Kadeti U17 podlehli v dohrávce domácí Nové Pace

PDF download
výhra 15.12.2018 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 79:62 (28:10 40:22 60:48)
Tomáš Kotěra - 17, Arsenij Bobryshev - 13, Matěj Martiník - 8, Matěj Sádovský - 8, Jan Poláček - 5, Daniel Seidl - 5, Tomáš Candrák - 4, Jeroným Lněnička - 2, Jakub Stříteský - 0

Do prvního zápasu jsme nevstoupili dobře. Hned po dvou minutách jsme prohrávali 8:0. V průběhu čtvrtiny jsme občas něco dali, ale byl to soupeř, kdo skóroval a po deseti minutách vedl 28:10. Ve druhé čtvrtině jsme bodově srovnali krok (12:12), ale pořád prohrávali o těch 18 bodů z první čtvrtiny. Třetí čtvrtina se nám povedla, začali jsme lépe bránit, Tomáš K. dal dvě trojky a jen škoda, že jsme udělali 6 ztrát, protože jsme tuto část hry vyhráli 20:26 a prohrávali tedy o dvanáct bodů 60:48. Dobrou obranu jsme si do poslední čtvrtiny nepřenesli a soupeř dal během tří minut 7 bodů a my žádný. Bodově jsme zápas v sedmé minutě zakončili trojkami Arsenije B. a Daniela S. a dotáhli se na 11 bodový rozdíl. V poslední minutě pak soupeř přidal ještě 6 bodů a my tak prohráli zápas o 17bodů. O to víc nás musí mrzet prohraná první čtvrtina o 18 bodů. Lepší vstup do zápasu by zajistil vyrovnanější průběh. Celkem jsme v zápasu udělali 21 ztrát, přičemž polovina z nich byla z důvodu špatné přihrávky.

výhra 15.12.2018 Sokol Nová Paka - ADFORS Basket Litomyšl 79:40 (22:10 45:14 67:24)
Tomáš Kotěra - 8, Jakub Stříteský - 8, Matěj Martiník - 6, Matěj Sádovský - 6, Tomáš Candrák - 4, Jeroným Lněnička - 4, Arsenij Bobryshev - 2, Jan Poláček - 2, Daniel Seidl - 0

V druhém zápasu jsme už nebyli vyrovnaným soupeřem ani v jedné čtvrtině a prohrávali stále dvojnásobným rozdílem. Odešli jsme fyzicky i střelecky. Poslední čtvrtinu jsme sice vyhráli 12:16, ale to už za soupeře nehráli hlavní tahouni. V tomto zápasu jsme udělali 26 ztrát.

Nutno konstatovat, že na průběh obou zápasů měl velký vliv dlouhý tréninkový výpadek poloviny týmu způsobený zraněními nebo nemocemi.

Zobrazit celou zprávu
19.12.2018 Marek Martiník

Minižactvo U12 zakončilo rok prohrou se SŠB Pardubice

PDF download
K poslednímu mistrovskému zápasu tohoto roku k nám přijelo družstvo SŠB Pardubice. Soupeř, se kterým jsme minulý rok bojovali i na MČR MIX U11 a tyto porážky jsme jim chtěli vrátit. Sice se nám vrátili David a Jolana, ale bohužel nám chyběl Adam, Dominik a Natálka. Je škoda, že tento rok a obzvláště poslední zápasy s Hradcem a SŠB jsme nemohli odehrát v kompletní sestavě, protože právě tyto zápasy se soupeři ve středu tabulky byly určující pro konečné postaveni v tabulce.
výhra 15.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice  39:51 (14:12 24:27 32:41)
Tadeáš Tichý - 10, Berenika Gultová - 8, Nela Škeříková - 8, Bohdana Metyšová - 6, David Kubíček - 4, Tomáš Hanuš - 2, Jolana Jánová - 1, Dominik Hodek - 0, Agáta Bártová - 0

Po počáteční oboustranné nervozitě jsme první čtvrtinu zakončili +2, 14:12 a po polovině zápasu jsme prohrávali o 3, 24:27 a nic nenasvědčovalo tomu, že dnešní zápasy bychom i v této sestavě nemohli urvat k vítězství. Sice nám chyběla lehkost, ale ještě nám celkem fungoval útok i obrana. Ve třetí čtvrtině se zápas bohužel i dvojzápas zlomil. Čtvrtinu jsme prohráli 8:14 a do zápasu se nám již nepodařilo vrátit. Poslední čtvrtina byl již jen boj bez efektivity na obou stranách (7:10), s konečným výsledkem 39:51.

výhra 15.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - SŠB Pardubice  40:64 (13:20 21:38 29:54)
Berenika Gultová - 15, David Kubíček - 9, Jolana Jánová - 6, Nela Škeříková - 4, Tadeáš Tichý - 4, Bohdana Metyšová - 2, Tomáš Hanuš - 0, Dominik Hodek - 0, Agáta Bártová - 0

Tak, jak jsem psal k prvnímu zápasu, padla na nás deka, dětem se vytratil úsměv a celý zápas byl boj. Možná mi přijde, že více než se soupeřem jsme bojovali sami se sebou. Ve všech třech čtvrtinách jsme tahali za kratší konec. Do poslední čtvrtiny nastoupily pouze holky a soupeř postavil také jen děvčata. Toto byla nejlepší naše část a alespoň holky si mohly spravit náladu, protože pardubická děvčata k ničemu nepustily a pěkně je přehrávaly. Na celkový obrat to sice nestačilo, ale na spravení nálady by mohlo.

 

Soupeř sice opět zatahoval obranu více do bedny, ale i přes to si myslím, že to bylo hratelné. Proti této obraně nám to sice moc nejde, ale stále si myslím, že ještě v této kategorii by se měla podporovat kreativita dětí než herní systémy. Herní systémy se děti naučí, kreativitu a basketbalové dovednosti už v pozdějším věku nikoli. Během obou zápasů jsme měli velké množství nevynucených ztrát, buď nekvalitní přihrávkou nebo jsme si sami naběhli mezi 2-3 hráče, kde jsme o míč přišli. Obrana nás taky ještě tolik nezdobí, umíme ji a byly tam momenty, kdy jsme dokázali na soupeře zatlačit a získávat míče, ale větší část zápasu se nám to nedařilo. Byť to možná nevypadá, tak všechny tyto zápasy s dětmi prožívám a byl bych moc rád, aby se s novým rokem vrátil úsměv na tváře našich dětí. Neříkám výhry, samozřejmě že ty jsou fajn, ale ta radost. Radost ze hry. Jít si zápas užít a na konci si říct, užili jsme si to a bylo to fajn.

To mě navádí k tomu, že je to pěkné přání do roku 2019. Přeji Vám všem krásné prožití svátků Vánoc, pohodičky bez školy, bez práce, bez basketbalu doma u pohádek a do nového roku vše nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí a aby nám basketbal dělal jen samou radost. Pro to to přece děláme, pro radost. Takže po svátcích se na vás zase moc těším, a hlavně s úsměvem!

Zobrazit celou zprávu
15.12.2018 Zbyněk Tichý

Žáci obstáli na domácím turnaji Středoevropské ligy!

PDF download

Událostí letošního roku, alespoň tou basketbalovou pro Litomyšl, by se dal nazvat celkově třetí turnaj Středoevropské ligy, které se letos účastní také družstvo ADFORS Basket Litomyšl se svými mladšími žáky U14.
Od pátku 7. prosince do neděle 9. prosince se v Městské sportovní hale odehrálo celkem 15 zápasů, které měly opravdu vysokou sportovní úroveň a které se hrály před výbornou diváckou kulisou. Především na zápasy domácích chlapců byla tribuna vždy pěkně zaplněná a prostředí bylo velmi bouřlivé, což nás samozřejmě hodně těší.

 

ADFORS Basket Litomyšl - BK Opava   50:61

Soupeř, kterého známe velmi dobře a který nás vyřadil na posledním Mistrovství republiky ve čtvrtfinále, nás čekal hned v prvním utkání. Od úvodních minut byla na našich hráčích patrná velká nervozita a zaplněné tribuny klukům spíše svazovaly ruce. Neproměnili jsme několik jasných příležitostí, a když se k tomu přidalo i velké množství ztrát, bylo o naší porážce rozhodnuto. Konečný 11bodový rozdíl není zas tak vysoký, ale musíme sportovně uznat, že Opava byla lepším týmem a především za svoji aktivní obranu si vyhrát zasloužila.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Vienna D.C. Timberwolves (Rakousko)   61:49

Po zahajovacím ceremoniálu jsme ke druhému pátečnímu zápasu nastoupili proti vídeňským Tiberwolves, se kterými jsme se utkali již v říjnu na turnaji v polské Wroclavi. Tam jsme dokázali zvítězit především zásluhou nátlakové obrany po celém hřišti. Stejnou zbraň jsme použili i dnes a byli jsme s touto taktikou opět úspěšní. Kluci už odhodili veškerou nervozitu, předvedli daleko koncentrovanější výkon a odměnou jim bylo vedení 39:24 po prvním poločase. Ve druhé půli se hra již vyrovnala, ale náskok jsme si s přehledem hlídali. Po dobrém výkonu jsme zaslouženě zvítězili a zakončili první hrací den s vyrovnanou bilancí.

 

ADFORS Basket Litomyšl - BK Inter Bratislava (Slovensko)   47:37

I s tímto slovenským soupeřem jsme se ve Wroclavi utkali a zápas se nám tehdy vůbec nepovedl, když jsme prohráli 33:60. Jak pouhých 33 vstřelených bodů napovídá, měli jsme problém především s kvalitní defenzívou Interu. Ostatně první poločas sobotního zápasu moc nenasvědčoval o nějaké změně, vstřelili jsme jen 13 bodů, a v půlce jsme tak prohrávali 13:24. Do druhého poločasu jsme však nastoupili jako vyměnění, a to především v obraně. Naše zdvojování a celoplošná aktivita na hosty začaly platit a my jsme měli šanci jít díky mnoha ziskům do snadného zakončení. Skvělé publikum nás hnalo kupředu a my začali z náskoku Interu ukrajovat bod po bodu. Na konci třetí čtvrtiny nás úspěšnou trojkou dostal Adam Kubíček dokonce do vedení, které jsme v poslední periodě postupně navýšili až na konečných 47:37. Za celý druhý poločas jsme obdrželi jen 13 bodů, což je vynikající vizitka pro naši obranu. Kluci předvedli skvělý obrat a po zásluze se radovali z výhry.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Zastal Zielona Góra (Polsko)   28:69

Po hodech přišel půst, a to v podobě naší vysoké prohry s polskou Zielonou Górou. Proti fyzicky výrazně vyspělejšímu a urostlejšímu soupeři jsme se nedokázali vůbec prosadit v útoku. Navíc hosté bránili dost zataženi pod svůj koš, což místy připomínalo zónovou obranu, kterou běžně v této věkové kategorii ještě nepotkáme. My jsme navíc neproměnili ani jeden z devatenácti trojkových pokusů a výsledkem bylo pouhých 28 vstřelených bodů. Kluci měli ze soupeře až přílišný respekt, a tak ani v obraně nedokázali být dostatečně důrazní. No nic, stalo se a my se z toho musíme poučit. Hned na dalším turnaji v lednu se s tímto celkem utkáme znovu, a budeme mít tedy šanci na reparát.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Science City Jena (Německo) 46:48

Náš poslední zápas na turnaji přinesl obrovské drama až do závěrečného klaksonu. Do tohoto duelu už bohužel nenastoupili zranění Adam Bielko a Ondra Vomáčka. Navíc většina kluků vypadala ráno při rozcvičce jako po flámu a stopy únavy šly jen těžko skrýt. Naštěstí s úvodním rozskokem v sobě kluci našli sílu a hrál se po celou dobu svižný a pro diváka velmi pohledný basketbal. Po dobrém začátku, když jsme vedli po první čtvrtině 12:5, převzal trochu otěže zápasu do svých rukou soupeř a v poločase jsme už byli jeden koš pozadu za stavu 21:23. Ve druhé půli si ani jeden tým nevypracoval větší než čtyřbodový náskok, a tak musela rozhodnout koncovka. V té udělali méně chyb hráči německé Jeny, a protože naše dlouhá trojka se závěrečným klaksonem košem nepropadla, mohli se z vítězství radovat soupeři.

 

Naše bilance 2 výher proti 3 prohrám znamenala konečné 4. místo, což není vůbec špatné. Odehráli jsme těžké zápasy a získali mnoho cenných zkušeností. Po organizační stránce klaplo vše na jedničku a musím tímto poděkovat všem, kdo se na přípravě tohoto turnaje podíleli.

Dařilo se i našim jednotlivcům, Jonáš Brýdl vyhrál sobotní individuální soutěž ve slalomu, Bohdan Slawisch kraloval smečařům, a do nejlepší pětky turnaje byl zvolen Tomáš Folta.

Ještě jednou velké díky i všem fanouškům a divákům, kteří během víkendu zavítali do Městské haly.

Celý náš tým se už velmi těší na další kolo Středoevropské ligy, které se uskuteční v lednu v německé Jeně. Držte nám palce!

 

Na turnaji hráli a body zaznamenali:

Bohdan Slawisch - 61, Tomáš Folta - 58, Adam Kubíček - 25, Michal Bílek - 24, Tomáš Sedláček - 14, Ondřej Vomáčka - 13, Adam Sabol - 12, Jonáš Brýdl - 8, Adam Bielko - 5, František Tupec - 4, Jakub Martiník - 4, Matěj Hanuš - 2, Šimon Vašek - 2, Vojtěch Tupec, Daniel Král, Kryštof Grujbár

Zobrazit celou zprávu
12.12.2018 Martin Šorf

Minižactvo U11 zaznamenalo 200 bodů v zápasech s Ústím nad Orlicí!

PDF download

K poslednímu mistrovskému zápasu tohoto roku na naši palubovku zavítalo družstvo BK Ústi nad Orlicí. Zajímavostí je, že někteří naši hráči a hráčky právě do tohoto družstva hostují a společně budou po Novém roce usilovat při kvalifikačních bojích o účast na MČR U11 MIX. Bohužel z mnoha důvodů na zápas do Litomyšle přijelo Ústí sice v početném složení, ale ne v nejsilnějším. Chyběl nejlepší hráč Ripka a další dva až tři důležití hráči a to bylo hodně znát i na výsledku. My jsme se sešli skoro v plném počtu, opět nás doplnila Bohdanka a tentokrát i Agátka. 10 hráčů do pole, takže pěkně na dvě pětky.

výhra 09.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 102:5 (20:2 52:0 64:3)
Tadeáš Tichý - 26, Bohdana Metyšová - 22, Daniel Večeřa - 16, Lukáš Peřina - 10, Tomáš Hanuš - 8, Dominik Hodek - 8, Pavel Vacek - 8, Šimon Grujbár - 2, Adam Severa - 2, Agáta Bártová  - 0

Naši hráči do zápasu vlétli ve velkém stylu a naše první pětka ve složení Šimon, Agáta, Tomáš, Bohdana a Tadeáš nedala první pětce soupeře žádnou šanci a až v poslední minutě čtvrtiny obdržela první koš. Byť Ústí srdnatě bránilo, některé secvičené akce byly opravdu ukázkové. Do druhé čtvrtiny nastoupila naše druhá pětka ve složení Dominik, Adam, Lukáš, Pavel a Dan. Kluci se rozjeli a méně zkušenému soupeři nedali žádnou šanci. Poločasový výsledek 52:2. Do druhé půle jsme naše dvě pětky prohodili, ale na výsledku ani předvedenou hru to žádný dopad nemělo. Naše druhá pětka přehrála první pětku soupeře 12:1 a do poslední čtvrtiny jsme šli s vedením 64:3.  V poslední čtvrtině se strhnul bodový uragán a byť to nevypadalo, tak nakonec dvěma koši v poslední minutě naši hráči dosáhli na 100 bodovou hranici. Jednu chvíli jsem si myslel, že už asi přišel Ježíšek, nebo že jsme v ležení indiánů, jak tam děti radostně skákaly.

výhra 09.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 98:11 (18:0 50:2 62:11)
Tadeáš Tichý - 22, Dominik Hodek - 17, Bohdana Metyšová - 16, Daniel Večeřa - 13, Tomáš Hanuš - 8, Agáta Bártová  - 6, Lukáš Peřina - 6, Adam Severa - 4, Pavel Vacek - 4, Šimon Grujbár - 2

Druhý zápas víceméně kopíroval ten první jen s několika malými odchylkami. Naše první pětka nedostala ani bod a nedali jsme 100 bodů. Já za sebe jsem to nijak nepodporoval a děti si to asi až pozdě uvědomily a přestože během posledních 30 vteřin daly soupeři 6 bodů, na 100 to o dva body nestačilo. No jo, ale je vidět, že když opravdu chtějí, tak umí hrát ještě lépe. Protože kdyby takto, jako těch posledních 30 vteřin hrály celý zápas, tak by to muselo skončit na 150.

Co dodat k těmto utkáním? Já osobně takovéto zápasy nemám rád. Dětí z Ústí mi bylo opravdu někdy až líto. Snažily se, bojovaly, ale rozdíl mezi zkušenostmi našich a jejich hráčů z odehraných zápasů a doby, od kdy se basketbal učí, tam byl veliký. Na druhou stranu byl prostor pro to, abychom si mohli během zápasu rozebrat chyby, které jednotlivý hráči dělali a zase se o něco zlepšit. Zahráli si všichni. Každý si dal koš. A radost našich dětí byla veliká. Byl bych rád, kdyby si to přenesly i do tréninků a zápasů příští rok. O trošku víc trénovaly a v zápasech bojovaly, aby té radosti bylo co nejvíce.

V tomto roce už nemáme žádný zápas a nejbližší zápas nás čeká hned první víkend v lednu. Byl bych velmi rád, kdyby se nás co nejvíce sešlo příští úterý, 18.12. od 17:00 na tradičním vánočním zápasu rodičů proti dětem. Alespoň si vyzkoušíme, že trefit koš není někdy tak snadné, jak se zdá a hlavně si užijeme zábavu.

Vám všem bych rád touto cestou poděkoval za podporu v letošním roce při fandění a cestování jak na tréninky, tak na zápasy. Nám všem bych rád popřál hezké Vánoce, pod stromečkem něco na basketbal a v novém roce mnoho zdraví, štěstí, pracovních i osobních a hlavně basketbalových úspěchů.

Zobrazit celou zprávu
10.12.2018 Zbyněk Tichý

Vánoční zápasy s rodiči se blíží!

PDF download
I v letošním předvánočním čase nás čekají zápasy rodičů s dětmi. Všichni jste srdečně zváni.

úterý 18.12.

17:00 - 18:30   hala Jiskra   minižáci U11 vs. rodiče
18:00 - 19:30   Městská hala   žáci U14A, U14B a minižáci U13A - rodiče

 

středa 19.12.

17:00 - 18:30   hala Jiskra   minižákyně U13B - rodiče
18:30 - 20:00   hala Jiskra   kadeti U17 - rodiče

Zobrazit celou zprávu
10.12.2018 Martin Šorf

Minižáci U13A přehráli doma Českou Třebovou, ale k ideálnímu výkonu to mělo daleko!

PDF download
Ve středu 5.12. odehráli hráči U13A dva odložené zápasy s Českou Třebovou. Venku chodili čerti a my jsme moc velkou mikuláškou nadílku nedostali. Jedno z mála pozitiv je asi jen zisk plného počtu bodů.
výhra 05.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl  - SKB Česká Třebová  41:29 (14:7 24:13 33:17)
Ondřej Vomáčka - 8, Adam Karlík - 7, Kryštof Grujbár - 6, Michal Broulík - 4, Jonáš Brýdl - 4, Matěj Hanuš - 4, Kryštof Tringela - 4, Tadeáš Tichý - 2, Šimon Vašek - 2

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a to se promítlo do našeho vedení, kdy jsme ve třetí minutě vedli 8:0 a v šesté pak 14:2. Tento náskok jsme si pak po celou dobu zápasu udržovali a zápas vyhráli rozdílem právě 12 bodů. V zápasu jsme udělali 26 ztrát, což je hodně.

výhra 05.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl  - SKB Česká Třebová  51:35 (12:8 26:23 36:34)
Jonáš Brýdl - 10, Ondřej Vomáčka - 9, Michal Broulík - 6, Kryštof Grujbár - 6, Matěj Hanuš - 6, Adam Karlík - 6, Kryštof Tringela - 4, Šimon Vašek - 4, Tadeáš Tichý - 0

Druhý zápas začal soupeř lépe a utekl nám na šestibodový rozdíl. Hned ve třetí minutě jsme se dotáhli a šli do mírného vedení 12:8. Zbytek zápasu byl poměrně vyrovnaný a Česká Třebová se v průběhu hry dostala i do dvoubodového vedení. Druhou i třetí čtvrtinu vždy o bod vyhrál soupeř a tak po třetí čtvrtině jsme vedli jen o koš 36:34. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli my 15:1 a celý zápas 51:35. V tomto zápasu jsme udělali 21 ztrát.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2018 Marek Martiník

Minižactvo U12 podlehlo Královským Sokolům

PDF download
K dalším dvěma zápasům jsme vycestovali do Hradce Králové. Stále nám ještě chybí David Kubíček a Jolana Jánová. Podle postavení v tabulce se dal očekávat těžší zápas, ale i s možným dobrým koncem pro nás. Při rozcvičování bylo opět hned jasné, kde bude naše největší slabina, a to výškový deficit. Do zápasů jsme proto šli s tím, že se pokusíme hrát co nejvíce na rychlé protiútoky a snažit se soupeře odtlačovat od koše.

Nástup do zápasu se nám vůbec nepovedl. Nedařilo se nám vůbec nic. Soupeř kraloval pod oběma koši a na našich dětech se projevil asi strach, protože takhle špatně jsme tento rok ještě nezahráli. Výsledek po první čtvrtině 6:22 byl hrozivý, ale odpovídal předvedené hře. V dalším průběhu zápasu sice přišlo zlepšení, ale ani v jedné čtvrtině se nám nepodařilo zvítězit, jen v poslední se nám podařilo remizovat 10:10.

výhra 01.12.2018 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 53:27 (22:6 35:15 43:17)
Dominik Suchomel - 8, Bohdana Metyšová - 7, Tadeáš Tichý - 6, Berenika Gultová - 2, Adam Karlík - 2, Natálie Svobodová - 2, Tomáš Hanuš - 0, Agáta Bártová - 0, Nela Škeříková - 0

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že zabojujeme, popereme se o míč pod košem a více budeme roztahovat hru, abychom mohli najíždět do koše. V průběhu celého zápasu jsme však v každé čtvrtině tahali za kratší konec. Pokud už jsme ubránili útok, neproměnili jsme vyložené šance a měli spoustu ztrát našimi chybami, obzvláště pravidlo o krocích.

výhra 01.12.2018 Královští Sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 61:32 (17:7 24:9 45:19)
Nela Škeříková - 8, Berenika Gultová - 7, Dominik Suchomel - 6, Adam Karlík - 4, Bohdana Metyšová - 3, Tomáš Hanuš - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 0, Tadeáš Tichý - 0

Oba zápasy byly velice fyzicky náročné, obzvláště v naší sestavě plné děvčat, kdy nám moc chyběl David pod košem. Soupeř basketbalově nebyl lepší, ale prostě byl vyšší, a to o hodně. Nepomohla nám ani malá tělocvična, obzvláště s kombinací soupeřovi obrany, kdy všichni hráči soupeře víceméně na nás čekali kolem bedny, mnohdy i v bedně, a tam pak prostě nešlo najet. I takové zápasy se musíme naučit hrát. Všechno špatné je pro něco dobré. Takže za 14 dní, snad už v plné síle, porazíme SŠB Pardubice.

Zobrazit celou zprávu
04.12.2018 Zbyněk Tichý

UDÁLOST ROKU JE TU! Středoevropská liga startuje již tento pátek!

PDF download
Mimořádná událost čeká všechny sportovní a basketbalové fanoušky Litomyšle druhý prosincový víkend. Od pátku 7. do neděle 9. prosince budeme v Městské sportovní hale hostit jeden z turnajů Středoevropské mládežnické ligy, které se s naším týmem žáků účastníme. Těšit se můžeme na souboje s předními kluby z Německa, Rakouska, Polska i Slovenska. Přijďte se podívat na mládežnický basketbal evropské úrovně a podpořit v těžkých zápasech domácí hráče.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Martin Šorf

Žáci U14 odehráli dobré zápasy, ale hlavní zprávou je návrat Tomáše Folty!

PDF download
Půlroční pauza Tomáše Folty je minulostí a o víkendu se poprvé od začátku května zapojil do utkání. To je výborná zpráva, která s sebou přinesla i zlepšený výkon našeho týmu, protože jsme konečně měli na palubovce hráče, který fyzicky stačí na nejlepší a největší soupeře. V sobotu jsme hostili druhý tým tabulky, Sojky Pelhřimov. V neděli jsme naopak byli favoritem proti Kolínu.
výhra 01.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BK Sojky Pelhřimov 55:73 (23:14 35:34 47:54)
Ondřej Vomáčka - 13, Tomáš Folta - 11, Jonáš Brýdl - 9, Adam Bielko - 6, Tomáš Sedláček - 6, František Tupec - 4, Vojtěch Tupec - 4 (+8 doskoků), Jakub Martiník - 2, Kryštof Grujbár - 0, Matěj Hanuš - 0

Vstup do zápasu nám vyšel výborně a po první periodě jsme vedli 23:14 i díky třem úspěšným trojkám. Ve druhém dějství předvedli hosté šňůru 10:0 a tak jsme v půlce měli jen jednobodový náskok. Ve 36. minutě byl stav vyrovnaný 47:47, ale pak odešel střídat Tomáš Folta, kterému jsme chtěli dát jen omezené minuty při jeho prvním startu po dlouhé pauze. Toho hosté využili a získali 11bodový náskok. Žádný náš jiný hráč totiž nemá fyzické parametry na to, aby ubránil nejlepšího hráče hostí, tedy hráče snědé barvy pleti, který hostuje z Jindřichova Hradce. Pak se hrálo opět vyrovnaně a až v posledních dvou minutách po našem dalším prostřídání navýšili hosté na konečný 18bodový rozdíl. I přes tento zdánlivě velký rozdíl ve skóre se hrál naprosto vyrovnaný duel a nebýt našich částečně nucených střídání a také absence Adama Kubíčka, tak jsme určitě bojovali o výhru až do posledních sekund.

výhra 02.12.2018 ADFORS Basket Litomyšl - BC Kolín 80:37 (27:5 48:20 64:26)
Adam Bielko - 15, Jonáš Brýdl - 14, Tomáš Folta - 13 (+9 doskoků), Adam Kubíček - 9 (+7 doskoků), Tomáš Sedláček - 9, Ondřej Vomáčka - 8 (+8 zisků), Matěj Hanuš - 4, František Tupec - 4, Vojtěch Tupec - 4, Kryštof Grujbár - 0, Jakub Martiník - 0

Nedělní zápas přinesl něco v letošní sezoně nevídaného, tedy že nám ze základní osy týmy chyběl už jen jediný hráč a tím byl Adam Švanda, který by se měl zapojit do tréninku po Novém roce. Síla naší sestavy se projevovala od první minuty a úvodní čtvrtinu jsme vyhráli jasně 27:5. I v dalším průběhu zápasu jsme měli navrch a dokráčeli si pro pohodlné a vysoké vítězství. Pozitivem také je, že se dokázalo střelecky prosazovat hodně hráčů a hned šest našich chlapců zaznamenalo mezi 8 a 15 body. Nyní nás však čeká daleko težší oříšek, kterým budou zápasy ve Středoevropské lize, kterou od pátka do neděle hostíme v Městské hale.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Martin Šorf

Minižákyně U13B v Pardubicích zvítězit nedokázaly!

PDF download
K dalším zápasům jsme zajížděli do Pardubic, kde jsme bojovali v tělocvičně gymnázia proti dívčímu družstvu Studánky Pardubice. Jednalo se o zápasy odložené z 28. října. K dispozici bylo pouze 9 děvčat, z toho Amálka Pakostová nebyla úplně fit. Výrazně nám chyběla kapitánka Míša Tomšů, která si opět zranila koleno při čtvrtečním tréninku. 5 děvčat ještě mělo za sebou sobotní zápasy za tým minižactva U12.
výhra 02.12.2018 BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 54:41 (12:9 28:20 41:29)
Jolana Kolářová - 13, Nela Škeříková - 13, Jolana Severová - 6, Berenika Gultová - 4, Denisa Hloušková - 3, Natálie Svobodová - 2, Bohdana Metyšová - 0, Amálie Pakostová - 0

V první zápasu domácí družstvo zvítězilo ve všech čtvrtinách. Rozdíly nebyly velké, opět rozhodlo množství neproměněných šancí. Lépe se dařilo našim „rozehrávačkám“, které dobře vyvážely míč, uplatňovaly svou rychlost, bohužel potom vázla spolupráce s hráčkami pod košem. Zápas byl pohledný, rychlý.

výhra 02.12.2018 BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl "B" 66:50 (7:15 30:25 43:41)
Berenika Gultová - 12, Denisa Hloušková - 12, Bohdana Metyšová - 11, Jolana Severová - 8, Jolana Kolářová - 4, Nela Škeříková - 2, Natálie Svobodová - 1, Amálie Pakostová - 0, Leona Petrásová - 0

Ve druhém zápasu jsme výborně zahájili, chytla se Bohdana Metyšová i Jolana Severová, také Berenika Gultová se zlepšila. Jenže družstvo Studánky hrálo na dvě pětky a mělo více sil. To se projevilo vždy v sudé čtvrtině zápasu, kdy nám soupeřky bodově unikaly. Opět škoda neproměněných šancí a nevynucených chyb. Přesto hodnotím tyto zápasy spíše kladně, obdiv děvčata zaslouží i za výdrž a další kladné hodnocení bych měl pro jedinou rozhodčí M. Nývltovou, která rychlý zápas výborně zvládla.

Zobrazit celou zprávu
03.12.2018 Stanislav Cimburek
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižáci U1219.10.2019
BK NAPOS Vysoká n.L.
město:Vysoká nad Labem
místo:SH Vysoká nad Labem
adresa:Vysoká nad Labem 651

sraz:7:00 u Billy
začátek:8:30 a 10:15
návrat: cca 13:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Karel Fousek
Šimon Grujbár
Adam Kodýtek
Lukáš Peřina
Tadeáš Tichý
Daniel Večeřa
Žákyně U1419.10.2019
SŠB Pardubice
město:Pardubice
místo:SH ZŠ Studánka
adresa:ulice Luční

sraz:7:15 u Billy
začátek:9:00 a 11:00
návrat: cca 13:30

sestava:Berenika Gultová
Denisa Hloušková
Jolana Jánová
Jolana Kolářová
Bohdana Metyšová
Amálie Pakostová
Kristýna Raliková
Jolana Severová
Nela Škeříková
Natálie Svobodová
Michaela Tomšů
Ženy19.10.2019
Basketball Nymburk
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:17:00 v hale
začátek:18:00
konec: 20:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1420.10.2019
USK Praha
město:Praha 2
místo:SH Folimanka
adresa:Na Folimance 2

sraz:7:45 u Billy
začátek:11:00
návrat: cca 15:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ondřej Vomáčka
Ženy20.10.2019
Basket Poděbrady
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:00 v hale
začátek:17:00
konec: cca 19:00

sestava:Tereza Fekarová
Tereza Hánělová
Sabina Hartmanová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

V pravém menu v sekci DŮLEŽITÉ naleznete informace o platbě členských příspěvků na aktuální sezonu 2019/2020. Zaplatit lze nyní pouze za první pololetí.

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 

Lékařská prohlídka na sezonu 2019/2020

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!

 

 Návštevy
celkem: 117 256
tento rok: 16 887
tento měsíc: 351
tento týden: 126
dnes: 41
online: nahravam