Žáci U14 zahájili ligu dvěma venkovními výhrami i přes špatné začátky zápasů

PDF download
Na úvod ligové soutěže mladších žáků jsme zajížděli do Vysoké nad Labem a do Josefova. Sobotního soupeře jsme vůbec neznali, neb vloni hrál v kategorii U13 ve 2. výkonnostní skupině. Skončil v ní 2., tedy stejně jako my ve VP 1. Naopak nedělního soupeře z Josefova jsme dobře znali, neb se s ním utkáváme pravidelně již několik let. Bohužel v obou duelech absentovali nemocní Matěj Hanuš s Milanem Tobiškou a také Ondra Bílek.

Tento zápas ukázal, jal veliký je rozdíl mezi VP1 a VP2. Ano, první čtvrtina byla hodně vyrovnaná a dokonce jí domácí vyhráli, ale my jsme v této desetiminutovce minuli snad deset jasných pozic a kluci se nemohli dostat do tempa. To není žádná výmluva, však taky kluci dostali vyčiněno. Ve zbývajících 30 minutách však na hřišti jasně dominoval náš tým, který těžil především z aktivní obrany, když měl téměř 40 zisků. Nakonec jsme si došli pro poklidné 54 bodové vítězství a pozitivem je, že se všech deset hráčů zapsalo do střelecké listiny.

výhra 21.09.2019 BK NAPOS Vysoká n. L.  - ADFORS Basket Litomyšl 39:93 (17:15 22:43 29:70)
Ondřej Vomáčka - 22, Jonáš Brýdl - 14, David Kubíček - 14, Šimon Vašek - 14, Adam Jozek - 13, Kryštof Grujbár - 5, Dominik Suchomel - 4, Michal Broulík - 3, Ivan Jetmar - 2, Lukáš Pavliš - 2

 

Druhý zápas jsme začali opět velmi ospale a naopak domácí hráli s velkou chutí a energii. Soupeř trefoval i težší střely a naopak my se v zakončení trápili stejně jako v sobotu. Logickým vyústěním bylo vedení Josefova 16:8 po první čtvrtině, které bylo naprosto zasloužené. Ve druhé čtvrtině se naše hra již zlepšila a ztrátu jsme začali ukrajovat. Do problémů s fauly se dostal Ondra Vomáčka, což jehu hru v obraně limitovalo. Co by ale měli říkat domácí, kterým se jeden z klíčových rozehrávačů vyfauloval již v 17. minutě. První půli jsme uzavřeli trojkou v poslední vteřině, kterou jsme strhli vedení na naši stranu v poměru 26:24.

Ve druhém poločase už to bylo z naší strany podařenější představení. Třetí desetiminutovku jsme vyhráli 23:10, na čemž měl velký podíl právě Ondra Vomáčka, který trefil v tomto období 4 trojky a celkem jich v zápase zaznamenal 5 s výbornou úspěšností 55%. Tak jak Ondrovi šly trojky, tak celému týmu nešly dvojky :-( V zápase jsme měli úspěšnost střelby pouhých 34% a to většina pokusů byla z pod koše, nebo z dvojtaktu. Takováto střelecká mizérie by se nám v souboji s těžšími soupeři nemusela vyplatit, byť v Josefově to na vítězství nakonec stačilo. Opět bylo pozitivním faktem, že se každý hráč střelecky prosadil.

výhra 22.09.2019 TJ Sokol Jaroměř-Josefov - ADFORS Basket Litomyšl 43:67 (16:8 24:26 34:49)
Ondřej Vomáčka - 26, Šimon Vašek - 10, Kryštof Grujbár - 9, Jonáš Brýdl - 8, Ivan Jetmar - 4, Dominik Suchomel - 3, Michal Broulík - 2, Adam Jozek - 2, Lukáš Pavliš - 2, David Kubíček - 1
Zobrazit celou zprávu
27.09.2019 Martin Šorf

Ženy vypadly z Českého poháru, ale se ctí!

PDF download

Premiérový soutěžní zápas mají za sebou naše ženy a byl to start opravdu z ostra, jelikož se jednalo o duel 1. kola Českého poháru. Soupeřem byl tým Basket Poděbrady, se kterým se budeme v sezoně potkávat také v rámci 2. ligy. S ohledem na zkušenosti soupeře jsme rozhodně nebyli favoritem, ale o výhru jsme chtěli zabojovat.

 

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a hned z prvního útoku jsme zaznamenali úspěšnou trojku. Že nás nečeká nic snadného jsme zjistili o pár vteřin později, kdy i soupeř ze své první střely v zápase trefil za 3 body. Celá první čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skončila 16:18. Ve druhé periodě si hostující hráčky vypracovaly mírný náskok, který se nakonec úkazal jako rozhodující, neb druhý poločas skončil rozdílem jediného bodu 30:31.

Ještě pět minut před koncem zápasu jsme měli manko jen 4 body, ale blíž jsme se už bohužel dostat nedokázali.

Víme, co musíme zlepšit (především na doskoku jsme dnes zaostávali za soupeřem), ale rozhodně je na čem stavět.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří přišli v hojném počtu a také za to, že přispěli do kasičky dobrovolným vstupným na pomoc malému Tomáškovi.

Věřím, že naším výkonem jsme diváky neodradili, ba naopak spíše nalákali k návštěvě dalšího zápasu, který bude v neděli 6.10. od 9:00 s Příborem a bude to premiéra ve 2. lize.

 

výhra 21.09.2019 ADFORS Basket SECCON Litomyšl - Basket Poděbrady 63:72 (16:18 33:41 52:58)
Sabina Knesplová - 18, Adéla Štumarová - 13, Tereza Fekarová - 9, Tereza Hánělová - 9, Sabina Hartmanová - 6, Tereza Roubová - 4, Viktorie Jakubcová - 2, Karolína Pakostová - 2, Anna Jeřábková - 0, Lucie Jeřábková - 0, Adéla Krajcigrová - 0, Barbora Křapová - 0
Zobrazit celou zprávu
24.09.2019 Martin Šorf

Žákyně U14 vezou dvě velmi těsné porážky z Náchoda

PDF download

Před týdnem jsem psal, že nevíme, jaký soupeř nás čeká. Hned při vstupu do haly jsme viděli 8 kluků, kteří byli plni energie již při rozcvičení. Co jim chybělo v basketbalové technice, měli nahrazeno vzrůstem i nasazením. Utkání byla spíš bojem než technickým basketbalem, což nám nevyhovovalo. Těžko jsme se prosazovali v útoku, soupeř potom většinou úprkem mířil na náš koš a tam se mu dařilo i na několikrát dosáhnout koše díky doskoku. Bohužel nám nenastoupila Amálka Pakostová, kterou přepadla nevolnost a slabost již při jízdě do Náchoda, Jolana Severová vlastně odehrála jen čtvrtinu a odstoupila pro zranění kotníku.  Děvčata sice bojovala, ale soupeř byl stále o několik bodů napřed a to vždy právě útočným doskokem.

výhra 21.09.2019 TJ SPŠ stavební Náchod - ADFORS Basket Litomyšl  37:34 (9:6 21:16 31:24)
Denisa Hloušková - 10, Michaela Tomšů - 8, Berenika Gultová - 6, Bohdana Metyšová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Severová - 2, Jolana Jánová - 0, Leona Petrásová - 0, Kristýna Raliková - 0

 

Druhý zápas měl obdobný průběh, naše akce byly pohlednější, častěji se prosazovaly Nela a Bohdana, v závěru 3. čtvrtiny odstoupila ze hry téměř nestřídající Míša Tomšů. Soupeř již vedl o 11 bodů, ale ve 4. čtvrtině jsme předvedli nejlepší výkon, rozdíl se zmenšoval a 21 sekund před koncem jsme dokonce vedli o jediný bod. Soupeř však jak jinak dorazil nezdařenou střelu a rozhodl o jednobodovém vítězství. V obou zápasech nás dnes trápila úspěšnost trestných hodů, když děvčata proměnila dohromady jen 6 ze 44 pokusů!

Teď nás čekají 4 týdny bez zápasů, tak snad doléčíme zranění (Kolářová, Svobodová, Severová, Tomšů?) a basket si užijeme proti příjemnějším soupeřům.

výhra 21.09.2019 TJ SPŠ stavební Náchod - ADFORS Basket Litomyšl  53:52 (15:16 23:24 47:36)
Berenika Gultová - 13, Denisa Hloušková - 12, Bohdana Metyšová - 11, Nela Škeříková - 10, Michaela Tomšů - 6, Jolana Jánová - 0, Leona Petrásová - 0, Kristýna Raliková - 0

 

Zobrazit celou zprávu
22.09.2019 Stanislav Cimburek

Žáci U15 zahájili sezonu na jihu Čech bilancí 1-1

PDF download

První dva zápasy čekaly na naše žáky na jichu Čech když jsme v sobotu hráli v Písku a v neděli v Jindřichově Hradci.

Prvním soupeřem nám nebyl ani tak tým sršňů jako jejich ústřední hráč Josef Svoboda, který nás defacto sám porazil před třemi lety ve finále NBA Junior League. No a dnes to nebylo o moc jiné. Pod výhrou domácích se zapsal 41 body, když trefil i 5 trojek. Bohužel nemáme v našem středu hráče, který by se mu dokázal fyzicky vyrovnat a přibrzdil ho.

V prvním poločase jsme se ještě docela drželi, když jsme odcházeli do šaten za stavu 39:34. Výborné minuty hrál Ondra Vomáčka, který ale kvůli zdravotním problémům musel druhou půli sledovat už jenom z tribuny. Nám se postupně přestávalo dařit v útoku a začali jsme i kupit zbytečné chyby, když jsme několikrát nedokázali ani vyhodit míč z autu. Obranná aktivita také polevovala a tak si domácí pohodlně došli pro výhru.

výhra 14.09.2019 Sokol Písek Sršni - ADFORS Basket Litomyšl 95:62 (18:15 39:34 64:49)
Bohdan Slawisch - 20, Ondřej Vomáčka - 11, Tomáš Folta - 9, Jan Bubeníček - 8, Adam Bielko - 6, Tomáš Sedláček - 6, Adam Kubíček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0, Štěpán Markov - 0

 

Po přespání v Jindřichově Hradci nás v neděli ráno čekali místní Lions, jejichž nejlepší hráči startovali vloni za Pelhřimov a letos si situaci prohodili. Opět před námi stál klíčový úkol potřebný k výhře, tedy ubránit klíčového hráče domácího týmu, který rozehrával a často i zakončoval většinu útoků. Tímto playmakerem je Jordan Oupoh, který nás trápil daloko víc, než vloni v dresu Sojek. Nakonec nám nastřílel 34 bodů, ale dalo by se říci, že postupem času jsme na něj recept našli, neb v poslední čtvrtině nám dal jen 4 body a všechny z trestných hodů.

Obrana domácích byla hodně zatažená a očividně cílem soupeře bylo především ubránít vlastní vymezené území. Díky tomu jsme měli opravdu hodně času a prostoru na trojkovém oblouku. Není naším stylem střelecké pozice přecházet a tak jsme si ty trojky brali a naštěstí jsme je i proměňovali. Za celý zápas jsme proměnili celkem 9 pokusů za 3 body a to včetně našeho posledního koše, který byl i košem vítězným.

Zápas byl po celý průběh velmi vyrovnaný a týmy si celkem 16x vyměnily vedení a žádný tým nikdy nevedl o víc jak o 5 bodů. Takto vyrovnaný zápas jsme snad ještě nikdy nehráli s těmito chlapci. Celou posldní čtvrtinu jsme měli mírně navrch a v této desetiminutovce přišla také naše nejlepší obrana. Domácí nám dali jen dva koše ze hry, ale trestné hody se jim dost dařili, když proměnili 7 z 8 pokusů. Poslední vteřiny byly opravdu velmi dramatické. Nejprve jsme za jednobodového vedení neproměnili samostatný nájezd do koše a hned vzápjetí 4 vteřiny před koncem zbytečně faulovali a poslali soupeře na čáru trestného hodu. Na domácího hráče asi delahla trochu tíhá okamžiku, když nepotrvdil dobré procento šestek z této periody a minul oba své pokusy. Bohužel pro nás míč pod košem doskočil Oupoh a mohl dorážkou rozhodnout o naší porážce, naštěstí pro nás a trochu nepochopitelně pro všechny místo střely vydribloval do rohu hřiště a vlastně ani nestihl zakončit. V kritických momentech občas hráči dělají chyby a tato nám určitě pomohla, na druhou stranu my sami jsme v zápase udělali několik zkratů, které vlastně zápas do takto vyrovnané koncovky dostaly. Myslím si, že jsme v zápase byli trochu lepším týmem, ale nedokázali jsme to přetavit v nějaké větší vedení. V samotné koncovce to už bylo hop nebo trop a tam jsme byli štastnější my.

výhra 15.09.2019 BK Lions Jindřichův Hradec - ADFORS Basket Litomyšl 68:69 (15:19 39:42 57:57)
Bohdan Slawisch - 14, Tomáš Folta - 12, Adam Kubíček - 12, Ondřej Vomáčka - 11, Adam Bielko - 7, Štěpán Markov - 7, František Tupec - 4, Jan Bubeníček - 2, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Oba tyto zápasy nám ukázaly na čem musíme ještě zapracovat a kde máme největší problémy. Nejvíce mě mrzí, že jsme nedokázali přibrzdit klíčové hráče soupeře a bez větší výpomoci bychom od nich dostali snad i přes 50 bodů. V obraně 1na1 musíme být mnohem odolnější a samozřejmě si musíme i lépe pomáhat, neb v této kategorii už nepůjde hrát jenom 1na1. Dobrý víkend má za sebou Ondra Vomáčka, kterému se oba zápasy dost povedly. Naopak se trochu trápil Tom Folta, který tentokrát nemohl nějak najít útočný rytmus, možná i proto, že se v obou zápasech potýkal s problémy s fauly.

Každopádně bilance 1-1 z prvního venkovního výjezdu není špatná a už se těšíme na další zápasy.

Zobrazit celou zprávu
18.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vybojovalo krásné 2. místo na Turnaji o pohár primátora města Hradec Králové

PDF download

Spojený tým Ústí nad Orlicí a Litomyšle odehrál o víkendu 14. - 15. září 3 velmi kvalitní zápasy a umístil se na krásném 2. místě v Turnaji o pohár primátora města Hradce Králové. Určitě se ptáte, proč spojený tým? Už v minulém roce oba tyto kluby navázaly užší spolupráci, která v minižactvu U11 vyústila ve veleúspěšnou kvalifikaci na MČR U11 MIX a následně pěkné 9. místo. A v tomto trendu bychom chtěli pokračovat i tento rok. Hráči, kteří v Hradci hráli, by měli tvořit hlavní kostru týmu, který bude bojovat v kvalifikaci o účast buď na MČR nebo Festivalu U12 chlapců.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Královští Sokoli 70:51 (14:4, 31:22, 49:36)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti klukům z Hradce Králové. Loňský účastník MČR U11 chlapců, posílený o kluky z Vysoké nad Labem. Tým, který má kostru týmu poskládanou z velmi vysokých hráčů. První pětka pod taktovkou Domči Suchomela hned od začátku nasadila vysoké tempo, kde hlavně v obraně kluci velmi dobře zabojovali a po první čtvrtině jsme si vypracovali 10 bodový náskok. Druhá pětka vedená Tadeášem Tichým svedla více vyrovnaný boj, ale průběžné vedení stále držela. Ve třetí a čtvrté části jsme si drželi dobrý standard a obě pětky navýšili ještě bodový rozdíl na konečných +19.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – Sokol Hradec Králové Lvice 53:44 (8:17, 19:17, 29:34)

K druhému zápasu jsme nastoupili proti hradeckým Lvicím. Také tento tým se účastnil MČR v kategorii U11, tentokrát dívek a vybojoval 3. místo. Taktiku soupeř postavil na ubránění naší první pětky (Domči S.) a zároveň proti této pětce nahnat skóre ve svůj prospěch. Soupeřova první pětka byla silnější než druhá. A soupeři taktika vycházela. Problémy nám dělala aktivní obrana a soupeřův rychlý přechod do útoku. Z toho pramenící ztráta -9 po 1. části.  S čím však soupeř nepočítal byla naše převaha druhé pětice. Za celou čtvrtinu jsme nedovolili soupeřkám skórovat a průběžné skóre jsme otočili v náš prospěch +2. Do druhé poloviny soupeř přeskupil své řady a jednu ze svých klíčivých hráček přesunul z 1. do 2. pětky. Naše první pětka 3. čtvrtinu zvládala velmi dobře, ještě 2 minuty před koncem jsme drželi průběžné vedení, ale pak některým hráčům úplně došly síly a soupeř nám opět odskočil na rozdíl 5 bodů. Do poslední části jsme však nastoupily famózně a šnůrou 14 bodu jsme zápas otočili a soupeř již neměl sílu na zvrat, obzvláště když se mu vyfaulovala jejich klíčová hráčka. Velmi cenná výhra.

 

BK Ústí nad Orlicí/Litomyšl – BK Klatovy 43:68 (8:16, 17:37, 32:58)

K poslednímu zápasu a zároveň k boji o celkové první místo jsme nastoupili proti celku BK Klatovy. Velmi silný tým, který se neúčastnil MČR U11 kluci jen proto, že byl vyřazen v kvalifikaci týmem BK Plzeň, který skončil druhý na MČR. Do tohoto zápasu jsme prohodili pětky. Od samého začátku zápasu až do jeho konce jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl velmi dobře organizovaný jak v obraně, tak útoku. Podali jsme statečný výkon, ale na výhru to tentokrát nebylo.

 

Staré pravidlo říká, že zápas s dobrým soupeřem je lepší jak 5 dobrých tréninků. To o tomto turnaji platí doslova. Tři velmi kvalitní soupeři. Rozepisovat se o některých herních systémech, které dle mého názoru do kategorie U12 vůbec nepatří, nechci. Kdo byl v Hradci viděl sám. Co nám však zápasy ukázaly je, že na této úrovni musíme být lepší. Že všech 5 hráčů musí být soustředěno na hru a pokud nebráníme všichni, velmi snadno dostáváme koše. Že fyzička, která ještě loni stačila, už pomalu nestačí. Že přihrávky musí být rychlejší a přesnější a každé naše zaváhání je hned potrestáno. Ale to všechno je dobře, protože máme čas na tom zapracovat a do kvalifikace se zlepšit. Závěrem bych chtěl ještě říci, že u týmu U12 Litomyšl, či U12 Ústí nad Orlicí kval. se již budeme potkávat jen a pouze jako rodičové na tribuně. Jako trenéři si je přebírají Pavel Hanuš, respektive Honza Novák.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Tichý Tadeáš 53, Suchomel Dominik 45, Ripka Jakub 19, Bryška Jan 15, Hodek Dominik 12, Hanuš Tomáš 8, Diblík Adam 6, Večeřa Daniel 4, Barnes Lucas 2, Kočí Vašek 2, Stýskala Tomáš 0

Zobrazit celou zprávu
16.09.2019 Zbyněk Tichý

Žákyně U14 si na úvod soutěže připsaly dvě domácí výhry!

PDF download

Novou sezónu 2019/20 zahájila děvčata družstva žákyň U14 na domácím hřišti proti BK Přelouč. Družstvo Přelouče však přijelo bez loňské hvězdy (hráč Kysilka již hraje v Pardubicích) a to nás uklidnilo. Družstvo je složeno převážně z chlapců. Měli jsme mírnou výškovou i početní převahu a děvčata se na zápas těšila. Sice jsme hned po úvodním rozskoku prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu 1. čtvrtiny jsme přešli do mírného vedení, když jsme těžili z rychlého rozehrání a přenesení hry na útočnou polovinu. Postupný útok již tolik nefungoval, pod koš se snaží dostat hlavně Míša Tomšů. Dařilo se ale shození na Hlouškovou či Severovou. S míčem si nejvíce věděla rady Nela Škeříková, která velmi trápila své obránce a hlavně ve druhém zápase ještě své akce úspěšně zakončovala. V prvním zápase jsme měli 4 dvojciferné střelkyně, svým výkonem příjemně překvapila Berenika Gultová.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 77:31 (16:6 37:15 58:21)
Michaela Tomšů - 22, Denisa Hloušková - 16, Berenika Gultová - 14, Jolana Severová - 10, Amálie Pakostová - 4, Nela Škeříková - 4, Jolana Kolářová - 3, Agáta Bártová - 2, Kristýna Raliková - 2, Anna Horáková - 0, Leona Petrásová - 0

Druhý zápas byl mnohem bojovnější, soupeř přitlačil v obraně a nám se nedařily hlavně proměňovat druhé šance po útočném doskoku. V obou zápasech se postupně na hřiště dostala všechna děvčata, i když někdy jen na několik minut. Bohužel se zranila Jolana Kolářová, která ještě v průběhu 2. zápasu poslala foto se sádrou. Ze soupisky chyběla zraněná Natka Svobodová a omluvená Bohdana Metyšová. Hned za týden jedeme hrát do Náchoda, toto družstvo se objevilo jako nové a nevíme, co nás tam čeká. V týdnu musíme ještě zapracovat na obranném doskoku a pohybu hráček v útoku.

výhra 14.09.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Přelouč 62:34 (17:8 33:14 52:27)
Nela Škeříková - 17, Michaela Tomšů - 15, Berenika Gultová - 11, Denisa Hloušková - 11, Jolana Severová - 4, Kristýna Raliková - 3, Agáta Bártová - 1, Jolana Jánová - 0, Anna Horáková - 0, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

 

Zobrazit celou zprávu
15.09.2019 Stanislav Cimburek

VŠICHNI POVINNĚ FANDIT !!! NENECHTE SI UJÍT PREMIÉRU NAŠICH ŽEN!!!

PDF download
Městská hala se otvíráme již v 16:00 a bude připraven doprovodný program jako je fotokoutek, střílení na koš, videoreportáže, představení maskota, soutěže... Takže v sobotu 21.9. VŠICHNI ZA LITOMYŠL!


Zobrazit celou zprávu
12.09.2019 Martin Šorf

Minižactvo U12 vítězem Memoriálu Bohuslava Langa

PDF download

V neděli 8. září jsme jsme se zúčastnili 28. ročníku Memoriálu Bohuslava Langa v Ústí nad Orlicí. Tento turnaj jsme chtěli pojmout jako přípravu na sezónu. Z kádru 12ti hráčů kategorii U12 z mnoha důvodu zbylo jen torzo 6 a z toho 4 byli U11, a tak nás doplnili Estell Faltysová a Anička Polanská a pak ještě Adam Brýdl, který svým věkem nespadá ještě do žádné kategorie, rok narození 2012. I na základě tohoto jsme šli do zápasu s tím, že dáme větší prostor hráčům U11 a mladším pro jejich zápasové otrkání.

 

BK Ústí nad Orlicí – ADFORS Basket Litomyšl  31 : 41 pp

ADFORS Basket Litomyšl – Sokol Vysoké Mýto  40 : 19

ADFORS Basket Litomyšl – Basketbal TJ Svitavy  35 : 22

 

Zpětně můžeme říci, že pokud bychom hráli v rotaci hráčů, co budou na soupisce týmu U12, tak bychom za celý turnaj neměli se žádným ze soupeřů problém. Proti soupeři z Vysokého Mýta, tak ze Svitav jsme po celý zápas drželi velmi širokou rotaci hráčů a více prostoru na palubovce dostali opravdu ti nejmladší, kde kolem nich se točili 1-2 zkušenější hráči. A oba tyto zápasy jsme dovedly k zaslouženým vítězstvím. Kde nám malinko chyběly basketbalové dovednosti, tak o to víc jsme je nahradili touhou, bojovností a odhodláním. Příkladem pro všechny může být nasazení malého Adámka. Ten se může v klidu rovnat s naší reprezentací, protože se rval Jako LEV!

Tento model rotace však nefungoval na tým z Ústí nad Orlicí. Po 3/4 jsme prohrávali 15:29. Do 4. dějství jsme tak nastoupili v nejsilnější sestavě s touhou zápas dovést do vítězného konce. V prvních minutách byla na našich hráčích vidět velká nervozita. V obraně na jedničku, ale v útoky jsme nedali jednoduché střely a nájezdy. Až následně 4 minuty do konce se otevřela stavidla. Během 3 minut jsme soupeři nastříleli 14 bodů a stav byl vyrovnaný. Bohužel jsme však nepřidali ještě jeden koš a v samotném závěru jsme měli i velkou dávku štěstí, kdy nám soupeř z rychlého protiútoku nedal koš. A šlo se do 2minutového prodloužení, které jsme poměrně jednoduše ovládli v poměru 12:2.

Celově bych turnaj hodnotil pozitivně. Nikdo se nezranil, všichni si dali koš a hlavně mladší děti nabraly cenné zápasové zkušenosti.

 

Body souhrnně za všechny zápasy: Metyšová Bohdana 28, Tichý Tadeáš 26, Hodek Dominik 14, Hanuš Tomáš 11, Kodýtek Adam 8, Grujbár Šimon 7, Polanská Anička 4, Brýdl Adam 4, Faltysová Estell 2.

Zobrazit celou zprávu
11.09.2019 Zbyněk Tichý

Přednáška na téma: SPORTOVNÍ VÝŽIVA

PDF download
Rodiče všech dětí, které jsou členy našeho klubu, mají mimořádnou příležitost zúčastnit se zdarma přednášky na téma SPORTOVNÍ VÝŽIVA. Především ve školním věku, kdy jsou děti ve vývoji a k tomu sportují, je správná strava jedním z klíčových faktorů. Neváhejte tedy a přijďte si tuto přednášku poslechnout!

Kdy:   Pondělí 23. 9. 2019 v 17:30

 

Kde:   Aula ZŠ T. G. Masaryka (modrá)

 

Kdo:   Přednáší Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová*

 

* Působí jako výživový poradce od roku 2010 a od roku 2018 je výživovým poradcem České basketbalové federace.

Více informací o její práci na webu www.zuzanasafarova.cz.

Zobrazit celou zprávu
05.09.2019 Martin Šorf

Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

04.09.2019 Martin Šorf
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 269
tento rok: 16 900
tento měsíc: 352
tento týden: 128
dnes: 0
online: nahravam