Minižactvo U11 vykročilo za postupem na Mistrovství ČR mixů

PDF download
První kvalifikační turnaj o postup na Mistrovství ČR hrálo naše smíšené minižactvo U11 v sobotu ve Vysoké nad Labem. Soupeřem nám byl domácí celek a také pardubické SŠB. Náš tým je doplněn o pětici hráčů a hráček ze spolupracujícího BK Ústí nad Orlicí a náš cíl je jasný, vyhrát kvalifikaci.
výhra 23.11.2019 SŠB Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl   27:95 (4:26 5:46 11:73)
Adam Kodýtek  - 17, Jan Bryška - 16, Lucie Lavičková - 14, Estella Faltysová - 10, Lukáš Peřina - 10, Jakub Auxt - 8, Šimon Grujbár - 6, Dominik Hodek - 6, Barbora Nešporová - 4, Klára Kolářová - 2, Štěpán Lebeda - 2, Tomáš Hanuš - 0, Adam Severa - 0

 

První duel proti Pardubicím byl pro nás dobrým rozehráním na další zápas, ve kterém nás čekala nebezpečná Vysoká nad Labem. SŠB má ve svém středu mnoho hráčů, kteří nehrají basketbal příliš dlouho a tak naše technická převaha byla poměrně značná. Došli jsme si pro poklidné vítězství 95:27 a pozitivní je, že se do střelecké listiny dokázalo zapsat hned 11 ze 13 přítomných hráčů.

 

výhra 23.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n.L.   86:44 (15:13 36:19 66:31)
Lukáš Peřina - 16, Jakub Auxt - 14, Jan Bryška - 11, Šimon Grujbár - 9, Dominik Hodek - 8, Lucie Lavičková - 8, Estella Faltysová - 7, Štěpán Lebeda - 4, Tomáš Hanuš - 3, Adam Kodýtek  - 2, Klára Kolářová - 2, Barbora Nešporová - 2, Adam Severa - 0

 

Do zápasu s Vysokou jsme šli s vědomím, že to bude mnohem větší boj a hráče jsme upozorňovali na to, že se utkání nerozhodně hned v úvodu. To se také stalo, když první čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skončila naším těsným vítězstvím 15:13. Druhá pětka domácích byla však slabší a pomalejší než ta první a toho jsme využili pro získání náskoku. V poločase bylo naše vedení již 36:19. Do třetí čtvrtiny jsme opět poslali hráče a hráčky, kteří začínali zápas, ale domácí zkusili pětky otočit. I tentokrát jsme ale dokázali využít rychlých protiútoků ke snadnému skórování a před poslední periodou jsme vedli 66:31. Náskok jsme už samozřejmě neztratili a dokonce i trochu navýšili. V tomto zápase se střelecky prosadilo dokonce 12 dětí. Je skvělé, že bodově to máme rozložené na celý tým a soupeři se tak nemohou zaměřit na obranu jednoho či dvou klíčových hráčů.

 

Další kvalifikační turnaj budeme hostit v Litomyšli v sobotu 11. ledna, kde se kromě odvety se SŠB Pardubice poprvé setkáme i se čtvrtým týmem, tedy Týništěm nad Orlicí.

Zobrazit celou zprávu
26.11.2019 Martin Šorf

Minižactvo U13 drží letošní neporazitelnost i po zápasech v Havlíčkově Brodě

PDF download

Téměř kompletní tým našeho minižactva U13 odjel v sobotu do Havlíčkova Brodu.

Úvod zápasu byl zcela v naší režii kdy po první čtvrtině jsme vedli 19:4. Dobře jsme bránili a také jsme měli pěkné akce v útoku. Po prostřídání se hra vyrovnala, ale naši střídající hráči se snažili také bojovat a tak jsme si vedení udržovali po celý zápas. Zvyšování našeho náskoku či snižování bylo hodně ovlivněné právě naší sestavou, která byla v danou chvíli na ploše, ale všichni naši hráči podali dobrý výkon dle svých možností a tento zápas se nám podařilo vyhrát.

 

výhra 23.11.2019 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl  44:67 (4:19 24:35 39:46)
David Kubíček - 18, Bohdana Metyšová - 17, Dominik Suchomel - 13, Tadeáš Tichý - 8, Jolana Jánová - 4, Jakub Ripka - 2, Nela Škeříková - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 1, Berenika Gultová - 0, Daniel Večeřa - 0

 

I v druhém zápase jsme bojovali i když ne ze začátku s takovým náskokem jako v prvním zápase kde jsme hráli po první čtvrtině 19:13. Postupem čase jsme však navyšovali vedení a sošli si pro druhou výhru.

Oba zápasy jsme hráli hodně 1 na 1 a to jak v útoku, tak v obraně, kde jsme se každý snažili bránit svého hráče. Když byla možnost tak jsme si zahráli i moc pěkné kombinace pod košem.

Musím pochválit celý tým a velkou zásluhu na obou výhrách měl bojovný výkon Davida Kubíčka jak v doskakování pod naším i soupeřovým košem, tak i jeho nájezdy do koše, které výborně proměňoval.

Ještě jednou musím pochválit celý tým za velkou bojovnost po celé dva zápasy.

 

výhra 23.11.2019 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl  45:82 (13:19 22:39 36:54)
David Kubíček - 15, Jakub Ripka - 12, Bohdana Metyšová - 10, Nela Škeříková - 8, Tadeáš Tichý - 8, Agáta Bártová - 7, Berenika Gultová - 6, Jolana Jánová - 6, Dominik Suchomel - 6, Natálie Svobodová - 2, Daniel Večeřa - 2
Zobrazit celou zprávu
26.11.2019 David Suchomel

Žáci U15 to favoritům znepříjemnili, ale bohužel výhra z toho nebyla žádná

PDF download
Dva duely na palubovkách favoritů odehráli o víkendu naši starší žáci. V sobotu jsme v Nymburce čelili výškové převaze a silným podkošovým hráčům. V neděli v Praze jsme pak soupeřili především s aktivním obranou a zdvojováním běhavých domácích. Tento víkend nám bohužel chyběl pro zranění Adam Kubíček, naopak dobrou zprávou je návrat Adama Švandy, který v Nymburce odehrál své první letošní utkání.
výhra 23.11.2019 BA Nymburk - ADFORS Basket Litomyšl 74:58 (18:12 35:34 47:52)
Tomáš Folta - 18, Jan Bubeníček - 12, Bohdan Slawisch - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Adam Bielko - 3, Jonáš Brýdl - 2, Štěpán Markov - 2, František Tupec - 2, Tomáš Sedláček - 0, Adam Švanda - 0

 

Úvodní minuty v Nymburce byly hodně vyrovnané a to i zásluhou neproměňování našich šancí. Škoda, mohli jsme se dostat na nějakého menšího trháku. Naopak ve druhé čtvrtině začali mít navrch domácí, kteří se v 17. minutě ujali dvojciferného vedení 34:23. Koncovka poločasu však patřila nám a podařilo se nám do přestávky stáhnout rozdíl na jediný bodík.

Ve třetí periodě jsme byli aktivnější i přesnější a vypracovali si mírný náskok, který dosáhl maximálně šesti bodů. Se vstupem do poslední čtvrtiny domácí vyrovnali a 6 minut před koncem byl stav nerozhodný 56:56. Pak přišel bohužel náš kolaps pod vlastním košem, kdy jsme nedokázali ubránit hru ve vymezeném území a bohužel ani doskočit nepřesné střely. Tento úsek jsme prohráli 2:18 a celé utkání tak 58:74. Je to velká škoda, protože opět na výhru proti Nymburku bylo. V koncovce byl však soupeř hladovější a svoji aktivitou v podkošovém prostoru si vítězství zasloužil.

 

výhra 24.11.2019 TJ Sokol Kbely - ADFORS Basket Litomyšl 71:55 (18:23 42:38 56:49)
Jan Bubeníček - 12, Tomáš Folta - 11, Adam Bielko - 9, František Tupec - 8, Bohdan Slawisch - 6, Ondřej Vomáčka - 5, Jonáš Brýdl - 2, Vojtěch Tupec - 2, Štěpán Markov - 0, Tomáš Sedláček - 0

 

V neděli nás čekal úplně jiný styl basketbalu. Domácí produkují velmi aktivní celoplošný presing se zdvojováním. K tomu se v úvodu zápasu ale moc nedostávali, když jsme snadno chodili do rychlých protiútoků. Ve třetí minutě si trenér domácích bral oddechový čas za našeho vedení 10:2. Náskok jsme v dalších minutách navýšili až na 23:9. Pak jsme bohužel udělali několik naprosto hloupých a zbytečných ztrát a soupeře dostali na koně. Přelom první a druhé čtvrtiny vyhráli domácí hráči 19:0 a rázem vedli 28:23. Je to veliká škoda, že jsme nedokázali držet náskok delší dobu, kdy by domácí mohli více znervóznět. Následující minuty se hrálo hodně vyrovnaně a ve 28. minutě jsme se dokonce ujali vedení 49:48. To mělo však jen jepičí život a domácí další šňůrou 10:0 získali náskok, který si už do konce zápasu pohlídali.

I dnešní prohra nás hodně mrzí, protože opět jsme měli na to zvítězit. Bohužel řada nepřesných a mnohdy až naivních ztrát nás o tuto možnost připravila a můžeme se tak zlobit jen sami na sebe.

 

Máme za sebou dva zápasy, které nám sice nepřinesly výhru, ale rozhodně to nebyl špatný výkon a domácí favorité museli hrát naplno až do posledních minut. Bohužel ještě děláme příliš mnoho chyb, které nám brání takovéto zápasy vyhrávat. Za dva týdny hostíme dva pražské celky, tedy Spartu a USK. Jsou to zároveň poslední zápasy základní části ve kterých se rozhodne, zda postoupíme do extraligy.

Pochvalu za svůj výkon si za oba zápasy zaslouží Honza Bubeníček, který byl při Adamově absenci naším jediným klasickým rozehrávačem a zhostil se této role dobře a navíc se mu dařilo i při střelbě z perimetru, když trefil 5 trojek.

Zobrazit celou zprávu
25.11.2019 Martin Šorf

Úspěšné derby na ústeckém hřišti pro minižactvo U12

PDF download

V neděli jsme jeli na dlouho očekávané derby do Ústí nad Orlicí. Prvně jsme hráli v nově zrekonstruované sportovní hale. Dvojzápas jsme brali jako přípravu na kvalifikaci MČR U12, které se společně s Ústím jako jeden tým účastníme. Domácí diváci připravili výbornou zvukovou kulisu a mohutně povzbuzovali své svěřence.

 

Do první čtvrtky jsme nastoupili v sestavě, ve které chceme hrát na mistrovsví, ale vstup do utkání se nám úplně nepovedl dle našich představ. Soupeř se dostal rychle do vedení, jako bychom se zalekli přehozů a velmi rychlých útočných akcí. Nebránili jsme, chyběl nám pohyb, nedokázali jsme rozehrát, nedokázali jsme si kvalitně přihrát... Naše trápení jsme přerušili „tajmem“ a řekli si, že přesně tak hrát nechceme a nebudeme hrát ústeckou hru. Na palubovku jsme zpět nastoupili s novou energií a začali postupně bodové manko stahovat a čtvrtku zakončili s pěti bodovou ztrátou. V další čtvrtce jsme začali s rotací všech hráčů a hráček a po druhé čtvrtině jsme nad soupeřem vedli o dva body. Ve třetí čtvrtce jsme hráli více kombinačně a dokázali číst soupeře a víceméně ubránit většinu jeho pokusů o útok, ale hlavně jsme zvýšili úspěšnost střel a opět jsme proměňovali dvojtakty. V poslední herní části soupeř rezignoval a my plně převzali kontrolu hry s konečným výsledkem 94:61 pro nás.
 

výhra 17.11.2019 BK Ústí nad Orlicí  - ADFORS Basket Litomyšl 61:94 (24:19 32:34 52:59)
Bohdana Metyšová - 28, Dominik Hodek - 22, Tadeáš Tichý - 16, Tomáš Hanuš - 7, Šimon Grujbár - 6, Lukáš Peřina - 6, Daniel Večeřa - 6, Agáta Bártová - 3, Estella Faltysová - 0, Matěj Pokorný - 0

 

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě a od počátku jsme hráli hru jedna na jedna a nenechali se zaskočit přehozem. První herní část jsme zakončili sedmnácti bodovým vítězstvím. Zbytek zápasu byl plně v naší režii až na konečných 80:64, kdy si spolu zahráli mladší hráči a hráčky.

Navzdory výsledku jsme se potýkali se zbytečnými ztrátami, mnoha prohranými osobními souboji, kdy jsme propadli fyzicky a nedokázali doběhnout bráněného hráče. Z toho plynuly zbytečné fauly při zachraňování kritických situací, které byly navíc trestány trestnými hody. Víme, co zlepšit a na co se zaměřit při tréninku.

Pochválit bych chtěl mimo jiné i všechny tři dívky. Agáta byla velmi aktivní a často dokázala zachytit přehozy soupeře. Estell se ani proti starším klukům nebála důrazně bránit a Bóďa byla prostě rozdílovou hráčkou na obou polovinách hřiště.

 

výhra 17.11.2019 BK Ústí nad Orlicí  - ADFORS Basket Litomyšl 64:80 (4:29 24:54 40:69)
Tadeáš Tichý - 19, Dominik Hodek - 18, Bohdana Metyšová - 17, Daniel Večeřa - 8, Tomáš Hanuš - 7, Agáta Bártová - 5, Estella Faltysová - 2, Šimon Grujbár - 2, Lukáš Peřina - 2, Matěj Pokorný - 0
Zobrazit celou zprávu
19.11.2019 Pavel Hanuš

Ženy se Žďárem nad Sázavou smírně 1-1

PDF download

Pokud by nám někdo před zápasy řekl, že s týmem, který byl aktuálně na druhé příčce, budeme mít po víkendu jednu výhru a jednu prohru, tak bychom to asi brali. Po tom, jak se oba duely vyvíjely je to spíše pro nás ztráta, protože jsme rozhodně měli na to dvakrát vyhrát. Zkušenější soupeř se však ani v jednom zápase nevzdal a v odvetě si šel za výhrou trochu víc. Dělba bodů je tak asi nakonec spravedlivá.

V naší sestavě chyběla kvůli zraněním hned trojice nejlepších střelkyň, tedy Sabča Knesplová s Adálou Štumarovou, které by však měly být brzy v pořádku, a také Tereza Fekarová, která si po vážnějším úrazu dá pauzu minimálně do ledna. Naopak své první minuty v našem dresu odehrála Gabriela Liberdová, odchovankyně ostravského basketbalu, která nyní žije ve Svitavách a tak se u nás vrací po několikatileté pauze k basketbalu.

 

výhra 16.11.2019 BK Vlčice Žďár - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 62:68 (15:13 30:26 41:50)
Tereza Jochová - 19, Daniela Marková - 14, Adéla Krajcigrová - 9, Sabina Hartmanová - 8, Barbora Křapová - 6, Tereza Roubová - 4, Tereza Hánělová - 3, Viktorie Jakubcová - 2, Gabriela Liberdová - 2, Anna Jeřábková - 1, Karolína Pakostová - 0

 

Vstup do utkání v menší žďárské hale se nám příliš nepovedl a v sedmé minutě jsme prohrávali 6:15. Pak jsme se naštěstí v útoku trochu probrali a sedmi body v řadě snížili na 13:15 po první čtvrtině. I vstup do další periody vyšel lépe domácím, kteří opět odskočili na větší rozdíl, když vedli až 28:18. I toto manko se nám podařilo snížit a v poločase byl stav 30:26 a začínalo se téměř od znova. Třetí desetiminutovka nám vyšla výborně, když se dařilo při střelbě z dálky a do nájezdů se prosazovala Danča. Tuto část jsme vyhráli 24:11 a rázem jsme vedli 50:41. V závěrečné čtvrtině domácí hráčky tlačily, ale nám se dařilo stále držet náskok mezi 5 a 9 body a to až do samotného konce. Letošní nejlepší zápas odehrála jak Terka Jochová, která trefila 5 trojek, tak i Danča Marková, která byla se 14 body druhá nejlepší střelkyně týmu.

 

výhra 17.11.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Vlčice Žďár 53:57 (17:16 36:27 44:42)
Viktorie Jakubcová - 10, Daniela Marková - 9, Sabina Hartmanová - 6, Adéla Krajcigrová - 6, Anna Jeřábková - 5, Tereza Jochová - 5, Lucie Jeřábková - 4, Tereza Hánělová - 3, Tereza Roubová - 3, Barbora Křapová - 2, Gabriela Liberdová - 0, Karolína Pakostová - 0

 

Nedělní odveta měla opět vyrovnanou první čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 17:16. Ve druhé části jsme dobře bránili, trefili tři trojky a navýšili naše vedení na poločasových 36:27. Vstup do druhé půle byl z naší strany bohužel hodně nekoncentrovaný a laxní. První dva naše útoky jsme podali míč soupeřce, aby šla sama na koš a najednou se hostující hráčky chytly a vycítily šanci, kterou jsme jim bohužel darovali sami naší nepozorností a hloupými chybami. Od té chvíle se hrálo při hodně vyrovnaném skóre a byl do boj o každou pozici. Boj to byl doslova, protože rozhodčí pustili na obou stranách neskutečné množství nedovolených zákroků a tak se to občas pěkně řezalo. Čtyři minuty před koncem byl stav 50:51. Pak jsme bohužel neproměnili dva nájezdy sami na koš, ztratili dva míče a soupeř naopak zaznamenal 3 koše a rozhodl o svém vítězství. Je to velká škoda, protože dneska na výhru určitě bylo, ale několik chyb a neproměněných pozic nás stálo vítězství.

Zobrazit celou zprávu
18.11.2019 Martin Šorf

Dvě suverénní ligové výhry našich mladších žáků

PDF download

V dalších ligových zápasech žáků U14 jsme hostili Josefov a Vysokou nad Labem. Na palubovkách soupeřů jsme podali mírně rozpačité výkony, přestože jsme oba duely vyhráli. Především v Josefově jsme se dost trápili a rozhodli o našem vítězství až ve druhém poločase.

 

výhra 16.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Sokol Jaroměř-Josefov 99:57 (28:10 55:22 77:45)
Šimon Vašek - 24, Ondřej Vomáčka - 22, Kryštof Grujbár - 21, Milan Tobiška - 10, Jonáš Brýdl - 8, Adam Jozek - 6, Ondřej Bílek - 4, Matěj Hanuš - 4, Michal Broulík - 0, Lukáš Pavliš - 0

 

Již od prvních minut bylo jasné, kdo dnes bude udávat tempo hry. V obraně jsme měli občas okénka, ale v útoku jsme se prosazovali poměrně lehce a soupeř nekladl pod vlastním košem příliš velký odpor. První čtvrtinu jsme vyhráli 28:10, tu druhou 27:12 a tak v byl stav v poločase 55:22 a bylo rozhodnuto o vítězi. Možná pod tímto dojmem jsme ve třetí desetiminutovce úplně přestali bránit a soupeř tuto periodu dokonce vyhrál 23:22. Závěrečná čtvrtina byla opět ale v naší režii a v poklidu jsme si došli pro vysoké vítězství.

 

výhra 17.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n. L.  112:30 (13:12 63:14 78:24)
Ondřej Vomáčka - 23, Jonáš Brýdl - 18, Šimon Vašek - 15, Kryštof Grujbár - 14, Ondřej Bílek - 10, Michal Broulík - 10, Matěj Hanuš - 10, Milan Tobiška - 9, Adam Jozek - 3, Lukáš Pavliš - 0

 

V neděli jsme hostili outsidera soutěže z Vysoké nad Labem a cokoliv jiného než vysoká výhra by asi bylo velkým překvapením. Naše sestava má navrch fyzicky i technicky a to se také projevilo. Do první čtvrtiny jsme nastoupili defacto s hráči z lavičky, kteří tak museli nést odpovědnost za naše útoky a nespoléhat se na své zdatnější spoluhráče. V obraně to nebylo tak zlé, ale v útoku to dost vázlo a občas jsme vystřelili z opravdu nepřipravených pozic. Pro kluky to však byly cenné minuty, kdy museli hrát a sami tvořit. Nicméně úvodní periodu jsme vyhráli 13:12. Do druhé části jsme poslali zbývající pětici, což v daném střídání znamenalo téměř to nejsilnější co máme. No a to byl opravdu uragán. Kluci výborně bránili a často brali soupeřům míče ještě na jejich polovině a v útoku to bylo především o rychlém přechodu, kdy jsme většinou zakončovali sami na koš. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli 50:2. Ve druhém poločase pokračovala naše převaha a k radosti všech diváků (tedy až na Frantu :-) stý bod vstřelil, stejně jako proti Hradci, Ondra Bílek. Velmi pozitivní je rozložení košů mezi naše střelce, když hned 7 hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů.

Zobrazit celou zprávu
18.11.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 v sousední České Třebové výhru nevybojovaly

PDF download

K dalším zápasům jelo družstvo děvčat do České Třebové, oproti očekávání nás opět čekalo převažně chlapecké družstvo s pouze dvěma hráčkami. Poprvé bylo k dispozici všech 12 hráček, což byl asi jediný klad. Po vyrovnané první čtvrtině 1. zápasu jsme prohrávali o 2 body, potom však přišly ztráty, neproměňování jasných příležitostí a soupeř nám bodově unikal. Sice pomalu, ale jistě. Trenér se snažil prostřídat všechny hráčky, nenašla se však žádná, která by pomohla k lepšímu výsledku, ačkoli snaha byla velká. Tentokrát se opravdu nedařilo. Do druhého zápasu jsme chtěli vstoupit lépe, ale hned v úvodu jsme se dopustili mnoha chyb a ztrát. Stále máme největší problém v obranném doskoku, tím v podstatě nevznikne situace pro rychlý protiútok a snadnější koš. Na tyto snad nejméně vydařené zápasy potřebujeme zapomenout a co nejlépe se připravit na další kolo proti SŠB Pardubice na domácí palubovce.

 

výhra 16.11.2019 SKB Česká Třebová - ADFORS Basket Litomyšl  42:24 (11:9 27:14 36:16)
Bohdana Metyšová - 7, Denisa Hloušková - 6, Nela Škeříková - 4, Michaela Tomšů - 3, Berenika Gultová - 2, Jolana Jánová - 2, Agáta Bártová - 0, Jolana Kolářová - 0, Amálie Pakostová - 0, Kristýna Raliková - 0, Jolana Severová - 0, Natálie Svobodová - 0

 

výhra 16.11.2019 SKB Česká Třebová - ADFORS Basket Litomyšl  45:29 (16:7 23:15 37:21)
Michaela Tomšů - 10, Jolana Severová - 6, Bohdana Metyšová - 4, Denisa Hloušková - 3, Agáta Bártová - 2, Jolana Kolářová - 2, Nela Škeříková - 2, Berenika Gultová - 0, Jolana Jánová - 0, Amálie Pakostová - 0, Kristýna Raliková - 0, Natálie Svobodová - 0
Zobrazit celou zprávu
18.11.2019 Stanislav Cimburek

Junioři U19 odehráli dva rozdílné zápasy se stejným výsledkem.

PDF download
V sobotu jsme na Jiskře přivítali tým z Rychnova nad Kněžnou, který patří k favoritům naší skupiny a o kterém jsme věděli, že je velmi dobře fyzicky připraven. První zápas jsme prohráli rozdílem třídy. Naopak druhý jsme hráli vyrovnaně, bojovali o vítězství, ale prohráli ho.
výhra 09.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 33:90 (10:20 20:44 29:66)
Štěpán Vlček - 9, Filip Suchomel - 8, Matěj Sádovský - 7, Tomáš Kotěra - 5, Arsenij Bobryshev - 2, Tomáš Candrák - 2, Petr Černý - 0, Matěj Martiník - 0, Daniel Seidl - 0

První zápas jsme začali výborně a ujali se vedení, které nám bohužel vydrželo jen do šesté minuty. Ve zbytku zápasu už vedl jen soupeř a každou čtvrtinu vyhrál asi o 15 bodů. V tomto zápasu jsme se snažili hrát kombinačně, pomoct si clonou na hráče s míčem a pokusit se míč dostat na naše dlouhé hráče. Soupeř tuto činnost velmi dobře četl a velmi rychle přistupoval k velkým hráčům a zdvojoval jejich obranu. Velmi dobře atleticky vybavený soupeř měl i více útočných doskoků a všechny naše nepřesnosti trestal rychlými protiútoky. Celkem jsme udělali 31 ztrát a to se hrát vyrovnaně, natož vyhrát nedá.

 

výhra 09.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 59:62 (8:20 28:32 48:53)
Tomáš Kotěra - 19, Filip Suchomel - 15, Štěpán Vlček - 11, Tomáš Candrák - 8, Matěj Sádovský - 6, Arsenij Bobryshev - 0, Matěj Martiník - 0, Daniel Seidl - 0

Do druhého zápasu jsme se poučili z chyb z prvního zápasu a nastoupili s upravenou taktikou na útočné polovině. Použili jsme to, co fungovalo a to byla hra 1/1. Prohraná první čtvrtina 8:20 sice výsledkově neodpovídala plánu, ale obraz naší hry se změnil a věřili jsme v něj. Druhou čtvrtku jsme naopak vyhráli my 20:12 a dotáhli se tak na poločasový rozdíl 4 bodů 28:32. Opět se hrálo ve velkém tempu. My jsme hráli v užší rotaci hráčů, soupeř jich točil všech deset. V druhé půli jsme hráli vyrovnaně, ale bodově jsme se před soupeře nedostali. Opakovaně jsme se přitáhli na rozdíl jednoho/dvou bodů, ale to bylo naše maximum. V tomto zápasu jsme udělali 15 ztrát, což je o trochu víc než chceme. Dali jsme 5 trojek. Jisté omezení cítím i ve velikosti hřiště, kdy malá hala Jiskra nám prostě už nestačí.

Zobrazit celou zprávu
13.11.2019 Marek Martiník

Minižactvo U13 vítězstvím nad SŠB završilo hattrick proti pardubickým týmům!

PDF download
Třetí kolo soutěže, potřetí tým z Pardubic. Tentokrát na naši palubovku zavítalo nám velmi dobře známé družstvo SŠB Pardubice. S tímto týmem se už od kategorie U11 potkáváme velmi často, a bohužel jsme vždy odešli poraženi. Asi nejvíce mrzí porážka na MČR MIX U11. Ale každá série jednou končí a my ji chtěli zlomit právě těmito zápasy. Tým SŠB, jako kvalifikant na MČR U13, dle regulí soutěže musí hrát na dvě pětky, kdežto my ne. Další výhoda, které jsme chtěli využít. K úplné spokojenosti nám jen chyběla Bohdana s Jolčou.
výhra 09.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SŠB Pardubice - kval 58:37 (18:11 28:22 43:28)
Tadeáš Tichý - 16, Dominik Suchomel - 14, Nela Škeříková - 10, Berenika Gultová - 8, Jakub Ripka - 7, David Kubíček - 2, Adam Diblík - 1, Agáta Bártová - 0, Natálie Svobodová - 0

Vstup do zápasu v nejsilnější sestavě nebyl vůbec špatný. V polovině čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 12:5. Začali jsme rotovat celou lavičku, dnešek bude ještě dlouhý. S širokou rotací jsme dohráli poločas k průběžnému vedení 28:22. S nástupem do druhého poločasu jsme čekali, zda soupeř neudělá nějaké změny. Neudělal. A tak i my pokračovali v široké rotaci. Skóre po malých kouscích se neustále navyšovalo v náš prospěch, až se zastavilo na konečných 58:37. V celém zápase jsme měli neskutečně mnoho ztrát. Výhoz z autu byl pro nás problém. Dost často se naši hráči provinili neseným míčem. A v neposlední řadě jsme měli příliš mnoho faulů. David se vyfauloval hned na začátku 4. čtvrtiny, Tadeáš a Bebe dohrávali se čtyřmi fauly. S jiným soupeřem by tohle všechno vedlo k porážce.

výhra 09.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SŠB Pardubice - kval 71:52 (16:7 27:24 57:30)
David Kubíček - 18, Dominik Suchomel - 12, Nela Škeříková - 10, Tadeáš Tichý - 10, Adam Diblík - 6, Berenika Gultová - 6, Natálie Svobodová - 6, Jakub Ripka - 3, Agáta Bártová - 0

Vstup do druhého zápasu byl ještě podařenější než do toho prvního. Opět v nejsilnější sestavě a po 4 minutách vedeme 10:0. Pak do konce poločasu opět v široké rotaci hráčů byl zápas jako přes kopírak tomu prvnímu. V poločase vedeme však pouze 27:24. Přestávku jsme využili k tomu, abychom se zklidnili. Začali v klidu hrát naši hru, vyvarovali se ztrát. A výsledek? Následnou čtvrtinu jsme jasně ovládli 30:6 a bylo po zápase. V poslední čtvrtině již s hráči z lavičky jsme v poklidu dohráli na konečných 71:52. Největší problém nám dělal hráč soupeře Škoda (#35) a pak k mému překvapení i hráč Beneda (#28), který není ani rychlý ani vysoký, ale přesto ho někteří naši hráči nedokázali vůbec ubránit. Jak pronesla trenérka SŠB „Míra je pašák!“.

O našich zbytečných ztrátách a faulech jsem již psal výše. K tomu bych ještě dodal u některých hráčů nekoncentrovanost na hru. Na druhou stranu nás opět zdobila osobní obrana a rychlý přechod do protiútoku, i když bych si představoval, abychom než začneme driblovat vždy zvedli hlavu, zda můžeme míč rychleji poslat na volného spoluhráče. Z čeho mám opravdu radost je zlepšení ve „spacingu“ v postupném útoku. Budu si myslet, že tomu pomohl trénink. Minulou sezónu jsme tyhle zápasy prohrávali, protože jsme se nedokázali scházet všichni. Letos jsme ještě nenašli přemožitele, ale to přijde. Ale pokud se budeme pořád scházet v dobrém složení, tak to s námi budou mít všichni hodně těžké. Tak ať nám to co nejdéle vydrží.

Zobrazit celou zprávu
12.11.2019 Zbyněk Tichý

Minižactvo U11 si připsalo dvě relativně snadné výhry a posun v tabulce

PDF download

V neděli jsme hostili dívčí tým BK Studánka z Pardubic. Ano, v Pardubicích dokáží postavit jak chlapecký, tak i ryze dívčí tým :-). Dívky z Pardubic nás sice převyšovaly fyzicky, ale od prvních vteřin jsme získali herní převahu a první herní část končili s 27 body a žádným obdrženým košem. Soupeř nám dovoloval místy až příliš snadně skórovat, kdy jsme dokonale využívali slabin v obraně a v ne příliš dobrých soupeřových rozehrávkách. Našim hráčům a hráčkám to ale umožnilo získat nadhled a vyzkoušet si aktivní osobní obranu a zkoušet ubránit svého protihráče. Někdy se nám to dařilo více, někdy méně a někdy vůbec, ale basketbal se nenaučíme hrát v první soutěžní sezóně.
 

výhra 10.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Studánka Pardubice  84:38 (27:0 39:18 69:22)
Dominik Hodek - 24, Tomáš Hanuš - 22, Šimon Grujbár - 16, Estella Faltysová - 12, Anna Polanská - 8, Nikodém Kmošek - 2, Barbora Nešporová - 0, Dominik Rosypal - 0

 

Druhý zápas prakticky kopíroval průběh prvního zápasu. Nutno podotknout, že herní tempo udávala převážně trojice zkušenějších hráčů, kteří hráli již v předešlé sezóně. Dokázali však připravit pěkné kombinace pro ostatní a ukázali všem, jak by měla vypadat rychlá a kombinační hra s rychlými protiútoky. Slušně zahráli i méně zkušení hráči a hráčky, kdy dokázali předvídat pohyb soupeře a aktivně se podíleli na obraně i útoku. Musíme však zlepšit základní postavení obránce mezi hráčem a košem, které nám ještě dělá problém.

Individuálním výkonem překvapil Šimon, kdy dominoval v útočných i obranných doskocích a rychlými útoky Estell, která dokázala proměňovat své dvojtakty. Celkově celý tým zahrál velmi pěkně a výsledky 84:38 a 87:32 jsou jednoznačně zasloužené.

 

výhra 10.11.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BK Studánka Pardubice  87:32 (14:10 43:14 65:26)
Tomáš Hanuš - 32, Dominik Hodek - 29, Estella Faltysová - 16, Šimon Grujbár - 6, Barbora Nešporová - 4, Nikodém Kmošek - 0, Anna Polanská - 0, Dominik Rosypal - 0
Zobrazit celou zprávu
12.11.2019 Pavel Hanuš
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U1414.12.2019
USK Praha
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:14:00 v hale
začátek:15:00
konec: cca 17:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy14.12.2019
Basket Poděbrady
město:Sadská
místo:Hala ZŠ
adresa:K. Světlé 386

sraz:14:30 u Kubíka
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žákyně U1415.12.2019
SK Týniště nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy15.12.2019
Basketball Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Minižactvo U1215.12.2019
Sokol Hradec Králové "B"
město:Hradec Králové
místo:hala Sokola
adresa:Eliščino nábř. 777

sraz:12:45 u Kubíka
začátek:14:30 a 16:15
návrat: cca 18:30

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa


Návštevy
celkem: 122 114
tento rok: 21 745
tento měsíc: 305
tento týden: 159
dnes: 31
online: nahravam