. Tímto playmakerem je Jordan Oupoh, který nás trápil daloko víc, než vloni v dresu Sojek. Nakonec nám nastřílel 34 bodů, ale dalo by se říci, že postupem času jsme na něj recept našli, neb v poslední čtvrtině nám dal jen 4 body a všechny z trestných hodů.

Obrana domácích byla hodně zatažená a očividně cílem soupeře bylo především ubránít vlastní vymezené území. Díky tomu jsme měli opravdu hodně času a prostoru na trojkovém oblouku. Není naším stylem střelecké pozice přecházet a tak jsme si ty trojky brali a naštěstí jsme je i proměňovali. Za celý zápas jsme proměnili celkem 9 pokusů za 3 body a to včetně našeho posledního koše, který byl i košem vítězným.

Zápas byl po celý průběh velmi vyrovnaný a týmy si celkem 16x vyměnily vedení a žádný tým nikdy nevedl o víc jak o 5 bodů. Takto vyrovnaný zápas jsme snad ještě nikdy nehráli s těmito chlapci. Celou posldní čtvrtinu jsme měli mírně navrch a v této desetiminutovce přišla také naše nejlepší obrana. Domácí nám dali jen dva koše ze hry, ale trestné hody se jim dost dařili, když proměnili 7 z 8 pokusů. Poslední vteřiny byly opravdu velmi dramatické. Nejprve jsme za jednobodového vedení neproměnili samostatný nájezd do koše a hned vzápjetí 4 vteřiny před koncem zbytečně faulovali a poslali soupeře na čáru trestného hodu. Na domácího hráče asi delahla trochu tíhá okamžiku, když nepotrvdil dobré procento šestek z této periody a minul oba své pokusy. Bohužel pro nás míč pod košem doskočil Oupoh a mohl dorážkou rozhodnout o naší porážce, naštěstí pro nás a trochu nepochopitelně pro všechny místo střely vydribloval do rohu hřiště a vlastně ani nestihl zakončit. V kritických momentech občas hráči dělají chyby a tato nám určitě pomohla, na druhou stranu my sami jsme v zápase udělali několik zkratů, které vlastně zápas do takto vyrovnané koncovky dostaly. Myslím si, že jsme v zápase byli trochu lepším týmem, ale nedokázali jsme to přetavit v nějaké větší vedení. V samotné koncovce to už bylo hop nebo trop a tam jsme byli štastnější my.

výhra 15.09.2019 BK Lions Jindřichův Hradec - ADFORS Basket Litomyšl 68:69 (15:19 39:42 57:57)
Bohdan Slawisch - 14, Tomáš Folta - 12, Adam Kubíček - 12, Ondřej Vomáčka - 11, Adam Bielko - 7, Štěpán Markov - 7, František Tupec - 4, Jan Bubeníček - 2, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Oba tyto zápasy nám ukázaly na čem musíme ještě zapracovat a kde máme největší problémy. Nejvíce mě mrzí, že jsme nedokázali přibrzdit klíčové hráče soupeře a bez větší výpomoci bychom od nich dostali snad i přes 50 bodů. V obraně 1na1 musíme být mnohem odolnější a samozřejmě si musíme i lépe pomáhat, neb v této kategorii už nepůjde hrát jenom 1na1. Dobrý víkend má za sebou Ondra Vomáčka, kterému se oba zápasy dost povedly. Naopak se trochu trápil Tom Folta, který tentokrát nemohl nějak najít útočný rytmus, možná i proto, že se v obou zápasech potýkal s problémy s fauly.

Každopádně bilance 1-1 z prvního venkovního výjezdu není špatná a už se těšíme na další zápasy.

Zobrazit celou zprávu
18.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vybojovalo krásné 2. místo na Turnaji o pohár primátora města Hradec Králové

PDF download

Spojený tým Ústí nad Orlicí a Litomyšle odehrál o víkendu 14. - 15. září 3 velmi kvalitní zápasy a umístil se na krásném 2. místě v Turnaji o pohár primátora města Hradce Králové. Určitě se ptáte, proč spojený tým? Už v minulém roce oba tyto kluby navázaly užší spolupráci, která v minižactvu U11 vyústila ve veleúspěšnou kvalifikaci na MČR U11 MIX a následně pěkné 9. místo. A v tomto trendu bychom chtěli pokračovat i tento rok. Hráči, kteří v Hradci hráli, by měli tvořit hlavní kostru týmu, který bude bojovat v kvalifikaci o účast buď na MČR nebo Festivalu U12 chlapců.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Královští Sokoli 70:51 (14:4, 31:22, 49:36)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti klukům z Hradce Králové. Loňský účastník MČR U11 chlapců, posílený o kluky z Vysoké nad Labem. Tým, který má kostru týmu poskládanou z velmi vysokých hráčů. První pětka pod taktovkou Domči Suchomela hned od začátku nasadila vysoké tempo, kde hlavně v obraně kluci velmi dobře zabojovali a po první čtvrtině jsme si vypracovali 10 bodový náskok. Druhá pětka vedená Tadeášem Tichým svedla více vyrovnaný boj, ale průběžné vedení stále držela. Ve třetí a čtvrté části jsme si drželi dobrý standard a obě pětky navýšili ještě bodový rozdíl na konečných +19.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Sokol Hradec Králové Lvice 53:44 (8:17, 19:17, 29:34)

K druhému zápasu jsme nastoupili proti hradeckým Lvicím. Také tento tým se účastnil MČR v kategorii U11, tentokrát dívek a vybojoval 3. místo. Taktiku soupeř postavil na ubránění naší první pětky (Domči S.) a zároveň proti této pětce nahnat skóre ve svůj prospěch. Soupeřova první pětka byla silnější než druhá. A soupeři taktika vycházela. Problémy nám dělala aktivní obrana a soupeřův rychlý přechod do útoku. Z toho pramenící ztráta -9 po 1. části.  S čím však soupeř nepočítal byla naše převaha druhé pětice. Za celou čtvrtinu jsme nedovolili soupeřkám skórovat a průběžné skóre jsme otočili v náš prospěch +2. Do druhé poloviny soupeř přeskupil své řady a jednu ze svých klíčivých hráček přesunul z 1. do 2. pětky. Naše první pětka 3. čtvrtinu zvládala velmi dobře, ještě 2 minuty před koncem jsme drželi průběžné vedení, ale pak některým hráčům úplně došly síly a soupeř nám opět odskočil na rozdíl 5 bodů. Do poslední části jsme však nastoupily famózně a šnůrou 14 bodu jsme zápas otočili a soupeř již neměl sílu na zvrat, obzvláště když se mu vyfaulovala jejich klíčová hráčka. Velmi cenná výhra.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – BK Klatovy 43:68 (8:16, 17:37, 32:58)

K poslednímu zápasu a zároveň k boji o celkové první místo jsme nastoupili proti celku BK Klatovy. Velmi silný tým, který se neúčastnil MČR U11 kluci jen proto, že byl vyřazen v kvalifikaci týmem BK Plzeň, který skončil druhý na MČR. Do tohoto zápasu jsme prohodili pětky. Od samého začátku zápasu až do jeho konce jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl velmi dobře organizovaný jak v obraně, tak útoku. Podali jsme statečný výkon, ale na výhru to tentokrát nebylo.

 

Staré pravidlo říká, že zápas s dobrým soupeřem je lepší jak 5 dobrých tréninků. To o tomto turnaji platí doslova. Tři velmi kvalitní soupeři. Rozepisovat se o některých herních systémech, které dle mého názoru do kategorie U12 vůbec nepatří, nechci. Kdo byl v Hradci viděl sám. Co nám však zápasy ukázaly je, že na této úrovni musíme být lepší. Že všech 5 hráčů musí být soustředěno na hru a pokud nebráníme všichni, velmi snadno dostáváme koše. Že fyzička, která ještě loni stačila, už pomalu nestačí. Že přihrávky musí být rychlejší a přesnější a každé naše zaváhání je hned potrestáno. Ale to všechno je dobře, protože máme čas na tom zapracovat a do kvalifikace se zlepšit. Závěrem bych chtěl ještě říci, že u týmu U12 Litomyšl, či U12 Ústí nad Orlicí kval. se již budeme potkávat jen a pouze jako rodičové na tribuně. Jako trenéři si je přebírají Pavel Hanuš, respektive Honza Novák.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Tichý Tadeáš 53, Suchomel Dominik 45, Ripka Jakub 19, Bryška Jan 15, Hodek Dominik 12, Hanuš Tomáš 8, Diblík Adam 6, Večeřa Daniel 4, Barnes Lucas 2, Kočí Vašek 2, Stýskala Tomáš 0

Zobrazit celou zprávu
16.09.2019 Zbyněk Tichý

Žákyně U14 si na úvod soutěže připsaly dvě domácí výhry!

PDF download

Novou sezónu 2019/20 zahájila děvčata družstva žákyň U14 na domácím hřišti proti BK Přelouč. Družstvo Přelouče však přijelo bez loňské hvězdy (hráč Kysilka již hraje v Pardubicích) a to nás uklidnilo. Družstvo je složeno převážně z chlapců. Měli jsme mírnou výškovou i početní převahu a děvčata se na zápas těšila. Sice jsme hned po úvodním rozskoku prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu 1. čtvrtiny jsme přešli do mírného vedení, když jsme těžili z rychlého rozehrání a přenesení hry na útočnou polovinu. Postupný útok již tolik nefungoval, pod koš se snaží dostat hlavně Míša Tomšů. Dařilo se ale shození na Hlouškovou či Severovou. S míčem si nejvíce věděla rady Nela Škeříková, která velmi trápila své obránce a hlavně ve druhém zápase ještě své akce úspěšně zakončovala. V prvním zápase jsme měli 4 dvojciferné střelkyně, svým výkonem příjemně překvapila Berenika Gultová.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 77:31 (16:6 37:15 58:21)
Michaela Tomšů - 22, Denisa Hloušková - 16, Berenika Gultová - 14, Jolana Severová - 10, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 3, Agáta Bártová - 2, Kristýna Raliková - 2, Anna Horáková - 0, Leona Petrásová - 0

Druhý zápas byl mnohem bojovnější, soupeř přitlačil v obraně a nám se nedařily hlavně proměňovat druhé šance po útočném doskoku. V obou zápasech se postupně na hřiště dostala všechna děvčata, i když někdy jen na několik minut. Bohužel se zranila Jolana Kolářová, která ještě v průběhu 2. zápasu poslala foto se sádrou. Ze soupisky chyběla zraněná Natka Svobodová a omluvená Bohdana Metyšová. Hned za týden jedeme hrát do Náchoda, toto družstvo se objevilo jako nové a nevíme, co nás tam čeká. V týdnu musíme ještě zapracovat na obranném doskoku a pohybu hráček v útoku.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 62:34 (17:8 33:14 52:27)
Nela Škeříková - 17, Michaela Tomšů - 15, Berenika Gultová - 11, Denisa Hloušková - 11, Jolana Severová - 4, Kristýna Raliková - 3, Agáta Bártová - 1, Jolana Jánová - 0, Anna Horáková - 0, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

 

Zobrazit celou zprávu
15.09.2019 Stanislav Cimburek
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U1414.12.2019
USK Praha
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:14:00 v hale
začátek:15:00
konec: cca 17:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy14.12.2019
Basket Poděbrady
město:Sadská
místo:Hala ZŠ
adresa:K. Světlé 386

sraz:14:30 u Kubíka
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žákyně U1415.12.2019
SK Týniště nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy15.12.2019
Basketball Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Minižactvo U1215.12.2019
Sokol Hradec Králové "B"
město:Hradec Králové
místo:hala Sokola
adresa:Eliščino nábř. 777

sraz:12:45 u Kubíka
začátek:14:30 a 16:15
návrat: cca 18:30

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa


Návštevy
celkem: 122 114
tento rok: 21 745
tento měsíc: 305
tento týden: 159
dnes: 31
online: nahravam