Minižáci U13 odehráli pěkné zápasy v Hradci!

PDF download
Téměř kompletní tým našich minižáků U13 odjel v neděli do Hradce Králové, kde nás čekaly místní dívky, aktuální mistryně republiky v této věkové kategorii. Hráčky Hradce vždy vynikají svojí bojovností, agresivitou a rychlostí. To jsou tři atributy, se kterými jsme se nyní velmi dobře měli možnost seznámit na turnaji ve Wroclawi a náš cíl byl tak jasný. Právě v těchto činnostech domácí předčít a myslím, že především naší první pětce se to povedlo poměrně dobře.
výhra 28.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  30:44 (2:16 14:26 18:33)
Dominik Suchomel - 10, Jonáš Brýdl - 9, Šimon Vašek - 8, Ondřej Vomáčka - 7, Matěj Hanuš - 4, Kryštof Grujbár - 2, Adam Karlík - 2, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 0, Tadeáš Tichý - 0

Úvod zápasu byl zcela v naší režii a po pěti minutách jsme vedli 14:0. Úspech slavila především naše kvalitní obrana. Po prostřídání se hra vyrovnala, ale ani naši střídající hráčí (2 z nich byli o rok a 2 dokonce o dva roky mladší) se soupeře nezalekli a hráli s ním poměrně dobře. Nárůst či snižování náskoku bylo hodně ovlivněné právě naší sestavou, která byla v danou chvíli na ploše, ale všichni kluci předvedli dobrý výkon dle svých možností.

výhra 28.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  40:51 (5:18 17:34 32:37)
Ondřej Vomáčka - 20, Jonáš Brýdl - 10, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 6, David Kubíček - 5, Matěj Hanuš - 2, Adam Karlík - 2, Michal Broulík - 0, Dominik Suchomel - 0, Tadeáš Tichý - 0

I do druhého zápasu jsme skvěle vykročili a po třech minutách vedli 13:0. Tři minuty před koncem třetí čtvrtiny jsme byli ve vedení 37:17, ale pak si naši mladší hráči vyzkoušeli, jaké to je hrát proti aktivnímu zdvojování a tuto zkušenost zaplatili 15 body v řadě a tak se náš náskok před poslední periodou zmenšil na 5 bodů. Na plac šla zpět základní sestava a ta si výhru pohlídala a náskok ještě trochu navýšila.

Dnes to bylo velmi pěkné a agresivní utkání, byť rozhodčí pouštěli velmi volnou hru a většinu přestupků a faulů nepískali. Hru to však nijak neovlivnilo a oba týmy hráli tvrdě, ale korektně. I atmosféra v hale byla pohodová, za což jsem moc rád. Takovéto zápasy bychom potřebovali hrát častěji, pak bychom se mohli posouvat ještě víc!

Zobrazit celou zprávu
29.10.2018 Martin Šorf

Minižactvo U11 – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 1:1. Ale byl to FAUL!

PDF download
K dalšímu našemu domácímu zápasu jsme přivítali družstva TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Na tento zápas nás posílila Bohdana Metyšová, jelikož v průběhu týdne to vypadalo, že nás bude velmi málo. Nakonec se nás ale sešlo 11. Velmi pěkné. Rád bych však požádal rodiče o včasné potvrzení účasti/neúčasti dětí na zápasech. Sílu soupeře bylo těžko odhadnout, ale můj předpoklad byl, že by to mělo být jedno z hratelnějších mužstev. Ale v této sezóně nebude lehkých soupeřů.
výhra 27.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 55:47 (14:7 26:30 42:41)
Tadeáš Tichý - 18, Bohdana Metyšová - 15, Adam Kodýtek  - 6, Daniel Večeřa - 5, Tomáš Hanuš - 4, Dominik Hodek - 3, Karel Ranka - 2, Adam Severa - 2, Šimon Grujbár - 0, Lukáš Peřina - 0, Pavel Vacek - 0

Do zápasu jsme vykročili v nejsilnější možné sestavě s tím, že si budeme chtít vypracovat bodový náskok a v dalším průběhu zápasu dostanou příležitost a vice minut naši mladší hráči. První čtvrtina se nám povedla, byť soupeř měl velmi dobré hráče, obzvláště hráč číslo 7, Štěpánek, nám dělal nemalé problémy. Čtvrtinu jsme však zvládli velmi dobře a vyhráli ji 14:7. Do druhé čtvrtiny soupeř kompletně vystřídal a my jsme posadili Tadeáše a Bohdanu a dali prostor ostatním hráčům. Tady se projevila výšková převaha soupeře a i to, že klukům je teprve 9, místy i 8 let. Po poločase jsme prohrávali o 4, 26:30. Do 3. čtvrtiny se na palubovku opět vrátili Bohdana s Tadeáš, a byť jsme neproměňovali spoustu volných střel a samostatných nájezdů, tak jsme výsledek otočili v náš prospěch na 42:41. Do poslední části jsme opět nasadili naše mladší hráče, stejně jako hosté. Když se však na hřiště vrátili nejlepší soupeři, museli jsme zareagovat nasazením Bódi s Tadeášem. Tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný 47:47, ale koncovka patřila nám a nakonec vítězíme 55:47.

výhra 27.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 51:60 (22:13 26:28 44:45)
Daniel Večeřa - 13, Tadeáš Tichý - 12, Bohdana Metyšová - 9, Adam Kodýtek  - 8, Karel Ranka - 4, Tomáš Hanuš - 3, Lukáš Peřina - 2, Šimon Grujbár - 0, Dominik Hodek - 0, Adam Severa - 0, Pavel Vacek - 0

Do druhého zápasu jsme nastoupili s tím, že ho čistě odehrajeme na dvě pětky. Chtěli jsme postavit první pětku z hráčů narozených v roce 2008 a druhou z mladších. Ale to se nám nemohlo povést, protože hráče ročníku 2008 máme jen 4. A bez ohledu na to jak bude střídat soupeř, tak takto odehrajeme celý zápas. Ať už s výhrou nebo prohrou. Vstup do zápasu se nám opět velmi povedl a čtvrtinu jsme vyhráli 22:13. V druhé polovině naši mladší bojovali, na soupeře však nestačili a po poločase jsme prohrávali 26:28. Ve třetí čtvrtině se zápas zlomil. Místo toho, abychom připravili dobrý bodový náskok do poslední čtvrtiny, jsme v polovině čtvrtiny prohrávali 31:45.  Někteří naši hráči neměli vůbec chuť a zájem hrát, a až po důrazné promluvě se vzpamatovali a nakonec dotáhli výsledek na 44:45. Což bylo málo. Naše druhá pětka se rvala statečně, tahle čtvrtina byla jejich nejlepší, ale na zvrat v zápase to bohužel již nebylo, byť 3 minuty před koncem se vyfauloval nejvyšší hráč soupeřovi druhé pětky, který nám dával nejvíce bodů a dělal nám nejvíce starostí, ale už to prostě nešlo.  

Co k samotným zápasům? Ano, kdyby celou dobu byli na palubovce Bohdana a Tadeáš, tak bychom asi oba zápasy vyhráli. Ale to není účel. Ostatně ani soupeř nehrál celou dobu pouze s těmi nejlepšími a všichni hráči obou týmů dostali své minuty na hřišti. Není účelem vyhrát, byť samozřejmě chceme vyhrát a děti chtějí vyhrávat, ale my si chceme zahrát basketbal, zlepšit se a hlavně si to užít. Nechceme a věřím, že i vy nechcete, mít v týmu půlku hráčů, kteří budou jen přebíhat tělocvičnu tam a zase zpátky. Sice asi vyhrajeme, ale děti přijdou domů a na otázku jak sis zahrál, odpoví, nezahrál, ale pěkně jsem si zaběhal. Jsme asi jediný tým v této soutěži, kde dva ze tří nejlepších hráčů pravidelně nehrají. Bohdana Metyšová hrála první zápas, Dominik Suchomel nehrál za U11 tuto sezónu ještě vůbec. V tomto kompletním týmu bychom měli asi daleko víc výher, ale našim mladším a novým hráčům by to vůbec nepomohlo v jejich rozvoji. Takhle sice nevyhráváme, ale hráči hrají, musí hrát a tím se zlepšují. Ale i v tomto složení jsme mohli vyhrát oba zápasy. Neproměňovali jsme spoustu příležitostí. V druhém zápase úspěšnost našich trestných hodů byla 17%, dali jsme 5 bodů z 29 pokusů, a to na čem musíme zapracovat je obrana a hlavně chuť hrát, porvat se o každý míč. Ale jak jsem psal výše, 7 hráčů je ročník 2009 a mladší. Teď sbírají zkušenosti, učí se a v každém dalším zápase budou zase lepší a lepší. V tomto byl tento zápas pozitivní.

Na závěr bych se rád ještě vyjádřil k tomu, co probíhalo po oba zápasy, co nemá s basketbalem vůbec nic společného a co k němu podle mého názoru vůbec, ale vůbec napaří. Je to i odkaz v názvu článku - Ale byl to FAUL! Oba zápasy provázela velmi nepříjemná atmosféra. Obě trenérky soupeře od samotného začátku pokřikovaly na rozhodčí a bohužel se přidali i rodiče, kteří dokázali před malými dětmi na rozhodčí, stále ještě nezletilé rozhodčí, pokřikovat i sprostá slova. To je FAUL, na basketbal, ale hlavně na děti. Neříkám, že rozhodčí pískali výborně, ale pískali pro oba týmy stejně. Jak rozhodčí, tak my trenéři to neděláme pro peníze, děláme to pro basketbal, ale hlavně pro děti. Ve svém volném čase. A my všichni, trenéři, rozhodčí ale hlavně taky rodiče, jdeme dětem příkladem. Tohle se mi nelibí. Tohle fakt nechci! Jsou to přece ještě děti. Jsou to Naše děti!

Přikládám dva odkazy. Zkuste najít čas a podívejte se na ně. Jsem rád, že rodiče našich dětí se drželi, ostatně je k tomu i vedeme a nemáme problém je okřiknout, pokud se nám nelíbí, jak fandí. Musíme jít přeci příkladem, příkladem pro naše děti. I vy máte možnost to změnit. Většinou na zápasech stojíte vedle sebe.

https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-zdenek-hanik/348202/vysoka-hra-zdenka-hanika-zapasy-deti-bez-vysledku-to-ne.html

https://www.bezfaulu.cz/

Zobrazit celou zprávu
28.10.2018 Zbyněk Tichý

Žáci vezou bronzové medaile a mnoho zážitků z prvního turnaje CEYBL z Wroclawi!

PDF download
Od pátka 19. do neděle 21. října byli naši žáci účastníky prvního turnaje Středoevropské basketbalové ligy v polské Wroclawi. Kluci si tyto tři dny museli připadat jako v basketbalové pohádce. Nádherný hotel, výborné jídlo, velká nová hala pouze pro basketbal... prostě paráda. K tomu 5 zápasů se zahraničními soupeři, ze kterých jsme dokázali vytěžit tři výhry a obsadit tak bronzovou příčku. Získali jsme mnoho cenných zkušeností, především co se týče rychlosti a tvrdosti, která je v Evropě na úplně jiné úrovni než u nás.

První zápas jsme díky zpoždění během naší cesty začali o 15 minut později. Soupeřem nám byli domácí chlapci, jejichž tým je tvořen výhradně hráči ročníku 2005. Naopak v naší desetičlenné sestavě najdeme hned polovinu kluků o rok mladších. Soupeř měl výraznou fyzickou převahu a to nejenom v centimetrech, i v kilogramech a to bylo často v osobních soubojích znát. Domácí navíc hráli hodně do těla a agresivně, což jsme odnesli i jedním krvavým šrámem, který však v důsledků nebyl naštěstí moc vážný.

19.10.2018 WKK Wroclaw - ADFORS Basket Litomyšl 68:64

Do utkání jsme vstoupili aktivněji a asi i domácí zaskočili. Po první periodě byl stav 6:13. Poté už se především v útoku začali více prosazovat hráči WKK, kteří šli do poslední čtvrtiny s vedením 58:48. I díky prostřídání základní sestavy soupeře jsme dokázali stáhnout na konečný čtyřbodový rozdíl, ale na obrat to nebylo.

19.10.2018 Science City Jena - ADFORS Basket Litomyšl 62:66

Ve druhém pátečním zápase jsme nastoupili proti německému týmu z Jeny. První poločas byl hodně vyrovnaný, ale v úvodu druhé půle nám soupeř odskočil na 32:45 a začalo to s námi vypadat špatně. V následujících pěti minutách ale zaznamenal Adam Kubíček 11 bodů a společně s dobrou obranou všech hráčů se podílel na srovnání na 49:49. V závěrečném dějství do bylo pěkné drama a nakonec jsme byli tím šťastnějším týmem my, přestože jsme v této osmiminutovce zahodili 10 trestných hodů, což by se nám mohlo příště zle vymstít.

20.10.2018 Inter Bratislava - ADFORS Basket Litomyšl 60:33

V sobotu již v 8:30 startoval zápas proti slovenskému Interu a občas jsme vypadali na hřišti hodně ospale, především v naší útočné fázi. První poločas ještě nebyl tak špatný, prohrávali jsme na jeho konci 16:27, ale vstup do druhé půle 0:15 naše šance úplně pohřbil. Pak se hra opět vyrovnala, ale to nemohlo na výsledku nic změnit. Soupeř nás přehrál především rychlostí a aktivní obranou, se kterou jsme měli velký problém a proto jsme zaznamenali pouhých 33 bodu (náš průměr ve zbylých zápasech je 60 nastřílených bodů).

20.10.2018 WKK Wroclaw 2006 - ADFORS Basket Litomyšl 43:56

Po obědě se nám postavil druhý tým místního WKK, který nahradil německou MBA, jenž se z turnaje omluvila. Jednalo se o chlapce ročníku 2006, což však pro nás zase takový rozdíl nebyl, neb i v našem středu byla polovina kluků tohoto ročníku. V tomto duelu jsme měli mít konečně navrch fyzicky, což jsme ale příliš nevyužili a náš výkon byl hodně rozpačitý. Občas to vypadalo, že se kluci nechtějí ani snažit a že výhra přijde pravděpodobně sama. Naopak domácí hráli s velkým zaujetím a pět minut před koncem jsme vedli o pouhé 4 body. Následně jsme zaznamenali šňůru 11:0 a o vítězství tím rozhodli. S naším výkonem a přístupem jsme ale být rozhodně spokojeni nemohli.

21.10.2018 Vienna D.C. Timberwolves - ADFORS Basket Litomyšl 37:55

Poslední zápas na turnaji byl zároveň soubojem o konečné třetí místo. V úvodním dějství jsme působyli hodně zakřiknutě a bojácně. Po rázné domluvě se naše hra naprosto změnila a kluci začali být velmi aktivní v obraně, čímž se nám otvírala cesta ke snadným košům. Druhou čtvrtinu jsme opanovali v poměru 22:1 a tím položili základ pro naši výhru. Na závěr turnaje jsme si nechali asi náš nejlepší výkon, na který budeme chtít navázat i v dalších zápasech.

Ve všech zápasech se naši hráči prosazovali bodově takto:

Bohdan Slawisch - 78, Tomáš Sedláček - 37, Ondřej Vomáčka - 36, Jonáš Brýdl - 35, Adam Kubíček - 35, Michal Bílek - 25, Matěj Hanuš - 10, Vojtěch Marek - 8, Kryštof Grujbár - 6, Šimon Vašek - 4
 
Zobrazit celou zprávu
23.10.2018 Martin Šorf

Minižactvo U12 dvakrát rozstřílelo v derby TJ Svitavy!

PDF download

Ke druhému dvojzápasu letošní sezóny jsme zamířili na palubovku TJ Svitavy. Těžký soupeř, který má ve svém středu dva rozdílové hráče, Bryšku a Špačka, a který nás v loňské sezóně dokázal dvakrát porazit. Sobotní ráno nás přivítalo pošmourným počasím, mlha byla, že by se dala krájet, ale nakonec jsme probudili i Bebe a všichni zdárně dorazili do Svitav. Během rozcvičování jsme odhadovali sílu soupeře, sice kluci velcí, ale v basketbalových dovednostech jsme se jevili lépe. Bryška nedorazil, první menší překážka se pokořila sama. Jdeme do zápasů na dvě pětky a uvidíme.

 

výhra 20.10.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  20:63  (0:16 8:37 10:55)
Dominik Suchomel - 14, Nela Škeříková - 12, Jolana Jánová - 8, Tadeáš Tichý - 8, Adam Karlík - 6, David Kubíček - 6, Bohdana Metyšová - 4, Tomáš Hanuš - 2, Natálie Svobodová - 2, Berenika Gultová - 1

 

Do zápasu jsme nastoupili s následujícím rozdělením:      

 

1.pětka – Kubíček D., Suchomel D., Tichý T., Metyšová B. a Svobodová N.         
2.pětka – Karlík A., Škeříková N., Gultová B., Jánová J. a Hanuš T.                                                                                                 
Do zápasu samotného jsme vstoupili velice aktivně a velmi dobrou obranou jsme soupeře nepouštěli do žádných akcí. V útoku jsme předváděli velmi pestré akce, kdy mnohdy jsme zakončovali sami do koše po sérii krásných přihrávek. Skóre se postupně ale neustále navyšovalo v náš prospěch. Pěkný zápas.
 
výhra 20.10.2018 TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl  22:76  (12:12 12:38 22:51)
David Kubíček - 16, Dominik Suchomel - 13, Tadeáš Tichý - 12, Jolana Jánová - 9, Adam Karlík - 6, Bohdana Metyšová - 6, Nela Škeříková - 6, Natálie Svobodová - 4, Berenika Gultová - 2, Tomáš Hanuš - 2
 
Do druhého zapasu jsme vyměnili pořadí našich pětek, tedy naše druhá, hrála proti první pětce soupeře a obráceně.  První čtvrtina byla velice vyrovnaná, skóre se přelévalo ze strany na strunu, na konečných 12:12. Do druhé čtvrtiny dostali hráči jasný pokyn, ještě více „přitvrdit“ v osobní obraně, hned po vstřeleném koši aktivně bránit s tím, že náš hráč bránící výhoz bude aktivně vypomáhat a zdvojovat. Tato taktika byla velice úspěšná a dá se říct, že jsme soupeře nepustili ani za půlku. Čtvrtinu jsme vyhráli 26:0. A pak následně celý zápas k výbornému výsledku 76:22, kde naše první pětka svůj mini zápas vyhrála 51:0.
 
Co dodat? Takovéto zápasy je radost vidět, hrát, koučovat. Do zápasu jdete s pokorou. A to, co předvedli naši hráči, bylo prostě perfektní. Výborně bránili, v útoku hráli pestře a hlavně, hráli jako tým. Takhle hezký týmový výkon už jsem dlouho neviděl. Mohli jsme vidět, jaký naši hráči udělali pokrok. Pochvalu si zaslouží úplně všichni. A pochvalu a poděkování si zaslouží i rodiče. Celou dobu povzbuzovali. Slušně ale hlasitě. Jo, abych nezapomněl, Radko, ta buchta byla výborná. Myslím si, že jsme si to všichni užili. Jen tak dál. Díky moc.                                             
Zobrazit celou zprávu
22.10.2018 Zbyněk Tichý

O víkendu začíná pro naše žáky Středoevropská liga!

PDF download
Družstvo mladších žáků U14 bude v letošní sezoně startovat v nově vzniklé soutěži, kterou je Středoevropská mládežnická liga. Celkem čeká naše hráče 20 zápasů během 4 turnajů. Ten první se odehraje již tento víkend v polské Wroclawi.

Rozpis všech našich turnajů je takto:

19. - 21. 10. 2018 Wroclaw, Polsko
7. - 9. 12. 2018 Litomyšl
11. - 13. 1. 2019 Jena, Německo
15. - 17. 3. 2019 The Finals, pořadatel zatím neurčen

 

Informace k celé soutěži najdete na webových stránkách www.ceybl.eu.

Všechny naše zápasy můžete sledovat živě díky internetovému přenosu na serveru TVcom.cz.

 

Zde je rozpis našich zápasů a odkaz na vysílání.

Pátek 19.10. v 11:30 WKK Wroclaw - ADFORS Basket Litomyšl TVcom přenos

Pátek 19.10.v 17:00 ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena TVcom přenos

Sobota 20.10. v 8:30 ADFORS Basket Litomyšl - BK Inter Bratislava TVcom přenos

Sobota 20.10. v 13:45 ADFORS Basket Litomyšl - WKK Wroclaw 2006 TVcom přenos

Neděle 21.10. v 8:30 Vienna D.C. Timberwolves - ADFORS Basket Litomyšl TVcom přenos

Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf

Odložené zápasy žáků U14B a kadetů U17!

PDF download
Z důvodu zranění a odjezdu hráčů se školou do Anglie se odkládají víkendové zápasy žáků U14 v Týništi a kadetů U17 v Nové Pace.

Utkání žáků U14B v Týništi se odehraje ve středu 31.10.

Nový termín zápasu kadetů bude teprve stanoven.

Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf

Minižáci U13A si připsali dvě hladké výhry nad Královskými Sokoly!

PDF download
Další domácí zápasy odehráli naši minižáci proti chlapcům z Hradce Králové. Již během rozcvičení se zdálo, že bychom měli mít v zápase navrch především technicky i takticky. To se také potvrdilo a dokráčeli jsme ke dvěma pohodovým výhrám.
výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - Královští Sokoli  76:27  (23:3 37:18 60:23)
Dominik Suchomel - 20, Jonáš Brýdl - 10, David Kubíček - 10, Michal Broulík - 6, Adam Karlík - 6, Lukáš Pavliš - 6, Kryštof Grujbár - 5, Šimon Vašek - 5, Matěj Hanuš - 4, Ondřej Vomáčka - 4, Tadeáš Tichý - 0
Již po první čtvrtině zápasu bylo o vítězi rozhodnuto. V této osmiminutovce jsme vyhráli 23:3 a i ve zbytku duelu jsme skóre navyšovali. V tomto duelu dostali šanci především hráči z lavičky a čtveřice Vomáčka, Brýdl, Hanuš, Vašek na hřišti spíše jen paběrkovala. Této příležitosti využil nejvíce Dominik Suchomel, který měl výbronou úspěšnost střelby z pole a často se chopil i rozehrávky.

výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - Královští Sokoli  65:22  (12:10 32:15 44:22)
Ondřej Vomáčka - 24, Lukáš Pavliš - 8, Michal Broulík - 6, David Kubíček - 6, Šimon Vašek - 6, Kryštof Grujbár - 4, Adam Karlík - 4, Jonáš Brýdl - 3, Dominik Suchomel - 2, Tadeáš Tichý - 2
Do druhého zápasu jsme vytvořili dvě pětky, aby dostali všichni hráči podobnou minutovou zátěž. Po vyrovnané první čtvrtině začalo naše vedení opět narůstat a duel jsme ukončili výhrou 21:0 v poslední periodě. Za co je však dnes třeba hráče pokárat, tak to je úspěšnost, nebo spíše neúspěšnost, trestných hodů. V obou utkáních jsme stříleli celkem 45 šestek a z toho jsme proměnili pouhých 9 pokusů!
Zobrazit celou zprávu
18.10.2018 Martin Šorf

Juniorky U19 vyhrály oba domácí zápasy a jsou v čele ligové tabulky!

PDF download
O víkendu nastoupily naše juniorky k prvním domácím zápasům v této sezoně. Soupeřkami nám byly hráčky ze severu, tedy Liberec a Jablonec.
Vinou několika zranění jsme měli k oběma zápasům k dispozici pouze šest děvčat, takže jsme se obávali i toho, jak zvládneme utkání fyzicky. Tyto obavy se nakonec ukázaly jako naprosto liché a naše holky měly v obou zápasech navrch nejenom herně, ale i kondičně a byli jsme to právě my, kdo často chodil do rychlých protiútoků.
 
výhra 13.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Lokomotiva Liberec  93:55  (21:19 51:23 76:43)
Tereza Hánělová - 27, Natálie Bisová - 23, Sabina Knesplová - 16, Viktorie Jakubcová - 12, Natálie Čerebová - 11, Karolína Pakostová - 4
První čtvrtina byla hodně rozpačitá a oba týmy se oťukávaly. Nám se nechtělo příliš bránit a tak jsme po úvodních deseti minutách vedli 21:19. Do druhé periody jsme však nastoupili ve velkém stylu, zamkli jsme prostor pod naším košem a vyráželi do brejků. Následujících šest minut jsme vyhráli 20:0, navýšili náskok na 41:19 a tím prakticky rozhodli o vítězství. Ve zbytku zápasu jsme ještě postupně navýšili vedení až na konecčných 93:55. Střelecky se nejvíce dařilo Tereza Hánělové, která trefila v utkání hned 7 úspěšných trojek a také Natce Bisové, která se prosazovala pod košem a zaznamenala 23 bodů.
 
výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou  63:49  (22:13 35:23 51:32)
Tereza Hánělová - 15, Natálie Bisová - 13, Viktorie Jakubcová - 12, Sabina Knesplová - 10, Natálie Čerebová - 7, Karolína Pakostová - 6

V neděli nás čekal mnohem težší soupeř, na kterého se nám ale dlouhodobě daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. Po celý zápas jsme mírně navyšovali naše vedení až na 21 bodů v úvodu poslední čtvrtiny. V té jsme trochu polevili a soupeř skorigoval skóre, ale výhru jsme si pohlídali. Základem úspěchu byla kvalitní obrana, kde jsme si dobře vypomáhali. Naopak v útoku jsme těžili z pestré hry, kdy se dobře zapojila všechna děvčata.
Za obě utkání zaslouží holky velkou pochvali, protože pouze v šesti hráčkách předvedly opravdu pěkný basketbal a zaslouženě si připsaly další body do tabulky. Doufejme, že na tyto výkony navážeme i v dalších duelech, snad již v kompletnější sestavě.
Zobrazit celou zprávu
17.10.2018 Martin Šorf

Minižákyně U13B se Stěžery smírně 1-1!

PDF download
Děvčata se ve druhém dvojzápase sezóny utkala s družstvem Sokola Stěžery, kde hrávají hráči a hráčky, kteří se neuplatní v jiných hradeckých družstvech. Ve družstvu bylo 5 chlapců, z nichž 2 hráli na výjimku pro starší a 4 děvčata.
výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl "B" - TJ Sokol Stěžery  50:28  (15:11 20:17 35:20)
Michaela Tomšů - 16, Denisa Hloušková - 15, Jolana Severová - 9, Bohdana Metyšová - 4, Berenika Gultová - 2, Jolana Jánová - 2, Nela Škeříková - 2, Leona Petrasová - 0, Jolana Kolářová - 0, Natálie Svobodová - 0

V prvním zápase se obě družstva do poločasu přetahovala o vedení, ale nám se povedla 3. čtvrtina, ve které se nám dařilo dobře bránit a dávat snadnější koše. V poslední čtvrtině jsme vedení 35:20 ještě navýšili o 7 bodů na konečných 50:28. Přes vítězství je ale nutno přiznat, že jsme stále měli nedostatky v zakončování a v obranném doskoku.

výhra 14.10.2018 ADFORS Basket Litomyšl "B" - TJ Sokol Stěžery  43:46  (13:11 24:31 36:35)
Denisa Hloušková - 15, Berenika Gultová - 9, Michaela Tomšů - 9, Jolana Severová - 6, Jolana Kolářová - 4, Jolana Jánová - 0, Leona Petrasová - 0, Bohdana Metyšová - 0, Nela Škeříková - 0, Natálie Svobodová - 0

Do druhého zápasu však soupeř nastoupil zřejmě s cílem zvítězit za každou cenu. Hru přitvrdili hlavně chlapci, přidali i nesportovní prostředky verbální a v poločase soupeř vedl o 7 bodů. Rozhodčí sice soupeři odpískali několik útočných faulů, ale děvčata to rozhodilo. Třetí čtvrtina znamenala naše zlepšení a vyrovnání skóre, ale v závěru nás soupeř přehrál pod oběma koši. I ve druhém zápase jsme pokračovali ve špatném zakončování nájezdů, snad 20 jasných bodů jsme neproměnili. Na nepodařený zápas raději musíme zapomenout, řádně potrénovat a hlavně se semknout do dalších zápasů.

Zobrazit celou zprávu
17.10.2018 Stanislav Cimburek

Minižáci U11 byli Lvicím zdatným soupeřem!

PDF download
Minižáci U11 nastoupili na palubovku hradeckých Lvic v téměř kompletní sestavě. Začátek utkání byl hodně nervózní a už z rozcvičování bylo jasné, které ze soupeřek budou klíčové hráčky. V prvních minutách zápasu jsme se museli vypořádat jednak s kvalitou kluzkého povrchu hřiště a pro kluky s nezvykle dravou hrou Lvic. Od začátku jsme kladli důraz na důslednou osobní obranu, ale i přes naši snahu se děvčata rychle ujala vedení a byly to zejména klíčové hráčky, které proměňovaly jednu střelu za druhou, místy z nepochopitelných úhlů a stylů, ale proměnily.

Nám se zpočátku střelecky vůbec nedařilo ze střední vzdálenosti a k tomu chlapci dělali zbytečné ztráty míčů v driblingu, takže jsme body doháněli rychlými protiútoky a herní kombinací ve středním poli. V poločase bylo skóre 18:36 v náš neprospěch, v druhé půli jsme se dokázali přiblížit na desetibodový rozdíl, ale bylo jasné, že nás dívky přehrávají svojí důsledností, zejména při hře pod košem, počtem obraných i útočných doskoků. Zápas jsme nakonec dohráli s finální ztrátou 19 bodů.

 

výhra 13.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  64:45  (20:7 36:18 54:36)
Tadeáš Tichý - 19, Tomáš Hanuš - 4, Dominik Hodek - 4, Adam Kodýtek  - 4, Lukáš Peřina - 4, Pavel Vacek - 4,Martin Burian - 2, Adam Severa - 2, Daniel Večeřa - 2, Šimon Grujbár - 0

Do druhého zápasu jsme nastoupili s nejsilnější pětkou s odhodláním vydržet počáteční tlak Lvic a maximálně zužitkovat vynucené ztráty rychlými protiútoky, které se ukázaly být velmi účinnou taktikou. Ztráty soupeře plynuly z velmi dobré a „těsné“ obrany, kdy každý z našich hráčů navíc vypomáhal  bránit nejlepší hráčku. Ke konci první půlky jsme dokázali skóre dorovnat a dokonce získat vedení, byť velmi těsné a na krátkou chvíli. V posledních 90 sekundách druhé čtvrtky jsme inkasovali 5 košů od jedné hráčky, kterou jsme nedokázali ubránit. Druhou půlku zápasu jsme začali s jasným cílem, výsledek otočit v náš prospěch, ale fyzicky a technicky jsme už se Lvicemi neudrželi tempo. Konec zápasu jsme dohráli ve stejném duchu s konečným výsledkem 62:44 pro Hradec.

výhra 13.10.2018 Sokol Hradec Králové - ADFORS Basket Litomyšl  62:44  (18:16 36:26 50:34)
Tadeáš Tichý - 12, Tomáš Hanuš - 8, Lukáš Peřina - 8, Martin Burian - 6, Pavel Vacek - 4, Šimon Grujbár - 2, Adam Kodýtek  - 2, Adam Severa - 2, Dominik Hodek - 0, Daniel Večeřa - 0

Celé dvojutkání bylo velmi rychlé a pohledné bez velkých faulů, sudí pískal jen v případě nutnosti, a tak mnohé kroky a jiné prohřešky zůstaly bez trestů pro oba týmy. Naši hráči překvapili vysokou úspěšností trestných hodů a velmi dobrou obranou. Při rychlých přechodech musíme zlepšit vedení míče a nesmíme se bát zvednout hlavu pro rychlou a včasnou přihrávku. Obrovský prostor ale máme ve hře pod košem, kde musíme zvýšit důraz hry, mít chuť bojovat o míč a udržet ho pod kontrolou. V obou zápasech jsme byli aktivní, snažili se držet dobré rozmístění po hřišti, dařily se nám herní  kombinace v rychlých přechodech hry, celkově jsme byli solidním a zdatným soupeřem.

Zobrazit celou zprávu
16.10.2018 Pavel Hanuš
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 252
tento rok: 16 883
tento měsíc: 349
tento týden: 123
dnes: 37
online: nahravam