Žáci U15 mají z víkendu po dobrých výkonech dvě zasloužené výhry!

PDF download

O víkendu jsme hostili soupeře z jižních Čech, kde jsme v prvním kole měli bilanci 1-1. V Písku jsme prohráli poměrně jednoznačně a to především díky výkonu dominantního hráče této soutěže, Josefa Svobody. Tentokrát však byl s týmem U18 na turnaji CEYBL a tak se s jeho absencí výrazně zvětšovala naše šance na úspěch. V Jindřichově Hradci jsme zažili velké drama a nakonec i se štěstím o koš zvítězili. Věděli jsme tedy, že musíme ubránit klíčového hráče soupeře, kterého jsme minule moc dobře zastavit nedokázali.

 

výhra 09.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Lions Jindřichův Hradec 96:76 (29:19 53:43 75:60)
Tomáš Folta - 24 (+9 doskoků a 7 zisků), Bohdan Slawisch - 23 (+9 doskoků), Adam Bielko - 16, Adam Kubíček - 13, Jonáš Brýdl - 6, František Tupec - 6 (+6 zisků), Ondřej Vomáčka - 4, Kryštof Grujbár - 2, Tomáš Sedláček - 2, Matěj Hanuš - 0

 

Do utkání jsme vstoupili výborně a po třech minutách vedli 13:2. Pak se hra vyrovnala a skóre se stále pohybovalo kolem 10 bodů. V útoku jsme neměli větší problém skórovat, když obrana hostí byla mnohem prostupnější než v prvním duelu. Co nám ale tolik nefungovalo, to byla naše defenzíva. Poločas jsme vyhráli 53:43, což z útočného hlediska je super, ale dostat doma 43 bodů za úvodní půli je prostě moc.

Po přestávce se naše obrana zlepšila a jelikož se nám i nadále dařilo prosazovat v útoku, tak vedení narůstalo až na konečný 20 bodový rozdíl. Jednou z klíčových statistik tohoto zápasu byly ztráty. Zatímco my jsme si dokázali míče hodně vážit a ztratili jsme ho jen 10x za zápas, tak soupeř nám odevzdal míč hned ve 29 případech. Pokud máte tedy o téměř 20 útoků víc, tak by se to mělo projevit i na skóre, což se také stalo.

 

výhra 10.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Písek Sršni 87:62 (25:18 42:33 65:51)
Bohdan Slawisch - 20, Adam Bielko - 13, František Tupec - 12, Ondřej Vomáčka - 11, Tomáš Folta - 10, Adam Kubíček - 8, Jonáš Brýdl - 4, Štěpán Markov - 4, Kryštof Grujbár - 2, Matěj Hanuš - 2, Tomáš Sedláček - 1, Vojtěch Tupec - 0

 

Prvních sedm minut patřilo hostům, kteří se poměrně snadno prosazovali a průběžně skŕe bylo 14:16. Přelom čtvrtin byl však v naší režii a tento úsek jsme vyhráli 16:2 a ujali se vedení 30:18. Tento náskok nám vydržel až do přestávky, když se do šaten šlo za stavu 42:33. Úvod druhého poločasu rozhodl o našem vítězství, když jsme dokázali aktuvní obranou získat několik míču a snadno zakončovat. Ve 25. minutě jsme tak rázem vedli 59:39. Náskok jsme si už dokázali bez větších problémů pohlídat až do konce.

Pozitivní je střelecké rozložení bodů, když hned 11 hráčů z 12 se dokázalo zapsat do střelecké listiny a pět zaznamenalo dvojciferný počet bodů.

 

Kluci mají za sebou vydařený víkend a většina hráčů dokázala zahrát svůj standart nebo dokonce nadstandart. K vidění bylo i mnoho pohledných akcí a útočných kombinací. Velký podíl na výhrách měla opět dvojice nejvyšších hráčů Folta-Slawisch, ale za tento víkend bych vyzdvihl výkon Adama Bielka, který byl v útoku velmi aktivní a také přesný v zakončení.

 

Za dva týdny nás čeká velmi náročný výjezd do Nymburka a na Sokol Kbely. Věřme, že nám forma zůstane a navážeme na tyto dobré výkony a výsledky.

Zobrazit celou zprávu
11.11.2019 Martin Šorf

Ženy naprosto zbytečně prohrály v Olomouci a pak dle očekávání nestačily na Bruntál

PDF download

Dva soupeři z opačného pólu tabulky nás čekali uplynulý víkend. V sobotu jsme jeli na palubovku Olomouce, která v soutěži na své první vítězství stále čekala. Naopak v neděli nás hostil neporažený lídr tabulky Bruntál.

 

výhra 02.11.2019 SK UP Olomouc - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 71:56 (17:10 38:14 52:43)
Adéla Štumarová - 19, Adéla Krajcigrová - 11, Sabina Knesplová - 9, Tereza Fekarová - 7, Sabina Hartmanová - 5, Anna Jeřábková - 3, Tereza Roubová - 2, Viktorie Jakubcová - 0, Lucie Jeřábková - 0, Daniela Marková - 0

 

Od úvodní minuty se nám vůbec nedařilo produkovat hru, jakou jsme si naplánovali. V obraně jsme nevytvářeli potřebný tlak a v útoku pro nás bylo téměř nemožné vsítit koš a to i z jasných pozic. Po 15 minutách vedli domácí 20:14 a pak přišla pětiminutovka hrůzy, kterou jsme prohráli 0:18 a stav o poločase tak byl 38:14. To bylo vážně na ručník.

Ve třetí periodě se naše hra výrazně zlepšila, především jsme aktivní obranou získávali mnoho míčů a také jsme se už konečně dokázaliu trefit do koše. Zaznamenali jsme 5 trojek a 24bodové manko jsme za 12 minut stáhli na pouhých 5 bodíků. Osm minut před koncem jsme prohrávali 47:52. Bohužel jsme náš tlak nedokázali udržet a domácím jsme povolili snadných 8 bodu v řadě, čímž rozdíl narostl na 13 bodů a drama se tak nekonalo.

Olomouc si připsala první letošní výhru, nebo možná jsme Olomouci darovali první letošní výhru? Kdyby se holkám chtělo bránit po celý zápas tak, jako ukázaly ve třetí periodě a kdyby nezahodily několik jasných pozic, kdy neproměnily ani samostané nájezdy na koš, tak dnes musely vyhrát. Na kdyby se ale nehraje a tak to pro nás snad bude cenná lekce a poučení.

Aby toho nebylo málo, tak větší ztrátou než toho bodu za výhru je zranění naší rozehrávačky Terezy Fekarové, která si poranila kotník a je jisté, že si už letos nezahraje. Věřme, že se vrátí alespoň co nejdříve po Vánocích.

 

výhra 03.11.2019 SK Bruntál - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 67:41 (21:15 38:20 49:29)
Sabina Hartmanová - 13, Lucie Jeřábková - 5, Sabina Knesplová - 5, Adéla Krajcigrová - 5, Viktorie Jakubcová - 4, Daniela Marková - 4, Tereza Roubová - 4, Anna Jeřábková - 1, Tereza Jochová - 0, Adéla Štumarová - 0

 

Na palubovce favorita celé naší skupiny jsme začali velmi dobře a po pěti minutách vedli 13:6. a později ještě 15:14. Pak ale mezi 7. a 15. minutou přišla šňůra domácích 17:0, čímž se rozhodlo o vítězi, obzvlášť, když soupeřky své vedení postupně ještě více navyšovaly. Největší problém nám dělal rychlý protiútok Bruntálu, přestože jsme se na něj připravovali a dokonce jsme i rezignovali na celoplošnou obranu, abychom se včas stíhali vracet. Dostali jsme příliš snadných košů z brejků a přechodové fáze soupeřek. A přitom vracet se sprintem do obrany není vůbec o talentu, nebo zkušenostech, ale o vůli a tu holky prostě neměly. A to nás v rychlosti přechodu na druhou polovinu přehrávaly i dvě výborné domácí hráčky, kterým je přes 40 let... Ano, tyto dámy běhaly do útoku rychleji, než se vracely naše hráčky, které mají průměrný věk 19,5 roku!

 

Dnes jsem poměrně kritický v hodnocení... ale kdo ty zápasy viděl, tak moc dobře ví o čem píšu. Ano, nemáme v kádru zkušenou hráčku, o kterou by se náš mladý tým mohl opřít. Ale nám tentokrát nefungovaly základní věci, jako že se nám nechtělo moc bránit a běhat, což jsou poměrně základní podmínky pro úspěch, obzvlášť když se střelecky nedaří.

Věřím, že tyto dva zápasy byly pro holky velkým ponaučením a lekcí a že naše hra za 14 dní v dvojutkání proti Žďáru bude vypadat úplně jinak.

 

A na závěr použiji slova Jardy Jágra, který má v Kladně taky hodně mladý tým a mluvil o tom, co je třeba změnit, aby se dostavil úspěch. Tedy že hráči musí pochopit, že si nejdou jen zahrát, ale že jdou vyhrát. A on je to obrovský rozdíl, zda si jdete zahrát basket, nebo zda jdete vyhrát zápas. Věřím, že toto holky pochopí a náš hlad po vítězství, aktivita a agresivita budou výrazně větší než u soupeře, protože to je pro nás jediná cesta, jak můžeme být letos úspěšní.

Zobrazit celou zprávu
04.11.2019 Martin Šorf

Žáci U14 dle předpokladů nestačili na favorita naší skupiny

PDF download

Dvě utkání s doposud neporaženými Pardubice sehráli v minulém týdnu naši mladší žáci. V Pardubicích se předehrávalo již ve středu 30.10., odveta byla naplánovaná na neděli 3.11. Šance na výhru byly malé a tak bylo naším cílem předvést co nejlepší výkon proti takto kvalitnímu soupeři.

 

výhra 30.10.2019 BK Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 81:41 (16:7 38:20 66:31)
Kryštof Grujbár - 12, Jonáš Brýdl - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Matěj Hanuš - 4, Michal Broulík - 2, David Kubíček - 2, Šimon Vašek - 2, Ondřej Bílek - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

 

Do zápasu jsme vstoupili výborně, když jsme zaznamenali koš s faulem a rázem vedli 3:0. Pak ale už převzali iniciativu domácí a 12 body v řadě strhli vedení na svoji stranu. Náskok Pardubic stále narůstal až na poločasových 38:20. Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a tak si domácí došli pro pohodovou výhru 81:41.

Dneska jsme nekladli absolutně žádný odpor a naše hra byla bez energie, přesnosti a důrazu. A co naopak naši hru "zdobilo", to byly ztráty. Připsali jsme si jich téměř 40 a většina z nich byla naprosto zbytečná a nevynucená. Toho soupeř samozřejmě s oblibou využíval k rychlým protiútokům. Když se k tomu přidala nízká úspěšnost střelby, pouhých 25%, tak bylo jasné, že jsme na nějaký dobrý výsledek nemohli moc pomýšlet.

 

výhra 03.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Pardubice 61:89 (13:25 29:43 43:63)
Jonáš Brýdl - 16, Ondřej Vomáčka - 16, Milan Tobiška - 10, Kryštof Grujbár - 5, Ondřej Bílek - 4, Matěj Hanuš - 4, Šimon Vašek - 4, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 0, Adam Jozek - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0

 

Nedělní odveta se hrála už trochu v jiném duchu, naše hra byla přesnější a efektivnější především na útočné polovině. To se odrazilo i do skóre a v úvodu třetí čtvrtiny jsme prohrávali jen 33:45. Následující úsek ale hosté vyhráli 15:2 a tím zápas definitivně zlomili ve svůj prospěch.

V obraně se nám často nedařilo zastavovat rozběhnuté hráče soupeře a jejich nájezdy a proto tak vsoký počet obdržených bodů. Naopak v útoku jsme předvedli řadu pohledných akcí a to jak individuálních, tak i kombinací zakončených přesným zakončením. Sice se opět prohrálo, ale tentokrát nemusíme mít z výkonu špatný pocit.

Zobrazit celou zprávu
04.11.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 přehrálo Skuteč a je stále neporažené

PDF download

V sobotu jsme hostili na domácí palubovce tým ze Skutče. Dle tabulky jsme sice neočekávali favorita soutěže, ale rozhodně jsme jej nechtěli podcenit. Byť utkání bylo v kategorii U12, podařilo se nám postavit prakticky celou pětku z ročníků 2009 a 2010 a zápas pojmout jako přípravu na nadcházející kvalifikační utkání. V druhé pětce nastoupil ročník 2008 s nejmladšími děvčaty Estell a Bárou.

Hosté nás překvapili svou hojnou účastí a rodičovskou podporou. Do hry jsme vstoupili v sestavě mladších hráčů a hráček a od začátku jsme diktovali tempo hry. Dařilo se nám rychle rozehrávat a úspěšně přecházet do rychlých protiútoků, které po dětech vyžadujeme. S postupným střídáním všech našich hráčů a hráček jsme si vyzkoušeli důslednou osobní obranu, která se nám více či méně dařila dle hráčských dovedností soupeře. Ze soupeřových hráčů rychlostí vynikali dva chlapci, na jejichž obraně jsme vystřídali naše nejrychlejší hráče. Potíž nám ještě dělalo ubránit jednoho soupeře, který si dokázal vytvořit dobré střelecké postavení díky své robustnosti. Celkem úspěšně ho bránil Lukáš, Šimon i Matěj. Prakticky celý zápas jsme udávali tempo hry a zakončili jsme jej vítězstvím 69 : 23.  
 

výhra 02.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Skuteč 69:23 (19:4 35:7 51:19)
Tadeáš Tichý - 22, Dominik Hodek - 20, Tomáš Hanuš - 14, Šimon Grujbár - 9, Agáta Bártová - 2, Lukáš Peřina - 2, Estella Faltysová - 0, Matěj Pokorný - 0, Barbora Nešporová - 0

 

Druhý zápas se odehrával ve stejném duchu a soupeři jsme nastříleli ještě více bodů. Vyhráli jsme 92 : 26.

Toto dvojutkání nám ukázalo jak důležité a účinné je rychlé rozehrávání a jak efektní je hrát „hoď a běž“. I nadále musíme trénovat vedení míče, které je základem hry jedna na jedna.

 

výhra 02.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Skuteč 92:26 (18:6 35:14 60:20)
Tadeáš Tichý - 18, Lukáš Peřina - 16, Dominik Hodek - 14, Šimon Grujbár - 12, Matěj Pokorný - 10, Agáta Bártová - 9, Tomáš Hanuš - 8, Barbora Nešporová - 3, Estella Faltysová - 2
Zobrazit celou zprávu
04.11.2019 Pavel Hanuš

Hradecké lvice byly nad síly našich žákyň U14

PDF download

Konečně jsme se dočkali dívčího týmu jako soupeře, byl to však soupeř nadmíru zdatný. Děvčata z Hradce byla o kategorii níže mistryněmi republiky a na jejich hře to bylo znát. Maximální nasazení v obraně, po zisku ihned rychlý protiútok a přesné zakončování, to je ve zkratce popis jejich hry. Pro naše hráčky to byla důležitá ukázka moderního basketbalu. Naše děvčata se snažila, bojovala také zdatně, ale naše nedostatky byly i více vidět. Stále je co dohánět v technice i nasazení. Naše hra se v průběhu obou zápasu trochu zlepšovala, nejlépe nám vyšel úvod toho druhého, když jsme dokonce vyhráli 1. čtvrtinu 10:7. Děvčata bojovala až do konce, na hřiště se dostala všechna a zkusila si hru pod tlakem, jaký jsme dosud nepocítili. Snad nám tyto zápasy budou k dobru v tom, že si uvědomíme v jakém tempu se dá hrát, bojovat o postavení. Pro čtenáře těchto řádků a diváky zápasu jen na okraj, že trenérkou soupeřek byla Eva Němcová (Horáková), bývalá reprezentantka a mistryně Evropy a její dcera hrála s číslem 8 a byla největší zbraní soupeřek. Ještě poděkování stolku ve složení Hodek st., Hodek ml. a Ivan Škeřík.

 

výhra 03.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Sokol Hradec Králové "B" 34:87 (10:17 17:39 23:60)
Jolana Severová - 8, Nela Škeříková - 8, Denisa Hloušková - 6, Bohdana Metyšová - 6, Michaela Tomšů - 5, Berenika Gultová - 1, Jolana Jánová - 0, Jolana Kolářová - 0, Kristýna Raliková - 0

 

výhra 03.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - Sokol Hradec Králové "B" 43:74 (10:7 16:32 33:50)
Michaela Tomšů - 19, Bohdana Metyšová - 8, Berenika Gultová - 6, Denisa Hloušková - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 2, Jolana Jánová - 0, Kristýna Raliková - 0, Jolana Severová - 0
Zobrazit celou zprávu
04.11.2019 Stanislav Cimburek

Minižactvo U11 prohrálo i podruhé

PDF download

Ve druhém dvojzápase čekal na tým U11 silný soupeř z Pardubic. Naší ambicí bylo si co nejvíce zahrát a nabrat další ostré zkušenosti. Do utkání jsme vstupovali s odhodláním bránit svého hráče a nespěchat zbrkle do útoku.

Začátek utkání začal nad očekávání dobře. Úvodní pětka hrála velmi aktivně a soupeř se navíc nemohl trefit do koše. Ujali jsme se tak rychle vedení 12:0. Lavička soupeře začala být nervózní. Po prostřídání se ale situace změnila. Soupeř nám začal ukazovat výrazně lepší vedení míče, rychlejší přihrávky i disciplinovanější návrat do obrany. K tomu jsme zbytečně zahušťovali prostor před soupeřovým košem a bránili si tím možnost útoku 1 na 1. Výsledkem toho byly pouhé 4 vsítěné body za druhou a třetí čtvrtinu. V poslední čtvrtině jsme zlepšili útočné rozestavení a začali na koš najíždět ze stran. Na konci oba týmy daly příležitost mladším hráčům. Hra byla často přerušovaná kroky či porušením pravidla o driblinku. Ukázalo se, jak je důležité, aby děti byly větší kamarádi s míčem. Toho můžeme dosáhnout jen, pokud si na míč pravidelně sáhnou i mimo týmové tréninky.

 

výhra 26.10.2019 BK Pardubice  - ADFORS Basket Litomyšl 44:28 (6:12 16:14 32:16)
Adam Kodýtek  - 16, Šimon Grujbár - 4, Lukáš Peřina - 4, Dominik Rosypal - 2, Adam Severa - 2, Estella Faltysová - 0, Tomáš Hanuš - 0, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, František Pokorný - 0, Anna Polanská - 0

 

Do druhého utkání oba týmy vstoupily v nejsilnější sestavě. Pardubice proti prvnímu utkání výrazně vylepšily úspěšnost střelby a tuto část vyhrály poměrem 18:9. Od druhé čtvrtiny jsme pravidelně střídali všech 11 hráčů. V obraně jsme předvedli více lepších momentů, ale bohužel se nejsme schopni koncentrovat po celou dobu, co jsme na hřišti. Proti utkání s Havlíčkovým Brodem jsme dnes lépe přecházeli na polovinu soupeře a lépe bránili náběhy pod koš.

 

výhra 26.10.2019 BK Pardubice  - ADFORS Basket Litomyšl 72:34 (18:9 32:21 57:29)
Tomáš Hanuš - 15, Adam Kodýtek  - 6, Lukáš Peřina - 6, Šimon Grujbár - 4, Estella Faltysová - 2, Dominik Rosypal - 1, Nikodém Kmošek - 0, Barbora Nešporová - 0, František Pokorný - 0, Anna Polanská - 0, Adam Severa - 0

 

K příštímu zápasu do Litomyšle přijede další tým z Pardubic, tentokrát ryze dívčí BK Studánka. Podle dosavadních výsledků se jedná o hratelnějšího soupeře a tak věřím, že se dětem podaří dosáhnout vytouženého prvního vítězství.

Zobrazit celou zprávu
31.10.2019 Zdeněk Hodek

Junioři U19 vybojovali dvě výhry. Druhý zápas dospěl do dramatické koncovky.

PDF download

V neděli 27.10. jsme odehráli dva zápasy na palubovce sousedního Vysokého Mýta. Protože se s tímto soupeřem tradičně přetahujeme o vítězství a o pozice v tabulce byly to pro nás velmi důležité výhry.

Začátek prvního zápasu byl pro nás velmi těžký. Dařil se nám hrát rychlý basket a po nájezdech 1/1 jsme se dostávali ke koši. Také jsme si dokázali vytvořit prostor pro dobrou střelu. Koše ale nepadaly, míč se svezl po obroučce a šli jsme znovu bránit. I tak jsme ale vyhráli první čtvrtinu a vedli o tři body. V dalších čtvrtinách jsme pokračovali v rychlé, ale hlavně kombinační hře a dokázali soupeři bodově odskočit. Střelecky nejvýraznější byla třetí čtvrtina, kdy jsme dali 21 bodů a soupeř jen 2. K celkovému počtu 79 bodů jsme si pomohli i pěti trojkami od čtyř hráčů.

 

výhra 27.10.2019 Sokol Vysoké Mýto - ADFORS Basket Litomyšl 34:79 (9:12 21:33 23:54)
Tomáš Kotěra - 22, Štěpán Vlček - 16, Matěj Sádovský - 15, Filip Suchomel - 10, Tomáš Ulrych - 6, Tomáš Candrák - 5, Arsenij Bobryshev - 3, Matěj Martiník - 2, Jeroným Lněnička - 0

 

Druhý zápas byl o obranách. Tedy my jsme hráli prakticky bez obrany. Nedokázali jsme zatlačit na soupeře a celkový počet jen ŠESTI faulů za zápas hovoří za vše. Soupeř pak začal hrát v obraně zónu a její překonání nám zpočátku dělalo problémy. Rychlý pohyb míče po perimetru a nájezd do otevřené obrany nás ale držel na +10 bodech od soupeře. Úspěšnost střelby trojek šla oproti prvnímu zápasu dolů. Dramatická koncovka nastala v poslední čtvrtině, kdy jsme dovolili soupeři se dotáhnout na 3 a pak i na 2 body. V posledních dvou minutách jsme už body přidávali jen my a došli si pro páté vítězství v sezóně.

 

výhra 27.10.2019 Sokol Vysoké Mýto - ADFORS Basket Litomyšl 59:67 (19:27 34:45 46:56)
Filip Suchomel - 23, Štěpán Vlček - 14, Tomáš Kotěra - 11, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Candrák - 4, Tomáš Ulrych - 4, Arsenij Bobryshev - 3, Jeroným Lněnička - 2, Matěj Martiník - 0

 

Zobrazit celou zprávu
30.10.2019 Marek Martiník

Žáci U15 se díky výhram nad Pardubicemi dostali na místo zaručující extraligu!

PDF download

Dvojzápas s Pardubicemi čekal naše starší žáky minulý víkend. S tímto týmem se utkáváme již mnoho let a tak jsme tušili co nás čeká. Rozhodně jsme se připravovali na těžkou prověrku a to se především v sobotu potvrdilo.

Pardubice měly před těmito duely stejnou bilanci 2-4, když porazily přesně ty samé týmy jako my.

 

V sobotním zápase měli v prvním poločase navrch domácí, kteří vedli v jednu chvíli již o 10 bodů a nakonec vyhráli první poločas 41:35. O přestávce jsme si řekli, že šestibodové manko je s ohledem na naši hru velmi příznivé, protože jsme opravdu nehráli dobře. Do druhé půle jsme chtěli výrazně přitvrdit v celoplošném presingu a také se nebát střílet z perimetru, což je obecně jedna z mála zbraní kterou můžete využít proti zatažené obraně, a že pod košem Pardubic bylo často dost ucpáno.

Obojí se nám povedlo na výbornou. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 25:9, když jsme v ní proměnili tři trojky a získali několik míčů dobrým presinkem. Před posledním dějstvím jsme vedli 60:50 a náskok si již pohlídali. V koncevce nám také hodně pomohl útočný doskok, když jsme dokázali mít i tři střely během jednoho útoku. Celkem jsme doskočili pod soupeřovým košem 25 míčů, což je skvělé číslo.

 

výhra 26.10.2019 BK Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 65:74 (17:20 41:35 50:60)
Bohdan Slawisch - 22 (+14 doskoků a 9 zisků), Tomáš Folta - 19 (+19 doskoků a 7 zisků), Tomáš Sedláček - 16, Adam Kubíček - 8, Jan Bubeníček - 5, Ondřej Vomáčka - 3, Jonáš Brýdl - 1, Matěj Hanuš - 0, František Tupec - 0, Vojtěch Tupec - 0, Šimon Vašek - 0

 

Do nedělní odvety jsme vstoupili výbroně a díky několika pohledným kombinacím vedli brzy 15:5. Z náskoku jsme se však neradovali dlouho a v 17. minutě dokonce hosté otočili na 26:28. Konec první půle byl však v naší režii a do šaten jsme šli s náskokem 36:31.

Druhá půle byla oboustranně plná nepřesnosní a špatných přihrávek. Nicméně stále jsme měli mírně navrch a vedení jsme postupně navyšovali až na konečných 63:51.

 

výhra 27.10.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Pardubice 63:51 (17:15 36:31 50:41)
Adam Kubíček - 14, Bohdan Slawisch - 13 (+11 doskoků), Tomáš Folta - 11 (+13 doskoků), Ondřej Vomáčka - 9, Jan Bubeníček - 7, František Tupec - 6, Tomáš Sedláček - 3, Jonáš Brýdl - 0, Matěj Hanuš - 0, Vojtěch Tupec - 0, Šimon Vašek - 0

 

Tyto dvě výhry nás posunuli na průběžné 4. místo v naší ligové skupině B, tedy na poslední postupové místo do extraligy. Ještě je před námi šest velice náročných zápasů a především domácí duel se Spartou může být klíčový pro případný postup či nepostup mezi nejlepších 12 týmů v republice.

Zobrazit celou zprávu
28.10.2019 Martin Šorf

ADFORS Basket PLES 2020

PDF download

13. března 2020 proběhne ve Smetanově domě historicky první ADFORS Basket PLES a Vy u toho nemůžete chybět! Večer plný tance, zábavy a pohodové atmosféry zpříjemní i dvě kapely, které se na pódiu vystřídají. Které? To se dozvíte již brzy!


Předprodej lístků začne 11.11. a zakoupit je můžete u Martina Šorfa (602 335 513), tak neváhejte a objednávejte už nyní (rezervovat si lístky je již možné)!

Cena: 250,- (bez místa) / 290,- (sezení v sále)


Chcete vstupenku zdarma? Tak sdílejte článek na Facebooku k této akci a příští měsíc vylosujeme z těch co sdíleli výherce, který se na ples dostane zdarma!


Těšíte se? My už strašně moc!

Zobrazit celou zprávu
25.10.2019 Martin Šorf

Ženy sehrály další dva vyrovnané zápasy, bohužel bez vítězného konce

PDF download

Další dva domácí zápasy sehrály naše ženy v rámci 2. ligy. V sobotu jsme hostili Nymburk a v neděli jsme měli šanci na reparát z pohárové prohry proti Poděbradům. V obou duelech se potvrdilo, že jsme schopni hrát s těmito týmy vyrovnané partie, ale také to, že každý zápas je nesmírně těžký a že soupeři mají více zkušeností, především v koncovkách.

 

výhra 19.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basketball Nymburk 56:61 (17:16 26:31 40:41)
Sabina Knesplová - 12, Adéla Štumarová - 11, Adéla Krajcigrová - 9, Barbora Křapová - 6, Tereza Fekarová - 5, Sabina Hartmanová - 5, Viktorie Jakubcová - 4, Tereza Roubová - 3, Anna Jeřábková - 1, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0, Tereza Jochová - 0

 

 

Do zápasu s Nymburkem jsme vstoupili dobře a brzy vedli 9:4, ale pak se hra i skóre hodně vyrovnaly. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale bohužel nás sráželo nepřesné zakončení a to jak z pod koše, z trojky i z trestných hodů. O přestávce jsme tak ztráceli na soupeře 5 bodů. Po třetí čtvrtině byl stav téměř vyrovnaný 40:41. No a v závěrečné desetiminutovce hostující hráčky prokázaly větší zkušenosti, když se ujaly vedení, které si už pohlídaly. Sice jsme trojkou 12 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediného koše, ale hosté pak proměnili oba trestné hody a bylo hotovo.

V utkání jsme stříleli 25 trestných hodů a proměnili pouze 8 z nich! Pokud prohrajete zápas o 5 bodů a zahodíte 17 šestek, tak to hodně mrzí.

 

 

výhra 20.10.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady 65:74 (10:12 26:32 43:51)
Viktorie Jakubcová - 9, Sabina Hartmanová - 8, Sabina Knesplová - 8, Adéla Krajcigrová - 8, Adéla Štumarová - 7, Tereza Fekarová - 6, Tereza Jochová - 6, Barbora Křapová - 6, Tereza Roubová - 5, Anna Jeřábková - 2, Tereza Hánělová - 0, Lucie Jeřábková - 0

 

Nedělní zápas s Poděbrady se nesl v podobném duchu jako zářiové pohárové utkání. Minule to byla prohra 63:72, tentokrát 65:74. Podobné skóre, stejný rozdíl. Jeden rozdíl zde však byl. Minule jsme stále dotahovali vedení hostí, což tady platilo "jen" po tři čtvrtiny. Na začátku té poslední jsme prohrávali 43:53, ale pak jsme dokázali šňůrou 20:6 otočit na 63:59 a 4 minuty před koncem jsme měli náskok dvou košů. V tu chvíli se bohužel vyfaulovala Vikča Jakubcová, která hrála výborný zápas a byla i naší nejlepší střelkyní. K tomu se přidaly chyby na obranném doskoku, kdy jsme Poděbradům dali několik druhých možností k zakončení a najednou z toho bylo 13 bodů v řadě pro hosty a tím i ztracení zápasu.

Je to škoda, dneska na výhru dneska rozhodně bylo.

 

V sobotu nám výhra utekla především díky nízké úspěšnosti střelby, naopak v neděli byla příčinou práce pod vlastním košem a to jak v obraně, tak hlavně na dokosku. Zápasy nám ukázaly, že se nemusíme soupeřů bát a že můžeme jít s cílem vyhrát do každého duelu. Zároveň si však moc dobře uvědomujeme, že nám nedá nikdo nic zadarmo a že je před námi mnoho práce. Hrajeme ale premiérovou sezonu mezi dospělými, takže to sbírání zkušeností ještě chvíli potrvá.

Zobrazit celou zprávu
23.10.2019 Martin Šorf
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U1414.12.2019
USK Praha
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:14:00 v hale
začátek:15:00
konec: cca 17:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy14.12.2019
Basket Poděbrady
město:Sadská
místo:Hala ZŠ
adresa:K. Světlé 386

sraz:14:30 u Kubíka
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žákyně U1415.12.2019
SK Týniště nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy15.12.2019
Basketball Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Minižactvo U1215.12.2019
Sokol Hradec Králové "B"
město:Hradec Králové
místo:hala Sokola
adresa:Eliščino nábř. 777

sraz:12:45 u Kubíka
začátek:14:30 a 16:15
návrat: cca 18:30

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa


Návštevy
celkem: 122 114
tento rok: 21 745
tento měsíc: 305
tento týden: 159
dnes: 31
online: nahravam