středa     17:30 - 19:00     hala Jiskra
čtvrtek     17:00 - 18:30     hala Jiskra

středa     16:00 - 17:30     hala Jiskra
čtvrtek     15:30 - 17:00     Městská hala

čtvrtek     15:30 - 16:30     tělocvična 2. ZŠ

Zobrazit celou zprávu
04.09.2023 Martin Šorf

Informace k srpnovému soustředění v Litomyšli - AKTUALIZACE 12.8.

NOVĚ: Doplněno rozdělení dětí do skupin. Pokud jste se v seznamu nenašli, tak prosím kontaktujte Martina Šorfa. Během pondělí je možné ještě přeřazení do jiné skupiny.

Poslední prázdninový týden proběhne od pondělí do pátku soustředění všech soutěžních družstev v Litomyšli.

Minižactvo U11 - U13

- Tréninky jsou na hale Jiskra a soustředění probíhá formou příměstského tábora.

- Příchod na halu je možný od 8:30 (nejpozději 15 minut před svým tréninkem), konec je po odpoledním tréninku.

- S sebou ať mají děti cca 150,- na oběd, na který bychom měli chodit do školní jídelny.

Družstva chlapců U14 - U19

- Tréninky na Městské hale, hráči dochází na jednotlivé tréninky.

- V případě zájmu pro dojíždějící možnost domluvit také obědy v jídelně. Mezi tréninky možnost být na hale.

Muži a ženy

- Muži mohou chodit na všechny tréninky U19.

- Ženy mají své tréninky jen večer a to na Městské hale a Jiskře.

Rozpis tréninků zde:

Prosíme nahlásit účast pomocí emailu či sms (případně se ze soustředění omluvit) do 8.8. u Martina Šorfa (email i telefon v kontaktech).

Po nahlášení všech účastníků bude po 8.8. zveřejněn seznam s rozdělením dětí do jednotlivých tréninkových skupin.

03.08.2023 Martin Šorf

Takový byl letošní ADFORS Basket Street Fest

01.08.2023 Martin Šorf

Rozhovor s Bóďou Metyšovou, vítězkou Jr. NBA European Finals

Prsteny pro vítězky evropského finále Junior NBA přivezly z Valencie hráčky reprezentace ČR U15. Nedílnou součástí kádru je i naše odchovankyně Bóďa Metyšová, které se dostalo i velkého individuálního ocenění, když byla vybrána do ALL-STAR týmů celého turnaje.
Níže naleznete rozhovor s Bóďou, ve kterém se dozvíte dojmy z Valencie, ale také co jí v létě čeká s reprezentací a kam směřuje její další kariéra.

04.07.2023 Martin Šorf

Mladočov 2023 - informace k soustředění

V termínu 23. - 27. června se uskuteční tradiční soustředění v Mladočově pro všechny kategorie, počínaje dětmi ze starší přípravky, které už trénují ve skupině s U11.

Základní informace ke stažení zde:

Cena je rozdělená podle věku a odráží zdražení ubytování a stravování, ke kterému v areálu letos došlo.

V případě, že nebudete po celou dobu pobytu, bude cena úměrně snížena. Je však třeba včas nahlásit!

Platba za soustředění proběhne v hotovosti při nástupu.

Prosíme všechny rodiče o potvrzení účasti u Martina Šorfa (případně informaci, že nepojedete) do soboty 10.6. včetně nahlášení velikosti trička (jedná se o trička Adler, orientační tabulka dospělých velikostí ZDE a dětských velikostí ZDE).

Pokud nepojedete, tak máte možnost objednat si jen tričko za 200,- (termín stejný, tedy do 10.6.).

06.06.2023 Martin Šorf

Tréninky v červnu

Od úterý 6. června je bohužel uzavřená hala Jiskra z důvodu využití pro festival Smetanova Litomyšl, a tak tréninky budou probíhat už pouze v Městské sportovní hale.

K dispozici lze využít dvě hřiště a tak bude často spojeno i více kategorií.

čtvrtek 15.6.  |  17:00 - 18:30  |  minižactvo U13 + žáci U14/U15

Děkujeme za pochopení. V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit.

05.06.2023 Martin Šorf

Galavečer basketbalu ve čtvrtek 1. června ve Smetanově domě!

Přijďte s námi zakončit velmi úspěšnou sezonu, letos do krásného prostoru Smetanova domu.

Během galavečera proběhne zhodnocení všech týmů a předání individuálních cen.

Těšíme se na viděnou se všemi, které zajímá litomyšlský basketbal.

22.05.2023 Martin Šorf

Kadetky U17 zakončily sezonu na bronzové příčce

Po sobotním výjezdu do Jihlavy sehrála děvčata U17 několikrát odkládaná utkání proti družstvu KP Brno B. Ze základního kádru družstva vlastně nechyběla žádná hráčka, z těch mladších nastoupila  pouze Johana Blaško. Hrálo se tedy 8 na 8. Nám se vydařil úvod, když dvakrát skorovala po rychlém útoku Nelča. V závěru 1. čtvrtiny však soupeřky šly do vedení 21:14. Hra byla celkem vyrovnaná, rozdíl byl v zakončování útoků, když děvčata neproměňovala i jasné šance. Ve druhé čtvrtině soupeřky své vedení ještě zvýšily až na 18 bodů. Chyběly nám hlavně body od Bereniky a Vendy. V dalším průběhu soupeřky vlastně jen kontrolovaly své vedení, které nakonec udržely na 13 bodech.

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 58:71 (14:21 23:41 42:54)
Jolana Kolářová - 13, Jolana Severová - 12, Nela Škeříková - 12, Michaela Tomšů - 11, Vendula Hrdličková - 4, Natálie Svobodová - 4, Berenika Gultová - 2, Johana Blaško - 0

Druhý zápas začal vyrovnanou 1. čtvrtinou, ale hned na začátku té druhé se nám podařilo odskočit o 14 bodů, na kterých měla hlavní zásluhu Vendy osmi body, potom soupeřky rozdíl udržely na 15 bodech v poločase. Druhý poločas však patřil jim, když neúprosně stahovaly rozdíl ve skore a v poslední minutě vedly 69:67. V závěru rozhodla o našem vítězství o pouhý bod Jolana Kolářová, která po jedné šestce Vendy strhla vedení na naši stranu o jediný bod. Na obou stranách ještě neproměnily dvě hráčky trestné hody a utkání byl konec.

Jsem rád, že děvčata ukončila sezonu vítězstvím. V naší skupině jsme obsadili 3. místo, když jsme zaznamenali 14 vítězství a 10 porážek. Na závěr díky všem hráčkám, díky rodičům za podporu při výjezdech (doprava) i při domácích zápasech.

výhra 09.05.2023 ADFORS Basket Litomyšl - KP Brno B 70:69 (13:11 43:28 57:48)
Michaela Tomšů - 20, Vendula Hrdličková - 18, Jolana Severová - 10, Berenika Gultová - 7, Nela Škeříková - 6, Jolana Kolářová - 5, Natálie Svobodová - 4, Johana Blaško - 0
21.05.2023 Stanislav Cimburek

Minižáci U13 slaví fantastický bronz z Národního festivalu!

Dva týdny po zisku bronzových medailí týmu U11 na MČR mixů nastupovali do republikového šampionátu i našich chlapci U13. V kádru byli i 4 chlapci z již zmíněného týmu U11. Dále se v sestavě objevili kluci ročníku 2010 a 2011 z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a České Třebové.

Náš tým byl poměrně rozmanitý a to jak věkově, tak i fyzicky a technicky. Byli jsme tedy zvědaví, jak si to vše sedne.

V základní skupině jsme měli Havlíčkův Brod a Teplice, tedy skupinu určitě hratelnou. Chtěli jsme tedy zabojovat o postup do čtvrtfinále z prvního místa a tím si zajistit výhodnějšího soupeře pro čtvrtfinále.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - ADFORS Basket Litomyšl  27:72 (2:22 10:40 19:56)

V zápase s outsiderem šampionátu jsme od první minuty měli jasně navrch. Na úvod to byl dobrý soupeř pro rozjezd a zapojení všech chlapců do rotace. S vědomím, že nás odpoledne čekají nebezpečné Teplice, jsme tak dali větší prostor právě chlapcům z lavičky.

ADFORS Basket Litomyšl - BK Teplice  62:43 (14:4 33:14 50:24)

Soupeř měl ve svém středu jednoho výrazného a vysokého hráče, který se nakonec stal i nejlepším střelcem turnaje. Byl jsem tedy zvědav, jak si v souboji s ním poradí Dominik Hodek, který byl ústředním článkem našeho týmu. No a poradil si s ním výborně. V obraně mu nedal téměř žadnou snadnou pozici pro skórování a v útoku si najel defacto jak chtěl. Tento klíčový souboj jsme tedy vyhráli na plné čáře, což se podepsalo i na konečném výsledku a našem vítězství.

ADFORS Basket Litomyšl - Skokani Brno  56:44 (8:12 31:25 43:38)

Čtvrtfinálovým soupeřem nám byli urostlí chlapci z Brna, kteří ale nemají ještě tolik zvládnutou techniku. Naší taktikou bylo tedy vytvářet na ně celoplošný tlak a donutit je k chybám. To se nám dařilo se střídavými úspěchy. Občas z toho byl zisk, ale někdy taky snadný nájezd do našeho koše. Zápas byl po tři čtvrtiny vyrovnaný a až v té závěrečné jsme dokázali odskočit. Mohla tak propuknout naše radost z postupu do medailových bojů mezi nejlepší 4 týmy šampionátu.

USK Praha - ADFORS Basket Litomyšl  72:39 (12:16 37:25 57:36)

Před semifinálem jsme si dobře uvědomovali sílu a šíři lavičky soupeře z Prahy. USK jen těsně nepostoupilo na Mistrovství ČR, kde by zajisté hrálo také v popředí. První čtvrtinu jsme sice dokázali vyhrát, ale pak začal mít favorit navrch a postupně navyšoval své vedení. Především v útoku se ukázala vyrovnanost týmu, kdy do našeho koše dokázal být velmi nebezpečný skoro každý hráč, který byl na hřišti. Po záverečném klaksonu jsme už jen soupeři mohli pogratulovat ke zcela zaslouženému postupu. Ostatně i ve finále USK potvrdilo svoji kvalitu, když jasně porazilo Zlín.

ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Pražský  58:52 (12:17 31:28 41:36)

Do utkání o třetí místo jsme nevstoupili vůbec dobře a po třech minutách jsme prohrávali 0:10. Naštěstí se po oddechovém čase naše hra zlepšila a začali jsme i skórovat. Ve druhé čtvrtině jsme strhli vedení na naši stranu a ve třetí periodě ho ještě navýšili. Poslední perioda přinesla pořádné drama a soupeř dělal vše pro to, aby duel otočil. My jsme ale měli na hřišti v této čtvrtině Dominika, který nás v útoku i na doskoku držel. Nakonec se nám podařilo uhájit drobný náskok a mohli jsme se tak radovat ze zisku cenného kovu. Je ale pravda, že pokud bychom v zápase proměnili všechny naše vyložené pozice, kdy jsme byli sami pod košem, tak k dramatu dojít vůbec nemuselo. Ale aspoň to bylo pro diváka zajímavější :-).

Konečné 3. místo a zisk bronzových medailí předčil asi očekávání, ale za naše bojovné výkony jsme si to zasloužili.

Velkou měrou se na tomto úspěchu zasloužil Dominik Hodek, který byl díky svým fyzických parametrům a technické vybavenosti pro soupeře nezastavitelný a dle mého názoru byl jasně nejdominantnějším hráčem celého šampionátu. Na turnaji se prezentoval velmi aktivní hrou a vedl náš tým k vítězstvím jako správný leader. Sám by však na toto umístění nestačil a musím pochválit všechny chlapce, kteří makali naplno v obraně i v útoku. Myslím, že každý zahrál dle svých možností a někteří možná ještě lépe. Druhou pětku táhl Štěpán Lebeda. Mile ale překvapili i další chlapci z této pětky. Sam Vinzens se úspěšně pral s vysokými soupeři především pod vlastním košem. Kuba Auxt pomáhal s rozehrávkou i v obraně a dobrý dojem zanechali svoji aktivní hrou v útoku i Matyáš Peterka s Maxem Chadimou. V "dominikově pětce" pomáhali s rozehrávkou hlavně Adam Brýdl a Daminik Škrabánek, který dokázal být i velmi nepříjemný v obraně. Další hráči nebyli třeba tolik vidět v zakoneční, ale jak jsem už psal, každý svým výkonec pomohl ke konečnému výsledku a určitě nikdo nezklamal nebo nezahrál pod své možnosti, spíše naopak.

Ještě jednou velká gratulace celému týmu za super úspěch a krásný turnaj.

16.05.2023 Martin Šorf

ZLATÁ TEČKA žáků U14 s příchutí postupu do ligy U15!

Poslední ligový zápas ve Ždárů měl být pro naše žáky U14 přímým soubojem o první místo. O den dřív však náš soupeř prohrál ve Svitavách a tak byly nakonec karty rozdané jinak. První bude Litomyšl a druhé Brno, nebo naopak. To podle toho zda se nám podaří zvítězit. K utkání jsme měli k dispozici 9 chlapců, byť ne každý byl zcela fit. Nakonec to ale všichni zvládli odehrát jak bylo třeba.

Do zápasu jsme šli s velkým odhodláním vyhrát a to nejenom proto, že šlo o první místo v soutěži. To samozřejmě kluky potěší, ale hlavně vítěz má právo startu v lize žáků U15 v příští sezoně bez nutnosti hrát zrádnou kvalifikaci.

výhra 23.04.2023 BK Vlci Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 42:71 (11:12 15:24 35:49)
Tomáš Hejtmánek - 26, Dominik Hodek - 15, Jan Blaško - 9, Tomáš Hanuš - 7, Štěpán Lebeda - 5, Šimon Grujbár - 4, Miloslav Pirkl - 3, Jan Bryška - 2, Lukáš Maličký - 0

Do utkání jsme vstoupili poněkud rozpačitě a především na útočné polovině to nebylo vůbec ono. Nedařila se nám kombinace a bylo to takové moc na sílu. Ve druhé části jsme sice zaznamenali stejně bodů jako v té první, ale dokázali jsme lépe bránit a tak jsme odcházeli do šaten se slibným 9 bodovým vedením.

Vstup do třetí čtvrtiny byl ale z naší strany katastrofou jak v obraně tak v útoku a domácí šňůrou 11:0 šli po pár minutách do vedení. Byl to pro nás budíček, že vítězství nám samo rozhodně do klína nespadne a je třeba začít hrát. No a kluci se naštěstí probrali, zlepšili pohyb, přidali rychlé protiútoky, po kterých jsme dlouho volali. Další část jsme vyhráli 16:2 a šli do dvojciferného náskoku. Ten jsme si už nenechali vzít a naopak vedení navyšovali až na konečnách 42:71.

Díky této výhře v posledním kole jsme si mohli na krk pověsit pomyslné zlété medaile v ligové skupině C díky bilanci 10 výher z 12 zápasů. Co je hlavní, tak vítězství je pro nás vstupenkou mezi ligovou elitu i pro další ročník v kategorii starších žáků U15.