Smíšený tým U14B podlehl Hradeckým Lvicím v obou zápasech!

PDF download
V neděli 13.1. jsme na domácí palubovce přivítali dívčí tým z Hradce Králové. Týmy Lvic z HK jsou obecně známy svou velkou bojovností a vyrovnaností všech hráček. Rodiče z HK pak z tribuny vytváří velmi hlasitou a někdy i napjatou atmosféru. Tentokrát byl v hale klid a náš tým v neděli tvořila směsice dívek a chlapců různé výšky i věku.
výhra 13.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nilfisk Hradec Králové 27:41 (10:8 12:23 22:33)
Michaela Tomšů - 9, Lukáš Pavliš - 8, Petr Černý - 4, Jolana Kolářová - 3, Daniel Král - 2, Michal Broulík - 1, Denisa Hloušková - 0, Sára Kolářová - 0, David Kubíček - 0, Vojtěch Marek - 0

První zápas jsme začali velice aktivně a ve čtvrté minutě vedli 7:0. Sice jsme v této čtvrtině udělali osm ztrát, ale soupeř je nedokázal výrazněji potrestat a po osmi minutách jsme vedli 10:8. Pod oběma koši na doskoku kraloval Petr Č., který je jedním ze tří starších hráčů v tomto týmu. Druhá čtvrtina byla opakem té první. Dali jsme jen jeden koš, udělali 11 ztrát a čtvrtinu prohráli 2:15. Nevyužívali jsme celou šíři hřiště a většina útoků začínala a hned končila okolo středu hřiště. V poločase byl stav 12:23. Ve druhé polovině zápasu se hra vyrovnala. Začali jsme více využívat křídelní a rohové části hřiště, prostor okolo šestky se otevřel a nám se dařilo z tohoto prostoru zakončovat. Toto je důležité si přenést do dalších zápasů.

výhra 13.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl "B" - Sokol Nilfisk Hradec Králové 42:70 (18:18 26:42 32:52)
Michaela Tomšů - 9, Michal Broulík - 6, Petr Černý - 6, David Kubíček - 6, Sára Kolářová - 4, Vojtěch Marek - 4, Lukáš Pavliš - 3, Jolana Kolářová - 2, Daniel Král - 2, Denisa Hloušková - 0

Druhý zápas byl herně i bodově vyrovnaný jen v první čtvrtině. Ve zbytku zápasu se projevila větší vyváženost a zkušenost hráček z HK. Výrazně jsme polevili v obraně a opakovaně jsme některé hráčky nechali zcela bez obrany. Co se nám dařilo a za co chci hráče pochválit, byla bojovnost a snaha získat míč. Podařilo se nám i trošku zapojit naše vysoké hráče, na které jsme zkoušeli přihrát z autu nebo křídla.

Zobrazit celou zprávu
15.01.2019 Marek Martiník

Kadeti sahali po vítězství, přesto si odváží dvě prohry!

PDF download
V sobotu 12. 1. vyrazila opět skromná sestava kadetů ke dvěma zápasům do Přelouče, ta byla aktuálně na prvním místě v naší tabulce. Loni jsme zde prohráli velkým bodovým rozdílem, protože tento tým tvoří i hráči z Pardubic a okolních měst. Po shlédnutí hráčů připravených do zápasu, jsme ale věděli, že nyní budou oba zápasy vyrovnanější.
výhra 12.01.2019 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 80:70 (9:13 22:40 48:53)
Tomáš Kotěra - 21, Arsenij Bobryshev - 14, Matěj Sádovský - 12, Tomáš Candrák - 11, Matěj Martiník - 6, Vilém Havran - 4, Daniel Seidl - 2, Milan Záleský - 0

Do prvního zápasu jsme vstoupili košem s faulem a danou šestkou hned v první minutě. Hra byla z obou stran trochu nervózní a oba týmy v prvních minutách zápasu udělaly několik ztrát. Více nepřesných střel bylo na straně soupeře a nám se dařilo dávat koše z nájezdů nebo po doskoku střelou z vymezeného území. Po první čtvrtině byl stav 13:9 pro nás. I ve druhé čtvrtině jsme skóre postupně navyšovali a i díky jen dvěma ztrátám v této části jsme ve druhé čtvrtině dali 27 bodů a soupeř jen 13. V polovině jsme tedy vedli 40:22. Soupeř šokovaný průběhem zápasu povolal do hry do té doby zapisujícího a zranění doléčujícího rozehrávače M. Priessnitze. Tato změna jistě nebyla rozhodujícím faktorem toho, že jsme třetí čtvrtinu prohráli my 13:26. My jsme v této části opakovaně a neúspěšně vystřelili z nepřipravených pozic, dovolili jsme soupeři několik rychlých protiútoků. Stav po třetí čtvrtině tedy byl +5 pro nás, 48:53. Ve čtvrté čtvrtině jsme konečně srovnali krok s rozjetým soupeřem i my a udržovali si náskok 7 bodů. V páté a šesté minutě pak přišel zlom a soupeř udělal šňůru 4 košů z toho dvou trojek a vedl 66:63. Tomáš Kotěra nás pak také trojkou dotáhl na 66:66. Do deváté minuty se pak oba týmy postupně střídaly ve vedení střelbou trestných hodů. Byly dvě minuty do konce a na tabuli svítilo nerozhodné skóre 70:70. Od tohoto stavu ale přidával body už jen soupeř a začal hned trojkou. My jsme už nebyli úspěšní ani z nájezdů ani ze šestek. Konečný výsledek 80:70 je důkazem že se hraje 4x10min a fyzická připravenost se projevuje právě na konci zápasu.

výhra 12.01.2019 BK Přelouč - ADFORS Basket Litomyšl 79:62 (20:9 43:27 62:41)
Matěj Sádovský - 16, Tomáš Candrák - 13, Tomáš Kotěra - 9, Arsenij Bobryshev - 7, Vilém Havran - 7, Matěj Martiník - 4, Milan Záleský - 4, Daniel Seidl - 2

Druhý zápas byl pokračováním toho prvního. Na začátku jsme chvíli vedli, ale pak nám úplně odešla střelba a první čtvrtinu jsme prohráli 9:20. Hned v úvodu druhé čtvrtiny udělal soupeř šňůru dvanácti bodů. My přidali jen dva a skóre narostlo na hrozivých 32:11. Od čtvrté minuty jsme přestali střílet z těžkých pozic a začali jsme najíždět do koše. Bylo z toho několik košů s faulem nebo aspoň faul a my šli na čáru trestného hodu. Šestky ale nebyly v této čtvrtině to, čím se můžeme chlubit. Z deseti pokusů jsme dali jen dvě. Čtvrtinu jsme sice prohráli 18:23, ale aspoň jsme dokázali trochu ubrat z dvaceti jedna bodového rozdílu a v poločasu prohrávali „jen o šestnáct“ 43:27. Ve třetí čtvrtině jsme přidali čtrnáct bodů, soupeř devatenáct (včetně tří trojek). Skóre bylo na tabuli 62:41. V poslední čtvrtině jsme se v šesté minutě dokázali dotáhnout na rozdíl jen deseti bodů 66:56. V sedmé minutě pak soupeř udělal šňůru devíti bodů, odskočil na devatenáctibodový rozdíl a bylo po zápase.

Zobrazit celou zprávu
15.01.2019 Marek Martiník

Minižactvo U12 vybojovalo vítězství v Trutnově

PDF download

Jak už bývá tento rok zvykem, opět jsme nemohli z mnoha důvodů nastoupit do zápasu v kompletní sestavě. Chyběli David Kubíček, Adam Karlík, Berenika Gultová a Jolana Jánová. Tentokrát to bylo oslabení velice citelné, protože jak z výčtu absencí vyplývá, chyběla nám výška a zároveň skoro všichni ročníku 2007. Ale co už, do boje jedeme v 8 „malých ale šikovných statečných“! Po příjezdu do Trutnova nás přivítá opravdu pěkná velká hala a taky 12 soupeřů, kde obzvláště jeden byl dvakrát vetší, jak do šířky, tak do výšky. Do zápasů jdeme s tím, že chceme využívat celou velikost hřiště, chodit do rychlých protiútoků, nepřetahovat se se soupeřem pod koši a kvalitně osobně těsně bránit.  

výhra 12.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 38:84 (5:28 24:43 30:59)
Tadeáš Tichý - 26, Dominik Suchomel - 23, Tomáš Hanuš - 14, Nela Škeříková - 13, Dominik Hodek - 4, Bohdana Metyšová - 4, Agáta Bártová - 0, Natálie Svobodová - 0

Do první čtvrtiny jdeme v nejsilnějším možném složení, s cílem být co nejvíc agresivní v obraně a snažit se vytvořit si náskok a po zbytek zápasu pak rotovat všechny hráče. Sice hned z prvního útoku soupeře dostáváme koš a vypadá to, že hráč číslo 33 bude nezastavitelný, jelikož když zvedne ruce a rozběhne se, tak leda že by Bóďa vzala na ramena Tomáše, abychom na něho dosáhli. Ale to bylo od domácích vše. Agresivní obranou jsme získávali míč za míčem a rychlými protiútoky nebo pestrou hrou v útoku, kdy jsme si pěkně roztahovali hřiště, končí čtvrtina 28:5 v náš prospěch. Od této chvíle šetříme síly našich čtyřech nejlepších a na palubovce je Domča S. s Bohdankou nebo Táďa s Nelčou a k nim rotujeme zbylé hráče. Ve druhé čtvrtině, kterou jsme jako jedinou prohráli, ale i po celý zbytek zápasu si udržujeme vedení a postupně jsme ho navýšili až na konečných 84:38. Výsledek se zdá jednoznačný, ale až tak úplně jednoduchý zápas to nebyl. Stálo nás to dost fyzických sil a je nutné podotknout, že soupeř odehrál zápas klasicky na dvě pětky, kromě snad pár minut.

výhra 12.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl 48:70 (12:13 24:31 40:50)
Nela Škeříková - 24, Bohdana Metyšová - 21, Tadeáš Tichý - 9, Dominik Suchomel - 8, Tomáš Hanuš - 4, Agáta Bártová - 2, Natálie Svobodová - 2, Dominik Hodek - 0

Ve druhém zápasu chceme zopakovat výkon z prvního duelu, se stejnou taktikou. Soupeř však přeskupil síly a hned od začátku nasadil kompletně to nejlepší. Po větší část první čtvrtiny prohráváme, ale čtvrtinu jsme nakonec dotáhli k průběžnému vedení 13:12. Pokud chceme pomýšlet na výhru i v tomto zápasu, tak na nějakou větší rotaci není prostor. I druhá čtvrtina je velký boj. Nedařilo se nám soupeři odskočit na větší bodový rozdíl, skóre je pořád v náš prospěch, ale o 2–4 body. Když už jsme konečně odskočili na +10, tak hned v zápětí to soupeř stáhne. Poločasový výsledek 31:24. Síly ubývají, ale hráči jsou odhodláni to dnes urvat za každou cenu. Boj pokračuje. Třetí čtvrtinu vyhráváme 19:16 a do poslední čtvrtiny jdeme s vedením 50:40. V prvních dvou minutách jdeme do trháku na +16 a zápas se zlomil. Soupeř již nemá sílu. My sice taky ne, ale nedáváme to znát. Naši 4 stateční jdou konečně postupně všichni střídat a zápas dohráváme v poklidu na konečný výsledek 70:48. DĚTI DĚKUJEM!!!

Byť to výsledkově nevypadá, byly to strašně těžké zápasy. V prvním zápase kralovali kluci – Táďa 26, Domča S. 23 a Tom 14 bodů. V druhém zápase, kde se soupeř zaměřil právě na kluky, tak zase perfektně zabraly holky – Nela 24, Bohdanka 21 bodů. Ale bylo to o všech hráčích. Každý sehrál svoji důležitou roli a bez žádného z nich by zápasy nedopadly tak, jak dopadly. Moc často to nedělám, ale rád bych vyzdvihnul dva hráče – Domča S., perfektní hra pro tým a Bohdanka za bránění toho „obříka“.

Ještě bych rád zmínil pana rozhodčího Mareše. Pískal sám, ale pískal dobře a přesně. A hlavně, co se málo vidí, tak vyžadoval osobní obranu a netoleroval žádné stání v „bedně“. I to byl faktor, proč jsme slavili úspěch.

Celkově byl výjezd moc fajn. Po cestě tam spousta zábavy s vysílačkami a hrou Česko Junior. Cestou zpátky strašně zdravá, ale zasloužená večere v KFC.

Moc bych si přál, abychom se na ty poslední dva zápasy sešli v co nejsilnějším složení. Snad nám to zdraví a všechny jiné okolnosti umožní.

Jedno moje zamyšlení: jak by bylo krásné, kdyby se Nelča narodila o 14 dní později a kdyby Domču S. nezlákaly Pardubice. To bychom na MČR U11 MIX hodně těžko hledali soupeře….

Zobrazit celou zprávu
14.01.2019 Zbyněk Tichý

Juniorky U19 zakončily základní část výhrou nad Benešovem

PDF download
Poslední dva zápasy základní části čekaly na naše juniorky. V plné síle, tedy s osmi hráčkami, jsme nastoupili na HB Basket Praha a na Benešov. Především v nedělním duelu jsme měli soupeřkám co vracet, když jsme v Benešově podlehli o jediný koš poté, co nám v šesti hráčkách došly síly a ztratili jsme slibné vedení.
výhra 05.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - HB Basket Praha 43:56 (12:14 16:32 31:45)
Viktorie Jakubcová - 10, Daniela Marková - 10, Sabina Knesplová - 7, Vendula Rohlenová - 6, Natálie Bisová - 4, Natálie Čerebová - 3, Tereza Hánělová - 3

Úvod zápasu nám docela vyšel a po první periodě byl stav 12:14. Pak ale přišlo obrovské útočné trápení a druhou desetiminutovku jsme prohráli 4:18. V poločase jsme tak prohrávali 16:32. V úvodu druhé půle zaznamenal soupeř 9 bodů v řadě a stav byl už hrozivých 16:41. Pak jsme dokázali konečně něco ubránit a v útoku nám to začalo padat. Následujících 13 minut jsme vyhráli 25:8 a rázem byl stav 41:49. Na větší zvrat jsme však již neměli a hosté si vedení pohlídali. Škoda té nepovedené druhé čtvrtiny, rozhodně dnes na výhru bylo.

výhra 06.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Benešov  86:53 (13:17 37:27 66:43)
Vendula Rohlenová - 25, Sabina Knesplová - 15, Tereza Hánělová - 11, Natálie Bisová - 10, Daniela Marková - 10, Viktorie Jakubcová - 8, Natálie Čerebová - 5, Karolína Pakostová - 2

Prvních 12 minut zápasu se našim hráčkám něchtělo moc bránit a především dvě soupeřky si s námi dělaly co chtěly. V tu chvíli byl stav 21:24. Pak jsme dokázali přitlačit v obraně a v útoku jsme díky větší aktivitě zaznaměnali několik košů. Šesti koši v řadě jsme se ujali vedení 33:24. Ve druhém poločase jsme už měli jasně navrh. V útoku se nám dařilo skoro vše a padalo to i z dálky, když jsme v této dvacetiminutovce zaznamenali hned 9 úspěšných trojek. Výborný zápas odehrála Vendy, které spadlo do koše skoro vše co zvedla.

Touto výhrou jsme zakončili základí část a v nadstavbě nás teď čekají odvety s Jabloncem, Kolínem a Benešovem.

Zobrazit celou zprávu
07.01.2019 Martin Šorf

Minižáci U13A mají další domácí výhry, ale s velkým varováním!

PDF download

První letošní zápas jsme hráli ve značně oslabené sestavě - osm chlapců nastoupilo v neděli 6.1. proti poměrně vysokým děvčatům z Jičína. Naštěstí jsme hned od začátku drželi otěže zápasu v našich rukách, když soupeřkám chyběla lepší střelba a také v útoku jedna na jedna je naši chlapci poráželi. K tomu poměrně kvalitní týmová obrana a již o poločase jsme vedli 29:11. Ve stejném stylu jsme pokračovali i do druhé části zápasu, který bodově táhly tři opory týmu Ondra Vomáčka, Jonáš Brýdl a Šimon Vašek. Nakonec jsme zvítězili poklidně o 27 bodů a vše se zdálo být jasné i do druhého zápasu.

výhra 06.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BSK Continental TJ Jičín  60:33 (17:7 29:11 49:20)
Jonáš Brýdl - 16, Ondřej Vomáčka - 16, Šimon Vašek - 14, Michal Broulík - 4, Tadeáš Tichý - 4, Kryštof Grujbár - 2, Lukáš Pavliš - 2, Dominik Suchomel - 2

Druhé utkání se ale začalo vyvíjet úplně jinak – od začátku jsme prohrávali, přestaly nám padat koše, nedali jsme jednoduché nájezdy a především po jasném vítězství v prvním zápase přestali chlapci úplně bránit. V průběhu druhé čtvrtiny jsme dokonce prohrávali 13:22! V poločase se chlapci zkoncentrovali, padlo tam pár rychlých košů z nájezdů a každý z našich hráčů se konečně začal věnovat obraně své protihráčky, takže se hra obrátila a nakonec jsme si připsali i druhé vítězství. Začátek druhého zápasu nechť je nám varováním, že při ztrátě koncentrace se může zápas proti soupeři, kterého jsme před tím hravě porazili, změnit v trápení. Je dobře, že se chlapci včas zvedli a ve druhém poločase předvedli kvalitní výkon.

výhra 06.01.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BSK Continental TJ Jičín  63:46 (10:12 27:30 50:36)
Ondřej Vomáčka - 23, Jonáš Brýdl - 15, Šimon Vašek - 10, Dominik Suchomel - 6, Kryštof Grujbár - 4, Tadeáš Tichý - 3, Michal Broulík - 2, Lukáš Pavliš - 0
Zobrazit celou zprávu
07.01.2019 Daniel Brýdl

Minižákyně U13 bojovaly, ale na výhru v Trutnově to nestačilo!

PDF download
Po vánoční přestávce nás čekaly podobně jako v loňské sezóně zápasy v Trutnově. Trutnov má výborný dívčí tým, ale hraje se nám proti němu dobře. Bohužel různé důvody vedly k tomu, že jsme jako loni bojovali jen v sedmi. Značně nám chyběly Bohdana Metyšová a Denisa Hloušková.
výhra 05.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl "B" 46:42 (16:8 29:16 35:30)
Jolana Kolářová - 12, Michaela Tomšů - 12, Berenika Gultová - 8, Jolana Severová - 6, Nela Škeříková - 4, Leona Petrásová - 0, Natálie Svobodová - 0

Naše děvčata však hrála dobře a trochu zaskočila domácí, když po poločasovém manku 13 bodů byl po 3. čtvrtině rozdíl pouze 5 bodů. Minimální náskok se soupeřkám podařilo udržet i v závěrečné části. Děvčata je třeba pochválit za bojovnost, opět se však několikrát nepodařilo proměnit  jasné příležitosti. V průběhu zápasů se lepšilo obranné doskakování, hlavně když jsme bránili na straně naší střídačky a trenér dokázal hráčky slovně řídit.

výhra 05.01.2019 Loko Trutnov - ADFORS Basket Litomyšl "B" 63:44 (17:15 38:19 47:36)
Michaela Tomšů - 14, Jolana Severová - 11, Nela Škeříková - 7, Jolana Kolářová - 6, Berenika Gultová - 4, Natálie Svobodová - 2, Leona Petrásová - 0

Druhý zápas přinesl vyrovnanou první čtvrtinu, ve druhé se utkání rozhodlo rychlými protiútoky soupeřek po našich ztrátách či neúspěšných střelách. Děvčata dohrála zápas důstojně i když už se projevovala únava a zaslouží pochvalu za výdrž, bojovnost. Dík patří i rodičům, kteří zajistili dopravu i přes rozmary počasí. Cesta nakonec proběhla v pohodě a nejvíce sněhu bylo právě v Litomyšli.

Zobrazit celou zprávu
07.01.2019 Stanislav Cimburek

PF 2019

PDF download


Zobrazit celou zprávu
23.12.2018 Martin Šorf

Minižáci U13 porazili Svitavy a navázali na výhry v tomto derby na naše U11 i U12!

PDF download
Poslední zápasy letošního roku sehráli naši minižáci U13, kteří jeli k odloženým duelům na palubovku Svitav. Hrálo se jako vždy v malinkaté tělocvičně ZŠ Felberova, která je svými rozměry vhodná spíše pro basketbal 3 na 3. Místa pro hru 1 na 1 bylo poměrně málo a nízké skóre obou zápasů tomu odpovídá.
výhra 19.12.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  38:49 (8:11 15:20 24:31)
Jonáš Brýdl - 17, Ondřej Vomáčka - 13, Kryštof Grujbár - 8, Matěj Hanuš - 6, Michal Broulík - 3, Dominik Suchomel - 2, Lukáš Pavliš - 0, Tadeáš Tichý - 0

První zápas byl z naší strany hodně rozpačitý a s výkonem jsme nemohli být spokojeni. Sice jsme si stále udržovali drobné vedení, ale naše hra v útoku postrádala přesnost a naopak obranná fáze větší důraz a agresivitu. V úvodu poslední čtvrtiny jsme vedli 31:26 a pak naštěstí přišla z naší strany výborná pětiminutovka, ve které jsme vyhráli 17:4 a navýšili vedení na 48:30. Tím se zápas zlomil a my si připsali výhru, nebo lépe řečeno jsme s ohledem na náš výkon utrpěli vítězství.

výhra 19.12.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  30:53 (3:19 11:27 17:44)
Ondřej Vomáčka - 15, Jonáš Brýdl - 12, Dominik Suchomel - 9, Michal Broulík - 7, Matěj Hanuš - 7, Kryštof Grujbár - 2, Tadeáš Tichý - 1, Lukáš Pavliš - 0

Do druhého utkání jsme již nastoupili mnohem koncentrovaněji a aktivněji. Duel jsme zahájili šňůrou 12:0 a první periodu vyhráli 19:3. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, ale třetí patřilo opět nám v poměru 17:6. V tomto zápase jsme dokázali získat mnoho míčů zásluhou aktivní obrany a tím se nám otvírala cesta ke snadnému zakončení z protiútoků.

Zobrazit celou zprávu
23.12.2018 Martin Šorf

Reportáž z domácího turnaje Středoevropské ligy na místní kabelové televizi CMS-TV!

PDF download
Po kliknutí na obrázek můžete zhlédnout reportáž místní televize z domácího turnaje Středoevropské ligy, na kterém jsme díky bilancí 2 výher a 3 porážek obsadili pěkné 4. místo!

Zobrazit celou zprávu
20.12.2018 Martin Šorf

Vydařený ligový víkend v Praze přinesl žákům U14 jen jednu výhru!

PDF download
Na závěr základní části naší ligové skupiny sehráli žáci dva duely v Praze. V sobotu jsme byli jasným favoritem proti poslednímu Vyšehradu. Naopak v neděli dopoledne nás čekal třetí tým tabulky - Jížní Supi. Bohužel jsme neodcestovali kompletní, když kvůli poraněním na ruce z minulého víkendu ze zápasů CEYBLu nemohli hrát Ondra Vomáčka a Fanda Tupec.
výhra 15.12.2018 Sokol Vyšehrad - ADFORS Basket Litomyšl 30:92 (8:22 18:48 22:69)
Tomáš Folta - 22 (+13 doskoků), Matěj Hanuš - 16, Adam Kubíček - 16 (+11 doskoků), Adam Bielko - 15, Tomáš Sedláček - 12, Vojtěch Tupec - 6 (+11 doskoků a 8 zisků), Šimon Vašek - 5, Kryštof Grujbár - 0 (+17 doskoků)

Úvod duely byl z naší strany naprosto katastrofální. Po pěti minutách byl stav 6:6 a hlavně jsme v tu chvíli měli na kontě již sedm zbytečných ztrát. Pak se kluci naštěstí probrali a hra už začala vypadat lépe. Naše vedení začalo postupně narůstat a rozdíl ve skóre se nakonec zastavil na 62 bodech. V tomto zápase jsme měli výrazně navrch i fyzicky, o čemž vypovídá i neskutečných 44 útočných doskoků. 14 jich zaznamenal Kryštof Grujbár, který z toho bohužel zatím nedokáže skórovat a na Vyšehradě měl střelbu 10/0. No snad to brzy přijde.

výhra 16.12.2018 BSK Modřany - Jižní Supi - ADFORS Basket Litomyšl 77:60 (12:18 38:30 56:54)
Adam Bielko - 15 (+13 doskoků), Tomáš Folta - 15 (+12 doskoků), Adam Kubíček - 12 (+8 doskoků), Tomáš Sedláček - 8, Matěj Hanuš - 4, Jonáš Brýdl - 2, Kryštof Grujbár - 2, Šimon Vašek - 2, Vojtěch Tupec - 0

V neděli jsme sehráli pěkný zápas s týmem, který nakonec postoupil do extraligy. Úvodních 15 minut jsme byli lepším týmem a udržovali jsme si náskok osmi bodů. Bohužel konec prvního poločasu vyhráli domácí 16:0 a otočili ze stavu 22:30 na 38:30. Pak jsme postupně mazali naše manko až byl stav 6 minut před koncem 61:60. Zbytek zápasu ale opět vyhráli domácí poměrem 16:0 a tím rozhodli o vítězství. Je to veliká škoda. Konce obou poločasů jsme prohráli 0:32 :-( Přitom konečný rozdíl zcela neodráží rozložení sil na hřišti a zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. My jsme doplatili na užší rotaci a tím i nedostatek sil v koncovce. Navíc se nám v poslední čtvrtině zranil Adam Bielko, což tým také poznamenalo. Naštěstí to vypadá, že by se měl Adam brzy vrátit do hry. I přes porážku jsme podali dobrý výkon a v utkání jsme si pomohli i šesti úspěšnými trojkami ze sedmnácti pokusů. Naopak o naší menší aktivitě směrem do vymezeného území svědčí pouhé 3 trestné hody, které jsme za celý zápas stříleli. Musíme být v nájezdech mnohem důraznější!

Nyní máme za sebou základní část, po které jsme skončili na šestém místě s bilancí 5 výher a 9 proher. Do jarní ligové části je naším hlavním cílem odehrát zápasy v co nejširší sestavě bez dalších zranění a absencí, kterých jsme si během podzimu užili až dost.

V ligové skupině C nás čekají kromě dobře známých Pardubic, Hradce Králové a Kolína také Svitavy, Kyjov a Brno.

Zobrazit celou zprávu
19.12.2018 Martin Šorf
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U14 A20.02.2019
BC Kolín
město:Kolín
místo:Tělocvična 1.ZŠ Kolín
adresa:Bezručova ul. (vstup od Billy)

sraz:14:30 u Městské haly
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Adam Bielko
Jonáš Brýdl
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Adam Kubíček
Tomáš Sedláček
František Tupec
Vojtěch Tupec
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Kadeti U1722.02.2019
Basketbal TJ Svitavy
město:Svitavy
místo:Gymnasium Svitavy
adresa:Sokolovský ul.

sraz:15:00 u haly Jiskra
začátek:16:00 a 18:00
návrat: cca 20:00

sestava:Arsenij Bobryshev
Vilém Havran
Tomáš Kotěra
Jeroným Lněnička
Matěj Martiník
Jan Poláček
Matěj Sádovský
Daniel Seidl
Jakub Stříteský
Milan Záleský
Žáci U14 B23.02.2019
BSK Continental TJ Jičín
město:Litomyšl
místo:hala Jiskra

sraz:8:45 v hale
začátek:9:30 a 11:15
konec: cca 12:45

sestava:Michal Broulík
Petr Černý
Kryštof Grujbár
Daniel Král
Vojtěch Marek
Jakub Martiník
Lukáš Pavliš
Michaela Tomšů
Vojtěch Tupec
Šimon Vašek
Minižáci U1223.02.2019
Sokol Nová Paka
město:Nová Paka
místo:Sokolovna
adresa:Tyršova 574

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00 a 12:00
návrat: cca 15:00

sestava:Berenika Gultová
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Jolana Jánová
Adam Karlík
David Kubíček
Nela Škeříková
Dominik Suchomel
Natálie Svobodová
Tadeáš Tichý
Kadeti U1723.02.2019
TJ Sokol Jaroměř - Josefov
město:Litomyšl
místo:hala Jiskra

sraz:12:45 v hale
začátek:13:30 a 15:15
konec: cca 17:00

sestava:Arsenij Bobryshev
Vilém Havran
Tomáš Kotěra
Jeroným Lněnička
Matěj Martiník
Jan Poláček
Matěj Sádovský
Daniel Seidl
Jakub Stříteský
Milan Záleský
Žáci U14 A23.02.2019
Basketbal TJ Svitavy
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: cca 20:00

sestava:Adam Bielko
Jonáš Brýdl
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Adam Kubíček
Tomáš Sedláček
Adam Švanda
František Tupec
Vojtěch Tupec
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Žáci U14 A24.02.2019
Basketbal TJ Svitavy
město:Svitavy
místo:SH Na Střelnici
adresa:Pražská 2

sraz:13:45 u Kubíka
začátek:15:00
návrat: cca 17:30

sestava:Adam Bielko
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Tomáš Folta
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Daniel Král
Adam Kubíček
Jakub Martiník
Tomáš Sedláček
Adam Švanda
František Tupec
Vojtěch Tupec
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka

DŮLEŽITÉ
Termíny soustředění 2019

 

 Mladočov: 21. - 26. 6.

 

 Litomyšl: 24. - 31. 8.

 

Prosíme berte tyto termíny v potaz při plánování vašich dovolených a táborů!

Členské příspěvkyNávštevy
celkem: 103 952
tento rok: 3 583
tento měsíc: 316
tento týden: 88
dnes: 39
online: nahravam