Minižákyně U13B zakončily sezonu na 9. místě

PDF download

Děvčata U13 si musela počkat na závěrečné zápasy své soutěže až do středy 24.4. Kromě Agáty Bártové tentokrát byla k dispozici všechna a vzhledem k soupeři se trenér snažil dát příležitost všem. Na podzim jsme v Mýtě jasně zvítězili, ale od té doby uplynuly 4 měsíce a to může u obou družstev znamenat posun v úrovni hry.  Naše děvčata měla navíc delší zápasovou pauzu, což si myslím ovlivnilo náš výkon spíše negativně. V prvním zápase se nám nepovedla 2. čtvrtina, ve které se nejvíce projevily naše tradiční chyby ve ztrátách a neproměňování jasných příležitostí. O body se postarala všechna děvčata kromě Leony. Nadějně se ukázala Amálka Pakostová. Ve druhém zápase se nám nevydařily dvě závěrečné čtvrtiny, když v součtu jsme je prohráli 18:19 a soupeř si je užil.

výhra 24.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Vysoké Mýto 70:17 (18:3 24:5 48:11)
Michaela Tomšů - 16, Jolana Kolářová - 14, Berenika Gultová - 10, Denisa Hloušková - 10, Jolana Jánová - 4, Bohdana Metyšová - 4, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Severová - 2, Natálie Svobodová - 2, Leona Petrásová - 0

 

výhra 24.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Vysoké Mýto 56:29 (17:5 38:10 46:17)
Nela Škeříková - 12, Jolana Severová - 9, Jolana Kolářová - 8, Michaela Tomšů - 7, Jolana Jánová - 6, Berenika Gultová - 5, Denisa Hloušková - 4, Bohdana Metyšová - 2, Amálie Pakostová - 2, Natálie Svobodová - 1, Leona Petrásová - 0

Celkově sezóna dopadla jak dopadla, zahráli jsme dost pěkných zápasů, škoda, že v mnoha jsme hráli s minimem hráček. Potom jsme většinou už nezvládali tak dobře druhé zápasy. Několik děvčat v průběhu sezóny ještě vypomáhalo v dalších oddílových týmech (U11, U12 - zde až 5 děvčat), kde se jim celkem dařilo. Chtěl bych všem poděkovat za sezónu, kterou jsem si s nimi užil a snad jsem jim já také něco dal.

Zobrazit celou zprávu
29.04.2019 Stanislav Cimburek

Minižáci U13 na velikonočním turnaji v Nymburce obsadili 4. místo

PDF download

Pátek a sobotu předvelikonoční strávili naši minižáci U13 v Nymburce na velmi dobře obsazeném turnaji. Hned tři z pěti týmů jsou letošní účastníci Mistrovství ČR. Jedná se o domácí Nymburk, dále pak o České Budějovice a Ústí nad Labem. Pětici pak doplňoval brněnský SAM. Pro náš tým to byl poslední zápasy test před domácím festivalem, který pořádáme od 10. do 12. května.

 

BA Nymburk - ADFORS Basket   80:36

SAM Brno - ADFORS Basket   56:48

Sluneta Ústí nad Labem - ADFORS Basket   37:63

Tigers České Budějovice - ADFORS Basket   84:53

 

Odehráli jsme 4 velmi těžké duely, ve kterých se naplno ukázaly naše nedostatky. Na druhou stranu jsme měli i řadu dobrých momentů a akcí, na kterých se dá stavět. Rozhodně však můžeme říci, že jsme si dva dny v Nymburce báječně užili a to jak na palubovce, tak mimo ni. Dokonce jsme si dali i vlastní koš :-).

 

Pozitivní je, že se všichni hráči zapsali do střelecké listiny. Body jsme dávali takto:

Tomáš Sedláček - 53, Ondřej Vomáčka - 38, Kryštof Grujbár - 32, Matěj Hanuš - 25, Šimon Vašek - 22, Ondřej Bílek - 18, Patrik Znamenáček - 6, David Kubíček - 2, Lukáš Pavliš - 2, Tadeáš Tichý - 2

Zobrazit celou zprávu
22.04.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 zakončilo sezónu na pěkném 9. místě

PDF download

Tak a je to tady. Poslední zápasy a můj poslední článek této sezóny. Závěrečný turnaj o konečné umístění se konal v Hradci Králové. Náš tým skončil po dlouhodobé části ve skupině jih na 6. místě, tudíž jsme v tomto turnaji bojovali o celkové 9. – 12. místo. Ze skupiny jih jsme to byli my a Lvice Hradec Králové, ze skupiny sever to byly týmy Trutnova A (kluci) a Turnova. Tyto týmy ze severu byly pro nás velká neznámá, jelikož se dlouhodobá část hraje odděleně. Ale protože s námi odjel i Dominik Suchomel a celkově jsme byli v silném složení, chyběl jen Adam Severa, Karel Fusek a Lukáš Peřina, tak jsme si věřili na dobré umístění, a hlavně na to, že si zahrajeme pěkný basket. 

výhra

13.04.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 10:87 (2:34 4:45 6:59)
Dominik Suchomel - 34, Tadeáš Tichý - 17, Bohdana Metyšová - 10, Dominik Hodek - 8, Tomáš Hanuš - 6, Šimon Grujbár - 4, Adam Kodýtek  - 4, Pavel Vacek - 2, Daniel Večeřa - 2

Nástup do zápasu byl opravdu excelentní. Velmi kvalitní osobní obranou jsme hráčům soupeře odebírali míč buď hned po rozehře nebo jsme je následně přinutili ke ztrátě. V útoku se nám velice dařilo. Jak hra 1na1, tak rychlé protiútoky. Skóre se navyšovalo závratnou rychlostí a až za stavu 30:0 v 7.minutě zápasu jsme dovolili soupeřů zaznamenat první dva body v zápase. Čtvrtinu jsme vyhráli poměrně hladce v poměru 34:2. Tak jak se nám v první půli dařilo, tak ve druhé se nám v útoku opravdu nedařilo. Obrana dobrá, soupeř za celou čtvrtinu nám dal opět jen jeden koš, ale co jsme nedokázali proměnit, jak ze samostatných nájezdů, tak z volných střel pod košem, bylo neuvěřitelné. Jako kdyby soupeř dal na svůj koš pokličku. Vedení po půli 45:4. V druhé polovině zápasu jsme si v poklidu došli pro zasloužené vítězství. Hráli jsme opravdu pěkný basketbal. Ano, je pravda, že hrajete tak dobře co vám dovolí soupeř, ale taky jaké úsilí do zápasu vložíte. V tomto zápase si zahráli opravdu všichni a dost a hlavně, každý z hráčů si připsal body.

výhra 13.04.2019 Sokol Nilfisk Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl 48:66 (21:12 24:40 36:56)
Dominik Suchomel - 29, Tadeáš Tichý - 14, Dominik Hodek - 9, Bohdana Metyšová - 6, Šimon Grujbár - 2, Tomáš Hanuš - 2, Adam Kodýtek  - 2, Daniel Večeřa - 2, Pavel Vacek - 0

Podle očekáváni si Hradecké Lvice snadno poradily se soupeřem z Turnova, a tak o konečné 9. místo jsme se utkali právě s nimi. S Lvicemi jsme odehráli během dlouhodobé části hned 4 zápasy a ve všech jsme prohráli. Je však pravdou, že v těchto zápasech nenastoupili na naší straně ani Bohdana ani Dominik. Od první minuty zápasu bylo vidět, že na sebe narazila dvě vyrovnaná družstva, která nehrají na sílu, ale na basketbalové dovednosti. Nám bohužel narozdíl od předchozího zápasu první čtvrtina moc nevyšla, míč se nám odrážel od obroučky, na šestkách se nám nedařilo, a proto jsme první čtvrtinu prohráli 12:21. Do druhé čtvrtiny soupeř kompletně vystřídal, kdežto na naší straně došlo jen k částečnému prostřídání a rotaci našich nejlepších hráčů. Tato čtvrtina se nám perfektně vydařila, vyhráli jsme ji poměrně jednoznačně 28:3 a celkové jsme otočili skóre v náš prospěch na 40:24.  V následujících dvou čtvrtinách již oba týmy hráli s tím nejlepším, co měli a hráči rotovali tak, jak docházely síly. Hrál se velmi hezký minibasketbal. Férové souboje 1na1, osobní obrana. Opravdu pěkný zápas na konec sezóny a o to hezčí, že jsme ho vyhráli 66:48. Je ale hezké slyšet pochvalu od soupeře, a hlavně od fanoušků Hradeckých Lvic. Určitě je prohra mrzela, ale pochválit soupeře se hned tak nevidí. I za to patří poděkování do Hradce. Za pěkný turnaj, dobrou organizaci a pěkný férový basketbal. Jednoznačně nejlepším naším hráčem byl Dominik Suchomel. Ve své věkové kategorii opravdu převyšuje velkou většinu ostatních hráčů všech družstev.

 

Závěrem mi dovolte male shrnutí. Jak jsem již dříve psal, Dominik Suchomel, náš nejlepší hráč, s námi odehrál pouze 4 zápasy. Bohdana pouze 12. Když se podívám zpětně na tabulku a výsledky, mohu si doufám tvrdit, že pokud by tito dva odehráli všechny zápasy s týmem, pravděpodobně bychom bojovali o 2. místo v tabulce skupiny jih a celkově možná i účast v závěrečném Final4. Toto však nebyl náš cíl. Tým je z větší poloviny složen z kluků ročníku 2009 a mladší, přestože tato soutěž je pro ročník 2008 a mladší. A tito kluci pro svůj vývoj potřebují hrát. Tím, že bychom do zápasů stavěli Dominika, Bohdanu a Tadeáše, bychom sice asi vítězili, ale zbytek týmu by se „nemusel“ až tak moc snažit. Dostali by méně minut na hřišti a daleko méně často by byli na míči. Takto zbytek týmu tuto příležitost dostal a je jen na samotných hráčích, co si z toho odnesou a jak tyto zkušenosti přetaví v dalších letech. U některých byl vidět pěkný posun, u některých bohužel tolik ne. Ano, určitě, kluci jsou ještě mladí a potřebují více „dospět“. A já věřím, že jim toto pomohlo a kluci budou lepší.

 

V celé sezóně jsme odehráli 22 zápasů. 9 jsme jich vyhráli a 13 prohráli. S celkovým skóre 1147:1136. Konečné 9. místo z celkového počtu 19 účastníků je pěkné. Jsme v první polovině!

Dosáhli jsme i pár osobních úspěchů.

Tadeáš Tichý – 5. nejlepší střelec soutěže a hráč měsíce prosince.

Dominik Suchomel – hráč měsíce dubna.

 

 

 

Úplným závěrem bych chtěl ještě jednou touto cestou poděkovat hráčům za dobré výkony a dále bych chtěl poděkovat rodičům za podporu. Ať vás všechny basketbal dále baví a v dalších sezónách jen samé úspěchy.

 

Díky Zbyněk

Zobrazit celou zprávu
17.04.2019 Zbyněk Tichý

Minižáctvo U12 zakončilo sezónu na krásném 6. místě

PDF download

K posledním dvěma zápasům letošní sezóny jsme vyjeli opět do velmi daleké Nové Paky, kde se hrál závěrečný turnaj o konečné 5. – 8. místo. V prvním zápase nás čekal soupeř ze Svitav. Výhra v tomto zápase by nás poslala do boje o konečné 5. místo, prohra do boje o 7. místo. Druhou dvojici tvořily týmy Nové Paky a Holic. Dokonce to vypadalo, že budeme kompletní, ale nakonec chyběl Adam (noha v sádře) a Agáta (nemoc). 

výhra 06.04.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Svitavy 83:24 (32:2 53:10 67:16)
Dominik Suchomel - 19, David Kubíček - 16, Tadeáš Tichý - 16, Bohdana Metyšová - 10, Nela Škeříková - 10, Jolana Jánová - 8, Tomáš Hanuš - 4, Berenika Gultová - 0, Natálie Svobodová - 0

Do zápasu proti Svitavám jsme vlétli jako uragán. Všichni hráči plnilo to, co jsme si řekli, že chceme hrát. Velmi těsná osobní obrana hráče s míčem, ale i bez míče, rychlý přechod do útoku a v postupném útoku hra 1na1. Pod oběma koši nás drželi David s Bebe, takže to, co jsme neproměnili, tak jsme si dokázali mnohdy doskočit. Skóre velmi rychle narůstalo v náš prospěch a soupeři jsme dovolili skórovat až v 6.minutě za stavu 14:0. Obdržený koš nás však ještě více nakopnul a do konce čtvrtiny jsme zvýšili skóre na 32:2. S vědomím, že by nám zápas o celkové 5. místo neměl uniknout, jsme více šetřili síly Domči, Davida a Nelči. O to víc si zahrál zbytek týmu, ale na předvedené hře to nebylo skoro znát. Nutno podotknout, že Svitavám chyběl jejich nejlepší hráč Bryška, ale jsem přesvědčen o tom, že ani ten by jim tentokrát nepomohl. Holky i kluci hráli výborně a skóre neustále narůstalo. Zápas jsme si všichni užili a došli jsme k zaslouženému vítězství. Byl jsem za to rád, protože očekávaný zápas proti Nové Pace bude asi úplně jiný.

výhra 06.04.2019 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 44:28 (21:11 27:13 35:19)
Dominik Suchomel - 9, Berenika Gultová - 6, Natálie Svobodová - 6, Bohdana Metyšová - 4, Nela Škeříková - 2, Tadeáš Tichý - 1, Tomáš Hanuš - 0, Jolana Jánová - 0, David Kubíček - 0

Předpoklad se potvrdil a o konečné 5. místo jsme se utkali s Novou Pakou, která přehrála Holice. Proti tomuto soupeři jsme hráli v základní části poměrně nedávno a utrpěli jsme dvě porážky. V jednom zápase jen o dva body. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Soupeřův tým je složený ze samých urostlých a zároveň atletických kluků. Tak jak my se připravovali na soupeře, tak se soupeř očividně velmi dobře připravil na nás. Naši osobní obranu soupeř překonával akcemi hoď a běž, ale vše v plném sprintu. A i když naši hráči nejsou vůbec pomalí, tak některým jsme opravdu nestíhali. Velmi dobře pokrytý Dominik a ke všemu hned v první čtvrtině si David udělal 3 fauly, takže jsme jen velmi těžce hledali cestu k soupeřovu koši. Po první čtvrtině jsme prohrávali 11:21. Od druhé čtvrtiny to byl boj, opravdu velmi tuhý a pro naše menší hráče a holky místy i velmi bolestivý boj. Obrany výrazně převyšovaly útok. Rád bych vyzdvihnul Bebe, protože nás podržela pod košem na doskocích. Statečně se bila o každý míč. Bohužel náš útok za celý zápas nenašel klíč k obraně soupeře. Naše nájezdy do koše do tří protihráčů neměly šanci na úspěch, ke hře 1na1 jsme se nedostali, protože nás soupeř velmi kvalitně dostupoval. Konečný výsledek 28:44 je sice smutný, ale fyzicky jsme na soupeře opravdu neměli. Ale všichni na hřišti do toho dali maximum a já jsem na vás hrdý. Děkuji!

 

Závěrem mi dovolte krátké shrnutí.

Tento tým je vlastně poskládaný ze tří částí, které spolu netrénují, ale setkáváme se pouze na zápasy. Jsou to všechny holky, které hrají a trénují u U13B, David, Adam a Domča z U13A a doplnění o Toma a Tadeáše z U11. To, že spolu netrénují, nepovažuji až za tak velký problém, jelikož se snažíme ve všech kategoriích praktikovat ten samý herní systém. To, co bych ale chtěl, aby tady zaznělo a nemusí být všem úplně jasné je, že jsme hráli skupinu VP1. To znamená, tu nejlepší, s těmi nejsilnějšími soupeři. To znamená, že všechny týmy, které hrály VP2 se umístili až za námi! Z tohoto pohledu je naše konečné umístění na 6 .místě opravdu KRÁSNÝ výsledek. A když se podívám na konečnou tabulku, tak si myslím, že zasloužený a spravedlivý. Ano, kdybychom ve všech zápasech byli kompletní, tak bychom možná mohli být výš, ale tak to je. A pořád jsme za sebou nechali dalších 13 týmů. Například Jičín, Havlíčkův Brod, Studánku Pardubice, Svitavy, …

 

V této sezóně jsme odehráli 20 zápasů, kde jsme jich 7 vyhráli a 13 prohráli, s celkovým skóre 1035:981. Basketbalem jsme strávili 10 víkendů a najezdili jsme 884 km. Pěkná práce.

 

A úplným závěrem mi dovolte poděkovat.

Samozřejmě všem hráčkám a hráčům, protože vím, že to se mnou není někdy jednoduché. Občas řvu, chci toho moc, vytýkám chyby, ale trénovat vás mi dělá fakt radost. Nezapomenu na zápas v Trutnově, který jste vydřeli a ubojovali, strašně jsem si užil zápasy proti Holicím a Svitavám, kde jste zahráli skvěle a spoustu dalšího. Díky moc.

Všem rodičům za podporu. Jezdíte s námi, fandíte, super. Radčiny dobroty, Bohdanovi hlášky, prostě prima parta. Jste skvělí a díky za vaši přízeň.

A příští rok v U13 se na vás zase všechny těším. Ahoj Zbyněk

Zobrazit celou zprávu
10.04.2019 Zbyněk Tichý

Žáci zakončili ligovou skupinu C na pěkném 2. místě!

PDF download

Poslední dva ligové zápasy čekaly naše chlapce v Kyjově a Brně. Jak bylo naší tradicí po téměř celou sezonu, tak ani tentokrát jsme nebyli kompletní. Chyběl Adam Švanda, kluci Tupcovi a Šimon Vašek. Sobotní duel byl na palubovce doposud neporaženého lídra soutěže, v neděli nás pak čekal přímý souboj o druhou příčku.

výhra 06.04.2019 Jiskra Kyjov - ADFORS Basket Litomyšl 71:56 (18:18 32:34 50:45)
Tomáš Folta - 17, Jonáš Brýdl - 7, Adam Kubíček - 7, Ondřej Vomáčka - 7, Tomáš Sedláček - 6, Adam Bielko - 4, Kryštof Grujbár - 4, Matěj Hanuš - 4, Michal Broulík - 0

Výsledek zápasy vypadá jako poměrně jednoznačný, ale ve 38. minutě vedli domácí jen 58:54. Pak jsme bohužel nebyli dvakrát dostatečně důrazní v obraně, rozdíl narostl na 8 bodů a v koncovce už to z naší strany bylo hodně vabank.

Výkon z naší strany nebyl špatný, a když pomineme body Tomáše Folty, tak se zbylí střelci rozdělili dost rovnoměrně. Bohužel jsme měli problém pod naším košem, kde jsme nebyli dostatečně důrazní a domácí tak několikrát poměrně snadno skórovali.

Musím zmínit ještě jednu trochu nebasketbalovou věc, která ale ke sportu patří a bohužel jde poslední dobou dost špatným směrem, jsou to fanoušci. Velmi úsměvné je, že po celé hale bylo 8 plakátu s akcí bezfaulu a někteří rodiče se chovali přesně naopak. Je alibismus říkat, že fanoušky nezměníte... fanoušci jsou obrazem trenéra a klubu a jsou takoví, jaký jim klub dovolí. Já jsem nesmírně hrdý na naše fanoušky, kteří jsou v tomto opravdu ukáznění a vědí, jak se mají na dětském sportu chovat. Navíc našim trenérům to není jedno a dokážou si rodiče případně okřiknout.

A naší hráči? To je opravdu ukázka fair-play. Zrovna v tomto zápase jsme se přiznali k tečím při autu, skoro po každém faulu se naši kluci omluvili a když soupeř upadl, tak mu pomohli vstát... Jsem na vás pyšnej kluci!

výhra 07.04.2019 SAM BŠM Brno - ADFORS Basket Litomyšl 47:82 (8:22 14:44 38:65)
Tomáš Folta - 26, Tomáš Sedláček - 13, Kryštof Grujbár - 11, Adam Bielko - 10, Jonáš Brýdl - 6, Matěj Hanuš - 6, Adam Kubíček - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Michal Broulík - 2

Vstup do nedělního zápasu nás zastihl ještě trochu rozespalé, možná to bylo tím brzkým vstáváním. Stav po pěti minutách byl 6:8. Pak se naše aktivita výrazně zvýšila a odměnou nám bylo poločasové vedení 44:14. Ve třetí periodě si naši chlapci asi řekli, že už není třeba bránit a dovolili jsme domácím zaznamenat 24 bodů, což je víc, než ve zbývajících třech periodách dohromady. Naštěstí byl náskok dostatečný a v poslední části jsme opět začali lépe bránit, a tak jsme si v poklidu došli pro cenné vítězství, které znamenalo udržení konečného 2. místo v ligové skupině C.

 

Celou sezonu lze hodnotit pozitivně, i když nás provázely obrovské zdravotní problémy. Troufám si říci, že pokud bychom byli kompletní na všechny zápasy, tak bychom hráli v extraligové skupině. Ale zranění ke sportu patří a my to musíme brát tak, jak to je. Kluci rozhodně udělali výkonnostní posun a musíme i nadále pracovat především na našich individuáních dovednostech. Teď nás ne konci května a začátkem června čeká kvalifikace o ligu žáků U15, kde bychom rádi proklouzli mezi 24 nejlepších týmů v ČR. Držte nám palce!

Zobrazit celou zprávu
09.04.2019 Martin Šorf

Juniorky U19 mají za sebou poslední ligovou mládežnickou sezonu!

PDF download
Poslední dva zápasy odehrály naše juniorky o uplynulém víkendu v Benešově a Kolíně a byly poslední hned ze dvou důvodů. Jednak to byly záverečné duely této ligové sezony, ale hlavně to bylo naposledy, kdy tyto holky hrály za Litomyšl mládežnickou soutěž. Od příští sezony bychom měli startovat již ve Východočeské lize žen.
výhra 30.03.2019 BC Benešov  - ADFORS Basket Litomyšl 50:65 (14:13 30:27 37:48)
Tereza Hánělová - 23, Vendula Rohlenová - 11, Natálie Bisová - 9, Daniela Marková - 8, Viktorie Jakubcová - 6, Karolína Pakostová - 5, Natálie Čerebová - 3

První poločas se nám vůbec nevydařil a v 18. minutě jsme prohrávali již 18:30. Do přestávky jsme dokázali naštěstí stáhnout na rozdíl tří bodů a byli stále ve hře.

Druhou dvacetiminutovku jsme zahájili šňůrou 14:0, ujali se vedení 41:30 a to si už pohlídali.

výhra 31.03.2019 BC Kolín - ADFORS Basket Litomyšl 61:55 (17:13 33:35 44:41)
Daniela Marková - 23, Natálie Čerebová - 14, Natálie Bisová - 6, Vendula Rohlenová - 5, Tereza Hánělová - 3, Viktorie Jakubcová - 2, Karolína Pakostová - 2, Anna Bielková - 0

Zápas v Kolíně byl pro diváky hodně zajímavý a přinesl časté střídaní ve vedení a několik bodových šňůr. Narozdíl od soboty, kdy jsme zaznamenali 9 trojek, se nám tentokrát nedařila příliš střelba z dálky a dali jsme jen dvě trojky. Prosazovali jsme se především z nájezdů po hře 1na1.

Šest minut před koncem jsme se ujali slibného vedení 53:46, které jsme bohužel nedokázali udržet. Udělali jsme v koncovce několik naprosto zbytečných chyb a dovolili domácím výsledek otočit ve svůj prospěch.

 

Konečná bilance v letošním ligovém ročníků zní 6 výher a 10 porážek, což znamená 5. místo v ligové skupině B.

I letos se potvrdilo, že když jsme byli kompletní, tak jsme dokázali porazit kohokoliv, bohužel často tato situace nenastala a k zápasům jsme jezdili třeba jen v šesti hráčkách. Celou soutěž zvládly holky odehrát v celkovém počtu osmi hráček, za což mají můj obdiv a uznání. Zároveň bych chtěl poděkovat i Tomášovi, který mě na mnoha zápasech zastoupil.

Do dalších let, již v dospělé kategorii, přeji holkám mnoho úspěchů.

Zobrazit celou zprávu
02.04.2019 Martin Šorf

Minižáci U13 po roce opět stříbrní ve Východočeském přeboru!

PDF download

Rok se s rokem sešel a naši chlapci ročníku 2006 odjížděli opět do Pardubic na finálový turnaj Východočeského přeboru. V semifinále nás čekaly dívky ze Sokola Hradec Králové. Druhou dvojici tvořili domácí chlapci a Svitavy. Náš cíl byl jasný. Postoupit do finále a pokusit se o překvapení na úkor favorita. Nakonec se nám podařila pouze polovina této mise, ale i tak může se ziskem stříbrných medailí panovat spokojenost.

výhra 30.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Sokol Nilfisk Hradec Králové 62:47 (17:5 28:13 49:34)
Jonáš Brýdl - 24, Dominik Suchomel - 8, Ondřej Bílek - 7, Michal Broulík - 7, Šimon Vašek - 6, Kryštof Grujbár - 4, Matěj Hanuš - 4, David Kubíček - 1, Tadeáš Tichý - 1, Patrik Znamenáček - 0

Vstup do zápasu nám vyšel na výbornou a po šesti minutách jsme vedli 11:0. Pak se soupeřky začaly více střelecky prosazovat a hra se více vyrovnala. I v dalším průběhu jsme ale měli lehce navrch a rozdíl se tak pomalinku navyšoval. Velkou zásluhu na tom měl náš nejlepší střelec Jonáš Brýdl, který tým táhl 24 body. Další šest hráčů se o body podělilo hodně rovnoměrně, když tito kluci zaznamenali mezi 4 a 8 body.

výhra 30.03.2019 BK Synthesia Pardubice kval. - ADFORS Basket Litomyšl  62:45 (7:17 25:24 46:37)
Jonáš Brýdl - 16, Matěj Hanuš - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Michal Broulík - 5, Šimon Vašek - 4, Tadeáš Tichý - 1, Ondřej Bílek - 0, Kryštof Grujbár - 0, David Kubíček - 0, Dominik Suchomel - 0, Patrik Znamenáček - 0

V první čtvrtině finálového zápasu proti nám nastoupila „pardubická“ pětka a nám se i tentokrát povedl výborně vstoupit do zápasu. Po čtyřech minutách jsme vedli 8:0 a první periodu vyhráli 17:7. Do druhé osmiminutovky nastoupila „holická“ sestava doplněná o nejvyššího hráče turnaje Fiedlera. Tato pětice nám dělala mnohem větší problém, především pod naším košem. V poločase jsme už prohrávali, byť o jediný bodík.

Polovinu třetí čtvrtiny jsme ještě drželi vyrovnaný stav, ale pak na nás začala čím dál více doléhat únava, která byla dána jednak úzkou rotací a také těžkým zápasem s Hradcem, který měli kluci v nohách. Soupeř toho využil pro několik snadných košů z protiútoků, se kterými jsme se už nestačili vracet. Rozdíl tak narostl a o vítězi bylo rozhodnuto.

Prohra ve finále mě samozřejmě mrzí, ale pozitivní je, že dokud jsme měli dostatek sil, tak jsme byli soupeři víc než vyrovnaným protivníkem. Bohužel náš tým nemá tak širokou sestavu, aby mohl soupeři střídajícímu dvě pětky stačit po celý zápas. To je teď úkol i pro kluk z lavičky, aby na sobě přes léto zamakali a mohli se v takovýchto duelech více zapojit do hry.

 

S naším výkonem na tomto turnaji i v celé sezoně však můžeme být spokojeni. Kluci zase udělali kus práce a zlepšili se především ve hře 1 na 1 a v individuálních činnostech. Tedy alespoň ti, co tvrdě makali a udělali pro zlepšení něco navíc.

 

Teď je před námi poslední soutěžní akce této sezony, kterou je domácí festival minižáků U13. Budeme rádi, pokud se od 10. do 12. května přijdete na kluky podívat a podpořit je.

Zobrazit celou zprávu
01.04.2019 Martin Šorf

Žáci U14A vyhráli oba poslední domácí ligové zápasy a jsou stále na 2. místě!

PDF download
Hradec Králové a Pardubice byly poslední dva tým, které se představily na naší palubovce v letošním ročníku ligy mladších žáků. Sokolům jsme chtěli oplatit jednobodovou porážku z Hradce a naopak v souboji s Pardubicemi potvrdit vítězstí ve městě perníku. Zápasy to byly ale značně odlišné, minimálně co se týče vývoje skóre.
výhra 23.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Královští Sokoli 98:39 (29:2 46:19 68:31)
Tomáš Sedláček - 15, František Tupec - 14 (+6 doskoků a 6 zisků), Tomáš Folta - 13 (+6 doskoků), Adam Švanda - 13 (+6 doskoků), Ondřej Vomáčka - 10, Matěj Hanuš - 9, Adam Kubíček - 8 (+6 doskoků), Jonáš Brýdl - 6, Adam Bielko - 4, Kryštof Grujbár - 4, Šimon Vašek - 2

Vstup do zápasu byl přímo fantastický. Naše aktivní obrana získávala mnoho míčů a dokázali jsme skórovat s vysokou úspěšností. Soupeři navíc neproměnil několik dobrých pozic a tak naše vedení rychle narůstalo. Když hosté zaznalemali svůj první koš, běžela už poslední minuta první čtvrtiny a my v tu chvíli měli na kontě 27 bodů! Úvodní desetiminutovku jsme vyhráli 29:2 a bylo defacto po zápase. I nadále jsme pokračovali v dobrém výkonu na obou polovinách hřiště a Hradec ve svém trápení. Rozdíl ve skóre tak stále narůstal a zastavil se až na 59 bodech! Výborně zahráli všichni hráči a dnešní výkon musel diváky bavit.

výhra 24.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice 56:42 (6:16 22:26 43:33)
Tomáš Folta - 16 (+11 doskoků), Tomáš Sedláček - 9, František Tupec - 9, Adam Bielko - 6 (+8 doskoků), Adam Švanda - 6 (+8 doskoků), Matěj Hanuš - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Adam Kubíček - 2, Jonáš Brýdl - 0, Kryštof Grujbár - 0, Šimon Vašek - 0

Po hodech přichází půst a to samé platilo o nedělním zápase. Stejná základní pětice, co rozhodla zápas s Hradcem, si v neděli nebyla schopná vypracovat dobrou střeleckou pozici a když už ano, tak jí neproměnila. A o naší obraně se nedá moc mluvit, očividně se nám nechtělo se soupeřem vracet a tak jsme dostali několik laciných košů z brejků. Po první čtvrtině jsme prohrávali 6:16! Ve druhé desetiminutovce se výkon už začal lepšít, ale definitivní obrat přišel až ve třetí periodě, po které jsme vedli 43:33 a v závěru si vedení pohlídali.

 

Tento zápas byl pro nás velikou výstrahou, že pokud nebudeme se soupeřem běhat, nebude se chtít vracet do obrany a hlavně, pokud přistoupíme k zápasu lehkovážně a bez potřebného úsilí a energie, tak nemůžeme porazit nikoho! Naštěstí se v průběhu hry výkon lepšil a na výhru to dnes stačilo, ale mějte toto varování na paměti, nelítejme v oblacích a pojďme nadále tvrdě pracovat na trénincích!

Zobrazit celou zprávu
27.03.2019 Martin Šorf

Žáci U14B vyhráli domácí turnaj o konečné 9. - 12. místo!

PDF download
Naše béčko žactva U14, které startuje ve smíšeném Východočeském přeboru hostilo záverečný turnaj sezony o konečné 9. až 12. místo. Všichny 3 zápasy se nám podařilo vyhrát a tak jsme udrželi konečné 9. místo, které nám patřilo i po základní části.
výhra 23.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - BK Skuteč 37:23 (10:6 15:13 27:16)
Daniel Král - 8, Jakub Martiník - 8, Petr Černý - 6, Vojtěch Tupec - 6, Michal Broulík - 4, Vojtěch Marek - 3, Lukáš Pavliš - 2, David Kubíček - 0, Michaela Tomšů - 0

Úvodní zápas turnaje byl pro nás dle očekávání tím nejtěžším. Proti Skutči jsme se trápili především v útoku a při zakončení. Tomu odpovídá i velmi nízké poločasové skóre 15:13. Ve třetí čtvrtině se naše hra zpřesnila a dostali jsme se do rozhodující náskoku 27:16, který jsme dokázali bez větších problému v poslední periodě udrřet.

výhra 23.03.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nová Paka 68:21 (20:10 38:18 54:19)
Daniel Král - 12, Šimon Vašek - 12, Vojtěch Marek - 8, Michal Broulík - 7, Lukáš Pavliš - 7, Kryštof Grujbár - 6, Jakub Martiník - 4, Michaela Tomšů - 4, Vojtěch Tupec - 4, Petr Černý - 2, David Kubíček - 2

Proti dívkám z Nové Paky jsme hráli s mnohem větší energii i přesností a od začátku do konce jsme postupně navyšovali naše vedení. Dařila se nám především útočná kombinace včetně několika signálů. V obraně jsme pak dokázali často získat aktivní obranou míč a o to snadněji jsme pak mohli skórovat.

výhra 24.03.2019 BSK Continental TJ Jičín - ADFORS Basket Litomyšl "B" 12:85 (2:22 6:41 7:61)
Petr Černý - 19, Kryštof Grujbár - 12, Šimon Vašek - 9, Michal Broulík - 8, Daniel Král - 8, Jakub Martiník - 8, Lukáš Pavliš - 6, Vojtěch Tupec - 6, Michaela Tomšů - 5, Vojtěch Marek - 4, David Kubíček - 0

V neděli nás čekal jediný zápas proti opět dívčímu týmu. S Jičínem jsme se utkali nedávno v základní části a ani tentokrát jsme neměli větší problém a od první minuty byly lepším týmem.

 

Konečné 9. místo je asi reálným odrazem naší kvality, i když na postup do play-off jsme určitě měli. Bohužel nás v mnoha zápasech srážely naše technické nedostatky a nepřesnosti v zakončení. V obraně jsme předvedli ve většině zápasech poměrně slušný výkon, ale ta střelba... Za celou sezonu to byly desítky jasných pozic, které jsme nadokázali přetavit v koš. Nyní se blíží letní období a tak mají hráči možnost chodit ven na hřiště a na střelbě pracovat.

 

Působení v této soutěži bylo rozhodně přínosem a přihlášení B-týmu dobrým krokem. Hráči dostali mnoho minut na hřišti a museli na sebe brát i více odpovědnosti a častěji měli míč v ruce. Uvidíme, co bude příští sezonu, ale pokud to půjde, rádi bychom naše béčko postavili opět, tentokrát v soutěži U15.

Zobrazit celou zprávu
27.03.2019 Martin Šorf

Starší přípravka přivezla z turnaje v Hradci Králové pěkné třetí místo

PDF download

Děti ročníku 2009 a mladší úspěšně zvládly v hale Sokola Pražské Předměstí tři náročné zápasy v průběhu jednoho dne a dokonce během necelých 4 hodin. Bohužel k zápasům nastoupilo z různých důvodů pouze 8 hráčů a hráček ze starší přípravky a tak bylo moc dobře, že s námi odjel hrát i Adam Severa, který již odehrál několik soutěžních utkání v kategorii U11 a jeho herní zkušenosti byly pro nás velmi cenné. Turnaj se hrál podle pravidel minibasketbalu, ale samozřejmostí byla tolerance u porušování některých pravidel s ohledem na věk dětí. Citlivé posuzování ze strany rozhodčích, kteří v mnoha případech hru zastavili, vysvětlili a dali příležitost situaci opakovat, průběhu turnaje velmi pomohlo a pro hráče to bylo velmi přínosné. Velmi pozitivní bylo i opakované připomínání, aby se všichni hráči snažili hrát zodpovědně bránit svého hráče a neběhali všichni za hráčem s míčem. V případě, že rozhodčí viděli, že se na jednoho hráče s míčem soustředí dva nebo více obránců, hru zastavili a dali útočícímu hráči příležitost akci dokončit.

Pro náš tým byla, vzhledem k nejmenšímu počtu hráčů na turnaji, příznivá i hrací doba 4 x 8 minut hrubého času, která rychle utíkala a byla přerušována pouze při střídání většího počtu hráčů, kdy bylo nutné znovu rozdělit obranné dvojice.

 

24.3.2019 v 10h: ADFORS Basket Litomyšl – Ústí nad Orlicí 22:28 (6:10, 4:10, 2:4, 10:4)

Body: Estella Faltysová – 12, Adam Severa – 6, Vojtěch Šmíd – 4,

Dále hráli: Agáta Jakubcová, František Pokorný, Vojtěch Vincent, Dominik Rosypal, Šárka Ploszová, Adam Brýdl

První turnajové utkání se soupeřem, se kterým jsme se již potkali ve třech zápasech letošní přípravné sezóny, bylo pro nás nejnáročnější, protože jsme v prvním poločase působili lehce ospalým dojmem způsobeným faktorem cizí haly, nerozehranosti a hlavně pro několik hráčů vůbec první příležitostí hrát oficiální zápas. Náš cíl byl na úvod jasný, snažit se zodpovědně bránit, bojovat o každý míč a hlavně se sehrát. Výsledkem byl přijatelný výsledek, kdy jsme se ve druhé půlce soupeři naprosto vyrovnali, poslední čtvrtinu vyhráli a uhráli nejlepší skóre z dosavadních vzájemných zápasů i s ohledem, že za Ústí nastoupili tři hráči ze zkušenostmi z U11.

 

24.3.2019 ve 12h: Královští Sokoli HK - ADFORS Basket Litomyšl 36:24 (8:8, 10:4, 8:6, 10:6)

Body: Adam Severa – 10, Estella Faltysová – 4, Dominik Rosypal – 4, Agáta Jakubcová – 2, František Pokorný – 2, Vojtěch Šmíd – 2

Dále hráli: Vojtěch Vincent, Šárka Ploszová, Adam Brýdl

Druhý zápas proti největšímu favoritovi turnaje, který měl na lavičce 24 hráčů, nám i přes porážku vyšel poměrně dobře. V první čtvrtině jsme dokonce získali vedení 8 :4, které se na ukazateli skóre drželo téměř 2 minuty a bylo pro nás velice zasloužené. Bojovali jsme, měli větší štěstí při zakončení a soupeři, za kterého nastoupili pouze chlapci, ukázali, že se jejich nabité lavičky vůbec nebojíme. Nakonec ale zápas rozhodl jeden velmi šikovný hradecký hráč, který byl na svůj věk basketbalově velmi šikovný, nebál se vzít na sebe zodpovědnost a hlavně spolehlivě proměňoval dvojtakty. Přesto jsme statečně bojovali a v poslední čtvrtině museli i trochu pošetřit síly, protože nás ihned po skončení čekal další a rozhodující zápas. Pozitivně je, že se do střelecké listiny zapsali i další hráči, což všechny nabudilo a dodalo novou energii do další hry.

 

24.3.2019 ve 13h ADFORS Basket Litomyšl – Týniště nad Orlicí 36:18 (10:0, 8:6, 8:8, 10:10)

Body: Adam Severa – 20, Estella Faltysová – 8, Vojtěch Šmíd – 4, František Pokorný – 2, Adam Brýdl – 2

Dále hráli: Dominik Rosypal, Agáta Jakubcová, Vojtěch Vincent, Šárka Ploszová

Do posledního zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním, které podpořil vynikajícím výkonem Adama Severa, když v první čtvrtině zaznamenal všechny body a celý tým opakovaně neumožnil po obdrženém koši soupeři rozehrát a naopak jsme bodovali my. Druhým výrazným faktem bylo, že Estell velmi poctivě bránila nejvyšší hráčku celého turnaje a sama zaznamenala první úspěšná zakončení z dvojtaktu. Tato situace nás uklidnila a všichni hráli s obrovskou chutí. V poločase jsme si řekli, že se zaměříme na zpřesnění přihrávek, chytání míče, nebudeme se bát zakončit nájezd dvojtaktem, který nám jinak dělá velké problémy a několikrát se nám podařilo dobře rozehrát a překvapit soupeře, když všichni hráči dodrželi domluvený signál při rozehrání z autu, tzv. všichni za míč.

 

Celý hrací den jsme tedy zakončili pohodovým a zaslouženým vítezstvím, na které budeme hrdě vzpomínat a které určitě všem dodá síly do dalšího tréninku.

Všem hráčům patří velká pochvala za velkou bojovnost a myslím si, že jsme působili ze všech týmů nejsehranějším dojmem, snažili jsme se nejvíce o přihrávky na volné spoluhráče a s přibývajícími odehranými minutami jsme získávali větší a větší herní jistotu.

Zobrazit celou zprávu
25.03.2019 Josef Štefl
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 269
tento rok: 16 900
tento měsíc: 352
tento týden: 128
dnes: 0
online: nahravam