Minižáci U13 vezou dvě výhry z Jičína!

PDF download
Naši chlapci jeli do Jičína v devíti a všichni se na palubovce vystřídali a zapsali se do střelecké listiny. Zpočátku jsme hráli staticky, nechodili jsme na doskoky a chyběl i pohyb na útočné polovině, ale postupem času se toto vylepšilo, takže jsme si s dívčím týmem z Jičína poradili.

První zápas jsme vyhráli 74:35, druhý 63:40. Když soupeř nasadil ve třetí čtvrtině druhého zápasu svoji nejlepší pětku, tak ani naše nejsilnější sestava na dravost a rychlost děvčat nestačila a tuto čtvrtinu jsme prohráli o deset bodů. Jakmile ale došlo na střídání, bylo znát, že naše lavička je mnohem vyhranější než jičínská. Měli jsme poměrně dost zisků a doskoků, ale také dost nevynucených ztrát a v prvním zápase dokonce 40 nedaných střel, což musí zlepšit zejména mladší chlapci. Tradiční oporou byli Ondra Vomáčka, Jonáš Brýdl, Šimon Vašek a Matěj Hanuš, ale zdatně jim sekundovali i Kryštof Grujbár (zejména v doskocích) a Dominik Suchomel, který si u soupeřů získal obdiv svým kvalitním driblingem.

výhra 29.09.2018 BSK Continental TJ Jičín - ADFORS Basket Litomyšl 35:74 (10:15 21:35 31:48)
Šimon Vašek - 18 (+7 doskoků), Jonáš Brýdl - 13 (+7 zisků), Matěj Hanuš - 10, Kryštof Grujbár - 8 (+10 doskoků), Ondřej Vomáčka - 8 (+6 asistencí), David Kubíček - 6, Tadeáš Tichý - 6, Michal Broulík - 3, Dominik Suchomel - 2
 
výhra 29.09.2018 BSK Continental TJ Jičín - ADFORS Basket Litomyšl 40:63 (12:18 20:36 36:42)
Jonáš Brýdl - 12 (+8 doskoků), Ondřej Vomáčka - 12, David Kubíček - 9, Šimon Vašek - 8, Kryštof Grujbár - 6 (+9 doskoků), Dominik Suchomel - 6 (+7 zisků), Matěj Hanuš - 4, Tadeáš Tichý - 4, Michal Broulík - 2
 
Zobrazit celou zprávu
30.09.2018 Daniel Brýdl

Juniorky zahájily sezonu bilancí 1-1!

PDF download
První a druhé kolo ligy juniorek jsme předehrávali již v pátek 28. září, kdy jsme využili volna během státního svátku. Osm hráček odjelo nejprve k utkání do Kolína. Po obědě jsme pak sehráli duel v Brandýse nad Labem.
výhra 28.09.2018 BC Kolín - ADFORS Basket Litomyšl 61:57 (20:13 35:27 48:45)
Tereza Hánělová - 12, Daniela Marková - 10, Natálie Čerebová - 7, Viktorie Jakubcová - 7, Natálie Bisová - 6, Karolína Pakostová - 6, Vendula Rohlenová - 5, Sabina Knesplová - 4
 
V úvodních minutách bylo na nás vidět, že se jedná o první zápas nové sezony a že se těžko dostáváme do správného tempa. Především v útoku jsme se poměrně trápili. Ostatně stav po šesti minutách byl 10:2 pro Kolín. Pak se hra trochu vyrovnala a rozdíl se pohyboval stále kolem 5-10 bodů. Na konci třetí periody jsme se přiblížili na rozdíl jediného bodu, ale do vedení se nám v celém zápase nepodařilo jít ani jednou. Hlavní příčiny porážky lze hledat v útočných doskocích soupeře, zbytečných ztrátách a neproměňování našich dobrých střeleckých pozic.
 
výhra 28.09.2018 BK Brandýs nad Labem - ADFORS Basket Litomyšl 66:75 (19:17 31:31 50:54)
Daniela Marková - 24, Natálie Bisová - 12, Tereza Hánělová - 9, Sabina Knesplová - 8, Karolína Pakostová - 8, Viktorie Jakubcová - 6, Vendula Rohlenová - 6, Natálie Čerebová - 2

V Brandýse nás čekal hodně běhavý domácí tým, který nám často svojí aktivitou dělal problémy. Úvod zápasu byl však zcela opačný než v Kolíně a byli jsme to my, kdo rychle vedl, konkrétně 13:5 po čtyřech minutách. Pak ale soupeřky začaly bránit aktivněji a my začali kupit ztráty. Výsledkem toho byl obrat a stav 19:17 pro Brandýs po první čtvrtině. Pak následovaly dvě vyrovnané periody. Do poslední části jsme šli s drobným čtyřbodovým náskokem, který se nám dařilo mírně navyšovat a nepouštěli jsme až do konce domácí na dostřel. Výrazně se zvýšila naše úspěšnost v zakončení a byli jsme i lepším týmem na doskoku. Ve druhé půli nám dost pomohly i nájezdy Danči Markové, která za tuto dvacetiminutovku zaznamenala 17 bodů a soupeřky jí nedokázaly zastavit. Všechna děvčata však podala výrazně lepší výkon než v Kolíně a zaslouženě zvítězila.

Zobrazit celou zprávu
29.09.2018 Martin Šorf

Minižáci U13 na úvod sezóny nestačili na vícemistry republiky!

PDF download
Nejtěžšího možného soupeře jsme potkali v dohrávce prvního kola Východočeského přeboru minižactva U13. Hostili jsme tým, který vloni skončil na MČR stříbrný předloni dokonce první.

BK Synthesia Pardubice navíc přijel v kompletním složení, tedy včetně tří posil z Holic. Pardubáci navíc mají ve svém středu 188cm vysokého pivotmana, na kterého opravdu fyzicky nemáme. Nicméně velmi srdnatě se s úkolem ubránit ho popasoval Kryštof Grujbár. Hosté disponují ale i velkým množstvím hbitých rozehrávačů, které se nám dařilo v jejich nájezdech bránit se střídavým úspěchem. Naopak se nám jen těžko dařilo dostávat do soupeřovi dobré obrany o čemž svědčí i počet nastřílených bodů. Je pravda, že jsme mnoho dobrých pozic nedokázali proměnit, ale velkým problémem v naší ofenzívě byl malý pohyb míče a postrádal jsem také více týmové pojetí. Prověrka to pro nás však byla výborná a čím víc takovýchto zápasů, tím pro kluky lépe. Další zápasy nás čekají již tuto sobotu, kdy pojedeme na palubovku jičínských děvčat.

výhra 25.09.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice kval. 26:46 (5:14 9:18 22:27)
Ondřej Vomáčka - 9 (+9 doskoků), Dominik Suchomel - 4, Šimon Vašek - 4, Jonáš Brýdl - 2 (+7 doskoků), Adam Karlík - 2, David Kubíček - 2, Lukáš Pavliš - 2, Kryštof Grujbár - 1, Michal Broulík - 0, Matěj Hanuš - 0, Tadeáš Tichý - 0
 
výhra 25.09.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Synthesia Pardubice kval. 17:50 (6:15 8:30 13:40)
Jonáš Brýdl - 6 (+6 doskoků a 5 zisků), Kryštof Grujbár - 6 (+7 doskoků), Ondřej Vomáčka - 3, Matěj Hanuš - 2, Michal Broulík - 0, Adam Karlík - 0, David Kubíček - 0, Lukáš Pavliš - 0, Dominik Suchomel - 0, Tadeáš Tichý - 0, Šimon Vašek - 0
Zobrazit celou zprávu
25.09.2018 Martin Šorf

2. místo na mezinárodním turnaji ve Vysoké n.L. pro mini U12!

PDF download

Jako první a zároveň poslední přípravu na nadcházející sezónu U12 jsme využili pozvánku na mezinárodní turnaj MK-STAV CUP ve Vysoké nad Labem. Na turnaj jsme nakonec odjeli v plné síle, tedy 12 hráčů - 6 holek a 6 chlapců, kteří budou tento rok kategorii U12 hrát. Zároveň s námi odjel i početný fanouškovský tým natěšených rodičů,  kteří po celou dobu slušně ale hlasitě povzbuzovali, pokud tedy zrovna nebyli na nákupech :-). Díky, byli jste skvělí.

 

BK Napos Vysoká nad Labem - ADFORS Basket Litomyšl 12:45

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu BK Napos Vysoká nad Labem. S tímto soupeřem jsme neměli minulý rok možnost hrát, a proto to pro nás byla velká neznámá. Po prvních minutách první čtvrtiny, do které jsme nastoupili v nejsilnějším složení, bylo patrné, že jsme lepší a soupeře jsme přehrávali jak herně tak výsledkově. Následující čtvrtiny jsme odehráli na dvě smíšené pětky (šestky) a minuty na hřišti spravedlivě podělili na všechny hráče. Skóre utěšeně narůstalo až na konečných 45:12. Byť výsledek vypadá velmi dobře, tak místy předvedená hra už tak ne. Museli jsme si připomenout některá naše základní pravidla jako osobní obrana, jak se chovat při výhozu po koši a z boku hřiště, tak i roztáhnutí se a uvolnění bedny při postupném útoku.

PG Crew - ADFORS Basket Litomyšl 4:54

K druhému zápasu jsme nastoupili proti polskému týmu PG Crew. Opět další velká neznámá. Avšak po shlédnutí části jejich prvního zápasu, ani z tohoto soupeře jsme nemuseli mít strach. S vědomím toho, že hned následující zápas nás bude čekat boj o první místo v turnaji s BK Pardubice, jsme se rozhodli pošetřit síly našich nejlepších hráčů. Do prvních 2 čtvrtin jsme nasadili čistě chlapeckou a dívčí pětku (šestku) a po půlce s vedením + 36 jsme dali daleko větší prostor našim nejmladším, aby ukázali, že i oni umí hrát. Ne vždy se to úplně dařilo, ale měli jsme i velmi dobré akce. Konečný výsledek 54:4 musíme brát i trochu s rezervou. Není to o tom, dát takovému soupeří o 100, ale abychom si v takovém zápase vyzkoušeli nacvičené věci a jak jsem psal výše, dali více prostoru mladším. Z mého pohledu promluva před zápasem pomohla a jak v obraně tak v útoku jsme se zlepšili a na naši hru byl lepší pohled. Sice ne vždy jsme dali koš, ale trénink dělá hráče a hráče dělají taky zkušenosti.

BK Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 46:37

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti BK Pardubice. Tohoto soupeře známe z nespočtu odehraných vzájemných zápasů. Jeden z top týmu v celé ČR. Zápas to byl bojovný, ale po celou dobu jsme bohužel tahali za o malinko kratší konec. Výsledek 37:46 není vůbec špatný, ale my chtěli vyhrát. Ale co už, příště to dopadne. V tomto zápase jsme mohli vidět, že nejsme horší baskeťáci, že naše akce byly taky pěkné, že soupeř dělá také chyby, ale co nám chybělo, byla taková větší rychlost a agresivita v dobrém slova smyslu. Někdy nás srážely zbytečné ztráty míčů, kdy si míč nedokážeme schovat a driblujeme v rychlosti před tělem.

Co na závěr? Nechci hodnotit jednotlivce. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý týmový výkon. Nemám rád hodnocení postavené na tom, kolik který hráč dá bodů. Basketbal je taky o obraně, počtu vybojovaných míčů, počtu ztracených míčů, nahrávek spoluhráči do volného zakončení. Tyto statistiky nemáme. Takže jenom body: Kubíček D. - 24, Karlík A. - 18, Suchomel D. - 16, Janová J. - 16, Tichý T. - 16, Gultová B. - 15, Škeříková N. - 12, Metyšová B. - 7, Večeřa D. - 4, Bártová A. - 2, Svobodová N. - 2, Hanuš T. - 0. Za mě, já jsem si to užil a věřím, že děti a rodiče také. Konečné pěkné 2. místo a předvedená hra dávají příslib do celé sezóny. Víme, co už nám jde lépe a na čem naopak potřebujeme zapracovat. Za 14 dní na Jiskře proti lvicím z Hradce naviděnou.

Zobrazit celou zprávu
24.09.2018 Zbyněk Tichý

Žáci U14 zahájili ligovou soutěž!

PDF download
První ligové zápasy nové sezony odehráli naži žáci na venkovních palubovkách. V sobotu nás čekal jeden z favoritů naší skupiny, naopak v neděli jsme podle papírových předpokladů měli mít navrch my. K utkáním jsme museli odjet bez našich dvou nejvyšších hráčů, Tomáše Folty a Adama Švandy, kteří se stále zotavují ze svých dlouhodobých zranění.
výhra 22.09.2018 BA Nymburk - ADFORS Basket Litomyšl 91:43 (25:16 45:31 71:37)
Adam Kubíček - 14, Jonáš Brýdl - 10, Adam Bielko - 8, Ondřej Vomáčka - 6, František Tupec - 5, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0, Daniel Král - 0, Jakub Martiník - 0, Tomáš Sedláček - 0, Vojtěch Tupec - 0, Šimon Vašek - 0
 
Již při rozcvičování bylo naprosto zjevné, že Nymburk bude mít výraznou fyzickou převahu. A to nejenom ve výšce. Vždyť jejich nejlepší hráč má postavu a muskulaturu jako naši kadeti. Tomu jsme opravdu s našimi "dětmi" nemohli moc vzdorovat. Bohužel kluci měli před soupeřem přílišný respekt, který se projevil peřdevším ve druhém poločase, kdy skóre rychle narůstalo ve prospěch domácích. Naším největším problémem pak bylo, že se klukům nechtělo vůbec běhat.
Krásné fotografie ze zápasu od domácího fotografa si můžete stáhnout na  http://www.bknbk.cz/foto/180922_U14/index.htm (pozor, fotky se během několika dní smažou, tak si raději stáhněte, pokud se vám nějaká líbí).
 
výhra 23.09.2018 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 45:68 (5:20 20:40 30:58)
Jonáš Brýdl - 12 (+5 zisků), Ondřej Vomáčka - 12 (+6 zisků), Tomáš Sedláček - 9, Adam Bielko - 8, František Tupec - 6 (+6 doskoků), Vojtěch Tupec - 6, Matěj Hanuš - 4, Adam Kubíček - 4, Šimon Vašek - 3, Kryštof Grujbár - 2 (+6 doskoků), Daniel Král - 2
 
V neděli jsme hráli proti týmu, který měl ve svém středu jednoho čahouna, nám dobře známého Bóďu Slawische. Práve na něho jsme si chtěli dát v obraně největší pozor. Velmi dobře na něm zapracoval nejenom jeho dvorní obránce Adam Bielko, ale i další hráči, kteří ho dobře zdvojovali. Ostatně Bóďa nám dal pouze 2 body za celý zápas, což je skvělá vizitka pro obranu.
Od první minuty jsme byli aktivnějším týmem a především náš presing se zdvojováním slavil často úspěch v podobě získaných míčů. I přechod do útoku už byl mnohem rychlejší než v Nymburce. Hráči odvedli dobrý výkon a všech 11 borců se zapsalo do střelecké listiny, což je super. Tento výkon už byl o poznání lepší než ten sobotní, ale stále je před námi mnoho práce a my víme,  na čem musíme ještě zamakat.
Zobrazit celou zprávu
23.09.2018 Martin Šorf

Sportovní přípravka se úspěšně rozběhla!

PDF download

Máme za sebou první dva tréninky a zatím to vypadá dobře :-) Děti chodí a snaží se... Především v mladší přípravce máme poslední volná místa. Kdo máte zájem, neváhejte a přijďte si s námi zkusit zatrénovat. Za zkoušku přeci nic nedáte :-)

Zobrazit celou zprávu
14.09.2018 Martin Šorf

Mladočovský podzimní dojezd!

PDF download
TERMÍN: pátek 14.9. - neděle 16.9.

Informační leták k soustředění v Mladočově vč. potvrzení o bezinfekčnosti ke stažení po kliknutí na ikonku PDF.
 
Zobrazit celou zprávu
31.08.2018 Martin Šorf

Rozpis zápasů - podzim 2018

V sekci DŮLEŽITÉ naleznete předběžný rozpis na podzimní část sezony 2018/2019 pro všechny soutěžní týmy.

 

 

31.08.2018 Martin Šorf

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY !!!

PDF download

S radostí vám oznamujeme, že od 1.9.2018 je v provozu nový web

Se začátkem nové sezony spouštíme nové webové stránky, který přináší především snadnější užívání pro uživatele tabletů a mobilních telefonů. Rozložení na stránce a grafika jsou podobné jako v minulé verzi, ale přinesou pro uživatele mnoho nových a lepších služeb. Věříme, že se vám bude na novém webu líbit.

Zobrazit celou zprávu
30.08.2018 Martin Šorf
bazar Zavřít
NOMINACE
Žáci U1414.12.2019
USK Praha
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:14:00 v hale
začátek:15:00
konec: cca 17:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy14.12.2019
Basket Poděbrady
město:Sadská
místo:Hala ZŠ
adresa:K. Světlé 386

sraz:14:30 u Kubíka
začátek:17:00
návrat: cca 20:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žákyně U1415.12.2019
SK Týniště nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 10:45
konec: cca 12:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy15.12.2019
Basketball Nymburk
město:Nymburk
místo:ZŠ Komenského
adresa:Komenského 589

sraz:7:30 u Kubíka
začátek:10:00
návrat: cca 13:30

sestava:Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Minižactvo U1215.12.2019
Sokol Hradec Králové "B"
město:Hradec Králové
místo:hala Sokola
adresa:Eliščino nábř. 777

sraz:12:45 u Kubíka
začátek:14:30 a 16:15
návrat: cca 18:30

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa


Návštevy
celkem: 122 121
tento rok: 21 752
tento měsíc: 306
tento týden: 160
dnes: 36
online: nahravam